• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a miminka z Prostějova a okolí. Přidejte se.

14. dubna 2015 
Sluničko - my se všechny neznáme. Teda většina znás se už aspoň jednou viděla, protože v létě byl srazík každý týden (a bylo to naprosto super). V zimě byl jeden velký bez dětí, já se bohužel neúčastnila, ale prý bude brzo další!!! A tak se s náma taky seznámíš. Proč by jsi měla být vetřelec, neblbni. :slight_smile:

A když jsme tak u toho, co udělat srazík bez dětiček? Já bych si ráda dala oraz a taky pokecala. Už jsem vás dlouho neviděla a srazík s Editkou je pro mě nemožný, ona všude děsně řve :frowning2:
23. led 2010 v 17:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
sluničko já už z PV nejsem a přesto mě tu holky nechávají sem tam něco napsat :grinning: jsou to prostě super baby :grinning:
23. led 2010 v 17:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky
zdravím a vítám sluníčko...... :slight_smile:

tak dlouho jsem tu nebyla a tak jen ve skratce co se u nás děje ......byli jsme u zápisu do školy a budeme mít prvňáčka zápis jsme zvládli na jedničku ...tak nás v září čekajííííííí.
Kájinka se začala počůrávat nevím proč ,ale nějak se z toho nemůžem vymotat tak 3x se počůrá a 2x to stihne do nočníku tak už začínám mít obavy jestli není nachlazenáá.asi zajedem v pondělí k dr páč nevím proč se zase začala počůrávat.....

Kristýnka je u babičky a Kájinku mám doma a tátu na noční takže pohoda....

A teď co jsem tady dočetla........

Z příkrmama jsem na tom následovně do roka jsem Kájinku kojila (z toho 10 měs. plně a pak příkrmy)a to jen zeleninu vařenou a na střídačku brambor + mrkev ,brambor+ květák a tak všechno jsem mixovala páč Kája neuměla kousat takže i teď ve 2 letech jí hlavně bram. kaši a rýži když těstoviny tak pokrájené (prostě nekouše) ale je živa hlavně z polívek .Dělám polívku pro Kájinku hustou že v tom stojí lžička rozmačkám ji tam brambor nebo rozdrobím chleba (rohlík )druhé jídlo moc nejí...(musela by opička kousat a to nééééé)
Sladkosti ji moc nedávám ,ale jak píše sluníčko tak i Kája má občas od Kristýnky něco lepšího..... :confused: .Kája je na zeleninu takže spíš než sladkost ji dám zeleninu nebo ovoce....ale abych nekecala tak i sladkosti dostane to jo, ale z rozumem..... :wink:

A proto říkám ať každý dělá co uzná za vhodné :wink: :wink: :wink:
23. led 2010 v 17:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a srazík bych taky brala ...... :wink: :slight_smile:
23. led 2010 v 17:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky tak koupu děti máme po oslavě pak šupnu fotečky-..
vítám sluníčko.....Jani my se známe....Romča... :wink:
jinak srazík bych bralaaaaaaaaaaaaaaa.....všema 10ti ale už nic neorganizuju nikdo se nechytal..jen já :grinning: :grinning: :wink:
23. led 2010 v 17:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
kristyan já malýmu dávám jen jedno jídlo dvě by mi nesnědl, občas má co dělat s tím jedním :angry: u nás se zase ujíždí na sýru...eidam by mohl jíst na kila :grinning:
23. led 2010 v 17:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Romi tak jaká byla oslava? Doufám, že jste si to užili :grinning:
23. led 2010 v 17:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
megge oslava super..i dorty se povedli... :wink: paráda fakt.
malá byla jako princezna no všichni nadšeni.Tomák dostal mašinku Tomáše hraje jede a dělá bubliny takže nadšení děcek bylo veliký :grinning:
malá dostala tu malinkou motorku odrážečku a pořád si to prohlíží a přemýšlí na co ta ružová věc vlastně je :grinning:
23. led 2010 v 17:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky tak mi přiejly z chalupy....vás teda dočíst,začla jsem a dočtu pozdeji,jdu chystat večeři....j

babu já skleničky malé nedávala,pač jsem ji to dala jednou a poblinkala se mi po tom,tak jsem ji vařila,ze začátku mixovala a od 6 mesíce pomačkala jen vidličkou a nemla problém nic sníst i velký kusy...

ale fakt mi to nejedela a já to ani nedavala....jen vařila a vařila pořád dokola...ale chudinka Klárka že má takový problémy....je to divný... :unamused:

cuketu jsem dávala taky.....v Tv říkala mudr.jak je výborná pro malé deti....a hlavne když si přečtete obsah co je ves kleničkách..to by jste se divily...tak já si to vždy v obchodě přečetla a zjistila co tam mají od toho a toho mesíce a vařila to i KLárce... :wink: My mely příkrmy od 4 mesíce,taky jsem nekojila...

a myslím si že je kadžýho vec jak kdo si krmí své dítě.....
Jo a chtela jsem se zeptat..dávate kdo máte 2 letýho prcka už klasický mlíko z obchodu? jako kravský? chtela jsem zkusit zda by mi vypila granko nebo kakao malá..když nutrilon nepijeme od prosince....
23. led 2010 v 17:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj všichni!!Ahoj Romi..Taky jsem Tě poznala :slight_smile: Všechno nejlepší k narozeninám Tvých dětí..Tak to jsem ráda,že tu nejsem vetřelec :slight_smile: Jsem to myslela trošku s nadsázkou,samozdřejmě..Díky

Taky bych vás ráda poznala,ale teď v zimě je to složitější,děti jeden po druhém stále nachlazení nebo nemocní,hlídání nemáme,na případný sraz bez dětí..Ale časem snad..My teď máme návštěvu,přijeli k nám naši,nebydlí v Pv,tak si užívají dětí..

Adámek,pokud nechytne neštovice,pojede příští týden k našim na vesnici,mama má volný víkend,tak snad se udrží sníh,aby si to trochu užil.
23. led 2010 v 18:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti tak já dávám mlíko kravský ale kupuju to ve flašce páč to krabicový mám moc Eček mi snídáme lupínky z mlíkem takže kravský dávám.... :wink: i dr jsem to říkala a prej jo v poho ,ale mám kupovat flašky ne krabice že to je moc nabouchaný Ečkama, aby mělo trvnlivost a to ve falšce je dobrý jen tak 4-5 dní myslím.... :wink:
23. led 2010 v 18:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti náš Tomáš dostal kravský mlíčko před 2rokem.jak jsem přestala kojit.kakao mu nejelo a ale mlíko má rád doteĎ :wink:
Jani...děkuji ke gratulacím...tak si babičky a dědu řádně užijte :wink:
no já musím jít písnu večer malá už je unavená a umrčená...
23. led 2010 v 18:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti já dávám, ale pozor na něj ze začátku když jsem mu ho zkusila dát tak po tom měl vyrážku tak jsem nedávala a zkusila později a ted už bez problému...samozřejmě toho nevypije litr denně ale když chce tak mu ho dám :slight_smile:
23. led 2010 v 18:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Evi, to jsem určitě nemyslela tak, že jsi špatná matka...to bych rozhodně neřekla. Já jen jak to dělám já a proč. Mimochodem rajčata jsou velký alergen tak aby se ti náhodou malej po nich neosypal nebo něco. Když to vyzkoušíš a reakce není, tak ok. Já bych sice hromadu věcí co ty nedala, ale jak říkají holky...každý podle svýho svědomí. Takže tě určitě neodsuzuju, jestli to tak vyznělo, tak se omlouvám.
23. led 2010 v 18:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky
strašně dlouho jsem se nedostala k pc protože R je skoro celý měsíc doma a věčně sedí u pc on :angry: :angry: :angry:

vítám sluníčko :wink:
u nás nic novýho Anet měla zánět v uchu brala atb ale už je to dobrý.Jo vlastně mám novinku švagrové se narodil včera chlapeček Šimonek tak se těším jak si pochovám pidimimi :grinning: :grinning: :grinning:

Jinak pořád chodím do práce a toho času už moc nezbývá je to pořád dokola :grinning: :grinning: ale hlavně že jsou nějaký penízky a ty jsou potřeba jak sůl :slight_smile:
Ela bude mít za chvíli vysvědčení to to letí nedávno jsme byli taky u zápisu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
tak zatím pa mějte se hezky :wink:
23. led 2010 v 18:56  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky kdyby to nekterou z vás zajímalo tak jsem si s Oli objednali tento čajík přes internet...a musím říct malá spí asi fakt lépe..uvidíme po dalších dnechzatím to máme 2 den vyzkoušené.

http://www.e-maminka.cz/product/aromaterapie-hanna-maria-bylinny-caj-pro-klidny-spanek-136/

děkuji za rady s mlíčkem....koupím a zkusím zda to bude pít...aspon hrníček ráno kdyby vypila a koupím taky v té flaši,pač ty krabicový jsou narvaný Ečkama.....Já teda mlíko nepiju normálne ale jak jsem byla tehotná tak jsem vypila litr denně jako s grankem....tak vyzkouším...díky...
23. led 2010 v 19:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
kaelan,díky za přivítání.. :slight_smile:

Zaregistrovala jsem tu diskuzi o čerstvém kravském mléce..Řešíte,jestli dávat krabicové nebo z automatu?Já Adámkovi to mléko z automatu na náměstí občas kupuju,jen půl litru,je to tak na tři dny.Má ho moc rád..Když ho dětem koupíte,převařujete ho nebo zahříváte?Já jsem s ním napřed nedělala nic.Ale teď ty automaty jsou v modě.Nedávno na jiném webu byla diskuze na toto téma,řešili to samé.Většina maminek to dětem nedává jen tak,má se to nechat přejít varem nebo minimálně zahřát na 70stupňů.To samé mi řekla i sestřenka,potravinářka - dětem převařit..Jak to děláte vy? :slight_smile:

Jinak Emču stále kojím,to mléko jí nedávám.Ani žádné jiné.A Adámek dostal první krabicové tetrapakové mléko až po druhém roce.Dlouho jsem kojila,i v těhotenství a chvíli zároveň s Emčou.Ale už jsem mu dávalo buď mléko nebo Sunar pro ty největší děti..Mléko mu chutnalo víc :slight_smile:
23. led 2010 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Eviku tak malímu vše nej k svátku :wink:
malá ještě nespí dneska je nějaká akční :angry:
23. led 2010 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte
tak Martinke zase skleničky miloval a miluje, občas když nic nemám nebo jede k babičce tak mu je koupím a to mám vždy 100% jistotu že to s ní, a jakoukoli, jinak samozřejmě už vařím

mlíko už děti kolem 2roku můžou, ale já zatím dávám nutrilon, ale když dělám omáčky, tak to používám už normální, čerstvé mléko. Určitě bych ale nedala kakao, a ne granko. to není vhodné ani pro velké děti, pro velký obsah cukru a plísní, pač tam není kvalitní kakao.

vítám sluníčko, to zní tak krásně teple, jarně. Nechceš vyjít ven a rozmrazit tu zimu :wink: :grinning: :grinning: :grinning:

taky se snažím dávat mu jen to "zdravé" ale kolikrát neuhídám, když někde něco vezme, ve skříni, ze stolu atd. polomáčené sušenky, věnečky, Už ted ví, že to nerada vidím, tak ukradne a zdrhá a někam si s tím zaleze, to je to zakázaný ovoce

jééé a už to začíná, školky, školy, ach jo. taky jdeme , snad všechny, v březnu na zápis do školky, že????? to je hrůza, já mu pořád říkám miminko :grinning: :grinning:
23. led 2010 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ránko,
Dadli já mu říkám miminečko, když spinká :grinning:
No s tou školkou to by mě zajímalo. Když je J. červnovej a do školy my ho vezmou asi až v září počítám. Tak zápis asi až příští rok co? Nebo Daši myslíš, že vezmou dítko rovnou v jeho třech letech nebo až od nového školního roku :confused: ?
24. led 2010 v 07:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dáši takže radši granko.....psala jsi nedala kakao a ne granko..tak ted nevím :grinning: asi nic....Nutrilom mi nepije od té nemoci..tak zkusím mlíčka trochu...

jo jo v březnu zápisy...akorát u nás na Sídlišti,kam asi pujdu berou deti do školky,vetšinou s papírem že jdete do práce....

Myslíte že je jedno do které školky pujdu s malou? nemužu jich obehnout více nebo jak to je? Nebo musím do té u které bydlíme?Mě se teda Sídlište svobody moc nelíbí...neslyšela jsem nic dobrýho,ale to je asi všude na koho narazíš...Nejhorší že mám kamošky,které šly do práce a deti jim nevzali..že je plno,at hlídají babičky,že jsou povinni ze zákona vzít deto od 5 let......to už prý MUSI!!!Tak mám z toho strach....a ješte musíte dát vedet ve školce,že chcete přjít? Když tak poradte..me to čeká prvne,tak vubec nevím :grinning: :grinning:
24. led 2010 v 07:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
ajoj Marti,
no já pochopila že to granko už vůbec ne -že to není kvalitní kakao.

My spádově patříme pod Bílovice a pak je ještě školka v Ohrozimi. Do Prostějova mi ho nejspíš nikde nevezmou.
Takže já jsem pěkně v prdelce, kdybych chtěla jít do práce. Pr obě školky jsou od 6.30 (6.45) do 4. Takže od sedmi někde dělat nestihnu, a když budu dělat od osmi, tak je to do půl páté. Manža dělá od sedmi do čtyř v tom lepším případě, v tom horším je třeba týden pryč... Takže co já budu dělat netuším :frowning2:
24. led 2010 v 07:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky myslím, že dnes už je jedno do které školky půjdete...to je na vás...aspoň teda tady v Praze
24. led 2010 v 08:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti,Adámek chodí do školky na Sídlišti Svobody - jestli teda myslíš tu :wink: Přestože jsem před tím slyšela spoustu fámů od známých,jak je školka blbá,jak se dětem nevěnují..My jsme maximálně spokojení,paní učitelky si nemůžu vynachválit.Adámek se tam těší,umí spoustu básniček,často tam jezdí divadélko,starší děti chodí do divadla do Duhy..Třídy pěkné,spousta hraček,televizi tam nemají.Kreslí,modelují,zpívají u klavíru,volně si hrají,chodí ven skoro každý den - jen ne v extrémním počasí.Jídlo dobré,Adámkovi tam moc chutná.Děti nikdo násilím nenutí dojídat.Jen musí každé jídlo aspoň ochutnat.Pokud je to ale něco,z čeho dítě zvrací,nemusí.Co chtít víc..I přesto,že bydlíme v centru města,asi tam Adámka necháme..Zvykl si tam a navíc chceme,aby tam děti jednou chodily do školy.

Jinak si můžete oběhat třeba všechny školky ve městě,mimo,co uznáte za vhodné.My jsme byli na víc zápisech.Dvakrát vás stejně nikde nepřijmou,protože se to řeší hromadně na radnici.

Jo,a Adámek chodí do školky,přestože mám 14 měsíční Emičku,v době zápisu jí byli nějaké 4 měsíce a budu doma do 4 let.Protekci nemáme.Otevírali třídu navíc.

A ve školce,když vás přijmou,jak kde.My jsme dát vědět nemuseli.Jen,kdybychom nechtěli chodit.
24. led 2010 v 08:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak Jajda právě snědl dva jogurty Acitivie a stojí ulednici a řve, že chce ještě gult :confused: , a to měl v 7 mlíko :confused:
24. led 2010 v 08:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti pochopila jsem to stejně jako oli asi bylo myšlené nějaké holanské kakao taové to strašně tmavé hnědé já ho používám na pečení buchet.Znáš mě jak je někde kakao je to fééé fuj :grinning:

Já bych chtěla dát malou do školky do čechovic a pak do školy rovnou v čechovicích bude to mít ani né minutu cesty ale co bude opravdu uvidíme

My ted dva dny po sobě vstáváme o čtvrt na tak apsolutně nevím kdy ji dát spát.Včera jsem ji natahla do půl jedné usnula o třičtvrtně na jednu a ve dvě byla vyspaná což mi přijde málo za celej den.No a večer byla uplně hotová.Tak ji zkusím dát až bude chtít sama a uvidíme
24. led 2010 v 08:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ještě jsem zapomněla napsat,nechci,aby to vypadalo,že školku na Sídlišti lobuju,ale i přesto,že oficiálně berou na jen celodenní provoz,je možné na polodenní,klidně každý den..Je jedno,v kolik dítě přivedete.Svačina je o půl deváte,ale jde odhlásit,i trvale..V deset za pěkného počasí už musí být venku.Ale většinou si hrají na zahradě.Nám řekli,když přijdete v 11,přijdete v 11..Ale musíte si dítě do půl paté odpoledne vyzvednout..Déle to nejde.Např. na Mánesce to jde do 18:00

Teď měl Adámek dlouho kašel,byl víc jak měsíc doma,jen jsme ho odhlásili a nikdo to dál nezjišťoval.Ne,že by nás např.chtěli vyhodit,že nechodíme.

megee,Ty jsi z Prahy? Jsem se úplně lekla,že jsem v jiné diskuzi :slight_smile:

Emička má taky ráda jogurty activie,jí i Ty obyčejné,tmavě zelené kyselé..To nechutná ani mě.Ona je celkově na zdravou výživu :slight_smile: Má ráda maso,zeleninu,sýry žervé a cottage,pečivo,kukuřičné křupky,polévy s nudlemi.Sladké ani kaše a přesnídávky nechce.
24. led 2010 v 08:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte my máme rýmu...já i malá a malá kvuli ní celou noc nespala..chrčelo to v ní..
divné že tak najednou...tak jsem nestihla dát fotečky.dám dneska... :wink:
Jani sluníčko....mě malá jí taky i bílej jogurt...
24. led 2010 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
slunicko já jsem původně z Prostějova, ale před rokem jsme se přestěhovali do Prahy...a holky jsou tak moc hodné, že mě tu i tak nechávají :grinning:
24. led 2010 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jajda má nejradši bílou nebo jahodovou Hollandii. Sní celou tu 200 gramovou otesánek :confused: :grinning:
24. led 2010 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek