• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a jejich prckové z ledna 2008

Nebojim, len mam stale v hlave porod s Misulom, prislo to tak rychlo a necakane a to vsetko okolo toho... a bolo to v plnej narkoze, schytala som tam nejaku infekciu a potom mi trvalo vyse mesiaca, kym som sa ako tak dostala zo zapalu pluc. Ale si tak hovorim, ze planovy cisarsky je urcite o niecom inom... :slight_smile:
18. srp 2009 v 09:47  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, fotečky domečka zaujímavé. A krásne vidieť aj to, ako čo v akom období bolo a tak na fotečkách - podľa Vikinky, ako popri stavbe rástla :slight_smile:.

Deina, to chápem, tých susedov.. niekedy to môže byť peklo. My sme v dome 96 vlastníkov - dosť veľa aj starších takých nóbl babičiek zvyknutých na socík :grinning: a niekedy je to na schôdzkách vlastníkov zaujímavé :grinning:. Hlavne, keď sa z fondu opráv šetrí na nesprávnom mieste a tak :rolling_eyes:. Ale na druhej strane zas steny v byte nemáme obklopené susedmi - len 1 stena, kde je len chodba, a to je taká fajn 86 ročná babka (dá sa s ňou poklábosiť a tak, my ju voláme s mužom "naša spoločná babka" :grinning:). Nad nami sú len 1 susedia, bývame na predposlednom podlaží (11ste)- a to sú zas fajn ľudia - mladí, bezdetní, často spolu aj výletíkujeme a tak... majú domáce kino (sem tam hluk), ale môj muž je z toho happy, lebo sa u nich s tou ich technikou vyšantí na hrách :grinning: :grinning:. A dá sa dohodnúť. Plus ich "ruší" zas naša malá krikľúnka, tak je to vyrovnané :grinning:. Už sa napr. stalo, že z boku 1 sused fajčil z okna - máme dom do L-ka, takže dym šiel rovno do našej spálne, ale dalo sa poprosiť, nech nerobí a nerobí to. Jediné, čo mi občas vadí, je, že počuť výťah. Na druhej strane by ma asi drblo, keby mi v mojom dome snov so záhradkou furt štekal zavčas rána pes.. kosačka... píla... rozhlas...treba mať šťastie.

S tými susedmi, čo klepú rezne sa nedá dohodnúť - ak vadí? Napr. ak sa dá pod dosku utierka, nemusí počuť celý dom, čo budú obedovať :grinning:.
18. srp 2009 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
A plánovanej sekcie sa neboj. Ak sa dohodnete s dr. a všetko poklape, ani možno nebudeš v narkóze, ako naposledy :dizzy_face:. Jasné, že origoš pôrod je viac o inom, viac hormónov a tak, ale keď sú komplikácie, tak aj spontánny pôrod môže byť horor. A pri lokálnom umŕtvení pri cisárskom si priamo zúčastnená, tak budeš mať zážitok aj tak :dizzy_face:. Určite je horšie, keď je to akútne, ako si mala naposledy, ale toto bude určite o inom :slight_smile:.
18. srp 2009 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaj, tie rezne mi nevadia, to len tak celkovo pocit, ze je tu privela ludi na jednom mieste. :sweat_smile: Mne proste vadi tento maly priestor, sice mame fajn byt, dost velky, trojizbovy, ale neda sa to porovnavat s domom, samozrejme. No ale vydrzime. Ked pojdem do prace, co je este daleko, vtedy nieco vymyslime, postavime. :slight_smile: Ssissi a ty si mala cs? V spinalke?
18. srp 2009 v 11:49  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Na dome je naj fajn tá záhrada, že áno :slight_smile:. My mame zas celkom malý byt - trojizbák síce, ale len 60 m2, nič moc, ale aspoň dobre disp. riešený + vynikajúco orientovaný, tak zatiaľ sme radi z neho. Neviem si predstaviť iné miesto, kde by stál. Dom je fajn vec, ale na druhej strane je fakt všetko o susedoch a mieste, minulý rok sme napr. na záhrade u svokrovcov mali viac hluku ako v našom paneláku :rolling_eyes: - dosť sa tam teraz stavia a sused tam mal stále pustený taký stroj čo hučí a smrdí, ako keď štartuje tatrovka :stuck_out_tongue_closed_eyes:.

Nie, deina, rodila som spontánne, ale o päť dvanásť, pomaly som sa otvárala, takže som nakoniec musela malinkú vytlačiť, aj keď som nebola na 10 cm, lebo bola pomotaná pupočníkom okolo krku, chudatko malinké. Kebyže ju šup šup nevytlačíme, tak tiež končím pod nožom, ale ako urgent, čo je určo horšie po 17 hod. kontrakcií.
Ale poznám kočky, čo mali plánovaný cisarák, spinálku, a nie je to žiadna trauma, je to priama účasť pri narodení svojho dieťatka. V narkóze, čo si predtým mala, je to predsa len viac "operácia", nie o takom tom vzrušení a tak.., tak určite to budeš mať teraz lepšie. A ktovie, možno pôjdeš nakoniec aj prirodzene :sunglasses:.
No tata nám odchádza, dnes bol doobeda doma, tak sa fajn vyšantili s malinkou.
18. srp 2009 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, jsem tu jenom na skokánka..jdu se s váma rozloučit na chvilku..v sobotu jedeme na dovolenku do Štůrova, tak abyste věděly :sunglasses: všechny se mějte moc krásně i s dětičkama, papááá!! gábi s Vendy
20. srp 2009 ve 13:46  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, ja rovnako ako Gabou, rozlúčka :slight_smile:. Dnes v noci letíme, držte nám palce, nech všetko klapne, Gabou, vám rovnako, nech dovolenka krásne vyjde :slight_smile:, majte sa krásne aj s detičkami. Ahojkýý :slight_smile:
21. srp 2009 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
sisi a gabi, prijemnou dovolenou plnou krasnych zazitku a pohody prejemeeeeeeee :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
21. srp 2009 v 18:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte!!!!
Gabou,Sissi,aj ked sme to uz si nestihli,ale prajeme kraaasnu dovolenku :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
My sme mali Simi zase u svokry,tak sme s muzom trosku vyhodili z kopytka :grinning:
22. srp 2009 v 15:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
AHOOOJTE zase po dlhom case som nakukla heh tiez sme boli na dovce ale len na svk zapad vychod 2tyz stacili a uz sme spet v irl a je tu lepsie chladneksie co mi teraz vyhovuje lebo v tom teple som bola hotova uz sa mi to krati jaj no uz nech to mam zasebou najhorsie bude to cakanie kedy ma to chyti juj snad ste vsetky zdrave ajj deturence :slight_smile:
22. srp 2009 v 17:27  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby ako pozeram nejak to tu zanedbavate :grinning:
24. srp 2009 ve 20:02  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ssissi, Gabu, krasnu dovolenku prajem. :wink:

No tak ja som vcera bola u endokrinologicky a velmi ma potesila. Mam jeden hormon znizeny, ale len tak tesne pod normou a ostatne su vporiadku, takze nejde o znizenu funkciu stitnej zlazy, po porode sa to upravi a Duskymu nic nehrozi. :dizzy_face: :dizzy_face: Taka som bola rada, ked mi to hovorila.

Inak zajtra idem na dalsi glukozovy test, asi ma porazi, toto je uz treti pocas tohto tehu - diabetologicka si ho chce zopakovat, lebo ze nieco muselo byt spravene zle, ked mi u mojho lekara jeden test vysiel zle a druhy dobre. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Asi si myslia, ze mi chyba sladke, tak raz za dva tyzdne mi supnu glukozu...
26. srp 2009 v 10:45  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
deina, to s tou stitnou zlazou me mrzi, ale hlavne ze to malickemu nijak neublizi, to je nejdulezitejsi :dizzy_face:
no fuj glukozovy test, jeste ted se treba kdyz si vzpomenu na tu sladkou chut :sweat_smile: preju hodne sil :wink:
26. srp 2009 ve 14:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
melo tam byt jeste ted se trepu :grinning:
26. srp 2009 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
deiina no musis uz vydrzat stym glukoznym testom mne ho tu nerobili ani raz no neviem preco ale viem ze ho robia ale asi iba tym co maju v rodine neviem no tak uz si vytrpis ale zase budes mat pokoj na urcity cas tak neboj :wink:
26. srp 2009 v 19:59  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
misi, myslim, ze ta tehu cukrovka neni stejna jako ta normalni, dedicna...snad nekecam

jinak se musim pochvalit, ze se nam za A podarilo odchytit moc a donest ji k dr a vse je negativni, takze uff a za B je to tak tri dny spatky, co si Miska zacala rikat o curani, rika tedy cuuuuuuuuuraaaaaa ikdyz chce kakat :grinning: ale zatim se nam to jeste nepodarilo vcas chytnout do nocniku, nez sundam plinku, je vetsinou pozde, ale planuju zitra koupit ty trenovaci kalhotky, ale nemyslim si, ze by byla treba jeste toto leto bez plinek, spis to pristi :slight_smile:

tak pa a hezky vecer vsem
26. srp 2009 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, deini drzte sa uz len par tyzdnov a budete 4 ria :grinning: joj to je super.
Inak aj my sa pochvalime chodime par dni cikat a kakat na zachod, proste sa zoberie a ide si sadnut na serbli, alebo zachod si vybera na co ma chut, ale len ked je vnutri naholo, vonku na to kasle....ale ked je naholo, tak to sa vypyta, ale ked ma plienku kasle na to... :wink:
26. srp 2009 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Selu, supeer. :slight_smile:

No tak som bola u diabetologicky a tentokrat sa ziadna tehu cukrovka nekona, taaak sa tesim. Hned som sla napiect kolac. :dizzy_face:
27. srp 2009 v 11:57  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
super zprava Deini :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
27. srp 2009 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte babulky,

uz som tu nebola milion rokov...
docitala som akurat tuto stranu.

Deni: super, ze vysledky su ok :dizzy_face: joj, ako to ubehlo :slight_smile:
ako inak zvladas tehotenstvo?

Sisi: kam ste sli na dofcu?

Leni: super, Viki je sikulka :slight_smile:))

Mishka: joj, aj vam sa to bejby uz blizi :slight_smile:))

ja som prave 2 tyzdne u rodicov, ale zajtra sa zberam spat do BA, uz sa tesime :dizzy_face:

pekny den
27. srp 2009 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
selu nie nekecas s tou cukroukov ta tehu je ina mas pravdu :wink: deina tak vidis vsetko je ok tak fajn
28. srp 2009 v 08:25  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hellosona, no da sa... nezvladam horucavy, keby tych nebolo, tak mi je dobre, ale len co je teplota okolo 30-tky, uz sa mi mota hlava. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Inak mi je dobre, lekari ma tu plasia a vysledky su nakoniec vporiadku, tak sa tesim.

Mishka, ty sa ako citis? Uz len par tyzdnov. :wink:
28. srp 2009 ve 12:14  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
deina dik nastastie take teplo tu nemame no tak sa to da lebo na svk som fakt potila aj to co som nemala haha no uz ano za par uz sa nevieme dockat :grinning:
28. srp 2009 v 17:09  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím všechny maminky i miminka, teda, spíš uběhané prcky :grinning: :grinning: :grinning: Vrátili jsme se z dovolenky a bylo fakt bohovsky :dizzy_face: A já jsem zvládla řídit tříhodinovou cestu v pohodičce :sunglasses: řídil jedno auto MM a jedno já a Vendulka byla v autě s ním, protože mě by určitě rozptylovala od řízení :sweat_smile: Jinak koupání v teplé vodě se Vendys moc líbilo, ale nejvíc sprcha :grinning: a bylo fajn, že jsem tam měla dvě neteře a jednoho synovce, tak jsem měla hlídačů až až :sunglasses: až na to, že jsme si zapomněli tašku s oblečením pro mě a MM doma, tak to bylo super :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
29. srp 2009 ve 20:43  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo, ale vrátili jsme se všichni dost nachlazení, my s MM i s teplotou, tak to nám ty prázdniny hezky končí :sweat_smile: :pensive: v pondělí nastupuju do práce..teda, ofic. až od prvního, ale musím se do té školky jít podívat i dřív, abych věděla co a jak..tak už nám to začne..:astonished:
29. srp 2009 ve 20:45  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Gabi, tak ste si pekne uzili a chvalabohu, ze ste vystihli dobre pocko :wink: :unamused: s tou pracou skoda, ale Vendy si zvykne, uz su tie nase detule velike, ja tej nasej hovorim, ze aj do skolky moze ist. Vie sa sama napapat, skoro aj obliect, vsetko rozumie, ukecana je a hlavne mame dnes novinku sme boli uz bez PLIENOK :grinning: , sice sme mali 5 nehod, ale to preto, ze sme sa flakali aj po restikach a obchodoch, tak som to nejako nestihla usledovat, ale inak super...len neviem ako to poriesim zajtra ideme na vylet dost daleko autom a zas stat kazdu chvilu a cikat :confused: asi jej do auta plienku supenem :fearful:
29. srp 2009 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,nejako sa to tu flaka :confused: :grinning: :grinning:
My sme dnes isli s malou na vylet a kupili sme si nove auto :grinning:
Inac u nas nic nove,Simi keca ako stara tecina a plienky mame :unamused:
1. zář 2009 v 00:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Livi tak to je super s tym autkom :wink: aj ja chcem ist na taky vyletik a priniest si auto :grinning:
1. zář 2009 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky všem,
gabou super dovča :slight_smile:jak bych někam jela hned....už jsme s Ivem 14dní sami, MM jel na cvičení až do Německa a vrací se až 15 září, takže jsem už utahaná, je toho na jednoho nějak moc, venčení zalévání zahrady a domácnost, ale to byste nevěřili, kdo dá nejvíce práce???Že by Ivošek? Je to zlatíčko i když už dostal i na zadek!
Doufám, že jste si užili krásné léto za chvíli tu bude podzim ajajaj :frowning2:
Ivošek se včera kríásně vyčůral na nočník, tak jsem mu dala kokino :slight_smile:
1. zář 2009 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky všichni a hlavně Lifinko a Ivošku!! Zrovna dneska jsem si na vás myslela, že jak se jako máte a co děláte pořád :grinning: :grinning: Ivošek je šikula, že už čůrá do nočníku..to my jen max jednou za týden a jinak na to prdí :zipper_mouth: Jinak už teda pracujeme..maká celá rodina, protože jsme prostě v záběhu, tak je toho nějak moc na všechny, ale snad si zvykneme a půjde to :sweat_smile: :sunglasses: Vendy jak naschvál se v noci budí tak po druhé hodině a chce mléko, pak se budí po páté a chce mléko zase..no mazec..já o půl sedmé odcházím a nastupuje tatínek a o půl deváté Vendys předává babičce..uf uf :stuck_out_tongue_closed_eyes: pak já se mořím s uplakanýma dětičkama a přicházím si pro malou kolem druhé k mojí mamce pro občasného uplakánka a uvztekánka :grinning: ale snad se to poddá :wink:
1. zář 2009 ve 20:59  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek