• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a miminka z Prostějova a okolí. Přidejte se.

14. dubna 2015 
autor
dadli já taky chodím ven s malým když má jen sopílek.No ale z nějakého důvodu to říct musel :confused:
To musíš sama podle toho jak na tom malý je. :slight_smile:

Kolco vše je možné.Mě se to taky zdálo :dizzy_face: No a pak to začaly prosvitat dole hrany :slight_smile:
15. lis 2008 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
kolco , nám taky prosvítaly čtverečky zepředu, takový jakoby destičky, tak to je ono, ale můžouv vylézt přes noc, nebo taky za pár dní, týdnů... :wink:

víte jak, chcete pro dítě to nejlepší, jen se neví co to je :confounded: četla jsem i na kojencích - rýma miminek a taky tam byly názory, že ven ne , ale taky názory že ano :slight_smile: , tak ted fakt záleží jak to cítí maminka a jak prcek vypadá, dnes byl taková hromádka neštěstí, a měl i lesklé oči, ale teplotu ne, ted je už lepší, tak uvidíme .
15. lis 2008 v 18:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dadli no jsem zvědavá za jak dlouho vylezou potvory. Kdyby aspoň neměl tu teplotku. Vypadá to, že mu lezou oba zaráz, mršky.
15. lis 2008 v 19:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
jé kolčo tak zoubky už lezou..tak at vylezou co nejdřív at má Jaroušek pokoj...je to trápeníčko pro ně.... :angry:
15. lis 2008 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti jojo, Jájouška bolej potvory. I tak je veselej a vysmátej přes den, ale ze spaní se občas se budí s velkým pláčem.
15. lis 2008 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
nazdárek holky na nových stránkách :slight_smile: :slight_smile: tak už nám na to přišli , že nepíšeme jen k tématu porodnice!!!!
tady to bude lepší :grinning: :grinning:
teď jsem tu chvilku nepsala, píšete o zoubkách , nám taky vylezly 2 v šesti měsících a od té doby nic a tak čekáme :slight_smile:
v pátek jsem se měla sejít s rencou, ale ona neměla auto a tak jsem byla nachystaná , že zajedu k ní za Sárinkou a bouchlo auto i mně a tak se naše návštěva neuskutečnila :frowning2: , příště
reni tak třeba tchýni se to zálíbilo a teď bude chodit vozit častěji, jen se musí příště pořádné obléct a uvař ji do termosky čaj s rumem ať vydrží :slight_smile: , když tak Sárinka pěkně chrupká :grinning:
jo abinko co martik s mimouškem??? UŽ LEPŠÍ, doufám , že ano a s tím zlat. stafylokokem, žije s tím 80% obyvatel, takže je běžně v krku, nose, když půjdete na výtěr můžete ho mít i vy ojediněle a nemusí vám nic způsobovat, někdo o něm ani neví, přenáší se dotykem, prsknutím, prostě je to zlatá potvora a těžko se ho zbavujete, neboť na něj žádná antibiotika neplatí !!!pokud jste oslabeni, může začít zlobit,různé boláky, nebo zlobí v krku, nose, pak sedá na klouby , srdce atd, nic růžového to fakt není, ale bohužel zatím na něj žádnou vakcínu nevymysleli a doktoři na ORL, pokud ho mají prckové třeba v nose dávají kapečky pamycom. toť vše co o něm vím a co jsem četla, takže někdo s ním žije celý život a nic mu nedělá a někoho trápí, to bude dobrý abi :slight_smile:
dadli vy máte rýmu, taky jsme měli tu vodovou, pak trošku zhoustla a výtěr byl negativní a co mám známou na ORL, tak říkala, pokud není kašel, teploty, klidně můžeme ven, líp se jim dýchá, taky když mám rýmu, venku je mi líp než doma :wink:
jo a já jsem se ji ptala , zda mám odsávat a ona mi řekla, pokud v noci hezky spí, nebudí se, nepouští se prsa, baští, ať zas zbytečně neodsávám, že někdy , čím víc odsáváš, tím víc se tvoří toho hlenu, tak asi tolik, ale každý dr jiný názor, však to znáš, ale je známá a snad by mi to neříkala jen tak a navíc Adámka zbožňuje :slight_smile: :slight_smile:
jsem sama , táta je na zabíjačce v Luhačovicích, ten se má, vrátí se až zítra a mladá je na nákupech v Ikei, Adámek chrupká a tak můžu psát
jo a marti jak vypadají u vás večeře, stále jedeš brambory a masenko a co pak dáváš k obědu, zase brambory a maseno???já obdivuji Klárinku, že tak dlouho vydrží večer být vzhůru, a spává ti 2X denně nebo už jen jednou???
jé kolci vydrž, to budou zoubky :slight_smile:
co náš srázek, vhoďte do placu nějaké datum, pak budou všude firemní vánoční akce a jen tak něco neseženeme, ale café bar snad bude volný :slight_smile: tak pa, jdu si nalít červené vínko,hezký večer :wink:
15. lis 2008 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile:
Já jsem teda takovej návštěvník sporadickej, jsem ráda, že zvládám "domovskou" diskusi :grinning:. Nový téma jsem našla díky verdikovi, bo jsem pustila PC a zrovna příspěvek na hlavní straně, tak jsem nakoukla. Dvě stránky se dočetly parádně :slight_smile:
Pokud jde o rýmu, jsem stejnýho názoru jako verdik, taky si myslím, že dětem se venku líp dýchá a zatím jsem četla spíš ten názor, že když nejsou teploty, tak co nejvíc ven :wink:
Pokud jde o zoubky, tak nám vyrostl první v sedmi měsících přesně, teda rovnou dva, spodní jedničky, i když ten druhej byl o malinko menší. Pak rychle následovaly horní jedničky, asi tak za měsíc nebo možná dva, horní dvojky, dolní dvojky a dlouuuuho jsme měly osm zubů. Asi tak čtyři pět měsíců, řekla bych. No, a dneska jsem našla dolní asi čtyřku. A taky se nám už klubou stoličky, má nateklý dásínka ...
Jinak u nás už je novýho asi jen to, že v patnácti měsících jsme sekly s kojením, úplně v pohodě a klidu, přestávala jsem tak postupně, že ani s prsama jsem neměla problém, no jsem na sebe skoro i hrdá :grinning: :grinning:
Že jsem to vydržela tak dlouho, až malá moje mlíčko přestala potřebovat a skoro se odstavila sama a že jsem s tím odstavováním nespěchala a nehrodila to :dizzy_face:
Mějte se, já se snad brzo ukážu, i když teď už fakt přestávám stíhat :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. lis 2008 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
marti kam jel tvuj zabijet?u manzovych rodicu se taky dnes zabijelo :slight_smile:
15. lis 2008 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky jiji tak to gratuluji s tím kojením doufám že mi to budeme mít taky tak v poho ještě kojím někdy i přes den když je umrčená ale když je v poho tak jen v noci .
no mi chceme dělat taky zbíjačku koupíme prasátko ale nemáme volný termín takže to vypadá tak na leden :frowning2: no nevím .
15. lis 2008 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky no vy ještě chrápete no teda to mi jsme zase ranní ptáčata :sweat_smile:
16. lis 2008 v 08:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky my vstávaly v 7:45 hod. to už beruška stála v postýlce a říkala vstávat rodičové zlatí :grinning: ....ale dvakrtát jsemji uspávala k ránu....vydržela....
jinak dávám kaši zase...máme doma ještě 4 krabice tak at se dojí....ale včera jsem ji dala od sunarku tu kaši na noc s medem a spinkala krásně....tak to vyzkouším jestli mi po té medové spí lepe...večer opička usnula zase v 10 a to jsem ji byla tolikrát uspávat,vždy se mě řechtá a vylizá s postýlky,dostane na zadek ale to nepomůže... :angry: ...
u nás se hold nepodaří usnout asi dříve,ale zase na druhou stranu když mi usne náhodou v 8 tak je v 9 vzhůru a neuspím ji dlouho..je vyspaná..tak radši at jde později a spí mi....no prostě ji ten spánek nechybí...
A spává mi 2 krtá denně,usíná kolem půl 11 dopoledne a pak kolem 2-3 hodiny....
Dnes máme to focení tak doufám že to spaní klapne jak normálně,nic se neposune at to focení stihneme a hlavně je vyspjinkaná a at není umrčená...prý to s mimouškama trvá skoro 2 hodky...ale naše nevydrží ani minutu sedět takjsme zvědavá na ty fotky... :grinning: :grinning: :grinning:
Péta zabíjel u rodičů na chalupě.....jsu to hospodáři,až si myslím že to přehánějí....mají husy,kačeny,4 moráky a 3 prasata a to je každej rok holky...a těch kačen a hus je vždy kolem 20 ks,takže se od podzimu furt jen zabíjí....ale zase na druhou stranu mám masenko..vůbec nekupujeme..... :wink:
tatka se jel s klukama projet na krosce a čtyřkolce do lesa,tak přijede po obědě...jezdí z chaloupky....
16. lis 2008 v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky tak ted jsme dojeli z focení,trvalo to opravdu dvě hodky,aby se nafotila nějaká fotka...udržet tu naši čertici :grinning: bylo fakt náročný.... :wink: .ještě dnes v noci mi na email pošle paní náhled těch fotek co jsme dnes vytvořili a tak do 2-3 týdnů to bude upravené atd....pošle mi fotky meilem a já si vyberu které chci vyvolat a jinak budou vše na CD a kdykoliv si je můžu jít vyvolat a mame foceno i svanočními motivy...necháme si udělat i kalendáře....však jak mi něco paní pošle tak vám je taky ukážu....už se nemůžu dočkat..ale jsme nadření jako hrom... :grinning: :grinning: :grinning:
16. lis 2008 v 18:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
já přes víkend nikdy nějak nestíhám zajít na ten internet.
Navíc holčičky už několik týdnů bojkotují odpolední spaní. Buď neusnou vůbec nebo padnou kolem 15-16hod. a chrní pomalu do večeře :o
To už pak není na žádnou vycházku.
Vždy jsem říkala, že je mi jedno, zda přes den spí nebo ne, hlavně aby spaly v noci. Ale nějak mi i těch pár hodinek, co spinkávaly odpoledne, chybí.
Ohledně dotazu odkud jsem, tak jsem z Prostějova, který je mým rodným městem. I když mě život zavál všude možně, sem se vždy vracím. Narodila jsem se zde a stejně tak naše holčičky.
Momentálně bydlíme v Německu, kde je manžel pracovně, ale protože v Prostějově bydlí mí rodiče, jezdíme tam často.
Moje "domovská" stránka je t.č. tedy Německo, ale snad nevadí, že jsem nakoukla i sem.
martinataylor---prosím tě, kde jste byli na tom focení??? Někde v Prostějově? Já nad tím taky uvažuju, i když z toho mám zároveň strach, jak udržíme pozornost dvou šídýlek, aby vůbec něco vyšlo...a taky někdo říká, že čím mladší děti, tím lepší při focení, spíš je zabavíš nebo zaujmeš všema těma hejblatama nebo jen novýma věcma kolem.
A můžu se já zeptat, kde tak v které části Prostějova bydlíte? Zda některá z vás není sousedka?? :slight_smile:
Tak všem přeji klidnou nedělní noc a poklidný celý příští týden.
Nás v úterý čeká další očkování, tak doufám, že to ustojíme bez ztráty kytičky!!!
17. lis 2008 v 00:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky hoky,dnes tam svítí sluníčko ale je tam pekná zimenka...
Po obědě přijdou hlídat naši čertici mí rodiče a my s tátou se jedeme podívat do Olmika,do Globusu,mají tammít saně za dobrou cenu a tak se i trochu odreagovat po obchůdkách....
Na focení jsme byly na hradební ulici v Prostějově.Pošlu i stránky emailový jestli se chcete kuknout....a jinak bydlím v Prostějově u Gale v krasicíh.....ted nám začli u baráku stavět ten Lidl.... :rolling_eyes:
17. lis 2008 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
17. lis 2008 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky,
Marti už se těšíme na fotečky. My jsme nechávali dělat taky kalendáře z Jájovo fotek, ale focených náma, od foťáka by to bylo tisíckrát lepší, no ale radost jako dárek to udělá i tak. Se obávám, že Jája je na focení u foťáka ještě malej. Ale na roce bych mu chtěla nechat udělat nějakou profi fotku.
Mě dneska přijedou rodiče, tak budu mít volníčko, pr Jájouška zas pár týdnů neviděli (maj to k nám 300km), tak budou zas jak utržení ze řetězu :grinning: . Akorát teda musím ještě kouknout na učení trochu, pr zítra dva zápočty :frowning2: :frowning2: . Ale další až v půlce prosince, tak bude zas chvilku klid.
17. lis 2008 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
jéé to ti nezávidím to učeníčko.....fotografka říkala že nejlepe se fotí děti jako je Jaroušek...a pak jak to začne lozit a litat tak je to horor udržet a vytvořit fotku :grinning: ,mluvím z vlastní zkušenosti..byly jsme všichni vyčerpaní,ale říkala že ještě byla zlato..že tam byl chlapeček 11 měsíční a že sním tamjeli na víckrát..jinak by žádnou fotku nevytvořili.... :grinning:
17. lis 2008 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
no já si to stejně nedovedu představit, pr Jáju by fotila asi jen na břiše, pr tam je pořád, otočí se na chvíli na záda, ale za minutu už je zase zpět :grinning:
17. lis 2008 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Přeji krásný sváteční večer maminky a miminka :slight_smile:

Dnes teda byla docela zima, my byly venku s maličkou 2hodiny, brrrrrrr ještě teď rozmrzám... ale na čerstvý vzduch potřebuju i já, cítím se vždy líp a líp se mi i spí :wink:

Marti, tak četla jsem, že foceníčko proběhlo, tak to je fajn, už se těším na fotečky :grinning:

Kolco my se byly fotit, když Sárinka měla 1měsíc, můžeš se podívat do mého alba, mám tam daný fotečky a bylo to super. My zase byli v pasáži mika, je tam fotoexpres... a myslím si taky, že tento věk je na focení super, protože Ti dítko nikam neuteče :slight_smile: :confused: :sweat_smile:

Geminis, tak dvojčátka, to musí být sranda, ale i starosti :wink: já vždy snila o dvojčátcích, ale co mám teď maličkou, tak jsem ráda, že je jen jedna.. :wink: jinak já jsem dlooouho bydlela na Belgické, teď nejsem v Pv, ale jezdím tam pořád asi 2x týdně k mamce. Když se mi chce od lidí, tak zůstávám doma na vesnici a když se mi začne po nich stýskat, tak si zajedu k mamce, takže to mám tak na střídačku. :slight_smile:
17. lis 2008 v 16:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky přidala jsem nové fotečky tak kuknite
17. lis 2008 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kristy krásné fotečky. Karolínka hrozně vyrostla.
Holky musíme se zase sejít, nebo ty vaše ratolesti nepoznám za chvíli :grinning:
17. lis 2008 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,tak po delší době nakukuju,dnes jsme se vrátili z Jeseníků,byla to paráda.Rencaasarinka nám vylezl zub ve 4měsících a za 10 dní druhej :wink: ,ale byl to horor,než se nám proklubal.
17. lis 2008 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno holky,my dnes vstávali 7:15 a včera dokonce v 8 hodin...super..sice k ní vstávám ale jen pomrčí dám ji čajík a chrní dál....ale to uspávání...o půl 10 ji pemlouvám at jde hajat :grinning: a ona se mi řechtá a vylízá s postýlky a dělá binec...fakt už nevím jak na ni... :grinning:
byly jsme venku s hafanem v 8..tam je kosa...dnes ji jdu koupit botičky na zimu.....do prioru tak snad pořídím....
18. lis 2008 v 08:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krásné ráno všem!!

Jé normo zoubek už ve 4měsících? No to jsem zvědavá, jestli budeme mít i my... :wink:

Marti no vidíš, třeba se to časem ustálí a bude Ti maličká spát jako nemluvňátko :grinning: :grinning:
To Sárinka se v noci po dlouhé době probudila ve 4hod na mlíčko, ale teď pořád ještě spinká..... aaaa, už něco slyším, tak asi vstáváme :slight_smile:

Jo a Marti a všechny ostatní, co máte problémy s usínáním a nočním spinkáním, jukněte na tuhle metodu, nemusí se dodržovat úplně do písmenka, ale já jsem tak maličkou zhruba začala uspávat, aniž bych o této metodě věděla, a fakt mi krásně usíná v půl 8 a spinká většinou až do 7-mi hod... tak se koukněte... tady je odkaz:
http://maminky.eu/clanky/spani-usinani-uspavani-estivillova-metoda-24.htm

Přeji všem krásný slunečný ale mrazivý den!!!!
18. lis 2008 v 08:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
je renči kuknu..každá rada je nad zlato..... :grinning:
18. lis 2008 v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jéé renči nejde to otevřít..ukazuje to ..chyba.... :angry:
18. lis 2008 v 09:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
jé tak si dej
http://maminky.eu/

a vlevo si najdi HLEDEJ a vpravo do vyhledávače zadej: Estivillova metoda
18. lis 2008 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky vidim ze probirate spinkani o ja se nezapojim páč mi spinkame odvzdycky pekne a jak to tady ctu jak vasi drobci nechteji spat tav jsem za to mooccc rada..

co rikate na pocasi pekne mrzne co...vánoce se bizi??uz mate darky??

jinak se mejte jak jinak nez nadherne .
18. lis 2008 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, tak o spinkání ani nemluvte, do 4měsíců spal od 7h do 4h -, takže bomba :slight_smile: pak od 4 měsíců do ted kojení cca půlnoc, 3h, 6h. ale pořád v poho, cucl a spinká. od doby co umí stát , tak v noci stojí a hrozná sranda pro něho , dám ho lehnout a hned se hrabe nahora, tak ho musím vzít , pochovat a uložit. ale poslední 3dny jsem mrtvá :frowning2: pač do půlnoci spinká a pak snad co 30 min. vzhůru, je šíleně neklidnej, usne mi jen v náruči, když ho položím, spí minutku a nanovo. asi další zuby, nebo ta rýmečka. Bráním se mu dát nurofen, tak trpíme oba :frowning2:

jo a včera jsme byli s rýmečkou venku,/i přes zákaz dr./ a až na kopečku v ZOOOO :slight_smile: , jen hodinku :wink: , bylo nádherně, ale kosa
18. lis 2008 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

jsem tu jen na skok ohledně spaní. My tedy taky spinkáme hezky, ale mám elektronicky knihu o spaní (je ve slovenštině), která tvrdí a slibuje, že každé dítě se dá naušit spát celou noc bez jídla už od 6 měsíců a to hlavně kojené!

Kdo si ji budete chtít přečíst, dejte vědět, pošlu ráda na mail.

Snad odpoledne napíšu víc...
18. lis 2008 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek