• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a jejich prckové z ledna 2008

Moze byt. :slight_smile: A pritom by na nu mal byt zvyknuty, od malicka spolu kocikujeme a stretavame sa.
27. kvě 2009 ve 20:52  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte, aj my sa po dlhej dobe ozyvame, mame sa fajn stale vonku. Ideme tiez na dovolenku do Chorvatska v juli, autom ako aj min. rok uz 6 rok na to iste miesto, ale k znamym tak jej to spojene s navstevou.

Deina to je dobre, ze sa citis ok a babetko krasne rastie. Mne dr. povedal tiez ako Adelke, ze mozem rodit po CS normalne no uvidime....

Inak my sme pre deti asi tiez postrach Denis. VIkinka je normalne bitkarka ja to nechapem ani upozornovanie ani nic nepomaha.....takze som stale v strehu :unamused: a viem ako sa asi ten dedko citil...........

A uz asi tyzden nekojime aj my a zatial je to ok a pijeme normis kravske mlieko plnotucne rano a vecer okolo 150 az 200 ml a riadne jej chuti.

A do aquaparku SC chodime aj my je tam super boli sme tusim naposledy v januari, no je to proste parada...my milujeme vodu.

NO som sa nejako rozpisala, tak sa majte krasne a prajeme pekny vecer.....a zas sa ozyvam za to stretko, ale nejake by uz mohlo byt co poviete?
27. kvě 2009 ve 20:59  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte!!!!
Som za stretkoale nam by to najviac vyhovovalo cez vikend,inak sa nemame sancu nikam dopravit :unamused:
Tak nakoniec ideme na 2 dovolenky,v juli k sesterke do Talianska a v septembri do Chorvatska.
-tak sa tesime :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
27. kvě 2009 ve 21:05  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
leni ahojky :dizzy_face: ze vikinka bitkarka, to je mazec, ale chapu te, my mame zase vzteklouna :grinning: :sweat_smile:

deini, tak presne u nas, zname se od porodnice a decka se vidi i nekolikrat do tydne... :confused: :grinning:
27. kvě 2009 ve 21:07  • Odpověz  • To se mi líbí
livi, to je super v tichosti zavidim, ale prajem si to uzite. My pojdeme este potom do Tatier koncom leta, ale more je more :wink:

Luci no je to dost haluz, mne to pripada tak, ze ona tie deticky chce strasne z lasky stiskat a mojkat, lenze to pohladkanie je capanec a zo skrabancom, presne to robi aj mne a dost to boli :angry: , no neviem ako ju od toho oducit a kde na to prisla, sa robim aj ze placem, to sa ku mne prituli, ze akoze prepac, ale potom to robi aj tak... :confounded: , ale inak je to moje zlaticko zlatucke.
27. kvě 2009 ve 21:12  • Odpověz  • To se mi líbí
Mozno takto reaguju, ked sa im niekto paci. :slight_smile: Lebo na druhej strane - Misko strasne nema rad maminu susedu, minule uz len ju zbadal zdialky, ukryval sa za kocik a ked prisla blizsie, riadny rev spustil, slzy ako hrach velke... a ked mu este povedala, ze aj tak ho raz vyobjima, no koniec. Tak mu potom uz len papa hovorila, ze uz ide, tak jej velmi rychlo ukazoval papa, asi takym stylom, ze chod uz rychlo prec.
27. kvě 2009 ve 21:13  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Aj Simi sa niekedy hanbi a niekedy huci jak povian :grinning: :grinning:
Leni,sak aj vy mate 2 dovolenky :wink: :wink:
No uvidime,K sesterke do Talianska ideme letecky a do Chorvatska autom,som zvedava,ktoru lepsie prezijeme :confused: :confused:
27. kvě 2009 ve 21:16  • Odpověz  • To se mi líbí
livi, dufam ze oboje dopadnu super aj ked z vacsimi detusami sa cestuje horsie. My sme min. rok boli s malou v tom Chorvatsku to mala zvladla super prespala celu cestu, ale teraz to uz viac vnimaju a bude to trosku horsie, no uvidime ... ju du na kute.
27. kvě 2009 ve 21:23  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
leni, misa dela to, ze me stipe, pekne to boli, ale vim, ze to nedela ve zlem a taky ji ukazuju jak placu (davam si ruce pred oci a fnukam :grinning: ) a taky me pak objima a dela mala mala mamiii, ale jeste z toho nema rozum, pac to za chvilinecku dela zase

holky, dovolenky si uzijte, more zavidim, ale s Misou si vubec netroufam, nejdrive tak ve trech letech a to uz bude asi druhe mimi, takze asi az bude i to druhe vetsi :grinning: takze tak za sest let??? :confused: :sweat_smile: :grinning: :grinning: :grinning: Letos jedeme na jizni moravu na kolech, tak to bude pohodka, je tam celkem rovinka a pak asi nejake vyletiky i k vam na slovensko a tak :wink:

deini, misko ma zrejme cich na zenske a tato se mu evidentne nelibi, tak se umi i rychle rozloucit, zlaticko :dizzy_face:
27. kvě 2009 ve 21:39  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte, zajtra mame ockovanie, mam z neho obavy, citala som diskusiu o rizikach s nim spojenymi.
Olivia sa tiez obcas hanbi, ale casto sa aj na niekoho zavsei a uz sa ho nepusti - novu cvicitelku v Babyfite okupovala celu hodinu, stolara pri zameravani kuchyne tiez, dnes cudzieho otecka :sweat_smile: Neviem, co je horsie... :grinning:

Stretko ano! Hoci aj cez vikend, aj ked este nemame presny program, pravdepodobne tento alebo buduci vikend pojdeme k mojej mame, 13. ideme na svadbu svagrovi :slight_smile: Ale mozme sa operativne dohodnut :wink:
27. kvě 2009 ve 21:48  • Odpověz  • To se mi líbí
U nas toto ockovanie dopadlo najlepsie - ziadna reakcia. :slight_smile: Ale inak mi pride dost zbytocne, ze mumps, ved to bola kedysi bezna detska choroba...
27. kvě 2009 ve 21:51  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte,
píšem s malou, tak snáď mi to neodošle nejak uprostred riadku :grinning:
Hmm, to cestovanie na dovolenku si neviem ani ja predstaviť, dieťa do 2 (alebo troch??) rokov cestuje bez miesta - na kolenách, neviem si predstaviť, ako tri - štyri hodiny sedí :grinning: , a spánok nehrozí, už ju poznám, opicu :grinning: :grinning: :grinning: .
Ale za tie dni pri mori trocha psychiatrie stojí. :grinning:

Lucka, aj južná morava je fajn :dizzy_face:. A tie hanblivé chvílky máme tiež, najlepšia je, keď si schová tvár za ruky, alebo si zdvihne tričko cez tvár, akože "nie som tu", za holé cici sa nehanbí :grinning: :grinning: .
A tiež štípeme, kúšeme, ale všetko adresované len mne, muža nehryzie :confused:. Tak skúša u svojej mamy všetko nové, také prirodzené celkom, ale niekedy auuuuuu.
A minule, keď som si treskla nohu o TV stolík, sa tak strašne smiala (bez plienky), až sa pocikala :sweat_smile:, no že super :grinning:.

Adeli, držím palce k očko., nech hladko prebehne.
28. kvě 2009 v 11:01  • Odpověz  • To se mi líbí
Adeli ockovania sa neboj, nasa dr. hovorila, ze reakcia je u jedneho dietata z 1000, tak mne povedala, ze mi zarucuje, ze nebude mat ziadne vedlajsie ucinky. Ale kazde dieta je ine.

Sissi, my ideme na noc, takze ju o jedenastej v noci prelozim z postielky do sedacky a pokracujeme v spanku a rano sme tam ked sa zobudi. Minuly rok to vyslo paradne, tak hadam aj teraz. Ale zas Viky je zvyknuta na auto ja s nou kazdy den najazdim kopec kilakov a ona sa do auta priam tesi...A busom bez miesta a na kolenach s nou by som urcite nesla to je podla mna pre tak male dieta nevyhovujuce a nebezpecne.
28. kvě 2009 v 11:25  • Odpověz  • To se mi líbí
Hej, Leni, ja tiež tak radšej volím, že autom v autosedačke, keď už, ako v autobuse na kolenách. Inak cca pred dvoma týždňami som na križovatke videla v starej škodovke na prednom sedadle na mieste spolujazdca (!!!!) na kolenách (!!!!) len tak dieťa, v približne takom veku ako sú tie naše. Tak si tam capkalo veselo po skle. Ako môže byť niekto až taký idiot, nepochopím.
Hm, a v tom lietadle to inak nejde - dieťa je pripútané na kolenách rodiča - počas štartu a vzletu, potom klasika, tak si aspoň hovorím, že je to najbezpečnejší presun, ja mám z toho, čo sa deje na cestách celkom hrôzu.
28. kvě 2009 v 11:55  • Odpověz  • To se mi líbí
Jaj Leni, ja som si až teraz uvedomila, keď píšeš o tom buse, asi sme sa nepochopili - na kolenách v lietadle :sweat_smile: , nie v buse. To by som radšej ostala doma, ak by som mala malinkú terigať busom a ešte k tomu len tak na kolenách ju mať na diaľnici, či na ceste. Je to vôbec možné?
28. kvě 2009 ve 12:01  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte kočky, no moc ste ma potešili s radami :dizzy_face: :dizzy_face:

deina, sissi skúsim listy :slight_smile: to som ešte neskúšala :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

.... v lekárni nič nemajú, žiadnu masť, žiadne homeopatiká :cry: :angry: , dokonca som bola v 3 lekárňach a tety o ničom nevedia

gabou, to isté mi aj gynekológ povedal - neodstriekavať, vydržať! :sweat_smile: :slight_smile:
28. kvě 2009 ve 13:22  • Odpověz  • To se mi líbí
Leni, a maličká po kravskom mlieču je v pohode??? Teda nech vám to vydrží!!!! Mne Sandrika bola chorá 4x po sebe, odkedy pije sušené mlieko, tak ani raz nebola. Nahováram si, že asi je to tými vitamínmi čo sušené mlieka obsahujú :sweat_smile: . Lebo my sme sa už asi 5mes. kojili len pred spánkom, čiže to si moc nedala

(apropooo, nechápem vôbec čo sa mi tak tie prsia naliali :unamused: :unamused: :rolling_eyes: )

Inak aj moja Sandrika každé dieťa len bije :frowning2: až mi je to už trápne keď sa stretávam s mamičkami a deťmi
28. kvě 2009 ve 13:30  • Odpověz  • To se mi líbí
Jett, aha aka diskusia: http://www.nanicmama.sk/zdravie/zapal-prsnika

Vraj: Ahoj Beatka, síce môj recept nie je domáci ale je osvedčený a super.
Tiež som mala problém so zápalom prsníka- ako prvorodička som radšej išla ku gynde, ale tá mi predpísala nejaké tabletky- aj to s doplnením- nie je isté či vám neodíde mlieko- ako inak super- plánujem kojiť do najdlhšie.
Tak som sa vybrala do lekárne a zlatá pani lekárka mi odporúčila mastičku- vraj je výborná a mamičky si ju pochvalujú. Volá sa presne:
Měsíčková mast s peruánským balzámem.
Ja som si ňou natierala bradavku a na druhý deň som cítila úžasné uvoľnenie.
Takže tak.
28. kvě 2009 ve 14:17  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Jett, nemame problem s kravskym mlieckom. Chory sme este neboli, klop, klop teda ak neratam teplotu pri zubkoch :wink:
28. kvě 2009 ve 20:19  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte baby,

tak som rada, že nie sme samy čo sa hanbíme..naša Nelka je riadny hanblivček teda..chytí sa ma za nohu a hlava do zeme :grinning: asi to bude také obdobie...

Deini, gratulujem, že všetko ide ako má, nech sa vám to podarí až do úspešného konca..a SC sa neboj, keď to bude plánované, bude to v pohode, uvidíš..

My sme tiež celé dni vonku, malá už ráno stojí pri dverách a pýta sa von.. na dovolenku ideme tiež do Tatier v auguste..
A užívame si tatina, asi o týždeň ide po dvojmesačnej péenke do práce...tak sa tešíme kvôli financiám, ale bolo nám fajn všetkým trom doma.... :slight_smile: :dizzy_face: a to som si najprv myslela že sa pozabíjame :zipper_mouth: :zipper_mouth: :grinning:
28. kvě 2009 ve 21:43  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte,

pisem este z teplej postele. Zvykli sme si, ze ked Lili rano vstane, Jurko jej spravi mliecko, prezlecie ju a vezme k sebe do obyvacky a ja si este do tej 10-tej pospinkam :dizzy_face: . Teraz isiel vencit Winku a zobral von aj malu. Samozrejme, je to nieco za nieco - kedze casto robi z domu, pracuje potom aj do noci.

Planovana sekcia je pre mna OK, ale prezivat este raz strach, ci moje dieta porod prezije, by som uz nechcela :pensive:

Eli, Tatry by som brala aj ja. A super, ze mate zdraveho tatina.
Myslela som, ze by sme v juni sli na rozpravkovy festival do Bojnic, ale vcera mi kamaratka povedala, ze na listky na bojnicky Festival strasidiel stali 2 hodiny, tak veru neviem...
29. kvě 2009 v 10:24  • Odpověz  • To se mi líbí
Adeli, ja som si raz odstála radu do zámku asi 5 hodín..takže stačilo raz... :unamused:
29. kvě 2009 v 10:45  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte :slight_smile:
jééj Deina, ďakujem :wink: môžem čítať no a tá mastička v tom texte je asi skôr na popráskané bradavky :wink: ja mám skôr problém s nahromaďovaním mliečka :slight_smile:

lenuša, tak chváála Bohu! nech vám to vydrží takto celý život :wink:

Adelka, tak to ti je fajn! :dizzy_face: waaw, ja veru neviem čo je to. Tatina sme videli za posledné 2mesiace 2dni a odkedy mám Sandriku som ešte ani noc celú neprespala, nie to ešte lenošiť :grinning: Ale tak zvykla som si ale druhé dieťa nechcem ani za svet :grinning: :grinning:
29. kvě 2009 ve 12:58  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
adeli, tisko zavidim to vstavani, to neznam, ale zase mame tatuldu po treti hodine doma a ja mam jaks taks do vecera volno :grinning:

jett, treba si casem zvykneme vsechny :grinning: ale me to od druheho ditka zatim neodradilo :grinning:
29. kvě 2009 ve 21:05  • Odpověz  • To se mi líbí
Adeli,aj ja zavidim!!!
Aj ked Simi posledny mesiac s jednou vynimkou nevstala skor ako o pol osmej. :grinning:
Vacsinu ju o pol deviatej budim,lebo ta by spala........... :wink:
len kto bude spat na obed :confused: :confused:
Leni,za tie choroby,teda nechoroby,dakuj Bohu :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
29. kvě 2009 ve 21:47  • Odpověz  • To se mi líbí
No my tiež nevstávame tak neskoro, ale tento týždeň spala Nelka do desiatej!!!
a to samozrejme tatinovi :wink:
29. kvě 2009 ve 22:16  • Odpověz  • To se mi líbí
Eli, 5 hodin cakat na listky?! To sa s dietatom fakt neda... :confounded:

Dnes sme boli v Lamaci pre babiku, kupila som cez inzerat novu Baby born so supravou oblecenia za super cenu 23 Eur. Pani bola zlata, priamo pred nami ju rozbalila z 2 zalepenych krabic. Mala byt na meniny, ktore ma Lili o mesiac, ale uz sme jej ju dali a kocik na babiky pred 2 tyzdnami. Uz dostane len cokoladu :grinning: To bol for, cokoladu este nepapa... hoci, ked sme boli na ockovani u tej novej doktorky, povedala, ze uz moze vsetko. Ale jednym dychom dodala, ze ake stravovacie navyky ziska teraz, take bude mat po cely zivot. Som bola prekvapena, Olivia vazi 11,4 kg, v roku to bolo 9,5, takze dost pribrala.

Dnes sme sa zastavili u kamaratov na grilovacke, bolo tam 22-mesacne dievcatko a jeho mamina si myslela, ze Olivia je od nej starsia. Boli rovnako vysoke. Aj ta pani, u ktorej sme boli pre babiku Olivii tipla 2 roky. Tak sme si s muzom vraveli, ze hadam nebude mat nad 180 cm, ked bude velka :grinning: :sunglasses:

Zajtra ideme s kamoskou na nakupy do Madarska, od 1.6. dvihaju DPH z 12 na 15%, tak je najvyssi cas, ist si spravit radost. Olivia s Jurkom budu doma, takze to bude riadny shopping trip. :slight_smile:

Je policajna akcia, dnes som za necelu hodinu stretla 5 policajnych aut.
29. kvě 2009 ve 22:55  • Odpověz  • To se mi líbí
Přejeme všem hezký mezinárodní den dětí!!! :dizzy_face:

My ho teda slavíme s rýmou a fňukáním, ale co už :pensive:
1. čer 2009 ve 13:04  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte :slight_smile:

aj ja xcem zazelat pekny MDD :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

som prave u rodicov v Novej Dubnici :sunglasses:

tiez zavidim (samozrejme v dobrom :wink: vstavanie a ze mate tatinov tak doma (niektore)
moj Mato odxadza 5:30 do prace a okolo 18:00 xodi domov a Kristof vstava medzi 6. - 8:30 hod... ako kedy

paaa
1. čer 2009 ve 13:52  • Odpověz  • To se mi líbí
Gabi: fakt? :pensive: tak zelam skore uzdravenie!!! Vendulke!!! drzte sa
1. čer 2009 ve 13:53  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek