• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a jejich prckové z ledna 2008

A este som nasla diskusiu, kde maminy pisu aj o alergickych reakciach na mak...
http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=5265
15. kvě 2009 ve 22:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Simuska, veľmi pekne ti ďakujem za tie tabuľky a tú diskusiu :slight_smile:. Som sa tam dočítala, že mak je dosť alergén, tak pokračujeme v tabuľkovaní :wink:. Zatiaľ sme všetko dávali dokonca radšej neskôr, tak ešte počkám. Ale čítala som to včerajšie po sebe, no čudujem sa, že si to pochopila, ako som to tak chytro posplietala :grinning: :grinning:. Takže - ja mak hej (malú už nekojím, tak jej neublížim), maličká mak ešte nie. :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:, aj keď chcela som.

Inak čo sa týka nejakej reakcie, nechcela som robiť keď bola bábenko metódu pokus - omyl, že vyskúšam a uvidím, tak som vynechávala veci, z ktorých mávajú problémy aj dospeláci, tobôž bábätká (kapusta, fazuľa......... + alergény), no a jediné, čo bol problém raz, tak to v 14. mesiacoch 1 jahoda - spravila sa vyrážka. Tak jahôdky tiež odkladáme, aj keď tabuľky hovoria, že po roku (ani ja jahody moc nie :unamused:).
16. kvě 2009 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
jeeeho, a čítam v tabuľke, že už aj tvaroh, nejak sme na tvaroh zabudli, kvôli vys. množstvu bielkovín do roka. Fičíme na acidku, jogurtoch a syroch, ten tvaroh ma potešil, idem vymýšľať nejaké dobroty :dizzy_face:
16. kvě 2009 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
ale prekvapuje ma ananás už od roka v tabuľke :confused: . To mi príde dosť drasťák aj pre niektorých dospelých :fearful:
No ale už idem (aj tak sa rozprávam sama so sebou :grinning: )
16. kvě 2009 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jéj, Deina, gratulujem k druhému tehotenstvu, ja som tu už asi sto rokov nebola... :confused:

Vidím, že ste rozoberali spanie v noci a ani u nás sa to od tých vašich drobcov veľmi nelíši. Večer si musím ľahnúť vedľa malej do našej postele. Zaspí síce v priebehu 10 minút a potom ju preložím do postieľky, ale v noci sa zvykne zobudiť a pýta sa spať k nám do postele. Keď ju nevezmem, mrnčí až kým nedosiahne svoje. A ja nemám to srdce nechať ju plakať neviem ako dlho. Niekedy je so spaním problém aj keď je s nami v posteli, lebo ona potrebuje "cestovať" a my jej samozrejme zavadziame, tak nám ešte aj v noci rozkazuje, že "nabok".
Je z nej poriadny huncút, všetko už rozpráva a najlepšie na tom je, že už vie povedať, čo chce. Okrem pýtania sa na nočník.... To je naša nočná mora. :confounded:
16. kvě 2009 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte!!!!
Klop,klop-Simi zatial nema zlu reakciu na ziadne potraviny :confused:
Mame choreho ocina,takze sa staram o dve deti :frowning2: .Dnes vstal z postele,ze ide na WC a baac na zem,skoro ma chytil infarkt :unamused: :unamused: Zamotala sa mu hlava,ale nastastie bol pri vedomi...
Dufam,ze to nedostaneme aj my :angry: :angry: ,co je dost pravdepodobne.....
Uz vsetci mate kupene sandalky???
Co preferujete klasicku obuv,alebo znacky Adidas a NIke???Alebo lekaren???? :confused: :confused: :confused: :confused: :confused:
Dnes som bola v pozret v robote a nemali sme tam nic moc-robim v lekarni,Simi ma vysoky nart a skoro nic neobula :unamused: Takze neviem.....
18. kvě 2009 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky!!

Livi - s botama se právě trápíme taky :unamused: zrovna dnes jsme podnikly s Vendy i mojí mamkou výlet za botama a žádný úspěch :confounded: Vendy by potřebovala sandálky, taky nějaké látkové tenisky na písek - v kožených se ji potí nožička a taky už zase nové papučky potřebuje :astonished: jí rostě hrozně rychle noha, už má 23 některou taktak :confused: Takže v jednom městě jsme se byly jen tak pokukat, nic moc výběr..vrátily jsme se k autu a tam na nás čekala policie (ještěže čekala a nemusela jsem jí pak složitě někde nahánět) a botička na autě :rolling_eyes: :rolling_eyes: "naštěstí" Vendulka ukázkově mrčela a fňukala, tak nás hodný pan policajt nechal zaplatit pouze 200Kč - uff..nejdřív šermoval něco s 2tisíci, tak to by bylo po botech raz dva :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tak pak jsme přejely do druhého města a tam všechny boty vel.24 vykoupené :fearful:
No asi zkusím tu lékárnu u nás na vesnici a bude :zipper_mouth:
18. kvě 2009 ve 22:32  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Gabou,no pekne :angry: ,esteze mame tie deti :grinning: :grinning:
-my sme papucky kupovali minuly tyzden,tiez mam pocit,ze dokolecka kupujeme len boty pre Simi :confused:
18. kvě 2009 ve 22:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
LIvi - no, ještěže tak :grinning: :grinning:

A ještě k tomu spaní - dneska jsem chtěla Vendy opět učit spaní v postýlce, protože MM je služebně pryč..no, ale ona tak prosebně říkala: postylky nenene :sweat_smile: že jsem neměla to srdce..ach jo..ale jednou to přijít musí..to zase bude řevu :pensive:

Jsme s Vendy obě nachlazené trošku, tak nic moc..

Tak dobrou a klidnou nocku všem!
18. kvě 2009 ve 22:45  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

tiez som tento vikend kupovala Olivii topanky: kozenne poltopanky, ak by bolo zle pocasie - ceskeho vyrobcu DPK, http://www.dpk.cz/cs/kolekce/usnova-obuv/celorocni-obuv/727-240-1-K58001-L-RBE/, polootvorene sandalky Superfit, tenisky na piesok Coccodrillo (bez klenby, ale dokupila som jej do nich vlozky), mame este otvorene sandalky Next. Dufam, ze do jesene sme vybavene :unamused:

vela zdravicka vsetkym a dobru noc
18. kvě 2009 ve 23:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte. :slight_smile:

Miskovi som kupila tieto sandalky: http://www.protetika.sk/katalogy/djo.html (tie Edo, Protetika), este sa mi zda skoro, nekupovat ortopedicke. Ma aj Addisas tenisky, take mile tmavomodre, ale nemaju ziadnu klenbu, museli sme do nich kupit vlozky a ma este jedny plne topanky, take "kotnikove", tiez Protetika. Nastastie mu nerastie rychlo nozicka, takze dufam, ze este dlho vydrzia (ma 20-21 velkost).

Petaslov, dakujem. :slight_smile:

Pekna prehladna tabulka. :sweat_smile: Ja som tiez sla opatrne, teraz uz davam takmer vsetko okrem veci ako oriesky, cokolada, cipsy, vyprazane a pod - to je asi samozrejmost. Ale inak uz aj solim (s mierou, nie vela, pre Miska vacsinou morsku sol s bylinkami, ked uz osolim) a nastastie zatial na nic nemal reakciu, najnovsie mu davam jahody. Zatial ich jedol len vo vyzive, tak dufam, ze bude tiez bez reakcie.

Ssissi, citala som o tych mandliach v jednej diskusii - chuda moje, snad to take vazne nebude. Ked nabuduce pojdeme k lekarke, spomeniem jej to, nech sa mu na to pre istotu pozru - ale inak nechrape casto, nie kazdu noc, tak mozno ... ja neviem, suchy vzduch? Ale to skripanie... :confounded: Zevraj aj ja som to robila.
19. kvě 2009 v 10:03  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

chorobkam zelame skore uzdravenie... Adamko tiez sa akurat dostava z anginy, nastastie to nemalo velmi zly priebeh, zvladame to normalnymi liekmi.... len keby uz prestal kasel....to je nocna mora... :frowning2:

Gabi, este ze si mala Vendulku ako vyhovorku a ospravedlnenie so sebou :grinning: :grinning: :grinning:

My sme Adamkovi kupili kozene poltopanky, potom ma jedny sandalky a tenisky do piesku - tie mimochodom, vyzeraju po mesiaci pouzivania ako minimalne dvojrocne :grinning: :grinning: :grinning: , tiez sa chystame mu kupit nove papucky a este nejake platene tenisky....za chvilu bude mat drobec viac topanok ako ja :grinning: :grinning: :grinning: ... ale tie ceny :confused: :angry: .
U nas maju velmi dobry vyber aj v lekarni a este mame 2 detske obchody, kde su topankami zasobeny poriadne - aspon nemusime zhanat.

Co sa tyka alergii - raz mal Adamko reakciu na ocot - robila som mu sosovicovu polievku a neuvedomila som si, ze ocot este nie, tak som mu trosicku kvapla....zacali sa mu vyhadzovat vyrazky (na nozickach, rucickach, brusku, tvaricke) - uz som myslela, ze su to kiahne - utekala som k Dr. a potom na kozne - nakoniec to spravili dve davky Fenistilu.... odvtedy uz pouzivam namiesto octu citron a uplne v pohodicke.....
Z ovocia zatial ziadnu reakciu nemal - pomaranc, kivi, hrozno, banan, jablko, hruska.... skusili sme uz aj jahody, ale tie mu nechutia
19. kvě 2009 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahojki holky :slight_smile:

tak vidim, ze v botickach ted "jedeme" vsechny :grinning: U nas je slozite sehnat platacky do pisku, meli minuly tyden v akci v hypernove, jsem si rikala na ten mpisek, ze ji to koupim, ale cislovani uplne divne, normalne mame 19-20 a tady ji byly 21 tak tak a 22 nemeli, ale ani mi to nevadilo, pac kdyz jsem tu boticku prohla, tak ta podrazka byla tak tenka, ze by v tom citila kazdy kaminek a to bych ji neudelala :sweat_smile: Jinak jsme minuly tyden meli v jedne obuvi (Labota) akci typu tyden detskych slev tak jsem koupila klasicke sandalky s plnym kotnickem i tim prozkem vepredu, aby si neskopavala prstiky a z 600ti set za ne manzel platil 285, to se da :grinning: ale zase do pisku ju v tom vzit nemuzu, tak jeste ty platacky nekde sehnat :rolling_eyes:

jinak gabi, Vendy vi, kdy ma nasadit jaky vyraz :grinning: sikulka mala :dizzy_face: a brzke uzdravenicko :wink:
19. kvě 2009 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jj, holky, Vendys to sehrála ukázkově :grinning: :grinning:

Luci - takové akce, jaké píšeš, že měla Labota, tak se tady musí hlásit dopředu, joooo?? :grinning: :grinning: :wink: To je super cena teda..jinak pláťáčky se mi líbí ve Fare, např. tyto:

http://katalog.fare.cz/components/com_virtuemart/shop_image/product/227799b084477e4672482f96c7abd2a1.jpg
19. kvě 2009 ve 13:42  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte :slight_smile:

dlho som tu nebola

verim, ze sa mate vsetci fajn a uzivate si krasne pocasie :slight_smile:

my mame pre maleho zatial klasika kozene sandalky (tusim z deichmannu), inak v batu maju tiez celkom v pohode, aj v lekarnax a tak... videla som 1 adidas sandalky a nemali vobec tvarovanu vnutri klenbu a prehnane drahe... takze ja som skor za klasiku...

inak mne maly stale nexce xodit :astonished: :frowning2: ako xodi popri nabytku, uz celkom aj za ruku (aj ked moc nexce) teraz tlaci kocar, normalne s nim uteka a sam ani za pana... vsade xce len po 4 nozky, ide brutalne ryxlo, ale ma uz poraza :pensive: uvidime, kedy sa rozbehne to nase jelitko :slight_smile:

pekny den
19. kvě 2009 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
soni v klidecku, nebojkej, do 18ti mesicu ma casu dost :wink:

gabi, priste pisnu o neco drive, ja Labotu mam celkem rada i pro sebe si tam kupuju botiiii i kabelky :slight_smile:
19. kvě 2009 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, aj my uz papame uplne vsetko, okrem teda smazenych. Uz dokonca ideme aj na kinder cokoladkach, ale len obcas...Jahod mame plnu zahradu, tak si Viky chodi trhat a donese mi ich, ze nam.
No a vcera sme spravili detske ihrisko, taku tu vezu so smykackou domcekom pieskom a hupackami, tak sa Vytesuje...
A topanocky kupujeme v exkluzive, je to super lacny obchodik aj oblecko jej tam kupujem. Kupila som jej jedny uzavrete sandale, jedny otvorene stali 3,5 € a su s klembou, potom som jej kupila nike botasky,do nich som dokupila vlozku s klembou, a jedny kozene uzatvorene topanocky mame z protetiky. Ciselko mame 21,22. A este ma take tie letne nasuchovacky gumene, co vyzeraju ako drevaky.

Inak doktorka nam hovorila, ze teraz nie je u deticiek podstatna klemba, ze sa im ma zacat tvarovat az okolo 3 az 4 rokov...No neviem moc som s tym neni stotoznena..
20. kvě 2009 v 07:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahooojky všem, už si ani nevzpomínám, kdy jsem tu byla naposledy, doufám, že se máte všichni moccc dobře :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

mi jsme byli na 4dny v nemocnici s Ivoškem, měl 41 teploty, z pohotovosti nás pustili domů, tak jsem střídala panadol a nurofen sirup po 3h, ale telotky klesly jen o 0,5 takže pak jsem musela zábaly, to bylo strašné, jen jsem brečela, ať je už zdraví, ale druhý den jsem prostě volala na pohot., že je to stále stejné a že už mi i málo pije, že se prostě sbalím i s věcma a jedu si k ni lehnout na dětské, tak tam na té pohot., byla naštěstí jina dr., než den před tím, tak ta nás hnala rovnou na příjem a představte si, že ten dr. na příjmu říkal,že bychom mohli ještě domů a já mu stále tvrdila, že už mi ani nepije, že se s takovýma teplotama nepoženeme opět 14km od Olomouce domů..... :angry: ani ho nezměřil, tak po hodině vypisování, nemluvím o tom , jak malej vypadal, nás odvezli nahoru na pokoj a sestřička velice ochotná: tak si malého změřte----41teploty....tak to na mě hleděla, hned volala toho dr., ten hned přiletěl hned mu do ručenky zavedly kanylu dali mu kapačky, měl je celé 2dny, ještě měl průjmik. takže holky mazec 3den se mu ulevilo, ale zase se celý osypal, tak jsem dr. říkala,jestli to není 6. nemoc, a on mi řekl, že bych těch nemocí chtěla nějak moc najednou!!!!Normálně mi tekly slzy, to jsou takový.....................................ani nechci to slovo napsat, ale už jsme doma a to je hlavní. takže všem hodně zdravíčka!!!!!!!

dám pár fotek, jinak Ivošek strašně mluví, další jeho slova...taktor, bagr,dům, pojď, hači, dolů,Hana, když jdeme do obchodů, všichni ho poslouchají, že je to brepta :sweat_smile: mám z něj radost, je to šikulka a co vaši drobečkové??????Musím se mrknout jak rostete. pa a krásný den!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
20. kvě 2009 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
http://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbumID=266081&vReferer=

kdo máte chuť posledních 7 fotek jsem přidala. :wink:
20. kvě 2009 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, vidím, že riešime rovnaké problémy :wink: - topánočky pre drobca.
Deina, tie Edo z Protetiky sú super, chcem presne tie isté, len dievčatkovský štýl - konkrétne tie Alana, ale nikde ich nemajú :rolling_eyes:. Vlastne v každej protetike tu už majú z letného výberu len také čo ostalo a leto ešte ani nezačalo, no ako obvykle :pensive:. Neviem a ani nechcem kupovať dopredu sandálky, že v zime na leto, veď to má sedieť na nôžke a nie len odhadovať veľkosť.. tak potom takto vždy v našich zdravot. predajniach dopadneme. Som dosť sklamaná z predajcov, aj keď výrobky z protetiky zbožňujem. Dnes som v našej poslednej možnej protetike pochodila rovnako, ale aspoň som si urobila radosť takým letným kompletom pre maličkú :dizzy_face:.

Livika, my preferujeme zdravotnícku obuv, koženú - topánočky a sadnálky, aj z tej je krásny výber, a tenisky lepšie značkové, lebo lepšie sedia na nožičke a fajn zvnútra, veď cena skoro tá istá ako neznačkové (ak nerátam také tie gumené s tenkou podrážkou a la tesco a podobne).

Selu, fajn ste nakúpili akcošku, to sa teda opla. :dizzy_face:.

Simuska, uzdravte sa, nech je kašeľ preč :dizzy_face:.

Deina, takže škrípanie je dedičné? :grinning: :grinning: Neboj, môže to byť fakt aj suchým vzduchom-to chrápanie, alebo možno aj z toho, že je napapkaný, tak si chrapká :slight_smile:.

Lifi, ufffff :pensive:, hrozné, taká teplota a ten prístup :angry:

Soni, neboj, rozchodíte, ale verím, že to musí byť už asi aj náročné pre teba, keď sa ti niekde na ulici roz4nožkuje.
20. kvě 2009 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
lifi, to je strasne s pristupem nekterych zdravotniku :angry: :pensive: ale jinak Ivosek na foteckach vypada strasne roztomile, najednou mate doma takoveho velkeho kluka, ja totiz snad videla naposledy fotky z olavy narozenin

jinak se mi vcera podarilo koupit i ty platenacky na pisek, cena lidova...169,-... a je to od prodejce certifikovane zdravotni obuvi, vevnitr jsou fakt krasne vymodelovane, zadna plocha teniska, tak jsem i rada, ze se mi zase povedl takovy kup :grinning:
20. kvě 2009 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci - a kdepak?? No ty si ty ceny snad vymýšlíš, to není možné!! :confused: :confused:

Lifi - Ivošek je už vážně velký kluk :dizzy_face: Jinak ta horečka a nemocnice :pensive: :pensive:
20. kvě 2009 ve 20:46  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
20. kvě 2009 ve 20:48  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
gabi, jmenuje se to obuv u Jakuba, je tady u nas na vsetine :wink:

...jdu kuknout na tvoje fotosky :dizzy_face:
21. kvě 2009 v 18:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
gabi, mame taky takovou panenku jako vy, myslim, ze je ted i na nektere fotce v albu z 16teho mesice :grinning: jinak mala je uplne suprova v tech culickach :dizzy_face:
21. kvě 2009 v 18:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky,
tak si prohlížíme alba i s Ivoškem, dělá mi k tomu zajímavý komentáře :grinning: dětičky jsou moc šikovné a úžasné :dizzy_face:
22. kvě 2009 v 07:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
co už vaše děti prodělali za ty dětské nemoce???Já si totiž myslím, že mohl mít tu 6.nemoc, měl ji už někdo z dětí??? :fearful:
22. kvě 2009 v 07:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte!!!!
Tak sme kupili konecne sandalky,tie z Protetiky zn.Natasa,su super.
Botasky kupujeme tiez len znackove....
Tak samozrejme,ze som to dostala aj ja od manzel,takze ficim na ATB,vcera som celu noc prevracala :unamused:
Ale najhorsie je,ze vcera rano nam vracala aj Simi,uplne vsetko,aj kvapku cajiku.
Uz zacinala byt dehydrovana,volala som dr.,uz som myslela,ze pojdeme na infuzky,ale doniesol nam nejaku tbl proti zvracaniu a nastastie ako zazrakom to preslo.
Tak sa tesime..... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
22. kvě 2009 v 08:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krasne fotky, baby, ako rychlo tie deti rastu. A super, ze je takto pekne teplucko, mozu sa vonku vysantit. :slight_smile: Aj ja som pridala nejake fotky zo zahrady: http://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImageID=2793212&vReferer= :wink: Ten dreveny hojdaci konik ako hojdacka (Gabou) je skvely, no krasny.

Lifinka, u nas este ziadna detska choroba nebola, zatial, ani nebyva chory maly, len zriedkakedy, aj to len sopliky.
22. kvě 2009 v 08:22  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
lifi, jak psala deina, ani my nemeli krome sopliku jeste zadne nemoci, tak neporadim...

livi, brzke uzdraveni vsem do vasi rodinky, simonka chudatko asi trpela a ty spolu s ni :pensive: snad bude brzicko lip :pensive:

deini, misko jaky playboyek :grinning: ...krasnoucky je :dizzy_face: hlavne jak spinuska :grinning:
22. kvě 2009 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek