• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a jejich prckové z ledna 2008

ahojte, kde ste? :confused:

mne malá už asi hodinu ručí v posteli, hodinu som ju na rukách uspávala... :confounded: nechápem čo jej je. Ale som zase súca na prášky :grinning: :grinning: :grinning:
4. čer 2009 ve 13:25  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte!!!
Mne malá pred chvilkou zaspala,ale je tu ako po vybuchu :angry:
Vcera vecer mala teplotu a sople a dnes nema nic,nechapem,ale dobre :confused:
My sa cez tyzden nemame ako dostat :frowning2:
4. čer 2009 ve 13:30  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky!!

Livi a nerostou jí zuby? To může být i teplota i rýma :confused: Tak hlavně, že už je líp..

U nás hrůza děs..poslední dobou je Vendy strašně uplakaná..přímo uřvaná, řekla bych..nechápu, co se děje, ale všechno je špatně :fearful: strašně se vzteká..ještě trochu rýmuje, ale už je to lepší..ale ty řevy, no děs běs :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: večer ji učíme spávat v postýlce, tak taky řevy, pak chce, abysme jí já nebo MM drželi za ruku a něco vykládali..takže večerní uspávání trvá cca hodinu :astonished: Kde je moje zlaté dítě?? :sweat_smile: :grinning:
4. čer 2009 ve 14:11  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Gabou,uz terau si to aj ja myslim,nechce papat nic tvrdsie :unamused: :unamused:
4. čer 2009 ve 14:12  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte,

takze zajtra nic?

Deini, ja som v MC s Olivou este nebola, len na ihriskach, ale v zime mozno budeme chodit, ked sa nebude dat byt vonku.
Aj Olivia je umrncana, nieco nie je po jej voli a uz spusti :unamused: . Vcera spala naobed len 1,5 hodiny, dala som ju este podvecer spat a potom buntosila do polnoci. Som bola na pokraji so silami aj s nervami... Teraz spi 2 a 3/4 hodiny, tak snad vstane s dobrou naladickou. O 4-tej mam kozmeticku, sa tesim :slight_smile:
4. čer 2009 v 15:14  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte, Adeli nam to zajtra nevide :frowning2: ideme v sobotu na chalupu a musime ist doobeda nakupit. Tak ked tak v pondelok a skusim dat vediet aj Mariji a Elenke. Nech nas je viac.
4. čer 2009 ve 20:17  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte, tak stretko nakoniec nie?
Ja som sa vlastne chcela tiež ospravedllniť za neúčasť, nechcem sa nejak terigať busom až do avionu + tam byť - malinkej sa spravili také ložiská zapálené a má toho dosť :frowning2: . Vyzeralo to najskôr ako nejaký plienkový problém, ale už to má v záhyboch aj na ručičkách, nôžkach.. hrôza :astonished:. Chúďatko, druhú noc poriadne nespinká, každých 15 minút narieka, asi ju to dosť svrbí, možno aj štípe :pensive: :pensive:. Nechápem, ani kožná dr. nechápe, že kde sa to vzalo. Ochladilo sa, v byte máme taký chládok, nosí len bavlnené tričká a kraťasky po byte a sandálky, je skôr z toho "chladnejšieho odchovu", veľa času mi tu behá len v tričku a vetrá riťku, žiadne krémy, kozmetiku na ňu nedávam, žiadne mydlo a toto :pensive:
žiadna aviváž, nič sme nezmenili.... Nikdy sme takúto hrôzu nemali, ani v lete.
Tak ju len obkladám gázou všelikade s ichtamolom a už, Adeli, tiež fičíme aj my na kyseline mliečnej + do kúpeľa oilatum. Inak o tej kys. mliečnej som ani netušila, že existuje pre bábätká, pôsobí fakt tak regeneračne, snáď to skoro odíde malinkej :frowning2: .

Ale pozerám, že viac je tu plačkov malých :pensive:. Dajte sa do poriadku, deťúrecne.
5. čer 2009 ve 12:53  • Odpověz  • To se mi líbí
Sisi: joooj, to mi je luto :pensive: , viem si predstavit, ked nas maly mal ekzem, bolo to hrozne...
nech to teda Nataske cim skor prejde!!!!
a co strava? nespapala nejaky alergen?
a co jej davas na svrbenie?
5. čer 2009 ve 13:56  • Odpověz  • To se mi líbí
Silvi :frowning2:, chuda Nataska... Davate aj nejake antihistaminika proti svrbeniu? Prajeme rychle uzdravenie!

Oliviu natieram vylucne kyselinou mliecnou, odkedy sme sa dostali do Dermasonu. Na zimu nam zarabaju mastnejsiu verziu. Aj ichtamol mame vzdy doma, ak sa vyskytne nejake zacervenanie, prip. zaparenie, aj mast aj hutnejsiu pastu. Zatial sa nam osvedcili. Doktorka vravela, ze by sme mohli prejst aj na A-dermu, ale kym nam predpisuje kys.mliecnu, nie je dovod. Z A-dermy sme kupili gel na umyvanie, pouzivame ho ako sampon, lebo po Nivey mala Olivia vyrazky na krku, mohli to byt aj potnicky, ale radsej sme zmenili sampon. Okrem toho len Bupi biele. Oilatum davam len sporadicky, dostali sme ho, ked mala Olivia take suche flaky a zdalo sa mi, ze sa jej to zhorsilo, tak sme ho nepouzivali. Teraz jej ho obcas dam a je O.K.
5. čer 2009 ve 14:22  • Odpověz  • To se mi líbí
u nás sa ešte spinká, dospinkáva tú ťažkú noc :pensive:.
Soni, a čo ekzém, už je úplne preč?
Ona je cez deň v pohode (vyzerá), len občas si tam ide rúčkou, ale v noci, hrôza, musí jej byť ťažko, keď zo spánku takto narieka a stále sa budí.
Ja som myslela najskôr, že plienkový problém, tak som na tie kontaktné miesta s plienkou - okolo bruška - dávala poskladanú bavlnenú vyžehlenú plienku a prd pomohlo, kožná nám potom poradila, že gáza s ichtiolom je takto lepšia.
Potom som myslela, že či nie ten alergén, ako hovoríš, ale ono to vyzerá tak zapálene ako reakcia, a nejedla nič také, to nám aj kožná vylúčila. Lenže mala minulý týždeň aj soplíky a hryzie a tak, tak sme sa zhodli, že to asi bude reakcia na zúbky, tak je z nej zase malá citlivka :pensive:. Už som mala zase strach, lebo zo mňa je na staré kolená alergička, a reakcia sa prejavuje aj na koži.

Na to svrbenie účinkuje zrejme aj tá masť, je taká chladivá a vidím aj na malinkej, že sa nechá ponatierať, aj keď sa stále inak vrtí, asi jej robí dobre to natieranie. Aj keď včera som jej dávala vyše hodiny 1 plienku, ako sa stále vrtela, brala a trhala gázu, rozotierala krém.. aj som si poplakala, že aká som neschopáčka :sweat_smile:. Jej idú zároveň aj očné zúbky, tak sme večer dali Panadol baby, tak asi tak.
5. čer 2009 ve 14:30  • Odpověz  • To se mi líbí
Adeli, antihistaminiká nie, ale včera v noci som už zvažovala Fenistilové kvapky (dostali sme, keď mala šiestu chorobu). Čo myslíte?

Ja som natašku nikdy nenatierala ničím, ak nerátam v lete opaľovací krém, a keď bola bábo, tak olivový olej a rybaciu masť na riťku. Mi príde také zbytočné kúpať dieťatko každý večer + k tomu nejaká kúpacia kozmetika a potom suché natierať ďalšou kozmetikou. Tak radšej všetko minimalizujem. A dlhšie už ani na riťku nič nedávam - cez deň, len na noc. Kožná nám to schválila, ale teraz nám dala tú kys. mliečnu, kvôli tomu problému, a je ozaj dobrá, taká prirodzená.
5. čer 2009 ve 14:39  • Odpověz  • To se mi líbí
no idem sa naobedovať, zatiaľ ahojte
5. čer 2009 ve 14:41  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
silvi, to me mrzi, ze nataska ma takove trapeni a ty spolu s ni :pensive: ...presne jak pise sonka s tim ekzemem, my si vytrpeli loni tak od 4 mesicu do osmi taky peklo, ale uz jsme nastesti cisti, ted se ji udelalo mala lozisko na nozicce, tak jsem koupila v zelene lekarne olej od salusu Atopikderm, pac ja mela taky nejaky "ekzem"??? :confused: v predlokti a suprove to rychle zmizelo, drzime palecky :pensive: :wink:
5. čer 2009 v 19:04  • Odpověz  • To se mi líbí
Silvi aj my mame tento problem uz druhy den stale ma ritulu cervenu a boli ju to dnes som jej kupila kalciovu mast, tak som jej to natrela, dufam,ze to pomoze, ale asi tiez zubky. :frowning2: aj licka ma cervene vyhadzane :confounded:
5. čer 2009 ve 20:51  • Odpověz  • To se mi líbí
Leni, rovnaký problém asi máte :pensive:. U nás je zas miesto líčok postihnutá brada. Najhorší je ale chrbátik - také 2 miesta veľké ako dlaň :pensive:, vyzerá to, akoby sme ju kefou zodrali, alebo čo :frowning2:. Potom tá plienočka, nôžky, ručičky - tam už menej. No ale po tom dnešnom patlaní (minula som skoro celý balík gázy :sweat_smile:) muž večer skonštatoval, že to vyzerá lepšie, ufffff. Ja to nejak neviem odhadnúť, keďže som celý deň okolo toho, on prišiel a hneď si všimol, tak snáď to fakt mizne. Aj pekne zaspinkala večer, tak snáď. Držím palce aj vám.

Lucka, koľko si tie dietky vytrpia, že :confounded: :pensive:.
5. čer 2009 ve 23:12  • Odpověz  • To se mi líbí
Sisi: jasne, fenistil jej kludne daj!!!
a okrem toho je aj antihistaminikum, takze to by jej mohlo pomoct a aj proti svrbeniu, lebo to svrbenie tie male deticky vyslovene obtazuje... :pensive:
je to zvlastne, ze sa tak vysypala, ale na zubky maju deti asi rozne reakcie...
nas maly uz ekzem vobec nema (klopklop) ked sme vylucili mlieko a mliecne vyrobky... avsak uz papa 1 jogurt denne + este stale moje mlieko (vecer a rano) a je to uplne v pohode... :dizzy_face:

Leni: aj vy sa skoro z toho dostante!!!
6. čer 2009 v 19:15  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
soni, to jsem rada, ze jste taky cisti od ekzemku a pokud muzes, tak koj :dizzy_face: je to asi ta nejlepsi cesta k mlicku, chudak, ze nemuze ty mlecne vyrobky, nevim co bych delala s Misou, ta je ji vrchem dolem, ale nastesti to u nas nebyla alergie na BKM :dizzy_face:
6. čer 2009 ve 20:03  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte zase som len nakukla maly sme pekne pocko sme si uzivali dnes na tu leje tak hruza no ale aj take musi byt nestiham docit no vela zdravicka detickam prajeme :wink:
6. čer 2009 ve 21:32  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
jeeee miska, takze to bude holcicka :dizzy_face: mate uz jmeno? jsem strasna zvedafka, jinak preju tobe i mimiskovi/ mimisce :grinning: at se dari a vse jde lehounce :wink:
6. čer 2009 ve 21:36  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte baby :slight_smile:

sisi :astonished: to mi je strašne ľúto :pensive: :pensive: :pensive: chudiatko malinké :frowning2:

Inak, od prvého zúbka až po dnešok je to u nás tak, že vždy keď sa teda ten zúbok tlačí, máme červenú riťku. Ja nenatieram malú vôbec už tou rybacou masťou, len teda keď nám idú zúbky. Teraz to bol tiež zaberák, lebo všetky 4ry očáky nám za týždeň vyšli - usudzujem že z toho aj soplíme, lebo dnes sme dobrali ATB a soplisko máme stále :angry: ... Ale sissi, teda, také hrozné ako u vás dúfam že nezažijeme!!! Držte sa!!! a nech vám to ustupuje!!!

Inak babenky ak budete mať chuť tak sem nám môžete dať aj hlasy :wink: http://www.diteroku.eu/hodnoceni/35795/soutezici-bajusova-alexandra.html koľko len chcete, pripisujú sa z jedného PC aj 2x za hodinu :wink: :wink: :wink: :wink: Ďakujemeee
6. čer 2009 ve 22:10  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte,
dlho sme nenakukli, neni času..

Sisi, nech sa Nataška rýchlo uzdraví, chúdatko :pensive:

Tak stretko nebolo nakoniec? no u nás to už tiež bude problém teraz, lebo manžel ide od utorka do práce..
takže tiež jedine víkend, príp. pondelok..
Ved dajte mi potom vedieť, ak by ste sa dohodli aj na mobil, resp. FCB :wink:

Včera sa nám prerezal prvý očný zub, a idú ďalšie dva, takže to je u nás zaujímavé, hlavne so spaním.. fakt by som sa už niekedy rada poriadne vyspala... vždy keď sa to trošku popraví, tak prídu zuby a zase je to zlé :confounded:

prajem vám peknú nedeľu všetkým :slight_smile:
7. čer 2009 ve 14:18  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte!!!
Aj nam idu ocaky :unamused: ,zatial 2 naraz,je to des,teplota,nerozita :frowning2:
-nastastie spi dobre :wink:
7. čer 2009 ve 14:26  • Odpověz  • To se mi líbí
U nas tiez teplota a hnacky, neviem, ci je to zo zubkov - este nam chyba jeden ocny, alebo nieco horsie :unamused: Zajtra ideme k lekarke, nech nam spravi vyter...
7. čer 2009 v 19:46  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
ojoj holky, je mi lito vasich prcku, jak se trapi s temi zoubky :pensive: ...my zatim trojky (to budou ty ocne ze) zatim vubec nemame, ale uz ted se desim :confused:

jett, zahlasovano :wink:
7. čer 2009 ve 21:04  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojtee, no teda, zuby trápia všetky detičky :pensive: a že tie zadné stoličky sú najhoršie??? to čo potom bude za horor, keď pri očných toto prežívame??????

selu :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: ďakujem :wink:
7. čer 2009 ve 21:54  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky!!

Jett - taky jsem zahlasovala :dizzy_face:

Jinak podle naší doktorky jsou tyto špičáky nejhorší..jako průběh mají :sweat_smile: a u nás to tak zatím je..uvidíme, co ty zadní stoličky teda..Jo a vzteklounek a uřvaneček je pořád..a to jsou špičáky venku :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Snad budou dětičky brzičko oka!!
8. čer 2009 ve 14:04  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte no zevraj dievcatko ale aj kamosovy sa stalo ze cely cas druhe ked cakali ze to bude dievcatko a nakoniec chlapec tak snad sa nepomylia pri mne aj ked by to bolo jedno len no prezmenu dievcatko by sme chceli mena zatial su Amy,MELLISA,LEAH,ALE ESTE TATO MUSI ROZHODNUT :grinning:
9. čer 2009 v 10:56  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte maminky :slight_smile:,

konečne sa tak ozaj vyletnilo :dizzy_face:.
Fúha, Jett, 4 očáky naraz :unamused:, a ešte aj ATB. Buďte zdraví!!
Odhlasované a budeme klikať :slight_smile: , krásne fotečky, krásna Saška.
Ako čítam Elinku a Adelku, tak mám už mám pocit, že aktuálne sa väčšina našich januárovčiatok trápi. :frowning2: . Zabka, tiež sa držte! :wink:.
Mishka, ja som brutálne chcela vedieť, čo čakáme (prišlo mi to také viac osobné vedieť s kým mám cez bruško tú česť), a na uzv. to bol 2x chlapček a 2x dievčatko :grinning:. Ale ja som nejak vedela, že dievčatko a basta, pre prípadného chlapčeka sme nemali meno ani v deň pôrodu :stuck_out_tongue_closed_eyes:. Vidím, že aj ty skôr tie babské vyberáš, no, budete mať teda párik, ak ťa inštinkty nesklamú :wink:.

A naše spinkanie - horor - poslednú noc len 3 hodiny (aj s fenistilom)!!!!, myslela som, že zaberú kvapky, keď sa tak trápi, a prd. A dnešný spánok sa ešte nekonal :rolling_eyes: . Ten stav kože má Nataška lepší, ale stále to nie je OK :pensive: :pensive: a zuby ešte nie sú vonku :pensive:, aj keď ďasno úplne opuchnuté.
9. čer 2009 v 15:10  • Odpověz  • To se mi líbí
A inak baby, čo ste museli na opakované cyto, už ste boli? Ako ste dopadli? Ja sa chystám budúci týždeň a nejak mi to už nie je jedno, ako sa to približuje :stuck_out_tongue_closed_eyes:.
A dnes som s malinkou klusala na moje sono prsníkov, bolo zaujímavé čakať v čakárni hodinu (je dnes dosť nervózna, priam uvrešťaná od toho spánkového deficitu). No ale museli sme práve dnes, napriek tej strašnej nálade - najskôr by som mohla zas až o mesiac, keďže sa termín sona odvíja od mrchy. Tetušky v čakárni boli ale zlaté, keď nás potom pustili pred seba, no ale už sme asi liezli dosť na nervy, keď malinká všetkým trieskala, ešte aj svojim chrbátikom o opierku kočíka, keď v ňom bola :unamused:, no ale zlaté boli.
Výsledok sona ok, tak držím palce ostatným čakateľkám na sono výsledky :dizzy_face:. U mňa sa (dúfam) karta obrátila, lebo doteraz čo vyšetrenie, tak to zlé výsledky. Sa to začalo tým prvým popôrodným ultrazvukom maternice - čo sa robí pred odchodom z pôrodky, či všetko išlo von, a odvtedy v tom lietam :astonished: , teda som lietala :sweat_smile: .
9. čer 2009 v 15:17  • Odpověz  • To se mi líbí
Samozrejme, aj Adelka, držte sa, nejak mi to vypadlo.
Krásny deň všetkým
9. čer 2009 v 15:28  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek