• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a miminka z Prostějova a okolí. Přidejte se.

14. dubna 2015 
kristy, to si měla na nás s Adámkem houknout, ale píšeš, že jsi spěchala,vůbec jsem tě neviděla, byli jsme dnes na obědě u tety dadlinky a tak to bylo super a prdítka si chvilku pohráli, pak dali kafíčko a štrůdl a nakonec jsme skončili na skvělém vánočním punči na městě, tak dneska byl hezký den
kristy tak jak už Karolínka řádí tak to bude dobrý, tak hlavu vzhůru, fakt už to bude jen a jen lepší a to odstavení od prsenka, já myslím, že malá se ještě ráda pomazlinká :slight_smile:

jé jiji tak to máš fakt pravdu , snad manža nikde nezapadne, sněhová kalamita je i v Rakousku a natož v Itálii, taky by nám toho sněhu mohli ti sousedi poslat :slight_smile: :slight_smile: hlavně šťastnou cestu a ať si to užijí :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
já jsem teď dolepila linecký a už to taky balím a jdu se natáhnout, můj je na florbalu, maldá na věnečku, Adámek v postýlce, tak se jdu taky uložit

reni ahoj, tak nevím, jestli se s tebou ještě do těch vánoc potkám, co???a co s Janinkou, ta teď někde paří na večírku firemním v Olomouci, byla nemocná, ale snad už je dobrá :wink:
ty jsi začala tedy poctivě cvičit, taky bych to potřebovala, ne ani tak kvůli zhubnutí, ale trošku protáhnout tělo, kam a kdy chodíš???stýská se mi po našem squaschi :wink:
tak pa, hezké sny a pohodovou noc :slight_smile:
12. pro 2008 ve 21:38  • Odpověz  • To se mi líbí
Ili jé tak ten vánoční punč na městě vám závidím :slight_smile:
U Janinky jsem byla včera na skok jen bez maličké, mamka vozila po obídku :grinning: už je v poho, bacila už nemá :wink:
Já chodím do Jitřenky po a čt od půl 5. Až přestanu kojit tak přidám speening, ten mě hodně bavil..

No jo náš squasch, taky na něho myslím, tak kdy začneme chodit?? Zdenda už mu taky přišel na chuť, tak to te´d s Marou střídají s bagbintonem....
12. pro 2008 ve 22:00  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte, dlouho jsem tady nebyla , ted to dočítám
Krystian držím palečky a vím co asi prožíváš, já bych to nezvládla, úplně mě mrazilo, když jsem to četla a taky se mi chtělo brečet. já jsem ted nějaká citlivka u toho třetího :wink: tak doufám, že už je beruška v pohodě a pustí ji už domů. držte se holky

renčo, ten punč byl fakt k záviděníhodný :grinning: pač ta atmosféra u stromečku s punčem ,prcci spali, prostě hezkej den , však někdy přijeď , když ne do vánoc tak dáme s verdikem povánoční :grinning: :grinning: :grinning:
jo a jsi šikulka, že chodíš cvičit, já nemám čas a ani se mi nechce, achjo :wink: budu to zase honit až do plavek :grinning: mám ale jen 3 kg navíc, tak proto jsem klidná, ale to břicho - hnusný už zůstane, není popraskaný, ale špekatý :grinning:
13. pro 2008 v 19:55  • Odpověz  • To se mi líbí
holky s chlapeckama,stahujete predkozku ? :confused:
14. pro 2008 v 16:01  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
už dávno máme to už dobře připravený :wink:
14. pro 2008 v 18:27  • Odpověz  • To se mi líbí
můj dr. říkal stahovat, a co jsem se ptala holek , tak jejichdr. říkal do roka nesahat, tak já vůbec nevím, pač malej tam má jen malinkatou dírečku, nejde to vůbec, když to zkusím, tak mu to hned zčervená a má to jakoby oteklé, tak mu to nedělám, ale mám strach že to nepůjde
14. pro 2008 ve 20:16  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
dadli ptala jsem se hodně maminek i mojí a taky mojí babičky měla 9 dětí z toho 5 kluků :sweat_smile: Tak převážně radily co nejdřív.Potom si ty děti nenechají na to sáhnout.
My jsme to dělaly asi od 4 měsíce vždycky ve vaně jen trošku jak říkáš zrudlo to a každým dnem se to lepšilo.jednou se mi stalo že jsem asi zatáhla trošičku víc a udělala se mu tam malinká prasklinka a trošku mu tekla krev.Tak jsem z toho byla špatná,ale prý je to normální.no a to byl asi zlom protože pak se to už krásně protahovalo.Ta kůže potřebuje získat pružnost.Je ale pravda žeteď jak to trošku zanedbávám tak to tu pružnostztrácí takže musím zase začít.Každý den při koupání a zas to bude dobrý :wink: Jukla na to švagrová a říkala že dobrý,žetak to mají i oni že to prostě nebude hned ale postupně pomalinku.
Takže já jsem pro nejdřív už jen protože si zvyknou že mu na to saháte a nebude pak utíkata bránit se.
14. pro 2008 ve 20:30  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
jo jinka my jsme to stáhly do 10-ti dnů a švagrová s tím válčila půl roku tak asi jak u koho no :unamused:
14. pro 2008 ve 20:31  • Odpověz  • To se mi líbí
no prave mi to stahnem pekne ale az to skoro mam tak je to na dvou mistech jako kdyby prirostly vevnitr tak nevim co s tim :unamused:
14. pro 2008 ve 21:07  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
hm tak nevím,já bych pořád zkoušela ono to časem povolí,říkám švagrová se s tím mordovala půl roku.
15. pro 2008 v 08:32  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj..tak ja to reknu jinak...nevim kdyz to nejde stahnout uplne a je to takovy prirostli jestli to rvat silou nez se to povoli nebo co s tim,,,ale tak to mi rekne urcite dr ze....

abi nevis jak je tam dr v pondeli??musime na rocni prohlidku...nevis jestli uz treba taky nema dovolenou??
16. pro 2008 v 11:28  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Denoušku to nevím já chodím jen ve středu jak se má chodit.my jdem zítra na roční.
No tak na sílu ne,protože by mu to prasklo a tekla by mu krev.Jen každý den zkoušet a ono se to bude po kousíčkách uvolňovat.Nám to teď taky dlouho stojí ne stejnémmístě.
Nevím jestli ti mudra k tomu něco řekne :rolling_eyes: Sousedi byly před 4 měsícama a nic jim neříkala.Tak nevím jestli ty kluky pak rovnou posílá na obřízku nebo co :rolling_eyes:
16. pro 2008 ve 12:06  • Odpověz  • To se mi líbí
Násilné stahování předkožky - nikdy se násilím nesnažte o přetáhnutí předkožky přes glans. Nebezpečím je vznik akutního stavu - parafimózy. To znamená, že předkožka (ještě fyziologicky zúžená) uvázne za glansem a způsobí přiškrcení krevního proudu. V případě, že předkožka nejde stáhnout zpět, je nutné urychlené chirurgické řešení. Dalším nebezpečím je vznik mikrotrhlin, které mohou (kromě rizika infekce) vést k vzniku srůstů a vzniku skutečné fimózy. U větších chlapců: poučte vašeho syna, předejdete tím vzniku parafimózy, aby předkožku nikdy nestahoval násilím.

* Stahování předkožky v koupeli - nepokoušejte se stahovat předkožku v koupeli, protože při natahování se předkožkový "svěrač" otvírá, což umožní vniknutí koupelových nečistot a usnadní vznik infekce. Stahování předkožky v nečisté vodě není hygienické.

* Násilné čištění předkožkového vaku - při konglutinované předkožce se nesnažte "vyčistit" oblast předkožkového vaku.

* Používání pěnových přísad do koupele - vyhýbejte se pěnovým přísadám do koupele. Mohou působit dráždivě, a vést tak k zánětům (nejen genitálu, ale i ostatní kůže). Kromě toho ničí přirozenou ochrannou mikroflóru. V případě, že dítě mělo koupel s pěnou, po koupeli ho ještě osprchujte čistou vodou. Používáte-li bavlněné plenky, používejte jen k tomu určené prací prášky a nezapomeňte je důkladně vymáchat.

denousku to jsem našla o stahování předkožky u chlapečků a naše mudr taky říká do roku nic s tím nedělat, známá má 3kluky a taky tohle nikdy nedělala tak brzy , jenže jako u všeho, každý má jiný názor a tak to záleží jen a jen na vás. já tedy malému s tím nic nedělám a dadli pokud vím ani moje švagrová taky nic.

byli jsme chvilku na městě u stromečku a malý teď spinká, tak já jdu něco dělat, zatím pa :slight_smile:

jo a co malá Kája, už jsou z nemocnice doma???nevíte ???
16. pro 2008 ve 13:21  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
No švagrová byla u Saloma a ten jí přímo radil stahovat co nejdřív a právě ve vodě :unamused: No já jsem násilím nedělala jen jak jsem psal jednou mu to malinko prasklo.Jinak se to prostě samo uvolňuje tím že to vždycky trošku zkusím.
Jak píšeš Verdik každého věc :wink:
16. pro 2008 v 16:05  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky já sice chlapečka nemám :wink: ,ale vím že kamarádce mudr.říkala nic s tím nedělat do roka ated stím má problémy veliky...má to jako kdybyb přirostlý..fakt nevím...kluka nemám...takže akorát píšu co mi řekla jedna kamarádka....takže vážne neporadím...
Jinak jsem byla s renčou po druhé cvičit a je to bezva odreagování..ale dává nám pěkně zabrat..jsem vždy jak přejetá parniválcem..jinak napečeno a naklizeno..tak jen zabalit dáečky a už se těším..a příští týden i Klárinčiny první narozky..bože ten rok utekl...
Tatka by mel mít od pondelí už volno,tak chceme s malou po 4 hodine na město jak se setmí,kuknout na stromeček a betlémek a ochutnat jak jste říkali ten báječnej punč....zítra ráno jdu s Klárinkou na město s kamoškou tak třeba ochutnám punč už zítra....jen mám obavy abych na to město vůbec s ní dojela..pokud nespí je to horor..uviídme....
A jinak fotečky hotové i kalendáře,foteček je na CD tak 60 ks,vyvolat jsem si nechala 30 ks,+ 3 kalendáře a platili jsem 2900 kč....tak to píši kdo chtěl vědět,už nevím..

A dlouho tu už nebyla geminis.....snad se neurazila ohledně té debaty spaní detí o samotě...

A nevíte co je s kristyan a Kájinkou..snad už je u ní a je všecko v pořádku a budou s beruškou už doma...kdyby byla doma nebo obě už doma tak by určo písla..asi ji písnu na mobil..tak se zatím mějte papa
16. pro 2008 v 16:56  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky , dočtu později v neděli mě pustili za Kájinkou a včera ve 14,00 nás pustili ale je hrozne ubrečená v noci špatně spí ja ůplně jiná doma kalamita tak peru uklízím dneska je to lepší ale v neděli pořád plakala a v noci taky a včera byla taky ubrečená v noci špatně spala a dneska už je to lepší no zvládnem to a bude fajn je na mě hrozně fixovaná jak se jí stratím z dohledu tak hned panika :frowning2: no jo no je to za náma doufám ťuk ťuk
16. pro 2008 v 17:42  • Odpověz  • To se mi líbí
kristyan to je dobre ze uz ji mas doma berusku vis ona se asi boji kdyz ji zmizis z dohledu aby chudinka zase tak dlouho nemusela byt bez tebe.....
16. pro 2008 v 17:52  • Odpověz  • To se mi líbí
Jéé kristyan to jsem moc ráda,žejste s maličkou už doma..bude líp..beruška má za sebou škaredou věc..byla bez mámy a proto se bojí že te ztratí..důležitý že jste už obě doma a v pořádku a časem se všecko urovná... :wink:
16. pro 2008 v 18:19  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Kristy já mám radost :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Tak jí chudinku pomazli pořádně ať ví že je u maminky.
Teď si mákneš no.Hlavně že jste doma.Jak si to zvládla ty????
16. pro 2008 v 19:22  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojky,
Kristy paráda, že už jste všichni spolu, to víš, byla tam sama samotinká, tak se teďka bojí, ale to se srovná.
Já byla dnes ve škole celý den, tak jsem unavená. Nakouknu zítra.
16. pro 2008 v 19:48  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky tak dneska v noci už to bylo lepší večer plakala, a tak jsme do ložnice poslali Kristýnku spát, a jak ji vyděla tak si lehla a za chvilku spala to bylo tak 19,30. V noci se vzbudila v 2,15 a dala jsem si ji k sobě a spala do 5h pak už jsme vstávali, ted je hodně hladová po té JIPce tak by pořád jedla , jenže ji nesmím přecpával a máme ještě týden dietu.Papáme co 2 hod a to třeba půl přesnídávky nebo banán,nesmíme ještě plně zatěžovat žaludek a střeva.Dneska zdá se že už je klidnější žužlá suchej rohlík a je spokojená.Jo a v nemocnici jí narostl zub nahoře a další dva se tlačí takže to je taky taková otrava :unamused: ,už má skoro 4 zuby. :wink:

Kolik máte napečeno já asi 12 druhů a to ještě budu dělat asi 4 ale to nepečené to dělám až těsně před štědrým dnem (upozornuju že toho věčinu rozdám)takže doma zustane jen krabička.

Tak zatím pa pa
17. pro 2008 v 06:56  • Odpověz  • To se mi líbí
kristy a co to kojeni??
asi se mala tim uplne odstavila co??ale ty si stejne prece nedavno chtela prestat kojit jen to nejak neslo ze....
ted uz asi nekojite...
holky,pristi tyden touto dobou mame stedry den.... :dizzy_face: :slight_smile:
17. pro 2008 v 10:37  • Odpověz  • To se mi líbí
jo jo Deny už nekojím ale ten den jak mě pustili za Kájou tak byla celej den a noc u prsa jen dundala prázdné prso pro zklidnění , a včera a dnes už nic a ani nechci sama si říkám že je to úspěch rok kojit.
17. pro 2008 ve 12:26  • Odpověz  • To se mi líbí
no to jo kristyan aspon se odstavila mene nasilne a ty ses nemusela trapit ze to nemuzes vydrzet a tak no....to je v pohode....

abi byli jste dnes u dr??kolik vazite?
17. pro 2008 ve 12:46  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Nazdárek tak my vážíme 10kg a 200gramů tak už jsme tu 10 pokořily :dizzy_face:
17. pro 2008 ve 14:31  • Odpověz  • To se mi líbí
tak mi vážíme 8020g to je mazec je to drobek že? ale papá jako kdyby 14dní nejedla. :wink:
17. pro 2008 ve 14:44  • Odpověz  • To se mi líbí
Kristy, jéé, tak to je Kája ještě větší pírečko než Mišulka. Ta měla v roce 8100g. A to jsem si myslela, že takový žížalisko mám jen já :grinning:
17. pro 2008 v 16:04  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky jak když vidím ty vaše váhy,tak si připadám že mám doma otesánka :frowning2: ...my měly 10,30 v 10 měsících ,tak nechci vidět tu váhu 7 ledna v poradně :grinning:
17. pro 2008 v 16:12  • Odpověz  • To se mi líbí
kuk, tak my máme 7,5 kg, takže budem asi průměrní. :slight_smile:
17. pro 2008 v 16:37  • Odpověz  • To se mi líbí
Jinak s kojením jsi Kristy stejně borec. U nás to vypadá, že to bude mít spíš jen jako mńamku nebo předkrm, pr pokud mu pak nedám ještě UM tak má hlad. A zeleninky k obědu už slupne 1,5 malé skleničky. Je to žrout.
17. pro 2008 v 16:38  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek