• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a jejich prckové z ledna 2008

uplne na spodu kopec zo zlatej brany a od petra nada :slight_smile:
1. říj 2009 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aj u nas su plienky bak :dizzy_face:
-na spanie tiez mame,zimu neriesim,tiez to necham na Simi :wink:
1. říj 2009 ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
babule, teda tise zavidim, u nas to bez plinek vubec nehrozi, tak maximalne kdyz se jdeme koupat :grinning: nejak to ale nehrotim, nechavam to na pristi jaro leto :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. říj 2009 ve 22:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
čaute večer,
u nás plienky s kakaním tak, že jej treba vždy len doma a vo väčšine prípadov len večer pred zaspinkaním (v postieľke :stuck_out_tongue_closed_eyes:), tak zakričí a vypýta sa, keď prídem, ukazuje na šerblík a vypýta sa, ale pred spinkaním sa jej ešte nechce, až v postieľke sa na to nejak pripraví :grinning:, takže chodíme spinkať na dva razy, ale neva. Asi sa tam tak nejak najlepšie uvoľní, alebo čo :grinning:. A šerblík kvôli tomu cestuje večer pred spinkaním do izbičky, aj skúšam pred uložením do postieľky, či netreba, ale to len niéééé a néééééé a nijéééé :grinning:, takže neriešim :grinning:.
Na cikanie sa väčšinou nepýta, ale keď dám na záchod, tak sa snaží tam vycikať, teda ak má práve náladu, často povie nie a na šerblík, záchod nechce, ale do minúty ciká mimo :grinning:. Takže vonku ešte s plienkou.
Lucka, u nás to bude asi tak podobne (jar-leto), snáď :sweat_smile:.

Baby, mám otázku - v čom dávate drobčekov spinkať? My sme doteraz používali také spinkacie overalíky - pyžamká - tesco cherokee (také tie bavlnené overaliky - tri kusy v balení), ale akosi neviem kúpiť veľkosť od dvoch rokov z tohto sortimentu a z menších veľkostí už naša princezná vyrástla. Neviete, predávajú sa vôbec ešte v tejto veľkosti od 2 rokov?? Nevidela som nič na ten spôsob ani v iných predajniach a tie klasika pyžamká - vrch + spodok, mi prídu tak, že na to ešte máme čas. Vadí mi na nich jednak zbytočná guma v páse a jednak, že sú v nich holé nožičky dole :confounded:.
2. říj 2009 v 00:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
sisi, my ji mame presne v techooveralcich z tesca jak pises, prozatim jsme ve velikosti 12-18 ale ty jsou nam uz tip top a mam i tri 18-24 ale ty jsou nam jeste strasne obrovske, ale jestli jsou i od dvou let netusakuju :sweat_smile: ale jinak mame jeste pyzamko jako tricko s dlouhym a spodek ty polodupacky, ale to mam nakombinovane z nejakych nadedenych vecicek...
2. říj 2009 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tie overálky tescové sú superné, že jo :slight_smile: len už začína byť ťažké zohnať veľkosť :confounded:. Ja tak nejak asi chcem, že normiš pyžamko - vrch + spodok, až keď bude v posteli, kým je v postielke, tak môže byť za bábätko v overáliku :slight_smile:.
Už sme skúšali bez uzavretého spodku, ale tým že sa furt odkope, tak bola studená ako žaba a aj soplíkovala :confounded:, tak nakoniec vyfasovala ponožky - ešte sa nekúri a máme tu celkom kosu len tak naboso odokrytá spať.. no ale príde mi, že to má tak málo pohodlné, ak jej dám vrch, potom v páse niečo na gumu a dole ešte aj ponožky ponožky (ďalšia guma). Ani ja nemusím na spanie niečo na gumu v páse, tak asi preto to tak riešim :grinning:.

Idem dnes ešte niečo kuk, inak jej to asi ušijem :grinning:. Jaj, staré zlaté časy, keď boli zakuklené v spacích vakoch :sweat_smile:.
2. říj 2009 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte baby,
tiež som tu poriadne dlho nebola...
Deini, gratulujeme, dúfam, že budete ok, a čím skôr doma...

My sa máme celkom v pohode, od nedele spinká Nelka vo svojej izbičke, zatiaľ to zvláda statočne, horšie je na tom mamina :grinning: normálne som mala prvú noc výčitky, že sme ju tam dali :grinning:

Boli sme na kontrole so srdiečkom, tak nález je stále rovnaký, čiže ani lepší ani horší, za trištvrte roka ideme zase..

Malá rozpráva všetko a stále, niekedy ma až hlava bolí, a čo sa týka nočníka tak absolútne vôbec sa nechytá... :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Tu sú nejaké naše nové fotky, ak chcete kuknite: http://picasaweb.google.com/zabka1003/Leto2009#
a http://picasaweb.google.com/zabka1003/Tatry200902#
2. říj 2009 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
sisi, naprosto chapu to s tema gumickama, v pase, na nozickach...ty nase polodupajdy maji prave ten zvyseny silny pas, takze ji to vysuruju az po paze a je :grinning: a dole maji ty tapky prave :slight_smile:

eli, fotecky paradni, super uroda dyni, sedela tam jak pribyta na tech koleckach :grinning: a z tater taky krasne fotky, hlavne ty spinkaci, hospudkove :dizzy_face: ...a jinak, nechavas si zase odrust vlasy na dlouhe? moc vam to vsem na foteckach slusi :slight_smile: u nas se taky rika vsechno ale nocnik a bezplinkovani ani nahodou, dneska me sokovala moje mamka, pry jsem byla bez plinek v 15ti mesicich, nechapu :sweat_smile: :confused: :grinning: Se srdickem drzime Nelince palecky, hlavne at se to nehorsi :pensive: :wink:
2. říj 2009 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,
zabka, krasne fotky, a tá kde sa Nely pusinkuje je bohovská :slight_smile:.
Gratulka k nálezu,, že sa to nezhoršuje, je to moc moc fajn. A vždy, keď máme takýto nejaký problém si tak vravím a ukľudňuje ma, že pri našom zdravotníctve (teda nemyslím ten sem-tam necitlivý prístup personálu, ale to, že odbornosť na celkom dobrej úrovni), že keď chcú prehliadku o 9 mesiacov a nie niečo hneď riešiť, tak to skrátka musí byť dobré. Verím, že skoro budete "v norme" so srdiečkom.

A tie výčitky okolo izbičky chápem. Keď mala naša princes okolo 3 mesiacov, tak sme posunuli postieľku na 50 cm od našej postele a bolo mi to také čudné, aj keď sme to urobili práve kvôli nej - začalo ju rušiť prehadzovanie nášho paplónu a tak... A vlastnú izbičku máme od cca 14 mesiacov, keď to prišlo vhod, a je to fajn.
3. říj 2009 v 10:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lucka, v 15 mesiacoch bez plienok waou, tak to žasnem. Si bola (a samozrejme, že stále si :grinning:) šikula.
Miška musí byť bohová v tych polodupajdach vysurovanych az k pazam :grinning: :grinning:.
No a vcera som koooonecne zohnala pyzamka – spravnu velkost. Hoci modro-biele, ale neva, hlavne ze su to oni, pohodlne, teplucke. A este sme fajn nakupili dvojo teplackov cherokee za supr cenu (3 eura) a mencestraciky. Este zateplene gate, pulovrik, zimny overal, oteplovacky, zimne topanky, bielizen.......... cela garderoba, jaj, strasne vela toho je, tak na 2 rodicovske prispevky :grinning:. Ale potesilo ma, ze minulorocne zimne bundicky su princeznej este dobre – kupovali sme vacsie :grinning:.
3. říj 2009 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
sisi, a ty pyzamka jsou teda z teska? jinak gratulejsn k takove vybave, normalne Natasce zavidim :sweat_smile: :grinning: :dizzy_face:
My dnes byli v nakupku oblknout tatuldu, koupili jsme jedny gatata ala rifle, ale cerne, ale takove sportovnejsi a pak jedny kapsace, modry sal na zimu a jestepasek do kalhot a asi desatery ponozky, mala si vyslouzila zimni cepicku, tak pak nafotim i s novou bundou. Vcera nam jeste dosel stolecek a zidlizky do pokojicku, tak mala uplne nadsena, akorat jedna zidlicka mela chybku, nesla kvuli jednomu vadnemu kusu smontovat, ale uz je to s pani domluvene, posle novou :slight_smile:
3. říj 2009 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
uj, to sa bude Miske kreslit za novym stoleckom a zidlickach :slight_smile:. Tiež premýšľam nad takým niečím, ale už fakt neviem kam to dať :confounded:. Asi do obyvky, ked niečo zruším.
Tie pyzamka sme kúpili predsa len tesco (posledný kus mali) a stačili 18-24, sú tak akurát. tie jedny čo sme mali boli asi s výrobnou chybou, lebo som ich priložila k veľkosti 12-18 a boli rovnaké :astonished:. Ale na štítku 18-24. No ale aspoň sme ich vynosili. A včera som v tescu objavila aj veľkosť 3-6 v balení 18-24, tak "výrobne" poskladané, celkom bordel v tom majú.

A tu výbavu sme celú nekúpili, len tie teplacky a mencestracky, tie oteplovaky, topánky atd. to bol len zoznam toho, čo este len treba :slight_smile:. Jo, a v h&m som kúpila traky, take tie klasické na gumičku aké sme my nosili ako drobci :stuck_out_tongue_closed_eyes:.
Luci, a ciapocku si uplietla, ci kupili ste?
3. říj 2009 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
sisi, koupili :wink: ...a vidis, to s tim tescem by me nenapadlo, ze jim ty velikosti tak muzou litat, ja to cherokee mam prave strasne rada, ale budu si radeji davat bacha :confused:
3. říj 2009 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj, cherokee je aj naša top detská značka :slight_smile:. sa mi páči, že ich normálna cena za tie vecičky nie je na úkor kvality.
Som sa ťa, luci, pýtala na to pletenie, lebo ty vieš pliesť, že? Mňa to zas ťahá vytiahnuť ihlice po večeroch, nejaké šáliky vyrobiť a tak, keď už ide tá zima..

ale som smutná, lebo mám problém s chrbticou a s nervami okolo miechy :unamused:. Včera večer sme museli letieť na neurológiu a mala som šťastie na moc, moc fajn neurológa. A práve včera som tu písala o necitlivom prístupe :sweat_smile:.

Viete niečo nové s Deinou? Či sú už spolu v izbe a tak?
4. říj 2009 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
sisi, ja teda spis hackuju, ale i plest umim, tchyne pletla male svetrik a zbyla ji vlna, tak si rikam, jestli ji taky nedopletu cepicku, ale nejak nestiham na te materske :grinning:
a to je fajn, ze jsi potkala lidskeho doktora, myslim, ze je to dneska uz celkem vyjimka, ale ja mam nastesti supr gyndare i detskou dotorku pro malou, takze jsem to dobre chytla :sunglasses:
4. říj 2009 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
čiapočky robis pekné, to len ticho závidím, háčkovať teda neviem ani 1 retiazku. Ja keď pletiem, tak vždy na úkor spánku, však čo už, sa hovorí - spať budeme keď zomrieme :grinning:.
čo sa doktorov týka, tak sa mi páči táto doba, že si môžeme vyberať. Nie ako kedysi - len rajónne všetko.

Tiež mám fajn novú obvoďáčku, zmenila som minulý rok (tá pôvodná si ani nevšimla, že som tehotná, keď som prišla v 6M s chrípkou a s bruchom, a keď som jej povedala, že kvôli tehotenstvu - 6M - nechcem lieky, tak ani nevedela či šiesty mesiac tehotenstva je ukončený prvý trimester, alebo ešte nie :stuck_out_tongue_closed_eyes:. No a ostatná starostlivosť - hrôza),
detskú máme super, aj zubára a tak..
Ale vraj na pohotovostiach je to strach a hrôza. Vyšetroval ma včera primár pohotovosti (taký profesionál, ale fajn) a potom neurológ (veľmi veľmi zlatý), tak neviem či šťastie, alebo nová doba :grinning:.
4. říj 2009 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

som si spomenula, ze som uz dlho nebola pozriet, co je nove. Asi tym, ze sme presedlali na FB :wink:

Velka gratulka k Matkovi, Deini! Ak budete mat este do tretice Jurka, bude to ako v rodine mojho muza. Su postupka - Michal, Matej, Juraj.

U nas uspechy na nocniku len sporadicky, ale aspon to uz nie je uplna hysteria, ked ju nan posadim, lebo po pociatocnej pohode Olivia na nocnik zanevrela, hoci neviem preco. A co sa rozpravania tyka, ked ma chut, dokaze na prvykrat krasne zopakovat slovo, ale spaja nanajvys dve a vacsinou si melie vo svojej hatmatilke. Intenzivne :slight_smile:

dobru nocku
6. říj 2009 v 00:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
caramelka stym fb pozname sem tam nieco pohrame pozreme fotecky a hned je kopec hodin hihi no nam sa to uz blizi teda krati som zvedava kedy sa malej uraci ale ma este cas lebo chcem malu skorpionku :grinning: inak sme boli chory 2krat po sebe sa to u nas tocilo a maly bol 2krat po sebe na antb.uz sa pekne pyta kakat ale cikat nie takze pomalicky...inak si neviem predstavit bez plienky niekde a zhanat wc no ale aj to bude hihi deina sa ma ako?dufam ze ma este nepredbehla
13. říj 2009 v 15:43  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
deini jezis uz som to mrkla dopredu velka gratulacia malemu cmuk cmuk cmuk :slight_smile:
13. říj 2009 v 15:45  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, uz sme doma. :slight_smile: Vcera nas pustili z nemocnice, konecne, tri tyzdne tam mi teda bohate stacili. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Mame sa dobre, maly je teraz trosku mimo, v noci nespal vobec, potvorka, este aj teraz si mrnka. Neviem, ci ho neboli brusko. :unamused: A mozno je to len zmenou prostredia, chudatko moje. Ani do jedenia sa az tak nehrnie (odsavam, dostava materske z flasky, nema este dost sil na prso), ale on si zvykne a rozpapa sa, zatial ako tak zje svoju davku, tak dobre. Zajtra k nam nabehne sestricka nasej obvodnej, ze by bola aj dnes prisla, ale nesla do prace na bicykli - sa necudujem. :grinning: Odfuklo by ju. Asi si mysli, ze zajtra uz bude dobre. :sweat_smile: A v piatok ideme aj do prvej poradne, tak som zvedava.
13. říj 2009 v 15:47  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
deina no neboj vsetko bude ok pomalicky si zvykne a rozpapa sa a vsetko tiez samu nchcelo cakat a sa poponahlal to nasa mala stale v brusku a mam pocit ze bude neskor ako 21okt no uvidme drzkajte sa :slight_smile:
13. říj 2009 v 15:50  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Deini vitajte doma, a užívajte si to :wink:
13. říj 2009 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
mishka srdecne gratulujem,drzte sa :wink: :slight_smile:
28. říj 2009 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jej, vidim, ze Mishka uz ma dcerku, tak tiez gratulujem. :dizzy_face:
28. říj 2009 v 11:57  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mishka, moc moc gratulujeme k dcerce Mellisce Amy, hlavně ať je zdravá, ať se doma pěkně sžijete...
Sebík určitě bude big brother :slight_smile:
30. říj 2009 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte baby :slight_smile: ja som tu tááák dlho nebola :pensive:

Gratulujem Mishka! veľa zdravia vám želám :dizzy_face:
30. říj 2009 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
deina, aj vám gratulujem :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
30. říj 2009 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
miskhka gratulujeme k melliske :slight_smile: kopec zdravicka a nech si drobci na seba krasne zvyknu :wink:
vsetkych zdravime...
1. lis 2009 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
jej,aj my gratulujem ku krasnemu dievcatku!!! :dizzy_face:
1. lis 2009 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky..já jsem tu hrozně dlouho nebyla..není opravdu čásek :pensive:

Moc moc gratuluju, Mishka i Deina!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
2. lis 2009 ve 21:32  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek