• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a jejich prckové z ledna 2008

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne :slight_smile:

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila :grinning: ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar :grinning: potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. :confounded: Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena :grinning: no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super :grinning: som z toho bola uplne sfetovana :grinning: no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu :wink: ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo :sweat_smile: (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal :grinning: . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo :grinning: bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete :grinning: . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja :grinning: . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor :wink:
15. dub 2009 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Deina,

ja som dala vcera malu Livi ockovat a ani nemukla. Tiez nie som za ockovania, ale boli by to z nasimi uradmi tahanice.... vela som o tom citala.
Aj nasej malej sa tlacia zubky a aj tuto noc sa len prehadzovala.
A ked je teplota tak by sa malo pockat.
Inak kde si kupovala ten nabytok tu na Slovensku ?
Viem, ze aj tu ho maju, ale mimo Sk je to lacnejsie, preto som zvedava.
pekny den
15. dub 2009 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tu na Slovensku, v Galane (BA), padol nam do oka, tak sme ho kupili.

No asi zavolam doktorke, ked dam Miska spat, ci mame prist do tej poradne na ockovanie alebo sa to prelozi. Nerada by som ho teraz trapila, ked ho trapia uz tie zubky dost. :frowning2:
15. dub 2009 v 11:15  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
podla mna by doktorka nemala ockovat ked ma dieta zvysenu teplotu, tolko moj azor

este k pneumokokom som nasla http://www.nasarodina.sk/magazin/modules.php?name=News&file=article&sid=540
15. dub 2009 v 11:25  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
deina, my sme mali ist zajtra na ockovanie + poradnu, ale som volala dr., ze mame sopliky, tak nas prelozila az na maj. takze ked ma maly teplotku asi ho nebudu ockovat. radsej zavolaj, aby si sa neprehnala..
15. dub 2009 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte..

ozaj nie je čas ani sem chodiť, my sme celé dni vonku, okrem poobedného spánku..malá strašne rada behá po záhrade, hrabe sa v zemi, kúpili sme jej pieskovisko, tak je nadšená...
Každé ráno mi už v posteli povie "bundo papa"..to je akože aby som jej dala bundu a išli sme von :grinning:

Deina, gratulujem k tehulkkovaniu, asi mi uniklo, že si tehulka..tak nech je všetko v najlepšom poriadku, držím palce..

Tak sa držte a užívajte si teplúčko..
15. dub 2009 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte!!!
Sme na tom podobne,Simi ma nenecha ani vydychnut,stale sme vonku :grinning:
Deina,my sme boli ockovane pred tyzdnom a nic,vsetko v pohode :dizzy_face:
15. dub 2009 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte :dizzy_face:, po čase zdravím všetky maminky a bábätká.
Vidím, že sme všetky po vonku rozlietané :dizzy_face:.

Deina, čo myslíš tým očkovaním MMR? To myslíš to 15-mesačné očkovanie? (osýpky atď...??) - My sme boli na 15-mes. očkovaní minulý týždeň a výsledok ešte neviem, lebo nežiadúce účinky (ak prídu), tak prídu až cca 10 dní po očko. - môže prísť horúčka, vysypať sa.... snáď to nebude tak kritické :confused:, zatiaľ sme mali reakciu z tých bežných, povinných očko. vždy :cry:, len prevenar bol ok, tak čakám a verím, že to bude ok.
Keď má malinký teplotu, ako píšeš, nedávala by som.

och, llara, také starosti :frowning2:. Dúfam, že všetky výsledky budete mať výborné. A k tej poradni - u nás sa neobjednáva, ale je to rozdelené len na poradne, žiadny chorí, ani pri iných dverách, ale to čakanie :angry:. No, inak je dr. ok. A k tomu kojeniu - naša dr. je zástanca kojenia čo najdlhšie (asi ako každý dr.) - ale v prvom roku života dieťaťa. Potom (ževraj) je to už skôr o cicke, ako o mliečku, a aj keď je materské to naj pre miminko, pre väčšie deti je to skôr mňamka, skrátka to MM vraj nemá toľko pridaných hodnôt pre tak veľké dieťa, ako tie umelé formule.
No, tak či tak, naša malá závisláčka sa začala pomaly ale isto odstavovať, ani som neverila, že to takto príde. Posledné kojenia ma len zotrikrát pohryzla a dosť. Tak sme skončili. Sa mi páči, že jej potreba prišla ruka v ruke s mojou tvorbou mlieka, nemusím nič nasilu odstavovať, ani tvorbu mlieka, ani ju odvykať.
A blbé - rozvinula sa mi na staré kolená nejaká hnusná alergia, tak môžem nasadiť liečbu aspoň, skôr ako to prerástie do neviemčoho.

A ešte - Deina :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: G R A T U L U J E M :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
15. dub 2009 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baby, mám otázočku - nezdá sa vám, že má vaše dieťa niečo ako obdobie zrýchleného rastu z minulosti?
Ak ste také intenzívnejšie mávali - v 3 týždňoch, 6 týždňoch, 3 mesiacoch a 6 mesiacoch to bolo (u nás posunuté o týždeň skôr) - také to obdobie, keď sa dieťa neodlepilo od prsníka 24 hod. :stuck_out_tongue_closed_eyes: , inak vrieskalo (ach staré, zlaté časy :grinning: :grinning: ).
Tak u nás akoby to bolo teraz, teda bez kojenia samozrejme - malá mi stále len "papa" pýta, taký hladoško je z nej a ja neviem, či jej len tak chutí, alebo ju to baví, alebo to fakt teraz potrebuje :fearful: . Stále papkať.
Nestretli ste sa s tým v tomto období??
15. dub 2009 v 15:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
A k jedeniu a tej otázke - U nás
- ráno mliečko.
- desiata - ovocie, napr. jablko (niekedy dve, podľa veľkosti) + biely jogurt + trocha ovs. vločiek, + 1 pečivo s nátierkou, alebo maslom.
- obed - zhruba 300 gramov všakovakého jedla.
- olovrant - niečo do ruky - pečivko so syrom, alebo bebe keksíky.......
- večera - domáca kaša (krupičná z UM), niekedy s ovocím a tak..
- II. večera - pred spaním mliečko.

Je to veľa alebo málo? :sweat_smile:
15. dub 2009 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ešte som chytro nakukla novopridané fotečky od Gabou - krásne :dizzy_face:
A na tej fotke s méďou Béďou, tam má ostrihanú ofinku, že? Taká kočka je z nej :wink:
15. dub 2009 v 15:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
..z Vendulky :dizzy_face:
ahojte, krásny deň všetkým
15. dub 2009 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ssissi, tak to je super, že sa takto odstavila..sama sa rozhodla, že stačí, a je to tak úplne najlepšie..
my sme sa takto isto odstavili, síce v roku, ale bola som tiež spokojná, ale hlavne hrdá na seba, že som sa cez ten ťažký začiatok prebojovala až ku kojeniu do jedného roka...

A s tým papaním, my papkáme tak isto - taký istý jedálny lístok ako vy..ale malá je tiež "pažroško"..ked vidí, že niekto z nás je, tak aj ona si pýta..
Myslím, že je to normálne..aspoň čo sledujem detičky kamošiek, tak robia to isté..
15. dub 2009 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, ahojte aj my sa hlasime po dlhsej dobe....tiez sme non stop vonku.

Z tych teplot, co sme mali sa nam vyhupli 2 stolicky a dalsie 2 sa deru von :unamused: , takze sme nevrli....

Gabi fotocky Vendy su supis, aka je uz velka slecna z nej normalne by som ju odhadovala na 2 roky :sweat_smile:

Deina ty si tehulkaaaa, tak to Ti veeeeelmi gratulujem, ako to zvladas pri Misulovi a ako to znasas? Ja som teraz robila halooo, ze som tehu a nie som :frowning2: , ale neva az ked postavime sme planovali, tak za 5 rokov, ale nebola by som proti aj teraz :grinning:

Eli, ked je takto krasne nedame stretko v parku v PK?????? Uz by sme konecne aj mohli. A baby Blavacke vy cooooo, nejako to tu utichlo ..

a pridali sme aj nejake jarne fotecky, ak chcete mrknite...http://picasaweb.google.sk/lenka.kakalikova/Jar?authkey=Gv1sRgCM7BtfH1yM_hTw#
15. dub 2009 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte večer, Leni, krásne fotky.
Eli, sranda, že máte rovnaký jedálny lístok :sweat_smile: . A naša malá bola pažroško vždy, ani pred ňou nejem, také, že čokoládu a tak, lebo chcela by tiež (to vyžieram po nociach :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: ). Jem cez deň len za stolom vedľa nej spolu s ňou, keď papká ona, ale teraz sa to tak zmenilo, dosť často "mama papa", také hladné očká robí, tak neviem, či nie zas to obdobie zrýchleného rastu? :confused: .
A na to kojenie hrdá buď, však máš byť na čo :dizzy_face:. Ja tiež keď si to tak zrekapitulujem, všetko to trápenie okolo kojenia stálo za to bojovať a nič by som nezmenila pri druhom bábätku. A inak, nedávno sme to s mužom rátali, že koľko mlieka som asi tak pre malú vyrobila, a vyšlo nám viac ako sto litrov :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: . No pekné kravičky sme boli :grinning: .
15. dub 2009 ve 23:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dakujem, baby. :slight_smile: Lenusa, no okolo toho 7-8tt mi bolo hrozne, mala som strasne nizky tlak - raz bolo aj tak, ze som nedokazala vstat z postele (nastastie bola nedela, tak som zobudila manzela), velmi sa mi tocila hlava. Ale odvtedy sa snazim vela vela pit a je to lepsie, teraz mi je dobre. Vtedy ma aj unava trapila, aj to sa uz zlepsilo. Sranda bude az potom, ked sa narodi. :grinning:

My nakoniec do poradne ideme, som si povedala, ze ho moze aspon pozriet, odmerat, odvazit a tak a o ockovani sa porozpravame. Ale doterajsie znasal dobre, to uplne prve (hexa a prevenar) bolo take, ze vecer vela plakal a len na rukach bol ticho, druhe bolo lepsie, mal trosku teplotu a tretie uplne pohoda, trosicku zvysena teplota, ale fungoval veselo dalej. Tak snad aj teraz bude dobre, ak by ho zaockovala, dnes teplotu nema.
16. dub 2009 v 08:40  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
sisi, tak tu alergiu na stare kolena mame spolocnu. :grinning: ja som sa dnes zobudila zasa s opuchnutym hrdlom, ale podla lekarov som zdrava, tak to neriesim, akurat tie zvacsene mandle mi tam zavadzaju a ked jem, necitim ziadne chute.. :sweat_smile: :grinning: :angry: to je super, ze ti to takto vyslo s tym mlieckom.. :slight_smile: mala viki nepapka viac, skor menej..to pripisujem zubkom.. :frowning2: ale mliecko by mohla od rana do vecera.. :sweat_smile: jedalnicek mame tiez podobny ako vy..akurat na desiatu tolko toho nestihneme spapkat.. :grinning: a neviem do malej dostat strukoviny a vajicko. to zatial odmieta uplne..no nic, treba pomalicky skusat.. :slight_smile:
16. dub 2009 v 08:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte :slight_smile:

Deini: blahozelam k mimivbrusku :dizzy_face: drzte sa :dizzy_face:

ste tu niektora, co este kojite? mam pocit, ze som posledna a uz by som aj xcela, ale este musime cakat na tie podrobnejsie testy a potom uz prestaneme asi aj my s kojenim... inak u nas sa to taha tak asi od roka, ze by sa uz aj sam odstavil... mam pocit, ze by uz bez toho v pohode vydrzal.

inak sme tiez nonstop vonku, si to pocasie uzivame :slight_smile:
16. dub 2009 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Soni ja este kojim rano a vecer pred spanim chcem do roku a pol a potom prejst na kravske, tak hadam vydrzim a my jeme ako u sissi non stop, Vikinka je staaaaale hladne, az niekedy nechapem :stuck_out_tongue_closed_eyes: ona zje raz tolko ako ja.
16. dub 2009 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte!!!
My sme boli cely den u nasich,tak sa babi starala a ja som oddychovala :wink:
Teraz som presadila nejake kvetiny,napchala sa kapustnice a mozem ist odfukovat :grinning:
Tatina mame na nejakej akcii z roboty,tak sme same :unamused:
Leni,Vikinka je aka kocka :sweat_smile:
16. dub 2009 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, zdravime vsetkych :slight_smile: ,

Gabi - krasne fotky a Vendulka je veeeelmi vysoka a taka vyspela na svoj vek (aspon sa mi to zda v porovnani s nasim Adamkom) - zeby z nej rastla modelka ? :sweat_smile:

Leni - tiez super fotocky, som sa zasmiala na tej s pivkom :grinning:

Deini, z celeho srdca blahozelame, prajem Ti nech mas tehotenstvo bezproblemove a hlavne nech sa nepyta babatko na svet skor :wink: .

Soni - aj ja este kojim rano aj vecer, len nedavno som prestala kojit poobede - zatial to mne aj malemu vyhovuje a tiez planujem kojit tak do 1,5 roka - myslim, ze odstavenie budem prezivat horsie ja, ako maly.
16. dub 2009 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ssissi - nas Adamko je taktiez stale a vela :grinning: , co ma velmi tesi, ze mu veeeelmi chutia polievocky, takze uz je z normalneho taniera a stane sa, ze zje vsetko....a za nejaku 3/4 hodinku si da aj druhy chod :confused: . Nastastie to vsetko vybeha, ale mam pocit, ze poobede nerobi nic ine, len sa hra, je, beha, je, je, je.... :grinning: :grinning:
16. dub 2009 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Je super, ze je taketo krasne pocasie - cez sviatky sme boli v ZOO (Adamko sa bal medvedov, ale pacila sa mu detska ZOO, kde volne behaju zvieratka medzi ludmi) a objavil caro preliezok, smykal a pieskoviska - takze tiez travime vacsinu casu vonku.....a samozrejme vzdy ma taha tam, kde je najviac deti :grinning: :grinning: :grinning:
16. dub 2009 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte baby..

ja som smutná..môj drahý je v nemocnici..spadol včera z bicykla a má roztrhané väzy na ramene, je v nemocnici, budú mu to musieť operovať..plus nejaké dosť veľké odreniny na hlave :frowning2:
Celú noc sme sedeli na pohotovosti v ružinove, tri a pol hodiny sme čakali, kým sa na to prišiel pozrieť ortopéd..spala som asi hodinu a pol a malá je plná energie :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. dub 2009 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Eli,
to je mi velmi luto :frowning2: :cry: :cry: , tvoj MM musel mat neskutocnu smolu, ked sa takto velmi zranil :frowning2: , drzim palce, nech to dopadne co najlepsie... a k tym Dr. - skoda sa vyjadrovat, hroza!!!
Musis to mat teraz tazke, myslienkami si urcite uplne inde a Nelinka ta potrebuje na 100%... ak sa ti bude dat, chod si s malou lahnut (ak teda Nelinka cez obed spava) - ak by sa to dalo, poslala by som ti nejaku energiu, nech to zvladnes...
17. dub 2009 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,
Eli :frowning2: , dúfam, že všetko dobre dopadne a manžel bude skoro fit a hlavne bez následkov. A nech je skoro s vami doma.

Simi, tak asi fakt ako teraz rastú + moc behajú potrebujú moc moc papkať. Malá mi zje viac ako ja :confused: . Zatiaľ nie je tučko, tak snáď to aj spaľuje. A v akej Zoo ste boli? V Bojniciach? Tam je detská zoo, ak ma pamäť neklame. Takže medvede nebudú Adamkovi kamaráti zrejme, múdry chlapec :wink: .

Naša noc bola tiež hrozná.
Deina, ty si sa pýtala na to očkovanie, takže nežiadúce účinky = otrasné. Malá sa mi včera večer povracala, som to pripisovala tomu, že veľa asi zjedla, no ale potom horúčka, až sa triasla, do pol hodiny mala máličko pod 40!! Som tlmila panadolom, ale nič moc.. Ešte o pred pol nocou tu behala po byte tak že smiech-plač, smiech-plač, ona je také trdlo, že keď má horúčku, tak ju to nejak nepoloží, ale je ešte naspeedovanejšia. No a celú noc som sa potom bála, či to zas nevybehne, tak aj keď ona striedavo spala, ja som nemohla. Dnes bola taký malý nerváčik s horúčkou, snáď to už odíde, lebo je to des.
17. dub 2009 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Eli, to mi je luto. :frowning2: Nemas niekoho, kto by ti vedel prist k malej, nech si nachvilku oddychnes?

Ssissi, no to je hrozne a takto skoro? Kedy bola ockovana? Mne sestricka hovorila, ze vedlajsie ucinky ked pridu, tak az o dva tyzdne. :confused: Ale ze ako dokaze byt taka energicka pri 40-tach, to nechapem. :fearful: Dufam, ze ju to rychlo prejde, nech sa netrapite dlho, drzim palce.
17. dub 2009 v 11:54  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, deina gratulujem k druhemu babatku :dizzy_face: , velmi nestiham, ako vidim uz sa to tu asi rozoberalo ale len sa chcem spýtat ci ste davali vsetci zaockovat proti tým osýpkam ci ovcim kiahniam ci co to je alebo niekt aj nedal. my mame ist v pondelok a neviem, dik
17. dub 2009 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Deina, očko. bolo pred 9 dňami. Dr. nám vravela, že nežiaduce účinky prídu cca o 8 až 10 dní. Tak by to mohlo byť, lebo inak žiaden sopeľ, kašeľ, nič. A na zúbky sa mi tá reakcia zdá až moc búrlivá. Aj keď idú von stoličky, tak to má asi jedno s druhym :(. Som myslela na teba včera, že ako tehuľku by ťa toto mohlo obísť, veď potrebujes oddych.
A to správanie pri horúčke aj mňa udivuje. Chorá este nikdy nebola, tak že soplíky, kašeľ, bruško... tak neviem porovnať, ale pri takýchto horúčkach je ako naspeedovaná, až sa trase ak si má sadnúť alebo chvíľu stáť..
17. dub 2009 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja som ho napokon tiez nechala zaockovat, strasne dlho ho doktorka prezerala a pocuvala, takze som si povedala, ze dobre, ocividne je zdravy, bude to mat za sebou. Ani nepipol, vecer bol trochu mrzuty, ale bol strasne nevyspaty, tak asi skor z toho. Uvidime, mohli by ho tie vedlajsie ucinky obist. :confounded: Doteraz nemal ziadne vaznejsie. Ssissi, tvoja mala tie ockovania predtym ako zvladala?

Miskin, dakujem. :slight_smile: Myslis kiahne ako plus k povinnemu ockovaniu alebo len to povinne ockovanie? My sme kiahne nedavali, pride mi to zbytocne, ved to nie je az taka hrozna choroba (aj ked mozu sa vyskytnut i komplikacie).
17. dub 2009 ve 12:39  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek