• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a jejich prckové z ledna 2008

Bude, Mishka, uvidis. :wink:

Akurat som sa vratila aj od reumatologa, napisal mi nejaku spravu pre gynekologa, lebo som mala pocit, ze o mojej chorobe prvykrat pocul odo mna (menila som lekara), tak bude pouceny. :sweat_smile: Zase budem rizikova, no co uz, ale verim, ze tentokrat to pojde dobre.
24. dub 2009 ve 12:36  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
ty brdo holky, mate muj obdiv, jak tu sviti ty vase tt :sunglasses: ...ja si nedovedu moc dobre predstavit, ze bych uz po prazdninach funela s briskem, nic ve zlem :wink: moc vam drzim pesticky, snad nas bude jen pribyvat :dizzy_face:
24. dub 2009 ve 21:21  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte kočky,

dnes bolo zas krásne počasie, no super.
Mám otázočku - čo ste boli na sone prsníkov - tak koľko po ukončení kojenia?? Až keď nebolo vôbec mlieko? A koľko vám asi tak trvalo, kým sa úplne prestalo tvoriť mlieko od ukončenia kojenia??? :confused: . Ja už komplet nekojím viac ako týždeň, možno dva týždne, mlieko neodstriekavám, netreba, a ani tým nechcem podporovať tvorbu, keď už malá nepotrebuje, lenže stále tam niečo je, tak neviem.. či sa na sono objednať a kedy :confused: :sweat_smile:.

Tehuľky, držte sa a všetkým maminkám aj detičkám krásny víkend.
24. dub 2009 ve 21:25  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
silvi, ja jsem mela mlicko jeste tak mesic po ukonceni koja :wink: takze asi zkousej, ale urcite uz se prestane tvorit co nevidet :sunglasses:

paaaaaaa a dobrou nocku
24. dub 2009 ve 22:04  • Odpověz  • To se mi líbí
Lucko dík za infošku.
A dobrú aj tebe
a s tým obdivom pre naše lednovky - tehuľky naprostý súhlas.
24. dub 2009 ve 22:13  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte babulky, dnes som Vikinku prvy krat nenakojila vecer a dala som jej normalne kravske mliecko ani nepipla a mliecko chutilo, ale mne bolo hrooooozne smutno, taky blby pocit, ze po 15 mesiacoch konec :pensive: , ale rano ju budem este asi mesiac kojit, take mojkanie.....
Ozaj dava tu uz niekto aj kravske mliecko?
24. dub 2009 ve 22:24  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
leni ja ho vcera dala, ale do kase, ona mi potfora nechce ani samotny sunar, taky jenom v kasi, tak jsem ji tam foukla normos mliko a ani to nepoznala :stuck_out_tongue_closed_eyes:
25. dub 2009 v 07:51  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte,

dnes sme hore od 5:45 :rolling_eyes: , večer o deviatej akurát tak padnem na hubu, keď malinkú uložím :stuck_out_tongue_closed_eyes: .

Leni, to chápem, že ti bolo smutno, hmmm, deti nám rastú.
Kravské mlieko nedávame, aj keď dodnes som nepochopila prečo napr. jogurty, syry.... z kravského sa môžu, ale samotné kravské mlieko nie. Tou úpravou to je? Kvasením a tak? No nechápem, ale kašu, prípadne do obedového menu pridávam UM a kravské ani nepijeme. Naša lekárka KM volá "hluché vitamíny" - skrátka, že v samotnom kravskom toho veľa dobrého nie je, v UM je tá bielkovina z KM určená teliatkam upravená pre detičky + pridané min. látky a vitamíny špeci určené pre deti - viac menej sa s týmto stotožňujem, aj keď teda to s tými jogurtami dodnes nechápem :stuck_out_tongue_closed_eyes: :zipper_mouth:
26. dub 2009 v 08:56  • Odpověz  • To se mi líbí
Baby, aj vy máte takých malých jedoškov? Naša malá je taký anjel usmievavý - to o nej hovorí ten kto ju nepozná :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: , lebo sa stále usmieva aj na cudzích a tak, ale tie výbuchy zlosti niekedy, no amen.
Napr. vonku - keď ju vyberám z kočíka, už mám taký zvyk, že dávam tašku cez rameno, keď ju vyberiem, s kočíkom za ňou nestíham, tak ho nechám tak, lebo ona letííí (doma sa nosí ešte stále skoro furt, ale vonku sa jej nesmiem ani dotknúť, s výnimkou schodov). No lenže ak príde niekam, kde nesmie, napr. vybehnúť von zo školáku na cestu, tak hysák. Hneď si ľahá na zem, vála sa, no psychooo. Nedá sa to ignorovať, lebo si ubližuje, už si udrela aj hlavinku, keď si tak prudko ľahla na kamienkový betón, nedá sa odpútať pozornosť vtedy ničím, teda viem čím by sa dalo - jedlom :stuck_out_tongue_closed_eyes:, ale to nechcem učiť ju, že vrieskam = dostanem dobrotku.
Chytiť za ruku a že poď nehrozí, lebo si ľahá na zem, na rukách bojuje, no paráda :confused:. Von chodíme doobeda aj poobede a len večer ideme domov v pohode, lebo to je už úplne unavená (aj ja :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:).

Pri obliekaní detto. Ak nemá svoj deň, tak je úplne úžasná, pomáha s obliekaním, nosí veci, skúša sa sama obuť, naťahuje ručičky do svetríka, ale keď to príde, tak sa snáď hodinu obliekame, ako štrajkuje s každým jedným kúskom oblečenia vrátane plienky :unamused:.
U nás je to odkedy vie chodiť a je taká samostatnejšia. Beriem to tak, že fajn, aspoň (snáď) nebude "zjedzte si ma vĺčky", keď sa tak silno presadzuje, len ma zaujíma, či má ešte niekto takého malého neurotika :stuck_out_tongue_closed_eyes:
26. dub 2009 v 09:08  • Odpověz  • To se mi líbí
deina jaka choroba nizky tlak alebo???
26. dub 2009 v 10:46  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Chorobou som myslela svoje ochorenie (Sjogrenov syndrom, to je autoimunita, isty druh reumatickeho ochorenia, preto som rizikova), nie nizky tlak. Ten mam ako bonus k tomuto tehu. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:

Mam doma jedosa, ale zatial to take zle nie je - on si vzdy ide, kam on chce a ked chcem zmenit smer, ze ho napr chytim za ruku, tak ho musim normalne tahat a on sa casto "opusti", dobreze si na zem nelahne, tak ho potom dvinhem a supnem do kocika, tam sa chvilku jeduje, ale potom je pokoj. Uz som vela rozmyslala nad tym, ako ho mam naucit, aby siel pri mne a podla moznosti tam, kam potrebujem, aby sme sli a nie, kam sa jemu chce... da sa to vobec? Neviem ho naucit chodit vedla mna, ale asi je este skoro, chodi samostatne len asi mesiac a pol.
26. dub 2009 ve 21:06  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Jaj Deina :unamused: . A aj berieš nejaké lieky teraz? Či také pomocné, že hypromelóza atď? Akú to má prognózu? :confused: Je možné, že hormonálne zmeny - tehotenstvo, pôrod.... dojčenie.. ti môžu sit. zlepšiť? Budem držať palce.

A som rada, že nemám jedoša len ja :stuck_out_tongue_closed_eyes: , aj keď teda prepáč. To chodenie "popri", či za ruku, že neexistuje - ja to beriem tak, že ešte je moc malá, naučila sa nedávno chodiť, je zvedavá, skúma, nebojí sa. Staršie deti chodia snáď všetky pri rodičoch, teda dúfam, že nebudeme výnimky :stuck_out_tongue_closed_eyes: . A Miško je doma tiež taký maznáčik? Že stále na ruky a mamááááá? Skrátka pravý opak toho, čo je vonku. Ale tiež niekedy žasnem, keď vidím aj mladšie dieťatko ako ide pri rodičoch, či za ruku. Nám sa to stalo len raz odkedy chodí :zipper_mouth: , inak stále niekde inde, baba jedna zvedavá :sweat_smile: .

A to správanie, ako si opísala, presne ako u nás, akurát, že malá si na tú zem aj ľahá, no fakt neviem, kde to videla :stuck_out_tongue_closed_eyes: , doma nie :grinning: . Ale musí to byť pre teba dosť náročné, keď ti Miško chodí rôznym smerom - keď čakáš mimi. Prajem moc moc energie :dizzy_face: .
26. dub 2009 ve 23:20  • Odpověz  • To se mi líbí
Ssissi, tehotenstvo to zlepsuje. :sweat_smile: Niekedy to zlepsenie trva az do casu, kym zena dojci, tak dufam, ze tentokrat sa aj to dojcenie podari. V tehotenstve je imunitny system totiz prirodzene znizeny (keby nebol, telo by babo neprijalo), preto je to lepsie. Uz ma aj ta unava prechadza, tak sa tesim na lepsie casy. Beriem inak prednison 5mg denne, to sa moze, ten svoj druhy liek (ktory mi daval velmi vela energie) som musela vysadit, s tym su lekari tak, ze 50 : 50, ci sa moze alebo nie, tak radsej nebudem riskovat. A hypromeloza ma zachranila, to su uzasne kvapky, velmi mi pomohli, nic lepsie uz vymysliet nemohli. :slight_smile:

Nie je maznacik, teraz je taky tatinkovy. Pride domov tato a mam po sichte, visi len na nom. :grinning: A najradsej by mu bud sedel v krku alebo sa nosil a skrinky otvaral (to ho on naucil, tak tu to ma, teraz ho moze nosit a skrinky studovat). Ku mne je taky, ze hra sa pekne aj sam, alebo ked som pri nom, tiez sa hra a potom obcas pribehne, objime ma a ide sa hrat dalej. Alebo sa kupe a tam ma zvykne objat, taky cely mokry.

Dufam, ze ked prelozi cele namestie a vsetky ihriska, casom... sa nauci aj pri mne chodit. Tiez to beriem tak, ze je este maly, ale bude sa to musiet naucit, asi bude vela chodit peso, ked sa druhe narodi. Nebudeme kupovat surodenecky kocik, ani by sa nam nezmestil do vytahu.
27. dub 2009 v 07:36  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte baby...

dúfam, že aj u vás to takto bude, ale u nás toto jedovanie bolo takto, a už to prešlo..
Ja som tiež vonku len chcela zmeniť smer a už boli "nervy"..a aj hádzanie sa na zem a pod..
Ale prešlo to, teraz ju na niečo "nalákam" a celkom sa to dá..
Aj sa naučila dosť poslúchať malá, až som niekedy prekvapená..uprace si hračky, odnesie plienku do koša, naloží mi prádlo do pračky a pod..
Ale zase ked ju chytí jej deň a rozhodne sa že bude zlá, tak sa chcem obesiť :grinning: :grinning: :grinning:

Inak manžela mi dnes operujú, veľmi sa bojím, už nech je to za nami...
Nakoniec sme sa v Ružinove ničoho nedočkali a operujú ho na súkromnej športovej klinike...
Bolo to asi najlepšie riešenie, aj ked to nestojí málo, ale aspoň niekto s ním niečo robí, lebo mám pocit, že by sme sa ani nedočkali..
Ale predstavte si ako sa žije z rodičovského príspevku a z péenky..a ešte zaplatiť operáciu... :unamused:
27. dub 2009 v 09:08  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte kocky. Uz som tu dost dlho nebola, tak som prisla pokukat co tu mate nove.

Pozeram, ze tu mame dve tehulky deina a mishka no teda :D zo srdca vam blahozelam!!!! A zelam zdrave deticky ;)

My sme sa vcera vratili z UA, boli sme tam dva tyzdne aj s malou a bolo super. Teraz sa snazime aklimatizovat :D Tatinko nam zatial spravil na dvore pieskovisko, tak som vcera malu odtial nevedela dostat.

Inak sa mame dobre. Zuby uz ani neratam, lebo rastu vsetky rad radom a naraz. Bez mliecka sme si rychlo zvykli aj ked obcas sa tak prituli a povie ham :D ale na to, ze to bolo zo dna na den, to zvladla super, to skor ja som mala depresie.... ale uz je dobre ;)

Od stvrtka zaciname chodit na cvicenie pre deticky tak sa uz velmi tesim a som zvedava. Inak mala rastie ako z vody, mudra je jak radio :D zatial nie je ani lakoma ani nevymysla, ale uz to pomaly, ale isto k tomu smeruje :D

Eli viem si to predstavit :( moja... drzte sa, hlavne aby manzelik bol v poriadku, peniazky sa skor ci neskor opat nakopia na kopku ;)

Adelka, super ze uz bezkate ;) sikulka Olivia ;)

Soni nic neboj, aspon nebehas kade tade :D a Kristofko skor ci neskor sa predsa len odhodla, tak ci tak sa tomu nevyhnes ;)

Idem vas este docitat a pozriet ci mate nejake nove fotecky.
27. dub 2009 v 09:22  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte marija no nam zuby este nic ajked sa tusim tlaci dolny no sa este nacakame :grinning: deina to ma mrzi no ale neboj vsetko dobre dopadne a dotiahneme to do uplne konca porodu zdravych babatiek :wink: inak ste planovali alebo??a nas je jedos tiez hlavne ked mu nevyhovieme ale ja som tvrda neustupim :grinning:
27. dub 2009 v 10:10  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Jej, tebe uz nabehol 15tt. :dizzy_face: Neplanovali sme, podarilo sa, chceli sme asi tak o pol roka neskor - co by bolo vlastne jedno, tesime sa mu aj tak. Len som chcela tak pekne planovat, ze vysadim plaquenil, reumatolog mi spravi testy, v akom stave su moje protilatky a po dvoch mesiacoch sups do toho... ale babo bolo rychlejsie. :grinning:
27. dub 2009 ve 12:45  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte,
Eli, dosť blbá situácia :unamused: . Nemal manžel aspoň nejakú poistku? Úrazovú? Držíme palce, nech operácia aj zotavenie má hladký priebeh. A vďaka za dobrú správu - že jedy prešli. Tiež čakám, že až začne viac rozumieť, bude sa dať "vyjednávať" a tak..

Marija, no super, že si doma. Veď všade dobre, doma najlepšie :sweat_smile:. Pieskovisko musí byť suprovéé.

Deina, moc ti prajem, nech malinké nie je taký ponáhľajko ako Miško, a nech si môžeš potom aj kojiť a tak... Musí to vyjsť určite aspoň raz, veď to by už nebola naozaj žiadna spravodlivosť. A nech ti všetky tie hormonálne zmeny pomôžu.
S tým kočíkom - súrodeneckým som premýšľala aj ja.. že čo by bolo keby. A tiež by som už teraz súrodenecký nekupovala. Asi malinké v manduce a väčšie pri kočíku, a ak treba, je unavené a tak, tak v kočíku. Alebo taký šporťak, čo sa dá razom premeniť na hlboký - že staršieho šporťakuješ a ak chce ísť von a malé naopak by chcelo mať klud v kočíku tak razom prehodíš na hlboký, aj vonku bez nosenia dodatočnej vaničky (mám taký kočík teraz k predaju - nepíšem ale preto :grinning: , mám už dve potenciálne záujemkyne, len tip :stuck_out_tongue_closed_eyes: ).
27. dub 2009 ve 13:29  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte :slight_smile:

Eli: drzime palce!!! potom daj vediet, ako ste dopadli... dufam, ze co najlepsie :wink:

Marija: vitaj spat :wink:
parada, si viem predstavit pieskovisko na dvore :sunglasses:

Sisi: nas maly sa tiez jeduje... zacina si vynucovat placom, ale fakt srdcervucim, slzy jak svet :unamused: ale dufam, ze to prejde :slight_smile:
inak co sa tyka kravskeho mlieka, samotne je velmi zatazujuce, kvoli zvysenemu mnozstvu bielkovin... kyslomliecne vyrobky prejdu upravou a preto su pre cloveka lepsie stravitelne... niektori lekari a odbornici dokonca tvrdia, ze mlieko kravske je urcene pre teliatka a nie pre ludi, predsa krava ma 7 zaludkov a to ix mlieko sa vstrebava uplne inak... a tiez argumentuju, ze sme jedini zivocisny druh, co pije mlieko aj v dospelosti... no neviem... ale strasne vela deti je alergickyx na BKM a nemusi o tom ani vediet, mlieko je naozaj velky alergen...
my sme sa akurat vratili z tej alergo, lebo mame tu alergiu na bielkovinu kravskeho mlieka... tak sme sa dohodli, ze postupne zacneme s kyslomliecnymi a pit mu mozem davat tie sojove, pohankove atd mlieka (aj ked neviem, ci to bude xciet)
27. dub 2009 ve 14:20  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte,
aj my mame doma jedosa. Jeduje sa pri prebalovani, pri prezliekani ... a kedze tieto cinnosti vykonavame niekolkokrat denne, niekedy mam uz naozaj dost. Ale ja si to vysvetlujem tak, ze je to pre nu strata casu. Ona si zoberie ciapku, da si ju na hlavu a driape sa na klucku, aby sme isli von. Takze ked sa ochladi a obliekanie trva dlhsie, tak hroza.
Vonku chodi ako-kedy. Obchadzam DM-ku, lebo raz som jej dovolila nakupovat s tym malym vozikom a odvtedy ju odtial neviem dostat. Na vyjednavanie je este podla mna hlupucka. Ked ju potrebujem dat do kocika, riesim to hned jedlom, skor ako sa rozplace. Zatial to zabera. Este nam zabera, ze sa drzi voditka od psa a "venci". Niekedy ide za ruku, chyta sa ked vidi obrubnik / schodik ... a ked ideme cez cestu spievam "cez cesticku za rucicku supi-lupi sup" ... tak cupita pri mne. Ale uz pochopila, ze to staci zaspievat 2-3 krat, ak spievam dlhsie hned so sebou lomcuje :grinning: Ale na ihrisku chyti aj 4-rocne dieta a taha ho za ruku ... ideme sa pocikat od smiechu.
Niekde som citala, ze deti sa naucia nasledovat rodica okolo troch rokov. Tak ak je o pravda, este mame vela casu pred sebou. :wink:
Deina, Mishka pekne tehulkovanie.
Chorobky uzdravte sa.
Eli, nech je manzel skoro fit.
Lenusa, KM davam do varenia a do krupice (vecera 2-3x tyzdenne) a pijeme Sunar.
27. dub 2009 ve 14:26  • Odpověz  • To se mi líbí
Sona, myslim, ze alergia na BKM niekedy aj prejde, tak nech je to aj vas pripad.
27. dub 2009 ve 14:28  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte..

takže manžel je už doma, všetko ok, operácia dopadla dobre, bol veľmi veľmi spokojný...
Teraz nás čaká ešte nejakých 4-6 týždňov kľudu plus rehabilitácia..
Strašne mi odľahlo, že je to už za nami...

Inak s kravským mliekom som toho istého názoru ako baby..neponáhľam sa, akurát ked varím napr. omáčku, tak je z kravského a dávam ju aj malej..ale inak sme na umelom a ešte plánujem min. do 2 rokov...
27. dub 2009 ve 20:04  • Odpověz  • To se mi líbí
Eli: super :dizzy_face: tesim sa :dizzy_face:
27. dub 2009 ve 21:01  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte večer,

Soni, dík za vysvetlenie toho rozdielu medzi kravským mliekom a jogurtami. Konečne som v obraze :grinning: . Ale do bodky sa stotožňujem s tvojím názorom. Ja sama kravské mlieko samotné moc nie, len plnotučné acidko, biele jogurty (rovnako aj pre malú) a do varenia - tam len pre seba, pre malú do varenia UM. A aj to o tom vstrebávaní.. mne samej to vyriešilo mnoho aj hoci menších ťažkostí, nad ktorými iní len lamentujú - tým že dosť riešim, čím živím svoje telo (ale čokoládu a sem tam pizzu si neodpustím :stuck_out_tongue_closed_eyes:).

A nevadí sójové mliečko malému, keď je alergik? Ako tá samotná sója? Pýtam sa zo zvedavosti, ja sóju jem dosť často a rada na milión spôsobov, aj počas kojenia som jedla, len malej som ešte nedala, aj keď neviem prečo :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Vadiť by jej nemala, ak nevadila v kojení, a chutiť bude snáď aj hej, lebo čo sa týka malej preferencií v jedle, tak je v tom do bodky so mnou, aj keď snažím sa jej dať na výber (zjem všetko okrem mäsa a výrobkov z neho) - asi fakt niečo bude s tými chuťami v mliečku a v plodovke, ako si bábo zvyká.
27. dub 2009 ve 21:28  • Odpověz  • To se mi líbí
Eli, super, že operácia dobre dopadla.
27. dub 2009 ve 21:29  • Odpověz  • To se mi líbí
Zabka, to som rada. :slight_smile:

Nedavno som zacala davat malemu kravske mlieko do varenie - napr krupicu ma z KM, ale na pitie ma nadalej Nutrilon a este ho asi dlho bude mat, nechcem mu este davat kravske.

Mame doma dva kociky, tak asi jeden prehodim na hlboky a druhy je golfac, ten bude Miskov + ergo a hotovo, bude to musiet stacit.
28. dub 2009 v 09:33  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Deina dik za info o nabytku a tiez GRATULUJEM ku druhemu ,,bruskovaniu,,
prajem hlavne veeeeeeeeeeeela zdravicka a pohody
Inak baby vsimli ste si vznikla uz nova tema januarove babatka 2010 tak nejak sa vola ...ako to letiiiiii :fearful: :fearful: :fearful:
28. dub 2009 ve 12:12  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte :slight_smile:

Siska: nooo a soja... je teiz alergen, ale ked mu robili potravinove alergie, tak mu nevysla pozitivne... no a vcera som vyskusala mu dat sojove, dal si glg a skoro sa dosablil... dnes rano bol trosku vyhadzany, ale to zrejme z toho vcerajska, kedze mu robili tie testy...

deini: jasne, to bude stacit... a prinajhorsom su aj tie buggyboardy, misko ti tam uz v tom case aj obstoji, nie?
28. dub 2009 ve 13:00  • Odpověz  • To se mi líbí
Vdaka, Lucilivi. :slight_smile:

Mozno by bol dobry aj ten skejtik, neviem, ale ved este je to dalekooo...

Uz 2010? fakt to leti. :sweat_smile:
29. dub 2009 v 11:45  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
AHOJTE Aahojte :slight_smile:

dlhooo som nebola a vidím nové tehuľky :dizzy_face: Deina, Mishka, gratulka :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
29. dub 2009 ve 13:16  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek