• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a miminka z Prostějova a okolí. Přidejte se.

14. dubna 2015 
Dobré ránko,

Marti držíme palečky, aťjsou stěry v pořádku.
Blani na vás taky myslíme, aŤ je Ellence líp.
Blani jojo studovala jsem s Jájou, ale jen dva roky. Teda vlastně jeden, protože ten jeden byl Jajda v bříšku, takže to se studovalo dobře, protože jsem se vůbec nestresovala,těhu fungovalo naprosto zázračně, škola mi šla sama...No a dokud byl mimi, tak se dalo v pohodě učit, protože byl hodnej a spinkal skoro pořád. Horší to bylo jak se začal plazit atd...to už bylo náročný a ten konec, jak už běhal to bylo vůbec maso. Ale dalo se. Jo a studovala jsem UTB ve Zlíně - Finanční řízení podniku - bakaláře.
29. zář 2009 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Monynku vítáme tě, rádi tě vezmem mezi sebe.
29. zář 2009 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdeme nakoupit a na prochajdu, až bude chrupat po o, tak vám napíšu naše trápení se spaním. Už se z toho zblázním asi.
29. zář 2009 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak od doktorky jsme doma...neposlala nás nikam...jsem ráda.....nemohla jsem v noci ani spát,jaký jsem mela nervičky...

vzala nám ster,ve čtvrtek volat na výsledky,jinak máem dobrat ten enterol a k tomu 3 denně čtvrtku prášku Endiaronu....tak jsem ji to rozmáčkla do vody a vypila to...ten čaj mi nechce....
Ten enterol je prý vyborny na desinfekci střeva ale nestaví....po tom endiaronu by to melo být prý snad o.k., uvidíme i ty vyslekdy, jiank hodne pít toho čaje,litr až litr a půl,ale to mi nechce...žádný mlíko,jogurty nic...zhoršuje to prujem...jen dieta...tak ji vařím křidýlko,a rýži,snad sní aspon pár lžiček...
A dívala se do puseny a prý máme nateklý desně celý dásinka,dnes jsem si všimla že se ji už i pod dásní bělá špičá,tak třeba to bude i to..

Blani taky ji ten prujem zapachá ale je hnedé barvy a bez hlenu už....no uvidíme jak to dopadne do čtvrtka,jestli zabere endiaron a vysledy budou snad dobré..musíme věřit....jinak na pohmat bříško dobrý i podkožní tuk má,tak je to dobrý,hlavne pít a sledovat čurání kvůli odvodnení.

Dnes ji koupín v léarně i od HIPP ORS-200....je to na prujem a by to doplnilo minerály a vodu co ztráci,snad to doní dostanu po lžičce,je to nápoj tak snad uvidí štávičku,tak snad to vypije..
29. zář 2009 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
malá ted spinká,pač se vzbudila v 6 a už neusla bez mlíčka.....ta bych ji ho dala....ale nemužu a Klárince tak chybí :frowning2:
29. zář 2009 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Doma je to super, protože malá zatím pořád jen spí :grinning: :grinning: Ťuky, ťuky, ťuky na dřevo!!! V noci kojíme jen 2x (no a pak ráno po šesté, ale to už neberu jako noc) a malá vůbec neplače, jen si tak pobrndává. A pořád kaká a prcá :wink: S prdíkama zatím problém nemáme, všechno z ní pěkně vyletí :slight_smile:

S tím dudlíkem dám asi na vás, bude to lepší než aby měla oslintaný všechny trička. Manža už koupil 3 dudlíky pro novorozence, mrkl na internet a vybral prý ty nejlepší tak uvidime, nemaji kazit chrup nebo co :slight_smile:

Marti - průjem to je děs. Já sama jako dospělá ho nesnášim a u dítěte je to ještě horší. Já si i pro sebe kupuju toho kulíška :slight_smile: Je problém dostat do sebe dostatek tekutin a jídlo už vůbec.

Zuzi - pokud můžeš nějaké oblečky v té menší vel. postrádat tak za ně budu jen ráda. Koupím to od tebe, půjčení je blbé, protože dítko na to ublinkne a je už to není nikdy tak pěkné. Jenomže se asi nedostanu já k tobě, i když zítra nás snad v nemocnici konečně naočkují a tak bych se na zpáteční cestě na skok stavila.

Co se týče studia s dítětem tak si myslím, že je to mnohdy snadnější než později při práci. Osobně srovnávat sice nemůžu, protože jsem si vysokou dodělávala jen při práci a bez dítěte, ale hodně mých spolužaček do to ho šlo hned po porodu a vyhovovalo jim to.

Dnes nám v 1hod. příjde pediatr, jsem zvědavá jestli mu naše malá bude připadat žlutá. Mě se nezdá, ale nejsem odborník. Nerada bych se vracela do nemocnice na dětské oddělení, to ta porodnice byla lepší :slight_smile:

Nevím jestli je dnes srázek, ale já nedorazím :wink: Příští týden taky ještě asi ne, ale pak už nejspíš jo. Moc se na vás na všechny těšíme.
Fotky musí přidat tatínek, protože já v tom jeho bordelu nemůžu najít ani kabel na propojení s PC ani čtečku karet. Fakt nechápu kam to narval :angry:
29. zář 2009 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Edi tak to máte jak my, Jajda zezačátku taky krásně spinkal a skoro nebrečel...zato teď :grinning: ale Editka bude určitě hodná holčička. Držíme palečky, ať návštěva dr. dopadne dobře.
Jajdu jsem dala spinkat, kupodivu bez řevu, kéž by to tak bylo i večer.
Se srazíkem nevím, jednak počasí nic moc, takže kdyby byl vevnitř, tak bych nerada, aby někoho nakazil rýmou a taky uvidím jestli nebude mít teplotku, teď teda nemá, ale přišel mi teplej. No mě přijde dycky :sweat_smile:
29. zář 2009 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj Edi, super, že je malá hodňoučká...jen si to užij...za chvíli už to tak nebude :wink:
Nachystala jsem nějaký ty věcičky...moc toho není a možná vám to bude ještě velký, ale je to to nejmenší jsem měla.
Dneska půjdu odpoledne s kamarádkou na procházku, tak bych ti to klidně hodila domů, ať nemusíte ještě nikde jezdit. Jestli ti to bude vyhovovat. Jen ti to hodím a zase povalím. Vyzkoušíte si to a pak se uvidí. Nachystala jsem taky ty plínuše.
Tak kdyžtak písni jestli se ti to bude hodit a případně kdy.
29. zář 2009 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a to naše usíná - už teda nevstává uprostřed noci a nechce si jít hrát, ale za to uspat ho večer je skoro nemožné - buď je to s řevem a nebo v deset bez řevu - přitom je od dvou odpo vzhůru, tak se mu přece musí chtít spát....
teďka usnul v půl dvanácté úplně v pohodě a neprotestoval, tak jsem zvědavá na večer. Nevím co s tím, nechat řvát...on nechce být v postýlce ani když tam jsme s ním, čteme, recitujeme, všechno možný... prostě chce ven a do obýváku. No uvidíme dnes.
29. zář 2009 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
usíná=usínání
29. zář 2009 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,

tak jonuško hlasík jsem poslala a ještě zbntuju celou rodinu jak přijdou z práce jo a dá se poslat víc SMS z jednoho tel ?

No Editko tak vy jste hodnoučcí taková byla Kristýnka do 4 let hodná na papala se a spinkala i 4 hod. a večer se najedla a spali jsme do rána jak píšeš tak do 6h no super.Kája to už bylo horší :sweat_smile: :sweat_smile:

Za to jak čtu tak Jaroušek řádí a stávkuje to to ti teda Oli nazávidím Já dám teď Káju do postýlky a Kristýnku do postele a spinkají spolu v pokojíčku takže pohoda.

Verdík tak vy jste se měli krásně přihoď fotečky ať máme trochu přehled jaké to tam bylo :wink: :slight_smile: i když já říkám že u moře je krásně všude.

Monynka vítáme tě napiš nám něco o sobě kolik máš roků atd.

tak zatím pa du obědvat dneska jsem dělala majdu z kuřete :slight_smile:
29. zář 2009 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
marti, to bude dobrý, uvidíš,že výsledky dopadnou dobře, nedávala jsi ji teď třeba víc štáviček či nějakého džusu???
mlíčko fakt vynech, to rozjede ještě víc, pijte ten čajík černý a dietku, můžeš banán a nastrouhané jablíčko, rohlíky, rýži, brambory, mrkev, však víš....ten nápoj od hippu Orso jsme taky měli, ale Adámek to vůbec nechtěl, má to takovou slanou chuť, však uvidíš , tak se držte a Klárinko ať je zítra už po průjmu, od Adu pusenku

editah, tak už jste doma s Editkou, to je paráda, těšíme se na vás a taky až manža přidá fotečky maličké do albíka, doma je doma :grinning: :grinning:

olinko já myslím, že Jaroušek má jen takové špatnější období na usínání a zas se to brzy upraví k lepšímu, ale člověk než ten drobeček zaspí a od rána na nohách toho má za celý den dost a tak se těšíme, že večer v 20 šupnou do postýlky a bude klídeček a oni just ne a ne spinkat :wink: :wink:

včera jsme byli s dadli na přehradě, náhodně jsme se tam potkali a pak jeli s dětma a chlapama ke kozenkám a jak jsme odjížděli , zrovna dojížděla renca se sárinkou na kolách , ale minuli jsme se, škoda reni :frowning2: :frowning2:

já dnes na srázek nejdu, pokud je, nechám asi Adámka tátovi a musím vyřídit věci nějaké ve městě a koupit malému papuče atd, no počasí taky není zrovna růžové, ale snad se má sluníčko ukázat zase v neděli, ale teploty už zřejmě nic moc nebudou

jsem pár dní doma a už bych zase jela za sluníčkem a teplem :grinning: :grinning: pa
29. zář 2009 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Co by jste chtěly vědět? :slight_smile:
Mám 27, jsem vdaná, mám chlapečka a snažíme se o druhé. Manžel už je z toho špatný, protože se snažíme "už" :wink: 3 měsíce a pořád nic. Daneček se nám zadařil hned napoprvé a J. to nějak nemůže pochopit, že teď to hned nejde.

Jinak vidím, že řešítě uspávání :confounded: u nás taky docela katastrofa, o tom, že by si sám lehl a usnul si můžu nechat jen zdát. No, jak jsem si ho naučila, tak to mám :cry: Musím si jít lehnout s ním a číst tak dlouho dokud neusne.
29. zář 2009 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jé Monynko tak u nás to bylo naopak, nám Jajda trval 5 měsíců, já z toho stres, manža klídeček...

Mě to usínání štve, protože od miminka byl zvyklej usínat sám a ted po tom roce a čtvrt je to hrůza. Je teda fakt, že on naši přítomnost nevyžaduje, chce prostě do obýváku.
29. zář 2009 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ilčo já myslím,že to má k těm zubanům, že ho to bolí a když si hraje, tak se zabaví a je to dobrý, ale jak je asi v klidu v postýlce...tak ječí....
Dávám zas ty homeo a zdá se to trochu lepší, tož uvidíme.
29. zář 2009 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Monynko

no nám se děti podařili taky hned a proto jsem si nechala dát tělísko na 6 let jinak já prášky zapomínám brát tak věřím tomu že by jsme měli moooooooooooc dětí :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

S tím uspáváním jo jo za to si můžeš sama :wink: :wink: já jsem to zažila u švagrové jak uspávala a pak už to jinak nešlo jaště teď synovec chodí do 3 třídy a spí z maminkou no děs.
29. zář 2009 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Monynko my na KLárku čekali 2 roky...tak mužeš manžu uklidnit,že 3 mesíce není žádná katasrofa :grinning:

jinak u nás malou položím a spinká,tak to musím zatukat,ale máme to tak od 11 mesíce...do té doby byla co hodka vzhuru a uspat ji byl horor.....takže jsem ted ráda.....za to co je...

Oli asi mu budeš muset přestehovat postýlku do obyváku :grinning:
29. zář 2009 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kristyan, nestraš, tak dlouho s ním chodit spávat nebudu :astonished: :slight_smile:
Dřív chodil spávat taky sám, ale poslední dobou se sám bojí :frowning2: a máme jen dvou pokojový byt a zatím spíme společně
29. zář 2009 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to jo mi máme 5+1 rodinný dům :wink:

Já myslím že se to dá vychytat rozsviť mu lampičku a nech pootevřený dveře tak jsem to dělala já
29. zář 2009 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti to by se mu líbilo asi :grinning: No dovezli jsme mu velkou postel se zábranou, takže koupíme ještě matraci a půjde do velké, třeba to bude lepší.
U tchýně jsme ho zkoušeli nechat brečet...byl v postýlce, byli jsme s ním v ložnici a řval a řval, odešli jsme pryč a řval a řval....a vydrželo mu to 45 minut. Na to já nemám...
29. zář 2009 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
zdravím monynku, ahojky..... já mám 3 děti a všechyn mám "z dávání pozor" :grinning: :grinning: :grinning: ani jedno nebylo plánovaný :grinning: chudátka moje, ale milujeme je všechny a za všechny jsem mooooc ráda. ted taky nemám žádnou antikoncepci a dáváme si jen pozor, takže se uvidí, kolik jich nakonec budeme mít :grinning:

my se spaním zase opačně, do roku jsme ho museli uspávat, večer, přes den, byl to děs, vůbec to nešlo , pak jsme byli v nemocnici, byl na JIP a od té doby usíná sám po obědě , i večer , to chodí v 19h a do 19:30 spí, hééééééč :grinning: abych to sakra nezakřikla , oni mají svá období, spací nespací, plakací, nepapací atd.
29. zář 2009 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
jé Daši tak to se té holčičky dočkáš :wink: :grinning:
29. zář 2009 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
kolči nestraš :grinning:

mě se nikam nechce, je mi jakási zima, už to začíná :unamused: a budu asi péct tu Jonusčinu rafael.buchtu, poprvé, tak držte palečky :wink:

kristyan, 5+1 to je můj sen, to bychom potřebovali při tolika dětech , máme totiž ještě manželova syna z prvního manželství , tak když se sejdeme tak máme 4děti a psa + my dva, no jako cigánská rodina :grinning:
29. zář 2009 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
verdíku...já ji vyvařuji jen dietní veci a nic nechce.....rýžičku,mrkev atd....nevím jak to doní dostat...ale kokino by chtela....jsem z toho na mrtvici..... :frowning2:
29. zář 2009 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jajduška už chrupčí dvě hodiny, to je pokrok, tak že by se u nás blýskalo na lepší časy...ťuk ťuk...
Jajda jí teď jak vrabec, ale tyčinky a piškoty by mu taky jely...
29. zář 2009 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
nooo Reni, včera jsem ti dávala přednost tobě na kole , jak jsme jeli autem od kozenek, minuli jste se s náma i s verdíkem, ale mávala jsem , ale marně :grinning: První jel tatka se sárinkou a já koukám a říkám , jééé nějakej tatínek s holčičkou , koukej jak je krásná, jééé a ona vypadá skoro jako sárinka a ejhle, mrknu a ty, takže jsem vás poznala podle sárinky :grinning:

jo a včera jsme měli večer dáámskou jízdu u mě ve vířivce, 5 bab , včetně verdíka, šampáno, meloun, hrozny, atd. no bylo to super, jen jsme se shodli všechny na tom, že naši chlapi pěkně žárlili, když jsme se všechny chystali, holili atd, prý kam jdeme, :grinning: :grinning: :grinning:
29. zář 2009 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
no dadli tak to mě by stačil 3+1 a ve městě :wink: :wink: tady je to o ničem.Teď jsme byli v neděli a pondělí ve měste a to je moje chodit na kačenky a zmrzlinku z dětma je to super.Tady jsme pořád samy a nuda jsme pořád před domem a nic a ve městě tak je živo pořád.

A to spaní mě taky naučili v nemocnici na JIPce Kájinku aby spala celou noc protože do té doby jsem ji kojila i 10 x za noc a tam to utli takže k něčemu dobrý (začala spávat celou noc )ale přestala jsem chtě nechtě kojit :frowning2:
29. zář 2009 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
mám všude hrubky, všude měly být tvrdý Y :confounded:
29. zář 2009 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
dáši to neřeš já píšu tak rychle že to taky nevnímám jaké I/Y tam má být :wink: a o přeházených písmenkách ani nemluvě.

Jo Holky už asi tak týden přemýšlím že půjdu k dr a zeptám se jestli je normální že Kája kaká i 3-4 za den a taky nepřibírá jí všechno a pořád ,ale ona fakt co sní to vykaká i třeba nestrávenej hrášek a kukuřici normálně je to tak jak to sní nepokousaný .tak nevím ať nejsem jak trapka ,ale já mám strach abych třeba něco nezanedbala no nevím co myslíte,
29. zář 2009 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivi tak to neporadím, jen k té kukuřici, dítka jí běžně kakají celou...
29. zář 2009 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek