• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a jejich prckové z ledna 2008

autor
ty jo ale to mi fakt vypravela manzova babicka (cca 80 let) ze driv jak braly zenske sebou decka na pole, tak jim fakt ten makovicovy odvar davaly, aby decka dlouho spaly a ony udelaly co nejvic :sweat_smile: tak snad nebude s Nelusackem tak zle :zipper_mouth: :grinning: :grinning: :grinning: a jak ja rikam, vzdycky muze byt hur, takze budme rady za to ze spi jak spi :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
24. čer 2009 ve 22:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak u nas sa este cikat nehovori. Olivia si sice na serblik sadne, ale musi byt mimoriadne zaujata, aby na nom obsedela dostatocne dlho na to, aby aj cosi urobila. Takze u nas je cikanie do nocnika veeeelmi vzacne.

Idem si nachystat veci na svieckovu, som sa docitala, ze je dobre, ak odlezi v noci, tak som zvedava... Cez vikend pridu kamarati na brigadu, chceme zateplit loggiu. Nechcem vidiet ten bordel :unamused:
24. čer 2009 ve 22:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte kočky,
pokukali sme novopridané fotky, krásne, všetky, musím uznať, že Lucka má recht - okatá Nelka je celá Elinka, hlavne na tej 1 fotke, kde sedia obe na zemi, hneď mi napadlo, že tá DNA sa nezaprie:slight_smile:.
A z Viky je aký blonďatý brčko, bude ako anjel, keď jej ešte trochu podrastú vlásky :dizzy_face:. A myslím, že podľa fotiek je skôr na tatina, že?
A Adelkina Olívia tiež fešanda, no hotová slečna už a taký rozkošný smejo.

Sonkinmu Krištofkovi obrovská gratulácia k chodeniu :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:. A k úspešnému odstaveniu :slight_smile:. A inak, tiež mám kamošku, ktorej začal synček ešte o 1 mesiac neskôr chodiť, ako 18-mesačný.
A netráp sa, že ste ako hovoríš "iní", aj my sme v niečom iní a môj muž mi vtedy vždy povie, že neva, možnože zas v školskom veku jej pôjde napr. super učenie, kým iní rodičia sa budú trápiť. To sa mení.

Naše šerblíkovanie - aktuálne nápodobne ako píše Eli, ukazuje na nočník, nosí ho po byte... ale sedieť - ani náhodou! Tak neriešim, zatiaľ, ale čakám kým sa oteplí tak, že môže tu zas behať holá a začnem ju nejak motivovať na fungovanie bez plienky. Chcem využiť na to toto (zatiaľ neexistujúce) leto - hlavne po tých trápeniach, čo sme teraz popri očákoch mali s kožou. Ale keď to nepôjde, tak to nepôjde.

A opica aktuálne funguje tak, že keď zaspinkáva, alebo hneď keď sa zobudí, tak si plienku dá dole sama :rolling_eyes:. Tak musím striehnuť ako jastrab, či už je naozaj hore, alebo si len brble zo spánku, lebo inak plienka, pyžamo šup dá dole, a keď ku nej prídem, tak mi len ukazuje "be" - na plienku (a nacikané v postieľke :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :rolling_eyes: )
25. čer 2009 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
A v utorok som bola na gynde - bez malej - strážil tatinko a malá (aj tata) prežili v pohode, ale keď som prišla, bola taká ustarostená, že kde som bola, až zbledla (ale až keď ma zbadala), a potom ani za nohu pustiť :sweat_smile:. Tak som zvedavá, ako prežijú od septembra, budem chodiť do školy na 4 hodiny týždenne, ale viem, že to zvládnu. Ale takto pred rokom (kojenie atd) som si také niečo nevedela a ani nechcela ani len predstaviť. Jaj, ako rastú tie deti.
25. čer 2009 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
chtěla bych vás informovat o novince - po dosažení 10000 příspěvků už není nutné zakládat nové téma.
Pokud už vás někdo informoval, tak se omlouvám za opakování a děkuji za pochopení.

Krista
25. čer 2009 v 18:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak u nas nocnikovanie nula bodov, neobsedi tam - posadim ho a v momente je hore, nechapem tu rychlost. :sweat_smile:

Jej, makovy odvar - alebo potom cumel namocit do palenky, aj to sa vraj kedysi robilo.

No a vyzera to tak, ze ma doma budu sami chlapi obskakovat, kedze budem jedina baba v rodine. :grinning: :dizzy_face:
25. čer 2009 ve 21:18  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Deina :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Gratulujem k chlapčekovi :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: . Miško bude mať brášku, no super.
Váš rod teda určite nevymrie po meči :grinning:, ešte raz gratulujem :slight_smile:.
26. čer 2009 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky soni tehulkujem uz ok nevolnosti su prec nastastie len stale mam upchaty nos nejak uz od 2heho mesiaca no musim vydrzat uz 229jula letime na svk pozret konecne po roku a stym serblikom no aj my raz sa xce raz nie a ked sa ho pytam ci sa pokakal ze je to znamena ano to co uz :grinning: Deina gratulujeme ku chlapcekovi
26. čer 2009 v 11:30  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte kočky :wink:

Leni, krááásne fotky! No a tá Hanka, tá je tiež ako anjelik :dizzy_face:

gabou, Vendulke skoré uzdravenie :frowning2: :wink:

Soni, :slight_smile: "výnimky potvrdzujú pravidlo" :wink:

Adeli, no nááádhernééé fotky :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
26. čer 2009 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
moja malá sa na nočník nepýta, ale keď ho vidí, sadne a ciká, no to musí mať holú riťku :grinning:

sissi :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: to je výmyselnííík tá tvoja malá :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: len aby sa raz nepokakala :zipper_mouth: :grinning: :grinning:

deina, tiež gratulka k Dušankovi :wink:
26. čer 2009 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Deina, tak už viete, no super, gratulujeme k chlapčekovi :slight_smile:

inak ja fakt tej našej malej niekedy nechápem: niekedy vstane o šiestej, celý čas behá, nezastaví sa, potom ju dám poobede spať, nechce zaspať, ledva spí hodinu..
potom iný deň vstane o deviatej, sme vnútri, vôbec sa neunaví (podľa mňa), dám ju spať a ona okamžite zaspí a spí aj dve hodiny..
Majú nejaké čudné pravidlá tie deti :grinning:
26. čer 2009 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte!!!
Deini,gratulujeme k chlapcekovi :dizzy_face: :dizzy_face:
Soni,Kristofkovi k chodeniu :slight_smile: :slight_smile: ,tiez poznam deti,co zacali aj neskor :wink: :wink:
Nelam si hlavu,hlavne ze zacal :wink:
Leni,fotky krasne,ako vzdy :grinning: :grinning:
Nasa Simi ide na nocnik aj 30 x za den :grinning: :grinning:
vyzleciem ju,sadne si a hned sa chce pozriet,ci tam nieco spravila,co samozreme za tu sekundu nestiha :sweat_smile: :sweat_smile:
Niekedy sa jej to podari,tak tapsame o dusu :grinning: :grinning:
Niekedy to skonci na parketach :unamused: :unamused: ,ale co uz....
Vydrz mam dobru,sak raz sa to zmeni :slight_smile: :slight_smile:
26. čer 2009 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jett, už sa stalo :confounded: - ale nenakakala do postielky, ale do plienky, a tú keď si potom dala dole, tak sa čo to vysypalo von :zipper_mouth: - ona každé ráno takto "upratuje" - povyhadzuje z postieľky úplne všetko von - aj paplónik aj vankúš a všetko čo má okolo seba a na sebe a potom "mamáááááááááááááá". Miestami je to také smiešne ako tam stojí sama na tom prázdnom matraci čo ostal, ako taký zlobivý papagáj. Skúšam sa na tom nesmiať, nech to neberie tak, že to tak má byť.

Zabka, a nemôže to byť tlakom u tvojej malej? Ako tlaková níž/výš - vonku. Ale ani u nás nič neplatí. Teda pár pravidiel áno - ak nie je do pol hodiny po obede vo svojej postieľke, tak na 99% nespí cez deň vôbec. Ak si doobeda zdriemne v aute v autosedačke hoc na 3 minúty, tak nespí cez deň vôbec. A ak ju niečo zobudí hoci do 20 minút po tom čo zaspala cez deň v postieľke, tak už nezaspí :stuck_out_tongue_closed_eyes:.

Ešte mi napadlo, že v tie dni keď veľa lieta, tak možno je k spánku taká unavená a bolia ju nohy, že nechce spať. To vidím na našej malej - keď moc moc lieta, tak večer pri zaspávaní sa až tak "sťažuje".
26. čer 2009 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zabka, to je sranda, nam sa to obcas tiez stava - neviem, cim to je. :sweat_smile: Ale vacsinou funguje normalne, ked sa vybeha, je dobre, rychlo zaspi vecer a ked nie, tak smola, tak mu to trva...

Taka ciernava sem prisla a chceli sme ist von, leje a leje a tma ako vecer o pol desiatej. :angry: :angry:

Takto mi narastlo brucho: http://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImageID=2945577&vReferer=%2Fphotos%2Fdeina (to su sestrine promocie, 20tt) - zda sa mi, ze sa ten rast spomalil, zozaciatku bolo obrovske, uz som sa bala, ze o tomto case budem ako pred porodom. Nastastie to tak nie je. :sweat_smile: Je tam zlava otec, mama, sestra, krstna a ja.
26. čer 2009 ve 14:41  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
deina a mishka, jsem si vubec neuvedomila, ze budete mit i druhe miminka temer stejne stare :dizzy_face: nadhera :dizzy_face: jo deini a krasne brisko mas, vypadas strasne mladounce, kolik ti vlastne je?
:confused: eli, u nas toto taky funguje s tim spanim, cokoliv si myslim, ze nejak bude, tak nikdy nevyjde :grinning:
livi, simca je dobry drak s tim nocnikovanim :grinning: ale je sikulka i tak, nasa z tama zatim jen zdrha :sweat_smile:
sisi, ty mas myslim taky doma maleho draka, takove ranni akce, to musi byt zahul :grinning: ...s tim papagajem si to trefila :grinning: jsme se na tom smali i s manzou
26. čer 2009 ve 22:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
selu noo leti to :slight_smile: deina no mne rychlo narastlo brusko to uz sa ma asi 3ja pytali kedy rodim ci uz len par dni ja ze nieeee a ony tak co budu dvojicky?ja ze nie ale snad dievcatko ako vraveli hihi no sranda musim nahodit nejaku fotku ked najdem mam v albume cerstve ale tam to moc neni vidiet
27. čer 2009 ve 12:05  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
sisi :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: no to je sranda :grinning: :grinning: :grinning: Inak to je niekedy aj u nás problém - nesmiať sa keď sa nemá, ale koľkokrát je malá taká smiešna, že musím odísť sa vysmiať do druhej izby :grinning: :grinning:

deina, krásne fotky, malý je bohovský a máte krásnu záhradu u dedka :wink:
28. čer 2009 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby, kde ste? :confused:
30. čer 2009 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
jett vonku :wink:
teda aspon my :grinning: ...rano vstaneme a Vikinka od pol siedmej stoji pri dverach a reve, ze chce ist von, mne uz z toho hrabosi.....o osmej uz to nevydrzim a ideme, na obed ideme spat, to si hodku az dve vydychnem a poobede ten isty kolotoc, naobeduje sa a von a von.....tak sa vecer vraciame dnu a ja som uplne kaput.....ale co by sme pre tie nase detuse nespravili.....len mi lezu na nervy tie burky, vcera sme taaak zmokli do nitky sme sa v burke na trojkolke vracali domov. no des. 17. mame zabezpecenu dovcu v chorvatsku, ale sme teraz zacali hladat last minutky do tuniska, tak som zvedava kam nakoniec pojdeme :grinning:

A co nove u vas? dobru noc...
30. čer 2009 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, aj u nas sa velmi casto chodi von, dnes sme boli na takom mini vylete a odniesli sme si z neho oskretu polku tvare, malý isiel na odrazadle a behom sekundy bol v strku na zemi a cela prava polka tvare krvava,moc ho to nebolelo, plakal skor ze sa zlakol,zachvilku ani nevedel,potom sme si isli sadnut na terasu a ked utekal k stolu tak spadol na rovnej zemi a oskrel si celo,takze teraz vyzera fakt hrozne, hanbila som sa s nim ist potom aj po ulici,dufam ze sa mu to cim skor zahoji, dnes sme mali svoj den
30. čer 2009 ve 23:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jett, tak jak pise lenicka, u nas je ten isty scenar, akorat ze Miska vstava az v osum, tak chodime ven od deviti do dvanacti a pak vyrazime znovu ve tri :grinning: a vracime se vecer, ditko utahane a my s manzou hotovi :grinning: ale uz treti den je vzdycky rano strasne dusno ikdyz sviti slunicko, pres obed sprchne a my pak jdeme rukama i nohama do vsech kaluzi, takze jsme mokri az za usima
miska, takovych padu jeste bude a nestyd se :wink: my uz meli taky par zraneni a vse se vzdycky vyhojilo :wink:

jinak jsem se prisla pochvalit, kdo chcete kuknete sem http://www.mimibazar.cz/rodinne_fotografie.php?album=83088 :sunglasses: tak paaaaa
1. črc 2009 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky všem,dlouho jsem nepřidala fotky, tak kdo chcete jukněte: :dizzy_face:všechny zdravíme

http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=2967967&vReferer=%2Falbum%2Fmyalbums.php%3F
1. črc 2009 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
lifi, ivosek je uuuuuuuuzasnoucky chlapecek :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: fotky suprove
1. črc 2009 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte..

Selu krásne čiapočky, resp. klobúčiky..fakt môžeš byť hrdá na seba.. :slight_smile:

Lifi, malý ako vyrástol a hrozne sa zmenil..normálne pozerám..krásny je :wink:

My sme boli dnes v Aquaparku s Nelkou, bolo zase super :slight_smile: a ešte sa musím pochváliť, že včera malá spala skoro 3 hodiny, normálne nechápem, asi si to zapíšem do kalendára :grinning: :sunglasses:
1. črc 2009 v 16:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
děkujeme za pochvalu. Jsme nemocní porpvé bere antibiotika a moc mi je nechce...jsou to nervy.Má zánět průdušek.
Jinak my začínáme pracovat na druhém mimču, vidím,že mishka a deina čekají...to je super.

Selu-jsi moc šikovná s těmi klouboučky :grinning: moc hezké to je háčkované, že?
1. črc 2009 v 17:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

takze to druhe kolo sa nam tu celkom rozbieha. Lifi, nech sa vam coskoro podari pre Ivoska surodenec :wink: Je to krasny chlapcek :dizzy_face:

Luci, si sikulka. U nas strikuje a hackuje moja mamina, takze rozmyslam, ake ciapocky jej dam spravit a mozno nejaku objednam aj z MMB.

Chcem sa spytat, aj vam deticky tak hrozne vela papaju? Olivia teda vzdy papala, kolko mala, ale stacilo jej, co som jej dala.Teraz si vytiahne, co dociahne - rohliky z chlebnika, keksiky, ovocie, pride sa mnou a ze "mnam-mnam". Vcera si vytiahla rohlik z kamaratkinho kocika... a to nehovorim o tom, ze chce jest vzdy, ked my, aj ked predtym jedla. Nechapem, co to je...
2. črc 2009 v 08:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Selu, tie hackovanie klobuciky su nadherne. :slight_smile: Inak mam 29 rokov. :wink:

Joj a zahrada, to je mamine hobby, furt sa tam s niecim prple, presadza, vymysla... vyzera krasne, ale miestami sa uz neda ani hnut, tolko je tam kvetin.

Mne teraz praveze malinko je drobec, predtym zjedol hocico, hocikolko, najradsej by bol jedaval v jednom kuse a teraz? Cely tyzden mi bojkotuje maso, nechce ho, len zemiaky alebo ryzu a zeleninu a ma velmi rad polievky, najradsej by len tie jedol. No a od vcera ma dietu, takze ziadne mlieko a mliecne vyrobky, len veci ako banan, ryza, varena mrkva, ryzova kasa bez mlieka... uz tyzden ho prehana, ale nie casto, len asi 3x za den, je vesely, nema teploty, takze asi nic vazne, len mi je podozrive, ze tak dlho.
2. črc 2009 v 08:47  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky dekuju za :dizzy_face: pochvaly

adeli bud rada, ze Livinka nebojkotuje jidlo, to nase hvezda spis ted neji nez ji :pensive: a presne jak u deiny, nic ji nechybi, je vesela, hrava, rozhodne nevypada jako kost a kuze, ale treba vcera mela rizoto a snedla 4 male lzicky a takhle je to se vsim, dneska se chystam na spenat s tunakem a gnocci (snad se to tak pise :grinning: ) tak snad trosku poji :sweat_smile:

lifi, at se Ivoskovi brzicko ulevi :pensive:

eli, to by chtelo snad vytesat do kamene to Nelcine spinkani :grinning: :dizzy_face:
2. črc 2009 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, všechny po sto letech zdravím...

máme se fajn, jsme zdravý, akorát Kačenka mi těžce spadla nedávno a pobyli jsme si tři dny v nemocnici, ale jsme ok....

jak počasí dovolí, jsme stále venku, ani nedočítám, tak doufám, že jste všechny zdravé a vaše dětičky také a gratuluju Misce a Deině k dalšímu těhulkování, ať to vše super zvládnete, já si to zatím neumím představit...

tak se mějte a pěkné dny s Kačenkou přejeme
2. črc 2009 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
přidala jsem nějaké nové fotky jak ta malá opica roste, tak jestli chcete kuk :stuck_out_tongue_closed_eyes:

http://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbumID=398196&vReferer=
2. črc 2009 ve 22:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek