• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a miminka z Prostějova a okolí. Přidejte se.

14. dubna 2015 
kolci tak to stou ti naši kluci stejní...Domča ráno snědl kupu cereálií s mlíkem a za 10 min. už hulákal papat papat :grinning:
24. led 2010 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sluníčko díky za info o školkách, ta Máneska je super, že se může dítko vyzvednout později kdyžtak.
Když tak nad tím přemýšlím, tak bych ho fakt potřebovala dát do školky do PV, pr to pro mě bude schůdnější, když tam stejně pojedu do práce. Ach jo, je to složitý.
A ta Mánesova je dobrá školka, nevíš?
A my k tomu zápisu asi až příští rok, nevíte někdo?
24. led 2010 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
oli no já bych šla až příští rok, Jajda je ještě maličkej a myslím, že tak brzy ti ho nikde nevezmou
24. led 2010 v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Megee dík, já právě tomu nerozumím, jestli se chodí rok dopředu k zápisu nebo jak. Nebo až v ten rok kdy nastoupí.
Takže když bude mít 3 roky v červnu 2011, tak na zápis v březnu 2011 a vezmou mi ho asi až od září co?
24. led 2010 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo píšešto správně.....no myslím, že na prázdniny neberou takže až od září :slight_smile:
24. led 2010 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
kujííí
24. led 2010 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
není zač :wink:
24. led 2010 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
no to je kde ta máneska...vubec nemám přehled....děkuji sluníčko za info...my máme Sídlište svobody nejblíže takže pujdu tam...a ješte bych chtela moravskou..to máme taky 5 minut cesty a přinejhorším ty čechovice..ty máme taky poblíže.....no uvidíme..Ale už ted je mi do breku,že bude prdelka celý den bez mě každý den....já to težce nesu....ale s detmi je spokojená a pláče když má jít pryč ode všad.....tak jsem říkala že my nebudeme mít problém jít do školky ale ze školky..... :grinning: :grinning: :grinning:

děkuji za info...

holky co vaříte,já už nevím co furt...dělám kuřecí vývar tak bude polívečka a jinak štouchané brambory s kuřecí roládou a zítra ji dojíme s rýží..fakt už nevím...
24. led 2010 v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
my dnes budem mít těstoviny s kuřecím masem a špenátem /taková sýrovošpenátová omáčka/ a čočkovou polívku dělám Jajdovi ještě.
24. led 2010 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Oli vy máte kdy 3 roky?protože přednostně berou spádové děti..a 3leté.... :unamused:
náš Honza chodí na husák..do logopedické třídy.ted pujde do školy na studenstskou a s Tomem pujdu k zápisu na tylovku..:slight_smile: :wink:
Tomík má ted 3 roky a k zápisu jdeme ted a nastoupí od září.Oli vy pujdete příští riok k zápisu :wink:
24. led 2010 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Romi kuji. :slight_smile:
24. led 2010 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Oli ale sestřenka má kluky v bílovicích..a tam ti ho vezmou i třeba od ledna příštího roku i když nemáte 3roky..třeba jen dopoledne do oběda.taky to tak měla :wink: a pak byste šli třeba do města od září.at má jako přípravku..:slight_smile:
malá je dnes umrčená..achjo..nic neudělám...od té rýmy.a ospala v noci nesala ale nemuže zabrat.to bude den :frowning2:
24. led 2010 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
kolco,na Mánesku slyším jen samou chválu.Ještě víc než na Sídliště.Je to malá,rodinná školička,dětem se tam maximálně věnují,je to hned u parku Kolářovi sady.Děti jsou skoro pořád venku,mají tam taky divadýlka atd.Jen je tam velký problém se dostat.Záleží,kolik dětí odchází do školy.Minulý rok odcházela celá třída,ale jsou roky,kdy odchází třeba jen 5 dětí.

My dnes vaříme klasiku - kuře,bramborová kaše,zeleninová polívka
24. led 2010 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čauki,
tak my školku ještě nějaký ten pátek řešit nemusíme...ale zrovna nedávno jsem s kámoškou na toto téma narazila a dost mě překvapila že už nefunguje ve školkách rozdělení tříd, ale že jsou děti všechny dohromady, což mě teda přijde dost divné....
My budem za chvíli řešit jiné dilema a to kdy mít druhé mimi, jestli má vůbec smysl se vracet na pár měsíců do práce....
24. led 2010 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky vítám Sluníčko, nějak jsem zaspala :sweat_smile:

Oli, na Mánesce dělá moje teta...u nás to bude jasná volba...už nám drží místečko :grinning: :grinning: Mám se kdyžtak zkusit zeptat jak to vypadá, kolik dětí berou, atd.? Kdybys chtěla potom fakt tuto školku, tak bych se ti mohla za Jáju přimluvit...

My máme dneska jídlo od včera. Zkoušela jsem podle Babicu tu krkovičku v alobalu a bylo to teda výborné. Jen jsem toho zase udělala jak pro armádu :slight_smile: Jak se malej vzbudí tak vyrážíme na nákupy do tesca...doufám, že přes oběd tam nebude moc lidí.
24. led 2010 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jééé Tobi, tak toto dilema už máme vyřešené. Chtěli bysme brzy druhé mimčo. Už se fakt těším...Proto jsem si taky mateřskou nechala na dva roky, tak bysme to rádi stihli...no ale uvidíme jak to všechno půjde.
24. led 2010 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jj,ve školkách už nejsou třídy rozdělené podle věku.Je to namíchané.V každé třídě jsou malošci a předškoláci a přijde mi to super.Mladší se učí od starších..Konkrétně na Sídlišti je jedna třída jen malošků a jedna třída předškoláků a dětí s odkladem.Adámek chodí do míchané třídy a je to lepší..
24. led 2010 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
jé tak to máte super...my to tady máme rozdělený na třídy..no je tu víc dětí...zato, ale žádný zvláštní požadavky na to co musí dítě umět aspoň teda ve školce kam půjde Domík...jediný co musí tak být bez plínek...
24. led 2010 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Od známé dcera by měla jít letos do školy, ale pitvoří se jako ty malé 3-leté děti a navíc se jim jako předškolákům nevěnují....tak proto si myslím, že to rozdělení je lepší.
Brala bych mezi dětma tak 2,5 - 3 roky, ale blbý je, že si to člověk nenaplánuje že jo.... :grinning:
24. led 2010 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ještě jsem chtěla připsat,co se týče spaní ve školce,není to žádná hrůza.Adámek mi nespí od 2 let.Ve školce už přes odpočinek bývá a ani tam se spát nenaučil.Musí se sice převléct do pyžama,ležet a poslouchat pohádku - učitelka čte,ale když neusne,může vstávat mezi prvními.Předškoláčci můžou vstávat ještě dřív.

A na Mánesce je to podobně.Říkala mi to známá,která tam dokonce měla domluveno,že dítě nespalo..

Já jsem nic takového nedomlouvala a ani to neplánuju.I když Adámek nespí,jsou mu tři roky,odpočinek potřebuje.Jsem ale ráda,že když neusne,může potom vstát a jít si hrát.
24. led 2010 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
tobi,já nevím..Myslím,že je to i o dítěti...Ta třída,kde jsou předškoláci a děti s odkladem,je nejproblémovější..A navíc,školka nemůže nahrazovat výchovu a péči rodičů..Nemyslím to zle,jen můj názor.Ale jak říkám,děti mám malé,Adámek je ve školce první rok.Víc posoudím časem
24. led 2010 v 11:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to je dobré stím nespaním po obede........to je fajn....

a kdo tady plánuje 2 mimi?.....my zatím ne ne....asi až za prát let...ješte uvidíme..ale moc se mi nechce do druhýho.... :confused:
24. led 2010 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Romi v Bílovicích teďka neberou dřív. Aspoň teda naše kamarády Adélku ani Tadýska nevzali. Mě nejde o to aby ho vzali dřív, ale štve mě, že tím, že je červnovej, tak vlastně půjde až ve 3letech a 3 měsících. Kdybychom náhodou neměli ještě druhé mimi, tak nemůžu jít ani do práce, pr by ho neměl kdo hlídat.
Zuzi zkus se zeptat schválně, jestli berou i děti, které nejsou přímo z PV a spádově to maj do nějaké vesnice u PV. I když teda zatím to není aktuální, ale dobré je to vědět. A za přímluvu bychom pak byli moc rádi. Pr u nás je fakt problém, že nebude mít kromě mě a manži kdo vyzvedávat případně. A kdyby někdy vyzvedával manža, a já byla doma s mimi, tak je pro nás pořád lepší ten Prostějov, pr Bílovice ani Ohrozim on prostě nemá šanci stihnout. A když budu chodit do práce, tak předpokládám,že v PV, tak by to bylo celkově schůdnější. No ještě teda máme rok čas. Ale už teď z toho mám hlavu jak balon, když o tom přemýším.
24. led 2010 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti u nás platí předplán, začít v prosinci 2010 pracovat na mímu :grinning:
Ale ještě o tom bude určo velká debata.
Pr Jája je fakt drak, ale zas když vidím vaši Klárku, jak teďka se s ní už domluvíš a nechá si to vysvětlit a jde hezky za ruku atd. Tak si říkám, že po těch dvou letech to bude lepší a v těch 3, co by se teoreticky narodilo druhé mimi už by to vůbec šlo. Teď si říkám, že bych šla klíďo za rok do práce, ale nemám kam, respektivě mám, ale dělaj se tam dvanáctky, takže to nepřichází v úvahu. A v dnešní době si hledat práci s malým dítětem....když budou tušit, že za rok za dva jim zas odejdu na mateřskou. Tak bude asi nejlepší to sfouknout najednou. :slight_smile:
Momentálně jsem z něj fakt vyždímaná, chybí tu ty babičky, potřebovala bych oraz.
Mohli bychom zas dát prcky do školičky co říkáš?
24. led 2010 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
u nás je to ve školce taky rozdělené....a Honzík už někdy taky nespí, a jkdyž muže vstávat dřív nebo kyž děti nespí..koukají na tv nebo mají jinou činnost nenutí je.. :wink:
na husákjsm spoojná.
Tobi nejlepší je rozdíl 2roky....3 a vc je moc
24. led 2010 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Oli já taky vodím honzu se všema dětma i pro něj chodím..málokdy jde někdo jinek.ted s snaží kor kdy mrzne abych nemusela pokaždý vodit všechny.le jde to..ted mě napadlo musívás vzííti v PV přcemuí chápt žeřba pakudešraovatv PV..žejo...akto zkuste:slight_smile:
24. led 2010 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
ježišmarááááá a mi o blbn :unamused: e mě vypadají písmenka snad ot přeluštíte
24. led 2010 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Oli my kdybychom chteli druhý tak bych chtela do prosince taky otehotnet,pač jak by nastoupila do školky koncem prosince že bych nastoupila opet na rizikový a nastoupila na mateřksou v roce 2011...pačmi bylo řečeno že kdybych otehotnela už ted a tím pádem bych nastoupila z Klárincčiné mateřské na mateřskou tak automaticky budu brát 3800 kč...že to mám v kuse...

tak já nevím....bylo by to nejlepší ,otehotnet a být doma a vodit bobka do školky....ale zadařit se nemusí...kor s nama že?...

Oli pro školičku jsem pro..opet každý týden...at si zvykají a my máme klid.... :wink:
24. led 2010 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky nemám moc času ,ale Marti já to tak měla že jsem přestupovala z Kristýnčiny mateřské na Kájinčinu a brala jsem 21 měsíců 7,600 a teď mám do 4 let dítěte 3,800 tak že tak já sio taky vybrat nemohla .Jenže mě to nevadilo stejně bych si vybrala 4 roky páč nemám hlídání a ani práce tady u nás není takže v budoucnu budu jezdit do práce do města a zásadně na zkrácenou pr .dobu od 8 do max. 14,30 abych stíhala autobusy a vyzvedávat holky .S tátou nemůžu počítat páč dělá 12 ctky y nepřetržitý provoz...........Babičky nemám po ruce aby mi pomohli ...
24. led 2010 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já taky vodím malého do školky a malou s sebou..Babičku sice máme,blízko školky.Pomoc nabídla,občas vypomůže..Ale je aktivní,chodí dvakrát týdně do práce a někdy na brigádu.Tak většinou,když potřebujeme,nemůže pomoct.. :wink:

Už i proto byl Adámek dlouho doma,pořádně začne zase chodit do školky až na jaře.
24. led 2010 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek