• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a miminka z Prostějova a okolí. Přidejte se.

14. dubna 2015 
Ještě k tomu spaní .... my teda máme děsný metody, řekla bych že skoro opak toho, co všude doporučujou :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Do nějakých tří, čtyř měsíců nám Michalka krásně usínala sama přes den i večer, pak se nějak pokazilo to denní usínání a uspávala jsem ji v kočárku doma, usínání večer jí vydrželo tak do pěti měsíců. Pak se to taky pokazilo. Myslím si, že částečně i kvůli tomu, že víkend co víkend jezdíme ke tchánovcům, takže jsme jí asi trochu narušili režim a navíc v tu dobu, kdy se to pak pos...., jsem s ní byla týden u našich, bo manžel byl v Itálii lyžovat, pak jsme přesídlili ke tchánovcům a byli tam celý vánoční svátky až do novýho roku. Po návratu domů ječela v postýlce jak pardál a protože manžel to nemohl poslouchat, vytáhl ji z postýlky a šel si s ní lehnout do ložnice, po usnutí jsme ji přenesli. Uspával tak asi tři dny, pak dostal rýmu, tak k ní moc nechtěl a nastoupila jsem já. Michalka ňufala, kde je prso, tak ho dostala a od té doby usínala u něj. Ještě jí asi měsíc vydrželo to, že aspoň sama v postýlce usnula po nočním probuzení a nakojení, ale to fakt jen do půl roku. Pak jsem to dělala tak, že jsem ji prostě kojila tak dlouho, dokud nebyla polospící, to už jí pak nevadilo a většinou v postýlce usnula. Což zase vydrželo do nějaké doby, než mě prokoukla, takže od prvního nočního probuzení (což už naštěstí bývalo nad ránem) spinkala s náma. Pak teda začala spát celou noc, takže šlo jen o večerní uspání a přenesení do postýlky. Ještě jsem řešila, jak odbouráme to prso, ale naštěstí to teď nedávno klaplo úplně v pohodě, tak si s ní prostě musí jen někdo jít lehnout. No někdo, já, bo když jde s manželem, tak za chvíli přiletí, slzy jak hrachy a řve MAMAAAA :stuck_out_tongue_closed_eyes:.
Takže jsme to asi pokazili my, ale už s tím nic nenaděláme, zbývá jen doufat, že jak trochu povyroste, tak už si to snad nechá vysvětlit a bude usínat sama. Jinak od narození spí ve vedlejší pokoji, bo my máme ložnici přestavěnou z bývalé šatny, takže se tam vejde úplně přesně téměř na centimetr jen naše postel :wink:. Což si myslím, že je fajn, bo když spíme u tchánovců kde má postýlku u nás, tak spí hůř a poměrně často se stěhuje v noci k nám :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. lis 2008 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

Marťo jen k tomu uspávání - mně takhle maličká nebrečela, takže jsem to mohla praktikovat, jen jakoby "volala" ale neřvala a taky jsem za ní chodila vždy ji pohladila a dala pusu no a někdy usnula do 5-ti minut a někdy do půl hodiny, ale důležitý je, že začala spávat celou noc... kdyby mi takhle vyváděla, tak bych to taky nedělala, to bych nevydržela... ale Tobě usíná sama, jenže já se s ní trápila třeba hodinu u prsu v náručí a řvala a řvala... takže u nás úspěch na 100%.

Jenom přes den nám to nejde :frowning2: to musím pochodovat s kočárkem...
19. lis 2008 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
geminis ty ses teda spisovatelka :grinning:

jiji a nedala bys mi na nej cisilko....plosiimmm myslis ze bych mu treba nemohla zavolata ze mam kontakt od tebe ale musela bys mi rict jmeno reknu jen ze sem se te ptala jestli neznas nejakyho projektanta co....pteni mame za rohem..
19. lis 2008 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Deny, jj, pošlu ti ho do Ip, pokud mi ho teda manžel dá :confused:. Ale snad jo :grinning:
19. lis 2008 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky já taky dnes v noci skoro nespala, bylo to děsný. No a dopadlo to tak, že jsem ani nebyla schopná vylézt z kočárkem po obědě, tak jsem ji zkusila dát do postýlky, no a hodinku tam vykládala, chvílemi volala a jakoby začínala brečet, tak jsem za ní párkrát zašla, pohladila, dala pusinku no a nakonec usnula, huráááá :slight_smile: teď jsem jen zvědavá jak dlouho bude spát.

Jak dlouho Vám ratolesti spinkají doma po obídku? Mně v kočárku i 3 hodiny!! Tak to asi doma nehrozí co??
19. lis 2008 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
dekuji jiji a prosim i jmeno a prijmeni at muzu prasknout od koho to mam :grinning: treba nebude ani chtit vis jak jen se zeptam...mocvrta diikkkyy

renco ja jsem dnes taky nemohla spat...a malej usnul v postylce o ctvrt na 12 a porad hrne...ale uz slysim jak si tam brble...no jo ma tady nachystanej obidek tak uz si rekl ze by teda uz asi mohl vstavat :slight_smile:
19. lis 2008 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Renčo, jak kdy :stuck_out_tongue_closed_eyes:
U nás je taky problém dát ji spát doma. Usínala mi dřív taky u prsa, pak jsem ji lupla do kočárku doma a spinkala. Teď je naučená, že přijde za mnou a usne mi v náručí, tak ji jen odnesu do ložnice (postýlku neriskuju, bo je v polospánku a přes den tam vůbec není zvyklá spát). No, ale to musí být už dost unavená, většinou to klapne až tak kolem jedné. Zato když ji dám do kočáru v jedenáct, tak spí za prvním rohem. Pak jen zaparkuju přede dveřma. Někdy tam dokáže spát dvě hodiny, někdy jen půl. To samý doma :unamused:. Takže většinou spává přes poledne a pak už ne, bo večer by zase řádila do deseti. Jo, a spolehlivě usne v autě, když je jen trochu unavená. Což mě štve, když se v neděli vracíme od tchánů kolem páté a ona spí. Pak se s ní nemůžu domluvit ještě v devět :angry:
19. lis 2008 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Deny, jj, nebude to ale hnedka, musím počkat, až dorazí manža z práce :sunglasses:
Cožeeee, malej ti takhle spí v tomhle věku, jo? To máš pohodu, závidím :slight_smile:
19. lis 2008 v 15:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak mi spime vsude jak v aute,tak v kocarku a i spolehlive sami usnem v postylce....no asi je nam jasny ze je hlavne na spinkani....jen ho polozim sam si veme dudynek a spime :grinning:
19. lis 2008 v 15:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Deny tak to si děláš srandu?? :wink: ty jo vy tak dlouho spíte?? tak to usínání ti hooodně závidím!!!

jiji mně taky usíná v autě, jen jí stačí 10min a je vyspaná... už spí jen po obědě a pak si s ní musím poradit až do večerního spinkání a protože je asi hodně unavená, tak usíná v pohodě kolem půl 8...
19. lis 2008 v 15:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
ale zato spí celou noc bez probuzení, tak to jsem ze všeho nejraději, to přes ten den nějak oželím, jsem ráda, že jsem vyspaná (no až na dnešek..) ale za to nemůže maličká :wink:
19. lis 2008 v 15:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo jo reni každý to má jiný..kdybyb jen volala jak ty vykládáš,tak bych to zvládla,ale ten řev to je hrůza... :grinning: :grinning: ,nechám to tak jak to je a uvidí se časem.....byly jsme ted hodku venku,jsem zmrzla jako hovínko,ted jsem ji dala ještě na balkon,protože stále chrupká ...jdu si uvařit čaj-svařák..nějaká novinka tak uvidíme....a jak píše jija ,taky bych malou nejrdši přestěhoala ale bohužel nemám kde,máme jen 2+1....myslím si že by spala líp,aji nás cití miminka a všecko slyší,péta chrápe..no však to znáte :grinning:
A jaktože jsi v noci nespala nebo Sárinka měla trápeníčko...my spíme dopo hodku a odpo taky tak hodku ale někdy i méně.....
19. lis 2008 v 15:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Reni a Sárinka dopoledne ti nespinká,jen po obědě? jestlijo tak to je šikulka.Malá padne kolem 11 dopo a kolem 3 odpo....ale jsem ráda že je to jen 2 krtá,spavala i 3 krát..a mamka říkala že za chvíli se topotáhne a bude určo spát už po obědě jen a třeba i dě hodky..takjsem zvědavá....každej prcek je jinej....
19. lis 2008 v 15:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky ale co jsem fakt ráda,že spí malá v postýlce..protože skoro všecky kamošky mi řeknou že mimi spí od narození sněma a spí dobře...no to si nedovedu vůbec představit...... :astonished: :zipper_mouth:
19. lis 2008 v 15:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
No Sárinka spinká taky jen v postýlce, do postele si ji beru jen ráno, když chci, aby ještě chvíli byla v klidu :slight_smile: mám totiž strach, že bych ji v noci mohla zalehnout :unamused:

Marťo ten můj umělec přijel z pivka a chrápal celou noc, proto jsem se nevyspala :angry:
19. lis 2008 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti, je to fakt děs, když spí mimino u rodičů v posteli. Nebo aspoň u nás. Já mám totiž nižší matraci než manžel, takže musela spát vyloženě se mnou, teď se roztáhla doprostřed, takže jsem spala smotaná kdesi v nohách postele pod poličkóu na televizi, nohy u manžela na matraci, fakt paráda. U tchánů to skousknu, spí uprostřed, tak se vejdeme. Ale právě jsem se i přes ty naše spací chyby snažila být neústupná a tvrdošíjně ji nosila do postýlky. Haha, to jedna moje kámoška to dělá tak, že uspí malou, dá ji do postýlky, aby jim nikam nespadla, a až jdou s manželem spát, tak ji přenese zase k nim :grinning: :grinning:. Prej se vyspí líp s ní než bez ní :stuck_out_tongue_closed_eyes:. No to jsem zvědavá, jak dlouho jim bude trvat, než ji pak přestěhují do své postele. Snad to do maturity stihou :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sunglasses: :grinning: :grinning:
19. lis 2008 v 15:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, taky jsem ted přišla z venku/rýma skoro ok, jen začal venku kašlat :cry: / a prcek spí na chodbě, tak jsem tady, ještě mám zmzzlé prsty :grinning: tak se mi blbě píše

geminis, já pocházím ze Stražiska a mám tam rodiče, takže tam jezdím skoro každý víkend

renčoasárinko, my jsme přes den spávali 3x po 30minutách , pak 2x po 30min. což byl děs , pač to nestačilo a ted spíme /cca týden / 2x po hodince , ikdyž někdy je to půl a nekdy i 2h, ne někdy, stalo se to asi jen 3x :grinning: :grinning: :grinning: Ale večer chodí kolem 18:30-19h, hned usne, spí do půlnoci a pak se budí , bud poplácám, usne, nebo dám prsíčko , ale to až nakonec, nejdřív vyzkouším vše ostatní, at si nezvyká

byla jsem si koupit medunkový čaj, tak snad dnes už usnu, půjdu s prckem v 19h spát a zítra pisnu :wink:
19. lis 2008 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
renči, možná to taky bylo tím, /že jsem nespala/že ten můj byl taky na pivku :confounded:
19. lis 2008 v 15:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já si malého taky beru do postele jen ráno, když se mi ještě nechce vstávat :slight_smile: Spát s námi v posteli ho nechci naučit a hlavně bych se asi taky bála, že ho zalehnu. :sweat_smile: :confused:
19. lis 2008 v 15:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
MAMINKY A MININKA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Slavte,pijte juchejte Martik s Kubíčkem už jsou doma :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Já jsem tak šťastná,že z toho brečím :sweat_smile:

HURÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
19. lis 2008 v 17:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
huráááááááááááááááááááááááááááááá, super. Že moc pozdravujeme.
19. lis 2008 v 17:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jupííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííí....slávaaaaaaaaaaaaa konečně rodinka doma...to je štěstíčka.....to nejhorší mají za sebou....jsou to šikulky...........moc Zdravíme a posíláme pusenky!!!!!!!! :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
19. lis 2008 v 17:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kuknite do alba,mám tam 3 fotečky z fotoatelieru..... :wink:
19. lis 2008 v 17:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
jee gratuuullluuujjjuuuuuuuuuuu suuppeeerrrrrrr :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
tak konecne maji trapenicko za sebou co...abi odkud vlastne ona je??

marti fotky super.nas malej je hroznej raubir s nim by to asi neklaplo... :unamused:
19. lis 2008 v 17:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Marti fotečky jsou úžasný :wink:
Denoušku marťa je z Růžova teda z Mostkovic,ale teď bydlí na Růžově :slight_smile:
19. lis 2008 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Už zase bydlí teď měla chvilku přechodný bydliště v porodce,ale jinak z Růžova :slight_smile:
19. lis 2008 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky nezmensila by jste mi nektera nejake foto plosim plosim
19. lis 2008 v 17:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky tak jsem to poctivě dočetla uf vy jste pisatelky
No já moc nestíhám peču na véééééélkou oslavu v so budeme slavit Kristýnku 5 a Karolínku 1 rok tak peču 2 dorty a cukrovíčko budenás asi 12 dospěl a 6 dětí tak at je co zobat :slight_smile: .Ale pozor mi jsme dneska tuk tuk spinkali jak ovečky vždycky napapat a spinkat žádné divočení od 3 do 5.30 ne ne hají hají :grinning: a byli jsme z toho z tatkou tak rozhození že mi jsme vstávali v 7 a náš andílek v 8.15 chodili jsme po špičkách aby jsme ji nevzbudili :grinning: ale přes oběd spala jen hodinu :frowning2: a ted už zase chrupká tak doufám že bude hajat jako dneska :wink:

jo a jsem ráda že jsou mimoušci doma konečně ted už jen ta domácí pohodička hlavně at se jim dařííí

jo a ta moje kamoška je 32 tt a zítra nastupuje do porodnice a podle výsledků jat. testů půjde na císaře tak jsem napjatá jak malí halhoty co bude hlavně at je mimi zdravé (má už jedno postižené)

Geminis tak tě vítám jsi pisatelka ale dvojčátka to je krásnýýýý miloučkýýýýý

Tak zatím pa pa

jo a marti krásný fotečky je to sladoučkýýýýýýý a kolik jste platili?
19. lis 2008 v 19:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky mám dotaz?malá druhý večer odmítá veče kaši a aji mlíko....prostě jak vidí flašku tak sní šlahne..tak jsem ji tu kaši dával alžičkou a nechce ji.....a tak ji krmíme ted přesnidávkou a to baští a včera nechtěla nic,takž ejedla naposledy o půl 5 odpo chlebík se sýrem a pak až o půlnoci mlíčko.to vyzungla...tak to fakt nechápu.....

za fotečky jsme platili zalohu 500 kč zatím a zbytek doplatíme ale kolik to vůbec nevím....no pak dám vědět... :wink:
19. lis 2008 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti, však to nevadí, když tu mléčnou dávku nahradíš jinde :wink:. Prostě aby měla ty svý tři nebo čtyři nebo kolik jich má mít v tomhle věku a jinak na večeři jí můžeš dát cokoliv. A když nechce vůbec, tak ji nech, ona si to vybere jindy. Jen je blbý, že pak o půlnoci třeba k ní musíš vstávat a dělat jí jídlo. Si myslím, že je to přechodný období a brzo se to spraví :wink:
19. lis 2008 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek