• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a jejich prckové z ledna 2008

Ahojte,

Jett, tiez som hlasovala, Sandri si to fakt zasluzi, je krasna :wink:

My sme v noci z nedele na pondelok leteli na pohotovost, Olivia sa po polnoci zobudila s hroznym placom, nevedela sa utisit, tak sme radsej isli. V aute uz bola cela spokojna... samozrejme :sunglasses: O 1-nej kvoli nam vstavala doktorka aj sestricka, som myslela, ze nas poslu kade-lahsie, uz sme ani teplotu nemali. Ale pristup fajn, ze sme mali prist aj skor, dostali sme Hylak forte, takze hned v noci sme jej ho dali a v pondelok uz stolica OK. Vcera sme boli na vytere, mame dietku (aj ked v zasade jeme to, co predtym, okrem mlieka) a uvidime, co ukaze vyter. Zrusila som cvicenie v Babyfite, nech nahodou nieco neroznesieme.

Ocny zub stale nieje vonku, aj ked uz ho vidiet pod dasnom a Olivia ma velmi nekludny spanok, budi sa, vcera sme jej dasna natierali Babydentom a potom uz spala az do rana.

Sivli, super vysledok! Ja mam sono za hodinu, celkom mi lepi, som uz 10 rokov sledovana kvoli 'comusi' v prsniku. Moja blizka kamaratka, ma o 4 mesiace starsiu dcerku, bola tiez na kontrolnom sone a musela ist na punkciu, nastastie nador je nezhubny, ale ak by rastol, musi ist von :pensive: Muz ma prist domov, aby som Oliviu nemusela brat so sebou, nastastie.

Drzte sa, kocky!
9. čer 2009 v 15:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

tak som OK. Sestricka na sone skonstatovala, ze mi toho vela po kojeni nezostalo :astonished: :sweat_smile: .Lekarka na chvilu zavahala, ci je vsetko v poriadku, ale nastastie zistila, ze to co sa jej nezda, su moje rebra :grinning: :grinning:

V Reserved maju akciu na detske veci - pri kupe 2 kusov drahsi platite a lacnejsi je za 1 cent (alebo euro? nie som si ista).
9. čer 2009 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte!!!
Jett,poctivo hlasujeme :dizzy_face:
Vsetkym detickam a maminkam drzime palce pri trapeni :frowning2:
9. čer 2009 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,
Adelka, tak gratulka k sono výsledkom :dizzy_face: Žeby kojenie pomohlo? A dúfam, že aj výsledky výteru Olívie budú ok.
Detičky, mamičky držte sa.
10. čer 2009 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Přidala jsem nové fotečky :sunglasses:

http://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbumID=363714&vReferer=

Jinak se všechny držte!!
11. čer 2009 ve 13:31  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
11. čer 2009 ve 13:43  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte baby..

no jeden očný je vonku a dva tesne pred "vylezením"..ale riadne dlho to trvá kým vyjdú...asi okolo mesiaca..

Gratulujem vám k dobrým výsledkom..ja som mala tiež všetko ok, akurát pri odberoch som mala zvýšený bilirubín, ktorý sa ale našťastie pri kontrolnom odbere nepotvrdil..tak to bola snáď náhoda :pensive:

Sisi to si ani neviem predstaviť ako sa trápite, dúfam, že to bude čím skôr ok, a takisto aj Adelka..

Krásne fotky Gabou a tiež hlasujeme za Sandriku :wink:
11. čer 2009 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte kočky,
Gabou, krásne fotečky :dizzy_face:

Baby, dávali ste niekto očkovať proti Hepatitíde A? Aké boli nežiadúce účinky po očko., či vôbec nejaké boli.
My sme rozhodnutí, že toto z tých nepovinných chceme dať, keďže to je fajn aj pre dospelých, hlavne na dovolenke a tak, a žiaľ aj tu :unamused:, a hlavne je na celý život (teda zatiaľ to tak platí, ktovie čo sa zistí o pár rokov). Aj keď teda nechápem prečo nie je v povinnom, keďže väčšina žltačkových ochorení je práve tá Á-čková, no ale čo už. Dávali ste niekto? My musíme počkať, až bude Nataška úplne OK, až potom dáme, tak zatiaľ zbieram infošky.
Inak fičíme na fenistile 3x denne, sme boli včera u našej dr.. Teda cez deň je úplne ok, ale večer hrôza - bez fenistilu, chudatko malinke, veľmi pomaly to ustupuje.
12. čer 2009 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte baby :slight_smile:

aj nám už choroba ustupuje :slight_smile:

gabou, krásne fotky

...no a ďakujeme za hlasy :dizzy_face: :dizzy_face:

ja som si zabookovala letenky do UK, idem s malou na výpredaje. mám tam kamošku. Len teraz mi cuká, že ako to vlastne všetko s malou zvládnem :sweat_smile: Inak od narodenia som na ňu na 80% sama, no toto som asi nedomyslela :sweat_smile:

Dnes som čítala o tej 6stej chorobe a zdá sa mi, že ju máme za sebou, teda podľa tých vyrážok :confounded:

sissi, no a to sa dáva v ktorom mesiaci očkovať?? lebo my sme očkovali v 15stom klasika + tie kiahne a spol. a o tejto žltačke nič nespomínala dr. Myslím, že také niečo sa vždy zíde, hlavne keď sme stále v piesku a dosť cestujeme no a na východe človek nevie nikdy čo dostaneme z kľučky na dverách obchodu :unamused: keďže je tam dosť počerných občanov... :rolling_eyes: :grinning: :grinning:
12. čer 2009 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,
jett, no super, že choroba ustupuje. A tie nákupy s malou v UK - snáď kamoška pomôže :sweat_smile: , budete mať super.
A tá žltačka - v základom očko, v tej hexavakcíne, je očkovanie len proti B-čku, nie A-čku. A ako hovoríš, to A-čko je o tých kľučkách ("choroba špinavých rúk"). Očkovať sa môže kedykoľvek, nie je na to určený vek, aj ty sa môžeš dať. Sú to 2 vakcíny, jedna stojí cca 33 eur - som ťahala infošky od našej dr. - veľmi nám to odporúča, aj keď teda nie je zástanca každého jedného očkovania, ale toto mi teda príde fakt rozumné. Len tiež musíte byť úplne zdraví, až potom.
12. čer 2009 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte babulky, tak sisi dufam, ze uz coskoro budete na tom ok. My sme to prekonali, ale nedela bola deees nechcela na ritulke ani len sediet, tak sme len kupali, vetrali, mastili a v pondelok to chvalabohu ustupilo aj z licok....
jett uvidis vsetko dobre dopadne. :wink: tak dobre nakupte.

a proti zltacke ideme aj my ockovat, reakcia na to je uplne minimalna, teda co tvrdi nasa dr. ockuje sa od pol roka, nasa dr. ockuje od roka a my to dame uz teraz aj na dovcu nech je uz zaockovana. V januari sme mali poplach, lebo sestra chodi do BA do skoly a mali v skole dost pripadov zltacky, tak sme len trpli...

Gabi, Vendulka je aka velika kocka uz fiha, normalne by som ju tipla na 2, 3 roky.

Eli to fakt nerob si srandu, ze to tak dlho trva tie ocaky boze :frowning2:

A aj my sme pridali nejake nove fotose http://picasaweb.google.sk/lenka.kakalikova/L?authkey=Gv1sRgCKjs3Ir5y7HVmgE#
12. čer 2009 ve 22:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lenuša, nááádherné fotky!!! A čo ste mali? tie ružičky?? či len tak? Viktória je ako nevesta v tom bielom :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
13. čer 2009 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dakujeme jett, ja som mala meniny tak som ich dostala a boli take krasne, ze som neodolala ju s nimi odfoti...
13. čer 2009 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte babule, vidím, že tiež máte nestíhačky ako ja :grinning: :grinning: :grinning: nie som v tom sama aspoň :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

Leni, biele ruže, oooo, to je parádda!! super manžel :wink: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Počasie sa nám ako tak umúdrilo a stíham toho menej a menej. lebo chodíme domov len obedovať a spinkať :grinning: . Najviac ma štve ten bordel čo doma máme :zipper_mouth: :sweat_smile: Ale neni som kôň a venujem sa radšej malej :slight_smile: Mala som tu 3dni polovičku tak nám bolo superne :slight_smile: Malá ocka miluje a aj keď ho občas vidí ozaj len 3dni do mesiaca, absolutne sa ho nebojí a visí len na ňom :grinning: :grinning: si oddýchnem aspoň trocha, lebo ruky mám ako opica už dlhé :grinning:
16. čer 2009 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte maminky,

veru veru, jett, nestíhačky :grinning: , ale ževraj bolo aj niečo s koňom, ževraj :confused:, tak možno preto tak málo príspevkov.

My máme vonku ten nešťastný očák :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: , čo nás tak dlho trápil. V nedeľu sa prerezal von a od nedele sa aj tie zapálené ložiská komplet vytratili :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: . Na najkritickejších miestach sú ešte také svetlé "mapy" - neviem ako to nazvať, ale už aj to mizne. Naša dr. nás v piatok už do fakultnej posielala, tak super :grinning:. Zajtra nás čaká kontrola, ale vidím to dobre. Pre zmenu chrchlem a teplotujem zas ja, ale to je nič.

Jett, to je hrôza, že tak málo dní v mesiaci :pensive:. A oni o čo sú menej s oteckami, o to ich majú radšej tuším, že? Naša malinká, keď muž nie je doma, stále chodí okolo našej spálne a ukazuje prstom a šepká "tata", si myslí, že tam spí, a keď jej otvorím, tak aj paplón nadvihuje, či nenájde pod ním tata.

No, malá spinká, idem chvíľku péenkovať do postele, čaute, pekný deň.
16. čer 2009 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
AHojte, aj my nestihacky, rano vypadneme prideme sa naobedovat, vyspat a vecer prideme spat....ale inak tiez super.

jett to hroza, ze ste tak malinko spolu :frowning2: , ale to si musite byt riadne vzacny si to neviem ani predstavit.

silvi nam vysiel dnes rano ocak, tak aj nam sa to vytratilo...

a dnes sme dostali prvu davku proti Ackovej zltacke, som sa isla k dr. opytat na to ockovanie a ona hned chodte si kupit vakcinu a hned ju zaockovala bez placu a bez reakcii, tak som bola vytesena.
16. čer 2009 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
sissi :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: aké zlatééééé. A super, že vám je lepšie!! hádam sa tak "nepovyrážkujete" aj pri ostatných zúbkoch :confounded: to by bolo dooosť nepríjemné asi :pensive: A skoré uzdravenie! :wink:

..moja malá zase keď vidí, že oprané tatove veci vešiam, tak ich hladká :grinning: :grinning: a musím jej jeden kus oblečenia dať, nech ho naťahuje po celom dvore kým nepovešiam ostatok, lebo to je tatove a to nesmi vysieť :grinning: :grinning: :grinning:

no my sme strašne málo spolu :unamused: človek si aj zvykne :zipper_mouth: :sweat_smile: Ale keď mne sa taak nepáči na tom východe :confounded: nikoho tam nemám... ešte v zime to bolo v poriadku, ale teraz keď je jar-leto, čo by sme tam robili :sweat_smile: on aj tak viac menej len pracuje a tu má malá milión možnosí! tam by sme len čakali, kedy by z práce prišiel :frowning2:
Ale raz dovybavujeme tie hnusné vybavovačky ohladne stavebného pozemku a keď postavíme, bude už len náš :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

leni, no super!! takže reakcie žiadne?? napíš potom!

..neviem prečo, ale mne doteraz malá po každom očkovní ochorela :unamused: tak sa bojím dávať už aj očkovať :sweat_smile:
17. čer 2009 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aj u nas je tato strasne oblubeny - vlastne odkedy som tehotna, maly je nejaky tatinkovsky, akoby si povedal, ze teda on bude tatinkovsky, ked uz tu bude male babo. :sweat_smile: Ale to bude nahoda, este tomu nemoze rozumiet. Vzdy ked pride tato domov, tak pre mna padla, visi na nom az kym nejde spat. :grinning:
18. čer 2009 ve 12:09  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte baby..

Leni a koľko sa platí za to očkovanie? a koľko dávok je dve?

Deini, ešte neviete čo to bude? som ale zvedavec čo :sunglasses:

Aj my máme jeden očák hore vonku a jeden dole a ešte další horný sa tlačí, ale tieto sú najhoršie fakt.. :angry:
18. čer 2009 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, Eli ockovanie sa plati 30€ a su dve davky,. a nemali sme ziadnu reakciu. :wink:
18. čer 2009 ve 21:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte tak ja skuskujem o zivot a mam pocit ze to snad ani neskonci,uz sa nemozem dockat prááázdnin :grinning: :sweat_smile: , tak my mame asi 14 zubov uz to velmi ani nepocítam,ale chvalabohu nam rastu bez akýchkolvek problemov,ocne mame take spicate,maly vyzera ako upir dufam ze mu to take nezostane :sweat_smile: .a proti comu sa davate ockovat?
18. čer 2009 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte!!!
Tiez mame 2 ocaky konecne vonku,sa tesime,bola to hruuza... :unamused:
Aj u nas vedie tata :wink:
Boli sme na takom predlzenom vikende v Cechach,tak sme si trosku oddychli a mali tatina konecne pre seba....
18. čer 2009 ve 22:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, no pekne sa tu očáky povyliezali von :slight_smile: - fakt najhoršie zuby, brrr, máme vonku zatiaľ len jeden :rolling_eyes: . Ale druhý horný sa tlačí von, je tam opuch, tak snáď už neprídu také horor trápenia ako s tým prvým nešťastníkom.

U nás tata je síce milovaná bytosť, ale ešte stále je malinká viac "mamina" aj na také tuľky tuľky a na ruky, ale teda vidno každým mesiacom rozdiel. Už vidno, že ho začala mať tak naozaj rada, tak že jej chýba a tak, a keď príde muž domov, tak malinká piští od radosti.

A inak ako ste na tom so spinkaním? U nás sa ide do postieľky okolo pol desiatej, skôr to ani už neskúšam, a zaspinká okolo desiatej. Ráno pred ôsmou (už našťastie) vstáva.
A denný spánok jeden cca 1,5 - 2 hodiny teraz.
A celý deň behá ako vrtuľa. Keď sme boli teraz na dňoch petržalky, bolo kopec ľudí a detí, ale inak fajn, tak za mnou vyšla von taká pani z pekárenského stánku, aby mi povedala, že ale sa za tou malou nalietate :astonished: . Ale máme teraz také hanblivé obdobie, a sa mi zdá, že je to celkom fajn :stuck_out_tongue_closed_eyes:, lebo keď idem napr. pozrieť kolegov do práce, tak jej chvíľu trvá, kým sa kvôli hanbeniu rozhýbe, vďaka bohu za to :grinning: :grinning: :grinning:
19. čer 2009 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
A inak, čítali ste o tej hroznej tragédii tej rodinky s 2-ročnými dvojčatami?? Vraj tým detičkám otecko chystal vaňu, kým sa to stalo :pensive: :pensive:. Naša malinká si k oknu prinesie aj stoličku, aby na ňu vyliezla a dočiahla na retiazku od žáluzií, alebo hocičo iné, už som jej aj po zadku dala za to a prd. Tak vetráme vždy len na vetračku a s malou aj na záchod, ale fakt niekedy stačí sekunda :pensive: :pensive: :pensive: :pensive: :pensive:
19. čer 2009 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
silvi a co se stalo tem chudinkam dvojcatkum, ja to nevidela ani necetla na netu :confused:

jinak vas vsechny po nejake dobe zdravim :grinning: casu malo, decko zlobi :grinning: a vsechno to strasne leti, ani jsme se nezbrchali z narozeninovych oslav a uz tu nekteri maji rok a pul :sweat_smile:

jo a u nas si tatinek taky ziskava cim dal vetsi oblibu, jak pise sisi, ja jsem stale number one :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale tatinek ma s malou nekdy svoje chvilky, kdy jen tise zavidim, se pusinkujou a tulinkujou :dizzy_face: a rano kdyz ji prijdu vyzvednout z postylky tak sice za zavrenymi dvermi pisti mamiiiiiiiiiii ale jak otevru tak zira tema svyma kukadlama a tazave rika tatiiiiiiiiiii??? tak ji vzdy vysvetlim ze tatiiiiii neni ale ze bude :grinning:

trojky se nam zatim nevyklubaly, jeste by si mohly dat tak tyden dva na cas, pac mame pristi sobotu u baraku detsky den a uz se na vsechny souteze a cukrovinky strasne tesime, bude to i s opekanim, tak jsem rada, ze se tu konecne neco deje, bydlime v panelaku s cca 40ti byty, kde ma tak 20 rodin deti od malinkych tak do zakladky, tak to bude zajimava akce

jeste jsem pridala nejake fotecky, tak kdo chcete kuknete :wink:

jo leni a gabi, vase fotky suprove :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

tak paaaaaaaaa
19. čer 2009 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
My vecer spime vo vacsine pripadoch do deviatej,teraz napr. uz spi,podla toho ako ju poobede unavim :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Rano vstavame okolo osmej-pol deviatej,ale stava sa mi aj to,ze ju o deviatej musim zobudit :wink: :wink:
Cez den spime hocijako,vacsinou hodku a pol,ale niekedy 2-3..........
Zajtra mame oslavu a ma byt otras pocko,tak mam nervy :angry:
Dnes sme boli na plavarni,to nase dieta je total vodny zivel,az s muzom echapeme,sama sa slahne pod vodu :sweat_smile:
19. čer 2009 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ty jo livi, simonka jaky vodnik :grinning: :dizzy_face: ...my zaciname chodit od zari na plavani batolat, tak jsem taky zvedava, zitra chceme jet na bazen, pac ma cely den chcati :zipper_mouth: a byt jen 15 stupnu

jinak u nas spani taky tak nejak vselijak :grinning: ale vecerni usinani je pevne, vzdy v osum a za par minutek je tuha, nekdy spava do pul sedme, nekdy do pul devate (ranni) potom ma dalsi spanek od dvanacti a nekdy si da 50 minut a nekdy (jako dnes) chrupala 2,5 hodky...venku prselo, tak asi proto :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. čer 2009 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nas sa chodi spat dost skoro, o osmej uz vacsinou spi - ja totiz potrebujem vecer cas pre seba a pre manzela a kedze chodim dost skoro spat (okolo desiatej), tak aj maly ide skor. Potom mi sice vstane uz o pol siedmej, ale to mi celkom vyhovuje, pokial to nie je o pol siestej (aj tak zvykol :stuck_out_tongue_closed_eyes: ).

Zabka, este nevieme, co to bude.

My mame tiez okna len na vetracku otvorene, sice mi k nim este neliezol, ale clovek nikdy nevie... takto snad vypadnut nemoze.
19. čer 2009 ve 21:48  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, Luci fotky suprove.
My chodime spat tiez pevne o osmej a do 5 min. je tuha. A vstavame 5.45 s vynimkami o 6.30 :stuck_out_tongue_closed_eyes: ....a cez den spime od pol dvanastej do cca jednej pol druhej, ked je skaredo aj do druhej pol tretej......
Dobru noc.
19. čer 2009 ve 22:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

My tiež chodíme tak o pol deviatej spať, a vstávame medzi 7-8, niekedy aj skôr aj neskôr..
A cez deň spíme 1,15 až 1,30, zriedkakedy viac..

A aj Nelka sa vždy chvíľku hanbí, zato, ked sa oťuká vyvádza o to viac :grinning: a úplne neznáša keď sa na ňu ľudia okamžite vrhnú a chcú ju brať na ruky a pod...

Tu je pár našich nových fotiek, ak chcete mrknite: http://picasaweb.google.com/zabka1003/fotkyjar2009
20. čer 2009 v 19:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek