• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a jejich prckové z ledna 2008

Ahojte,
konečne leto, aspoň doobedia.
Včera som bežala s malou cca 3/4 kilometra pred búrkou, som myslela, že moja posledná hodina z toho ako som fučala :grinning:, nebežala som ani nepamätám, kondička nula bodov, ak nerátam beh za malou, ale to je o inom. Tak som si dnes vstúpila do svedomia a večer vzala psa a trocha si zabehala tak účelovo a fajn pocit :dizzy_face: :dizzy_face:.

Dnes som dostala od malinkej prvú pusu :dizzy_face: :dizzy_face: - takú ozajstnú s cmuknutím, v tescu, len tak sa pritúlila, otočila, dala pusu a bolo :dizzy_face:. Predtým boli u nás také necmukacie pusinky.
A doobeda sme boli na kožnom, výborné výsledky, kontrola až v septembri, tak fajn.

Popozerala som fotky, všetky detičky sú také krásne. A Lucka, nádherné klobúčiky, nechápem ako to robíš. To je háčkovanie?
Deina, krásne bruško :slight_smile: a myslím, že sa veľmi podobáš so sestrou, že?

Leni, aj u nás teraz fičí výber dovolenky a už som z toho komplet zmagorená. Tam nie to a tam nie toto... Viem len, že určite grécko, určite letecky a určite v auguste. Nejak sa z tej spleti ponúk nevieme vymotať :zipper_mouth: .

Adeli, možno Olívia teraz viac rastie, alebo má teraz väčší energetický výdaj, preto viac chce. Aj naša malinká má také obdobia, že niekedy je taký žobráčik (doslova), stále len ham a mňam, stále hladoško. Myslím, že je to rovnaké, ako počas kojenia - tie obdobia rýchlejšieho rastu, keď viacej potrebujú papkať.

Bambulík, ach tie úrazy :cry: . Hlavne, že je všetko v poriadku.
3. črc 2009 v 00:33  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte!!!
Nejako nestiham,pocasie nam lezie na nervy :angry:
Snazime sa so Simi stale chodit po vyletoch.....
Dnes davam malu svokrovcom a ideme na Desmod do Trnavy,tak aspon trochu frei :dizzy_face:
My tiez teraz malo jeme,az som z toho zufala :unamused: :unamused:
3. črc 2009 v 10:47  • Odpověz  • To se mi líbí
Ssissi, odkedy ma sestra kratsie rovne vlasy, tak vela ludi hovori, ze sa podobame (prirodzene ma kucerave a vzdy ich nosila dlhe, kym si ich nedala znicit trvalym vyrovnanim :stuck_out_tongue_closed_eyes: ), teraz si ich navyse aj zehli.

Ja som este pusu nedostala. :pensive: Ale snad to pride. :sweat_smile: A vie ma pekne objat, taky je zlaty vtedy.
3. črc 2009 ve 12:04  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
sis, proste motam, motam, az umotam :grinning: je to hackovane, ale uplne jednoduche vzory, jako kdybys pletla jenom hladce :wink: ja jsem takovy zacatecnik samouk, ucim se metodou pokus-omyl, nekdy mam pocit ze vic paru nez hackuju :grinning:

deini, tak tos me s tim vekem sokovala, pac vypadas tak maximalne na petadvacet, spis bych rekla triadvacet :slight_smile:

livi, uzij si to dneska :wink:
3. črc 2009 ve 13:25  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte, no ako aj my sme stále vonku! Domov chodíme len jesť a spať, no a večer spávame doma, tak to stíham ako tak net :grinning: Neni som ten tip, čo by som malú držala vo vnútri... ale aj také mamy poznám :pensive:

kráásne fotky baby :dizzy_face: :dizzy_face:

aj my mávame občas deň blbec, kedy sa zrámujeme na totálku, ale tak to patrí k tomu :sweat_smile:
4. črc 2009 ve 14:15  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte,desmod super....
Simi to zvladla,svokrovci tiez,tak sme vsetci spokojni :grinning:
Ked sme prisli rano,Simi ma tak objala a dala pusiu,az som sa rozplakala :dizzy_face: :dizzy_face:
4. črc 2009 ve 14:54  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
livi :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: jak krasne to umi deti vyjadrit, ze maminka je prece jenom jedna :dizzy_face:
4. črc 2009 ve 20:42  • Odpověz  • To se mi líbí
Bolo to kraaasne.
Ona mi dava bacenka,ale az taketo som to necakala :wink:
4. črc 2009 ve 21:17  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte, tak mi uz mame tvaricku ako tak zahojenu,chvalabohu lebo po nas pozerali ako keby sme maleho doma týrali :unamused: . aj my sme stale vonku,leto je moje najoblubenejsie a aj na toto sa uz velmi tesim, buduci tyzden dufam ze uspesne dokoncim este par veci v skole a potom sa chystam poriadne si uzit aj svojou rodinou prazdniny :slight_smile: . nas maly pusinky dava uz velmi davno, ale to bude asi tým ze chodi do jasiel a vzdy ked odchadza alebo prichadza tak si dame pusinku. :dizzy_face: vzdy sa da na spicky a naspuli ustocka :grinning: .zacali sme intenzivne trenovat aj chodenie na nocnik tak uvidime ako nam to pojde:slight_smile:
5. črc 2009 ve 13:13  • Odpověz  • To se mi líbí
Sssissi, dakujem. :slight_smile:

Aj my sme vacsinou vonku, teraz sa svokra dost zapojila, odkedy je na dochodku, tak berie Misula doobeda von ona a ja zatial upratujem alebo varim, zehlim... popritom si trosku oddychnem, pohram sa s krpcom a dam ho spinkat. A poobede vyrazame, ale teraz je uz strasne teplo, hladame tien, parky... :stuck_out_tongue_closed_eyes: dnes ideme k mame na dva, tri dni, kedze nemame teplu vodu, je tam aj bazen, hoci maly ho velmi nemusi. On radsej dvere, krhle na polievanie, psov, auta...
6. črc 2009 ve 12:39  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Deini,to je super,ze mas niekoho nablizku,u nas vsetci v robote :unamused: :unamused:
Esteze aspon moja mamina robi na smeny,takze nie som cely tyzden sama :unamused:
U nas od poobedia prsi a riadne sa ochladilo :angry:
Zajtra mame s MM druhe vyrocie,dnes ma zobral a kupil nove LCD do spalne,ja ho tak mil..... :grinning:
6. črc 2009 ve 21:28  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
livi, super darecek k vyroci :dizzy_face: :grinning: a gratuluju :wink:
moje mamka taky dela na smeny, tak jsem na tom stejne, akorat nebydli tady ve meste, ale neni to zase takovy kus, takze se to taky da a vidi me i malou jak casto se da, kazdopadne tchyni mam pres cestu, od lonskeho cervna je na duchodu a malou byla vozit jen jednou a to jeste bylo prani me 11ti lete neterky :unamused: no co uz, nutit ji nemuzu ze jo :rolling_eyes: :pensive:
7. črc 2009 ve 12:17  • Odpověz  • To se mi líbí
Ani ja nemam mamcu u nas,byva 8 km od nas,ale ako pises da sa.
Svokru mam asi 200 m,ta by ju aj vozila,je super,ale este pracuje kazdy den do stvrtej.
Tak Simi je tam o pol piatej uz nasackovana :grinning:
7. črc 2009 ve 12:43  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
livi, moje mamka je stejne daleko, asi 8 km :grinning:
7. črc 2009 ve 14:21  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte,

k nam su blizsie svokrovci, asi 10 minut autom, ale k nam takmer nechodia, cakaju, ze prideme my s odovodnenim, ze u nich je lepsie :rolling_eyes: :zipper_mouth: - Kocikovat ju neboli ani raz. Byvaju v dome so zahradou, Olivii kupili hojdacku, male pieskovisko a bazenik.

Chcela som sa spytat, chodite s detmi na kupalisko? Kamaratka s detmi chodi, neviem, ci sa k nej pridat. Zatial sme boli len v detskom bazene ked sme chodili na kurz a v bazene na hoteli, ale ten bol otvoreny len mesiac a mal pomerne malo hosti. Ja som celkovo skepticka voci masovkam, uz sa mi podarilo parkrat cosi chytit, tak neviem, ci riskovat. Ale zas stale byt len na ihrisku a v malickom bazeniku...
7. črc 2009 v 15:18  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
adeli, to je presne s tim oduvodnenim te navstevy, taky mi to v nasem pripade tak prijde :unamused: a jeste s oblibou rikam, kdyz si tchyne posteskne, ze se k nim nestavime, ze to maji stejne daleko k nam, jako my k nim :stuck_out_tongue_closed_eyes:
ad koupaliste, jeste jsme taky nebyli amam podobny postoj jako ty...kazdopadne kamoska s malou loni ve veku nasich holek uz chodila a vypadaly obe spokojene :grinning: akorat me desi to, ze tam nejde treba koupit "normalni" jidlo jenom same hranolky a parky v rohliku :rolling_eyes:
7. črc 2009 v 18:20  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte,
s dedkovcami je aj u nás tak všelijak, ale poviem si aspoň, že aspoň si vychovávam svoje dieťa sama a po svojom.
Ad kúpaliská - chodili sme aj chodíme. Z masoviek mám aj ja des, takže cez víkend nehrozí, radšej cez týždeň, lenže - v nedeľu sme boli na petržalskej matadorke a prázdno :wink:. Som čítala niekde, že hoci prírodné jazerá v BA plné, tak kúpaliská zívajú prázdnotou - zrejme kvôli tomu nevyspytateľnému počasiu, ľuďom sa asi nechce platiť vstupné, keď nevedia, čo sa z počasia vykľuje.

Väčšinu času sme boli v bazéne sami :grinning: :sweat_smile: . Hodím aj nejakú fotku Adeli, že ako to na matadorke teraz vyzerá. Je fajn, že sú tam stromy, tak dá sa byť aj v tieni, slnečníky tam nepožičiavajú.
Ale najčastejšie sme v Senci - v Aquathermal - ideme aj zajtra, ak nebude kosa. Tam je aspoň zohrievaná voda (na matadorke je studená, lenže detský bazénik je raz dva slnkom vyhriaty).

Ad jedlo na kúpaliskách - kúpiť na kupku sa nedá, tak zoberiem malinkej z domu, len také do ruky, čo sa nekazí - ryžový chlebík, dlhé piškóty, banán, ........ hocičo, malinká je tam tak šťastná, "teplé" jedlo v taký deň v pohode oželieme. Ale minulý rok som riešila tak, že som do Aquathermalu kúpila také tie HIPP (tie poháriky - nevyžadujú byť v chladničke), boli v chládku a potom mi milá teta v reštike tam ohriala.
7. črc 2009 ve 20:30  • Odpověz  • To se mi líbí
7. črc 2009 ve 20:38  • Odpověz  • To se mi líbí
Diky za odpovede a za foto Silvi. Kamaratka chodi do Delfina v Ruzovej doline, je to k Ruzinovu najblizsie. A dnes bola kdesi v Rakusku... V Aquathermale sme boli este ako bezdetni, v zime, takze ani neviem, ako vyzeraju vonkajsie bazeny.
Tak uz sa len odhodlat, Olivii by sa ti urcite pacilo...
7. črc 2009 ve 21:00  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte, tak ja si neviem predstavit zivot bez nasich :sweat_smile: , asi to bude tým ze budem mat este len 23rokov :sweat_smile: , byvame nedaleko od seba a sme u nasich velmi casto, obidvaja pracuju ale vzdy ked maju cas su s malým, a naozaj velmi sa mu venuju, no a o druhej babke nepisem :rolling_eyes: :zipper_mouth: :wink: .
este sme sa neboli tento rok kupat, len par krat v bazene, ale inak neriesim, minuly rok sme chodili s malým na jazero,je tam urobena plaz, doniesli sme mu bazenik, hracky a hotovo, vzdy je tam aj tak menej ludi ako na kupalisku, a ked sme boli na dovolenke v sturove tak s nami chodil do vsetkých bazenov, vtedy chodil na kurz plavania tak sa potapal o zivot, teraz mu mam problem aj vlasy umyt :stuck_out_tongue_closed_eyes:
7. črc 2009 ve 21:36  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte!!!
JA tu mam maminu cely tyzden,tak isla Simi vyvencit :grinning: :grinning:
U nas sa strasne zhorsilo pocasie,ak kosa :angry:
Ja tu mam asi jedina normalnych svokrovcov :confused: :confused: :sweat_smile: ????
8. črc 2009 v 11:43  • Odpověz  • To se mi líbí
AHojte,

u nas je to so svokrovcami fajn byvame v jednom dvore zatial....ale svokra je super varuje dost casto a mala sa k nim tesi a caka kedy pride z roboty...aj vcera vecrer varovala boli sme v kine na dobe ladovej :grinning: mali sme tiez osme vyrocie. A nasi byvaju od nas 15 min. peso, tak tam sme tiez skoro kazdy den, je to super.

Na kupka sme min. rok moc nechodili, teda okrem aquathermalu v SC tam sme boli dost casto je to tam super a pri mori sme boli....Tento rok sa chystame uz aj na jazera do Senca a vonku mame bazen, tak tam sa kupeme.
A jedlo malej nosim so sebou kupovane....

Tak sa zatial majte vecer mrknem.
8. črc 2009 ve 12:41  • Odpověz  • To se mi líbí
čaaaute baby, ktorá ste na facebooku???

sissi, krásne fotky :wink:

jááj veru, zlatí rodičia a vďaka bohu za svokrovcov o 600km ďalej :grinning: :grinning:

inak tu mám fotky ak by ste chceli vidieť :wink:

http://www.new.facebook.com/home.php#/album.php?aid=2026201&id=1273025932

http://www.new.facebook.com/home.php#/album.php?aid=2028754&id=1273025932

ale neviem či vám to pôjde :grinning:
8. črc 2009 ve 13:36  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky po delší době :sunglasses:

Dnes má Vendy rok a půl, tak jsem z ní jakási dojatá či co :sweat_smile: :pensive: :dizzy_face: Pusinky dává už delší dobu a je to milučké :dizzy_face: :dizzy_face: ale také, když jí někdo požádá o pusinku a jí se zrovna nechce, tak umí říct: Nechcu!! A prostě hotovo..no, nenechá si všechno líbit, je svá :wink: potvůrka jedna malinká :grinning:
Opakuje už úplně všechno a hodně věcem už rozumí, tak je s ní opravdu sranda, šak to znáte od svých dětiček :wink:

Přidala jsem nějaké fotošky:

http://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbumID=381387&vReferer=%2Falbum%2Fmyalbums.php%3F

Na dovolenku se chystáme do Štůrova :dizzy_face: minulý rok jsme se tam s malou jenom vytočili, ale letos tam budeme týden :sunglasses: moji rodiče tam jezdí už mnoho let, mají tam objednanou buňku a berou sebou všechny vnoučata vždycky..letos budou buňky dvě (asi kvůli nám :grinning: ) a se mnou tam bude i švagrová, která v půlce pojede domů a vystřídá ji MM (teda doufám, že nám to tak vyjde)
Na kupko jsem min. rok nechodila, styděla jsem se za své dost zjizvené tělo (strie všude možně), ale letos se chystáme..sice min. rok jsem byla hubenější, ale co už :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:

V pátek 3.7. se Vendulce narodil bratránek Adámek :dizzy_face: :dizzy_face: je to od MM bráchy :dizzy_face:
8. črc 2009 ve 13:42  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Ja som na facebooku-Lívia Beňová
8. črc 2009 v 15:15  • Odpověz  • To se mi líbí
aj ja som na facebooku :wink: gabou my sme boli minuly rok v sturove a boloperfektne! faktodporucam :dizzy_face: ,kedy idete tento rok?
8. črc 2009 ve 20:05  • Odpověz  • To se mi líbí
jett jedna moja kamoska ta ma pridanu na FB, tak si ta pridam,len mi napis ci mozem :wink:
8. črc 2009 ve 20:06  • Odpověz  • To se mi líbí
aj ja som na FB Lenka Kakalikova :wink:
8. črc 2009 ve 20:36  • Odpověz  • To se mi líbí
gabi kukla som fotocky, teda scasti, lebo mi to nenormalne pomaly nacitava nechapem :astonished:
8. črc 2009 ve 20:44  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek