• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a miminka z Prostějova a okolí. Přidejte se.

14. dubna 2015 
Dáši díky, nemůžu vůbec nic dělat, jen s přítelem sedíme a hledíme a je nám smutno :frowning2: . Jinak máma i přítel děkují za služby ve Slenderu, byli a jsou mooc spokojení.
6. únor 2010 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, co to čtu.
Bonynko myslíme na vás, ať je Valince brzo dobře a jste zase všichni spolu. Drž se.
Má nějakou virozku nebo nevědí proč zvrací?
6. únor 2010 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
bonynko tak to je teda pech :frowning2: na jipce je to tak 4-5 dní pak půjdeš za ní ,ale ber to z té lepší stranky odnaučí kojení co jsi v tvém případě chtěla a bude spát celou noc teda u Kájinky to tak bylo když tam byla měla rok...
Jinak chápu jak se cítíš ta bezmoc ...Já jsem se šla vždycky ješte (hrdinka) podívat na jipku přes sklo a akorát jsem byl zhrozená ajk tam sedí a já nemůžu za ní no děs...
Drž se posíláme pusinky na uzdravenííííííííííí

mi spíme na posteli večer usne v pohodě ,ale v poledne musím jít s ní 20 min tam ležet a spí............. jupíííííííííí

Tak se holky držte pa pa
6. únor 2010 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
Bonynko, moc držíme palečky, Nedovedu si představit co bych dělala já. Cítím s tebou. Je mi z toho taky smutno :frowning2:

Laura dnes přes den vůbec nespala, ale naštěstí jsme u babičky a mám chvilku klidu. Hraje si se setřenkou, ale ve střehu musím být furt.

Holky půjdete některá na maškarní s mimčama? Řeším nějakou masku a nemám představu jak jsou na tom v obchodech s maskama pro tak malé dítě.
6. únor 2010 v 17:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,
jů Bonynko, tak MOC držíme pěstičky! A co Ti řekli že jí asi je??? Je to hrozný pocit nechat tam mimčo samotné, ale určo jí pomůžou a bude líp!
6. únor 2010 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, no tak zatím mi nic neřekli, protože je víkend a v laboratoři není doktor, který by "odečetl" výsledky testů (je hold víkend :angry: ), takže výsledky budou až v pondělí :frowning2: . Viděla jsem ji jen přes sklo, prý celý den spí. To se nedivím, protože nespala celou noc a vlastně včera přes den spala jen hodinu. No ale co bude až se vzbudí? :confused:
Takhle rychle jsem přestat kojit nechtěla, já doufám, že ji brzy dají na normální pokoj. S přítelem jsme jak těla bez duše, jen sedíme a je nám smutno. Omlouvám se, že vás tímto zatěžuju.
6. únor 2010 v 18:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tss...je víkend, to snad v nemocnici neplatí ne??? Tady na Jipce k mimču nemůžeš? Určo jí dali nějaké prášky, tak to tam třebas prospí, pak ji přeloží a budete spolu.
Nemáš se za co omlouvat, vykecat se je vždycky nejlepší, že jo...
6. únor 2010 v 18:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
No jo víkend :unamused: to je děs ..............

Snad bude brzy líp a budeš moct jít za ní je to vždycky zkouška nervů mám pocit že skoro všechny jsme si tím prošli mí mimuško v nem....tak víme jak se cítíš a držíme palečky... :wink:

A co ti řekli na kojení ?Já jsem tam Káju dávala a ještě jsem koljila a nikdo se semou nebavil že kojím a chtěla bych museli vědět že tím že ji dají na JIPku přestanu a nikdo se neptal jestli s tím souhlasím....a přitom jsem na příjmu říkala že kojím a nikdo se nepozastavil.....co a jak bude .......to mě naštvalo...že měli takovej přístup...a taky jsem přestala kojit....sice když mi ji po 5 dnech dali na pokoj tak ještě chtěla prso ,ale já už tam moc mlíčka neměla takže jen dundala na zklidnění a doma už pak nic.... Držte se jak často tam máš volat??
6. únor 2010 v 18:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
no taky mě dostali tím, že je víkend...no nepustili nás tam, jen přes sklo, rozdělala od sebe "dvě" žaluzie a to bylo všechno, za minutu už jsme museli pryč :frowning2: . Jsem myslela, že nás k ní pustí, když spinká...
6. únor 2010 v 18:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo mi jsme se taky dívali přes žaluziee jak píšeš :frowning2: je to hroznej pohled
6. únor 2010 v 18:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
je to hrůza, že nemůže být maminka s dítětem na Jipce, já si to vůbec nedokážu představit. Aspoň, že spinká beruška a nepláče.
6. únor 2010 v 19:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
bonynko...hruza...myslíme na vás ať je malé líp..
a ten přístup teda hruza....co vím tak kojení je snad nejlepší i když má virozu ne???? :confounded:
6. únor 2010 v 19:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
No kojení je taky nezajímalo, řekla jsem jim, že UM žádnou nechce a oni prostě nic. Tak jsem se zeptala, jestli mám odsříkávat a nosit jim to tam a oni mi řekli, že mám odstříkávat, ale jen proto, abych neměla zánět, no ale jestli chci tak ať to přinesu. Ale, že to stejně asi nedostane :frowning2: . Můžu volat, jak často chci, tak za chvilku se chystáme zavolat, abychom věděli, jestli spinká a nebo co. Beztak mi neřeknou, že pláče.
6. únor 2010 v 19:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
no to ti neřeknou oni ti budou tvrdit že je hrozně hodná mě to taky tvrdili a budou tě chtít uklidnit že je vše O.K :unamused:

Ale hodně štěstí..... :wink:
6. únor 2010 v 19:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsme volali, prý je Valinka hodná, takže lžou až tisknou :slight_smile: . Teploty nemá, v krvi nic nenašli, takže budeme čekat na výsledky stolice a moči. Máme zavolat zítra v 10 po vizitě. Ta noc bude nekonečná :frowning2:
6. únor 2010 v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
¨bony..oni jim dávajíněco na spaní a na zklidnění..mě vždycky řekli že jim dají nějaký sirupek..takže děti jsou fakt hodný :confounded:
6. únor 2010 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
bonynko,je mi to moc líto.Soucítím s Tebou,taky jsem si to s Adámkem prožila.Když mu bylo 13 měsíců,začal z ničeho nic kakat krev a hlen,do toho zvýšenou teplotu..Zůstal na Jipce..Kojit jsem ho nemohla,protože mateřské mléko je komplexní potravina těžká na trávení.Děti ze zvracením a průjmy mají bezmléčnou dietu..A neodmítli Tě proto,že by je to nezajímalo.Naše nemocnice prostě nemá kapacity pro kojící maminky dětí na JIP.Nejsou na to peníze.I když přijmou kojence kojeného např. se zápalem plic,maminky si je chodí kojit co 3 hodiny.

Je mi líto,že tak cítíš ten přístup.Ke mě byli vstřícní,vše mi vysvětlili,udělali první poslední,co mohli a rozhodně Adámka ničím nenadopovali.Taky tam první den prospal,protože tělo vyčerpané z dehydratace,ztráty živin,je to normální.Ale další dny byl čilý jak rybička,mohla jsem se na něj chodit přes sklo několikrát denně dívat,nikdo mě nevyhodil ani neodmítl.Ani,když jsem tam několikrát denně volala.

Adámkovi dělali testy na rotaviry a papiloviry.Tyto infekce neměl.Byl tam 4 dny a pak už jsme byli spolu na normálním pokoji,kojit jsem ještě nemohla pár dalších dní..

V žádném případě to neznamená konec s kojením. Já jsem si koupila odsávačku medela manuální dvoufázová a odsávala jsem podle potřeby,mléko jsem udržela a Adámek se skoro po týdnu chtěl znovu přisát.Celkově jsem ho kojila 2 roky a 9 měsíců,ještě 3 měsíce zároveň s Emičkou..

Je pravda,že s odsáváním jsem problémy neměla.Tak nějak mám asi geneticky dané,že mléka mám dost.Jinak bych nehrotila tandemové kojení..

Musíš se ale hlavně uklidnit,myslet na malou a věřit lékařům.Nedělají to proto,aby vám ublížili ale pro její dobro.

Potom jsem byla s Adámkem v nemocnici ještě dvakrát,v zimě s laryngitidou,jednou 14 dní před porodem Emičky.Bohužel obě babičky pracují a nemohly jít s ním místo mě.Taky mě tam přijali s ním,dali nám pokoj tak,abych přišla do co nejmenšího kontaktu s ostatními nemocnými dětmi a ještě tam něco nechytla,pomohli mi ho třeba zvednout,když jsem nemohla.Udělali to a nemuseli.

No a když byl Emči týden,šupali jsme do nemocnice na fototerapii,měla silnou novorozeneckou žloutenku.Nemohla jsem kojit.Musela jsem odsávat a své mléko jí dávat převařovat.Krmila jsem ji z lahve,alternativně bych to nezvládla..Ale i tak bylo náročné neustálé odsávání,byla jsem vyčerpaná,unavená..Jedna moc hodná sestřička mi pomohla.Krmila mi Emičku,abych se aspoň trošku vyspala.Taky nemusela.Od toho jsem tam s ní byla já..Emička byla tenkrát na láhvi dny a kojím dodnes..

Moc na Tebe a Valinku myslím..Omlouvám se za ten nadhled.Taky jsem ho získala až zkušenostmi.Neboj,vše zvládnete.Je dokázáno,že děti to zvládají daleko líp než my maminky..Držím pěsti,aby to nebylo nic vážného a byly jste brzy spolu.

Všechny vás zdravím.
6. únor 2010 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani to je jasný že jim chtějí pomoct..já to taky tak beru..raději at je v nem...i beze mě hl.at je dítě sůedované...
na jipce se taky nesmí hl.kvuli dětem starším ktré by pak plakali a chtěli taky maminku....
no našemu Honzíkovi sirup dali ten den co ho přijali..měl už 3,5roku a hrozně křičel..takže to chápu taky.....
no co na to říct pro rodiče je to vždy strašný :frowning2:
6. únor 2010 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
sluníčko nezlobím se za nadhled, správě to tak má být :slight_smile:. Nechovali se ke mě hnusně, jen mi toho moc neřekli. Vím, že nemají kapacity, ale právě tady by asi měly být, protože kdo jinej potřebuje víc někoho blízkého než děti že jo...je to fakt o penězích :frowning2: Už je mi trochu líp, ale stýská se mi. A Val zrovna prochází separační úzkostí nemůžu se hnout ani z pokoje, aby neřvala, takže teď je to pro ní asi těžký.
6. únor 2010 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj bonynko,
já když tenkrát, no , před rokem viděla malého mezi těmi žaluzkami, jak sedí a tulí se se svým plyšákem, tak jsem byla hotová, měl nepřítomný výraz a bylo to hrozný. oni neví kde jsou, kdy přijdeme atd, tak vůbec nevím co se jim honí hlavou
ale určitě tam dětem nic nedávají, na uklidnění, říkala mi to známá co tam pracuje, že jim nesmí nic dát. ale na druhé straně je fakt že jsem nikdy z Jipky neslyšela děti plakat.

myslíme na vás a držíme palečky, . musíte to zvládnout, je to těžký, ale bohužel se nedá nic dělat.
Martinek se tam taky naučil sám usnout po o a večer a spát celou noc a pít čaj :wink:
6. únor 2010 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Daši ...dávají..teda aspon před těma 3rokama mu dali....
mi to sestra říkala.
a když jsem si pro něj tenkrát šla na oddělení že pujde dom"....měla jsem totiž doma mimino Tomáška..tak jsem ho slyšela za dveřma jak už plakal na chodnbě že už chce maminku.zazvonila jsem a než sestra otevřela slyšela jsem jak ho některá okřikla drž hubu..... :angry: uplně jasně to bylo na něj
pak otevřela já jsem nic nedělala..nic jsem neřekla..bylo mi jasný že bych stejně nic nenadělala..když tam nejsme buhví jak..však víte ale špatně mi z toho bylo dlouho :unamused:
6. únor 2010 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
bonynko,ještě jsem zapomněla připsat - možná,až Ti malou vrátí a budeš moct být s ní,bude jako vyměněná..Adámek hned po mě natáhl ručky,pak řval několik hodin v kuse jak tur,nechtěl se mě pustit,nemohla jsem pomalu jít ani na záchod.Sestřička mi říkala,že je to normální.Dělá to tak prý hodně dětí po návratu z JIP.Nejhorší bylo,že chtěl kojit a já jsem nemohla.Zatím jsem měla od lékařů zakázané mu MM dát.

Pro tak malé dítě je to velká fyzická a psychická zátěž - to odloučení ve spojení s nemocí.I proto většinu času ze začátku prospí.Já věřím,že děti ničím nedopují,aby byly klidné a nemuseli se jim věnovat.To se dělalo dřív.Jeden doktor,kterého osobně znám,se mi za to tenkrát zaručil.Adámek dostával jen laktobacily.

Nechci rozdávat rozumy.Je mi to moc líto.Když si tam Adámka poprvé nechali,taky jsem seděla,moc brečela..S odstupem času jsem se uklidnila..Je jistě hodně věcí,které by se mohly zlepšit.Třeba zřídit nějaký pokoj pro matky dětí na JIP.Nejsou na to ale peníze,kdyby to šlo,bylo by to fajn..Vím,že ve větších nemocnicích to tak mají.

Myslím si ale,že to není tak hrozné,ani v naší nemocnici..Já mám zkušenosti dobré..Strávila jsem v nemocnici dětství - mám operovanou srdeční vadu..Dřív nebyla ani ta vymoženost,jít se na dítě podívat.Vše mělo svá pravidla,nikdo nemohl ustoupit,byla jsem v nemocnici stále sama a to i mnoho týdnů v kuse..

Držte se,zase bude dobře.
6. únor 2010 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
je to i o lidech, některé sestřičky a doktoři jsou prostě milí a někteří na zabití :angry:
6. únor 2010 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Je škoda,že nejde vidět,kdo je právě on-line.Počkala bych,až napíšete příspěvky a pak bych reagovala..

Jonusko,je mi líto,že máš takovou zkušenost.Dřív se to opravdu dělalo.Moje sestřenka,dnes je jí přes 20,byla jako tříměsíční mimi v nemocnici ze zápalem plic.Tenkrát nikdo nebral ohled na kojení a kojené dítě.Teta musela přestat kojit a léky opravdu dostávala..Dnes se už dětem nic nedává.Já tomu věřím..A plakat děti na JIP jsem slyšela..Když jsem se tam šla na Adámka podívat,prohlížel si hračky a knížky,ale nepřítomně nehleděl..

V žádném případě by se nemělo stát,aby sestra řvala na dítě drž hubu a podobně..Ale mě je těch sester líto.Mají toho hodně a nestíhají..Když jsem tam byla s Adámkem před porodem Emičky,bylo tam pár dětí bez maminek,mezi nimi i měsíční miminko..Někdy to prostě nejde.Maminka má třeba doma víc dětí a babičky nemůžou vždy nastoupit.Všechny ty děti krmila,přebalovala a koupala jediná sestřička,která měla právě službu.Do toho ještě rozdávání léků ostatním a vše,co maminky chtěly.Jsem si s ní povídala,proč jí nepošlou na pomoc jako praxi holky ze zdravotní školy.Aspoň na krmení a koupání,ne na podávání léků.Říkala,že teď už je to zakázané,aby studentky střední školy bez praxe pracovaly u dětí,i když jen jako pomocnice.Říkala mi to i ségra,ona ještě na dětském na praxi byla,za rok už nemohla.

Opravdu ta sestřička lítala jak uštvaný hadr..Kdyby ty děti byli zdravé,nabídla bych se jí,že jí je pomůžu nakrmit..To myslím s nadsázkou,vím,že by mi to podle předpisů nemohla dovolit.

Je to hlavně o penězích.Kéž by "vyvolení" řešili toto a ne to,kde ubrat peníze a kde zaškodit.
6. únor 2010 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bodynko, i mně je to vážně moc líto, že jste bez malé a že je vůbec nemocná. Vím, že se to lehce říká, ale buď statečná. Určitě to zvládnete, ikdyž je to hrozně těžké. Já teda takovou zkušenost nemám, já byla v nemocnici s malým, ale spokojená s přístupem personálu jsem také nebyla. Ale je to prostě o lidech, jak už tady někdo psal. Jedna sestra je hodná a druhá na kopanec...
Přeji ať je Valince brzy dobře a můžete být spolu, držím pěstičky...
6. únor 2010 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jééé promiň, napsala jsem Bodynko a mělo to být Bonynko...omlouvám se :wink:
6. únor 2010 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
i když toho mají moc..nemají na ně takhle křičet...je to tak..je to jejich práce ale dělají se živými stvořeními..na tohle by měli myslet pokud to nezvládá nemá to dělat.malej z toho měl opravdu dlouho truma :cry:
6. únor 2010 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
bonynko jak to ted čtu tak jsem se rosplakala ja nevym co bych dělala držíme vanm pěstičky. Malej je tedtaky nemocnej už 6 den pořad strašně kašle a ma rymu a ja taky takže 2 dny po sopbě jsme se nevyspali holky dofam že nas to nikdy nepotka ja jsem drška ja bych ty doktory asi postavyla do latě i ze sestrama ale na děckym mym znamou doktorku Hanakovou
7. únor 2010 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo sluničko každej ma hodně prace ja dělavala 12 z lidma a nikdy jsem si nedovolila zvyšit hlas a to idkyš jsem dělala 5 dní vkuse a lítala jsem jak hadr na holi sestri by si to neměli dovolit a pokud je ta prace nebaví tak ad odejdou ja přežiju že na mě sestra zařve ale nedovolila bych aby někdo řval na malího a kor kdyš je nemocnej a plače že ho něco bolí nebo mu je smutno
7. únor 2010 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
taky si to myslím..kdo nemá lehkou práci že jo... :unamused:
malej mi potom nechtěl ani k dr.dotek když jdeme do nemocnice nebo tak řeve jak pominutej..a to má 6let...

my jsme měli horší noc..lezou nám stoličky už máme dvě venku... :unamused: hruza
a kamarádka má nějaký homeopatika..na zoubky a prý spí...tak je asi kupim :angry:
to kluci měli v roce 4zuby,Tomášek dokonce jen 2 a Jonis jich má už plnou pusu :grinning:
7. únor 2010 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek