• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a miminka z Prostějova a okolí. Přidejte se.

14. dubna 2015 
čeho a kde to je??,jsi petka že?kde to je ty kaštánky to je jako posezení???
23. zář 2009 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
hii jonusko myslimze ceha myslela ze si nasbira kaštany :slight_smile: jako ze zeme popadany ze stromu :grinning:
23. zář 2009 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ano přesně tak jsem to myslela posbirat kastanky
Je to v Krasicich tam jak je gala
23. zář 2009 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mala nechce usnoout dela trochu čurbes v postýlce ono ji to prejde doufám
V tv nic neni comeback me nebere tak asi budu nucena vytahnout ten nedopletenej svetr a strikovat :grinning:
23. zář 2009 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peti ty štrykuješ? No tak to čumím :slight_smile:. Na to bych už teď neměla sílu a ani náladu :slight_smile:
23. zář 2009 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
:sweat_smile: jj aha..tak to jo..taky jsme sbírali:slight_smile:
je tam ta,no pošta.....
ale já tv vesměs vidím jen když projdu nebo pohádky na minimax :grinning:
23. zář 2009 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
ppšššt já mám u postele rozháčkovanou čepičku pro malou..asi 14 dní už.mám tam 2 řady :sweat_smile: :grinning: :grinning: :grinning:
23. zář 2009 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
No tak jsem teda břídil a úplně out :slight_smile:. Já jsem naposledy pletla cca před 20 lety :wink:
23. zář 2009 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky já nepletla nikdy a ani me to nebere.....vylezla jsem ted z vany a jdu dát malou hajat....

zítra odpo bud pojedem na chalupu a když ne,tak jsem od 16 hodin na ujezde...tak pa pa holky,jdu k tv pak..bude tam Bočanová tak omrknu drby... :grinning:
23. zář 2009 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
bonynko, nápodobně, taky jsem pletla naposledy před 19 lety, ted jsem myslela, že už to nikdo nedělá :grinning: a ejhle na holky, šikovný.

marti , taky čučím na bočanku, došla jsem z práce a ležím u telky, něco na mě leze, snad to rozchodím.
23. zář 2009 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky kde se prodávají bordury do dětských pokojů?Nevíte jak se to pohybuje cenově?
23. zář 2009 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
TOBI, poslala jsem ti IP, tak mrkni, je tam odkaz na tetovací studio. pa
23. zář 2009 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
ceha, bordury mají všude, kde mají tapety, koberce atd. teda myslím
23. zář 2009 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem vás holky konečně dočetla. Každý den se na net dostanu až večer a dloooouuuuho mi trvá, že zjistím, co je u koho nového.
Peti: bordury by určitě měli mít v obchodech typu Obi, Baumax apod. U barev, tam kde jsou i tapety.
Dadli: sraz u vás není rozhodně špatný nápad, ale pokud by si měl realizovat, nevím, jestli by to byt přežil. Nebyla by lepší třeba tělocvična? Stejně pořád řešíme jestli Újezd nebo Národ. Za chvilku venku bude zima a brzo tma a doteď netuším, kde budu "venčit" tu naši divou zvěř.
Kolčo: to teda čučím, jestli Jája používá Wécko ve svém věku. To je teda frajer :sunglasses: .
Marťásku: rýmečka je smrtelná jen u chlapů :grinning: . Snad vám zaberou léky a Klárka bude brzo fit. Vůbec jsem netušila, že je to tak vážné a půjdete k doktr.
Zuzi: já s naší malou chodím na plavání od jejích 5-ti měsíců. Zkušební vany jsme nestihly, tam je prý potřeba hlásit se už okolo 2-3.měsíce, ale malá je tam jinak spokojená. Prvních asi 5 kurzů strašně probrečela. Ne teda v bazénu, ale ty přípravy a všechno potom (sprchování, saunička, oblékání atd.). Bylo mi ale řečeno a toho jsem se držela, že pokud nepláče ve vodě, je to OK a je potřeba vydržet. Tak jsem vydržely a jsme spokojené. Už chodíme do třetího kurzu a je to tam fajn :slight_smile: .
Co se kyblíku na koupání týče, souhlasím s Kolčou - je to nepraktické. Kamarádka si ho před několika lety pořídila jako obrovský hit, ale mimíšek se v tom nedá namydlit a pořádně umýt a taky se dostává do sedu, což by v tomto věku neměl :cry: . Takže zlatá vanička....
Romi, byla jsi už na té sociálce zeptat se, byla tam Veronika, mluvila jsi s ní? I když říkáš, že o vás teď tatínek jeví zájem, ale Ty jsi rozhodnutá, udělej to, co cítíš. Myslím si, že k něčemu se přemlouvat nemá smysl.
Edith: vy jste v Olmiku? To mě vůbec nenapadlo. My byli tady v Prostějově a je tady úúúžasný personál. Já vím, že je to subjektivní názor, ale my byli tak spokojení, že jenom kvůli tomu bych hnedka rodila znova :grinning: . Když jsem četla o maličké, úplně mě zamrazilo, ale věřím a přeju, aby to co nejdřív bylo OK a mohly jste holky spolu domů. Hodně zdravíčka oběma!!!
23. zář 2009 ve 22:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to je síla je nás tady jak much :grinning: :grinning: :grinning:

dnes tady byli kupci na fenku a pofrčí až do Havířova :stuck_out_tongue_closed_eyes: jěště 2 psy a je to OK :wink:

Deny ty žiješ????????????nevíš jestli je v Kostelci jěště ten aerobic?Bývalo to v sokolce tak nevím jestli to není ted někde jinde :frowning2: :frowning2: zkus to prosíííííííííím zjistit :wink:

Dnes jsem se zhrozila Ela přišla ze školy s tím že tam mají vši :confounded: :confounded: :confounded: fuj a já myslela že už to není tak jak za nás :stuck_out_tongue_closed_eyes:

takže jestli to dotáhne tak se máme na co těšit :cry: :cry: :cry: :cry:

páááááááá
23. zář 2009 ve 22:33  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno všem!

Kaelen - vši jsou snad víc než za nás. Ale taky už není problém koupit různé přípravky, vím že když jsem byla malá tak sehnat něco na vši byl problém.

Já jsem v PV porodnici, nevím kde vznikla fáma že v OC :slight_smile:
Personal je tady úžasný, od doktorů až po sanitářky. Jen to jídlo je děsný, kvůli těhu cukrovce mi nasadila dia dietu a to je teda fakt síla. Hlavně nechápu proč mi dávaj furt paštiky a tavené sýry, ani jedno moc nejím a teď když kojím tak to nechci vůbec! Oboje je nezdravé až hrůza.
A taky jsem vydržela skoro úplně bez sladkostí i po porodu, jen včera jsem si šla na nervy koupit čokoládu, ale to je omluvitelné. :grinning:

Každé 3 hodinky se jdu na malou podívat. Je nádherná a skoro pořád naštěstí spinká. Jen mě dostalo, že ji dávaj dudel, jsem zvědavá jak se mi pak bude přisávat k prsu. To že ji krmí flaškou ještě dokážu pochopit, ale ten dudel? No co už, hlavně když se uzdraví.

Všem vám děkuju za podporu, já jsem na tohle nebyla připravená a navic mám asi hormony na pochodu, takže furt řvu jak blbec. Editka bude mít snad i to mlíko slaný. Odstřikavání je taky pěkná otrava a taky se mi po něm začala strašně bolestivě stahovat děloha, do dnešního dne jsem o ni skoro nevěděla a dnes je to síla :frowning2:

Dáši - s tím srazíkem u tebe jsi si zavařila :wink: Jak už jsem psala tak u nás to půjde taky, ale nemumím si představit kam bych vás všechny posadila, nejspíš by to byla párty - dones si svou vlastní stoličku :grinning:
24. zář 2009 v 05:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čauki Dadli,
díky za odkaz, už jsem o těch Přemyslovicích taky slyšela, tak to asi prubnu. Už se těším na novou kérečku :grinning:.
24. zář 2009 v 07:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj nebo spíš dobré ráno!
Editah:je mi t moc líto.Doufám že půjdete co nejdrív domů kde budete mit svůj režim.Je super že jsou na tebe tak hodní a cítíš v nich oporu to já říct nemohla byla jsem ráda že jdu domů plně nerozkojená s příkrmem hipp aniž by se mě na něco ptaly.Flašku ji daly taky tak že mě to vůbec nepřekvapuje
Dadli:Myslíš že má Marta (manžel) energii na překopání celého bytu?Protože tolik maminek s dětmi to by bylo jako by tam byla bomba.No snad to byla jen legrace....a nebo jsi velicce odvážná a smekám.
Kolco:Jája je frajer tak držžím pesti aby mu to vydrželo.To by byla pohoda bez plínek kdo to má pořád kupovat balit vyhazovat :slight_smile:
Dnes jestli vyjde poasi jedeme s kamaradkou na kolecvh s vozíkem tak se moc těším.Nelli bude zase jak Blažková čučet a smát se.Teda doufám už jsme nějakej den nebyly tak snad to nezapomněla
24. zář 2009 v 07:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky kaelan tak vši to se u nás ve školce řešilo už minulej týdyn :frowning2: , ale vzhledem k tomu že jsou maminky tak bezohledný a to dítě které to donese tak nejen že klidně dál chodí do školky tak rodiče to ani nedají vědět do školky.Kristýnka má vlasy do pasu a tak jsem dělala pěkný tooočo.3amponem proti vším jsem umyla celou rodinu pro sychr a došlápla na to ve školce :unamused: :unamused: .

Editko tak já jsem čokoládu jedla celé těhu. ve velkém i 2 tabulky hořké za den.TP jsem měla 20.12 tak jsem každému říkala že se nám narodí čokoládová figurka na vánoční stroměček :grinning: :grinning: :grinning:

a co ten srazík v to pondělí jak bude ten svátek mi budem v PV tak bych zašla na kafčo :wink:

srazík může být i u nás máme 5+1 takže obívák 6x7 mertů a pokojíček 3x4 takže místa dost :grinning: :grinning: :grinning: jen je to trochu z ruky.A v prostřed vesnice máme krásné dětské hřitě. :wink: :grinning:
24. zář 2009 v 07:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
edith..já jsem taky rodila všechny v prostějově BYLA JSEM MOC SPOKOJENÁ....to mi přeskočilo..ty písmenka :grinning:
jen honzíka ještě na staré a tam to teda bylo uděsný....
jééé malá za mnou leze až z obýváku :grinning: :grinning:
a ty vši totiž jsem dřív nečetla nástěnku ve školce...a Honzík si je před vánocema donesl.domu.než jsme na to přišli..já myslela že už to neexistuje ani.tak jsem to měli všichni.no co kluci šli strojkem a bylo po nich.ale já jsem si užila.byla jsem 2m před porodem a mrchy nešli dolu.snad 4 šampony jsem měla.leccos se v těhu nesmí.nakrátko jsem nechtěla jít..to bylo hrozný.já pořád všechno prala na 90,převlíkala.....brečela jsem hnus to byl.ted mu porhlížím hlavu a občas mu to přejedu všivenem šamponem.prý je to odpuzuje..no zážitek na celej život :confounded: :angry:
24. zář 2009 v 08:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Malou krmí flakou, ale mým mlékem. Co se týče kojení tak jsem měla štěstí, že na novorozencích dělá kamarádka a ta mi pomohla a poradila, ale je fakt, že já mám zatím mlíka jak malá mlékarná :grinning: :grinning: Odsavačku jsem musela hodit do zásuvky, protože baterky mi nevydržely :wink:

Super - tak se budeme ve srazicích střídat u těch co mají velké byty a baráky. Jsem zvědavá jak nám to nadšení dlouho vydrží :grinning:

Držte nám palce, za půl hodinky už snad končeně budou výslekdy krve Edity. Doufám, že to všechno aspoň trochu zabírá a nebude se muset přejít k radikálnímu řešení - transfuze krve. :frowning2: Nejlepší je, že můj otec tuhle výměnu krve taky absolvoval, ale on neví proč a jeho matka si nemůže vzpomenout :slight_smile:
24. zář 2009 v 08:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Edith - zvládni ještě tu půlhodinku čekání. Přeju, aby výsledky byly v pořádku!
24. zář 2009 v 08:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, děkuju všem za milé přivítání. :wink:

Edi - mojí malé dávali taky cumel. Sestřička mi říkala ať mi ho pošlou z domu, že jich mají málo. Navíc jsem ji kojila jenom tak třikrát denně, protože jsem neměla mlíko. Takže byla na Nutrilonu a ten ji dávali taky z lahvičky. Ale sací reflex ji zůstal výborný (asi po tatínkovi), doma se přisála a teď pije tak, že se zalyká. Je to taková přisavka. Bude to dobré uvidíš. Já jsem rodila taky v Prostějově a některé sestřičky z novorozeneckého nebyly bůhví co. Jsem ráda, že jsi spokojená a že mají takový přístup jak píšeš. Ja jsem z toho byla na rozpacích. Když mi dali malou tak jenom plakala a plakala a tak jsem šla na novorozenecké, že ji musí něco být. Ani ji nevyšetřili, jenom sáhli na bříško a že je v pořádku, že jestli mi nikdo neřekl, že miminka pláčou. Večer se změnila směna tak jsem tam šla znovu a malou mi hned odebrali, že je v kritickém stavu, proč jsem nepřišla dřív. Hrozně jsem si pak vyčítala, že jsem se nechala odbýt. Uvidíš bude jenom líp. Je fajn, že kojíš, já jsem v tom stresu nemohla. A čokoládku si klidně dej. Já mám teď takovou chuť na sladké, že každý den něco mlsám. V těhotenství jsem přibrala 20 kilo a už je mám dole. Tak si to obhajuju, že potřebuju obalit nervy tukem a že bude mít Klárka sladké mlíčko a spokojenou maminku. :slight_smile:
24. zář 2009 v 09:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tobi - jak dlouho jsi přestěhovaná z OV? Já jsem tady čtvrtý rok a moc se mi tu líbí. Po Ostravě velká změna. :slight_smile:
24. zář 2009 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Babu - musím říct, že mi opravdu moc pomáhá když čtu, že i někdo jiný si prošel něčím podobným. Díky!
Já bych si dudel z domu poslat nemohla, protože tam žádný nemám,jsem jejich velký odpůrce, protože moje švagrová je zubařka a tak vím, jak dokáže zničit chrup. Ale na druhou stranu je fakt, že malé to teď asi pomáhá. Jen si neumím představit ten řev až ji ho já nedám :slight_smile: Chudáci sousedi.

Sestřičky jsou na nás moc hodné, ale můj tchán je doktor a byl primářem na ortopedii a většina zdravotníků ho tady zná a ví o tom. Možná i proto se k nám chovají tak hezky, nevim.

Mlíka mám tolik, že ho sestřičky zamražují pro jiná miminka. Malá to nestihá vypít ani náhodou - každé 3-4 hodinky jim tam nesu 150ml a Editka vypije tak 30 :grinning:
24. zář 2009 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Edi držíme palečky, ať výsledky jsou ok. S tím dudlíkem a flaškou se teda divím, já byla taky v PV, sice teda některé sestřičky s kojením atd moc neporadili, ale příkrm mu dávali, teda já stříkačkou. A ten dudlík mě taky překvapil, ale oni si tím asi ulehčují práci, daj dudlík a je ticho.

Holky u nás dnes v noci maso, ve 23 hod se vzbudil a hledal dudlíka, ale prostě nikde nebyl.....druhej už se ztratil před pár dni, takže průser. Než jsme ho našli, pod prostředkem postele pod šuplíkem (jak se tam dostal nechápu), tak byl totál probuzenej a řval v postýlce, řval v posteli, chtěl do obýváku - nicméně už měl asi ráno, takže spát se mi ho podařilo dát až ve 3 hodiny, vstával v 8, takže jsem hotová, polomrtvá a nemůžu se dočkat,a ž půjde spát a já s ním. A to mám balit věci na víkend, no budu muset za pochodu s ním.

Tetování - kámoška má dvě a taky byla v Přemyslovicích a je spokojená.

Blani zatím není co chválit s wc a Jájou, pr si neříká, ale nadšeně tam sedí a většinou se vyčurá, když ho tam dám, to z nočníku pořád zdrhal...

tak jsem zas polovinu toho co jste psaly zapomněla, tak nevím jestli jsem reagovala na vše :sweat_smile:
24. zář 2009 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
gramatická vsuvka - neporadilY :sweat_smile:
24. zář 2009 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Malá se nám lepší!!!!!!!!!!!!! Hurá, hurá, hurá. Ještě to 3x zaklepu na dřevo :slight_smile:

Oli - když ji bylo po porodu dáváné materské mléko od jiné matky (muselo, protože já měla jen to mlezivo a to nestačilo, protože malá měla kvůli té mé těhu cukrovce nízké glykemie) tak ji ho sestra dávala střikačkou. Ale to bylo jen mini množství. Asi neni v jejich silach dávat celé dávky takhle, to docela chápu, ale ten dudel mi leží v hlavě. Jenom mi to teď je všechno jedno,hlavně když se lepší!

Olčo ty jsi taky měla super noc :slight_smile:

Já jsem taky vždycky chtěla tetování, ale nevím kam bych si ho dala, abych ho chtěla ukazovat :grinning:
24. zář 2009 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Edith, mě sestřičky na poporodním moc pomáhaly - chodily za mnou a ptaly se jestli něco nepotřebuju, pomohly s technikou kojení i s obklady, když se mi prsa nalily a ztrvdly jak šutr. Na to jsem nebyla připravená a oni to očividně taky nečekaly (protože jsem rodila císařem). Mlíčka jsem měla na rozdávání a tak chodila na novorozenecké na elektrickou odsávačku. Dělali si tam ze mě všichni srandu, že jsem jak chodící mlíkárna a taky zamražovali i pro ostatní děti. Protože jsem byla na císaři, malá byla první tři dny na novorozeckém, kde se o ni i o ostatní děti opravdu krásně starali. Byla jsem tam pořád. Krmili ji taky mým mlíčkem z lahve na střídačku s kojením. Lahev rozhodně sací instinkt nepotlačila. Ve všem je po tatínkovi a zřejmě i tohle je dědičné. Když nás pustili domů, měla jsem ji pořád u prsa. Pak přišla známá (je to porodní asistentka), dala malé dudlík a je spokojená dodnes. Závisláček jeden.... Určo budete obě brzo doma, v pořádku. Přeju vám to.
24. zář 2009 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Edi super, že malá je líp. Ťuky tuky, hurá hurá :wink:

Já chtěla tetování na lopatku nebo na kotník, ale nejsem si úplně jistá...takže ho zatím nemám.
24. zář 2009 v 09:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek