• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a miminka z Prostějova a okolí. Přidejte se.

14. dubna 2015 
@zuzik28
@hannn holky diky moc za privitani :slight_smile: jste tady vsechny moc fajn :slight_smile: vdala jsem se za "ceskyho americana" :grinning: ...manzel tam 10 let zil a jeho bratr s rodinou tam porad je, takze to mam s cestovanim tam malinko jednodussi :wink: Pavlinka (svagrova) je tam doma s rocni holcickou, i kdyz materska tam neni zadna, a tak nas pozvali, at se za nima na podzim priletime ohrat :slight_smile:

@pajinka29 paji, taky mam nachystany darky a baleni me teprve ceka :grinning: kdyz bude chumelit dal, poradny sankovani by bylo paradni :grinning:
@zuzik28 jeee, tak to je mozny, ze se od videni zname...on i tak je Prostejov malinkatej a myslim, ze maminky s kocarkama se potkavaji porad dokola :wink: vy bydlite taky na Olomoucke? my tam mame byt do jara, maxc. leta, pak se budeme stehovat k nove nemocnici.
18. pro 2010 v 16:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hannn jeee holicka, taky chces byt na Jeziska jeste krasnejsi? :grinning: ja jdu pristi stredu :wink: a peceni a zdobeni pernicku....klido bych prisla pomoct, delam to moc rada :wink: letos jsem pekla pernicky s kamaradkou, Sebikem a jeji Blani a bylo videt, kdo je holcicka a kdo kluk...sebika bavilo vysypavat mouku, pak nam utekl a hral si s autama :grinning: , za to Blani se bablalala v teste, vykrajovala tak, ze z toho nic nebylo a prerovnavala pernicky na plechu, az byly cely "domnagany" :grinning:
18. pro 2010 v 16:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mysycka mysko taky zdravim, taky jako ostatni holky drzim palecky a souhlasim, ze v obchodech to zacina houstnout :grinning: my jsme dnes jeli do Ikey, miluju to tam a krome spousty pohadkovych veci takyplno lidi :grinning:
18. pro 2010 v 16:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyen je to hrozný, máš uplnou pravdu s tím, že kluci jsou holt uplně jiní, než holčičky. Když jsem pekla předevčírem já, tak Štěpánek vydržel vykrojit pár tvarů a potom už těsto házel po zemi a vytvářel z něho kuličky, které nakládal do přívěsu od auta:slight_smile: Prostě, jestli se podaří druhé, tak by nebyla od věci holčička, abych měla k sobě parťačku, tak jak má Martin k sobě parťáka. Ted spolu kutí v koupelce těsnění:slight_smile:
Takže domeček je už hrubá stavba pod střechou? To je príma.
18. pro 2010 v 17:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 u nas ted taky frci auta, auta, auta, taky masinka Tomas...cokoli co ma kola a jezdi :grinning: uz mame hasicsky a popelarsky auto, ted na Vanoce si sebik preje policejni, ktery houka :grinning: a taky letadlo :grinning: miluje skolni autobus, co si dovezl z Ameriky a porad ten svuj vozovy park nekam parkuje :grinning: holcicky jsou jiny, to je pravda, uz takhle malinky deti a clovek vidi ten rozdil :slight_smile: a mit k sobe partaka vubec neni k zahozeni :grinning: :wink: svagr maji holcicku a k prvnim narozeninam dostala auto :grinning: :grinning: :grinning: pocital s chlapeckem, dokonce uz meli i svetrik s masinkou a ejhle, byla to holcicka :grinning: planuje, jak s ni bude hrat fotbal a kutit v garazi...no nechtela jsem mu kazit radost a plany :grinning:
18. pro 2010 v 17:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 s domecekm to porad vazlo, ale nakonec jsme vymenili architekta, objevili super kluky stavare a vsechno jede jako na dratku :slight_smile: kdyz jsem odlitala do Ameriky, byla jen zakladova deska, ted uz mame hrubou stavbu, strechu, okna, delaji vnitrni omitky a podlahy a ja mam vymyslet, jakou chci kuchyn :grinning:
18. pro 2010 v 17:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyen ty jo, tak to jste to zmákli rychle. To máte dřevostavbu nebo klasika? A architekti z PV? Nejsou to ti z té České? Je fajn, když člověk narazí na super stavaře. To je základ. Taky už špekulujeme, hledáme. Máte je z PV? A máte to na klíč nebo jednotlivé zakázky různí dodavatelé?
Taky máme hasiče, ale hrozně u nás letí sanitka a bagry všech typů. Už se začal koukat na Bořka stavitele:slight_smile: a hrozně to žere. Vydrží koukat celých deset minut:slight_smile: Mašinka Tomáš ho zatím moc nebere. Asi je to na něho moc kol:slight_smile:
18. pro 2010 v 18:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyen No chtěla bych,ale myslím,že se to už ani nepovede :grinning: Ale ujde to :slight_smile: Moje holička je zároveň mojí nejlepší kamarádkou už z dětsví,takže si na mě udělá čas i o víkendu,když potřebuju :slight_smile: Kam ty se chodíš krášlit? :grinning:
Jinak já pekla úplně poprve,loni mi pekla moje mamka a tchýně....nee,že bych se chtěla chválit,ale napoprve to celkem ujde :slight_smile: A malej mi zatím pomáhá jen tak,že mi vyháže všechny šuplíky a sem tam přicupitá a zobne,tak jsem zvědavá,co příští rok :slight_smile:
A s obchodama nestrašte,už teď z toho mám hrůzu :unamused: V Ikey jsme byli minulý týden a taky tam bylo už dost narváno :slight_smile:
18. pro 2010 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky narazila sem vaše stránky a mužu se k vám přidat pokud teda nevadí.jsem taky s PV i když to v pase napsané namám.
19. pro 2010 ve 23:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lukza Ahojík, jasan, čím víc, tím líp :grinning: A zase chlap. Všechny máme klučíky:slight_smile:
20. pro 2010 v 08:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyen Jééé, tak to se omlouvám...asi jsem si to popletla s jinou maminkou :sweat_smile: My bydlíme u Nové Nemocnice a někdo to tady psal...no jo, těhu demence :grinning:

Jaksi jste se rozpovídaly...budu vás muset během dne dočíst, jak bude prcek spinkat.
20. pro 2010 v 08:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré poledne :slight_smile: Pro nás před chvílí ještě ráno,lezou nám stoličky,tak jsme špatně spinkali :unamused:
@lukza Ahoj,budeme rádi,když se přidáš :slight_smile:
@zuzik28 To jsem byla asi já,kdo to psal...bydlíme na Anglické,ale i tak je to kousek :grinning: A co malá,ještě se jí ven nechce? :slight_smile:
20. pro 2010 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Si vás asi pletu holky :grinning: :grinning: :grinning:
Malá zatím nic, asi se nechá přemlouvat, potvůrka jedna. A já bych ji tááák moc už měla u sebe...no co už. Sama ví nejlíp kdy má vykouknout, že? :wink:
U nás se spinká, já jsem dobalila zbytek dárků a teď to tady trošku porovnám. Ale je mi jasný, že jak se do něčeho pustím, bude Ondra vstávat.
20. pro 2010 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré dopoledne holky, jak je?
Lukza ahoj vítám tě i když jsem tu taky jen chvilku :slight_smile:
20. pro 2010 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky tak malej je nemocnej ma zanět prudušek a oušek bere anti.a smrka jak das a je protivnej jak hrom snad to do vanoc bude lepší zatím pa
20. pro 2010 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak my teď taky poslední tři dny špatně spíme. Štěpánek se hodně budí, knourá, rostou mu špičáky. Ale že by spal o to ráno déle, to tedy ne. Taky je nachlazený, kašle a trochu rýma, tak berem kapky...no, žádná sláva. Ted usíná v postýlce-poslední dva týdny se učí usínat sám. Po pohádce ho tam necháme. Už to usínání bylo nekonečné, museli jsme u něho být třeba i 45min, až jsem vytekla a ejhle, zvládá to i sám. Potvůrka jedna, vždycky to na nás jen hrál. ALe než usne, tak si několikrát vysvleče kalhoty od pyžama a volá na nás, at mu to spravíme. Tak jsem zvědavá, kolikrát tam půjdu ted:slight_smile:
20. pro 2010 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzik28 nevadí,my se kdyžtak přihlásíme :grinning: :grinning: Tak aspoň v klidu prožijete s Ondráškem Vánoce a pak už budete konečně 4...ona vykoukne v ten pravý čas určo :slight_smile:
@evik26 Tak to ať se brzo uzdravíte,my tak byli před 14 dny a byl to děs,hlavně se malej nenechá odsát,já na něj sama byla krátká a ty horečky :unamused:My do toho měli ještě průjem a stoličky,takže taky nic příjemného...do Vánoc bude fit,uvidíš...nebo aspoň téměř,držím pěsti :slight_smile:
@pajinka29 Pavli,taky jste měli nějaké problémy s usínáním?My máme tak poslední měsíc,vůbec nechce večer spát a byly dny,kdy byl schopnej řvát do 1 do rána,ale tak lítostivě spíš,má z postýlky úplnou hrůzu... :unamused:Už jsme zkusili ledaco,ale zase ho nechci vyloženě trápit...doufám,že to přijde s věkem,jak všichni říkají :slight_smile:Jinak teď taky spíme,ale na moc dlouho to nevidím...v poledne usíná v pohodě :unamused:
20. pro 2010 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hannn Tak problémy. Prostě kolem 10, 11 měsíce přestal usínat sám. Do té doby jsme ho položili do postýlky a šli pryč.ALe jak už uměl vstávat, tak začal dělat strašný binec a plakal-asi to nějak padlo i do období separační úzkosti..tak jsme u něho začli zůstávat a to nám vydrželo až do ted. Zpočátku to bylo v poho, naše přítomnost ho zklidnila a byl klid. Jenže čím byl starší, tím to usínání trvalo déle, dělal více nepořádek, smál se a prostě si z nás dělal jundu. Takže třeba jsme ho dali do postýlky v 8 a o třičtvrtě na 9 ještě nespal. A to tedy bylo na mě už moc. Tak jsme si řekli, že ho necháme usínat samotného. Báli jsme se, protože když jsme to zkoušeli dřív, tak jak jsme odcházeli, neskutečný lítostivý pláč, řev...tak jsme vždycky vyměkli. ALe ted už jsem byla z toho uspávání fakt otrávená, tka jsme to zkusili znovu a světe div se, za 50min, kdy plakal a volal nás, nakonec usnul a ty další dny byly jen a jen lepší. Ale nidky jsme teda nazažili, že by nespal do 1hod v noci. Nejpozději to snad bylo o půl desáte...
20. pro 2010 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 No mu to taky začalo ještě než měl rok,do té doby usínání úplně v pohodě...dali jsme ho do postýlky a do 20 minut spal....Ale až začal stoupat,tak prostě tojí a pláče :unamused: Jak plakal do té 1,tak se pak zalykal do 3 ráno a to mi ho bylo fakt líto :unamused: A druhý den to samo...vím,že jsme to měli asi vydržet,ale přišlo mi,že takhle má z té postýlky tak akorát panickou hrůzu a stejně neusne,až se úplně vyplače :unamused: Kamarádka to takhle právě dělala a nechtěla vyměknout a malá z toho měla hrůzu dalšího půl roku a 14 dní po tom,co ji takhle nechali usínat,zvracela ze strachu pokaždý,když ji nad postýlku jen položili...tak nevím,to mě od toho odradilo,protože náš malý vypadá,že je na tom stejně....ai ještě chvilku počkám :unamused:
20. pro 2010 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hannn Já myslím, že to je tím obdobím. Začlo nám to oběma ve stejnou dobu, takže je to asi tou separační úzkostí. A přijde mi, že v tu dobu by se to mimčo nemělo stresovat ještě víc. Jak jsem psala, taky nám to nešlo, vždycky hrozně plakal, taky jsem si říkala, že by se snad i pozvracel, nikdy jsme ho nenechali vyplakat. Přišel mi malý a že by nechápal, proč jdu najedou pryč. Počkali jsme si, až nám více rozumí a taky je vidět, že rozumí, protože ani ten první den to nebyl takový usedavý pláč, jako drív, když jsme to zkoušeli. Bylo vidět, že se nebál-zatímco předtím to bylo jakoby pláč ze strachu-spíš to ted na nás zkoušel kdo s koho. Být tebou, asi bych to taky nelámala. všechno má svůj čas a ono se to samo časem poddá. Měla jsem z toho i výčitky, jsem si říkala, proč by měl trpět on jen proto, že jsem pohodlná s ním usínat. Ale ted už to je orpavdu jiné. Však taky to správné období určo vymáknete...
20. pro 2010 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Děkuju,docela jsi mě uklidnila a jsem ráda,že má někdo stejný názor jako já :slight_smile: Z jedné strany bych s tím strašně ráda něco udělala,z druhé si říkám,že je na to,aby to pochopil ještě malej a že je teď protě takovej a nemá cenu ho trápit jen proto,že bych chtěla,aby usínal sám a brzo jako jiné děti :slight_smile: On je teďka celkově takovej "mamánek" nebo "papánek",hlídá nás a ani u babičky nechce moc spát,prý je na něm ta úzkost vidět :unamused: Tak uvidíme,budeme čekat a doufat :slight_smile:
20. pro 2010 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak holky malej ma i teploty a i zvracel nechce jíst nevím co dělat jsem zoufala ještě tak nemocnej nebyl jo a ma prujem
20. pro 2010 v 17:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evik26 Asi jsi to už vyřešila s doktorem. No, hlavně bys mu neměla nic moc dávat na jídlo, když zvrací. Jen černý oslazený čaj po lžičkách, aby nebyl dehydratovaný. Až tohle udrží v sobě, tak banány, rýži, rohlík...prostě jak dospělý, když má průjem. Asi má chudák k tomu všemu ještě střevní chřipku.
20. pro 2010 v 19:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
paji už to vypada líp snědl celej rohlík a vypil černej čaj a dokonce dva čaje asi se moc přepil a ktomu ta teplota a už to bylo dala jsem mu paralen čípek tak mu to kleslo na 37,3 ale měl38,5 a už hod a pul nezvracel tak snad to bude dobrí ani po rohlíku a čaji všem dobrou
20. pro 2010 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evik26 Jejda,chudák malej...a ten průjem a zvracení měl až po čípku nebo před ním?My jsme totiž jednou tak kakali a zvraceli po sirupu na kašel a čípku dohromady :unamused: I když z toho,co tu popisuješ to vypadá spíš na nějakou tu chřipku :unamused:
Dobrou a ať je vám ráno lépe :slight_smile:
20. pro 2010 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pěkné ráno, holky. Teda, to zase byla noc. Uff. Už aby mu ty špičáky vyrostly :confounded: taky pořád kašle, tak snad ani moc nepůjdem ven. Takže dobalím poslední dárky, upečem vánočku a jinak asi pofičí Bořek nebo co:slight_smile:
21. pro 2010 v 08:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak noc docela v poho 3krat se mě zbudil rano ve čtyři jsem mu dala nemlečnou kaši celí to vyzunk a spal do osmi dnes zuž mi normalně papal ale chtěl jen přesnidavky a bananek z piškotkama no hlavně že papa že? a co vy holky pečete?ja ne ja si nechala obědnat letos to nestíham a ještě a ni nemam předvanoční uklid no budu muset až ve čtvrtek až manža bude doma balid darky budem zítra večer a stromeček budem zdobyt až ve čtvrtek večer
21. pro 2010 v 17:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky tak my taky bojujeme snemocí, Domča kašle, má rýmu a 39 horečky :frowning2: a na mě už to leze taky, to budou teda letos veselý Vánoce :angry: a koukám, že nejen u nás....je toho tu nějak moc :angry:

Tak všem marůdkům přeju rychlé uzdravení ať si ty Vánoce aspoň trochu užijou

A jinak všem přeju krásné Vánoce i svátky, bohatého Ježíška, ať mají prckové z dárečků radost a šťastný Nový rok :slight_smile:
22. pro 2010 v 07:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
zdravím vespolek :slight_smile:
Holky,tak ať se vám ty vaše prdelky brzo uzdraví a ať mají aspoň něco z toho Ježíška :slight_smile:
My konečně spíme,v noci jsme toho moc nenaspali...jako vždy,když je úplněk :unamused: Je zajímavý,že to může mít takový vliv :unamused:
Jinak jsem pekla,ale jen 5 druhů,úklid mě čeká znovu zítra,ale to jen poklidím,pořádnej jsem dělala v neděli a stromek budeme zdobit taky asi zítra večer.
Kdyby jsem se tu do Vánoc už neukázala,tak všem přeji krásné a pohodové Vánoce,ať mají děti bohatého Ježíška a obrovskou radost z dárečků a ať se všechny odpočnete v rodinném kruhu :slight_smile: A taky samozřejmě všechno nej do nového roku :wink:
22. pro 2010 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hannn jo tak on byl úplněk? Jsem si říkala, proč jsem tak špatně spala. Na mě to odjakživa působilo. štěpánek spal taky špatně, ale nebudu to svádět na úplněk, protože to by musel být už minimálně týden:slight_smile:
22. pro 2010 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek