• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a miminka z Prostějova a okolí. Přidejte se.

14. dubna 2015 
@hannn možná mohli, ale mají to těžký, o víkendu jezdí 60km pryč, starat se o dementní babičku, uvařit jí, uklidit a postarat se o nejnutnější věci...takže toho mají sami nad hlavu :confounded: a do toho ten náš rošták..ale až bude hezky, tak ho tam pošlu, je tam velká zahrada ,slepičky...tak mu tam bude dobře, ale kdyby měl být jen vevnitř, tak je to k ničemu
20. led 2011 v 15:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@megee Aha,no my měli Prospan a nasivin,nasivin nám první tři dny na rýmu taky nějak nezabírá,teče mu to furt každou vteřinu a Prospan nám nezabral už poněkolikáté,tak jsem se ptala v lékarně a doporučili mi Ambrobene a Mukosolvan,tak jsem ho vzala a dneska už fakt o dost lepší....říkala ale,že pořádně to zabere tak až během 5 dalších dnů :wink:
@pajinka29 Aha,tak to jsem netušila...já vím,že jsi říkala,že jezdí k babičce,ale nevěděla jsem,že každý týden :unamused: Tak aspoň na tom jaře nebo v létě...naši mají chalupu kousek od PV a taky se už těší,až si tam malýho vezmou :slight_smile: Je fajn,že v létě můžou být celej den až do večera venku a víc se i zabaví :slight_smile:
20. led 2011 v 19:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hannn jé, tak ty máš taky kam dát prcka v létě na chalupu, pěkně mimo město. To je přesně, jak píšeš, venku se zabaví a ještě jsou na čerstvém vzduchu.
Jak ti je, lepší?
21. led 2011 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hannn Děkuji za gratulaci :slight_smile: náš Marulka taky jako novorozeneček spinkával krásně ale teď už je to horší ale včera sme od doktorky dostaly povolení na večerní sunárek aby lip spinkal ale necucnul si ani jednou až si vyvstěkal zase odemě :rolling_eyes: :slight_smile:

@renina66 U nás to bylo s porodem taky "napinavé" :grinning: termín sem měla 16. září a jelikož sem mela těhu cukrovku tak sem nemohla přenášet. Už mesíc před termínem sem čekala kdy mi praskne voda ale pořád nic :frowning2: pak už sem měla 15.září na 7.hod. nastoupit do porodnice na vyvolání - a toho sem se docela bála. A ejhle jak sem ráno vstávala a chystala si poslední věci k odjezdu, tak mi voda praskla :sweat_smile: Tak se vklidku a nachystaná nasedlo do auta a jelo se rodit. Marečkovi se ale ještě nechtělo na svět, tak sem byla celej den na antibiotokách a kontrakce začali až večer. No a malej se narodil přesně na termín porodu sám bez vyvolávání :wink:
Takže bych tomu určitě nechala volnej průběh - pokud tě netlačí zdravotní problémy...
@pajinka29 Páji já bych taky maliho někomu aspoň na jeden den dala na hlídání ale i kdybych nekojila tak taky není komu. :cry: Takže sme spolu 24hodin deně....
21. led 2011 ve 13:02  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 No dneska je to asi nejhorší-3. den to je vždycky hrůza :unamused: Ale snažím se fungovat normálně,protože zítra jedeme ke tchánovcům slavit moje a tchánovy narozeniny,takže musím chystat a chystat....ale Mara dojde dneska dřív z práce,tak na to aspoň budu mít čas :slight_smile: A jak vám se daří?
@imila My Sunárek dáváme od těch 3. týdnů doteď a bhatě mu stačí,nemuseli jsme dávat nikdy žádné kašičky,nic....ale kojení je samozřejmě lepší :slight_smile:
21. led 2011 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@imila Zdravotni potize me nijak netizi,akorat otoky :unamused: Toho vyvolavani se taky bojim,proto radeji driv,nez prenaset :slight_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak jsem zvedava kdy to prijde,beztak kdyz to budu nejmin cekat :dizzy_face:
21. led 2011 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hannn jů, tak oslava. Tak snad ti do toho tchyně zase nebude rýpat, jak jsi o ní mluvila... :confounded: A s vašima nebo s Marou jste to už sami slavili? chudinko a máš i teploty?
21. led 2011 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@renina66 jj, já je měla ke konci taky. Neboj, přijde to, ale vím, že ten konec je nejhorší...
21. led 2011 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@renina66 Ahoj,já měla porod vyvolaný po 1. termínu,protože jsem měla vyšší tlak a nezdály se dr ozvy a ačkoli jsem se ze začátku taky bála,řeknu ti,příště bych do toho šla klidně znovu.Víš,že to bude tehdy a tehdy,že za pár hodin budeš mít miminko u sebe a sejde se to všechno tak rychle,že to zpočátku nestíháš ani vnímat,že už máš bolesti atd.Na mě akorát nic nezabíralo,první tableta nic,druhá taky nic,kapačka taky nee a až 3. a půlka 4. tablety zapůsobily,rodila jsem 5 hodin se vším všudy a porod byl naprosto bezproblémový :slight_smile: Takhle nemusíš myslet na to,kdy už to bude....já poslední noci už ani málem nespala,protože jsem furt čekala,kdy to přijde... :grinning:
Ale ať to bude tak či tak,přeju ti hlavně pokud možno rychlý,bezproblémový porod a zdravé krásné miminko :slight_smile:
21. led 2011 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 No právě proto si to nachystám už dnes večer a přivezu tam hotové,aby do toho mluvit nemohla :grinning: S našima budeme slavit až příští víkend-mám to až 28.,tak to je vždycky týden předtím tam,páč tchán je 12. a toho 28. nebo jak to vychází tady s našima...s Marou to sama asi neoslavím nějakou večeří nebo tak,jak jsme byli zvyklí...možná ten příští pátek si uděláme hezkej večer všichni ve 3 :slight_smile:
A jinak mám Pavli vždycky večer a ráno 38,ale to já u rýmy mívám vždycky :slight_smile:
21. led 2011 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hannn ty jo, 38..to bych byla nepoužitelná. To smekám, že zvládneš ještě chystat oslavu.A co chystáš? Budete tam i spát u nich?
21. led 2011 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 No to já jsem,ale nic jinýho mi nezbude...horší to bylo v říjnu,to jsem měla 4 dny 40tky a angínu :unamused: No budu dělat chlebíčky,chuťovky,tiramissu a obložené mísy ze sýrů,salámů a klobásek :slight_smile:
Spát tam nebudeme,možná tam budou spát neteř se synovcema,takže tam nebude místo a navíc malej tam není zvyklej,tak by beztak nespal do 3 ráno zase :unamused:
Co vy máte v plánu na víkend? :slight_smile:
21. led 2011 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hannn teda, to jsi fakt dobrá, tolik chystání. To já bych se na oslavu asi vyprdla, kdybych byla nemocná. Mají zlatou snachu. Ale jasně, pro klid v rodině, co by člověk neudělal. Beztak tam ani není pro MArečka nachystaná postýlka atd, že? a všechno tam tahat,,,my jsme doma. Já mám v sobotu po 6letech sraz s holkama z výšky. Jdem na bowl oběd-máme to v Olomouci. Sejde se nás 8 z 12, tak se těším, některé jsem od promoce neviděla
21. led 2011 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Děkuju,ale nejsem...jen takový rychlovky jsem zvolila :slight_smile: No já se na to vyprdnout,tak jsem omýlaná ještě další dva roky,takže to raději překousnu :grinning: Postýlka jediná tam je,ale museli jsme si ji obstarat sami od švagra švagrové,jelikož tu,co tam měl Mareček,když jsme tam ještě bydleli(teda 2 dokonce),nám vzali druzí švagři :sunglasses: A zbytek bychom už museli fakt dotáhnout :slight_smile:
Tak to je super,to si moc užij...aspoň na chvilku vypadneš a odpočneš si,pokecáš a budeš myšlenkama na chvilku jinde :slight_smile:
21. led 2011 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hannn tak tak, těším se taky, jak malá:slight_smile: teda, ale tím tiramisu jsi mě pěkně namlsala:slight_smile:
21. led 2011 v 15:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 A tatínek bude hlídat? :grinning: Někdy můžete dojít se Štěpánkem na kafčo nebo na něco a dáme si :slight_smile:
21. led 2011 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hannn ano, MArtin bude hlídat, tak snad to zvládnou:slight_smile:oběd budou mít uvařený, pak ho dá spát a večer už budu doma. Ale Martin je šikovný, umí se výborně postarat. ale to MArek taky , ne?
Beru tě za slovo a až se dáte do kupy, podniknem něco společně, třeba to mlsání. Snad vám to tam štěpa uplně nezboří:_)
21. led 2011 v 15:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Určitě to zvládnou :slight_smile: Jj,Mara má malýho než a když je potřeba,nedělá mu to sebemenší problém se postarat :slight_smile:
No já doufám,že po víkendu už budu ok...jestli to bude jako vždy,tak mi bude o dost líp už zítra,ty první 3 dny mám vždycky krizový a 5. den je to většinou kompletně pryč,malej je ok už teď...ještě sem tam zakašle,ale rýma už skoro žádná....no však si ještě napíšeme,neradi bychm vás nakazili :slight_smile: A toho zboření bych se nebála,spíš jestli se tady v tom binci neztratí...malej teď rozbombarduje úplně všechno,magnetky a autíčka mám v koši na prádlo,mýdlo v záchodě...jak v cirkuse to tady vypadá :grinning:
21. led 2011 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hannn jj, to s tím bordelem známe moc dobře:slight_smile: třeba si budou kluci spolu trochu hrát, i když vím, že na společnou hru mají ještě kupu času
21. led 2011 v 15:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Uvidíme...malej má děti jako tak rád,ve školce u tchýně je nadšenej vždycky,jenže jak říkáš,na společnou hru je ještě čas...oni si nějak poradí,když budou chtít :slight_smile:
21. led 2011 v 15:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hannn tak snad se nebudou rvát o hračky:slight_smile:)
21. led 2011 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 No náš malej je teď ve stádiu,že je všem naopak dává a nabízí,takže snad nee :slight_smile: Já povalím,malej se už probouzí...zatím pa a užij si víkend :slight_smile:
21. led 2011 v 15:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hannn tak všechno pěkně zvládni a pokud možno si to trochu užij a hlavně se dej/te do kupy!
21. led 2011 v 15:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hannn Tak to jsi mela super porod :grinning: ...No prave ja se vzdycky v noci vzbudim ,nekde me zaboli a uz si myslim,ze je to tu... :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ten konec se opravdu tahne jako smrad :wink: Uz abych to mela za sebou...jinak dekuji za povzbuzeni :wink:
21. led 2011 v 17:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@renina66 já měla taky vyvolaný porod, necítila jsem pohyby a malej byl přidušenej a jak píše hann klidně bych do toho šla znovu, mě teda zabrala hned první tableta a od prvních pořádných kontrakcí mi porod trval necelých 5 hodin takže pohodička...
21. led 2011 v 17:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
No nejradeji bych byla kdyby mi proste prdla voda ,to je nejvic jisty :wink:
22. led 2011 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@renina66 Za chvilku to určitě bude....Ale chápu, že to čekání je hrozné. Ondra se narodil dřív tak jsem teď taky čekala dřív a ono nic...princezna na sebe nechala čekat. Taky už jsem z toho byla hotová. Pak když to přišlo, tak jsem to skoro nepoznala. Pořád jsem čekala a nevěděla jestli zavolat hlídání (děda jel z Přerova) a kdy je je správná doba, abych nepřijela do porodnice moc brzy nebo aby nás zase nevraceli.
Nakonec ve čtyři ráno jsem dědovi přeci jen zavolala, v pět jsme byli na příjmu a já byla už na 3 - 4 cm. Pak do šesti hodin monitor, vyplňování papírů a potom další vyšetření (5 cm). Pak malý nálev, zašla jsem na záchod a do sprchy a kolem 3/4 na 7 jsem si vyskočila na kozu... :grinning: Pět minut před vlastním porodem mi rupli vodu a v 7.09 hodin byla malá na světě...takže opravdu rychlovka. V pět příjem a v sedm miminko na světě...
Všem bych přála takový porod. Takže ti držím pěsti ať to bezva zvládneš a je vše ok. Je to opravdu nezapomenutelný zážitek.
Tak jsem vám vlastně napsala průběh porodu...doufám, že se nezlobíte :sweat_smile: :slight_smile:
22. led 2011 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzik28 Vubec se nezlobim ,naopak jsem rada,aspon si to muzu nejak predstavit...Ja prave mela od 9 vecer do 1 rano bolesti ,ale nepravidelne a vubec jsem nevedela jestli uz je to ono...taky se bojim toho,ze do porodnice prijedu moc brzo a poslou me domu :unamused: ten tvuj porod byl opravdu fofr :slight_smile: zavidim to jsi mela ze zacatku tak slabe ty bolesti,ze jsi to nepoznala?:slight_smile: tak jsem nakonec zvedava kdy to prijde...pritel rika,ze urcite pristi stredu :grinning: to je presne mezi terminama(mam dva)...
22. led 2011 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzik28 Ahojik, tak to byl opravdu fofr :slight_smile: Já měla silnější bolesti od 22 hod večer tak sem si zašla na porodní sál ale pořád to šlo v pohodě vydržet ale od pul noci mě chytli už docela silny kontrakce že sem málem lezla po stropě jediny co pomáhalo tak byla sprcha a 2:13 byl malej na světě. A určitě souhlasím s tím že to byl nezapomenutelný a jeden z nejkrásnějších zážitků :slight_smile: Už na druhý den jsem začala přemýšlet o sestrřičce pro Marečka :grinning:
22. led 2011 ve 12:17  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@renina66 Já už jsem právě před tím měla třeba 7 hodin celkem pravidelných kontra, které potom jaksi přešly (asi poslíčky...ale ty jsem u Ondru neměla). Tak jsem pořád nevěděla jestli už je to ono nebo jestli to zase nepřejde :sweat_smile:
Bolesti jsem měla asi celkem silné, ale nějak tomu nevěnovala pozornost. Měla jsem před tím hodně silné bolesti při MS, tak mi to ani nepřišlo :grinning: I s Ondrou, když jsem šla rodit, tak mi nevěřili, že prý není možný, abych neměla kontrakce a byla už tak otevřená :grinning:
A to byla malá relativní macík (3 650 g) takže žádných 2,5 kg :grinning:
Určitě to budeš mít taky v pohodě...

@imila...že bysme byly dvě exotky co budou mít děti brzy po sobě? :grinning:
22. led 2011 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek