• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a miminka z Prostějova a okolí. Přidejte se.

14. dubna 2015 
Megee - my dnes máme krůti prsa na nudličky s mraženou zeleninou a k tomu rýžové nudle.

Včera jsem ale dělala super rychlovku - kupované torteliny a k tomu jsem si udělala omáčku z nasekaných konzervovaných rajčat. Hotovo strašn rychle a šmakovalo i kámošce, která se tu nějak zdržela :wink:
29. led 2010 v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Automat na mlíčko je suprovej. Převařujete to mlíko? Já ne, ale prý se to doporučuje tak nevim.
29. led 2010 v 09:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak snad to popíšu dobře :grinning:. Vedle koupelek jsou takové stánky či co, poslední je Večerka, tak z boku vedle ní. Já už to mlíko zkoušela na městě, bo tak je vždy fronta a musím říct, že bylo fakt moc dobré.
29. led 2010 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Automat jsem zhlédla z auta je to vedle budek jak je yahrádka u ilony a vedle ty potraviny tak nezávisle na obchodech stojí hned vedle.
Já mlíko nepřevařuju.

Jinak děkuji za rady ohledně očkování tak nějak si říkám že neštovice nejsou taková hrůza....

Jinak k posazování...nelli byla trochu víc asi zvědavá a nechtěla mi ležet v hlubokém kočárku sápala se ven.Od 4 měsice se mi otáčela na obě strany a abych někam dojela v klidu tak jsem ji od 5 mes měla ve sportáku v poloze polosed a pololeh a bylo.V lehátku už být taky nemohla protože by se vykutálela ven.Tak bývala bud na zemi nebo v jídelní židličce v poloze v lehu.Nemyslím si že má nějak špatné záda nebo něco.Chodítko jsme nepooužívaly.Na všechno byla celkem šikovná ale než sama udělala první krůček tak ji byl rok.Tak asi tak jestli to někomu pomůže.

Já vařím vývar a ze včera je koprová omáčka a nelli bude mít rybičku, protože koprovku nesnědla.První sousto polkla s nechutí a pak mi zakroutila hlavičkou že ne a rukou mi oddělala moji ruku a bylo :slight_smile: tak zase časem zkusim po 4 ale velkou naději ji nedávám :slight_smile:
29. led 2010 v 09:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
čeho..mě malá taky plakala v hlubokým takže od 4m jezdila sice ve vložné tašce ale byla zvedlá..a pak hned ve sportáku..jak viděla byla spokojená :wink:

já mlíko nepiju..jen Tomík u nás....malá má ještě UM...
29. led 2010 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím všechny!!

Mlíčko z automatu kupuju občas a pije ho jen Adámek,já mléko nepiju,malou kojím..Napřed jsem nepřevařovala,ale přesvědčila mě jedna potravinářka v diskuzi u sousedů na emiminu,tak převařuju nebo aspoň zahřívám na 70 stupňů..Pro dítě je to bezpečnější.Na chuti mléka se nic nemění.
29. led 2010 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
já mám mlíko jen do kafi
v čem že je to z auťáku jiný????než koupený?vždycky se dívám na ty řady tam.. :confused:

holky já mám dnes zas den..zas mi kleslo magnesko..tak jsem se nadopovala a jsem jak zdrogovaná.je mi špatně tak nevím jestli na mě i nějaká chřipka neleze..fuj

a to jsem chtěla jít dnes na prochajdu..je tam 1nad...to je supr.. :wink:
29. led 2010 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Je to vlastně čerstvé mléko přímo od výrobce bez průmyslového zpracování. U nás jde teďka mléko pěkně na odbyt, co jsme si k presovači přikoupili nádobku na cappuccino tak neděláme nic jiného :grinning:
29. led 2010 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
jjk aha..tobi dík za vysvětlení

:wink:
29. led 2010 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ted jsme dojedli.....lidí u dr.moc...čekali jsme...Ale máme to za sebou ten 4 prevenar,ani moc neplakala..dostala od paní dr.lízátko. A dostaly jsme pochvalu za mluvení a za nočníček.

a jinak jsem se ptala na mlíko: kravské mlíko už muže..polotučné,nebo plnotučné...ale pokud deti chtejí nutrilon,sunar..tak at to papkají do 3 let...pokud to odmítají jak naše tak prý jogurty,sýry,omáčky, a nejlepší mlíko co je tak z tech automatu a PREVARIT!!!!

a na druhý priorix jsme objednáni na 26 unora a už to budeme mít všecko....

táta koupil zakusky tak si jdu pošmáknout,malá pujde v 13 hajat.. a pak jdeme za kamošem Toníkem... :wink:
29. led 2010 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Romi něco pro tebe k těm antik. kroužkům

http://www.planovanirodiny.cz/view.php?cisloclanku=2007103102
29. led 2010 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
jéé megee díky za info...totu antiko vůbec neznám... :wink:
29. led 2010 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, tak k tématu posazování už jste napsali dost a je to tak jak píšete, nechat až dítko na to přijde samo, stejně jako na všechno ostatní :grinning: :grinning:
každé mimi je jiné a tak je lepší se tím nezabývat, pokud nebyly nějaké komplikace u porodu či něco jiného
my máme za sebou taky Vojtovku, jak píšete Olinka ze začátku jsme cvičili poctivě a pak jak byl Adámek už větší a měl více síly, tak jsme polevili , ale vše jsme zvládli a závěr u dr bylo, že Adámek je úplně v pohodě , my to cvičení měli hlavně kvůli mojí odloučené placentě a krvácení dovnitř, takže porod bleskovka a vše za minutu 12!!!!!

marti taky se chystáme na prevenar poslední, ale nechám to až po horách, jak se vrátím a ještě i priorix
Klárinka je fakt šikula na to čurání, já nevím stejně jako dadli jak mám naučit malého dělat bobka do hrnečku, on prostě chce na šišku plínu, ale jinak je bez plíny kromě tedy noci a když jdeme ven
s tou flaškou u vás na spaní , je to stejné jako s dudlíkem, Adámek má ještě dudlíka na spaní, ale já už se chystám se ho zbavit a jak píše Olinka musím když se rozhodnu tak nepovolit, tak uvidíme

peti s tím očkováním, tak my máme prevenar všechny skoro 4dávky, samostaný priorix bez neštovic, naše dr taky je pro ,ať si ty běžné nemoci děti prodělají a ještě budeme očkovat žloutenku na jaře,toť asi vše zatím

tak už volá Adámek mami, je vyspinkaný tak jdu za ním a ve 3přijde kamoška s Nikolkou tak si děti pohrají, mějte se a hezký víkend
29. led 2010 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky já si taky myslím,že by se neměly děti posazovat nebo dávat jim za záda polštáře atd.dokud se neposadí sami,tak určitě ne.já malýho dávám do lehačkybuď do úplnýho lehu nebo do polosedu.musím ho už připásávat,protože se pořád chce otáčet na bok a zvedá zadeček anebo ho dávám na deku a on se přetáčí na bříško a na bok.chodítko taky moc neuznávám,myslím si že se tím dětem ničí záda.jinak po očkování to celkem jde,akorát včera v noci měl Mates horečku,úplně hořel.tak jsem mu dala Panadol Baby a pomohlo to,nakojila jsem ho ve čtyři ráno a pak spinkal až do 9.30hod a teď spí už tak dvě hodiny,no uvidíme co zase večer :wink:
29. led 2010 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jak vás tak čtu, nakonec bych měla být ráda, že se mi malá ještě neotáčí :grinning: :grinning:

Plavání dnes byla super, Editce se to moc líbilo. Doufám, že ji to vydrží a v létě s ni budu chodit "plavat" na koupaliště.

Tak já teda budu taky to mlíko převařovat. A to mám celý ten litr převařit a pak ho mužu zase dát do ledničky? Sice mám zemědělku, ale tohle fakt nevím. Je nás tady se stejným "vzděláním" víc tak třeba si některá z vás pamatuje ze školy víc :wink:
29. led 2010 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky

já jsem marod mám pořád zalehlí uši a tak mi dr dala pamycon do uší a nosu a ještě prášky na uvolnění dutin.....Jenže u mě se na nemoc nehraje už jsem byla i z kristýnu bruslit (na) štěstí jí to moc nebavilo šli jsme za chvilku domů....
K posazování : jak píšete nemá se to, já měla holky lenošky byli ležáci do 8-9 měs a oak taprve začali otáčet a sedět takže tak ,Sama jsem je neposazovala měli dlouho špatný ty jadýrka takže jsem se bála ať nenafasujem šráky ... :frowning2:
To mlíko od prioru je super měla ho švagrová a je mňamka jen mi ho nemá kdo vozit....leda Marťa jak jedou na chaloupku.. :grinning: :grinning: (sranda...) :wink:

Už jsme zase bez plínek uf no ale nevím na jak dlouho.... i bobiš děláme do hrnečku... :wink:

mi měli dneska na oběd máčku z kuřete a zítra máme rizoto a v neděli kachnu ze zelím a knedlík bramb. a hovězí polívku... samozdřejmě light... :grinning: :grinning: :sweat_smile:

tak zatím pa pa
29. led 2010 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

vy píšete úplný romány, nemám šanci vás dočíst :frowning2:

Zuziku, jak se vám líbito v Cipísku. My vycházeli tak o čtvrt na 12, škoda že jsme se nepotkali. Dlouho jsme se neviděli.
29. led 2010 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
gratuluji všem maminkám a miminkám k bezplínkování :slight_smile: :wink: :slight_smile:
29. led 2010 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky,i moje sestřenka,která studuje potravináře říkala,že mléko převařit celý litr,vychladnout a vrátit do ledničky.Vydrží to tam tak 3 dny.To samé poradily i v diskuzi na emiminu.
29. led 2010 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sluničko - díky za radu.
29. led 2010 v 15:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
29. led 2010 v 19:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
meggi.....jj díky já mám letáček o tom asi do toho pujdu... :wink:
už kvuli cyklu..prý to upravuje cyklus..a já ho mám ted rozhhozenej...už od prosince to mám po 22dbnech..ted dokonce po 20 :confused: děsný
asi je to tím že nekojím jinak už nevím
29. led 2010 v 19:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky našla jsem tohle hlídání detí...vyselo to mudr.na nástence.....tak kuknite koho by to zajímalo..

ted jsme přišli od kamošky od 14 hodin,děcka se vyřádili,malá spala dnes jen 50 minut,zatím jsme bez teplot po očkování,tak snad nebude nic i v noci,

jdu poklidit a koupání....

super za tip s mlékem..ješte jsem ho nemela ale podle řečí bude dobré takže ho určo vyzkoušíme...
29. led 2010 v 19:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoky holky,

tak jsme dnešní noc zvládli bez flaštičky..usla ve 20:45 bez ní,trvalo to kratší dobu než předevčírem,takže u usínání nevypila nic,ješte se vyčuala a vzbudila se až 5:15,vzali jsme si ji k sobe,trvalo teda 35 minut než zabrala bez flaštičky,ale usla tak jsem mela radost a spinkala do půl 8...a vyčurala se až ráno v 8..žádná nehoda.... :grinning: :wink:
30. led 2010 v 07:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
a flaštičku hledá a říká že ji má Jája doma... :wink:
30. led 2010 v 07:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti paráda, ono se to bude každým dnem zlepšovat a za pár dní si na flaštičku ani nevzpomene. :wink:
30. led 2010 v 08:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky ahojte

tak já hlásím super noc.....malá se vubec nevzbudila.... :wink: parádaaaaaaaa
30. led 2010 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky tak ja včera volala doktorovy jestli mužu uš davat bilej jogurt a on mi řekl že jo i pribinačky a ptala jsem se ho na kojeneckou vodu a on říkal že ikdyš tu v PV je dobra voda tak opsahuje dusičnany tak do 1roku je lepší kupovat balenou a i jí převařit tak dnes měl malej na svačinku jogurtík a uplně mlaskal zítra skusí pribinacek jinak noc nic moc pořad lezl a mrčel a aš jsem mu natřela jasna tak spal takže zoubky
30. led 2010 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
ty jo...pribináček v půl roce...to teda čumím, no ale asi doktor ví co radí...

Ondra je dnes nějake umrčenej...nevím co se děje. Snaží se lozit a ono mu to nejde. Ruce dobrý, nohy taky dává pod sebe, ale ne a ne si to spojit a dělat to dohromady :grinning: tak máme doma legraci...
30. led 2010 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzi schvalně jsem volala doktorovi i kvuli te vodě abych zase něco neudělala špatně :grinning: takže to mam potvrzeny chodím ke koričankovi jo a tu vodu mi doporučoval do 1roku balenou
30. led 2010 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek