• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a miminka z Prostějova a okolí. Přidejte se.

14. dubna 2015 
6. led 2011 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, teda vás dočíst je hrůza :slight_smile: Už ani nevím co jsem komu chtěla napsat :grinning:

@lusyen To mě mrzí jak jsi dopadla u doktora, ale nevěš hlavu...uvidíš, že příští týden budou pozitivní zprávičky. Moc držím pěsti.

@denousek ahojky, tobě přeji ať se brzy ten sourozenec pro Vojtíška podaří...tfuj, tfuj, tfuj :slight_smile: Říká se, že se na to nesmí myslet, ale ono to prostě nejde co? Podvědomí je podvědomí, ikdyž si člověk může stokrát říkat, že na to nemyslí. My jsme měli tu výhodu, že jsme chtěli mimi brzy po sobě a ono se zadařilo. Prý je to tělo ještě tak zmatené a druhé mimčo je tak brzy po porodu rychlovka...taky, že jo...první cyklus. Tak držím taky pěsti. Určitě se zadaří...

Jinak s tou prací je to na nic...to je pravda. Navíc když není praxe...Já jsem po škole taky měla problém najít práci, a to jsem VŠ a žádné děti jsem ještě neměla. Teď, v době krize, je to určitě ještě horší. Já se mám naštěstí kam vrátit, takže pohodička...ale když slyším kolik maminek po mateřské nemá, tak je mi z toho skoro špatně.
Přeji vám všem co hledáte práci ať jste brzy úspěšné...

Dneska jsem byla na poradně a mladý Feit mě teda vůbec nepotěšil. V pondělí mám termín a prý pořád nic...sice se to chystá, ale to mi říká už 3. týden...takže čekáme a čekáme :grinning: Jo jo, hlavně, že od 28. týdne ležím kvůli předčasnému porodu :slight_smile:
6. led 2011 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzik28 no, oni ví prd. TO ví jen Kristýnka, kdy se jí bude chtít :grinning: Mě taky málem den před porodem na kontrole říkali, že to ani náhodou nevypadá a druhý den jsem přirozeně rodila:slight_smile: tak nevěš hlavu:slight_smile:
6. led 2011 v 16:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky mám dotaz, když vám nabourají auto a vy si ho necháte spravit u automechanika, je ten automechanik ve spojení s pojišťovnou? ( Doufám, že se ptám srozumitelně :sweat_smile: )
6. led 2011 v 16:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@megee my mame autoopravnu :grinning: a automechanik nema s pojistovnou nic společnyho jen ti opravi auto a ty zaplatis...
6. led 2011 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@megee co je?mate neco s autem??
6. led 2011 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
no už ne už ho máme spravený, jen mě to zajímalo jak to je...Tomovi totiž ten automechanik řekl, že mu to má zaplatit až mu přijdou peníze z pojišťovny
6. led 2011 v 18:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzik28 a ještě by mě zajímalo, jak to máš s prací. Píšeš, že se máš kam vrátit. A jak dlouho budeš mít mateřskou s Kristýnkou? Chceš obě děti stihnout do tří let, takže se v podstatě za rok a půl vrátíš do práce? Nebo ti už dopředu slíbili, že ti budou držet místo déle, než povinné tři roky? Já se mám kam vrátit, resp. jsme se bavili, že se tam za tři roky vrátím, mám smlouvu na neurčito. Vím, že podle zákona mi musí držet místo tak dlouho, dokud neskončím třeba mateřskou s druhým dítětem, ale otázka je, jaká je praxe. POkud se bude propouštet, tak bych asi byla první na řadě.
6. led 2011 v 19:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@megee To záleží na automechanikovi,manžel dělá jednoho,který právě s pojišťovnou spolupracuje a reší to úplně stejně,jak ty píšeš :wink:Jinak vás teda holky nestíhám číst,snad až malej usne...jestli usne :grinning:
Všem přeji krásný den :slight_smile:
7. led 2011 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Teď jsem měla rodičák na dva roky, který jsem ani celý nevyčerpala :sweat_smile: Od prosince mi začala běžet nová mateřská na Kristý a po tom půl roce zase rodičák, tentokrát do tří let věku dítěte. Pracuji ve státní správě, takže tam je to možná něco jiného. Mám pracovní poměr na dobu neurčitou. Zaměstnavatel mi bude držet místo, resp. musí (jak jsi psala, ze zákona) po celou dobu rodičáku, i s druhým dítětem. U mě to vychází cca na 4,5 roku.
Ale moc vracet bych se tam nechtěla, asi budu hledat něco jiného tady v Prostějově. Kdyby bylo nejhůř tak bych tam samozřejmě šla, protože práce byla dobrá, volná pracovní doba, byla jsem svým vlastním pánem, takže pohodička. Jen to dojíždění. Ale kdyby se pořídilo ještě jedno auto tak by to snad nějak šlo...
7. led 2011 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denousek Ty jooo, mít autoopravnu...to musí být dobrý :slight_smile:
7. led 2011 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzik28 jj, já jsem právě taky pod státem-FN v Olomouci. Vím, že mi to místo musí držet, ale nejsem si jistá, jestli to teda vůbec všichni zaměstnavatelé dodržují:frowning2: ale jinak je fakt, že my, státní zaměstnanci to máme asi jistější:slight_smile: Tak to vám to pěkně vyšlo, na dva roky a stihli jste to pěkně podle plánu. Jinak já nevím, jestli se tam chci vracet. Vím, že by mě lákala asi jiná pracoviště, ale asi by nebyla tak placená jako to místo, co jsem měla ted. Ale možná bych raději zběhla do školství. člověk má kratší prac. dobu, má prázdniny a to se mi jeví pro mamču s malým prckem popř. více dětma naprosto ideál. Ale penízky by byly o poznání horší a když budem splácet dům, tak nevím nevím:frowning2: no, necháme se překvapit, jestli se vůbec druhé mimčo zadaří a podle toho se bude vše odvíjet.
7. led 2011 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyen Lucko, držím palečky, at jsou dnes výborné zprávičky. Myslíme se Stěpánkem na tebe!!!
11. led 2011 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky :slight_smile:
@lusyen Taky ti s Marečkem držíme palečky a doufáme,že přijdeš s dobrými zprávami :slight_smile:
Jinak nám holky nějak blbne net,včera jsem tam volala a nic,tak uvidíme...
11. led 2011 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hannn jsem si říkala, že jsi se dlouho neukázala...co MAreček? už je ok?
11. led 2011 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Mareček je snad v pohodě,dnes jsme měli jít na výtěr ze stolice,ale nakonec dr. řekla,že už to není nutný...zvláštní,v pátek jsme podle ní měli rotaviry,dnes už to není nutný :grinning:
No my byli o víkendu u babiček a od včerejška ten net nejede nbeo možná nejel už o víkendu...jen chvilkama naskočí,jako třeba teď :unamused:
A jak vám se daří? :slight_smile:
11. led 2011 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hannn my taky víkendy babičky atd...ted o víkendu pojedem do Kyjova-babička bude hlídat a my si půjdem na ples:slight_smile: Dnes jsme byli se štěpou po dlouhé době cvičit v Kubusu, byl totálně nadšený a tady mi rychle odpadl, jak byl uatahaný:slight_smile:Jinak ted má zase období, kdy nějak hůř spí i usíná. Začíná se hodně tulit a je na nás nějak víc fixovaný. Ale až na ty noci je to milé, když volá mami, tati, přitulí se, pohladí...
11. led 2011 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Jééé,to se máte...na jaký ples jdete?My o víkendu jedeme se známýma slavit narozeniny na bowling do Nivy a potom k nim,takže taky hlídá babička :slight_smile: Ale trochu se bojím,přes den je u ní rád a zbožňuje ji,v noci je docela úzkostlivej,minule,když tam byl,tak se po 5 minutách budil a furt ji hlídal,říkala...ale snad to bude dobrý :slight_smile:
Jinak nám se to usínání zlepšilo,usínáme dřív a hlavně do 10-15 minut,tak jsem ráda..a jsem ráda,že jsem to nelámala přes koleno a nechala to přejít :slight_smile:
Sice ty naše kluky máme s věkovým rozdílem,ale Mareček je teď taky takovej "mamánek",furt se mazlí a pusinek mi dal za poslední týden víc jak za celej rok :slight_smile:
A v tom Kubusu je co za cvičení a jak moc je to náročné?
A ještě jsem se chtěla zeptat,nemáš Pavli nebo kdokoli jiný zkušenosti s braním lactobacilů?Pomáhá to i na imunitu nebo jak dlouho je to dobré brát?Nás totiž doktorka "sprdla",že je nebereme...
11. led 2011 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hannn Víš. že ani nevím? Hlavně vypadnout trochu do společnosti a mezi lidi:slight_smile: CHodili jsme kdysi s manželem do pokročilých tanečních pro dospělé, tak si to chcem trochu oprášit:slight_smile:jeslti teda bude co:slight_smile:
Jinak lactobacily jsou super-tvrdí to mí rodiče, oba doktoři:slight_smile:je to na střevní mikrofloru, napomáhá to jejímu obnovení po průjmech atd..určtiě bych to MArečkovi dávala...
teda bowl..se máte.
Cvičení je dobré, je to od 1-2 let. Některé děti tam ještě nechodí a nevadí to. Všechno se dělá s maminkou, když se běhá v kroužku, tak ho maminky třeba nosí...cvičí se na balonech,vozí se na podložce, táhnou se plyšáci...ale fakt je, že aby si to to mimčo trochu užilo, tak byto chtělo, aby aspon trochu, třeba aspon za ruku chodilo. Pak by to bylo ok. Pouští tam dětské písničky..
11. led 2011 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Téééda,takže tanečnice,jo? :grinning: Já jsem taky ráda,že na chvilku vypadnu a pobavím,jsem s malým celý dny sama...nee,že bymi to vadilo,jsem s ním ráda,ale občas člověk potřebuje vypadnout :slight_smile:
Já mu je koupila,na měsíc a pak uvidím,zeptám se v lékarně...
Aha,tak to je fajn....náš Mareček už chodí trchu,doma v ohodě sám,u babičky taky a v neznámém prostředí jen za ruku :grinning: Chtěla jsem něco takovýho vyzkoušet,ale bojím se,že přijde domů a bude hned nemocnej :unamused: Vím,že by měl normálně do kolektivu chodit a zvykat si,ale furt e k tomu nějak nemůžu dokopat :unamused: Můžu se zeptat,kolik tam je tak dětí a jestli se tam musíš dopředu nějak zapsat nebo něco?
11. led 2011 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hannn nene, zapisovat se nemusíš, prostě tam jen přijdeš a zaplatíš tu konkrétní hodinu. 70kč. Však můžem se třeba příští týden domluvit, ejslti budeš chtít. JInak dětí, jak kdy. Tak cca kolem dvaceti. A já jsem tam byla zatím tak pětkrát, protože pak taky onemocněl. ALe dnes tam nebylo žádné kašlající dítě, tak doufám, že to přežijem bez úhony. Taky se těch onemocnění bojím a někdy ty maminy nejsou soudné a berou i nachlazené děti a ty to pak přenáší:frowning2:
11. led 2011 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hannn a jinak jooo, tanečníce:slight_smile: tancovala jsem asi šest let latinskoamerické tance :sunglasses:
11. led 2011 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 To bych byla ráda...ráda bych to vyzkoušela a taky ať má Mareček nějakou změnu :slight_smile: Má děti hrozně rád :slight_smile: No právě,moje mamka dělala ve školce a tchýně ještě dělá a když vidím,jak tam ty maminky pouštějí i děti se spálou apod.,tak by mě trefilo :confounded:
11. led 2011 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Šikovná mamča teda :slight_smile: Já chodila do aerobiku,to je tak jediný,co mi aspoň trochu šlo :grinning:
11. led 2011 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hannn tak super Hani. Tak se můžem předběžně domluvit. Stejně uvidíme, jak na tom budeme s dětma zdravotně do týdne. U nich člověk nikdy neví. :unamused:
11. led 2011 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Dobře,předběžně s tím počítám a domluvíme se kdyžtak na pevno příští týden,je to jak říkáš :slight_smile: Já povalím,malej bude za chvilku vstávat...a půjdu taky pořešit ten net asi,přeju pěkné odpoledne :slight_smile:
11. led 2011 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
akorát je to fakt pro ty mimča namáhavé. je to hodinu poskakování a někdy je štěpa ke konci uplně hotový. a když blbě v noci spí, tak je fakt utahaný....mělo by to být kratší:frowning2: napíšu ti do IP svoje tel číslo, at se můžem kdyžtak spojit, kdyby vám nebo nám-člověk nikdy neví, klekl net
11. led 2011 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29
@hannn
@zuzik28 holky, dikyyyy za vsechny palce i palecky, prinesly mi stesti :slight_smile: Dnes bylo na ultrazvuku miminko i se srdickem a vsechno je pry v poradku :sweat_smile: :dizzy_face:
11. led 2011 v 17:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyen tak paráda, vidíš, my jsme ti to říkaly:slight_smile:)) gratulace k srdíčku
11. led 2011 v 17:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 diky, Pavli :slight_smile: Myslim, ze v sobotu dopoledne jsem Te zahlidla se Stepankem i Martinem :slight_smile: Odjizdeli jsme zrovna z MB keramiky a vy jste si vykracovali s kocarkem asi domu :slight_smile:
11. led 2011 v 17:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek