• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a jejich prckové z ledna 2008

livi stastnu cestu a dobre pocko :wink:
luci tiez Vam prajeme stastnu cestu a uzite si to :wink:

my vyrazame zajtra v noci, tak hadam to Viky zvladne 8 hodiek v aute :stuck_out_tongue_closed_eyes: O tyzden sme spat....
23. črc 2009 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak koukám že dovolenktovat budeme všichni, my razíme v sobotu ráno na týden taky a moc se těšíme, my tři spolu a pohoda, tátu máme věčně v práci nebo na melouchu

tak krásné dovolenky přejeme :slight_smile:
23. črc 2009 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
týjo, holky, samé dovolenky!! :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses: tak vám všem přeju hlavně šťastnou cestu a moc krásné počasko a aby jste to vy i dětičky zvládly!!!!!!!!!

Bambulík - to jedete na ten Vranov? Tak až tam uvidíte opilou partu volejbalistů, tak mezi nima bude i MM :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :grinning: :sweat_smile:
24. črc 2009 ve 12:14  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak uz sme doma,bolo super :grinning: :grinning: :grinning:
26. črc 2009 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, vidím, že všetky užívame leto - podľa počtu príspevkov.
Jett, ako dopadli prasacie výsledky?

Ad vigantol - dávame, a chcem dávať do 2-3 rokov. Akurát v tie dni, keď sme viac na slnku, tak večer nedám, inak hej. A v zime určite ešte budem pravidelne dávať, v našom pásme (október až marec mrzké počasie) pridávanie vit. D malým deťom (a pubertiakom - skrátka obdobia prudkého rastu) neuškodí, len pomôže - kosti, zuby... atď. Teda len môj názor, naša dr. mi ho schvaľuje, keď pýtam D-čko pre malinkú.

Ad nerváci - ach jo. Naša malinká je typický cholerik - výbušná, energická, tvrdohlavá, netrpezlivá...., nemyslím, že je to aktuálnym vekom (nie všetky deti v tomto veku nejdú až tak prudko za svojim cieľom), už ako bábo sa "prejavovala". Na druhej strane je s ňou veľká psina, takmer ničoho sa nebojí a myslím, že to, ako už teraz bojuje za svoj cieľ, bude pre ňu plus v budúcnosti. Asi je po mne, môj muž je skôr flegmatik, ja skôr cholerik. Nenechá sa vodiť za ruku, chce všetko sama a ak príde prekážka, okamžite ju zdoláva. Nenechá sa nikým viesť.
Niekedy si tak vravím, že aspoň 1 deň chcem melancholické dietko (nenáročné... relatívne tiché... pokojné) - 1 kamoška má typického melancholika - ale zas aj to má (a bude mať) svoje úskalia, tak čo už.
28. črc 2009 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, dovolenkujete?

My sme mali sialeny vikend, Misulo sa nam v nedelu rano zobudil, vsetko vyzeralo byt vporiadku, vypil si u nas v posteli mlieko a ked zliezol dolu, zacalo to... pozerame, ze nejako divne ide, potaca sa. :fearful: Potom ako chcel viac chodit, stracal rovnovahu a padal, vobec ho neposluchali nozicky (vlastne len jedna), bud krival, co bolo to lepsie alebo vobec nevedel chodit. Chcel spravit krok dopredu a spadol na zem, na brusko. :frowning2: Chudatko, tak bezmocne vyzeral, bezali sme na pohotovost, tam na povedali, ze ho asi nieco ustiplo a dostal fenistil kvapky. Siel sa trosku pokocikovat s babkou a ked sa vratili, bolo to horsie, ta nozicka ho vobec neposluchala, stale padal, nevedel chodit... tak sme sa vratili na pohotovost, ze je to horsie, nech nas poslu niekam, kde ho pozru - poslali nas na centralny prijem a odtial na ortopediu, ortoped ho dobre poprezeral, vraj nevidi ziadny problem. A maly odisiel po svojich. :confused: Neviem, ci ho nejako rozhybal alebo uz zaberali kvapky, fakt neviem... doma potom chodil tak, akoby mu nic nebolo, az vecer krival a bol velmi opatrny. Na druhy den sme sli na neurologiu (boli sme objednani, ale prislo to vhod), tiez vsetko vporiadku, dokonca s nim bola lekarka velmi spokojna a potom sme sli aj k nasej lekarke, tiez ho poriadne poprezerala, poohybala, popocuvala... podla nej je mozne, ze si tu nozicku presilil alebo natiahol nejaky sval. Ale v ten den uz chodil dobre a vcera uz nebol ani opatrny, preslo to. :dizzy_face: Ale teda pekne nas vylakal, potvorka mala...

A teraz je uz dobre, uz je zase taky ako predtym, len v noci nejako zle spal, plakal a teraz na obed zase, mozno ho trapi nejaky zubok.
29. črc 2009 ve 13:07  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jejda, Deina, tak to vás Mišulko řádně vylekal, jen co je pravda!! :astonished: ale naštěstí je to v pořádku, tak to je moc dobře..Vendy se v noci teď taky nějak častěji budí, jakože plače ze spánku a nevím, čím to..že by horkem? :confused: nebo nějakým zubadlem? Netuším..

Od 22.srpna jedeme do toho Štůrova, ale teď se z tama vrátila švagrová a prý hrůza komárů večer u chatky, tak nevím :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes:

Já jsem se na Vigantol ptala a prý ho máme vykapat a pak už nedávat, tak nevím..fluor prý taky dobrat, ale když už čistíme zoubky s pastou, tak se dávat prý nemusí..

jinak taky máme dobrého nerváka teda..ale je někdy tak a někdy tak..jako, dá se to s ní vydržet :grinning: :grinning: a je to hrozné, jak moc ji zbožňuju, ikdyž je to s ní někdy boj teda :grinning: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
29. črc 2009 ve 13:18  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
To je pravda, komarov je tu dole strasne vela. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Najma na vecer a pritom ak dobre viem, tak mnoho ludi postrekuje, aj zahradne restiky a pod, ale aj tak... takze berte repelenty a vraj ako prirodny prostriedok pomaha mata.

No ja neviem, uz bolo vacsie teplo a neplakal zo spanku, preto si myslim, ze to bude skor zub.
29. črc 2009 ve 13:23  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
no, jenomže prý není repelent pro děti pod tři roky, tak nevím..a prý ani nezabírají některé..jedna doktorka radila natřít děti alpou, ale nevím no..ta máta je dobrý tip - jako mátový čaj nebo jen tu mátu mít někde pověšenou, co myslíš?

Vendy má už 16zubů, tak že by ještě ty jedny stoličky? Ty nás asi ještě čekají :stuck_out_tongue_closed_eyes:
29. črc 2009 ve 13:30  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vraj sa mozu aj potriet matou, neskodi to, predsalen to nie je chemia ako repelenty. A ked zavesenu, asi jej treba vela... ale byvaju aj take fakle alebo horiace sviecky, ktore odpudzuju komare, nasi to maju na terase, celkom fajn.
29. črc 2009 ve 13:32  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Juj, deina, museli ste mať strach, hlavne, že je nožička v poriadku :slight_smile:.
Nataška si včera poškriabala polku tváre :frowning2: - čelo, nos, pusku, aj bradu - urobila kotúľ vpred na odrážadle. Ale teda horšie vyzerala tá scéna - to čo sa stalo, ako samotný výsledok, ale moja chyba, keby som v ten moment viac konala ako premýšľala, tak sa nič nestane :unamused:.
A chvíľku predtým sa princess rozhodla, urobiť otáčku na schodoch od šmykľavky a pustiť sa dolu tvárou po tých schodoch - to som ju zachytila. Asi sa včera rozhodla skúsiť trochu kaskadérčenia :grinning:.

Gabou, komárov je hodne :frowning2: . Bývame pri malom draždiaku (také jazierko v petržalke) + pri lese. Doma máme sieťky, tak komáre sa nás netýkajú, ale podvečer vonku - brrrrrr - do lesíka sa nedá vojsť. Ževraj trochu pomáha brať B-komplex pred odjazdom, alebo teda vo varení sa zamerať na väčší príjem týchto vit. Ale teda neskúšala som.
29. črc 2009 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
jako nějakým krémem z máty? Nebo přímo tou rostlinkou? :sweat_smile: :sweat_smile: vezmeme si aj ty odpařovače proti komárům do zásuvky..sice to není moc pro děti, ale snad to moc vadit nebude..pak i ty svíčky nějaké..ale chtělo by to nějaký fakt osvědčený recept..ta máta vypadá dobře :sunglasses:
29. črc 2009 ve 13:41  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Chuda Nataska. :frowning2:

Gabou, priamo tou rastlinkou. :wink: A o tom B komplexe som tiez pocula, je tu jedna tema o komaroch na MK, odtial mam tu matu, ale neskusala som. Len sa mi to zdalo vhodnejsie ako repelenty.
29. črc 2009 ve 13:58  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahojte holky, zdravim vas vsechny z dovolenky, uz se nam to krati, ale zatim si to tu uzivame plnymi dousky :dizzy_face: jezdime kazdy den na kolech tak od triceti do sedesati kilometru, dneska jsme byli az v rakousku, mala je tu jako vymenena, strasne hodne devcatko i spinka vpohode, tak jsem happy :grinning:
gabi, tady je taky fura komaru a ja repelent pro deti koupila uplne normalne v lekarne, je to na nem i primo napsane ale radeji to berusce fikam jen na oblecko a je fakt, ze ona je v tom voziku co mame za kolem chranena tou sitkou a ven ji z toho vytahujeme jen kdyz se zastavujeme obcerstvit a to vetsinou neni takove to misto jako ze rybnik nebo les :grinning: a zatim teda tuk tu nema jediny stipanec, za to ja jich mam asi sto padesat, ale ja na to trpela vzdycky, my si totiz kazdy vecer skakneme do sklipku na vinko a pak sedime tady u baracku a mame chuvicku zaplou a zatim se nam nepodarilo ty komary prepit ani tim vinem :grinning:

tak pa holky, mejte se zatim krasne i s prckama...deini, sisi to je drsne jake nam deti prinasi kazdodenni starosti, snad jsou oba prckove ted uz v poho :pensive:
29. črc 2009 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sisi - no Nataška je taky dobrý kaskadér :sweat_smile:

Luci - to jsi mě potěšila s tím repelentem..tak uvidíme, co na to dr. (písnu jí mejlík) :sunglasses: A kde to vůbec jste na dovolence, že jste se odvážili i do Rakous?? :grinning: Jste šikovní, tolik kilometříků ujet..týjo..Já jsem si chtěla včera koupit tu cyklosedačku za kolo, ale tady ten pán, co to prodává je teď strašně vytížený, samé opravy a tak a já bych chtěla to kolo i seřídit, tak musím ještě týden počkat prý..no uvidíme..
Holky, kdo tu máte cyklosedačky, máty ty samodržné nebo ty na nosič? Příp. která je lepší, nevíte? Já mám sice kolo s tou rovnou štanglou, ale sedačku dopředu nechci, chci tu dozadu, tak se musím naučit s tím jezdit i tak..
30. črc 2009 ve 12:19  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte kočky,
Lucka, tak to zíram, koľko km zvládate na bicykli :slight_smile:. Aj naša malá je na dovolenkách úúúúúžasnááááá, skvelá, anjel :dizzy_face:, tak už sa teším na 22/08 - odlietame na dovču, už strihám meter :dizzy_face:. No, len aby sme neochoreli :zipper_mouth:.

A chceme sa pochváliť - už zase sme sa vrátili do šerblíkovania (posledný mesiac, dva, bol nočník bez záujmu - neobsedela ani 1 sekundu). Teraz sa chytí medzi nôžkami a kričí "cika" a tak všeliako kríži nožičky, kým jej neprinesiem šerblík :grinning:. Aj kakanie volá "cika" :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:. Takže doma fungujeme už väčšinou bez plienky, ale vonku sa ešte nechytá. Včera som 1. krát skúsila ísť von (len pred dom) bez plienočky, v gaťurkách a sukničke, ale už pri výťahoch sa počurkala :slight_smile:. Tak sme dnes doobeda išli von s plienkou a vonku mi prvýkrát ukazovala "cika", tak neviem, či to zajtra zas neskúsim bez plienky.
2. srp 2009 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
sisi, Nataska je sikulka ikovna s tim hlasenim "cika" :dizzy_face: :grinning: ...taky planuju ted zase zkusit na nocnik, pac posledni mesic dva i u nas absolutni nezajem...uvidime
jinak dovcu uz mame za sebou, byla moc super a jsem rda, ze jsme ji pojali takto aktivne, male se ze zacatku (prvni den) ve voziku moc nepozdavalo ale pak se polepsila a sama si dokonce do neho htela sedat kdyz jsme zastavovali na prestavku :grinning:
pro gabi, byli jsme na jizni morave - lednicko valticky areal :wink: nadherne misto pro cykloturistiku a milovniky vina :grinning: coz me vyhovuje v obojim smeru :grinning: jo a tu cyklosedacku my mame tu samonosnou dozadu, jeste se dela na nosic, ale ta samonosna ma vyhodu, ze za A si ji muzes velice rychle sundat kdyz chces jet nekam na kole sama bez ditka a za B se da dat stejny upinak i na druhe kolo, takze se muzete stridat ve vozeni :wink:

jdu se pokusit pridat nejake fotky z dovci na rajce, dokud Misaci spinkaji, tak kdo chcete potom kuknete
2. srp 2009 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
lucka, tak to sme boli len kúsok od seba, boli sme kuk mikulov, šli sme aj cez lednice :slight_smile:, ale len 1 deň. Je tam naozaj krásne :slight_smile:. Na foto som zvedavá, pozriem ked budem cez pc (som cez mobil).
Už čakám na manzelika z práce, princezná haja, chystáme sa na draždiak. Leto je tak suprové, že dáva toľko možností ísť von... vyblbnúť dietky, juj, škoda, že trvá tak krátko :slight_smile:.

A k tým plienkam- nám pomohlo, že som natašku vždy doma, keď bolo teplo, nechala bez plienky. Len tak s holou riťulou, nech si vetrá :slight_smile:. A často som sa pýtala, či musí cikať ukazujúc na nočník. A keď sa podarilo, tak ohromná pochvala (teraz si k tomu aj sama zatlieska :slight_smile: Keď to nevyjde tak nič, len ukážem na nočník. Ale keď utieram mláčku tak mi to pripadá, akoby sme mali doma malého hava :grinning:
2. srp 2009 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte večer maminky :dizzy_face: ,
ešte som si prišla pre radu - viete mi odporučiť nejakú trojkolku, takú pevnejšiu, tie čo sú hlavne pre staršie dietky, ale zároveň sa dá využiť už teraz??
Alebo napr. nejaká z takýchto typov - http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=5741&category_id=309&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=26

píšu, že aj do 3 rokov, ale neviem, či som v takej videla aj trojročné dieťa :confused:. Neviete ako je to v reáli?
My sme doteraz 3-kojku neriešili, lebo princezná by v nej nesedela ani 1 celú minútu, ale teraz to vyzerá, že fakt nejakú chce, a myslím, že by na nej vonku už aj obsedela.

Len nechcem takú multifunkčnú, čo je hlavne pre najmenších, keďže to sme už preskočili, a hlavne - teraz ju využijeme už len krátko - 2 týždne v auguste, potom odchádzame a ktovieaké počasie v septembri, októbri bude... takže potom až na jar asi, a to už budú mať naše pokladíky cez 2 roky.
2. srp 2009 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
ešte táto vyzerá dobre, páči sa mi, že je kovová, tak snáď sa nepoláme ako plasty
http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=4985&category_id=309&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=26

ale nepíšu do akého veku :confounded:, len že od 10 mesiacov, t.j. má asi nejaké pre nás už zbytočné vymoženosti pre najmenších.. fakt, neviete nejakú z tých kovových od takých 2 rokov?? Dík
2. srp 2009 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoooojte babulky :grinning: , tak my sme v noci dorazili z Chorvatska. Cesta tam bola otrasna vyrazili sme o jedenastej v noci a tam sme prisli az o desiatej doobeda :frowning2: , pri Viedni nas zastihla hrozna burka, tak sme cakali a cakali a potom nam lialo celu cestu, tak sa slo zle, ale Vikinka ako doma zaspala, tak som ju len presunula do auta a spala od vecera az po dorazenie na privat...samo s malou prebudenou prestavkou na ponatahovanie a naranajkovanie, no proste bomba....a tam bola ako aj Lucka pise o Miske, ako vymenena krasne posluchala, spinkala, len kupkanie v mori neeeee, ale aj tak sme ju tam dvakrat za den supli, aj ked s placom..... :grinning:
BOlo super pocko a cely den sme boli na plazi, som sa toho bala, ci Viky vydrzi a v poho...cez najvatsie slnko spala v kociku pod slnecnikom tak fajn..mali sme aj maly bazenik so sebou, tak sa clapotala. A cestou spat, zase celu prespala a v noci som ju len supla do postielky a spala do rana :slight_smile: .
Uz som skoro vsetko porala a asi idem do hajan, lebo v noci som toho moc nenaspala....a rano sme hned leteli na antolsku do nemocnice s muzickom, predvcerom sa potapal, ale do 10m hlbky a obe oci sa mu uplne zakrvavili, ledva zvladal soferovat cestu spat, potom sme museli vymenit sofera isli sme 3 auta, tak isiel soferovat od Viedne domov moj ocino.....ale chvalabohu mu praskli cievky, tak sa to 2 az 3 tyzdne bude vstrebavat, fuj vyzera ako bezzoky, krvave oci bez bielok a len zrenica :stuck_out_tongue_closed_eyes:

No som sa nejako rozpisala.......

Inak tie plienky Viky mi absoluuuutne odmieta serblik a wcko, ale pyta sa no vycikat ju dat nemozem....oznami mi, ze sa chyti medzi nozkami a hovori jajaj a potom spusti aj ciku aj kaku......neviem ako to riesit, chodi skoro cely den bez plieky aj po plazi tak chodila, len neda si so sebou nic robit, len oznami a ja len vidim, ze uz ide...tak jej len poviem mozes, tak cika, kaka.

Tak dobru nocku... :wink:
2. srp 2009 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
sisi, ja neviem ale my mame tu lahsiu trojkolku sme ju od jari vyuzivali, ale v januari na narodky kupujeme normalny maly bicyklik s pomocnymi kolieskami, kamosky co maju vacsie dietky teda 2,5 rocne sa v poho bicyklikuju tak a nechcu byt v trojkolke....tak mi ju potom nebudeme pouzivat, to bude mat na jar bud. roku akurat.
2. srp 2009 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Asi nieco taketo, len inu farbu http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=4986671
2. srp 2009 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
tie bicykle "12" su od 2 do 4 rokov.
2. srp 2009 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte!!!
Tak superne ste sa mali Leni :dizzy_face:
-my mame tu leonardo a sme spokojni :wink: ,niekedy ju to bavi,inokedy nie-ale uz to neriesim....
Tiez chceme k buducim narodkam kupit bicykel ako Lenka..... :dizzy_face:
Ina uz by sme mohli riesit aspon priebezne to stretko :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
2. srp 2009 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak tu sa veselo nocnikuje - u nas nic, nesadne na nocnik ani za svet, normalne nad nim urobi mostik, ked ho tam tlacim. :grinning: Ale kupila som mu slipy a ked beha v nich, zacina si aspon uvedomovat, ze sa nieco deje, len co z toho, ked na ten nocnik nesadne? Skusala som aj redukciu, tak na nej taky plac spustil, akoby som ho mucila.
3. srp 2009 v 09:56  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
hojte holky, tak fotky z dofci uz jsou naskladane na rajceti, vcera nam to nejak padalo, ale ted uz to bezi :slight_smile:
3. srp 2009 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, aha, takže už bicyklíky riešime? :grinning: - Pekne vyzerá aj ten Lenkin, len to je fakt až k tým dvom rôčkom - budúce leto a neskôr. Pôjdem kuk do dráčika asi, alebo niekam... niečo pre rok a pol až dva a pol pohľadať, čo využijeme ešte týchto pár týždňov a najbližšiu jar, leto ešte.

Leni, a prečo kúpkanie v mori nie? Bolo studené??

Deina, aj u nás sa ešte nedávno na nočníku nechcelo sedieť. A keď má plienku, tak sa často vyciká do plienky, len niekedy sa vypýta na nočník, keď má plienku. Ale keď je bez, čo je doma teraz často, tak ju asi nebaví mať ocikané nohy, sandále.. tak sa radšej vypýta. Myslím, že to byť naholo dosť pomáha. A kaká len doma - večer v postieľke, muž sa smeje, že Nataška je správny gazda - si svoje h...o domov prinesie :grinning:. Tak vtedy na mňa zavolá, vyzlečieme všetko a kaká sa. Len ju nejak ešte neviem naučiť, aby skúsila kakať pred tým, ako ide do postieľky. Lebo takto to máme na dvakrát - už zaspáva (konečne :grinning:), tam sa nejak uvoľní a o chvíľu "mamáááá, cika!!!", takže zas vyzliecť, nekonečné kakanie, umyť a zas do postieľky a zas nekonečné zaspinkávanie :sweat_smile: :sweat_smile:.
3. srp 2009 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lucka, hodíš link, prosím, alebo pošleš na mail? Nejak neviem nájsť ten link u seba :confused:
3. srp 2009 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
jaj, našla som - aj v albume máš link, krásne fotky. Ozaj krásna dovolenka.
3. srp 2009 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek