• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a jejich prckové z ledna 2008

Ahojte,

Viky vsetko naj k meninkam!

Eli, ako sa zotavuje manzel?
Olivia vstava okolo 9-tej (posledne 2 dni vstavala o 7.30, ale dufam, ze nam to nezostane, v Prahe vstavala o 9.30), spavat ju davam o 12-tej, spi len raz a to 2-3 hodiny, aj viac, ak spi menej ako 2 hodiny, dam ju spat este okolo 17-tej, inak je hore az do vecera, teda do 21-tej, kedy ide spat.
10. kvě 2009 ve 23:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahojte holky :dizzy_face:

k elincinemu dotazu o spani...Misa vstava mezi pul osmou/osmou ale kdyz je vikend a tatinek je doma tak uz je vzhuru po seste :grinning: :angry: :grinning: potom ji davam stejne jako adelka spat ve dvanact, ale jelikoz jeste moc nelita tak nema takovou ztratu energie, tudiz mi spi kdyz je dobre hodku a pul max, vcera treba jen pul hodky, v sobotu trictvrte :unamused: ...do vecera uz spat nechodi a pak usina v osum, takze tak u nas :wink:
11. kvě 2009 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahooooj!

luci,
u nas je to so spanim presne ako u vas, s tym rozdielom, ze nasa miss vyda energie za 3 deti, ale spat nepotrebuje, takze nas unavi vsetkych dokola :wink:
a uz sme pripojeni, takze pisem :wink:
11. kvě 2009 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte.
My vstavame o siedmej az osmej,spat ideme o dvanastej.Vacsinou spi 2-3 hodky,obcass sa stane hodku a pol,ale vydrzi do vecera,spat ide o osmej.
Zuzi,vitaj... :dizzy_face:
11. kvě 2009 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
zuziku zlaticko ahojdaaaaaa, jsem ti vcera vecer chtela zrovnat pisat sms, ale nejak jsem se k tomu nedostala :sweat_smile: ...jsem rada, ze jsi mezi nama a nelinka je dracica :grinning:
11. kvě 2009 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, no zo mna je stale chodiaca mrtvola, mam taku svalovicu ako nikdy v zivote, ale stalo to za to :stuck_out_tongue_closed_eyes:

VIkinka krasne dakuje z gratulacie. Herecka dostala toooolko darcekov, ze mame plnu detsku, chodbu a odtatok som nechala na dvore......... :grinning:

Ad spanie my od kedy sa vecer nekojime zaspava len ked sme pri nej :angry: odmala zaspavala sama a teraz toto :angry: :angry: :angry: , ale vstava okolo siestej niekedy je to o piatej, siedmej.....potom spi cca po 4 hodkach na 2 hodiny a potom zas po 4 hodkach na 1hodinu , no a podla toho ide po 4 hodkach spat.... vacsinou je to 6vstanie 11 spanok 16 spanok 21 spanok....a cim ide neskor vecer spat tym skor je hore :unamused: , ale dnes som ju dala len na jeden spanok, som zvedava, ci to vstavanie rano bude lepsie.

Zuziiiiii som rada, ze ste konecne tu som na vas myslela...
11. kvě 2009 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
dakujem za privitanie, baby moje :slight_smile:

vikinke prajeme dodatocne aj my vsetko naj...pozerala som fotosky, je krasna princeznicka...no ved
ma byt po kom peknucka :slight_smile:

lucik,
akurat som pisala babam v druhej teme, ze nelusa mala byt este tyzden v brusku, aby jej pipik dorastol... strasny cert to je... cisty chalan... to asi preto, ze tatik si tak velmi zelal chlapca... hrava so so srobmi, vrtackou, srobovakmi...kupili sme jej velku tatru, jazdi autickami po dome (ked nie su auticka, tak s nocnikom... :stuck_out_tongue_closed_eyes:)
11. kvě 2009 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
a dala som na chvilu par fotiek, tak kuk, ak chcete :wink: http://www.modrykonik.sk/photos/zuzanocka
11. kvě 2009 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,
Zuzi, vitaj :wink:.
K spinkaniu - u nás sa ráno vstáva medzi 5,30 až 7,30, tak rôzne, a vôbec to nemá súvis tým, že kedy ide večer spinkať :confused:. Niekedy je hore okolo 4,00 - ale to sa (chvalabohu) ešte prevaľuje, sem tam zaplače, porozpráva, a dáva ešte také 15-minútovky do 6,00. A cca raz do týždňa nám urobí radosť spinkaním do 8,15 :dizzy_face:.

Denný spánok - 1 a pol až 2 hodiny (výnimočne 2 a pol) - cca od 12,30 do 14,30.
Zaujímavé je, že ak niečo riešime a nestíhame byť do tej druhej doma, tak sa cez deň už nespí vôbec.

Večer ide do postieľky okolo 21,00, zaspinká buď hneď, alebo sa prevaľuje do tej 22,00.
11. kvě 2009 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
u nas su noci hrozne... strasne casto sa budi, cucne si caj a zaspi, ale je to taky nesuvisly spanok.. vstavame s muzom ako zbiti... aked my dvaja vstaneme, lebo manzel musi do prace a ja vychystat nadku do skoly, hviezda sa rozvali krizom cez postel a sladko si spinka aj do osmej :stuck_out_tongue_closed_eyes:
a spava s nami :pensive:
11. kvě 2009 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzanocka, obe princezničky sú veľmi krásne :dizzy_face: .
11. kvě 2009 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzanocka, hviezda si ráno užíva veľkej postele, šak čo sa bude tlačiť :grinning: :grinning:
11. kvě 2009 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzi,Simi sice spava sama v postielke,ale tiez mala obdobie ze sa tak casto budila,cucla caju a spala dalej.Bolo to x krat.
Z nicoho nic sa to nejako polepsilo,niekedy sa teraz zobudi raz,inokedy 5x.
Takze nezufaj :confused: :sweat_smile: ...a mas kraasne dievcatka.

Simi si zobrala svokra a ja idem zehlit,pa
11. kvě 2009 v 17:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Maminky chci přestat kojit .Malého už přes den nekojím vůbec ani ne večer.Akorát v noci a ráno.Stým chci skončit,ale malej se mě v noci tak 3-4 budí.Nevím jak nato.Děkuji za rady Jitka
11. kvě 2009 v 18:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
jitka,
my sme skoncili tak, ze cez den sa mala odstavila sama a v noci ked sa zobudila na smad, dala som jej cajik a spala dalej. len ona sa budila len raz - okolo 4-5 hod.
odkedy sme sa prestahovali, noci su boj... bojim sa, ci tu nie je nejaka zla zona, alebo co... vselico ma uz napada... aj ci mi ju susedy neuriekli a tak... mi uz hrabe z toho... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :rolling_eyes: :unamused:
11. kvě 2009 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte a zvlast velke ahooooj Zuzke :wink: ,

co sa tyka spania - vstavame medzi 5.20 -7.15, potom okolo 10.00 na nejaku pol-max.hodku zaspi, este jedno spanie mame okolo druhej - tiez asi hodinovy spanok a vecer zaspava o osmej... a obcas sa nadranom zobudi a natlaci sa ku nam do postele :grinning: .
Leni - aj Adamko zaspaval v pohodicke sam a tiez uz asi 2 tyzdne musim byt pri nom... ma proste take obdobie a tiez dufam, ze to prejde (hadam do puberty :grinning: :grinning: :grinning: ).

Zuzi, krasne fotocky a mala je riadny smejko :dizzy_face: .

Jitka, ja este kojim rano a vecer - planujem postupne vecerne kojenie vynechat (ked sa nezobudi sam na kojenie), akurat rano si uz sam pyta, tak to bude asi tazsie...neskusala si mu v noci ponuknut vodu alebo cajik namiesto kojenia?

A este dodatocne Vikinke vsetko naj,naj,naj...
11. kvě 2009 ve 22:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre ranko!!!
Aj ja som pri malej,ked zaspava,sa robim ze spim,nechce tam byt sama.Zaspava s flasou caju,takze jej ju vacsinou drzim.
Ale vacsinou spi do 3 minut,takze pohoda.
Teraz este spinka,idem sa najest a vykopnut MM do prace :wink:
12. kvě 2009 v 07:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte baby,

tak vidím, že s tým spaním je to približne rovnako..my tiež spávame od tej ôsmej do 6-tej až 8-smej...
a poobede priemerne tak okolo hodky a pol...fakt závidím v dobrom tým, ktorým drobci spia dva a viac hodiny poobede a ešte viac tým, ktorým spia dvakrát denne... :wink:

Adeli, vdaka za opýtanie, Tomáš sa má fajn, v pondelok ideme na kontrolu a ak to bude ok, začíname s rehabilitáciou, tak hádam do mesiaca bude zase fit..pevne tomu verím, lebo tá finančná situácia :confounded:

Zuzanocka a ty vitaaaaaaj :slight_smile:
12. kvě 2009 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky!!

Zdravíme Zuzanočku!! :slight_smile: Holky vám ale rostou, jsou nádherné!!!!!! :dizzy_face: :dizzy_face:

Jinak my se spaním bojujeme..rostou nám tři špičáky naráz, tak fakt boj..Vendy usíná u flašky u nás v posteli :sweat_smile: kolem 8 večerní..musím být já přitom..někdy si přivolá ještě i tatínka :grinning: (ale když nejsem doma, tak nemá problém se zaspáváním s tatínkem jenom nebo když spala u babičky, tak i tam pohoda - klep klep) Pak se někdy kolem 2-3 vzbudí a křičí mléko, mléko, kde siiii!!! Tak jí dáme flašku normiš kravského kupovaného..pak se vzbudí kolem půl 7 a dáváme sunar, teda Bebu kupujeme..a někdy ještě zaspí do půl 8, někdy (jako např. dnes :confounded: už ne)..ale taky se nám podaří prospat noc až do půl 6 - dáme sunar a pak spí až do těch půl 8..ale to jenom vyjímečně zatím..čekám, kdy se z toho stane pravidelnost :sweat_smile: :pensive:

Žabka - jsem ráda, že máte tatínka už lepšího..snad bude brzičko oka :sunglasses:
13. kvě 2009 ve 13:27  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
včera jsem s Vendy byla konečně na očkování v 15.měsících (Priorix) a byla jsem potěšená, že to máme zadarmo :sunglasses: neštovice jsem nedala, že když je Vendy nedostane do 10let, tak půjdeme naočkovat..

jinak všechny moc zdravíme!! Albíčka jsem shlédla, teda fotečky a dětičky krásně rostou teda :dizzy_face: radost pohledět :dizzy_face:

za chvíli jdeme na besídku ke dni matek - mají to dětičky ze školky pro maminky, tak se tam taky přifaříme :grinning:
13. kvě 2009 ve 13:31  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte!

zabka, gabi,
dakujem :dizzy_face: :dizzy_face: uz sme konecne online :wink:

a chrustik ma crevnu chripku :frowning2: :frowning2: ma teplotu a hnacky... mame davat smectu, probiotika a nieco od teploty :unamused:

aj my sme boli min. tyzden na ockovanie v 15.-om mesiaci a dala som pichnut aj pPrevenar, o dva mesiace mame ist na II.davku :wink: inak uplne v pohode to mala zvladla, bez reakcii a pri pichani bola moj maly hrdina :wink:

ozaj, co je s julovkou? som jej pisala sms, ale neodpovedala... snad su v poriadku. ste s nou niekto v kontakte?
13. kvě 2009 v 19:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cawte, pozreli sme si fotecky Zuzi a babulky su uz obe krase, velke princeznicky. A ako sa Vam byva v novom? Som Ti parkrat posielala sms a si neodpovedal. :unamused:

Viky mi uz od pol dvanastej spi vonku v kociku a to spavala max. 2 hodky a teraz uz taha tretiu :astonished:

A pridali sme kooopec foteciek meniny, svadba.....ak chcete mrknite.
14. kvě 2009 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
leni, koukala jsem uz vcera, moooooc hezkeeee, mate bombovni zahradu a ty dortiky na svatbe, no jen mi tekly sliny :sweat_smile: a mala rostanda se nezapre, proste andilek s dablikem v tele :grinning: jako ta nase opica :grinning:

zuziku, nestihla jsem fotecky, neslo by to jeste na chvilinku? :wink:
14. kvě 2009 v 19:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, som tu uz daaaaaaaaaaaavno nebola, ale ked mam cas tak Vas aspon citam.
So spankom je to u nas podobne, mala spi s nami na posteli, niekedy spi kludne ale niekedy sa zobudi aj 10 krat pretoze je smedna alebo chce cumel :angry:

Lea je tiez ako chlapcisko, ked som citala co si pisala Zuzanocka o Nelke, tak to je to iste. Tiez sme kupovali pred tyzdnom tatrovku velku, vcera traktor a tak. Oblubene " hracky " su ovladace, mobil, gombiky na sporaku proste vsetko co nesmie. Neobsedi na jednom mieste ani sekundu.Len ciha co moze vystrojit.
14. kvě 2009 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, zdravím všetky, zajtra kuknem všetko čo je tu nové, som cez mobil, a to je menej prehľadné.

Kočky, dávali ste drobcom mak? Smie sa, či este nie? Viem že je to super zdroj vápnika, mliečne výrobky a homeo. mi vec nejak slabo riešia, tak sa naň vrhám pre tú moju dekalcifikáciu (dôsledky tehotenstva a kojenia, no ale čože by sme pre drobčekov nespravili, že áno). Tak rozmýšľam, že sem tam aj malej by som dala. A hneď zajtra. Neviete?
15. kvě 2009 v 00:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Fiha, mak, to neviem... :confused: Rozmyslam, preco nie alebo preco ano, ale nic ma nenapada...

Nas maly tiez skripe zubami, uz dlhsie, to je hroza pocuvat. :fearful: Neviem, ako na to prisiel, preco to robi, priserny zvuk. Okrem toho este zvykne chrapat ako stary chlap...

Ale spava celkom dobre, sice obcas vstane o siestej, co je na porazanie, ale vacsinou o pol siedmej az siedmej, to sa da, to je fajn. Cez den spi asi dve hodiny.
15. kvě 2009 v 09:00  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Deina, hrozné, to škrípanie, že? Také nešetrné, že. Im je to fakt jedno, to len my si pri tom trháme vlasy :grinning: :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Naša malá chrapkáva, keď má plný noštek, nemá Miško? (inak nechcem strašiť, ale mne kvôli tomu v dvoch rokoch vyberali nosné mandle, potom ešte raz v piatich rokoch, potom v 15r. - to už krčné, furt s tým problém bol v detstve, snáď nebudete aj vy takí mandloví).

Ten mak som hľadala o dušu, našla som len čosi, že má sa tak niekedy, keď sa smie čokoláda - okolo 2 rokov. Ale neviem prečo :confused:. Čoko. viem prečo, mak nie. Žeby alergén? Ja už mesiac nekojím, tak malej makom neuškodím, ale s malou asi počkám, nech nemá problémy. Alebo cinknem dr., chcela som ten mak kvôli vápniku. Ale dr. mi minule spomínala, že aj keď ja som dekalcifikovaná, tak malej sa to netýka, do mlieka ide všetko čo treba (slabé, zlé mlieko neexistuje), chýba len matke potom, tak snáď ok a rastie ok, no píšem ako maďar, som na odchode, ahojte kočky a pekný deň prajem všetkým vám + zlatíčkam :dizzy_face:.
15. kvě 2009 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

Leni, krasne fotocka - krasne fotocky, Vikinka je fakt cely ocinko a urcite je riadne sidielko :grinning: :grinning: :grinning:

Ssissi - pozerala som tiez ten mak, niekde som citala, ze tak ako orechy, len si neviem spomenut kde....podvedome sa mu tiez zatial vyhybam....
15. kvě 2009 ve 22:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ssissi, nasla som zatial toto - nie je tam sice dovod....

http://povodna.rodinka.sk/user/view_page.php?page_id=489276
15. kvě 2009 ve 22:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek