• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a miminka z Prostějova a okolí. Přidejte se.

14. dubna 2015 
@pajinka29 no mu spíš jde říct to r než L to mu nejde vůbec i když sem tam se mu to podaří, a všimla jsem si, že on písmenka nezaměňuje (jako L za R) on to písmenko co neumí prostě vynechá :grinning: , ale s č š c mu celkem jde
17. pro 2010 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 jinak moc díky za rady, dost mě to uklidnilo :slight_smile:
17. pro 2010 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@megee tak když to vynechá, tak to je ta nej varianta. To L je většinou o hybnosti jazyka. Je zvláštní, že mu jde R a L ne, protože R právě vzniká vývojově z L. Tak kdyžtak s ním jen tak, když bduete mít chvilku zkoušej, jestli umí dát jazyk za horní zuby-ale tak, aby měl pusu otevřenou a nehýbal dolní čelistí...tak se to L cvičí. Tím mu pomůžeš v té hybnosti. POkud si pomáhá právě tou dolní čelistí, tak je vidět, že ten jazyk není tak rozpohybovaný a to je důvod, proč mu ty hlásky nejdou. a to je uplně v pohodě, takové věci se lehko později nacvičí nebo se ten jazyk časem sám rozhýbe. Zkoušejte jen to dávání jazyka nahoru za zuby, před zuby, popřípadě olizování horních zubů při otevřené puse a nehybné dolní čelisti. L potom rychle naskočí samo, když je R, tak nebývá problém

17. pro 2010 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@megee Já tomu teda nerozumím tak,jak pajinka 29,ale ještě bych taky počkala.Můj manžel začal mluvit až ve 3 letech a to jen pár slov a můj bratr dokonce až ve 4,ale ten už se "rozjel" a mluvil krásně ve větách,jako by mluvil už od 2 :slight_smile: No a s našim synáčkem to asi nebude jinak,na co potřebuje,si ukáže a to mu asi bude do těch 3 let taky stačit...teda vypadá to tak zatím :grinning: I když máma,bába a táta mu jde tak nějak automaticky...tak uvidíme :slight_smile: Přeji vám ať je to ve školce lepší a lepší a ať se krásně rozmluvíte,bude to určitě dobrý,každý dítě je jiný :slight_smile:
17. pro 2010 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hannn jojo, to je hodně dědičná záležitost. Ale my jsme toho ve 13m nenamluvili o moc víc:slight_smile: přijde mi, že ted kolem roku a půl se trošku řečově rozvázal
17. pro 2010 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak jsme teda byli venku, ale tam je tak děsná zima, to se vůbec nedalo...
17. pro 2010 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
My byli taky,jen v obchodě a tak trošku jsme to obešli a zima teda pořádná :unamused: Jen malýmu to jaksi vůbec nevadí a bude se cpát loupákem,i kdyby mu ruka umrzla :slight_smile: Odpoledne bych potřebovala ještě do města,ale nevím nevím :unamused:
17. pro 2010 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: tak to my jsme na tom stejně. Ten jinak v kočáře nejede, než s rohlíkem v ruce...ale jinak asi chápe, že je venku zima, protože za nromálních okolností by v kočáře dlouho nevydrřel jen sedět, ale ted sedí jak pecka a ještě vydrří mít tu volnou ruku bez rohlíku schovanou ve fusaku :grinning: a už Mareček chodí? Je moc hezký chlapeček. Okatý
17. pro 2010 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
a ta tvá VŠ funguje pod Charitas v olomouci?
17. pro 2010 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Tak to my nevydržíme,jelikož mi neustále musí ukazovat psy,auta,autobusy,stromečk,světýlka...no všechno,co vidí :grinning: No začal asi týden zpátky,ale je strašně opatrnej :slight_smile: Když je se mnou doma sám,přejde třeba celý obývák a když to po něm chce někdo vidět,tak sám udělá dva kroky,zvedne ruky a ví,že mu ostatní přispěchají a pomoc a budou s ním kráčet po celým bytě...je dost vychytralej :grinning:
Děkujem za pochvalu,vyřídím :grinning: Ale všechny děti jsou krásné :slight_smile:
17. pro 2010 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Jj,Caritas spolupracuje s Cyrilometodějskou fakultou UP,takže mají spojené dva bakalářské programy,ještě jsou tam humanitární a sociální práce,ale to je dost o praxi v zahraničí a celkově podle mě těžší...
17. pro 2010 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hannn to je hezké, že se tak snaží komunikovat. Mě se to taky moc líbí, že má potřebu okamžitě oznámit, když se něco děje nebo něco není jako vždy. Hrozně rád hledá drobky na linu v kuchyni a pak za mnou chodí tak dlouho a říká pohoršeným hlasem fůj, až to teda zvednu a vyhodím do koše. Jinak tvůj manžel teda chodí hodně pozdě domů. Pracuje v PV? A stihli ste se vlastně vzít, když jsi psala v lednu o zásnubách?
17. pro 2010 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hannn a víš, kam bys potom z té školy chtěla? myslím tím typ zařízení nebo práce. Jestli senioří, nebo handicapovaní atd..Koukám, máme podobné zaměření. Když jsem si volila VŠ, taky mě sociální obor lákal. Nakonec zvítězila logo, ale stejně mě děti s postižením pořád zajimaly, tak jsem si dělala tu specku.
17. pro 2010 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Je to hezké,on je hodně pozornej,s drobkama chodíme taky...úúúplně stejně :grinning: Nebo když má něco třeba po jídle na ruce nebo noze,je z toho celej nesvůj a furt mi to ukazuje než ho neutřu nebo neumeju :slight_smile:
Jj,pracuje jako automechanik a mají furt hrozné práce :unamused: No já to možná napsala špatně,zasnoubili jsme se už předloni v lednu,v únoru hned jsem otěhotněla a brali jsme se až letos v červu,což malýmu bylo necelých 7 měsíců...nechtěla jsem se vdávat těhotná :slight_smile:
Já bych chtěla někam k dětem,ať už k postiženým nebo někam do kojeňáku,do nějaké předškolky,i třeba azylový dům pro svobodné matky s dětmi by mě lákal :slight_smile: Ale kdo ví,jak skončím :unamused:
A můžu se zeptat,kde jsi po škole pracovala?Zůstala jsi v oboru nebo trochu něco jiného?
17. pro 2010 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hannn tak ti naši klucí jsou fakt stejní:slight_smile: on se málem bojí vzít chleba s pomazánko do ruky, protože pak má fůůůůůůj ruky a pořád si je o mně otírá. Já jsem právě 4roky pracovala jako logopedka ve speciální škole pro děti s kombi postižením a poslední dva roky ve fakultce v olomouci na oddělení klinické logopedie. Tam jsem měla jednak ambulanci pro děti, ale hlavní náplní bylo chození na odd. neurologie, rehabilitace a geriatrie a pracovala jsem hlavně s lidmi po cévní mozkové příhodě nebo haváriii, kteří přišli jejími důsledky o řeč.
17. pro 2010 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hannn v podsattě obojí hodně zajímavé, ale s těma dětma mě to bavilo asi o něco více, ale zase finančně to byla katastrofa, protože to byla neziskovka...zato v nemocnici aspon tabulkový plat. ale zase mi v ní chyběl kolektiv lidí, který byl teda v té spec škole super.
já si právě tu specku dělala potom dálkově při té práci ve spec škole.
17. pro 2010 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 To asi jo,až se mi tomu nechce věřit :grinning: Náš malej taky nee,radši na někoho ukáže,ať mu to podává než aby se umazal :grinning:
Aha,to zní dost dobře a zajímavě...akorát ta neurologie a geriatrie musel být mazec...teda spoň na mě...na geriatrii jsme měli taky praxi,kterou jsem už nestihla,ale dost lidí to tam úplně vzalo...a já jsem na tohle taky ta nějak slabá :unamused: Takže máš můj obdiv :slight_smile:
17. pro 2010 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29:Jj,já pokud bych po škole našla nějaké místo,které bych i přála najít(s těmi dětmi) a bavilo mě to,tak i taky klidně dálkově cokoli udělám,tenhle obor mě prostě fakt zajímá a baví :slight_smile:
17. pro 2010 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hannn jo, první měsíc jsem z toho byla lehce vyjukaná, ale člověk si zvykne na vše. Navíc tam vidíš takovou nějakou zpětnou vazbu, ti senioří jsou fakt vděční. HOrší pro mě byla ta neurolka, když jsem třeba měla pracovat s paní kolem 35let, která prostě dostala CMP, dkyž se ráno líčila do práce. Doma manžel, malé děti a ona neřekla ani slovo, ani porozumění nebylo...to jsou terpve hrůůůzy...to jsem to ejště doma musela vždycky probírat s manželem, abych se z toho trochu dostala. V tomhle je práce s dětmi třeba mentálně postiženými mnohem lehčí, protože si svůj deficit vůůůbec neuvědomují. A ty jsi byla už někde na praxi v rámci školy? třeba jsi byla i v té naší specce:slight_smile:
17. pro 2010 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 To věřím,mamčiná známá dostala tenkrát ve 30 letech CMP a bylo to fakt hrozné,teď už je z toho naštěstí venku...teda do teď chodí o berli,ale jinak je v pořádku...mám z toho husí kůži jen si na to vzomenu :unamused:
No já byla na povinných a ty byly jen v domově důchodců,ještě na gymplu tady v PV,pak v Bohuslavicích,potom v Opavě jsem pracovala s nevidomými lidmi různého věku a pak v mateřském centru v Konici a tam mě to chytlo :grinning:
17. pro 2010 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hannn tak třeba se ti zadaří někam dobře dostat. A ty máš přerušeno, takže příští rok zase nastoupíš? TO asi ne, když nemáš hlídání, co? Takže potom dělat znovu příjímačky a všechno?
17. pro 2010 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Já doufám,že se pan ředitel dobře probudí a povolí mi buď ten individuál nebo přechod na dálkové,to by se pak njak zvládnout dalo :slight_smile: Záleží,jak moc lidí z toho ročníku zbude,dozvím se to ale až v srpnu :unamused:
17. pro 2010 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hannn aha..tak mohli by mít taky trochu sociální cítění, ne?:slight_smile: navíc, nejlepší praxe k dětem je vlastní dítě:slight_smile: Takže jelsit jsem to pochopila správně, tak je to tříleté studium?
17. pro 2010 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 No když jsem z tama odcházela na mateřskou,naslibována mi byla spousta,pak nevyhovění žádosti...ale tak mají svoje kapacity,s tím já nic neudělám :confounded:
Jj,je to tříleté...
Nezlob se,ale povalím...umeju nádobí a drobek se taky každou chvilku nejspíš probudí,pak možná skočíme do toho města,potřebuju sáčky na zdobení perníčků...zatím pěkné odpoledne :slight_smile:
17. pro 2010 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hannn jj, pááááá a nezmrznite
17. pro 2010 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojda Pavli i ostatni holciny :wink: hlasim se taky k prostejovackam :slight_smile: Sebik zrovna chrupka, tak se zahrivam teplym cajikem a premyslim, co si dat dobryho :grinning: Ta zima nuti cloveka nejak vic jist, hlavne sladky, i kdyz bramboraky na namesti jsou taky uzasny :grinning:
17. pro 2010 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyen ahojík....štěpánek se zrovna probudil....tak je po siestě:slight_smile: Ale ta zima je děsná, dneska jsme šli ven, ale obešli jsme jen rybník a myslela jsem, že mi upadnou ruce a to jsem měla rukavice:slight_smile: a ty bramboráky jsou moje úchylka:slight_smile:
17. pro 2010 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 tak to jsem rada, ze v tom jede nekdo taky...letos je maji vyborny, tak akorat ochuceny, mnaaaam :wink: my jsme dnes dopoledne byli u nasi dr., Sebik ma rymu a zacal kaslat, tak jsme odlozili ockovani a dostali nejaky sirupky, nastesti je ma moc rad :wink: ta zima je fakt zima :wink: my jsme se vratili z o dost teplejsiho pocasi a od slunicka, tak jsem nabita energii a zatim mi to pocasi nevadi, mozna je to i tim, ze se tesime na Vanoce, ale leden a unor budou dlouhy...musime si je nejak zprijemnit :wink:
17. pro 2010 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 ja mela uplne stejne zmrzly ruce vcera a to jsem byla jen s mamcou vybirat obruby na Vanoce, a pak hned s kocarkem a Sebikem do auta. Na prvnim stanku od radnice maji teploucky kozesinovy rukavice, myslim, ze si je poridim :slight_smile:
17. pro 2010 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyen a měli jste se za oceánem dobře? Jak malej zvládl let?
17. pro 2010 ve 14:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek