• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a miminka z Prostějova a okolí. Přidejte se.

14. dubna 2015 
Ahojky tak já mám vyžehleno nebylo toho moc jen utěrky pár triček :wink:

Dneska jsme celé odpoledne byli na zahradě hrabala jsem a pálila ořechové listí a sklízela dýně a holky ve svém živlu.Ke všemu naproti nás v JZD uteklo tele tak to byl taky zážitek hlavně pro Kájinku :grinning: :grinning:

teď už milunky spinakjí a já mám pohodičku uvařila jsem si zelenej čajík a budu šmejdit na netu a pokukovat na ordinaci :wink:
1. říj 2009 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a marti je super že nemáte bacila takže vše bude O.K
1. říj 2009 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kolčo hlavně že je po večeři a není hladnej :slight_smile:
Zuzi uhadla si to na jedničku byla to ceha :slight_smile:
Blani a Marti je dobře že už jsou dětičky v pohodě.Malá měla opačnej problem seděla jak hříbek na nočníku a tlačila tvrdej bobek :slight_smile:
Dari ještě jednou děkuji.
Já budu zítra pect dort pro malou tak jsem zvědavá jak to dopadne mamka se nabídla že si malou vezme tak mam radost uklidím at v so můžu v klidu nachystat pohoštění.
1. říj 2009 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Kolčo, s chlapama je to veselé. Domluvila jsem se s kamarádkama že budeme chodit od října na badminton tak jsem zvědavá jak to bude přítel s malou zvládat. :slight_smile: Už se těším, že po tom mém šestinedělí budu něco dělat, protože mě uplně brutálně bolí záda.

Blani - však víš jak je to u nás s tím uspáváním. David ji nosí na rukách a hojdá a hojdá protože ten náš tygr jinak neusne. Zkoušeli jsme ji nechat vyplakat, ale v zájmu dobrých sousedských vztahů jsme to vzdali.. :slight_smile:
Jinak za letáček děkuji. My zvažujeme tu OL protože je to o i vikendu a Davča by chtěl s malou chodit taky, ale v týdnu to nehrozí.

Marťo - ať Vás ten průjem rychle přejde.

Zuzi - ty jenom kojíš. Tu kaši ti někdo poradil? A jak ti po ní v noci spinkal? Možná už jsi to psala, ale já to nějak nestíhám dočítat. Nám se teď začala malá budit v noci co dvě hodiny. Jsem z toho úplně vyřízená. Večer usínám v devět, spíše teda padám na hubu... :frowning2:

Normo - můj přítel je ze čtyř dětí a chtěl aspoň tři. Po prvních dvou měsících teď přišel s tím, že dvě budou stačit až nad hlavu. :slight_smile:
1. říj 2009 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dari myslim ze jonuska mela taky takovej problem ale pry to do tydne prejde.Chudák ty to trhané sppaní je asi nehorší co může byt.
1. říj 2009 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky naše Klárka do roku spala v noci tak,že byla co hodku vzhuru..to bylo šílený...co jsem se nabrečela...a od roku jak když utne,,jen jednou se vzbudila na mlíčko až do ted...ted od soboty nedávám mlíčko,2 dny spala nonstop až do rána..a ted se budí stejne na čajíček....chtel aby mlíčko určo,ale ne ne..už je velká...

zblajzla rohlík s paštikou...jako kdyby jedla kaviar nebo co....a ješte dojedla přesnidávku :grinning: a to dietní mlíčko nechce...je fakt hnusný..mudr.říkala že to papat nebude chít...tak ráno dostane to svoje....

jdu dokoukat růžovku...pa pa..malou jdu dát hajat...
1. říj 2009 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peti ani nemluv. A já jsem malou tak chválila, že mi v noci spinká sedm osm hodin. Přechválila jsem ji Klárinku naši. :slight_smile:
1. říj 2009 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
třeba ma ten váhový spurt nebo jak se to nazyvá ale mělo by se to časem upravit píšu co jsem četla sama nevím moc jsem toho nenakojila
1. říj 2009 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahjjy babulky tak prší:(((
jsem dneska fakty hotová...unavená celej den migrena nebo co to je tak jdu spát.
jo navačeřet bych se ještě mohla :grinning:
1. říj 2009 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Babu, jen kojím. Ale malej na to teda nevypadá :grinning: Je to náš obřík. Kaši mi poradila Jonuška, tak jsem ji včera zkusila poprvé, hodně řídkou a jen trošku. Poslední dobou se totiž v noci budí každé 2 hodiny a to je teda mazec. Myslela jsem, že bude dýl spinkat...no trošku to pomohlo (místo o půl jedenácté se vzbudil až v jednu) ale potom zase po dvou hodinkách :confounded: Ale předtím mi spinkal krásně a na kojo se budil v noci "jen" dvakrát. Tak nevím co se děje, doufám, že to brzy přejde. Kašička mu chutná, ale jsem zvědavá co to udělá s tím jeho AE...no uvidíme
Teda ale sedm, osm hodin mi malej nespal nikdy.

Ceha, příště budu víc koukat :wink:
1. říj 2009 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
jejda, teda u nás je celej barák na nohou...na stropě v chodbě se nám udělala mokrá mapa. Tak jsem šla k sousedům nahoru a oni nejsou doma. Počkali jsme tak hodinku jestli se to bude zvětšovat nebo ne a jasně, že jo...Tak šel Luba za důvěrníkem, ten naštěstí má číslo na toho souseda tak mu teď volají. Doufám, že to bude je to prasklý akvárko jak důvěrník říkal...to jsou věci, ach jo...
1. říj 2009 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
No já doufám, že je to ten váhovej spurt. A že bude zase spinkat celou noc. Protože jinak mě odvezou do Kroměříže... :slight_smile: Zuzi je to záhul vstávat co dvě hoďky, co? Já při tom ussínám, ještě ji nemůžu kojit vleže protože mi několikrát hodila šavli. Tak nám doktorka poradila, že mám kojit vsedě a je v pohodě a nezvrací.
1. říj 2009 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, které kojíte. Já jsem si říkala, kojit a kojit, co nejdéle to půjde. V šesti měsících jsem dopadla tak, že jsem v noci vstávala po hodině. Utahaná jsem ráno bylo já i Elly. Teď už bych se v žádném případě nebála dát večer kaši nebo aspoň mlíčko z lahvičky. Zrovna dneska jsem mluvila s kamarádkou, která se toho hrozně bála, vyzkoušela to asi před měsícem a nemohla si to vynachválit.
1. říj 2009 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak hlásím, že my jsme dnes už průjmik neměly a výsledky od doktr. jsou v pořádku. Marti, za pomoc moooc a moooc děkuju. To mlíčko od Nutrilonu nakonec nikde neměli, už se nevyrábí. Od Nestlé, co jsi kupovala Ty, už neměli taky a tak jsem koupila Bebu. Je 2x tak drahé, ale jsou tam 2 samost. sáčky. Pokud Klárka nepije to, co máte doma, můžu TI klidně dát jeden sáček od nás. Ellinka ho večer vypila (celou dávku), ráno jí ho zkusím dát zase, tak uvidím jak jí bude chutnat dál. Zjistila jsem, že Nestlé vyrábí Kaši při průjmu, rýžovou.
1. říj 2009 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Blani jsi hodná,ale my bebu papkali od narození a malá mela po ni strašný koliky....tak jsme přešly na nutrilonek....a to mlíčko od nestlé nechce le to nevadí..

Jen jsem chtela říct,že jak jsem stará tak jsem blbá,pač malá tu paštiku zhltla večer z peknou chutí a v noci od 2 do 3 šílený řev,svíjela se,bolelo ji bříško,aji ublinkla.....hold když 4 dny nejí,scvrklej žaludek a pa se napere a já ji při tom nechám,mohl me to napadnout...holy já brečela,nemohla jsem ji pomoct,jak strašne plakala.....pak ve 3 to zaspala a spinkala u me do čtvrt na 8 a je dobrá...hraje si,řádí...holky....to jsem kráva co?aspon me potrestal.... :frowning2:

ted se jdeme chystat,pujdeme s čehou ven,nakoupit,provetrat detičky..na poštu atd....at pak mužeme vařit...
2. říj 2009 v 07:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ránko,

Marti jéje, no ale nedivím se Ti, byla jsi šŤastná, že konečně papá, taky by mi to nedocvaklo.

Jinak u nás večer zas katastrofa. V postýlce nechtěl být ani za boha, ale pokrok je, že teda byl aspoň v ložnici se mnou ve velké posteli, akorát, že teda vůbec nebyl ospalej, hopsal tam, pořád si stoupal a schválně padal a byl vysmátej jak lečo. Jára dnes jel do školy a potřeboval se učit a s tím naším hejkalem se naučil prd, tak ráno chudák vstával v šest a šel se učit.
To jsem se radovala, že dvě noci už to bylo zase naše zlato.
2. říj 2009 v 09:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky vám dává Jája zabrat v noci..to je čísilko :grinning:
2. říj 2009 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky

to vás holky teda lituju :cry: :cry: ale za nějakou dobu se to určitě zlepší :wink:

Marto no ona ta paštika nebyla asi nejlepší volba :frowning2:

Kolco kdo by to do jáju řek je to takový andílek ale zdání klame že?????? :grinning: :grinning: :grinning:
2. říj 2009 v 10:31  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kamčo čert je to :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ale sladkej.
No on prostě jak ho bolej zuby, tak je jak šílenej. Když ho netrápěj, tak je celkem zlato. někdy :grinning: :wink:
2. říj 2009 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, děkuji za pěkné¨přivítání. Jen to s mým spojením je trošku složitější, dostanu se na net párkrát do týdne :frowning2: . Ale nikdy se neztapomenu na vás podívat.
2. říj 2009 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, tak u nás byla noc super - malá se vzbudila na kojení jen 2x!! Super, za to večerní usínání stálo za to :angry: Měla prdíky a tak hodinu řvala a řvala. Manžel ji nahříval bříško plenou a já ji po 10 minutách cpala homeopatikama a cvičila nožičkama a zaplať Pan Bůh do hodinky byl opravdu klid.

Včera jsem udělala nákup homeopatik na všechno co nás napadlo - od moučniky, přes škytavku až po léků na urychlení léčení žloutenky. Nechala jsem v lékárně skoro 1500kč, ale mám zásobu na 4 roky dopředu :slight_smile: TAky jsem si do zásoby nakoupila homeo na záněty prs a ragády a tak. Lepší je být připraven na všechno :grinning: :grinning:

Zuzi - vím, že jsem psala , že se dnes stavím, ale nestihám. Moc se omluvám, jsem fakt děsná. Ale nějak nestihám domácnost, mimčo a k tomu ještě procházku. Dnes vyrazil manžel - šel s ní naočkování a teď spolu jdou na hloučel. A já žehlím plínky. Dávám je jen na přebalovací půlt a peru jich jak blázen, fakt jsem zvědavá jestli se dokopu do látkovek, protože to praní a žehlení je děsný. Mám těch plen tolik, protože jen malou začnu přebalovat, sundám plenu a už čůrá všude okolo a občas to nechytnem :wink: Čůrá velkým obloukem, takže to občas končí i na moji noční košili :slight_smile:

Zuby a průjmy nás ještě čekají. Ani to raději moc nečtu, abych se neděsila předem :grinning:
2. říj 2009 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj konco, já si tě ze srazu pamatuji, ale nemluvili jsme spolu.
2. říj 2009 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, nestíhám dočítat, ale dočteno, ufuf :wink:

byla jsem včera celý den v práci, malej je u našich, pak jsme zašli s manžou na 1 pivko, kolem 20h a byly z toho 2 sedmičky vína a až do 2h, samozřejmě jsem se vzdudila v 6, tak jak vstává prcek, ikdyž tady není. nebylo mi moc dobře, tak se tady tak motám, a před hodkou jsem měla hlad tak jsem snedla zbytek šunky , vypadala už nezdravě, taky je mi ted celkem blbě, asi se pobl.....

kolči, malej je fakt čertík, ale jak říkáš, hrozně sladoučkej, on je rarášek :wink:

marti , s tou paštikou, no snad to klárinka rozdejchá :wink: tak jak já ted s tou starou šunkou, jsem taky koza, pěkně mě to tlačí, natož tak klárinku ta paštika.

vítám nové maminky, ahojte, bereme vás, at je nás víc.

přemýšlejte kde si pronajmeme tu tělocvičnu na srazík :wink:

průjmovací prcci at už přestanou a nespací at už spinkají, držíme palečky s martinkem . papa
2. říj 2009 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
HOLKY, nemáte nějakej zaručenej recept na to aby mi brouček spal celou noc. Už jsem se nevyspala od těhotenství. :frowning2:
2. říj 2009 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
laurito: zapomněla jsem křestní jméno :sweat_smile: recept bohužel nemám, Jajda do roka spal krásně, zato teď jak mu rostou zuby, tak katastrofa. Švagrová říkala, že jí malá spala celou noc od dvou let :confused: :confused: :confused: takže potěš pánbů...
2. říj 2009 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo holky a mám od kámošky jídelníček dietní - toho oběda je taková kopa, že to budu jíst nejmíň nadvakrát :confused: :confused: to jsem zvědavá, jestli zhubnu teda...:confused:
2. říj 2009 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky

jen pro info jedeme zítra do PV tzakže kdyby někdo chtěl v neděli jít na kafe jsem k dispozici ju :wink: :slight_smile:

Laurito no mě malá začala spát celou noc až po pobytu na JIPce :frowning2: ale kojila jsem i 10krát no děs.

Dadli no tak to sis dala mi jsem zítra na oslavu 50tin a už se těším jak si dám do nosu.

Já dneska vařila jen polívku bramboračku a jak se sejdem(K ze školky,táta vstane spí po noční)tak usmažím sýr a Kájince pangasiuse na přírodno :wink: .

Dala jsem se do uklízení koupelny už to mám zítra odjíždíme tak musím uklidit dnes ale už mě to neba ještě spacifikovat kuchyň a mám to.Jo a taky jsem zkulturnila kytky přihnojila ostříhala atak.

Odpoledne jdeme zase na zahradu vyházet ty suchý kytky a pouklízet truhlíky,no práce kde se podívám :wink: :wink:

Jsem na všechno sama táta jde zase na noční takže je to na prd pořád v práci a na domácí a zahradní práce jsem tady já :wink: :frowning2:

Holky normálně jsem asi přišla na příčinu Kájinčinýho častýho kakání.Myslím že to má z mléka.Posledních 14 dní byla fakt skoro na mléku jedla normálně ale pila jen mléko. Místo čaje a jiných tekutin všechno zapíjela mlíkem a teď tak 4 dny už mlíko moc nechce a tak pije štávy a čaje atd.Taky už kaká jen 2 denně .myslíte že to může být ono že to mlíko jí nesedělo???
2. říj 2009 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Oli - máš dietní jidelniče u kterého se jí? Sem s ním :wink: :grinning:

Já jsem se postavila na váhu a jsem potěšeno - po porodu mám o 7kg míň než před otěhotněním :grinning: Takže se teď snažím jíst míň než dřív a ještě o něco zdravěji. Prý se hubne i kojením tak uvidím jestli to naber zpět nebo ne.

A s tím spaním celou noc - já blbec si myslela, že děti tak spěj už kolem roku :slight_smile: Asi jsem si místo knížek pro těhotné měla číst co se bude dít po porodu :grinning:
2. říj 2009 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Edi naskenuju Ti ho, ale nevím jestli je vhodný pro kojící.

No písnu vám oběd at si představíte tu kopu jídla - 200 gramů dušené zeleniny, 100 gramů zel. fazolek, 80 gramů těstovin, 100 gramů kuř.masa. Dala jsem půlku a jsem přežr.... zbytek si dám později, a to si ještě musím dát za pár hodin svačinu :confused: :confused: :confused: :confused:
2. říj 2009 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
To jste mě moc nepotěšili. V nemocnici jsme si pobyly už pětkrát :confounded: , naštěstí ne na ipce. Ví že bych měla pomalu přestat kojit, ale malá se mi na to prso sápe čím dál častěji. Do kterého měsíce jste kojili? A jak se podařilo přestat?
2. říj 2009 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek