• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a miminka z Prostějova a okolí. Přidejte se.

14. dubna 2015 
bodinko tak si užijte krásný víkend... :slight_smile:
25. zář 2009 v 08:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, dneska jdu s malým na kontrolu na kožní tak jsem zvědavá...mám z toho hrůzu, nějak se mu to nelepší.

Na chobotničku jsem taky slyšela různé reakce. Hlavně, že je to malý. Noo však uvidíme...půjdeme tam ještě teď na ty dvě vany a kdyžtak pak na kurz nepůjdeme.
Hospůdku u Anděla máme v podstatě před barákem...ale nikdy jsem tam ještě nebyla. Když jdu okolo tak to tam vypadá na velkej plácek, běhají tam vždycky děti. Pro hodně maminek to ale bude trochu z ruky. Nicméně kdyby jste tam někdy některá šla, tak dejte klidně vědět :wink:

Editko, ty malý děti nějak extra pít nechtějí a obzvlášť, když mají žloutenku. Myslím, že když ti vypije tu 30, že je to celkem dobrý. To u nás teda rozhodně nehrozilo nakojit v porodnici 30 ml...Mně se vždycky ta váha ani nepohla :grinning: A teď kojíme jako drak...neboj bude to jen a jen lepší...U mě to chtělo prostě domácí prostředí. Doufám, že už budete brzy doma. A jak to vypadá s malou? Možná jsi to psala, kdyžtak se omlouvám...ale těch příspěvků je tady nějak víc než dřív :slight_smile:
25. zář 2009 v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a chci se zeptat. Nemělo něčí dítě jako kojenec atopický ekzém? Prý to většinou časem vymizí...tak jen jestli o tom něco nevíte. Díky
My teď zkoušíme různý mazátka...zrovna včera jsem koupila v lékárně nějaký spec. krém (teda ale ta cena...455 kč) tak doufám, že trošku zabere. Ode dneška nepiju mléko ani mléčné výrobky...koupila jsem včera sojové mlého...tak třeba bude nějaká změna. Asi to má souvislost s mojí stravou. Uf uf, bude to běh na dlouhou trať. A pak, že kojený děti jsou zdraví :grinning: :grinning:
25. zář 2009 v 09:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ránko,
holky tak včera zas bylo veselo. Jak se po té 20 hod vzbudil vyspanej, tak usnul až ve 23.15 a zase scény, že v postýlce nebude, v posteli nebude, v ložnici nebude....v obýváku bude ale se mnou, ne s tatínkem....hotovo. Jára mu řekl, že s takovou bratříčka mít nebude - už má taky dost a ještě mu hodlal přidat,a by měl proč řvát (to už je co říct u něj...). Takže fakt nevím, proč se nám zbláznilo dítě. Doufám, že u tchýně to bude ok, dycky tam spával líp než doma. Chtěli jsme jít do kina, ale s takovou půjdem tak akorát do ....
25. zář 2009 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Edi, vůbec nezoufej. Uvidíš jak bude doma jak přísavka. Se mnou v porodnici byla maminka co měla chlapečka taky se žloutenkou na novorozeneckém. Byli tam 10 dní jak já, tak jsme se navštěvovaly na pokoji a taky ji pořád nechtěl pít a teď je větší než naše malá. Edi, a prosím nemáš kontak na tu Olomouc na plavání?
25. zář 2009 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzi, nám teď doktorka na poradně řekla, že by suché místa které má malá na ručičkách mohl být začínající atopický ekzém a předepsala Excipial U Hydrolotio. Celou ji tím natírám asi týden a opravduto moc pomohlo. Jenom nevím jestli to není na předpis.
25. zář 2009 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzi, je ještě krém Excipial u Lipolocio na suchou pokožku, taky jsme ho používali, ale je to na předpis. Tak ať jste OK a je to "jen" Tvojí stravou. Pokud bez mléka nemůžeš být, zkus třeba meltu (jako náhražku).
Kolčo, váš Jája je stejně starý jako naše Ellča. Úplně se třesu dne, kdy takové móresy chytne taky.
Odjíždíme, vypínám počál. Mějte všichni krásný prodloužený víkend :grinning:
25. zář 2009 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
babu my ten excipial máme taky tomášek to mívá po celým těle......pomáhá nám...
25. zář 2009 v 10:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzi,tak moje obě děti mají atopicky ekzém od mala.Natálka začala jezdit do solné jeskyně a od ekzému máme klid.
Adámkovi kupuju v lékárně různé oleje na koupání napž.Balneum nebo Oilatum a mažeme taky Excipialem,já ho teda kupuju bez předpisu.Ale už jsme občas měli i mastičky s kortikoidama.
Natálka to měla tak do pěti let,říkají že to vetšinou vymizí do předškolního věku,takže jestli mě to tak čeká i u Ádika,tak se mám na co teda těšit.
25. zář 2009 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Babu - kontakt nemám, ale když si zadáš do vyhledávače plavání kojenců Olomouc tak ti určitě najde. Já to hledala asi před 2-3 měsici.

Zuzi - malá je lepší. Žloutenka je pomalu, ale jistě na ústupu. Doufáme, že nás v neděli pustí domů. No půlku porodného dáme za nadstandartní pokoj v nemocnici :slight_smile: Když jsem se na něho cpala tak jsem myslela, že tady budu 3-4 dny a ne 10, ale co už. Aspoň mám neomezené návštěvy, můj manžel je tady skoro pořád (má dovolenou) :grinning:

Oli - Jaroušek je pěkný dábel. Nás to taky určitě čeká :wink:
25. zář 2009 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
A ten Excipial U Hydrolotio používáme pořád,je fakt super.
25. zář 2009 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo Zuzi zapomněla jsem reagovat na ten ekzém, my jsme s tím byli na kožní a říkali, že to může a nemusí být atopák, dala nám nějakou mastičku namíchanou a pomohlo to a koupat v Balneu, koupu ho dodnes a ťuk ťuk dobrý.
25. zář 2009 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
my taky koupeme v oilatumu ,belneum na to nedám taky dopustit..:slight_smile:
pak napiš co vám na kožním řekli...
edith to bude pálka..za nadstandart..já jsem vždy byla ráda že je někdo na pokoji s emnou.pokecali jsme poradili jsme se a mám kámošky z porodky...je to moc peněz..mi přijde.telku jsem tam ani nepotřebovalůa..nvím no..
25. zář 2009 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Blani já právě vůbec nechápu co se to s ním děje, po tom roce začal být vzteklý a protivný, ale jak jsem udělala státnice, tak začal být zlato, tak jsem to přisuzovala tomu, že prostě cítil ten můj podvědomý strach a stres. Ale co ho chytá ted teda nevím, nejspíš je to k těm zubům z as. M usím zas pořídit ty homeopatika na ně. Jajda píše se mnou, tak se omlouvám za překlepy.
25. zář 2009 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
ROmi já taky chtěla nadstandart, ty peníze bych obětovala, chtěla jsem aby za mnou manža mohl kdykoli a ne, když přiše z práce ve čtyři, tak v pět už zas ho vyhazovali....a navíc se mnou na pokoji byla paní, která měla příšerné migrény po epiduralu, takže tam ve dne v noci lítali doktoři a sestřičky, no nic moc...
25. zář 2009 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
ale zrovna, když jsem rodila, tak bylo narvnáo, že maminky ležely i na gyndě
25. zář 2009 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
kolči já jsem měla asi pokaždý štěstí..na maminy a na hodný miminka..ale stejně nemělo by to být dosputpný takhle penězama je to hodně drahý....
na staré nemocnici...nás bylo na pokoji 5..to byl děs.....ve dvou oproti tomu..uplná paráda..:slight_smile:
ale na dětským jsem jednou na nadstyndardu byla..tam je to 100let za opicema..škaredý,vybavení hrozný a žádný soukromí...vedle nás palakalo miminko celou noc oni ho nechali..prostě hruza... :confounded: a jeden záchod pro všechyn y maminky na chodbě...prostě děs.. :confounded:
25. zář 2009 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Romi jojo je to dost peněz. Navíc když se ještě platí každý den za mimi a maminku, nebo už ne, nevím vlastně...
25. zář 2009 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
za mimi asi ne ale za mamku určitě...nebo už nee nevím ani..mě dnes bolí děsně žaludek ani na ten pohřeb jsem nešla....
25. zář 2009 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Romi to jsou nervy asi co, ale bude ti fakt bez něj líp :wink: drž se
25. zář 2009 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
ach jo holky, tak je to jasný...atopák jak vyšitej. Nemá jen suchá místečka, ale i takový červený flíčky, jakokdyž potníčky....hlavně na puseně. No však uvidíte na srazíku. Excipialy máme doma oba dva, mastičku s kortikoidama jsme u měli taky, mažeme olivovým olejem, teď jsme dostali další mastičku. Budu muset postupně zkoušet co mu vyhovuje za krémy. V balneu taky koupeme a pořád nic. Spíš bych řekla, že je to horší. Dokonce bere pořád kapky zodac a dneska mi řekla, že už asi napořád. Takže vyhlídky fakt nic moc...no ale zase lepší než kdyby měl nějakou horší nemoc. Každopádně to bude asi obtěžovat.
25. zář 2009 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte. byla jsem ted nakupovat na tu narozenin.párty, no děs :unamused:
tak ted jedu k našim, vše se ségrou nachystat, no snad se to povede.

já byla taky na nadstrandartu, je to mnohem lepší, ale asi jak kdo, každý má rád něco jiného. když jsem byla s prvním dítětem před více jak 18 lety, tak nás bylo na pokoji 8 , neměly jsme u sebe miminka, to vůbec a když nám je přinesli, tak jsme na ně nemohli pomalu ani sáhnout, já jsem tenkrát Michálkovi vytáhla svázané ruce z peřinky a dostala jsem takový kapky, že to není ani možný, nesmělo se nic..... ted bych jim sakra dala

papa, hezký víkend,
Edi, at jste brzičko doma, mě Martinek v porodnici ode mně nikdy nevypil víc než 10ml, dokrmovali jsme stříkačkou BEBU, rozkojili jsme se až trošinku doma a pořádně až po 3 měsících.

Jonusko, hezký víkend, drž se , hodně se uvolňuj , zhluboka dýchej a vydýchej ten stres a trápení ven, nenechávej to v sobě. papa

hezký víkend všem

kolči, tak Jaroušek teda pěkně řádí, to bych nedala, ale ty jsi mladá , ty to dáš :grinning:
25. zář 2009 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Na nadstandard nedám dopustit, manžel je tady skoro pořád se mnou, moc mi to pomohlo když na tom byla malá zle. Sestřička se dokonce ptala, jestli tady nechce přespat (to jsem nechtěla, spím tady špatně a ještě k tomu jeho chrápání by bylo moc :grinning: ). Návštěvy můžou dorazit klidně i ráno nebo večer a to je taky fajn, můžu si jě pěkně rozhodit a nemám tady narváno od 14 do 17hod. Ty peníze za to dám ráda, o TV ani ledničku mi nešlo, ale mít vlastní koupelku a záchod je k nezaplacení :wink:

Zuzi - to je mi líto! Ale hlavně, že to není nic horšího, exemu se nejspíš do pár let zbavíte. Teď bude nejhorší najít produkt, který bude Ondráškovi nejvíc vyhovovat.

Malou jsem před hodinkou nakoji a vzala si skoro 45ml!! Málem jsem to oslavila, doufám že to není naposled. Pak jsem ještě 120ml odstřikala, fakt se citm jak kráva Milka :wink: Už jsem si zjistila, že mléko vydrží v mrazáku v lahvičkách 12 měsíců, takže jak budeme doma ta začnu odstřikavát do zásoby. Aspoň budeme mít z čeho později vařit kašičky aniž bych musela furtovně kojit :grinning:

Daši - co chystáte na oslavu? Hledám inspiraci, protože příští týden mají moji rodiče narozky a ráda bych jim připravila překvapení, snad už budu doma a budu moc něco nachystat.
25. zář 2009 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nadstandard je super...taky jsem o něm uvažovala, jenže jaksi nebylo zrovna volno. Leželo se i na gyndě, všechno plné. Aspoň je tam s váma manžel, to je bezva.

Ach jo, nějak to na mě celý dolehlo. Zase mám pocit, že jsem nějak zklamala. Nikdo od nás nic takového nemá, ani babičky a dědečkové, a teď tohle. Vím, že za to nemůžu, ale stejně se tím trápím. Možná zkusím ještě jiného kožního, jen tak, aby na to jukl. Diagnoza bude totiž určitě stejná...
25. zář 2009 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzi - neblbni!! Já jsem taky měla tyhle myšlenky (myslela jsem si, že malá má žloutenku kvůli mě), ale u mě to dělal hormony :grinning: Jsi dobrá matka, víc než dobrá.
Za zdravotní stav malého rozhodně nemůžeš a navíc se nejedná o nic katastrofalniho.

Jiného kožního navštívit můžeš, proč ne. Rozhodně to neuškodí.

Včera tu taky bylo plno a tak se dnes ve velkém propouštělo, protože nebyly postele pro rodičky :grinning: Já už tady hrubo zavazím, ale Editce se tady asi libí takže si ještě pár dní pobudem. Sestřičky říkaj, že dokud jim moje mlékárna nenaplni mrazák tak domů nejdu :grinning: :wink:
25. zář 2009 v 17:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
edith...brzy budete určitě doma..tak porodka zas praská ve švech? :grinning:
zuzi..zkus obyč indulonu modrou....aspon 3dni :wink:
25. zář 2009 v 18:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky v rychlosti,ted jsme dorazili z venku....byly jsme s čehou u Andela a musíme hlásit že super pro deti...lepší jak na ujezde a to o 100%...sice je to z ruky ale sraz by tu byl super....dveře se zavřou a deti nemají z velého dvora kam utéct..fakt paráda a to nepeháním...

smecta zabrala..malá dnes kadila jen 2 krát..papala už více a máme to hustší..tak jsem ráda....uvidíme ja je na tom kristyan....

zuzík-atopický máme taky...mažu excipialem a koupeme v oliatum nebo v balneum....

Zítra odjíždíme na chalupu do pondelí tak se tu mejte krásně..

Edi-nadstandart schvaluju..u druhého ho chci taky...na normálním pokoji desný.....takže ty penízky za to fakt stojí obětovat.....a je dobře že prcicnce je už lépe...přijedu z chalupy a určo budete doma.... :wink:
25. zář 2009 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky
Marti no mi jsme kakali taky dvakrát a už je to lepší takže pohoda.

A ten szarík v to pondělí asi nebude že? no neva tak půjdu z holkama sama někam je zabavit.

Edit no já jsem nadstandart neměla a když že kája narodila tak taky bylo plno leželi i na gindě.

Dneska jsme opět skoro celý den krájeli jablka na kvas tátovi :unamused: už mě to nebaví ještě že už to máme,ale bylo toho dost.Nejdřív že kvas nebude a pak by se posr... asi plánuje dráhu alkoholika :grinning: :grinning: :grinning: má přes 300l kvasu nadšenec .Přitom má spotřebu tak 1l na rok :grinning: :grinning: :grinning: .

Jo a AE měli obě holky Kristýnka od 2 měsíců do 5 let stratilo se jí to po neštovicích.Kája ho měla asi půl roku.Už jsou obě bez ekzému :wink: :wink: ,ale musím přiznat že jsem vyzkoušela snad všechno i konopné příptavky balneum,expicial,kortikoidy no všechno.A taky moře to je nejvěčí lék na AE . Koupala jsem i v mořské soli,ale tak je od 1,5 roku,takže Ondrášek je na tu sůl ještě malej.
25. zář 2009 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak já měla taky nastandart a musím říct, že jsem byla moooc spokojená. Přítel tam měl rozkládací křeslo a po zapíjení Klárky tam spal celý den. :slight_smile: V devět ho teda vždycky sestřičky vyhodily domů, tak se teda divím Edi, že ti tam chlapa chtěly nechat. Když přijela kamarádka z Brna tak byla u vytržení, v Brně prý mají poloviční místnosti než u nás a jedna noc stojí 1500Kč. Bude rodit za čtrnáct dní a hrozně zvažuje jestli si ho doplatit. Já tam byla deset dní a byla jsem ráda, že ho mám. Ale dát za něj 15.000 Kč tak bych až tak ráda nebyla. :frowning2: Stejně to je masakr, když si vezmete jak na tom ty nemocnice vydělávají.
25. zář 2009 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nazdárek

já byla taky na nadstandatu ale nedobrovolně.Neměli volno a tak mě šoupli tam.Nic jsem neplatila takže mě to nějak nes...... telku jsem si nepustila ani jednou :grinning: :grinning: a potom mě tam šoupli taky paní a byla jsem ráda.Sama jsem se nudila a ve dvou se to líp kecá :wink: :wink: to jsem nevěděla že tam jsou neomezený návštěvy :confused: :confused:

kristy 300l no my máme asi o 1300l víc ale švestek jsem ráda že už to skončilo a už nesbíráme ale strávili jsme na tom asi 14dní.My nemáme spotřebu ani ten litr :grinning: :grinning: budeme prodávat a na úplaty :grinning: :-

Dnes jsem pekla Rafaelo a Míša řezy bábě na oslavu tak doufám že nebudou ostatí blbě kecat že je to takový a makový. :angry: :angry: takže zítra budeme celý den slavit celá rodina takže budou hlídači pro Anet :grinning:

Já Anet koupala taky v Balneu měla takový suchý místa na zápěstí a už to má dlouho dobrý a to už do koupele nepřidávám nic.Jonuš modrá indulona u nás taky frčí i já se jí někdy máznu když mám na pusy fleky :frowning2:

Tak hezký víkend snad bude hezky pá
25. zář 2009 ve 21:35  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek