• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a miminka z Prostějova a okolí. Přidejte se.

14. dubna 2015 
:grinning: je fakt že je Ondrášek velkej..ale s příkrmem bych poščkala.má kašičky na noc?
holky tomik má fakt prujem.nechodí moc často ale má.tak mu dám smectu... :unamused:
Dadli a jdete na pruvod?asi ne že..já si jdu zpravit sukni at mám v pátek v čem jít
10. lis 2009 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
jedeme k našim tak večer pa
10. lis 2009 v 15:50  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Daši 17kusů.... :grinning: to bude sranda
10. lis 2009 v 15:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
edit chaputě protože kdo vymyslel slovo mateřskaDOVOLENA by potřeboval nakopat do p..... kdyš je manža doma tak to zvladam jenomže on je pořad v praci moje mamka bydlí daleko ale snaží se jezdit ale chodí do prace tchyna je na hovno ta mě nikdy zničím nepomohla jsem ta co jí ukradla syna ani malího nepovozí segra je pořad v praci tagže jsem na vše skoro sama ještěže ma manža sem tam volno :wink:
10. lis 2009 v 16:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
teď nevím kdo se přesně ptal... :slight_smile:
aktuální váha je 7920, což si myslím, že je na 5 měsíců celkem dobrý :grinning: :grinning: Kašičky na noc nedávám, zdálo se mi, že mu to nějak nesedí...zkusili jsme párkrát a jaksi se nemohl vykakat, takže zatím nee, ani nemléčné.
Zatím chci určitě u kojení zůstat, jen mě zajímal váš názor. Díky
10. lis 2009 v 16:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ikdyž většinou doktorku poslouchám, tohle mi prostě přijde proti rozumu, když se na něj podívám....
10. lis 2009 v 16:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzi nech ho zatím a dej pak až po 6m....já malé dávala poprvé v 7m..u Tomáška ještě později..byl tkay velkej.a pak začni mrkví,zeleninkou,maseno postupně přidat přílohy,obilnony a pak až ovoce.maminy totiž dávají rády hnedka ovoce a pak jim nejí zeleninku... :grinning:
10. lis 2009 v 16:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzi to je krasná váha mi budem mít 4měsice a važíme 6,5kg a měříme 65cm a to krmim nutrilonem a za tyden přibere kolem 220g a někdy i mín a doktor říkal že jeto normalní a dokut mužeš kojit tak koj zavidím ti ja mliko měla jen měsíc ale i ten měsíc jsem musela dokrmovat nutrilonem protože to byla samá voda každé dítě ma jiny metabolismus
10. lis 2009 v 16:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdarec holky,
já být Váma tak jsem s těma mírama v pohodě, my máme v pátek 4měsíce korigovaně a Vikča má necelých šest kilo a 60cm, no a když jsem byla minulý týden u doktora, tak se strašně divil jak je malá veliká.... :grinning: , tak si pak vyber, že jo...co Dr. to názor.
10. lis 2009 v 16:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky Zuzi, já bych nepřikrmovala, rozhodně nestrádá :slight_smile:. Kojené děti přibírají skokově. Někteří doktoři jedou podle tabulek a přes to jede vlak podle nich :frowning2:. Myslím, že ten měsíc už nehraje roli. Začala bych po tom dokončeném 6.měsíci. Nač zbytečně zatěžovat střeva.
10. lis 2009 v 17:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
No právě bonynko, to jsem si taky říkala...nic mu přidávat nechci, v tomhle mudr. fakt neposlechnu...díky holky
10. lis 2009 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzík tak teď tě ukidním Kájinka má 5.12 2 roky a váží 10,1 kg takže buď v klidu .Podle doktorky je to dobrý ptala se jestli nemá problém z jídlem a tak když jsme ji řekla že popá co ji dám že sní klidně talíř husté polívky a po spaní sní třeba brambor y file.Tak říkala že má asi dobrý metabolis. a že to stáví a zybytek vykaká .
10. lis 2009 v 17:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky,
Zuzi taky bych nepřikrmovala - kaši teda bych stopro nedávala ještě a max tu mrkvičku. Ale jestli nepláče hlady, tak mi to fakt přijde zbytečný. Jak často kaká? Teda to mě dr. překvapila tímhle názorem, to bych od ní nečekala :confused:
10. lis 2009 v 18:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Přikrmovat určo nebudu, ale docela mě to zarazilo, obzvlášť když malej vypadá tak jak vypadá :grinning:
Oli, kaká tak jednou za 4 - 5 dní.
Kristy, to je malá teda fakt tintítko...to my budeme mít v roce určo víc :slight_smile:
10. lis 2009 v 19:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
my máme 10kilo..ted v 10měsících.jsem zvědavá kolik bude mít na 10ti měsíční :grinning:
10. lis 2009 v 19:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak my jonuško mely na 10 mesiční 10,30 kg a v roce 11,10 kg.....a ted máme tak cca 15 kg....ale podle toho co sní za den,tak tohomoc není.....ale já jsem ráfda že mám tak macatou prcinku,pač když přijde nemoc a nebo neco tak má zásoby jak říkala mudr.

Odpo tu byla Oli s Jaroušekm...tešili jsme se na lampionovej pruvod a nic..třeba to bude jiný den a zrušili to ,pochybuju že v tomto počasí tam nekdo byl.....

zítra jdeme do školičky,tak se tešíme s Oli na kavičku..přidá se nekdo ..Dáši,Verdíku nebo Reni? a pak jdu ka nšim a bude hlídat deda s babi,pujdu omrknout obchody a mám holiče...takže paráda....

Táta dnes dorazil až o půl 7..děsný a to se ješte zdražel pač mel havárku na přechode...vletely tam pubertáci na přechod a vletel do auta..takže na pojištovnu atd....,ale domluva super atd....takže to jde vše s pojistky...no hlavne že se nikomu nic nestalo..pač volám volám kde je,nebral to a pak se ozval... :angry:

Zuzík já teda nekojila....ale myslím si že malej váží dost..že mu nic nechybí.....mi zase jednu dobu přibíraly 1 kg za mesíc a zase to bylo moc..ale mela furt hlad....tak uvidíš...zatím nic nedávej...Ondrášek vypadá moc dobře....

malá se mi odpo vyčurala 2 krát do nočníku..zbytek bud do kalhot atd...ale už je to pokrok.... :wink:
10. lis 2009 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti vidíš..malá je teda šikula..tojá s našema chcališema neznám takhle brzy :unamused:
10. lis 2009 v 19:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
brzy..práve že má za chívli 2 roky a kolem ní deti jsou bez plínky..

holky myslíte že mám dávat malé endiaron? má sice prujem ale dnes kadila ráno jen a ted až večer..jinak je v pohodě...drtí si teda zuby,špičáky budou všecky venku....tak práve nevím,zase ji nechci cpát něčím a pak ji třeba zabetonovat...pač ta stolice ani nesmrdí a nečpí.....
dávám ji teda nutrolin ,vitamíny na střeva...co myslíte....kdyby mel bacila tak bude kadit furt ne a ne jen ráno a večer?
10. lis 2009 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
marti já myslím že na průjem je dobrá i smecta je to přírodní jíl a je určo šetrnější jak endiaron .
10. lis 2009 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti lepší je fakt smecta..endiaron ani já neberu...
tak to jo když bude mít 2..to začal Tomík taky tak..já myslelea že má mín
10. lis 2009 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
ale jak ji přečurat tou smectou,pač v pití to pozná a nechce to pít...potvurka....my ji kdysi brali a byla fajn...jenže to byla menší a vypila mi to ale ted je chytrá a pozná to... :grinning:

ne ne na vánoce má 2 roky...tak snad do tech 2 budem bez plínky přes den....uvidíme....do školky to snad stihneme :grinning: ,holky jdu hajat....

Oli v pátek te vyzvednem ju..pa pa holky
10. lis 2009 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti na ten průjem je dobrý džus z Lidlu je to banán jabko mrkev je to dost hustý a sladký.Já tu Smectu dávala holkám do toho a vypily to v pohodě.Tak to zkus :wink:
Já jdu dělat zeme už se tady lepíme :grinning: :grinning: Jěště kuknu :wink:
10. lis 2009 ve 21:42  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte
marti, oli, co mám dělat s tema tyčkama na lampion??? uděláme si nějakej sami??? :grinning: :grinning: :grinning: nebo si ty nakoupený lampiony vezmeme v pátek a potáhneme se v noci městem jako světlušky :grinning: :grinning: :grinning:

malej měl v roce 9.80kg, ted má rok a třičtvrtě -20měsíců a máme 10,15kg. takže taky drobinek, ale papá hezky a nikdy jsem to neřešila, teda jooo, když někdy nepapá, tak jsem taky na větvi, je to tak se vším, jak dítě nepapá, nekaká, nebo kaká až moc, tak je to vždycky na naše nervičky, že???

smecta je dobrá, ta ztahuje binec ze střev pryč, kdyby měla bacila, tak by kadila vícekrát. 2x denně je dobrý

zuzi, tobě kaká ondrášek tak málo?? ale to je u kojících děti ok, že?? pač mě martinek nekakal 4dny a já šílela, ale co on sní, tak jsem nechápala, kde to má :grinning: :grinning: :grinning:

marti, klárinka je šikulka, hlavně at ji to vydrží, což si myslím že už ano. Martinek byl bez plínek v létě, cca 3měsíce, říkal si aaa, tak jsem jásala, ale skončilo to , už ho to nebaví, říkat si :grinning: :grinning: a ted kvůli tomu jeho strachu z kakání, asi se bojí kakat do kalhot, pak mu to vypadává z nohavice, tak mu dávám ted plinku, at ho nestresuji, takže mi zase plínkujeme a jsme zpátky.
10. lis 2009 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
marti a oli, do školky bych ráda, ale zítra vezu martinka k babičce dopoledne, bude tam do čtvrtka
10. lis 2009 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky přeji dobrou noc jsem utahaná jak kotě pa
10. lis 2009 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
tady se chrápe nebo jak :grinning: :grinning:

Kaelan kde jsi vy na tom určitě ležíte že :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: no to se někdo má :grinning: :grinning: :grinning:

já mám tátu na noční :confounded:
10. lis 2009 ve 22:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
já nespím, trénuju na pátek :grinning: :grinning: :grinning:
10. lis 2009 ve 22:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj já taky
10. lis 2009 ve 22:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzi, naše paní doktorka (ordinace MUDr. Sallouma) zastává názor, do šesti měsíců jen a jen kojit. Malá mi v pátém a šestém měsíci vůůůůbec nepřibrala, byla jsem z toho nešťastná, v noci jsem kojila po hodině, byla jsem totálně grogy, ale doktr. mi řekla, dokud to zvládnete, jen a jen kojte. S příkrmem jsme začali v ukončeném šestém měsíci rýžovou kaší od Nutrilonu na večeři před kojením a za pár dní jí začali dávat zeleninku v poledne (mrkev, brokolici, špenát, květák) a s tím jsem ji postupně učila na čajík. Osvědčilo se nám to.
10. lis 2009 ve 22:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
kristyan,ležím s notasem v posteli, a přišel manža, tak budu muset vyměnit notas za .................... :grinning:
10. lis 2009 ve 22:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek