• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a jejich prckové z ledna 2008

Nasa cukrarka uz ma hotovu torticku na zajtra, veeelmi sa mi paci :dizzy_face: Co poviete?
http://www.tortyodmamy.sk/?q=3d-torty/zajo

Uz aby prisiel domov Jurko a mohla som sa pustit aj do tej jablckovej, z ktorej bude moct papat aj Lilinka
6. únor 2009 v 17:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Adelka, torta je naaaadherna, taka milucka a nezna, az je skoda ju zjest :wink: ....prajeme vam, nech sa vam oslava podari, nech je Lilinka v pohodicke a hlavne, nech si to uzije....no a samozrejme zelame malej velkej slecne k zajtrajsiemu jednemu rocku vsetko len to naj,naj,naj - nech je zdrava, stastna, nech nadalej rastie do krasy a aby sa jej v zivote darilo ... :slight_smile: ... a Adamko samozrejme posiela pusku......blahozelame uz dnes, lebo neviem, ci sa sem zajtra dostanem...
6. únor 2009 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte :slight_smile:

no Sisi: si zlata, ako krasne si to napisla, hlavne si podporila Mariju... :wink:
tiez s tebou suhlasim...
my sa zase kojime aj v noci... tieto posledne 3 noci, aj kazdych 20 min (kedze sme boli chori)... ale pravda je, ze cez den ho uz ani nenapadne pytat mlieko, vie ze ho nedostane. my sme to mali cez den, ze pytal aj kazdu hodinu a uz som bola zufala, lebo vsade, kam sme sa pohli, som musela vsade kojit... no, ale my mame problem, ze nas maly je alergicky na BKM (bielkovinu kravskeho mlieka), takze okrem mojho mliecka nedostava nic mliecne, cize keby som prestala kojit v noci, uz by mal velmi malo mliecnych bielkovin a vsetkeho, co mu treba. a mna to zase neobmedzuje... cez den uz by som ho kojit urcite nexcela.

Marija: drzim palce!!! :sunglasses:

Adelka: kraaasna torta!!! to bude mnamka :sunglasses:
xcem Olivii uz teraz zablahozelat vsetko najnajnaj k 1.rociku, nech je zdravucka a stastna :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
zajtra cestujeme k nasim, aj moja mama ma narodky 7.2. :slight_smile:

paaa a krasny vikend
6. únor 2009 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jahoda. :sweat_smile: Ale mila prihoda. :grinning:

Este som ani neskusala dat krpateho na zem v obchode - nechodime casto s nim nakupovat a vydrzi v kociku na tu chvilku, teraz mam trosku problem si predstavit, ako s nim budeme fungovat na dovolenke (ideme do Terchovej o tyzden). Zisla by sa tam nejaka restika s detskym kutikom, nech si polozi.

Neberu nahodou vase deti Denerel? Je to na podporu imunity. Neviem, ci to suvisi, ale pred par dnami nam dosiel a v poslednom case ma Misulo hrozne licka, dnes ich mal obvzlast cervene. :unamused: Tak neviem, ci to moze byt tym alebo niecim inym, este ma napada jablko - posledny tyzden jedaval surove castejsie, nielen vo vyzive a mozno nan nereaguje dobre.
6. únor 2009 ve 21:34  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marija, nech to s kojenim dopadne co najlepsie pre vas obidve....aby ste boli spokojne....suhlasim so Ssissi /pekne si to napisala/... u nas to funguje podobne - v noci vacsinou staci pohladkat a dat dudinu, cez den sa kojime skoro rano, poobede a neskoro vecer a okrem toho si Adamko na mliecko ani nespomenie....ale tiez sme par noci museli vydrzat, aj ked to nastastie nebolo az take strasne - v podstate som mu v noci postupne posuvala kojenie co najblizsie k ranu /zacinali sme asi okolo druhej a postupne sme sa prepracovali az na ranne kojenie/....tak drzime palce, nech je to co najbezbolestnejsie...

Deini, a ake ma tie licka? Len cervene, ci ma aj nejake vyrazky? Adamko maval take velmi cervene licka, kym som nezistila, ze mu na ne nestaci bezne detske telove mliecko (hlavne po kupkani, resp. po plavani, saune alebo po pobyte vonku), ma citlivu pokozku na tvari (ja mam to iste, niekedy aj pri sprchovani mam pocit, ze mi popraska pokozka na licach). Vtedy vyzeral ako Marfusa z Mrazika a licka mu uplne horeli. Pomohlo mu, ked sme mu zacali natierat licka normalnou mastnou modrou Niveou. Len neviem, ci je to aj vas pripad....
6. únor 2009 ve 22:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Adelka ta torticka je bozzzssska :grinning: mnam.... Lilinke prajeme zo srdiecka vsetucko najlepsie, nech sa jej dari a chorobky ju obchadzaju a krasne oslavte a rychlo pridajte fotocky :wink:

AD nakupne centra my tam velmi radi chodime raz za tyzden VIkinke sa tam totalka paci tam nam vlastne zacala sama behat a pobehuje hore dole a vozi sa v autkovom nakupnom voziku, no supis....aj dnes chcem mangela vytiahnut do BA, bo chcem ist kuknut aj do Pre deti tie golface poskusat a mala by som reklamovat ten nas kocik, bo sa nejako para a to ma pol roka :angry:
7. únor 2009 v 08:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ranko,
Prajeme Adelkinej Lili všetko najlepšie k dnešnému sviatku :dizzy_face: . Torta je krásnučká, jemnučká, mňam mňam :slight_smile: .

Deina, denerol neberieme. Ale červené líčka, niekedy, môžu byť aj keď rastú zúbky. Také úplne červené ako z rozprávky o Mrázikovi. Snáď to nie je nejaká alergia :unamused: .

Soni, JJ, je to presne o tom - veď kojenie je aj o takom tom sociálnom kontakte - blízkosť - dieťa+matka, jedinečná chviľa, keď matka dáva dieťaťu jesť a dieťaťu je pri tom tááááák dobre, (viď. môj jeden kamarát, dnes má už po tridsiatke, bol kojený, a dodnes si tak matne spomína na tie kojace chvíle pri mame, ako mu bolo strašne dobre.). Je fajn, že to teda robíte tak, ako vám to obom vyhovuje, lebo veď ten stres, ak je maminka už nešťastná z kojenia, musí dieťa cítiť.

A tie nákupy - u nás je problém najmä v tom, že Natka chce veľa robiť sama, v obchode je to napr. byť na zemi a ísť sama.. A po dvoch je to ešte také nemotorné (a tak na 6 krokov max.), tak šup na 4 a je to :sweat_smile:.
7. únor 2009 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci robila som tu jablcnu omeletu je super malej aj mne chutila :stuck_out_tongue_closed_eyes: ako si to goooooglila :confused:
7. únor 2009 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
A inak včera sa nám stala taká vec - Natka vymýšľala, stále liezla hore na gauč a z gauča trhala žáluzie na okne. Po stý krát som ju dala dole, s výčitkou "nonono", čomu potvorka dobre rozumie.
aj som z izby s ňou odišla, aby ju to nedráždilo, a keď sme sa vrátili kvôli plienke, tak robila to isté opäť. Tak som ju tak jemne štipla na zápästie do tej rúčky, ktorou opäť driapala žáluzie, nič čo by bolelo. Jej odpoveďou na to bol zúfalý strašný plač, taký, že ho museli počuť susedia snáď aj na prvom (bývame na 11-tom) poschodí. Taký v štýle: mamááááááá čo si mi to urobiláááááááááááááá??? Sa mi pozerala do očí a plakala. Nikdy predtým som ju nevidela takú sklamanú.... Celkom ma to dostalo, no skrátka, výchova = samá dilema, a to mám na ňu diplom :sweat_smile: . Môj muž, keď som mu to zrekapitulovala, len hlesol - dobre to na teba zahrala, herečka :sweat_smile: . Tak si vyber :confused: :sweat_smile: :grinning: .
7. únor 2009 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj kočky
spali jsme v noci dvě hodiny, malá řvala jak tygr u sebe v postýlce, tak jsme ji měli u sebe, nesnesla na sobě přikrývku, jak jí to svrbí, tak se nedá vydržet
jsem jako chodící mrtvola, už se těším až to bude za námi

a přejeme Lilince od caramelky, poslednímu lednovému miminku :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: vše nejlepší, hlavně zdravíčko, štěstíčko a hlavně hodně radosti, kterou jí určitě ocino a mamina obstarají....

pěkný den.... jdu se věnovat malé neštovicové princezně
7. únor 2009 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
leni, ja ti ani nevim, jaxem to vyguglila, nasla jsem recepty.cz a tam bylo ze varime detem, jinak my ji meli vcera taky k obedu a mala ji slupla asi za dve minuty, furt jsem ocekavala, ze mi aspon pulku necha a ona soukromnice me jen nechala na malou lzicku ochutnat :grinning: :angry: :grinning:

Lilince adelcinej VSE NEEEEEEEEEEEEEJ :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
7. únor 2009 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte!!!!
Aj my prajeme Lili krásne narodeninky :dizzy_face:
Tiez nas caka zajtra oslava,tak upratujeme jak diva,Simi je cely den u svokrovcov :wink:
7. únor 2009 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Olívii želáme všetkoooooooo najlepšie k 1rôčiku!!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

torta je náááááádhernááááá
7. únor 2009 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moje dieta spi u svokry uz dve a pol hodky :confused:
7. únor 2009 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,
Baby, nemáte niektorá skúsenosť s plienkami do vody značky Babylove z DMka? Dík :wink:
7. únor 2009 v 16:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ssissi,osobnu nie,ale kamoska je s nimi spokojna.... :wink:
7. únor 2009 v 16:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky

caramelka, tak dort je překrýsný, takový jsem ještě neviděla, na kolik přišel, jestli to není tajemnství, a hlavně Olivince přejeme hooodně zdravíčka a pohůdky a krásnou oslavu!!!!

tak holky nakonec z toho nebyly // čárky, ale viróza, takže hlavně přeji všem hodně zdraví, nestálo to za nic, sice to zvracení a průj... trvalo jen den + zimnice a omdévala jsem a do toho MM musel zvládat malého, který také zvracel. Už jsem Ok. ale vidět, jak malý tak zle blinká a nemohla jsem mu pomoci, protože jsem byla na tom stejně...tak ať takovou virózu nechytíte vy a ani dětičky!!!!!!!!!!!!!!!!! :frowning2:
7. únor 2009 v 18:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
ssissi, já tyhle plíny do vody stále používala do plavání a nikdy se nám žádná příhoda nestala, byly dobré :sunglasses:
7. únor 2009 v 18:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

Ssissi, my sme pouzivali plienky do vody Huggies, ak planujete chodit castejsie plavat, tak sa Ti urcite lepsie oplati kupit malej plavky....my sme kupili take, co maju suchy zips a snurky, takze sa daju upravovat podla toho, ako babo rastie - stali do 300,-Sk a uz to vyuzijeme napr. aj v lete a samozrejme na plavani.

Inak s tym placom to poznam, Adamko presne vie, kde co nesmie, dokonca sam ukazuje na video, zasuvku, zaluzie NONONO....a minule stal pri videu, len som mu povedala Adamkoooo? - ani nie zvysenym hlasom, len s takou otazkou, ze ci vie, ze tam nesmie a bol taky straaaasny plac, ze sa nedal ani utisit.... :frowning2:

Lifi, skoda, ze to nebola ta prijemnejsia varianta.. :wink: ..a takuto crevnu virozu sme absolvovali zaciatkom tyzdna vsetci traja - vlastne viaceri clenovia nasej rodiny.....takze viem presne o com pises....u nas Adamko nastastie nevrackal, len mal hnacku....hlavne, ze uz vam je lepsie....a casom hadam budu aj //. :grinning:
7. únor 2009 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
soni, takze se vam ta alergie na MB nakonec potvrdila :frowning2: ...u nas je ted Miska v naprostem klidu, nejhorsi mela ten kzemek v lete a zda se mi, ze jaxem ji zacala prikrmovat, ze to snasi jeste lip, nez kdyz jsem kojila a neco pojedla, to byla osypnuta hned, kazdopadne jsem ji nemela jeste odvahu dat ani citrusove ovocko ani rajcata a papriku

a dnesni obed byl havarka, rozhodla jsem se pro karbenatky z mrkve a brokolice, apropo to bylo na tech strankach od gabi, uz jsem mela uvarenou a rozstouchanou zeleninu a mela pridat syr, strouhanku a vajicko, no a kdyz jsem tam to vejco klepla, tak zaprdek, no fuuuuuuuuj :stuck_out_tongue_closed_eyes: :angry: :stuck_out_tongue_closed_eyes: cela smes letela do wecka a to z 90% k vajicku cichnu nez ho nekam supnu, takze rychle vymyslet co k bramborum, co uz byly skoro hotove, tak jsem vytahla file a udelala ho na masle :grinning:

jinak mari, drzim pevne pesticky s kojenim a postupnym odstavovanim, souhlasim se sisi :wink:

lifi, snad uz bude Ivosek v poho, verim, ze jste si zazili vsichni krusne chvilky :pensive:

a myslime i na kacenku od Kati, at ji nestovice brzo opusti :wink:
7. únor 2009 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Livika, a vieš k tým plienkam aj niečo bližšie? Študovala som obal a píšu, že pri vyzlečení treba zboku roztrhať. Nedajú sa normálne stiahnuť ako napr. kúpacie huggiesky? Huggiesky do vody sú fajn, len stoja skoro euro/jedna plienka. Tak ma celkom zaujali tie babylove, tie sú za nejakých 50 centov/plienka. Len ak ich mám po každom odchode z bazéna roztrhať, tak vyjdú mnohonásobne drahšie. Fungujeme sauna (tam je bez tej plienky), sprcha, natiahnuť plienku, bazén, stiahnuť plienku a zas sauna... Ale dávať novú a novú plienku zakaždým, ked vyjdeme von z bazéna, lebo stará bude roztrhaná, sa mi zdá zbytočné. To by nám celý balík nestačil pri jedinom pobyte pri bazéne.
7. únor 2009 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lifi, to je hrozné, taká viróza, až teraz čítam ďalej, som tu cez mobil. Boli ste aj u dr? Viete čo to bolo? Ale ste v poradí tu už tretí, ak sa nemýlim.

A tie dm-kové plienky vieš zobliecť bez roztrhania? Na krabici píšu, že sa na boku roztrhajú- tak sa zobliekajú.

Simuska, nejdeme chodiť nejak pravidelne, len ideme tento týždeň na taký pobyt a tie látkové sa na túto príležitosť neoplatia, lebo by sme museli kúpiť aj troje z tejto ročnej veľkosti, aby sme mali vždy suché. Skrátka ak pôjdeme do wellness centra napr. dva, tri krát za deň, nechce sa mi riešiť, či dovtedy uschli plavky. Po odchode odtiaľ tu jednorazovku vždy zahodím. Ale myslím, že dobrý tip na leto a na plavecký kurz a tak.
7. únor 2009 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Caute, tak my sme dnes mali nakupny den....Vikinka pre istotu ani nespala, aby nieco nezmeskala a to som si myslela, ze bez spanku nemoze vydrzat do vecera a kukni ju :grinning:
Boli sme v PRe deti kuknut kociky a nic sa mi nepaci :unamused: , tak to nechavam este otvorene, ale najviac asi vyhrava maclaren techno xlr, len ta cena :confounded:
No a malej sme kupili kupili do izbicky koberec je bohovsky a stal nas len 15 eur, co som sa cudovala....
Potom sme tatika odviezli na ochutnavku vin a my sme s kamoskou skocili este na kolacik do cukosky a domov sme dorazili oz o pol osmej uff, pre mna to bol dost narocny, ale krasny den a Vikinka ako keby mala duracelku v sebe ako to krasne zvladla....a teraz uz krasne odfukuje :grinning:

Lifi rychlo sa uzdravte....

Ssissi co je to za pobyt v tatrach, bo som nieco zhanala tu na okoli a nic aj pre dieta tu neponukaju... :angry:
7. únor 2009 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
SSISSI,neviem :confused:
Len kamoska mi hovorila,ze naco pouzivam Huggies,ze toto je to iste,ale zatial som neskusila :sweat_smile:
7. únor 2009 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lucka, tak to bola aká škoda tej prípravy a tak všetkého, ale fajn si sa vynašla :wink:.
Tiež som premýšľala nad Sonkiným Krištofkom, či tá alergia na bkm je niečo definitívne, alebo, či je to tým, že bkm patrí do rizikovej tabuľky jedál, kvôli ekzému a tak. Dúfam, že nemá tú alergiu :-/
7. únor 2009 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
ssissi, u dr, já jsem nebyla, protože to měl v pondělí manžel, takže jsem to chytla od něj a Ivošek s tím jsme byli, jenže dr., říkal, že je v pořádku, že možná bacil od nás chytnul,ale že to snesl prostě líp než mi, zzvracel jen dvě noci, ale přes den mu prostě nic nebylo ani teoloty neměl, tak nevím, zda to neměl jen z jídla?

ty plíny jsem netrhala, šly nám sundat i tak....

já nemám čas na dočítání...Katušce hodně zdraví, ani nevím, že takové roční děti už můžou mít neštovice, těch se u nás bojím, protože já jsem je do dneška neměla!!!! :angry:
7. únor 2009 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jeste jsem se chtela zeptat, jak simuska psala, ze ji dokina nedoporucila davat kureci a kruti sunku, my ji valime uz nejaky mesic :sweat_smile: :confused: tak jsem ted uuuuuuuuuuuplne na vazkach

sisi, myslim, ze to snad nebude definitivni, ze v urcitem vekovem obdobi, se to snad muze uplne vytratit :confused: ale je to jen ma domenka :sweat_smile:
jen vim, ze jsem ted byla za kamoskou v porodce, rodila v utery Sofinku :dizzy_face: a donesla jsem ji ananasovy dzus a ze srandy ji rikala, ze snad neni alergicka, tak mi rekla ze ne, ze jedinou alergii co ma, je prave na BKM, ale ze vlastne nemuze jen ciste mliko, ze acidko, zakysanou smetanu, jogurty a tak muze...
7. únor 2009 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
lifi ani ja som nestovice nemala, tak bojim bojim....detska dr. mi hovorila, nech sa radsej dam zaockovat ja nez mala :unamused:
7. únor 2009 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
kočky, mám nervy, malá ještě nespí, zavře oči a začne se drápat, visí na postýlce a volá mááámááááááá
no to zase bude bezesná noc
oči mám jak párátka, je to vysilující, všude samej pupínek, má je i v uších

jo Lifi, dostala je přesně v roce
infekční je 7 dní, takže to musíme být v izolaci, je to na mozek
a já je měla jako dítě, ale Janova máma si to nepamatuje jestli je měl, no jako dospělému bych mu to nezáviděla, to musí bejt otřes, no čím dřív prej tím líp
držte nám palce
7. únor 2009 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
leni, MM je mel v 18ti a jeho bracha ve 24
7. únor 2009 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek