• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a miminka z Prostějova a okolí. Přidejte se.

14. dubna 2015 
jj vy mě provokujete že :angry:
10. lis 2009 ve 22:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, táta se probudil u televize a přesouvá se do ložnice, kde si s nouťasem kraluju já. ....asi to budu muset zabalit. CHci vás ale poprosit o radu: Elly v posledních dnech naprosto odmítá k večeři kaši. Aby se vůbec najedla, dala jsem jí jídlo co měla k obědu a pak to zapila mlíčkem. CO prosím vás dáváte svým dětičkám?
Marti, smectu Elly dávám do mlíčka - buď ráno nebo večer, zblajzne to bez sebemenších problémů.
10. lis 2009 ve 22:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kristyan, není čím provokovat. I když je manž. doma, tak je utahaný jak kotě. Nic nebude............ :confounded:
10. lis 2009 ve 22:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivi taky tě zklamu jsu na tom jak ty R má noční :wink: ted nevím jestli bohužel nebo bohudík :grinning: :grinning:
10. lis 2009 ve 22:51  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
bodinko,mi večeříme nejčastěji jogurt.Páč Kája když je na noc hodně najezená tak špatně spí.máme v 5h večeři a to papá chleba z něčím a v těch 7 než ji dám spinkat tak jogurt.
A smectu dám 1/2 sáčku do štamprlky a dám tam 1-2 kávové lžičky čaje a zmýchám a po lžičkách ji to dám.Jsou to tak 3 lžičenky chytnu ji a dám do pusy a pak ji to nechám ještě zapít.A zvládáme to .Když ji to dám do jídla tak to pozná.
10. lis 2009 ve 22:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to jste mě uklidnili díííííky :grinning:
10. lis 2009 ve 22:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dadli ted jsem se zasmála notas a o.... :grinning: :grinning: :grinning:
10. lis 2009 ve 22:53  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Daši ty provokatérko....holkyyyyy :cry: :cry:
:grinning: :grinning:
10. lis 2009 ve 22:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, myslím, že Dáška už tady není a věnuje se něčemu jinému..... :stuck_out_tongue_closed_eyes: .
10. lis 2009 ve 22:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bodinko Anet dávám třeba rohlík s něčím(sýr,šunka.. )ale stejně nic nesní většinou kousne 2krát do rohlíku a než jde spat tak vypije flašu kakaa :wink: takže nic moc Ela taky jenom jogurt a suchý rohlík jak kdy.
10. lis 2009 ve 22:56  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak třeba za 10 minut už bude zas tady :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
10. lis 2009 ve 22:56  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
myslíš?????? no nebudu závidět a jdu se (aspoň) přitulit.
Za tipy děkuju, zkusím asi postupně všechno (jogurty nebo pečivo s něčím). Pořád trpím utkvělou představou, že se musí před spaním pořádně najíst.
Dobrou noc
10. lis 2009 ve 22:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak zase nic :frowning2: :frowning2: trochu si připadám tak že jak se objevím tak všechny zdrhnete :cry: :cry: :cry:
10. lis 2009 ve 23:26  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
jéé, chlámu se , a manža mi říká PO s..... ted se už můžeš napojit na koníka a řekni že ...."už..." :grinning: :grinning: :grinning:

no a ted ráno se pokoušel zase. že prý má dnes svátek, tak chtěl k svátku, ale děti se vedle nás hemžily a taky jsem řekla že to včera bylo k svátku :grinning: :grinning: :grinning: jdeme dnes do OL na večeři a do kina. jen dnes přijel na mokrém koni :grinning: :grinning: :grinning:
11. lis 2009 v 07:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
bodinko, malej jedl od půl roku kaši každý den, a po roce ji už odmítal, nechtěl, asi se ji přejedl, tak mi večeříme,
chleba s máslem a plátk. sýrem, sní celej
chleba s máslem a tunákem
hustou polévku a do toho si drobí chleba- celej, to nás naučila verdik :wink:

včera jsem dělala z červené čočky a rajčat, zelené petrželky, rozmixovala na hustou kaši a měl ji na oběd a na večeři si dal plný dospělácký talíř, já že mu budu ujídat, ale on ji snědl celou a ještě si do toho nadrobil celý krajíc chleba i s kůrkou, zapil 260ml mlíkem- moje malý tintítko :grinning: je otesánek :grinning:

nebo mu udělám těstoviny s tunákem, nebo co zbyde z obědu, rýže, kuře, atd. Kaši má vyjímečně , to ji pak sní, když ji dám častej , tak ji nechce. taky bych brala kdyby jedl kaši, je to nejjednodušší a nemusíš si dělat starosti

jo, vlastně , už 2x jsem zkusila klasickou krupici a ta mu teda jede, taky sní plný talíř a pak mlíko

jogurty snídáme , s nastrouhaným jablíčkem, nebo banánem, nebo s kukuřičnými piškoty, nebo jen tak samotném ale to mu nestačí.

ted měl mlíko v 6h, tak ted snídá kukuř. lupínky , ale jen tak suché a jedno sobě, jedno pejskovi, takže se tady tak krmí.

jéé , sorry za román, asi mám energii po včer. noci

:grinning: :grinning: :grinning: nebo je to tím, že martinek už 2 noci spal jak dudek , do 6 bez probuzení, tuky , tuk
11. lis 2009 v 07:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzi pokud malémuu nejde váha dolů tak bych to neřešila.Já kojila jen 2 měsíce ale malá kakala tak za 10 dnů a když jsem se na to ptala bylo mi řečeno že asi všechno spotřebuje.
Tak jak píše Blanka to bych zase nedala já. protože kojit po hodině mi přijde týrání matky tak že bych aspon na noc dala mléko nebo kaši prostě něco. Ale je to věc názoru.Dr řekne že když vám nevadí v noci kojit po hodině tak klidně kojte, ale mě by to vadilo tak že bych to řešila.
Marti 2 krát za den není nbic mi řekla dr měly jsme to nedávno tak uvidiš co bude ale kdyby měla bacila tak by se to zhoršovalo a poznala bys to.
Ach jo s dětma to je pořád něco....
11. lis 2009 v 08:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ránko,
to je venku hnus ku...
no děti jdou do školky, tak se aspoň zabavěj.

Dadli tyčku Ti zaplatím a schovám třeba na příští rok :grinning: Tak až bude srazík (s dětma), tak mi ji vem ju. V pátek mi ji nenos, i když teda mohla bych si v noci svítit na cestu :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

Zuzi tak 4-5 dní je ok, prostě všecko mlíčko spotřebuje, nicméně to neznamená, že musíš přikrmovat. Já se bála v tomhle období, že J. kaká málo, ale dr. říká že ok. Vůbec nechápu ten její názor teď, to vypadá, že zas vědci vymysleli, že je něco lepší dělat tak a tak...tak to prezentuje, nevím.
11. lis 2009 v 08:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky - já nevím jak to děláte, ale já pořád nestihám. Kojím teď co dvě hodiny i v noci a jsem přes den úplně vyřízená.
Zuzi - a jak často kojíš v noci? Já budu muset malou asi přikrmovat, protože ji to evidentně ode mě nestačí.
Holky poraďte koupit Nutrilon nebo nějakou kaši na večer. Když bude mít teprve 4 měsíce.
Včera jsme byly píchat naušničky a máme každou píchlou jinak. Jednu blíž a jednu dál od hlavy, tak nevím jestli to nějak řešit nebo nechat tak. Maminka před náma měla jednu vysoko a jednu úplně dole, byla z toho uplně vyřízená. Chtěla ať ji to hned opraví, ale prý ji tu naušnici má vyndat a přijít až za měsíc. By mě asi jeblo chodit s jednou naušnici a všem to vysvětlovat. Tak jsem si myslela, že doktorka která to píchá dnes a denně v tom má nějakou praxi.
11. lis 2009 v 08:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
babu: ahojky a nemůže to být růstový spurt? častější kojení se tak projevuje....
11. lis 2009 v 08:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bonynko - jenže my jsme to měli ve třech měsících, po pár dnech se to zpravilo a teď po dvou týdnech znovu. A je to už týden a pořád se budí stejně co 2 hoďky.
11. lis 2009 v 08:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Babu - já teda kojím teprv 2 měsíce, ale už jsem ledaco přečetla a co se kojení týče jsem "odborník" :grinning: :grinning:
Na to abych měla hodně mlíka piju - meltu s mlékem, kojící čaje, papám ananas a když začinam mít pocit, že je mlíčka pro Editku málo (stalo se to zatím jen jednou při růstovém spurtu) tak jsem začala odstřikávat do zásoby a za 2 dny jsem měla mlíka jak kravička Milka :slight_smile:
Teď odstřikávám jen o víkendech, protože dělám zásoby do mrazáku a na začátku týdne mám mlíka vždycky mnohem víc (nalitý prsa, stříká mí na metry daleko a malá pije mnohem kratší dobu, protože nemusí moc tahat)

Ale jinak já taky kojím skoro co 2 hodiny přes den a když je vzhůru tak dokonce každou hodinu! Ale v noci se mi budí v průměru po 3-4 hodinách. V kočárků vydrží bez jídla taky 4 hodiny. Prostě když začne řvat, že má hlad tak ji nakrmím :slight_smile:

Babu - kde jsi byla píchat ty uši? Já jen abych šla někam jinam :grinning:
11. lis 2009 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Babu: přes den taky kojím co 2 hodiny....záleží na tobě...zkus dát na večer kaši bez lepku a uvidíš, jestli to bude mít efekt...
11. lis 2009 v 09:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzi - já jsem myslela, že stačí když miminko nabere do půl roku dvojnásobek svoji porodní váhy. A to Ondrášek mít bude ne? A když ne tak prostě asi jen není dítko podle tabulek. Pokud si dobře pamatuju tak na záčátku ti zase nabral trošku moc ne?
Každý mimčo je jiný, už to moc neřeším. Mám 2 kámošky, které mají minka skoro stejně staré jak Editka a každé z nich nabere v týdnu jinak, jinak papá, jinka měří...Tabulky jsou na.... Pokud miminko neřve hladem tak bych to vůbec neřešila.
11. lis 2009 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Babu, u nás i v noci celkem v pohodě. Je pravda, že bylo taky takový období, kdy jsme kojili každou hodinku a půl v noci, paradoxně víc jak ve dne...takovej začarovanej kruh. Ale to se tak za 14 dní nějak upravilo a teď je to pohoda. Poslední týden, co jsme malýho přestěhovali do pokojíčku spal dokonce nádherně. Od sedmi, pak kojo po čtvrté hodině a pak zase do sedmi. Dneska třeba kojo dvakrát...ale to je i tak super. Takže mu to ode mě určitě stačí. Takže fakt nechápu proč bych měla přikrmovat.
Kaši bych asi nedávala...já ji zkoušela a nejen, že malej nevydržel dýl, ale ještě měl zbytečně bolení. Ale malá může reagovat jinak. Já bych raději doporučila mlíčko. Kdybys chtěla nutrilon, tak tady mám jedno balení, je už otevřený. My ho nepoužíváme, koupila jsem ho jen tak pro jistotu, ale bylo potřeba jen troška. Nevím ale jestli se tomu nic nestane, když je to otevřený. Je to sice v té krabici, ale i tak. Klidně ti to dám jestli chceš.
11. lis 2009 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky,
tak já kojila Káju rok a to plně 10 měsíců a pak jsme přidávali mrkvičky atd.V noci jsem kojila ty poslední dva měsíce co hodinu a byla jsem vyřízená nevyspalá rozlámaná no děs tak jsem začala z odnaučováním a nic moc pořád chtěla v noci dundat.Až v té nemocnici ji odnaučili. :confused:

Dneska u nás teda nechutně prší a jak jsme šli do školky tak jsme musela volat tátovi ať pro nás přijede byli jsme durch.Jel akorát z práce po noční tak nám to vyšlo :wink:

Kájinka mi začala říkat mamino ,protože ji nejde žíct mamniko tak říká mamino (tulíse a pusinkuje )a pak řekne mamino to je co :sweat_smile: :grinning: a rtátovi říká tatino a Kristýnce říka Kristy nebo Krista žvatla neše :grinning:
11. lis 2009 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky
tak u nás noc děsná zes než ten zub vyleze...achjo
babu..kde jste byli?ta dr.co ná to píchala.jí tam udělala tečičky a ptala se mě jestli to tak chci..jestli je to stejně....
taky kojím ještě v noci.dneska teda aspon 6krát.bože ty zuby.z vlastní zkušenosti v´ím že mimi cucá i v noci často..a není to z hladu..protstě chtějí mámu..nebo zoubky.mužou zlobit už v tom 4m jak jsou dásinky naběhlý...prostě je to tak.nebo spurtík
já už si teda týraná maminka připadám :grinning: :grinning: :grinning: proto ji v roce odstavuju a konec.chtla jsem už ted ale zas marodila tak ještě přes zimu vydržím
občas jí mlíčko UM dám na noc.koupila jsem nutrilon.je to prostě i podle mího dr.nejlepší mlíko.ale jí nechutnal.ted máme hipp a taky nic moc.sunar jí chutnal nejvíc.ten vypila celej..tak jeden´m na sunarovi :wink:
11. lis 2009 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Babu, na ten nutroš jsem koukala...určitě mu nic nebude, takže jestli chceš, nebo někdo jinej, ráda vám ho dám.

Edi, jen mě překvapuje názor takové zkušené mudr. Právě, že ze začátku přibíral raketově, takže proč by teď nemohl přibírat míň, že jo...Váhu má krásnou, tak myslím není co řešit. A hladem si myslím taky nepláče. Ten měsíc určo ještě vydržíme jen na MM.
11. lis 2009 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a málem bych zapomněla...Martínkovi všechno nejlepší k svátku :wink: :slight_smile:
11. lis 2009 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
jééé dneska je Martin...taky vše nej..hl.zdravíčko...
a místo sněhu prší co :angry:
celou noc celej den.... :confounded:
11. lis 2009 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzi, já jsem taky koupila nutrilon, takže nepotřebuju. Ale děkuji za nabídku. Koupila jsem ten HA, protože máme v rodině alergie, tak mi ho doktorka doporučila. Navíc se nám teď udělaly lišaje, tak jsem zvědavá co nám na to řekne. Byla jsem s malou na masáž kojenců a koupila tam kokosový olej a pravděpodobně se nám to udělala z něho. Jinak fakt nechápu co tvoje doktorka Zuzi řeší, když malý v noci spinká a přybývá úplně v normě. Nechápu. My máme skoro 4 měsíce a máme 6400g. Všude se píše, že mimina mají mít v půl roce dvojnásobek porodní váhy. Tak bych to fakt nechala tak.
U nás přes den to kojení co 2 hoďky ještě jde, ale v noci to je masakr. Kristyan, fakt tě obdivuju, že jsi vydržela dva měsíce.
Jonuško, my jsme byli v ordinaci Mudr. Mikuláškové. Přijela tam mudra z Konice. Taky si dělala tečky a ptala se jestli to tak může být, pak se do nich akorát netrefila.
:frowning2:
11. lis 2009 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek