• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a miminka z Prostějova a okolí. Přidejte se.

14. dubna 2015 
Jani a kde bydlíte?pořád tam?u nádru?ŽE CHODÍTE DO ŠKOLKY NA SÍDLÁK..SE MĚ TO PŘEPLO MÁM MALOU U SEBE..A PIJE MLÍKO SNAD USNE JE PROTIVA... :frowning2:
holkyx mě jer až skorem líto že už těhu nikdy nebudu :grinning: :confused:
24. led 2010 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Romčo,pořád tam,však víš..Nechci tu psát svoji adresu.Ne k vůli holkám tady ale jsme na netu.Nikdy nemůžu vědět,kdo to čte :angry: Zápisy do školek byly v době,kdy jsme se stěhovali.Na Sídlišti otevírali třídu navíc,na Partyzánské ho nevzali.Jen jako náhradníka,kdyby někdo vypadl,s tím,že ho příští rok vezmou automaticky.Ale my už ho asi necháme na Sídlišti..

Kde bydlíte vy?Pořád taky tam?
24. led 2010 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mě by se líbilo ty dva - tři roky, to si myslím že je super, děcka si pak i vyhrajou. Co mě dost děsí je být 6 let doma... :unamused: . Kámoška si vzala mateřskou na dva roky, tak aby to stihla tak se začali snažit trošku dřív, vyšlo to hnedka napoprvé....no a teďka maj mezi děckama 14 měsíců, dost záhul! Obdivuju všechny ženský co maj dvojčata, to bych se asi zbláznila...
24. led 2010 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tobi mě právě ta představa 6 let doma připadá děsná.
Jenže potřebujuju být minimálně těhu, když bude mít Jajda 3 roky, ať můžu na nemocenskou. Pr z pracáku, nebo polovičního úvazku pak by byla mateřská nula nula nic. :frowning2:
Kristy tak to budeme mít podobně - vidím to jen na poloviční úvazek, nebo aspon 3/4, doufám, že pak něco seženu :confused:
24. led 2010 v 15:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vrrr, teď mi manža sdělil, že díky mrazu nejdou otevřít vrata od garáže. Takže nevyjedu s autem.Jsem mu sdělila, ať to vyřeší, že nehodlám do jara sedět v Lešanech. :angry:
24. led 2010 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

vítám novou členku. Sluníčko není na škodu znát :slight_smile: , už aby bylo léto :wink: :slight_smile:

Vy jste se ale rozpovídali, nějak jsem se nedostala na net a už tu jsou úplný romány.

Všimla jsem si že řešíte kravské mléko. Přestala jsem teď kojit a řeším jestli dávat Lauře kravské mléko, nebo pokračovací. Můžete mi napsát svůj názor? Koupila jsem dnes acidofilní mléko, a zkusím jí ho dát. NEBO MEMÁM? :unamused:
24. led 2010 v 16:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
hOLKY CO SRAZÍK? Tatínkovi konečně zkončí dnes dovolená, tak budem rádi když neco podniknem.I když ta zima je příšerná!!!!!!!!!!!!!!! Vyšla jsem s Laurou asi po 3 dní konečně na chvilku ven, jinak bych doma zešedivěla :frowning2:

Včera jsem si s manžílkem vyrazila do hospůdky mezi přátele. Byl to prima odvaz, suprově jsem se bavila. Babička hlídala toho našeho andílka, a volala mi asi v deset, že už je od půl osmé vzhůru. Došla jsem domů a Laura samozřejmě usnula vyčerpáním :frowning2: Já naštvaná, že jsem musela domů ZBYTEČNĚ :angry: :frowning2:

je to prima si někdy vyrazit bez "miminka" :slight_smile:
24. led 2010 v 16:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
laurto jsem pro srazík..jedno kdy..krom středy.to jdu odpoledne na gyndu.má cystu tak ji hlídá.. :unamused:
Jani sluníčko..jj to chápu nechtěla jsem psát adresu... :wink:
laurito myslím že kravský ještě nee já kupuju pokračovací..hami nebo sunar tak nějak to střídáme... :wink:
no rostou nám zuby,do toho ta rýma...hruza.a ještě prujmik...
laurito njo vlastně my máme tu rýmu..tak zas nikam nemužem :frowning2: :frowning2:
Tobi jsem už 6let na rodičáku..no někdy mě z toho hrabe.ale když už to je..tak co bych pro děti neudělala.holt některé věci si naplánovat nejde...
už se těším až někam pujdu ale nevím kam nastoupím po rodičáku...když nám OP krachuje a taky už bych ce k tomu vracet nechtěla... :confounded:
no mám plány...:slight_smile:do budoucna :wink:
24. led 2010 v 16:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Romi, já taky dělala v OP, tak nemáme tu budoucnost nějak růžovou. Teda co tam se děje, žasnu,. Ale tam to krachovalo už jak jsem nastoupila a to je pravda už 10 let :frowning2:

Laura je výjmečne, konečně zdravá a bez rymeny. MUSÍM ZAKLEPAT :wink:
24. led 2010 v 16:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning:
já jsme tam taky nastoupila hned o škole ještě mi nebylo 18... :grinning: měla jsem 17..a 3měsíce
njn tam už to stálo za prdlajs už dávno :unamused:
24. led 2010 v 17:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo Romi, a co, už máš chlapa :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: Jak dopadlo randíčkování ?:slight_smile:
24. led 2010 v 17:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky,

tam je kosa...fuuujjj...

jestli bude srazík tak mi mužeme čt,pátek ..jinak máme naplánovano..

Byly jsme za segrou se kuknout a u našich,malá tam zustala,tak si ji ráno vyzvednu brzo a jdeme ke kamošce co má 2 letou Anetku...tak si poplkáme a deti pohrají...

Jdu udelat prádlo,poklidit a táta jel na badbinton tak dorazí po 20..já pujdu s hafanem večer se projít a pak budu čučet na fiilm na jedničce....
Jonuško jaké máš plány do budoucna?z prací?
já se do práce vracet taky nechci...Helar...taky propustili 200 zamestnancu,krachuje to tam...takže taky plánuju neco..v unoru budu vedet více tak uvidíme...je to tu naprd.... :unamused:
24. led 2010 v 17:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Evi - já nikoho nekritizuju, jen jsem napsala svůj náhled na věc. Navíc nikdo neví co je doopravdy dobré. Kdoví, za pár let se třeba bude doporučovat dokrm už od 2 měsíců a naše děti z nás budou mít stejnou srandu jako já z tchýně (ohledně toho co dávala svým dětem) :slight_smile:

Já se sice mám kam vrátit (myslím práci), ale mi taky plánujeme co nejdřív druhé dítko. Uvidíme jak dobrá antikoncepce je kojení. Rodičák si taky budu brát na 2 roky, teda jestli si to během přištich pár týdnů nerozmyslím, protože Editka je v posledních dnech opravdu mega protivná a uřvaná :wink:

Já si dělám kakao tak, že nastouhám 70% čokoládu do mlíka a zahřeju to v mikrovlnce. Je to sice hořký, ale výborný. Granko mám ráda, ale nekupuju ho, abych si ho nemohla dát.

Moc ráda bych šla ven, ale v tomhle mrazu mám strach :frowning2: Doma se nudím. Doufám, že se brzo oteplí.
24. led 2010 v 18:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
no holky ta zima je hrozná....mě už to nebaví a chytám málem deprese :confounded:
laurito..no dá se říct že mám chlapa :grinning:
Editko..no kojení není moc dobrá antik...z toho je Jonuška :grinning:
24. led 2010 v 18:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky tak Oli mi poslala stránku chemie v potravinách a granko je na tom lépe jako bebe brumlík pro deti...pošlu vám odkazy at vidíte...je to hnus...si řeknete brumlík pro děti a kolik je tam Eček...

tak tady je brumlík
http://www.chemievjidle.cz/susenky/bebe-brumik-s-mlecnou-naplni

a tady granko....
http://www.chemievjidle.cz/instantni-napoj/granko
24. led 2010 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, já měla děti po 3,5letech po sobě a byla jsem doma skoro 8let v kuse :grinning: bylo to fajn, ale byla jsem pak blbá jak ....... nic jsem neuměla, ani komunikovat, hrůza.

Martinek bude mít 3 roky v březnu 2011 a tak jsem se ptala, zda se nás týká zápis ted v březnu a řekli mi, že ano, ikdyž ho vezmou až příští rok v září, že už se chodí ted. Možná mi ho prý vezmou i v tom březnu příští rok. Taky jsem si myslela, že máme rok na zápis čas

S tou zdravou výživou.... už to začíná. Martinek si přisunul židli k lednici, otevřel ji a vzal si tatínkův jahodový jogurt, marně jsem se ho snažila vyměnit za bílý. babička ho ten týden cpala ochucenými a ted co..... ach jo. a bude hůř.

oli, taky bych chtěla dávat martinka opět do školičky, ted byly ty chřipky atd. tak se mi moc nechtělo, ale jak se rozjaří, tak zase zkusíme.
24. led 2010 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
jé Oli, Marti, to je stránka, ted jsem koukala , no hrůza :wink: a potvrdilo se co vím už dávno, že jogurty a vše od danone je eeee. samý ečka , tak jak to tvrdili odborníci na přednáškách, žádný danone, nejlépe český bílý jogurt s malé mlékárny . žádné nadnárodní koncerny atd. tam je to jen o bussinnysu :grinning: mám tady chybu, ale nevím jak se to píše, a to mám 11 let angliny.

bavíte se o druhém mimi??? a já přemýšlím o čtvrtém :grinning: :grinning: chtěla bych dvojčátka - holčičky, takže i o pátém :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
24. led 2010 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
no a vidím, že ani 12 let češtiny mi nepomohlo, mám chyby i tam. :wink:
24. led 2010 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jů Dáši, tak to držím pěsti ať to s těma dvojčatama klapne!!! :grinning:
24. led 2010 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dáši tak jen shoda jmen s číšníkem... :grinning:
Jinak vítám sluníčko, co se týká příkrmů tak nesolíme, nesladíme :slight_smile: a noční kojení zatím stále odbouráváme, Val je tvrdohlavá :grinning: a stále se budí a hledá mě :slight_smile: a já dolámaná na gauči :rolling_eyes: v obyváku. Snad už se to brzy zlepší.
24. led 2010 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
: ahoj..tak malá konečně padla
Daši tak rovnou dvojčátka?????
já už dítě nemužu mít a už vubec ne ted s novým chlapem :grinning: jeho mamka je z dvojčat a bráchy má dvojčata.a moje mamka je taky z dvojčat a dědova teta taky....to je moooc nebezpečný :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
mě zítra dojede kočárek huráááá
ale nevyzkoušíme ho.malá rýmuje fest a měli jsme i teplotu :unamused:
24. led 2010 ve 22:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já mám mateřskou do dvou let věku mimíska, ale už teď vím, že druhé v původně plánovaném termínu prostě nedám. Ledaže by byl na mateřské táta ... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
My jsme nesolili do roku, nesladíme doteď. Jogurty má Elly nejoblíbenější Florianky - jsou husté, i když s příchutěmi. Na zdravou výživu zjevně kašle, bílé jogurty už nemusí. I když jsme s nima okolo 8.měsíce věku začínali.
Dáši, obdivuju Tvoji odvahu a nadšení pro další potomstvo.
24. led 2010 ve 22:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
nene , už žádný děti. To bych musela mít obrovský finanční zázemí a žádný starosti s podnikáním. a to nehrozí tak ani dvojčátka nebudou :confounded:
25. led 2010 v 08:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
No jo, s takovou by ale asi lidstvo vymřelo :grinning: :grinning: :grinning:. Ale když jsme plánovali, taky jsem to tak brala - napřed škola (nakonec to skončilo až u třetí), pak vyřešit bydlení, práci a finance a teprve pak přišlo pomyšlení na mimíska.
25. led 2010 v 08:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem taky byla ten zodpovědný blbec :grinning: Nejdřív jsem si dodělal školu, pak jsem musela našetřit penízky (pro případ nouze), mít slušný bydlení (no podkroví budem opravovat až letos) a hlavně jsem se snažila poctivě vybrat tatínka :wink: A pak se nám rok nedařilo, už jsem to chtěla začít řešit, ale naštěstí se jelo na hory a tam se to povedlo :slight_smile:

Co se jogurtů týče, tak já jsem bilý jogurt nedala do pusy. Ale pak jsem měla těhu cukrovku a nic jiného jsem nemohla, zachutnalo mi to a ochucené už nejim. Jenom někdy si ten bilej dochutím neslazenou přesnidávkou.

Ze je Brumík svinstvo tvrdím od té doby co jsem si přečetla jeho složení. Ségra nekupovala své dceři nic jiného, ale pak jsem přišla já jako hodná teta a naučila jsem ji větu: Brumík je blé, samé cukry, tuky, sacharidy a to já nejím :grinning: :grinning: Jenomže to ji byly asi 4 roky a ještě šla jakž takž ovlivnit. Teď má 7 a tak lehce to nejde.
25. led 2010 v 10:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Myslím si, že kdyby se udělat rozbor všeho, tak se tam nějaká chemie najde.To by člověk nesměl jíst nic.Už tak nevím co mám malé pořád dávat na svačinu, aby neměla pořád všechno dokola.Nějak to tak do podrobna neřeším, protože to bych si dělala velkou hlavu.Hlavně to neovlivním.Pole nemáme, chlívek jsme zrušily hned jak jsme koupily domeček.
Ovoce mi nejí a co jedla tak měla kopřivku, zeleninu jen vařenou.Přesnídávku nechce.Kdyby bylo na ní jedla by jen vařené jídlo a polívečku neodmítne nikdy.

Holky, když už holčidky nemájí plínečku, tak po čůrání holčičkám utřete prcinku a nic?Ptám se asi blbě, ale malá má trochu zarudlou prcinu a to s plínečkou neměla, tak nevím jeslti ji tu prcinu vždycky natřít?To nebudu dělat nic jinýho? :slight_smile:
25. led 2010 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nelinka je ukázkový příklad toho, že i sebelepší snaha může být zmařena :slight_smile: Prostě do některých děti se dostanou 3 jídla a mamky jsou ještě rády.
Moje mamka byla taky šílené dítě - jedla jen rohlík (suchej), zelinovou polévku a pečné kuře (jen prsa bez přílohy) a to prosím pěkně za komunistů před moc letama kdy si o nějaké polivce z lahvičky mohla babi nechat jen zdát :grinning:
25. led 2010 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ona je všežravec jídlo co máme my to ji jede jako hrom o polívce ani nemluvím ale ovoce neee jogurt taky ale raději ochucený.
Není buchtovej typ. To má asi po mě. Raději tak chleba se sýrem nejlépe šunčičku.Je to gurmán a trochu masožroutek po mamince.Co bych po ní chtěla, když sladké moc nemusím.Jak to nevoní masem taky mi to nejede.
Ale nestěžuju si!Asi kdyby ji něco chybělo tak by si tělo řeklo.Je to práce s dětma i když člověk chce dělat jen to nejlepší podle jeho vědomí a svědomí, ne vždy to funguje.
25. led 2010 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky,
Petí neříkej, že je Neli už bez plínečky? :confused:
U nás dnes proběhla zkouška se slipečky, jestli mu to nedocvakne:
tak jsem dnes jen tak na zkoušku zkusila Jajdovi dát slipečky, jestli když ucítí to mokro, pochopí, že si má říkat. No holky na poprvé nešťastnej, že tam má mokro, tak mu to vysvětluju s čuráním a s nočníkem...Když ho tam dám, tak sedí, vyčurá se většinou. No ale po 5 počuraných slipech a teplácích za 1,5 hodiny jsme to vzdali /pr víc slipečků nemáme zatím/ a evidentně mu to nedocvakává ještě. Chjo. A asi dlouho nebude. Ale nechápu,kde se v něm ty potoky čurání berou, jako pije celkem dost, ale to nebylo, že by si jen cvrnknul do kalhot, prostě dycky hodně morký a dvakrát i loužička z nohavice. Je normální, že takhle velký dítě, tak často čurá?
25. led 2010 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
dopo jsme šli na chvilku s Jajdou ven, bylo minus 7, ale řev šílenej, tak že vezmem kočárek, řev šílenej, půjdem domů, řev...tak že ho uspím v kočárku (bo vstával v 6 opět), řev řev...tak jsme šli domu s šíleným řevem, slíkla jsem ho, tulili jsme se a pak se uklidnil. Tak že mu dám polívku, řev, chtěl jogurt. Ráno snědl poslední. Další doveze odpo taťka. Tak aby se uklidnil, tak jsem mu udělala kaši, jak řval a nechtěla jsem aby sebou flákl na dlaždičky, tak mi kaše vypadla z ruky, rozprskla se po kuchyni...takže kaši znova, dítku kaši, uspat ho, uklidit kuchyň...dnes to mám super :sweat_smile: A až manža přijde domů tak mu po 150 sdělím, že chci spravit spáry mezi dlaždičkama. Jaksi se vydrolujou a už mu to říkam jak dlouho...dost blbě se mi z toho ta kaše čistila :angry:
25. led 2010 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek