• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a miminka z Prostějova a okolí. Přidejte se.

14. dubna 2015 
tak a je to tam dvakrát :grinning: pardóóón :wink:
30. lis 2010 ve 12:58  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@imila Ahojík, to mě mrzí. Prdíky jsou svinstvo. Taky nás to trápilo hodně a nic nepomáhalo. Ani nahřívání, ani kapičky, ani opičí poloha nebo jak se to jmenuje...prostě nic. Ale neměli jsme to přes den, ale navečer. To tak od měsíce min do konce tří měsíců každý večer od pěti minimálně do osmi v kuse řev..nic nepomáhalo, tak se nakonec uřval a vysílením usnul:-/ Bývyla jsem z toho neštastná, že mu nedokážem pomoct. Ale samo to opravdu kolem toho třetího nebo čtvrtého měsíce přešlo.
Jo, oblíkání to je děs. Malý mi utíká, vzteká se, co mu obleču za chvíli sundá, no sranda. Ale jinak to je počasí paráda. Skoro jako na horách. MAlýmu se sníh líbí, pořád po něm chce ťapat, tak se těším , až ho bude víc a budem moct vytáhnout sáně. Vloni ho byly takové kupy a to byl děs, protože se s kočárem nedalo ani jezdit a na boby byl ještě malý.
30. lis 2010 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mysycka Mysicko a kde pracuješ? Když pracuješ i o víkendu? Asi je u vás ve PTení ted kupa sněhu, to musí být paráda.
30. lis 2010 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky tak sníh paráda i když já teda zimu nemusím :grinning: , ale malej je z něj nadšenej tak jsem nadšená i já :grinning: ..jinak my oblíkání máme naštěstí v pohodě, malej neutíká a je v klidu i když , když byl menší tak u toho taky děsně vyváděl

Jo a zítra jde Domča poprvé do školky tak nám holky držte palce :wink:
30. lis 2010 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@megee Téda, už zítra..tak to na vás budem myslet. ALe myslím, že to bude v pohodě a bude se mu tam líbit. Beztak na tebe bude ještě volat, at pro něj chodíš pozdějí. Tak jsme to dělali my naším, když nás šli vyzvednout. Prostě se nám ze školky nechtělo:slight_smile: Jdete rovnou na celý den?
30. lis 2010 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo já už se taky těším až Mareček bude skákat do sněhu ale to si rok počkám :slight_smile:
Jinak megee tak ať se vám ve školce líbí a jde to bez slziček :wink: Synovec jde zítra taky poprvé tak sem zvědavá. Ale oni to zvládnou - horší co maminky, že :sweat_smile:
pajinko já myslela že už to máme za sebou, protože byl teď dlouho docela klid s prdikama a ted je to tu zase. A jak píšeš - nejhorší je že mu nemůžu pomoct :cry:
30. lis 2010 ve 13:36  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@imila Ano, my to měli taky tak. nějako kolem 10týdne to zmizelo a já si konečně mateřství začla užívat a zničehonic to bylo zpět:-/ byla jsem z toho hotová. Vždycky byl uplně fialový, žíly naběhlé...ale jediná potěcha je, že to přejde. A to jsem pomalu nejedla skoro nic, aby ho to nebolelo. Prostě mi přišlo, že to snad ani nebylo ovlivněno mým mlíkem nebo tak...
30. lis 2010 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky díky, taky doufám, že nebude moc brečet a zvládne to tam, bude tam rovnou na celej den...je to fakt šílený jak ty 3 roky rychle utekly
30. lis 2010 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo, taky si říkám, že to ted šíleně letí. Přitom, když byl malej, tak jsem to pořád chtěla hnát dopředu..at už leze, at už sedí, at už chodí a ted je mi líto, že to tak rychle uteklo, mám pocit, že to skoro prokloulo mezi prsty
30. lis 2010 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte maminky, tak já pracuju ve firmě kde se vyrábí mražené pečivo a dělám nonstop provoz takže 12tky :slight_smile:
1. pro 2010 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mysycka Ty jo, to musí být náročné...ale asi máš pak více dnů za sebou volna, že? Jsem viděla, že jste se brali v září 2007...my taky:slight_smile:
1. pro 2010 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mysycka V jedné takové firmě co dělá tyhle mražené věci (myslím třeba ty sladké koláčky na dopečení) jsem byla před mateřskou na kontrole. Dělám, reps. dělala jsem na ČIŽP, Česká inspekce životního prostředí...hi hi hi, takže dávám pokuty :grinning: :grinning: :grinning: Teď nevím kde to přesně bylo, ale tuším, že někde od Olomouce nahoru směrem na Litovel:slight_smile:
A dostaly jsme s kolegyní pořádný nášup šátečků a koláčků jako prezent....no paráda :grinning: No jo, holt inspektoři se musí předcházet :grinning:

@megee Tak co? Jak to malej zvládnul ve školce?
1. pro 2010 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda, tak to jsi měla suprovou práci. Kamarádka zase dělala na hygieně a taky vždycky v restauračkách něco vyfasovala...jo, někdo si holt umí vybrat povolání :grinning: A jak to děláš přes den, když máš mt klidové režim? Předpokládám, že manžel asi nepracuje doma...
1. pro 2010 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@megee Jinak jooo, myslíme na tebe a jsme zvědavé, kdo to zvládl líp-jeslti ty, nebo Domča :grinning:
1. pro 2010 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Naštěstí mám armádu hlídačů, takže to zase tak velký problém není. Chodí sem můj taťka a je tady s Ondrou a taky ho posílám k druhé babičce na celý den (manžel jede do práce a rodiče bydlí po cestě, tak ho tam ráno hodí a odpoledne jedou spolu domů). Jde to, ale teď už za chvíli s ním budu zůstávat sama doma...kdybych rodila tak za 14 dní tak by to bylo prý už super...
Ale manžel pomáhá fakt hoooodně.
1. pro 2010 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzik28 Tak to joooo.To máš hodného manžela a rodinku...bez toho by to bylo asi hodně těžký. A to se ten čípek začal zkracovat sám zničehonic nebo už u prvního těhu jsi s tím měla problémy? No, vlastně za těch 14 dní by už byla považována za donošenou. ALe co, koukám, že jsi už v 35tt, to už jsou i plíce zralé. Ale určitě to vydržíte. A jak se cítíš? V pohodě? Já měla těhu příjemné i ke konci bylo všechno ok, ale vím, že ostatní holčiny si stěžovaly na záda atd..jen jsem byla trochu oteklá...no kočka jsem teda nebyla:slight_smile:
1. pro 2010 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
paji střídá se nám dlouhý a krátký týdden, takže to jde
zuzik je to podobné,, jen my neděláme koláčky, ale kaiserky, dalamánky a tak, ale jinak je podstata stejná. :slight_smile: to jste měli s kolegyní dobré
1. pro 2010 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mysycka a musíš tam chodit na brzo, jak do normálních pekáren? To bych nedala:frowning2: Ale pokud jo, tak apson budeš mítpak průpravu na neprospané noci a ranní vstávání s prdolíkem. A co byste raději, holku nebo kluka? A jak dlouho se snažíte, pokud to teda není tajný?
1. pro 2010 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
paji děláme normálně od 6 do 18 a teda i noční takže tak normálně. Jinak snažíme se skoro dva roky takže nás čeká umělé oplodnění buď teď v prosinci nebo v únoru to ještě nevíme přesně jak se bude stíhat, protože v tom centru pro léčbu neplodnosti mají o vánocích zavřeno. Nevím co bxsme chtěli víc, asi je nám to jedno, hlavně že už něco bude, já možná trošku víc děvčátko :slight_smile:
1. pro 2010 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mysycka ty jo, takže celý den zabitý v práci. A je tam aspon dobrý kolektiv? Dá se to? Jejda, takže umělé oplodnění. A ví se, proč se nedařilo? Nešlo s tím nic udělat? To už jsi asi podstoupila i nějakou hormonální přípravu, že? Omlouvám se, že jsem tak zvědavá. Jestli o tom nechceš mluvit, tak samozřejmě nemusíš.
1. pro 2010 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jojo celej den zabitej, ale dá se to. jinak jj hormonální léčbu jsme podstoupili a je to tím, že mi špatně fungují vaječníky. Klidně se ptej nevadí mi to, už jsem se smířila s osudem, ono mi ani nic jiného nezbývalo :frowning2:. Vy jste se taky brali v září 07? to je fajn :slight_smile:
1. pro 2010 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, zdravím vás po dlouhé době:slight_smile: Snažila jsem se vás dočíst.

@imila koliky mám ještě v živé paměti, taky nás to trápilo většinou v podvečer a já jsem z toho byla vyřízená. Nakonec nám pomohly probiotické kapky, jsou sice hrozně drahé, ale opravdu pomohly a do týdne bylo po starostech.
@mysycka známá byla taky nedávno na umělém oplodnění a vyšlo to napoprvé, tak přeju hodně štěstí:slight_smile:

1. pro 2010 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 kolikrát denně ti malý spí a jak dlouho? Nám se teď bohužel změnil režim, chodí spát až po obědě a spí tak 2 -2,5 hodiny. Ještě nemá ani rok, zdá se mi, že by měl spát přes den víc:slight_smile:. Pochopitelně taky trochu myslím na sebe, už nemám takový veget a skoro nic nestíhám:frowning2:.
1. pro 2010 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj oty, to je fajn, že to kamarádce pěkně vyšlo hned na poprvé snad i nám se to podaří. a kam kamarádka chodí?
1. pro 2010 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@otyna AHojík, vítám tě po dlouhé době. Už jsem myslela, že jsi na nás zanevřela. No, se spaním je to jak kdy. CHodí spát tak v osm, nejpozději o půl deváté spí. Ráno, když vstane dřv, než před šestou, tak ho ještě dám kolem osmé spát a spí tak do devíti. Ale když spí min do šesti, což se naštěstí ted děje, protože vstávat v pět bylo pro mě za trest, tak chodí spát tak kolem 12 hod a spí tak do dvou. V posledních dnech si to ale prodlužuje třeba i do půl třetí. ALe ono se to opravdu kolem toho roku tak láme. Mám kamarádku, které roční chlapeček spí jen dvakrát denně po 30-40 min a jinak nic. A to ještě, když dobře. Myslím, že to je asi normální. Prostě nemáme líné dětičky :confounded:
1. pro 2010 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@otyna jinak ani probiotické kapky nám nezabraly:frowning2: Ale ty večery byly děsné:frowning2:
1. pro 2010 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mysycka Ano, 22.9. 2007. A s těmi vaječníky se nedá nic dělat? Na to hormony nefungují, že by donutily tvé vaječníky, aby pracovaly tak jak mají? Takže budete mít dárcovské vajíčko, které bude mít spermie tvého manžela? ROzumím tomu dobře? To jsou tak složité věci, ale jsou to machři, že už umí takové věci a mnoha párům tak pomůžou.
1. pro 2010 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
paji, přesně tak, rozumíš tomu správně. v létě zkoušely klasickou hormonální léčbu na IVF a to dvojitou dávku a stejně nezabrali, takže dárcovské vajíčko
1. pro 2010 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mysycka IVF jako, že do tebe umístili manželovy spermie v době, kdy jsi měla na max nastimulované vaječníky? Já jsem ale hloupá, že? Je to pro mě španělská vesnice. ALe kdo ví, jestli tyto info nebdu potřebovat třeba za rok já...
1. pro 2010 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
paji, ne jen mi nasadili injekce na stimulaci vaječníků, které nereagovali. proto jsme se rozhodli pro tuhle cestu
1. pro 2010 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek