• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a jejich prckové z ledna 2008

autor
sisi, fotecky boziiiiiiiiiiiiiiiiiiii, jinak nestiham docitat :sweat_smile: snad k veceru to bude lepsi :slight_smile:
24. bře 2009 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aj nam idu teraz nejake zubiska,prave som volala mamine,ze Simi v noci nic moc :unamused:
24. bře 2009 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte babulky :slight_smile:

používame len pampersky, 4+, väčšie by mala po prsia :grinning: , aj čajíku sypem menej, o týždeň budeme na čistej vode :wink:

sisi, krááááásna je Nataška :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: a mne dr hovorila, že ten sirup nurofen môžem dávať každý večer malej, tak dávam :wink:
24. bře 2009 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
livi, ona asi nespinkala kôli tomu, že teba nemala :sweat_smile: moja by nespala vôbec :sweat_smile:
24. bře 2009 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jett,ona je konc zvyknuta :wink:
Ked som u nasich tak spim v druhej izbe a mamina s nou,ze aby som si oddychla :dizzy_face:
-ale mozne to je :wink:
-Tiez pouzivame len pampersky 4plus
24. bře 2009 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
To čo je vonku??? tuším sa roztrhli mraky alebo čo :angry: . Som sa chystala práve s Natkou na daňový úrad, čo je tak 20 min. pešo cez Petržalku, no ešteže sme nešli z domu skôr :confused: .

Na tom tenkom zúbku sú vidieť hrany z oboch strán, tak neviem.. ukážem dr., snáď neostane taký tenký :unamused:.

Inak je to hrozné, ako tu aj čítam, aké majú detičky starosti, tie hnačky a zúbky a tak.. A o chvíľu budú mať pubertiacke starosti :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: .

Adeli, nič si nerobte z nechodenia, Olívia má čas :slight_smile:. A obdiv, že šoféruješ octaviu, ja by aj hej, ale to parkovanie... brrr, najmä pozdĺž chodníka medzi dve autá.. nula bodov :zipper_mouth:

Ďakujeme za fotky, pridala som ešte videjko na youtube
http://www.youtube.com/watch?v=jAu8Kaf35cc

Baby, spomínate Pampersky. Používame Pampersky Sleep & playky. Na plienke aj obale je napísané 4, vždy. Ale raz sú také fajn, také široké tie postranné pásiky, a iné balenie má také menšie, nanič plienky :confused:. Tie postranné pásiky sú také užšie. Mala som doma oba balíky naraz a hľadala som rozdiel (nejaké plusko navyše, alebo žeby 4 a 1/2 a nič). Neviete ako to rozlíšiť? Alebo že kde mávajú len tie široké? Lebo som z toho dosť jeleň. Je to také oranžové pampers balenie - obe. Veľkosť 4.
24. bře 2009 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte baby..

Tak sa po dlhšej dobe ozývam..
Dúfam, že ste všetky ok aj s detičkami, dočítať asi nestíham :sunglasses:

Tak minulý týždeň sme boli na tej kontrole v kardiocentre. Tak Nelka má zväčšenú srdcovú komoru - to je zmena oproti vyšetreniu v nemocnici, ale lekár povedal, že zatiaľ je to ok, že uvidíme.. Ideme zase v septembri.
Dúfam, že sa to bude držať aspoň takto nejako, príp. sa to nejakým zázrakom zlepší tým ako bude rásť..
Mesiac sme sa pripravovali ako bude strašne plakať ked jej budú robiť echo a predstavte si neplakala :dizzy_face: tak sa nám podarilo ju zabaviť, že si to pomaly ani nevšimla..

Dnes som bola na UZV prsníkov a dostala som dobré správy..ja som si asi pred 6-timi rokmi našla hrčku - a je to nezhubný nádor našťastie a potom mi našli na sone ešte dve ďalšie..a teraz po tehotenstve mi jedna zmizla a tie dve sa zmenšili o 4 mm, tak ma doktorka pochválila, že som kojila a že nález je super..
Tak som sa veľmi potešila :dizzy_face:

U nás strašne fúka ani von sa nedá ísť, no na nervy :unamused:
24. bře 2009 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
sissi, sleep and play nepoužívam, lebo nemajú naťahovací bočný pásik, tak neviem :frowning2:

ja mám octaviu combi :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ale aj cúvací senzor :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Eli :dizzy_face:super že ste tak "lepšie" dopali :dizzy_face: :dizzy_face:a maličká to teda super zvládla, keď neplačkala :dizzy_face: :dizzy_face:

A Eli, čo s tými hrčkami čo ešte ostali? :confused:

U nás sneží prosím pekne!! na nervy :rolling_eyes:
24. bře 2009 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
jooj a sisi, malá je bohovská v tom aute :grinning: :grinning: :grinning:
24. bře 2009 v 15:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

sisi, pampersky uz takmer nepouzivame, takze neporadim. Video paradne :dizzy_face:

Eli, Nelinka je sikovnica, ze to takto krasne zvladla. A verim, ze sa jej stav nebude zhorsovat. A tiez je super, ze tvoje sono dopadlo tak dobre. Uz aj ja sa musim konecne objednat.

Jett, ze combicko! WAW! Ja parkovaci senzor nemam, ale teda, zisiel by sa. Medzi 2 za sebou stojace auta sa ani nepokusam zaparkovat. Vzdy stojim tak meter od obrubnika a ani za nic sa nedostanem blizsie.

Ideme von, fuci, ale Winka musi. Dufam, ze zase nezacnu padat krupy. Ach.
24. bře 2009 v 15:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Eli,super,drzte sa :dizzy_face: !!!
Aj my pouzivame pampersky s natahovacim pruzkom,kupujem len v Rakusku,omnoho lacnejsie :dizzy_face:
24. bře 2009 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jett len mi to sledujú, a našťastie sa to nemení, nerastie a pod, tak mi to tam nechávajú..vybrali by mi to jedine keby boli moc veľké alebo nemali dobré nejaké parametre, ktoré oni sledujú..

My sme akurát prileteli z vonku, začali padať nejaké krupy alebo niečo podobné :angry:
24. bře 2009 v 17:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Livi, koľko vyjdú pampersky v Rakúsku a kde nakupujete?
24. bře 2009 v 17:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
My v Hohenau v Bipe,to je taka drogeria
:wink:
Ale to je jedno,v akom meste,Bipu maju skoro vsade :slight_smile:
Oni maju Pampers baby drei,jedno balenie 13 eur,v akcii 10 eur.
Teraz kupujeme 4plus,tam ich je 58ks....,v 4 je ich 62....
24. bře 2009 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
To su ako u nas Pampers active baby s tym pruznym pasikom :wink:
24. bře 2009 v 17:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Inak ja uz aj vacsinu drogerie kupujem tam,hlavne pracie prasky,avivaze..... :dizzy_face:
24. bře 2009 v 17:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
simuska, ved vy rozpravate celkom slusne:slight_smile: nase prve slovo bolo baba a teraz to nepovieme ani za svet..ale dnes sme povedali 1.x pa pa :wink: a od vcera vieme povedat dalsie "slovicko" biiii, alebo "baii" zatial nevieme, co znamena, hovorime to vzdy, ked nas nieco nadchne :slight_smile: a mozno budu tie nase dietky ukecane az moc, teraz si to setria, ako moja starsia dcera. najskor rozpravat ani za svet a od 3. rokov sa jej usta nezastavili :grinning:

sisi, 9 zubkov, to je volaco! a lifinka 14! to si ja ani predstavit neviem :slight_smile:

sisi,to videjko je super! :dizzy_face:
24. bře 2009 v 19:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte kocky.

Tak po dlhsej dobe sa opat hlasim :D mam toho v poslednej dobe dost a velmi nestiham pocitac. Cez vikend sme mali same oslavy a od vcera mam same doucovania. Ale nestazujem sa ;) ak by to nahodou tak vyznelo :D

Docitat Vas je riadna fuska, ste toho riadne popisali.

K teme plienky sa nepripojim :D my este stale mame plienky ktore my priniesol tatino ;) vyrabali sa a predavali sa len v Nemecku a Holandsku, takze ja som si plienky ani raz nekupovala :D ale su cislo 4 ;) ale nodime ich asi od pol roka a stale su dobre.

Eli, super, ze to mala takto zvladla, sikulka jedna ;) Snad to aj v septembri bude vsetko dobre, vlastne, dobre nestaci, nech je to vyyyyyborne ;)

Co sa tyka rozpravania, tak my tiez uz coto hovorime, okrem mama, tata, dido, baba, teta, Dulo, havo, cica, tak hovorime prvu slabiku zo slov, ako napr. kom- to je kominar, gomb-to je gombik, a tak aj banan, puding, hama a dalsie :D ona skor napodobnuje zvuky, naucila sa uz vsetky zvieratka co mame v knizke, plus ukazuje zakladne veci, ako moja moja, dava pusu ked ju poprosime, ukazuje ako sa spinka, ako dietatko place a ine :D neviem, kolko deti v tomto veku uz maju vediet... takmer celu zimu sme neboli s nikym, kto by bol tak stary ako my... ako su na tom vase deticky? lebo ja vobec nemam predstavu :D

l.lara vitaj ;)

Nam teraz lezu vsetky zuby naraz...kazde dva dni sa nam nejaky prereze... hroza...

Kojite este? Ja zazivam krizu... opat sa mi vratili praskliny a kojenie je strasne bolestive... mala place od nervou lebo prso chce a ja placem od bolesti ked to nevydzrim a dam jej ho :(
24. bře 2009 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
marija dakujem za privitanie :dizzy_face: ja som dojcila do 10tich mesiacov, aj to s obrovskym sebazaprenim, lebo sa nam od zaciatku velmi nedarilo. :frowning2: co doucujes, ak sa smiem spytat. :slight_smile: a teda rozpravate riadne,klobuk dolu :sweat_smile:

co sa tyka plienok, vyskusali sme vela znaciek, ale najlepsie nam vyhovuju fialove tesco plienky a najhorsie (najrychlejsie pretiekli) pampers sleep and play a huggies, tie obycajne.
24. bře 2009 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, ja tiez ako marija velmi nestiham ale idem skusit docitat. my sme tiez vystriedali vsetky znaacky plienok a teraz mame od babylove a su perfektneeee, je to 2balenie spolu ich je 88ks, cenovo tiez ok a maju ich v dm v takej vacsej farebneej krabici(su na nej zvieratka) predavcka tiez hovorila ze sa im velmi dobre predavaju a ydokonca ze su lepsie ako pamparsky. co sa týka rozpravania nas adamko na to ze je chlapec je dost urozprávaný ale to je aj tým ze chodi do jasiel.
24. bře 2009 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
pamparsky = pampersky :sweat_smile:
24. bře 2009 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
mari, ahojki, meli je radne ukecana teda, misa toho povi tak pulku, nejnovejsi mame mimi, to kdyz jime presnidavku a je tam obrazek miminka, tak to vzdycky musi byt otocene na ni a rika ham ham a mimi :slight_smile:
s tim kojenim te obdivuju, ja bych to pres tu bolest asi nevydrzela :pensive: jsi statecna holka

u nas aktualne deset zubu z toho 8 zcela venku a 2 stolicky prorezane horni 4ky, ktere vidime jen kdyz se rozciluje nebo se hodne chechta

eli, nelinka je sikulacek, ze zvladla to vysetreni a urcite z toho jednou vyroste a vse bude dobre :wink:

ad plinky, my pouzivame pampersky sleep and play od narozeni, tak ve 3/4 te roce jsme zacali kombinovat pres den s temi active ci co je na nich napsane :grinning: a oranzove mame na noc, neprotekly mi nikdy, ikdyz misa v noci nepije, zklamaly me huggies...
25. bře 2009 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
sissi nataska je zlatunka juj baby mate nejaky recept ako a zuby my mame len 4 a nie anie ozubatiet kym pride druhe uz by som xcela mat pokoj :grinning:
25. bře 2009 ve 12:23  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ajojteee :wink:

som zhrozená, moja malá vie len mama a tata a hodiť sa od nervov na zem :sweat_smile: alebo priniesť mi slimáka, aby som jej spievala "slimáčik-máčik :grinning:)

Marija, parááááda!! Môžeš byť na Melániu hrdá! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
25. bře 2009 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojjky :wink:
tak jsme byli včera na očkování jen hexou, jeklikož na ty spalničky stále není vakcína, prý bude až za měsíc... :rolling_eyes: , ale celou noc jsme nespali, Ivošek měl 38 teploty asi z té reakce!!!A dnes je celý mimo, není to ten můj raubířek, už spí od 11,30h :astonished:
25. bře 2009 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
marija, tak to je super, jak melanka mluví!!!!Má velikou pochvalu. Ivošek umí-mama, tata, ham,na, tam, toto,hají, zvířátka asi 5.Ale umí říci tma a ukáže večer z okna, a také říká kuň :grinning:když ho vidí v knize, dudlíku říká-gogo, nevím, kde na tom byl :grinning: teď se naučil auto-brmbrm a také dit-jako dík.No je to stranda :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
25. bře 2009 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a včera jsem se musela smát, ještě umí hop a jak jsme byli v čekárně u Dr., tak říkal hop a tak si sedl na tu lavici v čekárně, dal si nohu přes nohu a levou rukou se opřel trošku do strany, no měl dost vážný výraz ve tváři, byla tam ještě jedna paní a tak jsme se zasmáli, škoda, že jsem neměla foťák :slight_smile:
25. bře 2009 v 15:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,

tak to je zaujímavé s tými plienkami, že sú v rak. lacnejšie.
Čo sa týka značiek, tak sme prešli viacerými a najviac sa nám zapáčili tie sleep and playky. Páči sa mi na nich, že sú také tenké, akoby ani neboli. Hlavne teraz - odvčera má Nataška trocha červenú riťku, vždy keď ju trápia zúbky, tak má červenú riťku :pensive:, tak snáď sa to nezhorší. Dosť som ju nechala dnes behať bez plienky, snáď pomohlo.

Jett, vôbec sa nezhrozuj nad počtom slovíčok Sandriky. Myslím, že Sandrika bola jednou z prvých detičiek (ak nie prvou) čo tu chodili. Tak sústredila všetku svoju pozornosť na vývin pohybu a teraz je v tom frajerka, kým naša, síce ubrblaná opica, má takú kačkavú chôdzu :grinning: . A hodiť sa vie o zem aj Natka :grinning:. Dnes mi to predviedla v kancelárii na plastové okná, chcela tam trhať žáluzky. Neviem prečo, ale vždy keď niečo nesmie, tak si ľahne na zem. Niekedy sa až šľahne o zem a mám čo robiť, aby si pritom neublížila.

Baby, keď preberáte tie slovíčka a tak, máte nejaké tipy na básničky, riekanky a také? Také jednoduché pre tento vek. Ja som riekanky a také preberala síce na škole, ale to boli pre predškolákov.
Vieme - (kto chce a náhodou nevie, podopisujem celé, na výmenu :grinning:, lebo už mi dochádza inšpirácia)

kolo, kolo mlynské - to zbožňuje, točí sa pritom dokola a nakonci, keď je bác si čupne, alebo tak padne.

oli, oli, janko - na tom len to "a vyber si koho chceš, koho najviac miluješ", to sa rozbehne oproti, ostatné z toho je jej len na smiech.

varila myšička kašičku - jazdí si prstom po dlani - to miluje robiť aj v kočíku

klasika ťap, ťap, ťapušky

potom školácka pesnička "keď si šťastný, tlieskaj rukami" - tam tak potlieskava.

cvičím pred ňou "ika tika gymnastika, zhlboka sa dobre dýcha..." tam sa jej páči "po nej drobčí jarabica" - to dupocem a skúša aj ona, a keď príde "vysoko je slnko, hlboko je zrnko", tak to cvičí so mnou - ruky hore, a potom hlboký predklon.

Tak prosím niečo na výmenu :sweat_smile:
25. bře 2009 v 19:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
lifinka, to muselo byť úúúúžasnééé :grinning:
25. bře 2009 v 19:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte :slight_smile:

tiez docitavam...
Adeli: super: sikulka Olivia, ze uz nemusite xodit na rehabky :wink:
inak ma krasnu fotecku (novu) strasne je zlatunka :dizzy_face:

Eli: tesim sa, ze Nelinka to super zvladla!!! :dizzy_face: a drzim palce, snad budete uplne v poriadku!!!
super, ze aj sono mas v poriadku! :dizzy_face:

inak my ficime na roznyx plienkax... pampers, huggies, tesco a tak...

Marija: teeeda Melinka je ikulka, ako rozprava :confused: :dizzy_face: !!!

lifi: aj Ivosek je sikulko!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: tiez vela toho vie :wink:

nas velmi nerozprava... len tie mama, tata, baba, dede... miesto lampa povie pampa a lopta je ta-tta... :grinning: ale ukazuje tohon strasne moc, kedze mi v podstate znakujeme...

Sisi: my ficime na podhradskej a "neberte nam princeznu"... inak si citame knizky, teda ukazujeme si, co pozna...
25. bře 2009 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek