• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a jejich prckové z ledna 2008

Luci - Mišifák je úžasný a to videjko, co jsi mi poslala je suprovní..krásná vzpomínka :dizzy_face: děkuju za poslání :dizzy_face: hezky vám teda vyrostla, holka jedna :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Blbne mi seznam, tak odepisuju tady :wink:
2. lis 2009 ve 21:34  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte zabudla som pisnut ze uz mame doma malu Mellisu nar 26.10.09 53cm 3780g :wink:
3. lis 2009 ve 13:05  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
mishko i ja opozdene gratulujuuuuuuuuuuuuuuu, prejem hodne hodne zdravicka a at mala pekne spinka a papankuje :dizzy_face:
gabi, dekuju, jak je v pracovi?
3. lis 2009 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby preco sem uz nic nepisete??? :cry: viem ze je vacsina na FB ved aj ja som, ale to neznamena ze tuto uz pokebetit nemozeme. ved napiste aj sem nieco nove ako sa mate, ake nove pokroky mate za sebou, popripade uz aj nejake tipy na vianoce,resp. co chvila uz aj na narodeninky :slight_smile:
9. lis 2009 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky!!

Mishka - na té společné fotce to tobě i dětem moc sluší :dizzy_face: i jak se Sebko dívá na Melisku :dizzy_face: nádhera :dizzy_face: Tak ať vše zvládáte, dobře jíte, spinkáte a posloucháte :wink:

Luci - v práci děs, ale dobré, dá se to..spíš jenom to, že musím každý den brzo ráno fungovat na 110procent..jinak, když jsem byla jenom s Vendy doma, tak jsme měly rána takové ospalé ještě, ale teď to nejde, teď si s ní rána užívá tatínek :sunglasses: tak i tak dobře..aspoň si ji hezky užije..do té doby ji ani moc nepřebaloval, neoblékal, prostě se k tomu nějak neznal..no a teď prostě musí fungovat a dokonce si to i chválí :dizzy_face: :dizzy_face: přes den mi volá, jak se ráno měli a tak..takže dobré :wink: Vendy pak nutí mé rodiče pořád s ní chodit někam na procházky a tak..Jenom nejhorší je, že ji musí mamka pořád uspávat v kočárku přes oběd..v postýlce se nám nedaří..jak jste na tom vy se spaním přes oběd a večer?

Miskinadamko - já FB nemám a ani si ho zatím nebudu zřizovat..tak budu ráda, když pokecáme tady aspoň s někým..jenom není tak času :sweat_smile: ale chvilička se vždycky někdy najde, co? :wink: Tipy na vánoce..no..to by bylo potřeba..zatím má jenom dárek od našich - dětskou kuchyňku plastovou..sice se mi líbily velké dřevěné, ale to tu nemáme kam dát :sweat_smile: Pak od babí jí vyberu asi povlečení do postýlky s krtečkem nebo s maxipsem fíkem nebo tak něco..protože slečna už začala spávat přikrytá občas :wink: Další nápady - dřevěný vláček možná..nechceme moc hraček - nemáme to kam dávat..ale Vendy si našla v katalogu hraček houpacího koníka a říká: můj můj koník, houpací, kúpíme, jo, maminko? :grinning: :grinning: :grinning: no sladká je..ale kam bychom to všechno dali?? :confused:

Tak zase někdy..papáááá a mějte se krásně a piště!!
9. lis 2009 ve 22:05  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
gabou no zvladame ale aj vela babka pomoze malinka krasne spinkala aj 7-8hodin ale nejak zacina menej hajat no snad sa to este vrati :grinning: a dakujeme Maly trosku ziarli ale je mily ku nej iba by ju pusinkoval hladkal :slight_smile:
11. lis 2009 ve 14:18  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mishka - no Sebko je miláček :dizzy_face: a že trošku žárlí, tak to je jasné..

holky, kdepak všechny jste?? :astonished: :astonished:
16. lis 2009 v 19:49  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
gabou no aj ja som si vsimla ze nikoho tu neni vsetky presli na fb velka konkurencia hihi aj ja tam chodim teda casto hihi
17. lis 2009 v 16:31  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
mishka a kde mam na tebe kontakt na FB? :confused: :wink:

gabi, tak to chapu ze s praci je to daleko vetsi zaber na casovou organizaci i na celkovou fyzickou a psychickou zatez, ale jak korunky chybi, jinak to nejde :unamused:
Jinak my uz mame kompletne poresenou Misu na vanoce a ja dokonce i velkeho Michala, takze celkem pohoda, nasim i brachovi dame penize a hotovo :grinning:
17. lis 2009 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
selu ip :wink:
19. lis 2009 ve 14:01  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, no ja som tiez len na FB inak nestiham nic, pretoze mam robotku na doma, tak ked Viky haja ja makam a popritom upratujem....My sa mame ok sme uz 3ti mesiac bez plienok, chuti nam stale jest....chodime do hudobnej skolky yamaha raz do tyzdna a velmi sa jej tam paci, dva krat do tyzdna chodime za detickami do centra, tak nam to hrozne rychlo ubieha.... :frowning2:
AD vianoce Vikce sme kupili plastelinu play doh, to v materskom centre zboznuje a k tomu formicky, prebalovaci pultik pre babatko, teraz mame obdobie krmenia, prebalovania, kupania babik...lego, chodiaceho plysove psika. Nasi jej kupili uz bicykel, ja som ho chcela kupit na narodky ale nam ho vyfukli :wink: a svagrovci jej z ikea kupili maliarsku tabulu, na kriedy a z druhej strany na fixy a svokrovci taja, ale ja by som este toho pokupovala, keby boli prasule... :unamused: , my si darceky kupovat uz nebudeme, kedze sme si kupili autko, to je nas vianocny darcek :grinning: ....No a uz mam vybavenych aj svokrovcou (so svagrovcami sme sa im zlozili na vysavac), nasim sme kupili odstavovac, svagrovcom digi vahu a tot vsjo....

Gabi a ako ste na tom s domcekom, na jar uz zacinate? My mame konecne okienka, tak potom hodim fotocku a o dva tyzdne nam pridu robit elektriku, tak sa vytesujem, ze sa to zas o kusok pohne.

FUha nejako som sa rozpisala :grinning:
19. lis 2009 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
lenusa super ze mes bez plienok my este cikame do plienok ale kakat sa pyta no co uz hihi
20. lis 2009 ve 13:55  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
taktez musim pochvalit vikinku, sikovna holka ze uz necura do plinek, my jeste jo :grinning: ale jinak chodime na velke wecko s redukci ale rict si nerekne snad nez pujde do skoly :grinning:
20. lis 2009 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci - tak dej tipa na dárečky :wink: Já mám zatím pro Vendes kuchyňku, kostky s krtkem, maxi puzzle Medvídek Pú (větší dílky), svetýrek - vesta, moc knížek a ještě uvažuju o hopsajícím koníkovi (takový ten gumový) - protože škemrá, že chce houpajícího koníka, ale toho bychom sem fakt nedali nikam :sweat_smile: Ještě asi batůžek s krtkem, líbí se mi lampička s krtkem, saxofon nebo bubínek..Jo, ještě bude mít dřevěný vláček a zatloukačku..to jako ne vše jenom od nás, ale od všech z rodiny a je to rozdělené na vánoce i narozky..
20. lis 2009 ve 21:15  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vikinka je prostě nejšikovnější..to u nás to nehrozí fakt asi až do té školy či co :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :grinning:

Leni - Viki se fakt zahraje s tou plastelínou play doh?? Taky jsem o ní uvažovala, ale přišla mi na to Vendes ještě malá :confused: ale když už to máte odzkoušené, tak to je super :wink: Vendy je teď taky hrozně moc panenková - oblékáme panenku, přebalujeme atd...lego duplo máme - farmu a super věcička
líbí se mi ještě i ten dětský vysavač - Vendy si půjčuje ten náš a hraje si s ním (kéž by jí to vydrželo :grinning: :grinning: )
20. lis 2009 ve 21:20  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
gabi, i my chteli koupit kuchynku k narozkam, ale ted o tom prestavam byt presvedcena jako o vhodnem darku, ptz mi prijde, ze kdyz jsme treba v centru, takji to vubec nezajima, nevim, jestli by si s tim umela hrat, takze prehodnocujeme a zatim mam v planu takovy ten detsky notebook, pac nam furt usurpuje nase PC :grinning:
jinak co se tyka vanoc mame duplo zakladni kyblik, desku a zoo, Tolo vlacek s kolejema, 2 panenky (bohuzel nebyla vyslysena ma prosba,ze panenku chce kupovat moje mamka, ale uz to neresim... :unamused: ) golfac, knizky, kulickovou drahu a asi sane, ale to nevim zda tchyne koupi/koupila...kazdopadne je to taky od vsech z cele rodiny moji i michalovy :wink: Jeste premyslim i o te tabuli, co psala Lenuska zeje v Ikea, ale to zas az na narozky treba. Jinak jeste k tomu gumovemu oslikovi/konikovi nechci te nijak strasit, ale my houpaciho kone mame a ne ze by byl o moc vetsi nez toto :grinning:
21. lis 2009 ve 22:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,tak aj u nas je vypytanie sa na nocnik skor zazrakom :wink:
,momentalne mame aj trosku obdobie vzdoru a vsetko je nie nie a nie :stuck_out_tongue_closed_eyes: .
na vianoce budeme riesit viacmenej len maleho pretoze sa stahujeme do noveho a a zariadujeme komplet na novo,takze tam treba vela peniazkov...na vianoce chcem malemu kupit to akumulatorove auto, dufam ze ho vyuzije,doma aj von chodi s tým co sa musi odrazat,tak uvidime ci ho to bude bavit ked to pojde samo. potom mu chcem kupit este nejaku hudobnu hracku-klavir alebo gitaru ,a nejake knizky-to ho velmi velmi bavi.tie jeho uz pozna naspamat,minule pozeral telku a krical na mna mama olol(orol) a skutocne to bol orol :grinning: .pozna fakt snad vsetky zvieratka :sweat_smile: . a najnovsie uz pocitata sam do troch ale to sa naucil takým sposobom ze vzdy ked neposlucha ja pocitam do troch a teraz ked zacnem jeden tak on dokonci dva tri, je to take smiesne ze potom ho nedokazem ani vyhresit:slight_smile:...
23. lis 2009 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
miska to pozname ja som nahodila taktiku ze za kazde pisanie na serblik dostane cucu no ale zatiala nic :grinning: no nevadi raz sa dozijeme hihi ale kakat sa pyta len cikanie nie a aj tak by som kazdych 5-10min nemala cas ho davat musel by sam a kedze nosi este body by sa mu to tazko odopinalo noo....
23. lis 2009 v 17:36  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky..

Luci - no, mně zase přijde, že Vendy je teď u mě v kuchyni vlepená pořád, prostě si přisune svoji nestabilní plastovou židličku ke kuchyňské lince, řekne: dívám, mami :grinning: a už se jí tam nemůžu zbavit..prostě ji baví vše kolem, ale možná je to tím, že jsem tam jako já, ale u kamarádky si hraje i s kuchyňkou a tak ji to snad bude bavit :wink:
Lego duplo fakt doporučuju :wink: :wink:
dětský notebook teď dostal synoveček (5let) ke svátku a Vendy se celkem líbil, to jo, ale hlavně to mluvilo a to má teď Vendy takové období bojim bojim na všechny hračky a věci co něco dělají a říkají, takže to pro nás nepřipadá v úvahu :sweat_smile: :grinning:
golfáč máme - jezdí s ním všude a pořád skoro a se všema panenkama, plyšákama apod. :wink:
tabuli máme na dvoře - to se jí taky moc líbí :wink:
Luci - ale ten gumový je přece jenom skladnější než ten houpací, ne? Řekni že jo, prosím :grinning: :grinning: :sweat_smile: :zipper_mouth: :grinning:

Miskinadamko - my máme období vzdoru celkem dost..tak od roku a půl hodně vzdoruje, ale ještě víc teď poslední dobou..fakt..několikrát denně má úplné záchvaty, kdy zůstává bez sebe :rolling_eyes: a teda já nejsem z těch, co by počítali do tří než dítko přestane zlobit - prostě dostane po zadku, když to nejde po dobrém..ale teď se ani to nedaří, protože mi to Vendy chce vzteky oplatit :zipper_mouth: takže vážně sranda..ale jinak je hrozný miláček mazlivý, říká, že nás má ráda, teď jak usínala, tak to opakovala dokonce i panence, tak je to takové milé :dizzy_face: Jo a ještě nechce půjčovat hračky..obkukala to od sestřenčiné holčičky (o 9měsíců starší), tak když jsme tu teď měli na návštěvě od MM sestřenky o půl roku mladší holčičku, tak jí nechtěla vůbec nic půjčit nebo využívala taktiku, že jí půjčovala jinou hračku, jenom, aby jí ona tu první dala :sweat_smile:
23. lis 2009 ve 21:24  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cauko,

no sama som bola prekvapena, ze Vikinka sa tak skoro pyta je to fakt super :slight_smile:

No a ta plastelina play doh s tou sa v materskom centre hra stale ju to bavi , no a kuchynku dostala k 1 roku a hraje sa s nou stale vari nam kavu, kasu, krmi babetka pecie....a hupacieho konika dostala len tak od mojho krsteho a to stale vyuziva, dnes som jej este dokupila dazdnik, lebo stale pyta nas a psika ktory chodi a steka a ma voditko :slight_smile: a notebook mame taky len hudobny, ale nic moc nas je lepsi ten sa jej paci najviac :stuck_out_tongue_closed_eyes:

S tym poziciavanim hraciek ani Viky nechce poziciavat a vzdoruje tiez a vonku mi stale uteka, uz ju skoro 3 krat zrazilo auto, tak vonku dostava skoro stale po prdeli, ale nejako to nepomaha, tiez to vracia naspet a dokonca ked su tam aj jej kamosky, chce to oplatit im :unamused:
23. lis 2009 ve 22:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj gabi, tak jsme to nakonec uuuuuuuuuuuplne prehdnotili a k narozkam dostane kolo, vcera jsem byla v jednom sportu a pani rikala, ze ram "12" je nejmensi a je opravdu urcen pro deti od 2-3 let do 15ti kilo, takze uz na jaro bude brkat na kole, ale treba to jeste bude uuuuuuuuuplne jinak :grinning:
gumovy konik je skladnejsi mozna v tom smyslu, ze ho muzes dat i na krabicu s hrackama, postel, komodu, ja toho naseho dreveno plysoveho zvedam jen kdyz vysavam :wink: ale mispule ma celkem misto takze jsme to nijak neresili
Misa se o hracky zatim celkem podeli, ale musi to byt vzdy tak, ze mam kompenzaci, ze ma treba dve panenky, dve knizky atd, vzdycky to nejak vymyslime, kdyz jsou u nas treba decka od kamosek a chteji se houpat na houpajde co mame ve futrech tak samozrejme ze misa chce taky a hned, tak ji vzdycky vysvetlim, ze ona to ma doma porad ale ze deti ne, ale vetsinou j vytahnu houpaciho kone a stridaji se...ale je to taky maly zuro. Venku s ni bez kocaru skoro nemuzeme chodit, pac jde pet kroku dopredu tri dozadu pak si copne a nejde nikam, takze dostava na prdel a taky se po nas zahani, a jak nas buzeruje, "mami po cem, mami bacha" a tak :grinning:
24. lis 2009 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte dnes sme sa zobudili a maly sme plienku skoro suchu no super a maly nechcel plienku ma len slipky neviem co sa mu porobilo no este necikal no nich len na serblik snad nam to vydrzi hihi :grinning:
24. lis 2009 ve 13:21  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoooj holky a dětičky, dlouho jsem tu nebyla, jak se máte? Vidím, že Deina a Mishka už porodily, tak mooooc gratulujeme!!!
A kdo dál?Je někdo v očekávání?U nás nic, když jsem tu byla naposledy, říkala jsem, že se pouštíme do druhého, ale nakonec jsme řekli ne, jelikož muž odlítá asi v únoru do mise, takže to tu nehodlám být sama a hlavně, co kdyby!!!!Ale někdy si říkám, že bychom mohli, že to tu zvládnu...ale co měsíčky nejsou stále, musím stejně na gyndu na kontrolu.
Ivošek je šikulka, dnes jdem na očkování, jinak je bez plín, ale ven a na spaní má.Musím se mrknout až bude více času do albumů vás všech! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
24. lis 2009 v 15:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
lifi, gratulka k bezplenkovani a na jak dlouho manza prosim te odlita??? :confused:

misi, Sebko je fakt sikovny, to ja to takhle zkusit tak je mala hned zacurana i zakadena :grinning: onehda byla na zachode a pak volala "mamiko dolu dolu" nechala jsem ji chvilku behat jen tak a nakadila si do pyzama :sweat_smile: :grinning: takze uz to nezkousim :grinning:
24. lis 2009 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
lifinka dakujeme mala uz ma 4tyz aj 2dni uz nam toleti a maly vcera vydrzal ale po kupany mal plienku aj na noc a dnes rano sme skusali no uz nie tak uspesne cvrkol si no takze tak ale ved raz sa odnauci no nie??? :grinning:
25. lis 2009 ve 13:24  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
miska, hlavne si sikovna, ze to zvladas i s malinkou takto organizovat :wink: a urcite se odnauci, verim, ze i nase madam na to prijde :grinning:
25. lis 2009 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
selu no vladam ale mam tu mamku ta mi pomaha na vari a tak..... :wink:
25. lis 2009 ve 13:56  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
selu, jede na půl roku, víš, ale mám strašný strach a mu to říct nemůžu,ukazoval mi fotky od kluka, co teď přiletěl a samé zbraně a tak a můj jede jako střelec!
mishka, musí to být se dvěmi náročné, co? Ale krásné!!!!My jsme bez plíny teprve 3 týdny a na noc a ven mu dávám, Chci zkusit na odpolední spaní bez plíny, ale mám strach, nechci stále převlíkat, tak koupím asi tu přeb. plínu a dám to pod něj, ale leží stále všelijak, tak nevím.Nejhorší pro nás bude vysadit plínu na noc, jelikož se někdy stává, že ve 3h ho musím přebalit, jak má nalitou plínu, strašně pije a na spaní se mu musí dát pití, ale jen tak na dno.Nevím, co to má za zlozvyk.
27. lis 2009 v 08:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,
zdravím po čase.. veľká gratulácia mamičkám druhých detičiek, ste šikuľky, ako to zvládate s dvoma detičkami :sweat_smile: .
Som rada, že vás môžem pokukať na fotkách, sem tam pokecať na FB, nejak neostáva čas aj tam aj tu + často sme vonku, alebo niečo robíme (ako vidím, nie som v tom sama :sweat_smile:).

K vianociam - kuchynku asi nie - podobne ako Selu, nejak neviem kam ju dať, ale hlavne - ak si vôbec kuchynku všimne, tak sa pohrá v mama klube s kuchynkou, ale teda veľa času sa s ňou nehrá. Skôr nás bavia puzzle - tie teraz vedú, skladačky a také veci, takže vianoce budú asi takéto.. no a nejaká knižka určite, aj keď knižky moc nemusí, snáď nájdem takú, čo ju bude baviť. Miluje "čítať", ale skôr časopisy, miluje fotografie, ilustrácie ju moc nebavia, hlavne také fotografie, kde sú zvieratá, stroje, počítače, ale hlavne ľudia. Každý večer "čítame" pred spinkaním z časopisu.. tak neviem či jej nemám pod stromček radšej kúpiť nejaký national geografic magazín miesto knižky :grinning:.

Vzdorovanie... nejak som si zvykla :stuck_out_tongue_closed_eyes:. Si povieme neskôr malé deti - malé starosti.. už sa teším na pubertu, keď im bude všetko jedno.. a ako sa budeme rozčuľovať nad nezmyselnou módou s holými bedrami v tejto kose a tak... potom si len povieme aké to bolo ľahké dohovoriť prckovi :grinning:, ale teda jedy niekedy u nás sodoma gomora. A často také šoky, teda to nie je o vzdorovaní, ale o tom, čo dokážu..
Napr. tento týždeň som skoro dostala infarkt, keď som vešala bielizeň na balkóne, princezná behala okolo mňa a hore-dole na balkon z balkóna a zrazu bum- zabuchla mi dvere, čo by nevadilo, ale ešte aj kľučku otočila nadol :fearful: :zipper_mouth: - takže ma fajn vymkla na balkóne bez mobilu a len v tričku :stuck_out_tongue_closed_eyes:, čo by až tak nevadilo, ale šoky, že čo ona ako bude robiť sama v byte teraz, keď muž v práci... Tak som na ňu kričala a gestikulovala cez ten plast a sklo, nech skúsi otočiť kľučku hore s tým výsledkom, tak sa snažila bambuľa, ale nešlo jej to. Celé to trvalo len nejakých 15 sek., už som myslela, že ju nejak pošlem preč a rozbijem 2-sklo, ale našťastie podarilo sa mi vyvaliť dvere.. no smejem sa na tom dnes. Takže teraz čokoľvek idem na balkón, tak nechávam nohu vo dverách :grinning: :grinning:.
No ale je už super sranda s nimi, že áno. Nikdy predtým som sa toľko nenasmiala ako teraz na materskej na tých trikoch a výmysloch a tak.. pekný deň
27. lis 2009 v 15:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
jaj a spinkanie - u nás cca ráno vstáva 7.30, niekedy skôr (ale tak raz do týždňa mi dopraje aj do deviatej - väčšinou pri mne), cez deň jeden spánok maximálne hodinu, niekedy 45 min., niekedy vôbec :stuck_out_tongue_closed_eyes: a večer pri dobrej hviezdnej konštelácii o pol deviatej, ale často sme ešte o 22,00 hore.. Nenašla som žiaden súvis v tom, že či máme deň veľmi aktívny, či sme boli plávať, alebo cvičiť, alebo čo sa spapalo, skrátka spánok ju nebaví a väčšinou ho bojkotuje. To má asi po mne :stuck_out_tongue_closed_eyes:, tak čo už, ja toho tiež moc nenaspím a skôr ma baví aktívny oddych ako pasívny.. gény sú svi..e :sweat_smile:.
27. lis 2009 v 15:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek