• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a miminka z Prostějova a okolí. Přidejte se.

14. dubna 2015 
Evi: kolča má pravdu, neposazuj malýho dokud si nesedne sám, není kam spěchat, miminka ještě nemají esovitě zahnutou páteř, maí ji "rovnou" a takhle když ho posadíš, tak mu ji vlastně "zlomíš".
28. led 2010 v 16:40  • Odpověz  • To se mi líbí
Evi, s tím sezením nevím, náš malej ještě rozhodně nesedí a myslím, že ještě chvíli nebude. Teď myslím sezení, že si sedne sám z kleku. Když ho posadím já tak taky sedí...ale já to nedělám.
Tady je to taky všechno individuální, kamarádka má holčičku co si sama sedla taky v půl roce a hned začala i lozit, ale to si myslím, že jsou spíš vyjímky...teda doufám, jinak se začnu bát, že jsme nějací zaostalí nebo co :sweat_smile:
Taky mám kamarádku, které holčička ještě skoro v 11 měsících jen ležela a přetáčela se...zvedla se na čtyři až na konci 11. měsíce...a taky je prý všechno v pořádku.
8.2. jdeme na poradnu v 8 měsících tak uvidíme. Mudr. Mikulášková je myslím na tohle pečlivá dost...asi by nás někam poslala kdyby se jí něco nelíbilo. Poreferuju potom jak jsme dopadli.
28. led 2010 v 16:40  • Odpověz  • To se mi líbí
Evi, s tím sezením souhlasím...holky mají určitě pravdu...pasivním sezením se může dítěti jen ublížit. Ale nechceme tě nějak poučovat, udělej si to jak chceš, podle svého vědomí a svědomí.
28. led 2010 v 16:44  • Odpověz  • To se mi líbí
holky je to individuální..sestřenka od manžela má roční holčičku..a ta jen sedí....nelozí,nechodí nic.....takže to vubec neřešte.....pujde to samo jak to má být....takže se vubec netrapte nad tím kdo chodí,lozí...Každý mimi je jiný.....já bych byla rdaši kdyby začlo vše pozdeji.....

jo jo mikulášková to hlídá zuzík... :wink:
28. led 2010 v 17:02  • Odpověz  • To se mi líbí
Zdravím všechny!!

Zaregistrovala jsem,že se bavíte o Cipísku..Já jsem tam hodně chodila s Adámkem,když jsme ještě bydleli na Sídlišti..Líbilo se nám tam,bylo mu tam mezi dětmi fajn..Pak už jsme přestali chodit,narodila se malá,s miminkem jsem do kolektivu dětí chodit nechtěla,aby neonemocněla.S Emčou jsem tam ještě nebyla.Ale půjdu,až se trochu vyčasí a budeme zase vodit Adámka do školky.Pokud nám to bude nějak časově navazovat.Cipísek je fajn,ale je to spíš pro mámy s jedním dítětem nebo když má jedno už ve školce,ve škole.S dvěma malými se to moc zvládat nedá..

Já bych dítě,které se neposadí SAMO,neposazovala ani omylem.Na věk nehledím.Je jedno,jestli je mu 6 nebo 8 měsíců.Každé dítě je jiné a zvládne to jindy.Dokud to nezvládne,nesedí správně a jen se mu přetěžuje páteř a svaly..Adámek si SÁM sedl v 8 měsících,Emička byla ta vyjímka,která si sedla už v půl roce..Ten rozdíl je znát.
28. led 2010 v 17:08  • Odpověz  • To se mi líbí
k tomu posazování....neposazovat dokud si dítě nesedne samo...můžeš mu ublížit...nemá ještě dostatečně posílené svalstvo a můžeš mu víc ublížit než pomoci...

jinak mě malej lezl od 5 měsíců, v 6. měs. si sedl a sám stoupnul, v 7.měs. obcházel nábytek a v 10 měs. sám začal chodit :grinning: ...
28. led 2010 v 18:48  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj,tak my máme 4.měsíce a už tak 14.dní se přetáčíme ze zad na bříško bez pomoci,na bok to snad pořád a nohy už má taky pevný,když ho třeba vytahuju z lehačky,tak se vždycky zapře jako by si chtěl stoupnout a když ho chytnu za ručičky,tak se přitáhne do sedu a nohama kope a zvedá je snad od 1.měsíce.tak uvidíme,Tomášek podle Matěje byl strašně shnilej,začal se přetáčet na bok snad až v půl roce a na bříško taky tak nějak,skoro vůbec nelezl a začal chodit až nějak ve 13.měsících.myslím si,že Matěj bude šikovnější i podle doktorky :slight_smile:
28. led 2010 v 19:00  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojky tak jsem na gyndě dopadla.dobře cysta zmizela supr..a asi je to hormonama všechno že mě ty vaječníky bolí.asi jak jsem přžestala kojit
ukazovala mi nový druh HA..je to kroužek skterý uvolnuje hormony a pusobí přímo vevnitř na místě..to mě hodně zaujalo..
taky jsem neposazovala..třeba jen na klíně nebo tak chvilkový..ale určo ne na delší dobu.malá sedala zajímavým stylem..jakoby boku :wink:

http://sklad.obrazku.cz/obr294275_01112.JPG

tady mrkni Evy....
28. led 2010 v 19:51  • Odpověz  • To se mi líbí
Romi mě říkali na rehabce, že tenhle sed je zdravější, než když maj nožičky před sebe :wink:
28. led 2010 ve 20:20  • Odpověz  • To se mi líbí
Romi ten kroužek mi taky nabízeli prý je to dobrý, ale na moje poměra dost drahý, mám dojem, že mí dr. říkal, že je to vždy na 3 měsíce a stojí to kolem 900,- myslím už si to moc nepamatuju
28. led 2010 ve 20:32  • Odpověz  • To se mi líbí
megge jj taky mi to říkala..no ale když si vemu měsíčně 300 tak to jde...já fakt dítě už mít nemužu...aspon to pak zkusím...protože pilulky mi dělali zle
28. led 2010 ve 20:36  • Odpověz  • To se mi líbí
holky ted sleduju na primě promenu..o pár let mladší.....ješte jsem to nevidela...

malá dnes usla až po9.....ale sebrala jsem ji jejíflašku,na které tahá cumel a usne hned do 5 minut,takže to bylo horší..furt chtela štávu,nakonec usla...tak uvidíme jaká bude noc....a jinak dnes porpvý jsem nedala plínku na noc,pač stejne ji má furt suchou tak uvidíme zda nebude nehoda....Jelikož jak včera spala u našich,tak čurala až ráno o půl 7 jak se vzbudila a plínku mela suchou za celou noc...tak vám pak poreferuju...

Jinak si myslím že noc nebude nic moc bez její flaštičky...ale jinak už to nejde...pije pak moc a furt se budí na čurání a to já už nechci....chci se konečně vyhajat... :wink:

Oli Klárka jak se ptala furt kde je štáva aby usla,tak jsem ji říkala že jsme ji nechali u Jájinka,že mu musíme zítra zavolat...a zítra ji to zopakuji...snad to přežijeme...(je to jak odnaučování dudlíka)..tak uvidíme...
28. led 2010 ve 21:46  • Odpověz  • To se mi líbí
marti taky koukám na proměnu, to je fakt mazec , úplně jiný ženský
28. led 2010 ve 22:06  • Odpověz  • To se mi líbí
holky ja ho necham vždy jen chvilku jo a to ho nemam posazovat ani do židličky?asi jsem d...........ale asi vše co udělam je špatně :frowning2: asi jsem nepřečetla tolik knich
28. led 2010 ve 23:31  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky mužete mi některá napsat co nás čeká za to očkování?Jak se tvářila vaše doktorka na priorix normalní a priorix tetra?Díkec

Já jsem tu tak to brzo protože jdu za mamku do práce.Moc vyspaná teda nejsem měla jsem strach že zaspím a tak jsem byla pořád vzhůru.Nějak jsem si na mateřské odvykla a to jsem 7 let vstávala na 6 hod.

Tak já pomalu potichoučku jdu at vás neprodubím....
29. led 2010 v 05:59  • Odpověz  • To se mi líbí
evi, nejsi špatná, neber to kriticky od nás, nevadí že jsi nic nepřečetla, já taky nevěděla spoustu věcí, ale pak jsem byla ráda když mi někdo řekl co by se mělo a ne, a pak jsem si jen vybrala jestli to tak budu dělat a podle toho jak jsem to cítila. Co já bych dala za tyhle, i kritické rady, když jsem měla první 2 děti a nevěděla jsem nic. Já to třeba mám ráda, když něco nevím a holky mají zkušenost a myslím že i ostatní. tak to ber jako info pro tebe. hlavně si fakt nemysli, že tě kritizujeme, to nééé, neboj.

a do židličky ho neposazuj,zbytečně , až si sedne sám na zemi, tak pak může do židličky.

peti, jak to myslíš, jak se dr. tvářil???? můj dr. mi to sám doporučil, dal mi letáčky at si prostuduji priorix nebo priorix tetra, no a já to neudělala a na jeho doporučení a doporučení lékárníka jsem koupila priorix tetra, to je ten i proti neštovicím. OHlasy lékařů a na diskuzích je to tak 50 na 50 názory, jestli tetra nebo jen priorix.
29. led 2010 v 07:39  • Odpověz  • To se mi líbí
Evi - my tady toho máme všechny načteno asi až moc :grinning: Je fakt, že dřív se nic tak neřešilo a taky jsme docela normální lidi, ale prý to, že nás skoro všechny bolí v zádech je z toho, že nás naše matky brzo posazovaly, dávaly do chodítek (ty o pár let mladší než jsem já, za mého dětství žádný nebyly) a hlavně nebyla Vojtovka, která dětem moc pomáhá. :grinning:
Já jsem četla, že dokud si dítko samo neposadí tak se nemá dávat ani do jídelní stoličky, jedině do té co jde polohovat a mimčo v ni skoro leží. Nebo krmit v lehátku nebo v autosedačce.

A když jsem u těch jidelních židliček máte některá typ na nějaku dobrou?

Dnes se tady moc neohřeju, jdu s malou plavat a pak do práce, už se na oboje docela těším :slight_smile:

Peťo - já jsem posledních 11 let vstávála nejpozději v 5,30 a teď mi 8 připadá brzo :grinning:
29. led 2010 v 07:42  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky,

jéé Péti obdivuju......že jdeš za mamku,ale asi musíš..kdybych musela tak budu muset... :wink:

Já jsem nevyspaná i když nikam nejdu :grinning: ,s malou to lepší nebude...o půl noci se vzbudila..vyčurala a vzala jsem si ji k sobe a snažili se usnout bez její flaštičky ale nešlo to,plakala moc tak jsem ji dala...abychom usli..tak usla..vzbudila se ve 4,chtela čajík,pak se vzbdudila v 5:45 na čurání a vstávali jsme o půl 8.....takže musíme se nažit dál a odsranovat flaštičku postupne,asi to nepujde hned..přes den ji ji nedám na pití....ale to usínání bude horší.

Z čeho mám radost je že jsme uplne bez plín i na noc..žádná nehoda....vzbudí se na nočníček.Tak jsem moc štastná... :wink:

Jdu vařit špenátek atd..at mužeme jít dopoledne na to očkování...

Peti mi máme malou očkovoanou priorixem jen.... :wink:
29. led 2010 v 07:52  • Odpověz  • To se mi líbí
dobré ránko,
Evi nejsi špatná matka. Já se omlouvám, že mám ty svoje rady... ale zrovna s tím sezením atd mám přímo z rehabilitací, tak na tom určo něco bude. A nemyslím to špatně.
Já Jajdu krmila v autosedačce dokud neseděl.

Marti ty jo Klárka je borec bez plínky v noci. Fakt šikulka. Tak ještě odbouráte flaštičku a bude. Jestli můžu poradit :sweat_smile: tak když se rozhodneš že nedáš, tak už fakt nedat. Oni jsou potvůrky vyčuraný a bude to zkoušet o to víc, když bude vědět, že povolíš a dáš...
My měli dudlík za dva dni pryč,první den se ptal snad každé půlhodinky, ale řekla jsem, že už není...a dobrý neřešil to, jen se pak zas zeptal znova... :slight_smile:
A teď říká dudu méďovi co má na spaní :grinning:

Editko my máme dřevěnou židličku, tu jak jde předělat na stoleček a židličku zvlášť.

Očkování - my máme jen Priorix. Doufám, že si neštovice prodělá v dětském věku, když ne, tak ho nechám oočkovat později.
29. led 2010 v 08:02  • Odpověz  • To se mi líbí
Oli - tu dřevěnou mám u našich po neteři. Domů bych chtěla nějakou tu plastovou co se dá polohovat, protože nechci mít 2 stejné kdyby nám náhodou nevyhovovala. A ta polohovací mi přijde docela dobrá právě pro ty nesedící miminka :slight_smile:
Navíc máme už jeden malý stoleček se židličkou zvlášť, taky po neteři.

Co se týče těch "mouder" o sezení, choditkach, odrážedlech a pod, mám je hlavně od kámošky, která chodí s malou taky na rehabilitace (Vojtova metoda).
29. led 2010 v 08:14  • Odpověz  • To se mi líbí
marti, Klárka je borec, fakt jo, tak to už je pohodička. Martinek má do rána tak pročůranou plínu, snad 5-ti kilovou a někdy ho musím když se vzbudí v noci, tak přebalit, jak je nasáklá :wink:
29. led 2010 v 08:17  • Odpověz  • To se mi líbí
Marti Klárka je fakt dobrá....to my si na noc bez plíny asi ještě dlouho počkáme :unamused: ...ráno ji má tak nasáklou že bych ho v noci musel budit snad co hodinu :angry: ...

jinak očkování máme jen Priorix, na Priorix tetra mi dr. řekla, že je zbytečný, že stejně nezabrání aby neštovice nechytil jen to mírní průběh a že u kluků je stejně lepší když je prodělají hned v dětství
29. led 2010 v 08:22  • Odpověz  • To se mi líbí
S očkováním jsme to měli jako Dáška - zeptala jsem se mudr., ta mi dala letáčky. Prostudovala jsem si k tomu spoustu materiálů, na další se zeptala znova mudr. Ale rozhodnutí je na rodičích. Nikdo neřekne, co je lepší. O to horší je rozhodování. My teda dali po delším uvažování Priorix Tetra, nejen kvůli neštovicím, ale taky kvůli pásovému oparu.
Evi, v žádném případě malého neposazuj. Z okolních případů můžu říct, že pak dítě zleniví, nic ho nenutí naučit se posadit samo a skončí v nemocnici s Vojtovou metodou. Takže dokud se dítě samo nedostane "přes boček" do sedu, nemá se posazovat ani v autosedačce ani v jídelní židličce. Mě to neříct mudr., taky bych to nevěděla. Neboj, nikdo z nás není tak chytrý, aby věděl všechno, všechny jsme se to od někoho dozvěděly...
29. led 2010 v 08:29  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte krásný ráno

tak já se přiznám..já prvního Honzíka posazovala na krmení do židličky..
ale on byl rychlej..on v té době už lezl..myslím že mu ani pul rok nebyl..a chodil sááám v 9.m..takže tak.no následky nemá..co vím od dr.. :wink:

takže Evi ..první dítě je první..a právě takhle získáváš zkušenosti :wink:

já dělám spoustu věcí ještě ted špatně beztak..nebo hodně nevím... :confused: a myslím si že vím..
pak hledám rady

Marti malá je fakt šikula..
náš Tomáš má plinu ještě na noc :unamused: dnes jsme zkusili být bez plíny.já ho vzbudila aby se vyčural seděl na nočníku uplně spal asi čtvrt hodky nevyčural se..že prý nece.a stejně se počural.. :confounded: fakt už nevim
29. led 2010 v 08:43  • Odpověz  • To se mi líbí
Romi - moje ségra (dnes už 19letá slečna, která by mě zabila kdyby věděla, že to sem píšu :grinning: ) s občas počurávala asi až do 1třídy. Ona tak tvrdě spala, že se prostě na zachod neprobudila. Naši to taky dělali tak, že ji v noci odvedli na záchod a donutili aby se vyčůrala. Máme to dokonce i natočená - ona spala a šla na záchod a tam taky spala :grinning: :grinning:
29. led 2010 v 08:52  • Odpověz  • To se mi líbí
edith...no on fakt spal..hlava mu padala já jsem ho držela no hruza....ale jak se počural tak pak ráno vstal a prohlásil že se neporučal a mělradost njn..ale už to bylo že :unamused:

segře to neřeknem.. :grinning: :grinning:

já jdu uklízet... :angry:
29. led 2010 v 08:58  • Odpověz  • To se mi líbí
edi :grinning: já zkoušela Domču budit na čůrání dopol. ale musela bych ho budit cio 20 min. aby se nepočůral...on se teda na nočníku vyčůrá, ale sám se neprobudí, což mě štve protože to do října potřebujem zvládnout :angry:
29. led 2010 v 09:00  • Odpověz  • To se mi líbí
holky poraďte co vaříte na oběd...já už fakt nevím :confounded:
29. led 2010 v 09:04  • Odpověz  • To se mi líbí
Čauki holky,
mám dobrou zprávu pro okolí Krasic, teda hlavně pro ty kdo maj rádi mlíko, je tam totiž nový automat na mlíko :slight_smile:, včera jsem si ho všimla, ale ještě nejede.
29. led 2010 v 09:07  • Odpověz  • To se mi líbí
a kde tobi?

my dnes máme špenát,s vajíčkem,bramborový knedlík a my s tátou uzené...ale Klárinka sní stejne jen polívečku..kuřcí vývar ze zelninou a domácíma nudlama :wink:
29. led 2010 v 09:09  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek