• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a jejich prckové z ledna 2008

AHOJTE :slight_smile:
Rada by som zistila, ake sú vaše skúsenosti s prenevarom... a čo je pravdou na tvrdení mojej MUDr.
Chceli sme dať nášho syna zaočkovať - nar. v jan. 2008, ešte min. roku. Ale lakárka mi tvrdila, že treba počkať a že aj tak je to do dvoch rokov zadarmo, teda za 89,- Sk alebo tak nejako.

Boli sme dnes u nej a čuduj sa svete nič z toho čo bolo neplatí ....
:angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:
a teda, že pokiaľ máme záujem, tak pekne za poplatok !!!!

má niekto nejaké info o pnemokokoch a prenevare ?
dík :wink:
6. dub 2009 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte :slight_smile:

ja tiez mam coraz menej casu sem zavitat...

inak som vas len tak preletela, takze nie vsetko som zaxytila... co sa tyka poziciavania... je uplne normalne, ze deti prexadzaju obdobim, ze nexcu velmi poziciavat...
nas Kristof si zase nexa z ruky vytrhnut vsetko... co tiez nie je podla mna velmi dobre, bola by som rada, keby aspon trosku prejavil, ze sa mu to nepaci... no snad pride na to, ze si musi nieco aj obranit :sweat_smile:

dnes som bola na piesku s malym aj s kamoskou... no dosli sme jak prasiatka spinave :sweat_smile:

pekny den!!!
6. dub 2009 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
pene: ja ti velmi neporadim... ja som maleho nedala zaockovat... a ani neviem, ze je to uz za poplatok???!!!! :fearful: :confused:
6. dub 2009 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
pene, u nas v CR je to nadstandartni tudiz platime, mame za sebou prvni davku minuly tyden a stala asi 1850 kc a je to na 3 davky, ale vubec netusim, jak to je u vas :sweat_smile:

soni ahojki :dizzy_face: moc rada te vidim :dizzy_face:
6. dub 2009 v 17:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

selu, mali ste krasny vikend :wink:
Soni, super fotocky z vyletiku.
Pene, my mame vakcinu momentalne v chladnicke, lekarka ju objednavala niekedy koncom januara a nedoplacali sme ani korunu. Tak neviem, ci sa odvtedy nieco zmenilo.

Kocky, chcem sa poradit - objednavala som cez net golfac Dazzle od Silver Cross, ale momentalne ho nikde v mojej farbe nemaju, dodacia lehota je 3 tyzdne. Medzitym som si kupila Maclaren xlr a sme s nim fakt strasne spokojni., dokonca aj muzovi sa velmi paci, Lili je v nom spokojnejsia, ako v sportaku. Tak teraz neviem, ci vobec brat ten Dazzle, ked tento je taky super a ked bohvie do kedy sa bude chciet Lili vozit v kociari, aj ked zatial sa viac vozi, ako chodi. Co myslite? Mam sa na to vykaslat a vydrzat s jednym golfacom? Dazzle je ruzovo-fialovy, nieje to zrovna univerzalna farba, ktora by bola vhodna aj pre dalsie dieta, ak by to bol chlapec. Aj maclaren je ruzovo-hnedy, cize cisto dievcenska kombinacia farieb... Neviem, co mam robit... :frowning2:
6. dub 2009 v 18:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Penelope,
my už máme pichnuté 3 vakcíny Preveneru. Každý lekár má na očkovanie a vek iný názor. My sme 1. vakcínu dostali ešte v aprili 2008, keď sa stala "bezpoplatková". Ale kategorizácia liekov je myslím 4x ročne a asi s tým súvisí aj tvoj problém. V jan. 2009 som stretla kamarátku, ktorá má syna iba o 2 týždne staršieho, išla do lekárne pre 1. vakcínu a mala problém, lebo lekárnici si nevedeli vysvetliť "zákon", resp. sa dal pochopiť rôzne. Asi to teda k 1. aprílu upravili, no škoda, že v neprospech pacienta. Skús hladať viac na nejakých odborných stránkach.

Caramelka, ťažko poradiť, ja mám stále šporťák a chodíme s ním von stále menej a menej. Olívia sa určite čoskoro rozbehne ... a napr. my už vôbec nespíme v kočíku. Tak si myslím, že v zime bude slúžiť iba v núdzových prípadoch, napr. choroba ...

Tiež sme boli celý víkend vonku. Super počasie bolo.
6. dub 2009 ve 22:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

Penelope, zmenil sa zákon, už zase raz :rolling_eyes:, takže sa prevenar povinným "bezplatným" pre malé detičky, ale múdri nejako (zase raz) pozabudli na detičky narodené skôr, ktoré už dostali jednu, dve vakcíny a potrebujú doočkovať. Čiže bezplatným zo zákona nie je pre všetkých, vlastne je ešte drahším :unamused:. Avšak - záleží od poisťovne, určite sa na to informuj v poisťovni tvojho malého. Napr. Vsžp a Dôvera sa k tomu postavili tak, že doočkujú zdarma. Tak dúfam, že dobre pochodíte.
Je to dosť peklo platiť cca 60 EUR za jedinú vakcínu z troch, hlavne keď mesačný rodičák je 158 EUR :confounded:.
Sa tu striedajú v istých veciach zákony častejšie ako ročné obdobia :angry:, a vždy tam ostávajú diery, na ktoré sa nejak zabúda..
Práve preto si neplatím dobrovoľné pripoistenia (napr. nezamestnanecký, aj keď viem, že počas rodičovskej sme z tohto fondu odhlásené :angry: :angry:, čiže prípadná výpoveď neskôr = žiadna podpora :unamused:). Načo to platiť, ak sa zákon možno opäť zmení.. :unamused:. Som si zanadávala :stuck_out_tongue_closed_eyes:.
7. dub 2009 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
ešte vyjadrenie VsŽP (aj pre ostatné baby, ak sa ich to týka), snáď je ešte aktuálne

Nad rámec vyššie uvedených indikačných obmedzení uhradí VšZP vakcínu
aj týmto skupinám detí:

a) deti narodené v roku 2008, ktoré v roku 2008 mali očkovanie
odložené z dôvodu kontraindikácie,
b) deti narodené v roku 2008, ktoré nemohli byť v roku 2008
zaočkované, keďže v tom čase nedosiahli potrebný vek na podanie prvej
dávky vakcíny (2 mesiace veku),
c) deti narodené v roku 2007, ktoré zahájili očkovanie v roku 2008 a
je potrebné dokončiť očkovanie v roku 2009.

Ak dieťatko spĺňa uvedené indikačné obmedzenia, doplatok v lekárni je
0,00 Eur, ak nespĺňa vyššie uvedené indikačné obmedzenia, zákonný
zástupca uhradí očkovaciu látku v plnom rozsahu= 62,74 Eur /1890.11
Sk*.
7. dub 2009 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Caramelka, ja ti tiež neviem poradiť a riešim podobnú dilemu :sweat_smile:. Už mám aj inzerát na predaj nášho UNA, ale už som ho raz dokonca na chvíľu aj stiahla, lebo som si to rozmyslela :grinning:. Je celkom fajn a malej sa páči, ale na druhej strane, používame ho minimálne.

no idem vás dočítať.

Inak môj muž mal voľný víkend, dokonca taký predĺžený, bolo to táááák super. V dobrom závidím maminkám, čo mávajú taťku takto doma. Snáď aj u nás sa to skoro zmení. A malá sa nám naučíla tancovať :grinning: :grinning: :grinning:. Doteraz tak, že kývala hlavou, rukami, prípadne sa lámala v kolenách pri hudbe, a začala skúšať tak aj nohami - odliepať ich od zeme a šľapať kapustu na mieste (niekedy sa jej pritom darí cúvať :grinning:), je taká smiešna pri tom.

ešTE som pridala fotky z posledného obdobia, od tejto
http://picasaweb.google.com/siskajarko2/NataskaOd12Mesiacov#5321704753255933122
7. dub 2009 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
adeli, tez nevim poradit s temi gofkami, my jsme na tom stejne jako ika...

silvi, bombovni fotecky :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: a s tim tancenim to musi byt sranda, Misa jeste sama nestoji a nechodi takze si na to jeste pockam :sweat_smile:
7. dub 2009 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ďakujem sisi a ostatné babenky za rady, :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

poisťovňu máme spoločnu :unamused: Tak asi si veľmi nepomôžeme.
No mne to celé príde choré :rolling_eyes: a poriadne na hlavu. :angry: :angry: :angry:
7. dub 2009 v 15:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte!!!
My mame Apollo a dnes sme boli na tretej davke Prevenaru a neplatili sme nic :confused:
7. dub 2009 v 16:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, Adeli ja by som si nechala maclaren :wink: je to super kocik......a moc sem nestiham chodit, ale docitala som Vas vsetky.....sme stale vonku.
7. dub 2009 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky..jj, svícu jsem si užila dostatečně :wink: A dokonce až do 5ti do rána :grinning: :grinning: ráno jsem byla jak praštěná a po dlouhé době jsem se vzbudila až o půl 11 :grinning: Přišla jsem si pro Vendulku, uspala ji a šla to taky dospat :wink: Mamka byla s Vendy moc spokojená, chválila ji, že byla v noci i ráno moc hodná, tak dobré :sunglasses: můžeme jít na svatbu :grinning:

Jenomže jak začalo být hezky, tak jsme samozřejmě odhodily oblečení a světe div se, v sobotu v noci horečky :cry: :cry: a rýma jako trám..hnusná zelená..fujky..tak odsávám jako divá, dneska jsme byly i u doktorky a máme antibiotikové kapky do nosíku a na horečku panadol..ale je to asi spojené se zoubkama - špičáky :rolling_eyes: tuto noc skoro nespala, jenom plakala od bolesti :astonished: děs toto trápení pořád :confounded:
7. dub 2009 ve 21:21  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sisi - super fotošky :dizzy_face:

Jinak taky nestíhačka..pořád jsme venku, ale když je tam tááák krásně :sunglasses: Vendy sice slinťoší a rýmuje, ale když nemá teplotu přes den, tak jsme venku..u našich na dvorku to nevadí, ale za dětičkama radši nejdeme, až přestane ta rýma..

Ale nebojte se, to děti mívají teď prostě takové období, že nechtějí nic půjčovat..to je prostě dané..ještě k tomu nedospěly prostě..až ve školce se to většinou naučí..ale samozřejmě je i teď dobré je to učit..ale bohužel někdy bez účinků :sweat_smile: :grinning: :grinning:

Mám dotázek - nechávali jste někdo děti stříhat?? Potřebujeme to jako sůl, ale Vendy se ode mě nenechá :sweat_smile:
7. dub 2009 ve 21:25  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Halooo halo..tu nikdo?? :astonished: všichni venku asi v tak krásné počasko, co? :sunglasses:
8. dub 2009 ve 12:09  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte :slight_smile:

aj my sme stale vonku... teda okrem spania, to spi doma a ja zatial relaxujem :slight_smile:

Gabi: my sme strihali maleho doma a v pohode :slight_smile:
pozdrav Vendy a nex ju ryma uz nexa tak!!!

paaa
8. dub 2009 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Soni :slight_smile:

Jj, je to parádička venku teda :sunglasses: a kukala jsem ti na fotečky, Krištůfek je fešák :dizzy_face: a to jste někde výletkovali, jo?

Já musím taky přidat nějaké fotošky..ale tady mě to nebaví, když se to musí upravovat :confounded:
8. dub 2009 ve 13:01  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

pocasie je uzasne :dizzy_face:

S kocikom som sa este stale nerozhodla :frowning2: Mame aj trojkolku, auticko a odrazadlo, jazdit mame na com, dalsi kocik je len mne pre radost. Ako mi povedala kamoska, som pazrava :grinning: :grinning:

Gabi, Oliviu sme este nestrihali, zatial ani neplanujeme. Zacala som jej robit copiky, nedava si ich dole, takze budeme fungovat s gumickami. Ak by som ju chcela dat ostrihat, zavolala by som kamaatku-kadernicku, ktora chodi k nam domov strihat mna aj muza.
8. dub 2009 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

Gabou, s tým strihaním ti neporadím, to sa nás doma tak skoro týkať nebude :grinning: . Ale musí to byť psycho, strihať takého malého neposeda. Nechtíky napr. striháme len pri kojení, inak je to nemožné. Možno fakt ak poprosíš kamošku. Niektoré detičky bývajú pri cudzích (alebo na cudzích miestach) také "lepšie", hlavne sa inak správajú.
A nechceš jej nechať? Veď je to tak krásne :slight_smile:. Na to si my ešte počkáme :slight_smile:.

Mali sme dnes poradňu, hrôza, čakali sme vyše dvoch hodín, malá mi už bola hotová, unudená, čo chcela, nesmela - napr. vybehnúť na ulicu a tam sa váľať po zemi :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile: , ostatné ju vôbec nezaujímalo, navyše to bolo v čase jej spánku, tak bola ešte aj nervózna z únavy. Fakt ale nechápem, že načo poradňa, ak má človek tak dlho čakať, veď aký psychosoc. vývin tam lekár odpozoruje, keď je každé dieťa unavené :angry:. Našťastie sa malej antinálada v ordinácii zmenila.
Máme 11,5 kila, výškovo sme popredu, to sa ale nepodarilo zmerať :stuck_out_tongue_closed_eyes:, motoricky ok, a psychosociálne popredu. Akurát sa musím zmieriť s tým zúbkom zakrslým, asi už taký bude :unamused:.

A zaujímavé - dr. mi odporúča prestať kojiť. Vraj tak do 15 M stačí. Potom je už to len o mojkaní, nie výžive. Alebo že ak chcem, ok, ale je fajn dať aj UM. Vlastne aj pomaly ale isto prestávam (už len večer pred spinkaním, ráno a do niektorých receptov dávam UM). Ževraj pre takto už staré deti je už lepšie UM, napr. taký sunar (ako značka), lebo obsahuje napr. fluór, ktorý MM nemá. Toť názor našej dr.
8. dub 2009 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte sissi vy este chodite na poradne :astonished: U nas funguje poradna do roka, potom je to len ked nieco potrebujeme...alebo ock.v 15 mes....my sme dnes boli u dr. pretoze Vikinka v piatok a sobotu mala 38 teploty, tak som si povedala, ze zuby a vcera sa k tomu pridal hrozostrasny kaslisko a sopel, po prvy krat nieco taketo mame...mali sme len raz teplotky zo zubkov min. mesiac.....a dr. sa to nezdalo, ze mesiac po sebe mame teplotky, tak jej spravila crp odber, pichla jej do prsteka a odobrala krv a hned mala aj vysledok, ziadna choroba, len a len zuby.... :frowning2: , no esteze ma ten pristroj, ina dr. by do nas uz pchala antibiotika.....
a fotocky su kraaaaasnucke...
8. dub 2009 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, jejda, ale aspoň že sú to len tie zúbky. A ten kašeľ z čoho? Lebo oslabená imunita pri raste zúbkov?
My sme mali poslednú poradňu teraz, v 15 mes. + očkovanie. Klasika meranie, váženie, kontrola chrupu + taký dotazník, kde boli otázky, že koľko slov už vie (také minimum pre tento vek je tam 5 - 20 slov), ako chodí, či je zvedavá, či vie postaviť vežu...
Ten prístroj, to je fajn, že vám to takto hneď vedela kuknúť.
8. dub 2009 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

zajtra ideme k mamine, tak chceme este stihnut popriat veselu velku noc, hlavne veeeeela vody :sunglasses:
http://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImageID=2627361&vReferer=%2Falbum%2Findex_basic.php%3FvOffset%3D0%26vOrderBy%3D1
10. dub 2009 v 00:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Veselu velku noc Vam prajeme a veeeela vody a sibacov :wink:
10. dub 2009 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krasne sviatky, vela slniecka, pohody a oddychu prajeme vsetkym, slecnam vela kupacov a chlapcom vela vysluziek :wink:
10. dub 2009 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky!!

Tak doufám, že jste měli hezké velikonoce :dizzy_face: Tady bylo celý víkend nádherně :sunglasses: jenom včera, až jsme chtěli konečně vyrazit na výletek, tak tam trošku sprchlo..ale nevadí..aspoň chvilinku pohodička v Luhačovicích na procházce :sunglasses:

Jinak trávíme teda většinu času venku, asi jako všichni tady :slight_smile: Vendy měla trochu tu rýmu, přidal se k tomu i kašel, tak v pátek jsme byly opět u doktorky, aby si ji poslechla..že jako dobré, průdušky čisté, ale ten kašel..děs..ještě nikdy nic takového neměla, tak hrůza..přes den ani ne, ale jak si lehla, tak hrůza, úplně ji to dráždilo, do toho i vykašlávala, tak některou noc ani nemohla spát :confounded: Ale už dvě noci je to lepší tak snad už to bude brzo za náma :pensive:

Máme nové fotošky v albíku :wink:

http://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbumID=333244&vReferer=%2Fphotos%2Fgabou
14. dub 2009 ve 12:02  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a koho trápí zoubky, tak jsou dobré homeopatika Chamomila vulgaris - odzkoušeno i na mě :grinning: lezou mi totiž opět osmičky :stuck_out_tongue_closed_eyes: Vendulka to bere jako kokinko (už moc dobře ví, co to kokinko je, potvůrka jedna malinká :grinning: ), tak jí to chutná..dává se 5kuliček klidně i co čtvrt hodinku..ale my to dáváme jenom občas, když mi přijde dost protivka a vím, že je to ze zubů (strká si prsty do pusy, kouše si je a šííííleně sliní :astonished: )

Jinak vlásky jsem ani stříhat nechtěla..ofinku jsem jí zastřihla sama, ale to byl děs běs řev přitom..ale ona se nechce ani vůbec česat, ani sponečku mět, o culíku ani nemluvím..takže proto..než aby to měla zacuckané, tak jsem si říkala, že by se jí to hodilo trošku přistříhnout..no, ale dneska, světe div se, jaksi jsem jí udělala první culík (hodím i fotošku do albíka :sunglasses: ) tak ještě uvidíme co s tím stříháním :wink:
14. dub 2009 ve 13:15  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte kocky

dlhsie som tu nebola
verim ze ste krasne stravili velkoocne sviatky ked sa pocasicko vydarilo

co sa tyka prevenaru, my sme sasenku dali zaockovat, doplacali sme stale 89 sk - tri davky
viem ze pre deti narodene 2009 je to povinne ockovanie a bezplatne, preto sa tam menili podmienky a nase deticky do bezplatneho nespadaju
na poradnu tiez ideme po roku az v 15. mesiacoch na ockovanie

trucovaie u nas sa zatial neprejavilo skoro vobec, asi este k tomu prideme :unamused:

co sa tyka delenia s hrackami tiez si sasenka necha vaccsinou zobrat veci , ale ked jej iekto zoberie aj druhu a potom aj tretiu vec na hranie, tak uz ide a berie vsetko spat, ale to uz vsetky tri naraz :grinning:
14. dub 2009 ve 22:10  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte kocky,

uz sme tu poriedko, ked je tak krasne. Nech pocasicko vydrzi co najdlhsie.

My este stale nechodime, len za jednu ruku, obcas sa Lili pusti a spravi zo dva kroky, ale viac nie. Hrozne ju zaujimaju deticky a hranie v strku, ktore mame na sidlisku namiesto pieskoviska :unamused: Ale svokrovci objednali pieskovisko, ma prist kazdym dnom, tak sa tam vyhra dosyta. Dnes sme mali uraz, Lili si narazila celo do stolika pod akvariom, bola to strasna rana a ma obrovsku fialovu hrcu. :pensive: :cry: :cry: Jedine, co ma tesi, ze si celo nerozrazila.
Dostala som email, ze mi posielaju nausnicky, ale asi pockam a dam jej uska prepichnut az po ockovani, ktore nas caka koncom maja. Mam z toho prepichovania trochu obavy.

Gabi, krasne fotky :dizzy_face:
14. dub 2009 ve 22:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, davnejsie som vas nebola kuknut.

Chcem sa spytat, mate uz niektore za sebou 15-mesacnu poradnu? Ako zvladli deti ockovanie MMR? Som za zacitala do temy "Odmietnutie ockovania", ale tam su take horory... az mam z toho strach, ale maly doteraz znasal vsetky ockovania dobre. Len teraz mu ide 5 zubkov naraz, tak rozmyslam, ze mu to prelozim - nemalo by sa asi ockovat, ked ma teplotu, ze?
15. dub 2009 v 09:10  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek