• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a miminka z Prostějova a okolí. Přidejte se.

14. dubna 2015 
je jak hrom pořad vymýšlí bejkarny :wink: a kor kdyš je zdětma ale umí si sněma hrat nebyje je a tak tak jsem rada zatím papa jdu uklízet malej mi ted usnul tak dokud spí šak to znaš :slight_smile:
16. pro 2010 ve 12:44  • Odpověz  • To se mi líbí
@evik26 jj, to znám...a kde se potkává s dětma? CHodíte někam do centra? Já bych ho právě chtěla dostat dokolektivu, je vidět, že mu to chybí....ale moc nevím, kde. Kamarádky zatím děti nemají...
16. pro 2010 ve 13:02  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky,myslíte,že bych se k vám mohla přidat? :slight_smile: Mám 13měsíčního chlapečka a moc maminek z okolí neznám,jelikož kamarádky děti ještě nemají :unamused:
16. pro 2010 ve 13:24  • Odpověz  • To se mi líbí
@hannn ahojky to víš, že se můžeš přidat, budeme jen rády :grinning: ...tak tě tu tedy mezi námi vítám :slight_smile:
16. pro 2010 ve 13:49  • Odpověz  • To se mi líbí
@evik26 ahoooj tak konečně nějaká známá tvář :grinning:
16. pro 2010 ve 13:50  • Odpověz  • To se mi líbí
@hannn Ahoooj, jasně...jsme rááády. Koukám, že tady máme všechny chlapečky:slight_smile: To je sranda..Mám právě stejný problém. Moji známí většinou ještě nemají děti, takže se někdy se štěpou nudíme.
16. pro 2010 ve 14:09  • Odpověz  • To se mi líbí
@hannn Koukala jsem na vaše fotky, teda ty dory byly luxusní. Taky u vás tak frčí auta? My neděláme skoro nic jiného, než venku stojíme bud u staveniště a koukáme na bagry nebo aspon u nějaké parádní křižovatky sledujeme projíždějící auta :grinning:
16. pro 2010 ve 14:12  • Odpověz  • To se mi líbí
@evik26 Ahoj Evi, díky za gratulace :wink:
@hannn taky tě vítám....to víš, že se můžeš přidat :slight_smile:
@megee co to čtu s tou školkou? A to to vypadalo ze začátku tak nadějne...ach jo...snad to bude co nejdřív lepší. Je jasný, že ti to rve srdce, ale na druhou stranu člověk asi nemůže nic moc dělat. Přeji ať se to zlepší.

Tak to já problém nemám, že by známí neměli děti....já už jsem totiž stará páka :grinning:
16. pro 2010 v 18:05  • Odpověz  • To se mi líbí
tak to já jsem myslím stejný ročník, jako Zuzik, ale moji známí, byt třicítka na krku nemají ani stálé partnery, natož dětičky:slight_smile:) nějak si prodloužili studia na VŠ nebo cestují atd...to já jsem to stihla všechno nějak brzo:slight_smile:)
16. pro 2010 v 18:20  • Odpověz  • To se mi líbí
@pajinka29 Já jsem si taky prodloužila studia. Proto docela obdivuji Hannn, že má ve 22 letech dítě...to teď nemyslím vůbec špatně. Já ve 22 pilně studovala VŠ a vůbec si nedovedla představit děti :grinning: Pak po studiu jsem chodila do práce, v 27 se seznámila s budoucím manželem a pak to šlo ráz na ráz :grinning: Svatba a najednou máme skoro 2 děti :grinning:
16. pro 2010 v 18:34  • Odpověz  • To se mi líbí
@zuzik28 jj, já jsem studovala do 24, pak jsem nastoupila do práce, potkala jsem manžela a ještě tři roky jsme byli spolu, než jsme se vzali. Vůbec jsem na to neměla, mít tak brzo děti. Ale určitě je to daný i okolím, kolem mě byli všichni rozlítaní po světě, bez závazků, takže mi to tak přišlo normální. Takže taky Hann obdivuju, já v tu dobu byla uplné tele:slight_smile:. Ale obdivuju i tebe, že už budete mít druhé. My ho teda taky plánujeme, ale ještě ted si netroufám. Ale chtěla bych z jedné mateřské navázat na druhou. Nechceme mít děti daleko od sebe a ani se mi nechce jít třeba jen na rok do práce, abych se musela všechno znovu učit, oprášit bichle a pak je zase zahodit...
16. pro 2010 v 19:29  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky,po delší odmlce se tedy přidávám,byli jsme na návštěvě u babičky :grinning: Děkuji za uvítání :slight_smile:
No a k tomu mému věku,malej přišel neplánovaně,ale za to byl moc moc chtěnej.S manželem jsme se zasnoubili loni v lednu s tím,že rodina bude hned,jak dodělám VŠ(to by mělo být příští rok v červnu),jenže prášky zradily a stalo se :slight_smile:Školu jsem musela na dva roky přerušit(teď mi běží ten druhý),protože v těhotenství jsem nemohla na praxe a termín porodu jsem měla skoro před zkouškovým a tento rok mi zamítli přechod na dálkové i individuální plán,takže denní studium s malým nezvládnu,zvlášť,když nemám hlídání:-/Celá rodina buď pracuje nebo studuje :unamused:Takže v tomto je nevýhoda,že ještě nemám třeba mamku v důchodě,aby mi mohla malýho sem tam pohlídat a já mohla do školy...ale to je tak jediná nevýhoda,kterou na tom spatřuji,škola se dá dodělat kdykoli,když se chce :slight_smile:
@pajinka29 No u nás frčí moc,bydlíme u hlavní silnice,takže pokud zrovna nekoukáme na auta z okna,tak na ně koukáme venku...a traktory,bagry,autobusy,to je malej ve svým živlu :grinning:
16. pro 2010 ve 20:27  • Odpověz  • To se mi líbí
@hannn jej, tak to úplně chápu. Taky nemáme hlídání -obojí prarodiče pracují a navíc, manžel je původem z Kyjova, takže tady ani není. A nedovedu si představit, že bych při malém dělala VŠ, je to dáblík a vyžaduje pozornost. I ted mi sedí na klíně a pořád mi hrabe na klávesnici. A co děláš za školu? Máš pravdu, škola jde dodělat vždycky. Ale mimísci se podařit hned nemusí. Když to vidím kolem sebe, tak jejich narození považuju spíš za zázrak. Taky právě bydlíme u cesty...což je někdy na nervy, protože mi malý pořád utíká a nějak nechce pochopit, že cesta je pro auta a chodník pro lidi :confounded:
17. pro 2010 v 08:25  • Odpověz  • To se mi líbí
@pajinka 29 jejda,tak to já jsem sice taky skoro bez manžela-dělá do 6-7 večer,ale že bych byla bez něj déle si nějak nedovedu představit...i když na všechno si člověk zvykne :slight_smile:
Myslím,že děti máme teda podobné....taky tu malej sedí se mnou a když se mi něco podaří napsat,je to zázrak :grinning: Je strašně hodnej,ale divokej a nespavej,takže si to taky nedovedu teď nějak představit.A jeho narození nebo spíše narození zdravého dětátka je podle mě v dnešní době doopravdy zázrak a nenechám si ho vzít skrz školu :slight_smile: Jinak dělám(dělala jsem) charitativní a sociální práce v OL :slight_smile: Můžu se zeptat,co jsi dělala ty a kde zhruba bydlíte?My u Plumlovské,kousek od kruháče k nemocnici...
17. pro 2010 v 09:23  • Odpověz  • To se mi líbí
@hannn ale ne, to jsi asi špatně pochopila..jen jeho rodiče jsou pryč...manžílka mám tady:slight_smile:
17. pro 2010 v 09:31  • Odpověz  • To se mi líbí
@hannn jinak mám vstudovaný pedák v Olomouci, klinická logopedie a ještě speciální pedagogiku v Brně
a bydlíme na Bulharské, kousek od rybníka, ale u kruháče jsem bydlela s našima:slight_smile:
17. pro 2010 v 09:31  • Odpověz  • To se mi líbí
si to čtu, co jsem napsala a fakt jsem to tam napsala s tím manželem blbě..to je tím, že mi malej skáče po klíně:slight_smile:
prostě jen jeho rodiče jsou v Kyjově, on se sem za mnou po studiích přistěhoval
17. pro 2010 v 09:33  • Odpověz  • To se mi líbí
@pajinka29 Aha,já jsem to jen tak prolítla,tak jsem se přehlídla nejspíš...omlouvám se :grinning: Manžel je zase od Brna,takže jeho rodina je taky celkem daleko na hlídání :slight_smile:
Aha,k rybníku chodíme na kačeny :slight_smile:
17. pro 2010 v 09:33  • Odpověz  • To se mi líbí
takže vy bydlíte někde jak je Finská atd.? nebo na té druhé straně, jak je Slavíčka?
17. pro 2010 v 09:34  • Odpověz  • To se mi líbí
@hannn vidíš, se můžem někdy potkat, My jsme tam skoro denně :grinning: Krmíme je chudinky v zimě, ačkoliv štěpa je lakomec a vždycky se vzteká, že jím hážu rohlík a on má prázdnou pusu :grinning:
17. pro 2010 v 09:35  • Odpověz  • To se mi líbí
Na Slavíčka bydlíme dámy myyyy :grinning:
17. pro 2010 v 09:43  • Odpověz  • To se mi líbí
no a já jsem na Slavíčka bydlela s našima, pak jsme se přestěhovali na Finskou u kruháče s našima a ted už teda Bulharská:slight_smile:
17. pro 2010 v 09:50  • Odpověz  • To se mi líbí
ńo nic, loučím se holky, jdeme s malým mrznout na chvilku ven. papa
17. pro 2010 v 09:54  • Odpověz  • To se mi líbí
@pajinka29 chci se zeptat když máš tu logopedii, do jakého věku je normální, že dítě moc nemluví? Malýmu jsou 3 a moc mluvit ještě neumí, snaží se, ale není mu rozumět oproti vrstevníkům je na tom mnohem hůř, je to ještě v normě nebo by se to už mělo řešit?
17. pro 2010 v 09:55  • Odpověz  • To se mi líbí
jinak se školkou je to o malilinko lepší dnes sice brečel, ale už utíkal za učitelkou a bvčera už se prý i maliko zapojoval, tak snad už to bude jen a jen lepší...i když Vánoce nám to zase asi pokazí
17. pro 2010 v 09:56  • Odpověz  • To se mi líbí
@megee ahojík, jsem ráda, že školka je u vás lepší. Takhle na dálku se to těžko radí, každé dítko je jiné. Některé je v řeči opožděné, ale nemá nic vývojově špatně a prostě to časem samo dožene. Jiné má třeba nějakou závažnější řečovou diagnozu a potřebuje začít hned pracovat. To bych ho musela slyšet. Ale obecně, chlepečci jsou horší a tři roky se udává jako taková hranice, kdy by měl začít trochu komunikovat. Jestliže ale má celkem slovní zásobu ok a jen je špatná výslovnost, na to je čas cca do 4 let-a to jen u některých hlásek, jiné hlásky, jako sykavky, L, R, Ř se řeší až v pěti letech. Jestli ti ale přijde, že má moooc omezenou slovní zásobu, asi bych skočila k nějakému klin. logopedovi, tady v pv jsou minimálně čtyři, at se na malého jukne a vyloučil by závažnější diagnozu. Ale takové děti většinou ve vašem věku mluví velmi omezeně, téměř jen citoslovce, nespojují do vět atd...a to nemluvím o samotných hláskách. asi jsem ti moc neporadila, že? :frowning2:
17. pro 2010 v 11:24  • Odpověz  • To se mi líbí
@megee ale obecně, když nad tím přemýšlím, myslím, že je Domík prostě jen v řeči trošku opožděnější. už i to, že si tak špatně zvyká na školku atd dává celkový obraz tomu, že prostě na všechno potřebuje trochu více času, že ještě není tak sociálně zralý a to je samozřejmě spojeno i s vývojem řeči, jako jeho vrstevníci a tudíž potřebuje i více času na řeč. Ted bych to asi neřešila, počkej, až se zaklimatizuje ve školce, tam by ta řeč měla taky skokově jít nahoru. POkud se tak nestane, tak bych tak za půl roku někam šla....
17. pro 2010 v 11:28  • Odpověz  • To se mi líbí
@pajinka29 ne celkem jsi mě potěšila a uklidnila, řekla bych, že slovní zásobu má celkem dobrou, jen mu cizí lidi nerozumí :grinning: ..a spojí dohromady i 4 slova jsem se ho třeba ptala proč ve školce pláče a on na to : protože maminka odešla pryč...nebo jeho oblíbený...jéé tata bude koukat :grinning: ...jen mě to občas tak zamrzí když sliším mladší děti jak už krásně mluví a on ne...no zase byl od malinka pohybově napřed (po 4 lozil v 5 měs., v 6. měs. si sám stoupl a v 10 měs. sám chodil) tak asi po něm nemůžu chtít všechno že :grinning:
17. pro 2010 v 11:32  • Odpověz  • To se mi líbí
@pajinka29 díky počkám jak si zvykne a pak to kdyžtak začnu řešit
17. pro 2010 v 11:33  • Odpověz  • To se mi líbí
@megee tak podle toho, co píšeš, se orpavdu o dysfatika, což je asi ta nejhorší řeč. daignoza, co mě napadla, nejedná. Krásně spoujuje atd....Takže to máte ještě dost času. Jde tedy spíš o ty hlásky a to se opravdu řeší až kolem 4 let nejdřív. Leda, že by jsi si třeba všimla, že začíná vyloženě ráčkovat, takové to hnusné RRRRR, nebo strkat jazyk mezi zuby při sykavkách...to bys pak měla někam zajít,aby si to zbytečně nezafixoval, hůř se to pak odnaučuje. Ale pokud místo R třeba říká L a zaměnuje č s c atd...tak klííííííídek.
17. pro 2010 v 11:40  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek