• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a miminka z Prostějova a okolí. Přidejte se.

14. dubna 2015 
juju, super nápad. Jsem tam ještě teda nebyla. Je tam něco pro děti? Bo jinak to špatný, Jajda mi na jednom místě hačat nebude ani minutu :frowning2:
28. led 2010 v 08:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsem volala k mikuláškové....tak si mám epřijít pro recept na ten prevenar a píchnou ji to..kdykoliv...jak příjdu tak ji to píchnou..tak tam pujdu bud dnes ješte nebo zítra..dokud je zdravá at to máme za sebou a jak tam budu zeptám se na ten priorix.....ale připadalo mi dotazem obtežuju podle hlasu sestřičky :angry:
28. led 2010 v 09:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
no právě že ne,je tam akorát takovej malej stoleček v rožku a nějakýpastelky a papíry,jinak nic bohužel.škoda no,ale jak se oteplí tak na zahrádce mají takovej ten dětskej bazén s kuličkama a skluzavku,židličky,tak to by bylo ideální.to už bude Mates snad sedět :slight_smile:
28. led 2010 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky tak jsem se koukla ven mě sna položí fakt
ten nahoře co tak sype as nemá rád maminky s kočárkama nebo co :confounded:

Oli že???fiom je nádhernej taky jsem byla z něj unešená..krásný.kde jste na něm byli?

jdu vařit máme rajskou :wink:
28. led 2010 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
jé rajská taky bych si dala mňam,ale bohužel ji neumím uvařit :frowning2:
28. led 2010 v 09:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
jéé jonuško tak yvařím rajskou s hovezím...mnam..mnam...

megee na tom nic není...otevři kuchařku tam určo bude postup nebo na netu..já když nevím kuknu na recepty... :wink:
28. led 2010 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
marti to jo, to bych i našla, ale já rajskou prostě neumím dochutit tak aby měla tu správnou chuť.. :slight_smile:
28. led 2010 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
megee,ta vakcína na žloutenku je každý rok na jaře v akci asi za 700kč,pojišťovna metalka nám ještě přispěla,tak mě to vyšlo asi na 400kč.Adámek byl na očkování ve 2 letech..Jsou potřeba 2 dávky,odstup si nepamatuju přesně,myslím 6 týdnů.

Holky,chtěla jsem se zeptat,jestli náhodou nevíte toto: Emička,až se uzdraví,půjde s hexou na poslední dávku prevenaru..Když nebyl pro děti narozené od srpna 2008 zdarma,metalka na něj přispívala 1000kč na dávku..Teď to mají kojenci zdarma,my už ne..Přispívá ještě metalka 1000kč na dávku?Nevíte?Díky
28. led 2010 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
sluničko díky za info....zavolám drt. a domluvím se s ní

s Metalkou nevím, my byli na posledním Prevenaru v prosinci a to mí těch 1000.- ještě dali zpět
28. led 2010 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
megge,dívala jsem se Adámkovi do očkovacího průkazu..Ty dávky mají odstup půl roku.První dávku dostal v dubnu,druhou v říjnu.Omlouvám se..Pamatuju si,že jsme to kupovali zároveň a pak měli druhou dávku schovanou u doktorky v lednici.Záleží na expirační době,ta je dlouhá..Ta akce bývá většinou od března do května,pak už je to dražší..
28. led 2010 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
sluničko nic se neděje, já stejně musím zavolat dr. a domluvit se s ní, ale díky moc :wink:
28. led 2010 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
meggee..osladíš a nakonec se tam dá lžička skořice :wink:

Marti my se sekanou :wink:

holky myslíte že tolik očkování není zatěžující pro ty malý děti???my máme všeci jen zákl.. :confused:

akorát malá teda jestli bude mít ještě ouška tak prý dostane proti tomu pneumokok...

jo jediný očkování jsem zvažovala protií rotavirum..nevíte kdy se to očkuje a kolik to stojí???dík
28. led 2010 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jonus já myslám, že není, když to necháváš píchnout s rozumným časovým odstupem tak v pohodě....Domčanikdy neměl na žádný očkování reakce a zvládal to dobře....
28. led 2010 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
marti, my jsme měli jít na druhy priorix tetra ted v lednu, ale odložila jsem to kvůli tomu jak kašlal, tak hned jak bude ok tak půjdeme, ještě tak jednou dvakrát denně zakucká, tak nevím

holky já jednou byla na 3D v Praze a myslela jsem že se pobliju, bylo mi zle, ale hrozně, musela jsem si ty brýle sundat a koukat se do země, bylo mi pak špatně ještě dlouho. Já bych se asi musela nadopovat kynedrylem, ale ten kousek co jsem viděla byl krásnej , určitě zážitek, já se na to ale už bojím jít
28. led 2010 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky všem,

u nás je uvařeno bude koprovka.Dvakrát mi ji malá nechtěla tak zkusim, když tak bude mít jen porkovou polévku.

Jinak s očkováním jsem z toho trochu jelen.My máme hexa za sebou myslím 3 ale nevím, prevenar 2 krát(nebo 3 krát)?nechce se mi pro očkovací průkaz jinak nic.Ted máme jit v roce a půl na nějaké vůbec netuším jaké.Tak co mate starší děti tak prosím poraďte.
Jinak očkování na rotaviry jste u jonuško asi prošvihly.Já se na něho tenkrát ptala (bože kdy tak když měla 3 m) a bylo nám řečeno že první dávku už nestihneme.Je to dost drahé očování a nestačí jedna dávka.Přesně to fakt nevím neorientuu se v tom.Tak aspoň tak
28. led 2010 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jonusko,očkování proti rotavirům jste myslím dávno prošvihly :cry: U nás se zavedlo teprve z hexavakcínou,před tím nebylo možné,prostě nešlo do očkovacího kalendáře nacpat ve správné době..Tak mi to aspoň říkala doktorka..Očkují se malá miminka.Kolik stojí,nevím.
28. led 2010 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj notak naši kluci..jsou v pohodě a nemají nic na víc na očkování..tak to bude dobré :wink:
díky za info :wink:

holky mě je zle...já ted jak jsem vařila..v tom horku atd...a ta rýma fuj jdu se natáhnout na chvilku.to mám doma i Honzíka...tak hruza...
:frowning2:
28. led 2010 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jonuško jojo film super. Fakt jsem nečekala, že to bude až tak dobrý.
Daši mě z toho 3D ze začátku bolely oči a ve výsledku trochu i hlava, ale stálo to za to :slight_smile:

Jeje Romi, tak zkus odpočívat trochu, i když s třema dětma si to nedovedu vůbec představit. Jsi fakt jednička, že to zvládáš.
28. led 2010 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Oli je to fakt náročný a to ještě musmv ařit pro tatku s bráchou mamka je dlouho v práci..hnus.

mě nebolale hlava ani zle mi nebylo...ale ty brýle jsou děsně velký a nedrželi mi na nse.a jsem si je musla držet a tlčilim :grinning: taky po tech 2,hodináh jsem měla vyřízený záda :grinning:
28. led 2010 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já si dopo kapku zasportovala. Nejdřív na poštu a pro pečivo - Jajda nechtěl na sáně, takže s Teutonkou, no lepší než s golfama, ale trošku to z toho kopce jelo samo...málem i se mnou :sweat_smile:
Pak zas zpátky do kopce. Máme službu, takže odmést chodníky (Jajda mi furt někam zdrhal, tak jsem lítala sem tam...)no mám to uf. Doufám, že zas nezačne padat.
Pak jsem uspala Jajdu a ještě metla zamést a setřít schody a chodby společné. A teď si dám obídek a chystám se jít si schrupnout na chvilku. Moc jsem toho nenaspala, bo jsme přijeli pozdě celkem.
Ale je super, že nemrzne. Konečně jsme mohli být venku dlouho. Jajda se proběhl pořádně, tak bude hezky chrupat.
28. led 2010 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Daši - mě je z 3D kina taky zle :grinning:

Dnes jsem taky vyrazila ve a je to teda super, skoro níkde se zase nedá projet, jen město je jakž takž a cyklo trasy kde mi nadávaj cyklisti :angry:

Romčo - tobě se dítko ve 4 měsicich už otáčí se zad na bříško? Naše Editka teda ani náhodou.

Rajsou sice umím, ale není jak od maminky. Ta ji prostě dělá nejlíp :wink:
28. led 2010 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Edi Domča už to taky v těch 4. měs. uměl a v 5 měs.začallozit po čtyřech :grinning:
28. led 2010 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj Editko to je něco pro mě..tady nám jezdí na dolní po chodínku a když vyjdu po jejich stezce nadávaj :angry:

malá ve 3m začala koníčkovat..a hned brzy po tom se přetočila na bok,a taky brzy na bříško..je to čert.no taky chodí od 10m.že :grinning: ale nebuj má čas..do pul roku času dost...
pase koníčky????
28. led 2010 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Koničky pase už od necelého 3 měsíce, na bok se taky přetočí (ale jen když hledá prso), ale jinak nic. Kámoška má holčičku starš o týden a ta ani nepase koníčky ani nechytá na hračky a nic takže jsem celkem klidná :grinning:
Ale moc mě teda netěšíte :wink:
28. led 2010 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
edi každý dítě je jiný...jen ty naše jsou trochu živější :grinning:
28. led 2010 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj to je pravda a do pul roka má čas.... :wink:
28. led 2010 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky
teda vy jste plkalky :grinning: :grinning: :grinning:

řešily jste tady Avatar no tak já jsem asi jediná kterou moc neuchvátil :cry: :cry: jako dá se na to podívat já se dívala v brýlých doma R to stáhl z netu oči mě bolely taky.No myslela jsem že to bude o dost lepší :angry: :angry: :angry: :angry:

Kdy dáme sraz bez prcků????????????já bych byla pro všema 10 :grinning: ne vlastně 20 :stuck_out_tongue_closed_eyes: co třeba nějak před valentýnem?????co dáši ty jseš takovej jednatel :slight_smile:
Dnes se jedeme podívat ke švagrové na Šimonka už se těším jak si ho očuchám :grinning: :grinning: :grinning:

Anet chodí pořád do školky a je fakt že se trochu zklidnila už si třeba skládá puzzle což nikdy předtím nedělala akorát ho rozházela ukousala konce a bylo po hraní :angry: :angry: :angry: no snad to k něčemu bude ta školka .
Ela donesla dnes vysvědčení no samý jedničky jak jinak asi bude po mně :grinning: :grinning: :grinning: nebo po tatínkovi ten teda nemá samý 1 ale nato že nechodil do školy už fůru let má taky krásný vizo :grinning: :grinning: :grinning:
28. led 2010 ve 14:09  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
kalean taky jsem myslela na sraz bez dětí :wink: ěla bych... :wink:
28. led 2010 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj ,každé dítě je jiné. Martinek mi pásl koníčky od 4 týdnů a od 6 úplně na pohodu, brzo se otáčel, seděl, a chodil v 10měs. ale zase ted má 2roky necelé a vůbec nemluví. Ale to je extrém jak brzo začal vše dělat, to jsou ty živé děti, ty klidnější mají čas, a recht :grinning: bud ráda, pač s těmi živými je to hodně náročný.

Edi, hlavně to moc nesrovnávej, to se nemá :wink:

Holky tak dnes vysvědčení, dcera parááda, je v 9té a měla 2dvojky, a syn je ve čtvrtáku, před maturitou a 4 pětky, mě rajcne :angry: Ale neřvala jsem , jen jsem mu řekla, jak myslí, že je dospělý a má to ve svých rukou.
28. led 2010 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dáši ta Valentýnská akce zní moc dobře, přemýšlím o ní :slight_smile:, není součástí i hlídání dětí? :wink:
28. led 2010 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek