• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a miminka z Prostějova a okolí. Přidejte se.

14. dubna 2015 
Čauki,
tak my naštěstí s příkrmama žádný potíže nemáme, zatím toho sní trošku tak kupuju skleničky. Ale na Vánoce jsme dostali mixér, tak už ji začnu baštu dělat i sama.
Babu, tak jí zkus dát něco jiného, Vikča úplně miluju špenát první lžička nebo květák první lžička - nikdy žádný bolení nebylo.
Eviku taky hledím, že malýmu už dáváš maso, myslím, že by se mělo postupně začít tak od sedmého měsíce....
23. led 2010 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky maso je i ve skleničkach od 4měsice a nam je přes pul roku pribynaček se má davat od roku a ja začnu v osmím měsíci mě radí sestřenka ta má dvě děti ja vařím podle ní jo a maso je dobry na vyvin mosku a co jíte vy jen zeleninu?ja mu davam i pudynk ale vařím ho z nutrilonu a máte vydět jak baští kdybych se bala mu skoušet davat novy věci tak je jen na mlíku a zelenině fšude i v kníškach se píše že se ma učit novy chutě od pul roku mi jsme jedli i jogurty a jsme zdraví
23. led 2010 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo ja nekojila
23. led 2010 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
kolco ale ja nedavám celí rajče jo ja se dívám na sama doma a tam se vařilo pro pul roční děti a davali tam i rajče i cuketu i maso tak nevým proč jsem odvážná?
23. led 2010 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
jen v rychlosti: maturitní ples , super, musela jsem jako matka tančit se synem valčík, to bylo něco :grinning: ale byla jsem tam nejkrásnější maminka :sunglasses: Tod taky výhoda mít dítě v 19. U Martinka budu na maturitáku zase nejstarší :grinning: o berlích :grinning:

už jsem zdrava, i Martinek, takže v pohodě

eviku, já ti neporadím, já zase dávala vše o hodně později , ale já kojila do roku, tak jsem s příkrmama nespěchala. Až ted začínáme skoro všechno. Určitě jsem do roku a půl skoro vůbec nesolila a nic nesladila. Maso je výborný na mozek, hlavně hovězí , krůtí, ale pozděj. Ber to vše jen jako rady, a udělej si podle sebe, mám kámošku, která 8 měs. holčicce dávala segedin.guláš s knedlíkem, párky atd.
23. led 2010 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Evíku je to jen můj názor, jak píše Dadli, udělej si to podle sebe.
23. led 2010 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Daši chceme foto nejkrásnější maminky :wink:
23. led 2010 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Super stránky jsou tyhle. Je to i pro nekojené děti.
Jsou tam doporučené postupy a tabulky které ovoce atd. je vhodné v kterém měsíci.
http://www.kojeni.net/prikrmy.php
23. led 2010 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak guláš určitě ne ani parky ale maso a tak určitě ma 8kg takže mu jen zelenina nestačí a do přesnidávek mu davam ty sušenky sunárek rozmiksujuje a tím se to zahustí to má nejradši ja taky moc nesolím jen někdy špetku sole jo dnes má malej poprvé svátek :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
23. led 2010 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj všem!!Děkuju za přivítání..Vidím,že to tu žije a že se všechny asi osobně znáte :slight_smile: Tak snad se můžu připojit.Přezdívku Sluničko jsem zvolila proto,přece jen jsme na internetu.Jinak jsem Jana.Mám 3,5letého Adámka a 14měsíční Emičku.Adámek chodí letos první rok do školky,ale moc si to tam neužil.Od konce listopadu byl doma - stále kašlal.Teď začal zase chodit.Emička měla dvakrát po sobě zánět průdušek,teď má neštovice.Tak místo toho,abychom si úžívali zimy a sněhu,jsme stále zavření doma.

Omlouvám se,celou diskuzi jsem nečetla..Vidím,že řešíte přikrmování.Já jsem obě děti do půl roku jen kojila,teprve potom jsme začali přikrmovat.Ze začátku ze skleniček.Adámek ty skleničky měl rád snad až do roku a půl,dlouho nechtěl domácí vařenou stravu,ani třeba syrovou zeleninu,ovoce.

Emička,ta o skleničky nestojí.Brzy začala kousat,tak jsme začali vařit doma.Emičce bylo v létě 8 měsíců,a zeleninu jedla normálně čerstvou - třeba rajčata.Ale jen tu,kterou jsme dostali od příbuzných ze zahrádky nebo koupili v trhu,v sezoně.
23. led 2010 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
TAk jsem zpět z nákupu a musím přiznat, že jsem trošku provětrala peněženku :grinning: Když ony ty dětský hadříky v H and M jsou tak krásný :wink: Už jsem koupila i šatečky na vitání občánků, tak nás snad co nejdřív pozvou.

Já kojim a ještě snad i ty dva měsíce budu, ale o příkrmy se už docela dost zajimam. Solit nebudu minimálně do roku a sladit ještě dýl. Začnu zeleninou pak přidáme ovoce a pak maso a rýži nebo kuskus. V 8 měsicich přidáme bílý jogurt (rozhodně ne, pribináčky ani ochucené jogurt tam je víc cukru než v bonbonech) a kolem 10měsíce sýry. Kolem roku bych chtěla aspoň občas zařadit sladkovodní rybu.
Já jsem sice malej melounek, ale dost vysazenej na zdravé stravování (no jo, jím zdravě, ale hodně a furt :slight_smile: )a Editku chci od začátku učit na to nejlepší.
Ale možná mi to pokazí ona a nebude papapat a budeme na mlíku a rohlikách až do 15 :grinning: :grinning:

Sluničko - kde bydlítě? A kam chodí malej do školky? Jsem baba zvědavá, promiň :slight_smile:
23. led 2010 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja to nějak nepřehaním prostě mu budu davat tak jak davali rodiče nám edi unas zdrava strava by neuspěla protože manža si potrpi na dobry tučny jidla ja ted držím dietu a zhodila jsem za měsic 3kg ale nepřehaním to protože mívam jojo efekty ale ja mam rada zdrave stravování ikdyš někdy zhřeším
23. led 2010 v 15:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kolčo - ty stránky jsou super.

Evi - já bych se maso ještě bála dát, navíc když máme takové trápení po zelenince. Plánuju ho přidat tak za dva měsíce. Ale pokud ti to malý bez problému stráví.

Malé jsem k těm příkrmům začala dávat čaj nebo vodu, ale všechno to plive ven. Tak to bude asi taky dílo ji naučit pít něco jiného než MM.

Vítám novou maminku. :slight_smile:
23. led 2010 v 15:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kdybych Editce dávala to co dostával třeba můj manžel tak už teď papá oslazenou krupici :grinning: :grinning:

Babu - já už teď občas zkouším dát malé trochu čaje nebo vody a vidím, že to taky bude boj :angry:
23. led 2010 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojik k příkrmům...já nekojila takže jsem začala po tom ukončeném 4. měs., ale musím říctže dost opatrně...no až na jogurty ty jsme začali kolem 7. měs jelikož malej začal úplně odmítat UM tak jsem se mu to snažila nahradit

bonbony dávám až teď a to gumový medvědy a musím říct, že i teď mu dost vařím zvlášť jelikož spoustu jídel co jíme my bych mu ani nedala ( mám ráda kořeněný) a sama solím málo tak to nějak neřeším

ale myslím, že v 6. měs. je na rajčata a podobný věci celkem dost brzy ale je to jen můj názor :wink:
23. led 2010 v 15:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
edi u nás byl s pitím boj doooost dlouho moc toho nevypil a dr. říkala, že pokud je dost počůraných plínek tak mu to asi stačí i teď vypije tak max. 700 ml. vody denně
23. led 2010 v 15:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky miluju ostrý jídla a taky solím minimálně :grinning:

Já doufám, že pít se naučí, ale třeba ji to víc donutí až začnu omezovat kojení. Teď si čaj i vodu vezme, ale jen lžičkou, protože s flašky se pít ještě nenaučila :slight_smile: Třeba ji to potom půjde z hrníčku líp. Ještě jsem klidná, stresovat budu až za 2 měsíce.
Pak vás tady budu furt bombardovat radama :grinning:
23. led 2010 v 15:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
edi ono je nejlepší se řídit svým istinktem :grinning: ale já taky byla ráda za každou radu :grinning:

jinak neříká, že mu občas nedám i něco sladkýho, ale fakt minimálně, nějak nevím proč mu to cpát už ted když se toho ještě nají dost a dost až bude větší :slight_smile:
23. led 2010 v 15:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mám stejný názor. Sladké bude dostávat dost od babiček, hlavně od moji zlaté tchýně, která si pod pojmem zdravá výživa představuje - bůček se zelím a když salát tak se slaninou :slight_smile:
23. led 2010 v 15:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo to znám mám s tím problémy do dnespořád by ho cpala čokoládou a lízátkama atd. no pořád zatím odolávám nátlaku a stojím si za svým...i když je to dost těžký, dívá se na mě jako že mu nic chudáčkovi nedopřeju...
23. led 2010 v 15:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
já jsem taky matka "tyranka" co nic nedopřeje - ze sladkýho má akorát piškoty nebo bebe sušenky a určitě ne každý den. Čokoláda zatím netuší co je a jsem ráda. On miluje zeleninu a ovoce, tak jsem ráda. Pr manža není vůbec zeleninovej. Ale vidí to u mě asi, tak to papá. Je buclatej až až, takže jsem ráda, že to nezná a díky bohu babičky to dodržujou. Akorát prababí donese čokoládu dycky, ale o tu se postará tatínek :grinning:
23. led 2010 v 16:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jejda, tak já si ani nedovedu představit dát malýmu to co píše Evik. Evi, nic ve zlým...jak píšou holky...každý podle svého uvážení. Ondra má skoro 9 a půl kila a 7 a půl měsíce a zeleninka mu teda rozhodně stačí. Nejí ještě ani maso, ani vajíčko, žádný testoviny, o rajčatech ani nemluvím (je to velký alergen)...no a o soli a cukru už vůbec nee. Ale náš malej je atopik tak musím opatrněji než je běžné normálně. Ale i kdyby nebyl tak bych asi taky nikam nespěchala. Každopádně kojím, takže je to taky trochu jiné než UM...ale i tak. Určitě to neber jako, že tě chceme poučovat...každý říká jen svůj názor. Prostě já když čtu co některý maminky dětem dávají tak jdu pomalu do mdlob. Promiň.

Babu, s pitím je to u nás stejný...nechce nic kromě prsa. Taky mám strach, že si bude zvykat blbě.
23. led 2010 v 16:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
kolči já když už čokoládu tak hořkou ta je zdravější a je v ní hořčík, ale vždy jen kousíček a určitě ne každý den, řekla bych tak 1xza měsíc :grinning:
23. led 2010 v 16:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vyš ja si rada poslechnu nazor jinych ale ja nic špatnyho nedavam ja vařím podle kuchařky od 4měsícu vyš taky nic vezlim ale některe maminy jsou zas moc uskostlivý Promin jo a jen tak co je špatného na rajčeti nebo masu rajče nedavam celí jen okraje bez šlupek a zrníček jo a ještě mi spapa celi banan jen ho naškrabu jo a vajička ještě nedavám čaje mě vypije skoro púl litra deně takže stím nemám problém a začal mi pravidelně kakat jednou deně ale musím dat bud hruškovou nebo jablečnou přesnidavku
23. led 2010 v 16:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
a navíc odpadají problémy se vztekajícím se dítětem v obchodě co chce samý bonbony :grinning: my nakupujeme úplně v klidu :grinning:
23. led 2010 v 16:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
evik no vidíš a to aby se vykakal musíš něčím podpořit třeby s tím má problémy právě kvůli masu nebo rajčatům...teda já tenhle problém neznám malej je pravej opak ten s..e snad pořád, ale průjem nemá :grinning:
23. led 2010 v 16:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
On měl problemi s kakaním od narození ja kojila jen měsíc a pak mi došlo mlíko :grinning: pravje od té doby co davám rajčata a maso tak pravydelně kaka ale to maso nedavám každy den jen 2krat v tydnu a rajčata taky ale malej jak má jen zeleninu tak mu to moc neleze je po tátovi :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: mlsnej jazyk podle vás jsem asi špatná matka ale prostě vařím podle kuchařky od 4 měsíce
23. led 2010 v 16:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
evik nejsi totu nikdo netvrdil...píšeme jen svoje názory, podle mě je každýho věc co dává svýmu dítěti...podle okolí jsme zase špatné my protože nedáváme třeba sladký tak na násk koukají jako že těm chudáčkům malejm nic nedopřejeme :grinning:
23. led 2010 v 16:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
To ja taky malímu nebudu cpát slatkosti vodtoho tu budou babičky :grinning:
23. led 2010 v 16:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Editah,bydlíme v Pv kousek od centra.Malý chodí do školky na Sídlišti svobody.V době zápisu jsme se zrovna stěhovali a měl 3 roky teprve v červnu.I přes to ho vzali,protože tam otevírali jednu třídu navíc..Není to tak hrozné a když bylo ještě pěkně a nemrzlo,byla to fajn procházka - MHD jezdím nerada,zvlášť pravidelně s dětmi.Adámek je ve školce spokojený,nepláče a líbí se mu tam.. :slight_smile:

Co se týče sladkostí,koření a soli,jsem taky opatrná.Adámek nedostával sladkosti asi do roku a půl vůbec,jen kukuřičné křupky.A jak ochutnal první sušenky,už křupky nechtěl.Teď mu občas sladkosti dopřejeme,kdyby to bylo na něm,jedl by jen čokoládíčky.To ale nejde..

Emička dostává jen kukuřičné křupky,občas sušenky.Už je to ale těžší.Občas se stane,že něco ochutná od Adámka :slight_smile:

Jinak Emičce stále vařím zvlášť,buď vařím nebo mrazím.Nesolím vůbec.Celkově naše domácí jídlo moc nesolím,taťka si v případě potřeby dosolí na talíří :slight_smile:

Podle mě je to taky o dítěti.Adámek nechtěl kousat,Emička přešla z plného kojení rovnou na kousky :slight_smile: Malou stále kojím.

Holky,vy se všechny znáte?Jsem moc ráda,že jsem našla web,kde jsou mamky z Pv a okolí.Nechci tu ale být vetřelec,nevítaná nebo tak..
23. led 2010 v 16:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek