• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a miminka z Prostějova a okolí. Přidejte se.

14. dubna 2015 
Verdík prosím recept na vánočku ,ale mám obavy že se mi rozjede na to jsem expert :grinning: všechno kalpne spletu krása , ale jak vytáhnu z trouby tak by jste nepoznali původní tvar :grinning: .
Denoušku já peču dorty posílala jsem je mailem holkám a nevím jestli i tobě :confused:
27. lis 2008 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krááááásnej srub :dizzy_face: :dizzy_face:. A boží vánočka, jsi šikulka šikovnuá :dizzy_face:
Přemýšlela jsem taky nad chaloupkou, ale usnesla jsem se, že klasický perníky by mohly stačit, už tak jich je pro regiment, ze šedesáti dek mouky :stuck_out_tongue_closed_eyes:. Právě jsem je dopekla :grinning:. Což o to pečení, ale to zdobení. Asi je nazdobím hnedka v pondělí, jestli bude tchýně hlídat a udělám si těsto na vanilkový rohlíčky :wink:. Ať mám perníky z krku. Bo ve fázi, kdy už je cukroví všechno hotový a mám se pustit do zdobení perníků, tak se mi chce cokoliv, jen tohle ne, bo všeho toho zdobení už mám akorát tak po krk :angry: :grinning:
Kristy, a pícháš do té vánočky špejle? I když ono to asi taky nadvakrát nepomůže, co? :zipper_mouth:. U našich se peče vánočka ze šlehačkovýho těsta, je mňamózní, recept ale u sebe nemám :confused:
27. lis 2008 v 16:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
verdíku smekám kloubouk ..nádherná chaloupka..tak krásnou ji teda nemám....kuknite do alba,tak yjsem tam hodila moje výtvory chaloupky a cukroví ale letos upeču jen perníčky,pač hned po vánocích máme 2 dorty Klárinčiny.....a nechávám si upect trošku cukroví u známé..ale možná i něco upeču...uvidíme jak to bude s tou moji čerticí...pokud bude hajat pekně tak něco zvládnu jestli ne..tak sní noc neudělám :grinning: ..ale vůbec mi to nevadí letos!!!! Můj největší dáreček a potešení je Klárinka.....a za ty nervy jestli stihám letos napéct nebo ne..to je to poslední..... :slight_smile:
27. lis 2008 v 16:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
a jiji to máš pravdu upéct perničky to je brnkačka,ale než to nazdobíš ty všeck ykousky,to je to nejhorší..to tak pak už nebaví že?
27. lis 2008 v 16:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Super! Jste holky šikovný :slight_smile:
27. lis 2008 v 17:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
teda holky, vy mi dáváte, úplně se mi sbíhají sliny :grinning: :grinning:
27. lis 2008 v 17:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti,do těch perníčků mám dát normalní máslo,nebo Heru?A jsou ty perníčky měkké a při kolika stupních je péct?
27. lis 2008 v 18:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Teda Verdik to je fakt nádhera :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Já mám taky napečený perníčky a malýmu chutnají i bez ozdoby :dizzy_face:
27. lis 2008 v 19:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Normo já dávám normální máslo,to co zrovna mám doma...i perlu atd....a peču vše při 170 st.7-10 minut..to poznáte...a upečené potřít žloutkem..
27. lis 2008 v 19:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, tak Kája už hajinká ,dneska spinkala v noci krásně v 19,00 usnula a zbudila se až 3.18 nádhera cucla si a hajala miláček můj :grinning: ,a dnaska už hajá ta kaše ji asi zasytí nebo to bude těma zonama fakt nevím každopádně jsem ráda že už tak krásně spí :slight_smile: .
Perníčky a cukroví děláte chutě ale já jsem na tom podobně jako jiji upečeno už mám ale ted tu hromadu nazdobit to bude mazec Kristýnka poctivě ujídá tak toho snad nebude tolik :grinning:
27. lis 2008 v 19:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
No, já to snad všechno ani zdobit nebudu. Uvidíme. Přemýšlela jsem, jak si to zjednodušit, tak asi koupím barvičky, kuře natřu celý nažluto, jen udělám oko a křídlo a bude :grinning:. Z hříbků udělám muchomůrky červený, stromek napatlám nazeleno, se s tím párat prostě nebudu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Jinak já taky dávám máslo, tyhle margaríny bych asi měla strach, bo obsahují dost vody, ale jestli to marti máš osvědčený a víš, že se to po tom nerozjede, tak proč ne :wink:
A peču taky tak na těch 170 :slight_smile:
27. lis 2008 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
jejda Verdiku, to je mazec, ty jsi teda pecařka :grinning: to jsem o tobě vůbec nevěděla :grinning: tak to já jsem úplná ostuda, pač u nás peče babička a šílený kvanta a druhů až až ,tak já nepeču. Ještě tak když Kika byla malá, tak jsme pekly perníčky , ale ted je těžká pubertačka, tak si pro cukroví asi jen pojedeme k babičce :wink:

jste všechny holky šikovný :wink:
27. lis 2008 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky děkuji za pochvaly, marti tvoje chaloupka je taky kouzelná, ten srub byla pěkná piplačka se přiznám, ale pustím se do něj znovu :grinning: :grinning:
kristyan já bych ti strašně ráda poslala ten recept na vánočku, ale já jsem si ten recept našla na internetu vloni a pekla jsem ji poprvé a samozřejmě jsem si ho neuložila do oblíbených položek, ale pokusím se pohledat, třeba najdu, který to byl a měla jsem v ní napíchané špejle, jinak by se určitě rozjela :grinning:
jo a je super jak ti Karolínka spinká, paráda, tak jen tak dále, to už je ta noc o nečem jiném a ty jsi ráno taky odpočinutá, viď, tak Karolínko hezky tak spinkej pořád :slight_smile: :slight_smile:
perníčky ještě nemám, ale pustím se do nich o víkendě :slight_smile:
hezkou dobrou noc a krásné sny dětem i maminkám, pa :wink:
27. lis 2008 ve 22:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ránko,
tak se přidáváme do stavu nemocných. Jájoušek má rýmu, chroptí jak prasátko. :frowning2: :frowning2: :frowning2: Takže plavčo jsem zrušila a odsáváme a odsáváme... jen mám pocit, že bych mohla odsávat permanentě :frowning2: Vůbec nevím kde to chytil,nejspíš na něj někdo prsknul na rehabce nebo u Dr. :confounded:
28. lis 2008 v 08:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Oli, s tím častým odsáváním bacha, já jsem si dělala srandu, když měla Míša tři měsíce a chytla první rýmu, že mám pocit, že čím víc odsávám, tím víc soplíku se tvoří, že je to jak s mlíkem. A pak jsem někde četla, že to tak je, že se tím podráždí sliznice a pak se tvoří víc soplíku a je to začarovanej kruh. Takže já se teď snažím odsávat co nejmíň a kombinuju to se šplícháním do nosíku (kapky by u nás asi neklaply, bo to než bych kapla, tak by mi zdrhla :stuck_out_tongue_closed_eyes:). Máme buď mořskou vodu nebo Otrivin Baby :slight_smile:
28. lis 2008 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,

no Oli jako kdybys to včera neříkala..ach joo je to trápeníčko i když je to hloupá rýma..známe to :wink: .musím to zaklepat..my zatím nic....no já peventivně šplichám tu moskou sůl..může se to preventivně šplíchat jednou denně...a malá když pčiká tak hned šplichám...tak si to pořid..na rýmu je to myslím i 4 denně,ten otrivin se může použivat 3 dny...to je o ničem...

dnes je nádherně..chystáme se ven..tak zatím pa holky
28. lis 2008 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
No, já zase mám pocit, že když už tu rýmu má, tak ten Otrivin pomáhá víc. Ta mořská voda se prý při rýmě nemá, i když nevím proč. Je to tam i napsaný, kolikrát denně se má šplíchat při rýmě a holky na naší domovské diskusi svorně trvdily, že jim dr. řekl, že při rýmě se dávat nemá :confused:
Tři dny? Musím mrknout do letáku. Já jsem ho koupila ve středu, takže teorericky ještě dneska a šmitec :confused:
28. lis 2008 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jitu no já právě přemýšlela, jestli fakt není lepší odsávat míň. Psala jsem manžovi ať koupí tu mořskou vodu a libenar. Tak mu písnu ještě ten Otrivin a uvidíme.

Marti no nakonec fakt dobře, že to včera nevyšlo, pr bysme třeba dovezli bacila už, i když včera ještě rýmičku neměl.
28. lis 2008 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Oli tak jsme se vrátili od dr, dneska to šlo docela rychle,na průduškách Adámek nic nemá, řekla nám, že by bylo nejlepší s ním vyrazit na pár dní na hory a je po rýmě :slight_smile: :slight_smile:což je skvělý nápad, ale táta si teď vzít dovču nemůže :frowning2:
pro jistotu mu vzala výtěr z nosu a napsala nám nějaké homeopatické kapky do nosu, tak to máme zkusit, stříkat říkala raději než vincentku taky mořskou sůl a jitu píše zas jak holkám říkali ať při rýmě nedávají, tak pak si vyber, každý má na to jiný pohled a názor :confounded:
s tím odsáváním z nosu, dr říkala odsávat , já ji zas říkala, že doktoři z orl taky říkají raději míň než víc, neboť se podráždí sliznice a pak se tvoří hlen pořád a pořád a přesně jak psala jitka- začarovaný kruh je tu a rýmy ne a ne zbavit, už jsme to probírali i s dadli, nevím, jaký mají na to ostatní holky názor, třeba písnou co a jak je to u nich, když mají mimouši rýmu :frowning2: takže malému odsaji třeba jen před spaním, pokud vidím, že se mu fakt moc špatně dýchá nebo je podrážděný a nechce třeba moc baštit, jinak ho nechávám ať se s tím trošku popere sám :wink:
ven můžeme,není důvod nechodit, tak to je fajn :slight_smile:
marti vy se držíte s Klárinkou, tak, ťuky, ťuky,držte se :slight_smile:
Oli tu rýmu to lítá vzduchem, takže jste to mohli chytit jak na cvičení tak u dr, posraná rýma, co!!!!tak ať se jí Jaroušek brzo zbaví, je to fakt otrava, drž se, pa
28. lis 2008 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ilčo jojo, posr... rýma, je to naše první nemoc, tak jsem z toho celkem špatná. Nejhorší je fakt, že každý říká něco jiného. No ale myslím, že ani vincentkou, mořskou solí ani libenarem nic nezkazím. Teda doufám.
Štve mě, že dneska je krásně a my tvrdnem doma. Má zvýšenou teplotku, asi taky i z toho jak v noci nespal, tak s ním radši ven jít nechci.
Holky, snad se Ti naši mimoušci brzo uzdraví, je to těžký, koukat na ně, jak jim není dobře. :frowning2:
28. lis 2008 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jako my jsme díky té pos.... nemoci spaly odpoledne asi tak dvacet minut. Budí ji kašel, ale kašle vyloženě, jen když lehne, takže si myslím, že je to ten hlen, jak jí podráždí krček, tak kašle. Přes den nezakašle, ale jak lehne, tak se úplně dusí, chudinka moje malá :unamused:. Takže ji to probudilo a už se rozhodla, že je vyspaná, tak tu řádi. Vrthla mi na noťák a stihla mi vypnout tu zabudovanou myš, no dalo mi to pořádný úsilí zase to zprovoznit. Pak našla takový ty kovový kolečka pod horký hrnce, tak to házela na podlahu, no chudáci sousedi. Pak našla balonek, házela ho přes stůl, když jí tam zůstal, neváhala za ním vylízt. Před chvílí zase stála na sedačce a krámovala na baru. To je prosím nemocný dítě. Ještě by měla přijít ta mudra ukázat mi, jak takový čertisko mám zavřít na celej den do postýlky :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
28. lis 2008 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

tak odsávání se doporučuje tak 4x denně max, z výše uvedených důvodů. Já většinou holky odsávám ráno, než pijí mlíčko, aby se jim lépe dýchalo, před obědem, odpoledne a večer. A doufám, že odsáváte s pomocí vysavače, je to oproti klasické odsávačce ústy nebe a dudy.

Kromě mořské vody se nám rovněž osvědčil olynth aroma therapy do zásuvky. Krásně uvolňuje nosánky, aby se lépe dýchalo. Je to ale pro někoho dost aromatické. Já jim to nechám zapnuté jen tak 3 hodiny a pak to vypnu. Někdy věším v pokoji mokré plíny nebo prostěradla na zvlhčení vzduchu (zvlhčovač je nejlepší, ale ten nemám). Taky kapu otriven a na pyžamka ještě Babyx-inhalat.

Tak ať jste brzy fit! Rýma je prevít.

A ještě k tomu nechávání dětí doma samotné, bez dozoru. Nevím, zda mě jen zkoušíte nebo si děláte srandu, ale to vážně nevíte, co by se mohlo všechno stát, a to ve vteřině, když si jen "odskočíte"? Co když vás porazí auto, nebo začne v domě hořet, zasekne se výtah, co pak? Nebo dítě se vzbudí, přeleze postýlku (vždy je to poprvé a nemusíte u toho být), praští se, třeba i v postýlce, vdechne mlíčko, to se stalo i po dvou hodinách od toho, co ho 10-ti měsíční prcek ráno vypil a už mu nebylo pomoci a to ho začali zachraňovat okamžitě. Tohle prostě nikdy nepochopím, ale máte vlastní rozum. Jen doufám, že nikdy nebudete muset litovat.

Krásný zbytek pátku a super víkend všem! Marodům brzké uzdravení a zdravým, ať se bacily vyhýbají.
28. lis 2008 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Gemi nezkoušíme tě. Myslím, že 15 minut, fakt není tak hrozný. Navíc když spí, je menší pravděpodobnost, že se mu něco stane. Nechat ho v postýlce, ohrádce vzhůru a jít pověsit např. to prádlo, tak mi to tam zboří, pr se naučil otáčet, a je mu jedno, že tam má šprušle, mantinel... prostě se pořád snaží dál.
My máme obě babičky daleko, takže hlídání nemáme a čekat se vším až do večera, než přijde manža, to si jaksi nedokážu představit. A brát sebou dítko do sklepa nebo k popelnici mi taky nepřijde jako zrovna to pravé.
28. lis 2008 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
K tomu spaní samo doma mám podobný názor jak geminis myslete si o mě co chcete ale já mám problém jít dát slepicím na dvůr zrní když malá spí je to otázka asi 5 min a stejně tam jdu až je Kristýnka doma nebo když přijde babička já jsem pesimista a když se něco stane tak hned myslím na nejhorší tak se snažím možným událostem předcházet :unamused: mám fobii z nemocnic a tak představa že by moje děti museli do nemocnice je hrozná samo že bych šla s nima ale dělám všechno proto aby to nenastalo to je můj názor ,ale neodsuzuju nikoho spíš vám závidím protože mít tu odvahu tak by mi to třeba nějaké věci usnadnilo :wink:

Já jsem zakřikla to naše super spaní :sweat_smile: dneska už to tak super nebylo budila se asi co 2-3 hodiny ale nic nechtěla jen mrčel ani prsinko a ano čajík tak nevím :frowning2:
28. lis 2008 v 16:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
krystian u nás je to to samé...z toho spí pár dní krásně,pak zase katastrofa.....a pak azse krásně....ale my to zvládneme.....my jsme silný mamky :grinning:
28. lis 2008 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Přidala jsem fotečky z oslavy kuk :confused:
28. lis 2008 v 17:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kristi hezké fotečky. Kristýnka je podobná na tatínka že? :wink:
28. lis 2008 v 19:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
kristyan krásný fotečky,jste hezká rodinka a ty Karolínčiny modré oči , co by za modré oči u Adámka dal náš tatínek, tolik si přál modré očenka a asi má slabé geny, Adámek má očička jako já :slight_smile:
malá taky pěkně řádí a jak vidím nenechá nic na pokoji, co ??!!je paráda jak dovádí se sestřičkou, v tomto je Adámek trošku ochuzený, neboť mladá už je k němu moc veliká na hraní, to jsem říkala i geminis, že je to fajn , že jsou holky k sobě a vyhrají si a aspoň chvíli se zabaví :slight_smile:
tak pa , hezký večer a víkend,zítra má fučet, snad jim to nevyjde a bude se dát jít ven :slight_smile:
28. lis 2008 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
Verdík
holky si pohrajou jak kdy někdy i třeba hodinu o nich nevím ale někdy mi Kristýnka řekne já tu Káju v pokojíčku nechci tak je se mnou ale jak má příležitost tak Kája hned doleze do pokoje a Kristýnka je schpná mi ji donést s tím že ji tam fakt nechce a zavře si dveře a Kája pak brečií za dveřmi .
Kolčo
jo jo je Kristýnka podobná na tátu je jako by mu z pr vypadla i povaha ,a Kája je podobná na ně prej mám fotku kde mi je 9 měsíců a nikdo by nepoznal jestli jsem to já nebo Kája je že je černobílá :sweat_smile: tam jsme si hodně podobné.
28. lis 2008 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kristy, hezký fotečky :slight_smile:
Ještě poslední poznámečku k tomu nechávání samotných dětí doma. Vím, že jsem tu diskusi spustila v podstatě já :pensive:, tak jen ještě něco k tomu. Kristy, nemysli, taky šílím, letím jak blázen a mám strach, že se něco stane, i když mám osvědčený, že prostě tu půlhodinu minimálně spát bude. Taky do obchodu jsem odběhla jen dvakrát a to teď za poslední tři týdny, protože s teplotama jsem ji ven tahat nechtěla a prostě něco jsem koupit musela. Nezabralo to dýl než těch patnáct minut a to ještě v druhým případě, kdy bylo v obchodě dost lidí. A to jsem byla strachy bez sebe. Jinak ji nechám maximálně tak, když jdu umýt schody, když máme službu. Ale to je asi jiná situace, bo bych ji uslyšela, kdyby řvala.
Jak píše kolča, kdybych měla se vším čekat, až dorazí manžel, tak není hotový nikdy nic. Odchází ráno v sedm a vrací se výjimečně v šest, ale většinou později. Tak to prostě jinak nejde :zipper_mouth:
Ale už dost vysvětlování, já myslím, že každá víme, co si můžeme dovolit a určitě by žádná z nás vědomě nevystavila dítě nebezpečí. Takový to vdechnutí mlíka a tak, to se může stát kdykoliv, já třeba si osobně myslím, že kdyby se Míša začala dusit v noci, tak ji ani neslyším, bo spí ve vedlejším pokoji a já bývám za celej den s ní tak servaná, že spím jak pařez :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Takže tak :slight_smile:
28. lis 2008 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek