• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a jejich prckové z ledna 2008

Simi rychle uzdravenie.

My sme mali strasny vecer. VIkinka doslova revala do 9.45, som normalne nechapala odmietala dudel aj pri prse revala, potom som ju aj dala k sebe do postele a rev, rev, rev....potom zasa prso a nejako sa trosku ukludnila, tak som ju supla do postielky a este chvilku poplakala a zaspala :frowning2: uff normalne som z toho hotova.

A s tym kocikom fakt neviem co, bo som ho chcela hlavne na jar a bud. zimu, no ale aj tu na MK je tema o tomto kociku a baby ho neodporucuju pre vacsie deti a toboz nie ked my v kociku hlavne spinkavame, tak fakt neviem aky kocik...... :frowning2:
2. únor 2009 ve 22:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte večer :slight_smile: .
Simuska :frowning2: :frowning2: , držte sa. Snáď budete do rána už všetci OK. Hej, presne ako píšeš - mrkvový odvar dať piť, veľa, prípadne čierny čaj, a určite žiadne mlieko, už vôbec nie to, čo odporúča dr. - kravské, aj keď neskôr je na vás, ale teraz nie, čo teda asi vieš, ale pre istotu - lebo mliečne výrobky sú pravý opak protihnačkovej diéty. A na jedenie veľa tuhého, ak by neprechádzalo, a také skôr light jedlá. Dúfam, že nemáte nejakého bacila :frowning2: :pensive: a šlo "len" o nejakú krátkodobejšiu prehánku. A inak v lekárni mávajú nejaký nápoj, neviem presne ako sa volá, ktorý sa odporúča piť pri hnačkách - dopĺňa všetko, o čo človek prichádza v takýchto situáciách, niečo ako infúzka. Len neviem, či je aj pre batoľatá, popýtajte sa.

Eli, tešíme sa na fotky.

Soni, jej, nestraš s tým nespinkaním :sweat_smile: . Tvojej kamoške nezávidím, tak snáď naši januároví prckovia nám doprajú aspoň 30 minút až hodinku denného spánku, lebo inak domácnosť sodoma gomora + hurikán v jednom :grinning: :confused:. A dík za pochvalu :slight_smile: .
2. únor 2009 ve 22:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
A tie kočíky - na ten liteway som počula dosť chvály, tak snáď je dobrý.
Ale ako píše Soňka, verím, že má aj nedostatky, ako každý kočík. Z tých menších "golfáčov" my používame teraz HAUCK napr. a je super, ale tiež má muchy - napr. keď urobím dlhší krok, tak narazím do tej spodnej tyčky. Alebo keď je v úplne ležatej polohe (=super funkcia, čo ale teda u nás často nebýva, ale niekedy hej), tak neviem dať veci do spodného koša, aj keď ten je obrovský, čo je zas výhoda. Myslím, že každý kočík má svoje muchy. Ako píše Marija, treba kupovať s dieťaťom a urobiť si pár kolečiek po obchode, vyskúšať napr. manéver s jednou rukou (keď napr. telefonujem, alebo mám dieťa na rukách...) a všetko možné :slight_smile: . V Peregu v auparku sa mi celkom páči prístup predajcov, tam sme napr. kupovali naše Peg Perego a premávali sme sa s ním ešte aj s nakliknutou autosedačkou a malou ešte aj po chodbe v auparku.
2. únor 2009 ve 22:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dakujeme pekne, dufam, ze do rana to bude OK....hovorila som s DR., ak by naozaj Adamko hnackoval, tak mu mame kupit rehydratacny roztok - bud Humana alebo Kulisek, ziadne mliecne vyrobky, presne ako pises Ssissi - lahke jedla - ryza, mrkva....zatial Adamko pekne spinka, tak hadam to zvladne dobre....

Ssissi - to mlieko som sa ho pytala len kvoli tomu, ze sice Adamka este kojim, ale chcem mu urobit nejaku mliecnu polievku - minule som mu robila sosovicu a dala som do nej Nutrilon a vobec mi ju nechcel, tak preto mi Dr. vravel, nech skusim dat plnotucne kravske...
2. únor 2009 ve 22:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Simi, to je asi ono - ten rehydratačný roztok. Juj, nech len pekne spinka a vyspinka sa z toho.
Hej, Simi, aj ja sa veľa pýtam našej dr. :sweat_smile: . Každá dr. je ale fakt iná v týchto veciach.
My z kravských vecí fičíme na acidku a jogurtoch, a vlastne už som dala aj bryndzu, a do hotovej kaše pridávam občas UM - dostali sme vzorku od Hami. Ale bola som nemilo prekvapená chuťou - prišlo mi to ako taký smradľavý bléééé. Pamätám si, keď som bola teeneger, mali sme šteniatka a naša sučka mala zdravotné problémy. Robila som im Sunar - ten čo sa predával vtedy a to bola taká sladká mňamka (asi plná cukru :zipper_mouth: ) Tak som bola dosť prekvapená, že aké je to iné dnes, ale malej chutilo, tak to je hlavné :sweat_smile: .
2. únor 2009 ve 23:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
AHojte babulky a co to stretko aj ste sa niektore stretli na tych vianocnych trhoch? Mohlo by sa nieco este spiskat nie? Ja by som navrhovala avion to detske ihrisko nejako poobede cca 14.00??????Den je jedno ktory :slight_smile:
3. únor 2009 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte. este co sa tyka liteway - my ho mame ale zatial ho pouzivame akurat tak do nakupneho centra, lebo som minule isla s malou sama k dr. tak sa mi nechcelo brat trojkolku a brala som golface ale mala som co robit aby som presla cez sneh, som myslela ze malu z kocika vytrasiem von.... ale na jar, leto - super :wink:
Linda chodila spat jeden cas iba raz denne ale zase spi 2x. vstava o 8.00 spat ide o 11.00 - pospi cca 1 a 1/2 hodiny potom okolo 15.00 - 15.30 a vecer o 20.00. so spanim uz problem nie je (klop klop klop) zase sa to unormalnilo :wink: - dam ju do postielky a idem prec a bez jedineho zaplakania :dizzy_face: . akurat minule sme robili ,,pokus,, - malu isiel ulozit tatik... no taky rev som davno nepocula.. tak od vtedy radsej nepokusam a davam ju spat ja.
este kojim - pred spanim doobedu aj poobede , vecer ma kasu ale budi sa este 2-3 x na kojenie - kedy ako.. ale este taha dost, nerobi si zatial zo mna cumel.. tak uvidime..
3. únor 2009 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte :slight_smile:

joj simi, snad vas tie hnacky coskoro prejdu...

Adelka: ja tiez ten nas golfac ovladam s 1 rukou :sunglasses:

Leni: ja by som uz konecne tiez brala stretko, ale nam by najviac vyhovoval aupark, ale to je len moj navrh... pridam sa kdekolvek :slight_smile:
3. únor 2009 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
No tak ja som sa asi rozhodla pre ten maclaren xlr, je to do 4 rokov a je ovela priestrannejsi ako lite way a jedna babenka ho predava, tak idem na neho asi mrknut, len neviem co na to povie mm :sweat_smile:
3. únor 2009 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak baby my sme dnes zase strašne bojovali, keď som ju poobede dala spať :frowning2:
Najprv sa trištvrte hodinu jašila a jedovala, a potom 15 minút hystericky plakala a potom zaspala so strašným vzlykaním..
Ja neviem čo mám robiť, či mám trvať na tom aby spala poobede aj za cenu plaču, alebo sa zmieriť s tým, že už cez deň spať nebude :pensive:

Ja som si myslela, že už toto máme za sebou, že konečne spí relatívne normálne v noci a aj cez deň, aj keď nie dlho ale predsa a zase toto :unamused:

Už som si odvykla aj od tých šialených plačov, tak ma to dnes normálne položilo :cry:
3. únor 2009 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ze by konecne vyslo stretko? :grinning: :grinning: Ja osobne mam z Auparku hrozu kvoli parkovaniu, ale prisposobim sa.

Olivia je dnes nejaka ufnukana, dufam, ze sa z toho nevykluje nejaka choroba :unamused:
3. únor 2009 v 15:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Eli s tym placom je to hrozne, ja som vcera vecer sa zlozila kvoli tomu :frowning2:

Ten Aupark ani mne nejako nevyhovuje, lebo deti tam namaju co robit je to tam naprd, preto by som radsej volila ten Avion, tam sa deti dosytosti vyjasia :slight_smile:
3. únor 2009 v 16:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Elenka ad spanie: mne ked Olivia nechce spat, tak ju nenutim, prip. skusim neskor. My sme sa naopak vratili k 2 spankom, lebo ked ten druhy vynechame a dam ju vecer spat, zobudi sa po hodine-dvoch vyspinkana, akoby bol den. Takze ju ukladam aj podvecer okolo 17-tej, spat potom chodi okolo 21-22, podla toho, kedy sa zobudi. Bola by som rada, keby chodila spat skor, ale co uz.
3. únor 2009 v 18:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
joj baby, my tiez mame nejake cudne obdobie so spanim... ako spime aspon ten 1x, ale budi sa kazdyx 20min. a mrnkoce :unamused: aj teraz uz bol x-krat hore.
Eli: ja neviem, co je lepsie. mozno ma len "obdobie" a prejde to... kazdpadne by som ju skusala ukladat aj tak... skus sa spytat dokiny.
3. únor 2009 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
ozaj a mozeme kludne ten avion :wink: mne je to jedno, kedze som sa na samostatne soferovanie nedala, takze MHD to isti :sunglasses:
3. únor 2009 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte!!!
Aj my by sme sa strasne radi stretli,ale nas tatik je teraz pracovne velmi vytazeny,takze sa nemame ako dostat :confounded:
My sme uz tretiu noc spali od osmej do siedmej v kuse,takze trosku nechapem :wink: :confused:
3. únor 2009 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte tak ja by som teda navrhovala pondelok 9.2. o 14tej AVION, co poviete?????????????
4. únor 2009 v 08:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni: no snad by mohlo byt, ale my ideme doobeda na neurologiu, tak snad stihame... ale bude to dost ulietany den pre nas :unamused:
4. únor 2009 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

dnes sme mali poradnu, Olivia vazi 9,5 kila a meria 77 centimetrov. Dostala hexu a o mesiac ideme na prevenar. Chcem s nou chodit do MC, takze lekarka mi ho odporucila. Inak ma vybavila raz-dva, vobec neriesila nejaky psycho-motoricky vyvoj, ako som ocakavala. Len este mame ist preventivne ku kardiologovi, nevedela som, ze je to sucast prevencie.

My mozeme prist hocikedy okrem piatku, to chodime do Babyfitu. Soni, ak mate v ten den lekara, asi by bolo lepsie stretnut sa inokedy, aby ste toho nemali privela.

Robim Olivii porkovu polievku, som zvedava, co na nu povie. Na olovrant bude mat palacinku s hruskovou vyzivou, vcera jej chutila, hoci z nej zjedla len 1/4.
4. únor 2009 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ked sa dovari, idem si lahnut tiez, z tohto pocasia som uplne K.O.
4. únor 2009 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
To bol len navrh hodeny do plena :wink: my mozeme tiez ktorykolvek den, len viem ze Elenka moze tusim len pondelky, tak som to preto napislala....tak sa dohodnite.....len zatial sme tu len my 3 co si piseme, ze by mohlo byt stretko a co ostatok halooooo :astonished:
4. únor 2009 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Halooo ;) Pisem aj ja :D tak ako to stretko? Aky ste navrhli cas a datum? Rady by sme sa pridali ;)
4. únor 2009 v 11:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, ved super, ze si dala nejaky navrh, aspon zistime, ci vyhovuje. Takze za nas plati, ze okrem piatku hocikedy, ak bude stretko v Avione, nepotrebujem ani auto. Ak bude nejaky termin, mohli by sme dat vediet aj julovej Zuske.

Lenka navrhla pondelok o 14-tej v Avione.
4. únor 2009 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aha... no pre mna avion ako na druhej strane sveta, aj ked vzdusnou ciarou je blizko... o 14 este ani manzel nie je doma aby nas tam odviezol... cize ak avion tak az okolo 16...
4. únor 2009 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marija, ak by som si trochu viac verila v soferovani, ponukla by som ti odvoz :frowning2:
4. únor 2009 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahojda

tak my se o5 stretka nezucastnime :cry: :grinning: :grinning: :grinning:

adeli, krasne miry mate...dlouho jsem nebyla v nasem albicku narozenych a jednoletych prcku, tak to musim jit prokouknout :slight_smile:

eli, snad to u vas neni konec spani pres den, pevne tomu verim :dizzy_face:

a jelikoz se u nas ted taky zaspalo, uz par dnu frcime na jednom spanku :dizzy_face: zato dlouhotrvajicim...dve a vice hodky, tak se pujdu za chvilku taky natahnout :stuck_out_tongue_closed_eyes:
4. únor 2009 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Adelka si zlata :D ;) ak by som si trochu viac verila ja, odviezla by som nas ja :D
4. únor 2009 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, vás tak nájsť :rolling_eyes: :sweat_smile: :grinning: Našla som vás len podľa posledného príspevku že bol od mariji, nakoľko ma vôôbec nenapadlo hladať "leden" :sweat_smile: to je asi január :sweat_smile: toto som nikdy nevedela - česky mesiace :sweat_smile: akurát tak listopad, lebo padá lístie :sweat_smile:
4. únor 2009 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak som čo to dočítala :slight_smile: aj v starej téme :dizzy_face:

selu, krásna izbička :dizzy_face:
4. únor 2009 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte..
My v pondelok 9.2. určite nemôžeme..ideme k dr na očkovanie a potom som sa objednala že idem do práce pozrieť..
Takže ak tak až ďalší..ale neviem či by nebolo lepšie to ešte trošku odložiť, lebo všade zúri chrípka, tak aby sme si nejaký suvenír nepriniesli..všade píšu že najväčšie nebezpečenstvo nákazy pre detičky je v nákupných centrách :angry:
4. únor 2009 v 17:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek