• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a miminka z Prostějova a okolí. Přidejte se.

14. dubna 2015 
Tak holky boteky jse nesahnala...v 18 se zimní nedělají,nejmenší je 19 tak musím vzít drobka s sebou jak prijede tatka a půjdeme k batovi..tam měli v 19 hezký v prioru neměli skoro nic....ale mrkla jsem na ty boty a nevěřím že malé ji nazuji přes ten nárt :grinning: a jinak jsme ted došli,byly jsme u našicj,je to 45 minut chůze knim a zpátky a jsem zmrzla jako hovínko :grinning: ,závidím Klárince jak se veze v Kočárku zababušená a jak pěkně chrní :grinning:
18. lis 2008 v 15:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krásné úterní pozdní odpoledne!

martinataylor -- ještě jednou díky za link na fotografku, škoda, že teď nejsme v Prostějově. Botky mě mrzí, my měli taky problém sehnat velikost 18 a taky mě dostalo, když v létě prodavačka řekla, že už letní mít nebudou, že už se nedělají a najíždí se na podzim/zima! Tak snad budete mít štěstí u Bati. Nebo si vzít dvoje teplý fusenky! :slight_smile:

Jinak jsem koukala, že jsem se ptala, kde kdo bydlí, a kde bydlíme "my" jsem nenapsala. Takže my bydlíme u aquaparku, marti skoro sousedky. A to ani nevím, že se v krasicicíh staví lidl? Kde? Někde poblíž bývalé sandry?? Ale před tím jsme hodně let bydleli na sídlišti svobody.

kolca -- díky za připomenutí mika pasáže a fotografa. Tam jsme si nechali dělat novoročenku z jedné naší svatební fotky, takže je znám. A to učení Ti vůbec nezávidím, jsem moc ráda, že už se nic učit nemusím.

My dnes byli na druhé dávce prevenaru a tak doufám, že to ustojíme bez ztáty kytičky. Na noc dám dnes a zítra nurofenek, preventivně, dělala jsem to tak i u hexa.

Počasí je hnusné, sice není zima, ale jsou přeháňky, mrholí nebo prší. No, holčičky chrupou, tak je ven stejně nevezmu, už i kvůli tomu očkování.

Tak se mějte hezky, venku mi nezmrzněte a těším se na zprávičky od vás!
18. lis 2008 v 16:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak my máme za sebou 3 dávky prvenaru a ve 2 letech jdeme na 4 dávku a v roce nás čeká poradna a očkování-3 hexa ach jooo..to bude zase plakání a taky dávám nurofen,jelikož vetšinou mívá horečku,ale ted to bude bez prevenaru tak snad se bez hoečky obejdeme jako minule.....
Aquapark to je kousíček..chodím hodně nakupovat do sandry bývalé..ted je to myslím coop......a na sídlišti svobody mm babču,Klárinčinu prababičku...a Lidl se staví vedle Alberta u Sídliště svobody...hledím na to skoro z balkona....
Vy tam nemáte zimenku..to mi jo.... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: ,holkyyy at už je jaro..já se na to tak těším.....

A jinak malá chodí sama čím dál více....nestačím se divat jak tape a kam si sama bez opory a všeho dojde....za chvíli budeme hrát na honku :grinning: :grinning:
18. lis 2008 v 16:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
marti??jaktoze jdetwe jeste ted na hexu ?? :confused:

jinak jsme se dnes teda vydali ven doma nuda...a byli jsme tamod 3 do 5 s prestavkama v teple a pohoda..me se nahodou docela zima libi,aspon neni videt jaky ma kdo proporce :grinning:
18. lis 2008 v 18:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
nebo máme 3 hexy i s 3 prevenarama...a ted nás čeká další očkování...4 hexa..spletla jsem to.... :sweat_smile:
18. lis 2008 v 18:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
marti, to asi máte tolik prevenarů, protože ještě nemáte rok, že? my zase máme dvě dávky, protože nám nejsou dva..od dvou let je myslím už jenom jedna dávka prevenaru.

A holky, očkovali jste nebo budete očkovat proti meningokovi?

denousek, to je výborný postřeh. taky mám ráda zimu proto, že nejsou vidět ty proporce, nás prostornějších :slight_smile:
18. lis 2008 v 19:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
kuk,
tak jsem doma ze školy. Snad to dopadlo. Jájouška hlídali prarodiče a naštěstí už neměl teplotku, tak jsem mohla v klidu odjet.
My jdem na 3.hexu a prevenar v pondělí.
18. lis 2008 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo jo máme celkem 4 dávky prevenaru,nechala jsme ji očkovat hned od těch 3 měsíců a od 2 let je jen jedna dávka....holky a četla jsem že se od ledna knám blíží epidemie chřipky....myslíte že je to nutný očkování pro takový bobky a teda jestli to je vůbec pro miminka...o tom meningokovi jsem přemýšlela,ale stejně na toho jak to ukazuji v tv a jak na to umírají když to nezachytí včas tak zrovna na tohoho prý očkovácí látka není...tak nevím...ale přemýšlela jsem o tom...ale když to tak vemu to je tolik očkování,že mi je berušky líto...ale zase prošly jsme tím i my a nic se nám nestalo :grinning: :grinning: :grinning:
18. lis 2008 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jé my psali stejně kolčo,až ted jsem si to všimla :grinning: :grinning: :grinning: ,ty jsi holka šikovná určitě jsi to zvládla na jedničku :grinning:
18. lis 2008 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
nazdárek maminky a miminka,
Teď není moc času dočítat takže vás jen zdravím :slight_smile:
Martik se dnes ještě porodky nezklepala,ale zítra jdou na rentgen a vyšetření a jestli to bude ok tak jedou zítra už konečně domů tak jim holky a dětičky držte pěstičky :wink:
tak zatím pápá
18. lis 2008 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti jéé vidíš, jsem si ani nevšimla :sweat_smile:
Abi držíme Martíkovi a Kubíčkovi palečky, ať je zítra vše v pořádku a jdou domů.
18. lis 2008 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj maminky a mimoušci,
tak nám začala zima, co???byli jsme odpoledne venku až kolem půl 2, malý chrupkal a přesně, jak píše martinataylor, já byla zmrzlá a Adámek zababušený se usmíval ze spaní a žádná zima mu nevadila a když je trošku sluníčko a nefučí a napadne ten snížek, tak mám zimu ráda :slight_smile: , těším se, co na vločky ,jak se sypou z nebíčka bude říkat Adámek :slight_smile:
abinko martik už půjde konečně domů???tak to ji držíme pěstičky a doma už bude líp, tak ji dodej sílu a energii i od nás všech a vyřiď ji, že už se na ni tady moooc těšíme a na prcka taky :slight_smile: :slight_smile:
geminis zdravím tě a tvoje holčičky taky, já bydlím na Mozartové v Pv, máme tady v paneláku taky dvojčátka, nedávno leželi v kočárku a teď spolu chodí za ručičky, jsou kouzelný , říkám si, že to je asi fofr kolem těch dvou miminek , ale teď ,když už jsou zase větší asi si spolu vyhrají, co??? :wink: a do budoucna taky

renci děkuji za článek o spinkání,je to tam krásně popsané, třeba vyzkouším, ale když mi to nedá ho nepochovat nebo nepohladit :frowning2: já se s ním pořád mazlím a dnes poprvé řekl MAMA, hurá, hurá, pořád bylo jen tata, baba, deda a veri, veru a ted mama :slight_smile: :slight_smile:
dadli dneska jsem tě nikde s Martinkem nepotkala, snad nemarodite???!!!!!!a co ta noc???tak to jsi byla úplně grogy, co, no u nás to v noci není o nic moc lepší , mám spánková deficit, potřebovala bych tak spát jeden den :slight_smile: :slight_smile: a potkala jsem Moncu s Lenkou a přesto, že mají už starší mimča , tak Monča říkala, že malá snad každou hodinu vzhůru a Honzik každý dvě, ach joooo a já myslela, že čím budou starší , tím to bude lepší :wink:
taťka nám říkal, že má být zima i příští týden a padat sníh, takže čepice , rukavice ať nemrznete holky a kafčo do ruky asi brzy vyměníme za punč a svařák :slight_smile: :slight_smile: zatím pa
18. lis 2008 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile:
K tomu očkování ... já jsem nechala Míšu Prevenarem naočkovat po tom devátým nebo desátým měsíci, kdy už je potřeba dvě po měsíci a na třetí půjdeme v roce a půl. Stejně tak jako na čtvrtou hexu. Tam je nějaký rozmezí myslím, někdo to má naočkovaný už v roce. S tím meningokokem nevím, mudra mi povídala, že proti tomuhle invazivnímu stejně očkování neexistuje a navíc takhle malý děti prý neočkuje, spíš puberťáky, resp. nemá s tím zkušenost, tak. To očkování proti chřipce, tak do toho bych rozhodně nešla. Známá takhle nechala naočkovat kluka asi v roce a pak měl nějaký problémy s chozením (nebo s chozením, že se z ničeho nic zastavil a na chvíli ztuhl, prý to mělo souvislost, ale těžko říct). No a kolegyni se po očkování chřipkou projevila RS, ale ta je dospělá, to byla jen taková odbočka.
Oli, jsi moc šikovná že takhle pěkně zvládáš školu a ještě tak daleko :dizzy_face:. Já jsem flink, musí mi hořet koudel u pr... abych se donutila něco dělat. No, ale už mám víceméně komplet sebraný dotazníky do diplomky, ještě musím udělat jedny (jen pár otázek) a rozhodit. No a pak zpracování, to bude mazec :stuck_out_tongue_closed_eyes:
K botičkám - já jsem koupila pro Míšu boty u Bati už někdy v říjnu. Neplánovala jsem to, šla jsem tam kvůli papučkám, ale tak mi padly do oka, že jsem je vzala. Jsem si říkala, že jak začne pořádná zima, nebude nikde nic. Navíc ta baba v Prioru mě minule tak namíchla, že vůbec nemám chuť tam ještě někdy jít. Se tvářila, jak ji děsně obtěžuju že po ní chci boty v nějakým čísle, a to tam nikoho jinýho neměla :angry:
Geminis, my bydlíme na Šmeralce, hnedka u rybníka takže taky celkem blízko :wink:
Omlouvám se za román, já to vždycky shrnu všechno naráz a pak to tak vypadá :grinning:
18. lis 2008 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
júúú, to je počteníčka!

Marti --
četla jsem ten očkovací kalendář, co jsi na něj hodila link. Docela je zajímavé, že se může hexa očkovat spolu s tím prevenarem...

A co se očkování obecně týče, na to se názory různí. Já vždycky každou včeličku obrečím, protože malé držím, a říkám si, že tolik očkování jejich organismu malému dává určitě zabrat.
Ale pak jsem četla názor jednoho primáře, že zrovna očkování těma vylepšenýma vakcínama organismus nezatěžuje, ale naopak "posiluje" jako cvičení svaly. Tak se tím zkouším chlácholit...

Taky držím Martikovi i Kubíčkovi pěstičky (pěsti přináší štěstí), ale asi ji neznám, ještě, že. A Kubíček je nvorozené miminko nebo byl chudáček v nemocnici??

My strávily loni v lednu, tedy vlastně letos, týden v nemocnici s rotavirem. Byl to šílený zážitek vidět ty malé broučky tolik trpět :(

verdik --
díky za pozdrav, na mozartové, myslím č. 8, bydlela a snad stále bydlí má spolužačka z gymplu -- Věra Novotná za svobodna, jak se jmenuje teď nevím.
A obecně myslím, že je v Prostějově dost dvojčátek!
A máš pravdu, je to kouzelný pozorovat, jak společně objevují svět a jak si vyhrají. vystačí si krásně a nevisí mi za nohu :slight_smile: už si dělají malá malá a otírají si navzájem nosánky! Za to to stojí, i ta dvojtá dávka práce!!!
Jú a svařák nebo punč "to go" taky zbožňuji, i kafínko...dávám si ho vždy v tom malém bistru, co je za spořitelnou, vedle toho drahého obchodu s dětským zbožím. Snad víte, Prostějovačky. Název si nepamatuju.

jiji --
tak snad jsi se trefila do čísla, když jsi kupovala dopředu. Z toho mám vždy největší obavu že něco koupím a ono to bude malé...ae máš naprostou pravdu v tom, že je to na palici, aby na podzim/v zimě neměli už teplé botky a najeli na letní! :o
Jéé, Šmeralka, kolem ní chodíme do města, pokud to nevezmeme přes sídliště a po Plumlovské. Tam bydlela a snad i bydlí naše bývala učitelka ze ZŠ, Zdráhalová (úplně ten barák u rybníka) a v některém i můj spolužák z gympla, Marek Dorotík. A taky tam bydlí kamarádka mamky.
A klobouk dolů i Tobě, že zvládáš při dítěti i studovat. Já jsem na tom podobně, začnu makat až pod tlakem, a to u těch našich dvou cácorek nehrozí, protože jsem pod takovým tlakem, že bych buchla!

No, manžel je nějaký achcípaný, tak zalehl. Holčičky už taky chrupkají, tak se ještě pobrouzdám po netu a zalehnu. Všem přeji klidnou dobrou noc!!! A prima středu...
18. lis 2008 ve 22:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Dobré ránko,
Tak Tady je sněhový poprašek jé já to tak miluju,ale né ty břečky pěkně nasněženo :dizzy_face:
Holky Martik moc děkuje za podporu a držení pěstiček :slight_smile: Už se těší až tu dá fotečky a napíše co a jak :slight_smile:
geminis Kubíček je novorozenec zítra už tam budou tři týdny.Tak snad se toho nedočkají.
Jinak musím Marťu a Kubíčka pochválit.Malýho jí vzali ještě když měla mlezivo a i s těma problémama plně kojí je to neuvěřitelný.Kubíček je jedlík na novorozeneckým už mu nedávaly přes stříkačku bylo by to na dlouho tak jedl s flašky a většinou už se mimi nechytne(z flašky to přeci teče samo )NO a Kubíček je naštěstí jedlík :dizzy_face: Fakt je moc obdivuju jsou to bojovníci :wink:
Jinak malý začal soplit a ráno i kuckal tak jsem nadšená.Chodíme do mateřinky do KOnice a minulý pátek tam byl klučina zasoplený a pořád kuckal tak jsems e modlila t to nechytnem ale asi álo :rolling_eyes: Nechápu proč tam lezou :angry:
Já jsem taky nějaká chycená.Dnes jdem do poradny tak jsem zvědavá co nám řekne.
19. lis 2008 v 07:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky,tak jsem se večer pustila do té metody na uspávání a nemám na to ji tak trápit..... :confounded: tak strašně plakala a plakala až s eji začlo navalovat,pyžámko měla uplně propocený,no hroznej pohled....tak jsem si ji vzala a pořád plakala,nešla uklidnit..byla z toho tak rozhozená....no prostě ji nic neuklidnilo....a pak jsem ji zanesla dopostýlky,dala čajík,poplacala po prcince a do 5 minutek spala....Když ji uspávám já,tak do 5 minutek spinká..tak to nechám tak i když je pravda,že usíná později,ale asi se ji spát nechce,včera mi usla po 9 hodině a vstávalijsme v 7 hodin.Sice mi v noci pomrčela ale myslím jen na mlíko a pak jednou a jinak chcrněla,dám ji čajíček a spinká..S ostýlky ji nevytahuju.....No asi jsem měkká,ale kdyby jste ji včera večer viděli...v životě už to neudělám....jsem asi mekká..někdo by to vydržel ale já ne.....Uplně ji to rozhodilo.....
Martikovi a Kubíčkovi držíme pěstičky a je šikulka s tím kojením.... :wink:
Taky chi od roku chodít do cipiska,je to u nás na sídlišti,takže to mám kousek,ale z toho mám strach...jak píše Abinka....jedno dítě tam bude nachlazený a máme to hned my....matky některé jsou v tom neohleduplné....tak to bude i ve školce...
A vy jdetet do poradny Abinko,jak chodíte?My byly v 10 měsícíh a pak jdeme až 7 ledna...to bude roční a očkování..

Venku je fakt krásně.lije alije...a to musíme za chvíli vyvenčit hafana.no ale dopo a odpo myslím pršet nemá...tak se hci jít projít ven s koblížkem :-
Vždy když jsem u našich Verdíku,je to tak jednou týdně,když je hezky,tak vozím většinou na Mozartce...máte tam klídek pro Klárinku... :sweat_smile: :sweat_smile:
19. lis 2008 v 07:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno, tak jsem dočetla romány :grinning: :grinning:
Geminis, snad jsem to s těma botama trefila, podzimní nosí devatenáctky, tak jsem vzala ty zimní jednadvacítky, aby jí to do toho února/března vydrželo. No co, přinejhorším koupíme ještě jedny :grinning: :grinning:
Hihi, do MC do Konice snad chodí všechny maminy z Konice a širokýho okolí, kámošky taky :grinning:. Myslím je to tam jediná kultura :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sunglasses:. Nevím, jestli se taky přidám, až se tam odstěhujeme, jestli budeme mít druhý mimi :stuck_out_tongue_closed_eyes:. Já totiž na tyhle organizovaný akce vůbec nejsem, přežiju cvíčo, plavčo mi neva, to je něco jinýho, ale takový to kolektivní paci-paci mi fakt nic neříká. Jsem hrozná, no myslím, že Míša si tohohle užije až ve školce :stuck_out_tongue_closed_eyes:. V Cipísku jsem byla párkrát na Šárce když byla Míša malá, měla tak čtyři měsíce. No nějak mě to nenadchlo. Teď mě kámoška láká právě na to sídliště, že tam chodí ve čtvrtek (to my míváme plavčo, ale tenhle týden mají odstávku, tak není). Prý to není organizovaný, spíš maminy sedí, pijou kafe a děti si hrajou, jen dvacet minut je tam takový nějaký zpívání a tak pro toho kdo chce. No už to vidím, jak budou všichni aktivně zpívat a tancovat jen já tam budu sedět, ne :angry: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :grinning:. No tak uvidíme ...
19. lis 2008 v 08:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
zdravim babinec

taky nejak nedocitam páč musim jit krmit no a my jsme taky ockovali prevenar co jsem tam jen tak zahlidla za dotaz jinak je dnes fajn docela pocasi co...

mejte se zensky pa
19. lis 2008 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ránko,

Jiji nemysli si, že mi koudel nehořela :grinning:, jela jsem na dvě zápočtové písemky, a pr jsem se to učila na poslední chvíli tak jsem z toho účta příspěvkových organizací měla pěkný guláš :frowning2: :angry: . No uvidíme, třeba to dopadne.
A co ty vlastně studuješ? Mě čeká psaní bakalářky od února, tak jsem zvědavá jestli zplodím něco co bude aspoň trochu ke čtení :sweat_smile:

K tomu Prevenaru, že se dá očkovat společně s Hexou, já se toho bála, pr jsem se bála, aby nebyla horší reakce. Ale bylo to úplně v pohodě. Teda ještě nás čeká ta 3.dávka, která bývá prý nejhorší...Ale u prvních dvou byla teplotka max 38 a jen jeden den.

U nás v Lešanech polojasno, bez poprašku, ale nad Kostelcem jsou mraky, tak že by déšt... :angry:
19. lis 2008 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, tak to je mazec, dočítat to :wink: zase nic neudělám :slight_smile:

ke spaní , z jiného pohledu :wink: ted zase pro změnu nemůžu spát já , 3dny jsem nespala , tak jsem včera šla spát s prckem v 19h a do 3 nemohla usnout, jsem asi přetažená a nejde to, ted jsem s ním taky hodku ležela a nic, něco se asi pokazilo :grinning: . Vyčetla jsem na koníkovi, dát rozkrojenou cibuli do postýlky, tak jsem vyzkoušela a v noci ani nechrochtal, krásně dýchal, rýma o hodně lepší , ale smrad byl v celé ložnici :grinning:

jak popisuješ ty dvojčátka, jak se o sebe starají, to musí být božííí, úplně je vidím

verdiku, nedělej chutě na svařáček, grog, už se těším. tak at už to napadne,to bílí studený, at to má atmosféru, mám teplej dlouhej kabát, kulicha a můžeme vyrazit.
19. lis 2008 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
oprava : bílý - tvrdé y :grinning:
19. lis 2008 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak mraky nad kostelcem sice sou ale zatim nic no...pekne se to pocasicko pokazilo no :unamused:

kolco ty ses sikula ze jeste studujes teda....urcite ti to dopadne dobre..chtela sem se zeptat kdyz si stoupnu pred vasi bytovku ze predu k silnici tak ktery okna sou tvoje??jezdim okolo a jak sem tam semtam nekde sviti tak me to vzdycky napadne vis :grinning:

holky nemate prosim prosim nekdo znamiho projektanta??
19. lis 2008 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Deny, máme :wink:. Kreslí nám projekt na barák. Je ze Ptení. Teda on je to spíš známej manžu, spravuje mu auto. Je v důchodě, ale šikovnej, dost se vyzná, co jsem zatím tak stihla poznat :slight_smile:
Oli, studuju v Olomouci na pedáku obor pedagogika-sociální práce. Je to rovnou magisterský, takže buď uděláš šest let nebo nic. Já už to teda dělám sedmej rok, bo vloni, když se Míša narodila, tak jsem to přerušila, bo jsem vůbec neměla buňky na psaní diplomky. Tak doufám, že už to nějak doklepu do zdárnýho konce :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. lis 2008 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
jiji a je drahej?ja mam ve pteni taky rodinu a jeden je taky projektant ale uz nemaluje prosimte jak se jmenuje nezeptala by ses ho na neco?
19. lis 2008 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Denoušku žádný, my máme všechna okna z druhý strany :grinning: :grinning: :grinning:
19. lis 2008 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Deny, Zdráhal, křestní jméno nevím. No zeptat se můžu, ale nevím, kdy ho uvidím. Teď jsme s ním řešili něco v pátek a v pondělí si byl ještě na pozemku poměřovat rozdíly ve svahu, aby ten projekt už mohl dokreslit nahotovo. Říkal, že to chce zmáknout do konce roku a pak oběhnout takový ty plynaře, elektrikáře, telecomáky a já nevím koho ještě, co je k tomu potřeba, abysme mohli podat žádost co nejdřív a na jaře už začít kopat. Takže si myslím, že ho uvidím až tak někdy po novým roce :confused:.
19. lis 2008 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
aha jiji tak to nic ja jsem si myslela ze je to jako znamej ze kdyby tady by mel nekdo takovyho znamiho tak ze by se mu mohlo zavolat ja potrebuju co nejrychleji projektanta :frowning2:

kolco to sem sai myslela :sweat_smile: ale fakt :grinning:
19. lis 2008 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
hezké odpoledne!

abinka --
díky za zasvěcení, kdo je martik a kubíček. Taky jim moc držím pěstičky a doufám, že ty tři týdny v porodnici "neoslaví"! A hlavně, že budou mít doktory na furt z krku (tedy kromě poraden), že už si toho na začátek vybrali dost!

A v modlení je třeba přidat! :slight_smile:

martinataylor --
jo, to uspávání je dobré psycho a jen pro silné nátury. Ale máš pravdu, pokud na to nemáš nervy, nikam by to asi nevedlo. Připraveny musí být obě strany. A myslím, že je hodně důležité, že Klárinka usíná v postýlce sama, ne že je do ní ukládána spící.

Já jsem asi krkavčí matka, ale u dvojčátek a vícečátek to asi ani jinak nejde. Nemůžu u jedné sedět, pak by chtěla i ta druhá. Naše rehabilitační sestra mi říkala, že k ní chodili cvičit s trojčátky a když jsem se ptala, jak to proboha zvládají, když jsou na ně dva a mají tři děti, řekla -- prý jednoduše, v sedm večer se zavřou dveře jejich pokoje a nevejde se tam do sedmi do rána!!! Ať se tam děje cokoliv. Doslova tak.

Takže jsem holky v 6 měsících "opustila" a přestěhovala se z jejich pokoje, spávají samy. Od 10 týdnů spávají celou noc, ale když jsem tam spávala s nima, člověk slyí každé šustnutí, kviknutí a pak dlouho neusne. Asi je ale rozdíl v tom, když se navzájem vnímají a není tam mimi samo.

Večer je s manželem nebo já sama uložím, vyčistíme zoubky, dáme pusinku na dobrou noc, pohladíme, pustíme muziku na kolotoči a odcházíme. Dveře jsou přivřené a na chodbě se svítí. Není žádný řev, holky si tam ještě chvíli povídají a pak usnou. Naše další cesta k nim vede až usnou zakrýt je a zavřít dveře a zhasnout na chodbě.

Večerní mlíčko se nám odbouralo v roce po týdnu v nemocnici. V noci žádný čajík, nic, pokud tedy nejsou nemocné, ale i když jsou, na pití se nebudí. Bylo by to jen o zvyku a ten se těžko odnaučuje.

MC na sídlišti i na šárce znám. V obou jsem byla jednou na čumendu a na šárce ještě i na bazárku.

S tou odpovědností, zda vodit děti nemocné--nastydlé/usoplené--do takových zařízení, to není jednoduché. Je to na každém, aby to zvážil. Někdo je toho názoru, že se dítě musí někde "otrkat" a tu imunitu posílit v kolektivu, ve školce a škole to bude horší, někdo to zásadně odmítá. Jedna maminka na mém domovském fóru psala, že si maminky sedly a dohodly se, že pokud bude dítě bez teplot, může mezi ostatní. Tak by se třeba dalo taky na něčem podobném domluvit, nevím. My zatím žádnou zkušenost nemáme. Jen párkrát jsem byla na babinci zde i s dětma a osobně nemám ráda ani tam, ani třeb v obchodě, když se holčičky motají kolem usoplených ukašlaných dětí.

jiji --
určitě jsi tu velikost trefila, zimní se většinou berou o číslo větší, takže máte ještě jedno číslo fóra.
S těma organizovanýma akcema Ti naprosto rozumím, taky je nemusím, ale neboj, snad Ti na sídlišti dají do ruky zpěvník!!! :slight_smile:

A Konici znám! I "čunínskou strelu"! Máme chatu na Stražisku, v Malenách, tak jsem se tam najezdívala na ten konec, přes Ptení...

jiji a kolca --
ještě jednou smekám, že zvládáte ještě studovat! Jste frajerky. A účto, to jsem nikdy nechápala...

dadlina --
tak já spát taky nemůžu posledni dobou, když užje nejhůř zalehnu o půl druhé, ale stejně ješě tak hodinu nezaberu. A zjistila jsem, že je to i sladkým. Pokud něco sežeru, mám pak problém usnout...asi ten endorfin dělá divy!

A ano, je to boží! To je to správné slůvko pro to, co Ty dvě berunky dokáží vymýšlet a jaký je na to pohled. Díky.

denousek --
nám projekt kreslila jedna baba od olomouce. Ale byl to děs, ani vodu nám nenabídla, pozemek neviděla (my stavěli za Prahou) a pořád jsme ji museli o něčem přesvědčovat, jak to chceme. Zásadně byla třeba proti jednoramennému schodišti, že ona...a my ji říkali, že to bude naše schodiště. Bože, ještě že je to za náma. Ale domeček nakreslila správně, neměl jednu chybu (až na tloušťku cihel, ale to nemohla vědět). No on ani ten náš domeček není složitý. Plynaře, elektrikáře...to vše jsme si museli oběhnout sami, ale dala nám kontaty na ty, co s nima spolupracuje. A i díky tomu ta cena ušla.

No a my jsme ještě dopoledne stihli odnést vzorek Aniččina bobku mudře. Má už zase opruzenou prcku, tedy spíš jen babulku, nevím, zda je ta její moč tak agresivní. Každopádně jsme vyzkoušeli masti a nic. Vždy se to vrátí. Tak se mudra konečně odhodlala k testu. Škoda jen, že na výsledek musíme čekat až do 5.12.!! Ale budu klidnější, když budu vědět možná příčinu jejího trápení.

Krásné odpoledne všem!
19. lis 2008 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Geminis, tak to bylo super shrnutí :grinning: :grinning:
Tak já z Konice pocházím, v Čuníně jsem měla babičku, manžela mám z Křemence a v Konici právě teď budeme stavět :sunglasses:. Jinak pokud jde o toho projektanta, tak ten nám to prý taky udělá za lepší cenu, bo je v důchodě, takže na nás a jiných nemusí vydělávat (jen to prý neradi slyší ostatní projektanti, rádi udávají na nějaké té jejich komoře, takže pssst prosím! :slight_smile:). Ale ten ví, i jakou tloušťku cihel, jen my se musíme rozhodnout, zda chceme zateplovat nebo ne a podle toho pak nakreslí čtyřiačtyřicítky nebo sedmatřicítky Porothermy. Takže fakt se vyzná a všechny tyhle plynaře a spol. nám oběhne sám, takže my pak půjdeme jen za mýma kolegama na stavební úřad s projektem a všema podkladama a dokonce nemusíme mít klasický stavební povolení, bo stavíme svépomocí do 150m2 zastavěné plochy :slight_smile:. Takže věříme tomu, že na jaře začneme!
19. lis 2008 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek