• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a miminka z Prostějova a okolí. Přidejte se.

14. dubna 2015 
@hannn jj, papa zítra
26. led 2011 ve 14:50  • Odpověz  • To se mi líbí
@pajinka29 Já nee :grinning: Nee doopravdy,někdy to prostě jinak nejde...a taky jsem jedna z těch,že plácnutí po ruce nebo přes zadek neodsuzuju a nepovažuju za mlácení... :slight_smile:
Papa :slight_smile:
26. led 2011 ve 14:53  • Odpověz  • To se mi líbí
Tady je nějaké ticho :unamused:
28. led 2011 ve 13:24  • Odpověz  • To se mi líbí
že, si říkám, že to táhnem pořád jen my:frowning2:a co ostatní, co je u nich nového?
28. led 2011 ve 13:27  • Odpověz  • To se mi líbí
mně to tak přijde,tak už jsem se včera radši ani neozývala :unamused:
28. led 2011 ve 13:29  • Odpověz  • To se mi líbí
:grinning: asi nejsou pořád na netu...
28. led 2011 ve 13:31  • Odpověz  • To se mi líbí
@pajinka29 Asi neee,já teda chodím taky akorát,když malej spí... :slight_smile: Ale některé tu nebyly už fakt celkem dlouho,třeba by mě zajímalo,jak probíhá těhotenství lusyen,jak roste Kristýnka od zuzika atp. :grinning:
Ale když už jsme tady zase samy,jak se máte vy Pavli?Zabralo to nakonec tomu Martinovi?Doufám,že jo :slight_smile:
28. led 2011 ve 13:35  • Odpověz  • To se mi líbí
@hannn jj, přesně tak, nebo taky jak dopadla mysycka u doktora, co megee s Prahou a školkou...no spousta lidiček, co taky bylo a není...
Jinak taky chodím většinou, jen když malý spí a někdy nakouknu přes den. No, jestli mu to zabralo...rozhodně to není horší, možná trošinku lepší, takže dnes k tomu dr nešel a šel do práce a uvidíme, jak to bude dál :confounded:
A jak se připravuješ na oslavu? Kde to budete mít? U vás nebo u mamči? A už víš, co dostaneš? A s MArkem to oslavíte kdy?
28. led 2011 ve 13:42  • Odpověz  • To se mi líbí
@pajinka29 Třeba si to přečtou a dojdou,jak budou mít čas :slight_smile:
Jejda,chudák...tak hlavně ať to je s každým dnem lepší,protože ta nemocnice by nebyla zrovna to nejlepší :unamused:
Jinak se nepřipravuju nijak zatím,ani mi to nedochází :grinning: Připravovat budu až zítra dopoledne a po obědě,budeme to slavit u mamky,tam je víc místa :slight_smile: A dostanu nejspíš penízky jako vždy.... :slight_smile: Jinak s Marou nevím...možná dnes večer si objednáme pizzu a dáme si nějaké lepší vínko...jestli teda dojde dřív z práce :unamused:
A co vy máte v plánu na víkend?
Moje dítko se jaksi záhadně po hodino probudilo,takže kdybych nepsala,je to tím :slight_smile:
28. led 2011 ve 14:05  • Odpověz  • To se mi líbí
@hannn to je ale darebáček:slight_smile: nojo, ta práce..ale vydržte ještě tento týden a budete mít na sebe mnohem více času! to bude super. Doufám, že se mu tam bude líbit!
28. led 2011 ve 14:13  • Odpověz  • To se mi líbí
@pajinka29 No to je,už se tu cpe mandarinkama :grinning: Ale dělal "AA" do nočníčku,tak aspoň něco :slight_smile:
No snad jo,taky doufám :slight_smile:
28. led 2011 ve 14:15  • Odpověz  • To se mi líbí
@hannn počkej, takže se vyloženě podařilo, že se vyčural? a jí ti mandošky i se slupkou? mě totiž ne, vždycky ji musím z toho měsíčku sloupnout
28. led 2011 ve 14:21  • Odpověz  • To se mi líbí
@pajinka29 Jj,už i včera,jak jsme přišli z venku :grinning: ale až se vyčůrá,tak začne strašně plakat,tak nevím :unamused:
Jj,i se slupkou...ale kupuju mu jen takový ty malinký :slight_smile:
28. led 2011 ve 14:22  • Odpověz  • To se mi líbí
@hannn no téda, asi se lekl, jak jsem tě instruovala dopředu s tím "mlácením" a řekl si, že toho se nechce dočkat a raději tedy po dobrém:slight_smile: vy jste ale opravdu šikulíci!!!! Asi se vždycky lekne, jak to v tom nočníčku zní, nemáš třeba iten hrací? jeslti toho se nelekne a proto pláče?to mě se dnes normálně za dopoledne třikrát počural, je to darebák:frowning2:a neřekl si, ani mě neupozornil, že je počuraný
28. led 2011 ve 14:28  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky,
tak rychle jsem vás přečetla a koukám, že byla po nás sháňka :grinning:
U nás zatím pořád dobrý...Kristýnka krásně přibírá...za týden přibrala skoro 300 g a vyrostla o 4 cm :grinning: To bude rychlost jako u Ondru :slight_smile: Je to hodňoučké miminko a Ondra je skvělý starší bratr...zatím mu to vydrželo. Včera jsme byli poprvé venku, krásně jsem nachystala obě děti i sebe :grinning: Ondra seděl s Kristý na kočárku, dokonce počkal i v Penny před pekařstvím. Po cestě zpátky krásně capal vedle kočárku a pořád chtěl koukat na sestřičku do korbičky. Prostě zatím pohádka...snad to nezakřiknu :slight_smile:
Teď jsem měla celkem šok...sedím u pc a slyším takový divný zvuk. No holky, Ondra si otevřel dveře od bytu...letěla jsem jako střela, abych ho chytla než si to vyrazí dolů se schodů :grinning: Takže ode dneška musíme zamykat. Asi se zase vytáhl...a to měl na 18 měsíční prohlídce 90 cm... Když pro mě přišli do porodnice tak se sestřička ptala jestli má dva nebo tři roky...sranda :grinning: :grinning:

Mandarinky má Ondra taky rád, ale musíme opatrně kvůli tomu atopáku. A měsíčky teda loupat nemusím...někdy ani šlupku...on je schopnej se do ní zakousnout i se slupkou :grinning: :grinning:

Hann, gratuluju k AA do nočníku :wink:
Jo a když už mluvíte o tom plácnutí přes zadek...tak já jsem teda taky pro. Né, že bych ho mlátila, ale prostě, když má to svoje období a neposlechne a neposlechne tak to prostě jinak nejde...pak si sice pořádně poječí, ale na chvíli dobrý. On mi totiž dělá takové věci, že si šoupe židlí po bytě a leze všude možně...třeba na linku, kde je stojan s nožema, nebo mi "umývá" nádobí ve dřezu a takové "bezpečné" věci....takže občas musím pládnou přes plínku. Ale ono to podle mě skoro ani nejde cítít...spíš takové výchovné gesto. A on řve jako kdybych mu řezala nohu :grinning:
28. led 2011 v 15:08  • Odpověz  • To se mi líbí
@pajinka29 Promiň Páji,zlobidlo mě tu už pak nenechalo :slight_smile: No máme právě ten hrací,ale včera ani předevčírem mu to nevadilo....Ale taky mě to napadlo a zkusím koupit i normální :unamused: A vy jste jako už normálně celý den i noc bez plínek? :slight_smile:
@zuzik28 To je paráda,že jste se tak sehráli a že je Ondík tak hodnej a starostlivej bráchá...to ti opravdu závidím,já už nad tím přemýšlím teď,jakej bude Mareček bráška :slight_smile: A Kristýnka teda roste asi jako z vody,to je dobře... :slight_smile: A máš obě děti u sebe v ložnici nebo má Ondík už pokojíček?
No jinak náš malej teď taky stojí furt u dveří s klíčema,ale ještě si naštěstí neotevře :grinning: A mandarinku vždycky probodne slupku prstíkem a pak přiletí,že je od té šťávy a už musíme loupat a utírat ruce :slight_smile:
A děkuju za gratulaci k "AA",ale je to boj :slight_smile:
28. led 2011 ve 20:04  • Odpověz  • To se mi líbí
@hannn Jo jo, je to paráda je spolu vidět...je to krásný pohled...zatím se asi mají rádi, protože z toho nemají rozum. Za chvíli se budou mlátit :grinning:
Ondra má svůj pokojíček už od 4. měsíce...myslím, že pro něj je to lepší...nerušíme ho a ani on nás :sweat_smile: Sice jsem musela víc chodit, když jsem kojila, ale i tak to bylo dobrý. V ložnici mám v kolébce jen Týnku.
28. led 2011 ve 20:28  • Odpověz  • To se mi líbí
@zuzik28 teda, to jak to popisuješ vypadá uplně jak pohádka. Já se bojím, že to naše torpédo by tak hodné nebylo. Je citlivý, děti má rád, ale má taky rád to své-tedy my, že se mu věnujeme.Jakmile se bavíme a on je chvíli mimo střed zájmu, tak zlobí..taky je to divočák, dělá stejné věci, jako popisuješ ty u Ondry...někdy je to o nervy a jeho zdraví. Teda s těma dveřma to musel být šok. Vy jste ale opravdu strašně vysocí!!! To my ještě naštěstí na kliky nedošáhnem, ale klíče se snaží dávat do zámku sveřepě.
S tím pokojem, že je už od 4m sám, to je paráda. Stěpánek spí pořád s náma a když má špatnou noc, tak se třeba i 10vzbudí-reaguje hodně na zuby a na úplněk-to má po mně:frowning2:, takže bych se nalítala. Ale už se k tomu chystáme, ve dvou letech bude mít utrum, koupíme mu dospěláckou postel a bude šupajdit k sobě do pokoje.
@hannn my jsme přes den bez plínek, ale na prochajdu a na spaní ještě ne. Neříká si, ale čeká, až ho vysadím, do katat to pustí, když už je to dlouho, když zapomenu, nebo to neodhadnu. Tak snad dojdem i k tomu, že si bude říkat sám.
28. led 2011 ve 21:51  • Odpověz  • To se mi líbí
@pajinka29 Páji, Ondra je taky hroznej divoch...opravdu. Byly dny, kdy jsem ho musela permanentně mlátit. Vždycky mi to trhá srdce, ale jinak to prostě nejde. Asi měl nějaké to vzdorovací, vztekací období...ale to bylo normálně na blázinec :grinning: Nevím jestli to bylo tím, že období přešlo nebo tím, že máme malou, ale už je to lepší. Naučil se, že židlema se nejezdí po bytě a neleze se kam se mu zachce a takové "drobnosti".
A i když máme Týnku tak se mu věnuju maximálně...právě, aby neměl pocit, že je odstrčený a nezačal třeba žárlit. Malá je hodná, takže to zatím jde. V podstatě ji jen nakojím, přebalím a pak jsem pořád s Ondrou.
Určitě se případného druhého mimča neboj. Řekla bych, že čím dřív, tím líp. Dokud ještě nemá takový rozum...potom je to prý horší...s žárlením a tak se vším. Já bych neměnila. Ikdyž si hromada lidí myslí, že jsme blázni...já jsem to tak chtěla a zatím nelituju.
29. led 2011 v 11:00  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte maminky a dětičky, tak prosím hlásím, že od včerejška jsme oficiálně zařazeni na seznamu čekatelů na darovaná vajíčka. Tak teď budem čekat než zavolají, že mají vajíčka a pokud je nestihnou sehnat tak za čtrnáct dní kontrola. Tak doufám, že to bude už brzo. :slight_smile:
29. led 2011 v 17:39  • Odpověz  • To se mi líbí
@mysycka ty jo, to jakože to bude třeba během pár dnů? no to je paráda!!!
29. led 2011 v 18:03  • Odpověz  • To se mi líbí
paji, mopžná během pár dnů to může být, ale uvidíme. Jsem ráda, ještě aby se to taky pěkně chytlo a pak budu nejšťastnější na světě :slight_smile:. A co Štěpánek? Co vyvádíte?
29. led 2011 v 18:06  • Odpověz  • To se mi líbí
@mysycka budeme se štěpulkou držet palečky, ale když jsi tak pěkně nachystaná, tak se to jistě chytne. Sťěpulík je darebáček, divoušek:slight_smile: Pořád něco vyvádí, snažím se ho trochu už vést k samostatnosti, aby si uměl trochu sám hrát. Začíná objevovat kostky, miluje auta...jinak, když není vyloženě hnusně, tak chodíme hodně ven, tak dvakrát denně. Venku to miluje, chodíme krmit kačky, nebo ho vyložím z kočáru a on se mi schovává a dělá na mně "kuk" Je to hezké, ale někdy je to na nervy, protože si nevybírá moc vhodná místa.třeba kolem zaparkovaných aut, takže je pak špinavý a navíc se bojím, jestli nějaké auto nebude vyjíždět....
30. led 2011 v 09:22  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky,na chvilku jsem nakoukla na net,jelikož mám dítko s taťkou na kačenkách venku :slight_smile:
@mysycka Tak to je super zpráva...taky s Marečkem držíme palečky ať to co nejdříve vyjde a hlavně ať se pak pořádně uchytí a už nepustí...a je z nich pak zdravé krásné miminko nebo i dvě :grinning:
@zuzik28 Tak to závidím,že je malej Ondra už od pár měsíců sám a zároveň obdivuju,já bych to asi nezvládla :slight_smile:
@pajinka29 Tak to jste teda šikovní! :slight_smile: Já ho teď dávám každou chvilku,včera jsme to ukazovali i taťkovi,když byl doma....ale je to stašnej tyjátr než ho tam dostanu,pak už sedí úplně v pohodě třeba čtvrt hodiny a je mu to jedno...dneska pojedeme koupit novej nočník,protože se toho hracího asi fakt bojí... :unamused:
Jinak Mareček si posledních pár dní hraje skoro pořád sám,až jsem z toho byla v pátek překvapená,že si můžu dát kafčo,vyluštit křížovku,jen tak si sedět...to se mi dlouho nestalo,i večer jsme pak seděli sami u tv a on si hrál,tak snad mu to vydrží :unamused:
Jo a ještě k tomu cvičení,přští týden taky nepůjdeme....museli jsme si přehodit ten ateliér z pátku na úterý,protože Marovi změnili směnu a dali mu ve čt noční,tak by ráno nebyl schopnej vstát na 9 už :unamused: Snad už ten popříští to vyjde :slight_smile:
A co dneska děláte,holky?Užíváte rodinné pohody? :slight_smile:
30. led 2011 v 10:59  • Odpověz  • To se mi líbí
@hannn jasně, však já taky nevím, jestli půjdeme. Hlavně mi pak musíš ukázat fotky!!! Jinak my byli se štěpou venku, MArtin ještě odpočíval doma, ucho už ho moc nebolí, ale přece jen, když bere ty ant, tak raději moc neleze ven. Ale uvařil nám oběd:slight_smile:
Štěpa by si taky vydržel hrát sám, ale to jsou většinou věci, které se mi moc nelíbí-jakože vyskládává skříně, přehrabuje se v hračkách, vysypává je. Včera jsem mu dala dvě misky, fazole a lžičku a u toho vydržel 45min, pořád je přesypával, lžičkou přendával.Ale většinou mu musím ěnjakou činnost nabídnout, aby se zabavil, jinak si hraje kramařením.....jak si třeba hraje Mareček?
Jinak s tím nočníkem jste šikulíni!!!vidíš, jak se to zlomilo...ted už to bude jen a jen lepší. Uvidíš, co řekne na nový nočník. Ono teda jde ta hudba i odmontovat-my jsme to taky po nějaké době udělali:slight_smile:
30. led 2011 ve 12:41  • Odpověz  • To se mi líbí
@pajinka29 No jestli bude co ukazovat :grinning:
To je dobře,jen ať se šetří aspoň o víkendu,když může...a co jste měli dobrého? :slight_smile: Martin má u mně obdiv,to Mara by uklohnil maximálně,fakt maximálně vajíčka :unamused:
No on má takovej svůj koutek v obýváku,kde má koberec a hračky a vždycky si něco vybere,buďto si listuje knížkama,což ho teď baví zase docela dost nebo si staví kostky,háže balonem,jezdí s autíčkama a traktorama...v podstatě si fakt něco vybere a s tím si v klidu hraje,úplně ho nepoznávám-dřív totiž taky vítězily skříně,kolíčky na prádlo,misky v kuchyni apod. :slight_smile:
No já doufám,že to bude jen a jen lepší....včera jsem zase poslouchala od babiček,jak my jsme byli bez plínek a jak jsou ty jednorázový plínky na ho*no a bla bla bla :rolling_eyes:
Jej,tak to děkuju za info,to nás ani nenapadlo :grinning: Ale stál jen 50,-,tak to šlo :slight_smile:
30. led 2011 v 19:56  • Odpověz  • To se mi líbí
@zuzik28 tak to roste Kristýnka krásně. Štěpánek taky tak přibíral, všichni říkali, že nemám mlíko, ale smetanu. Ale trápily nás koliky, každý večer si tak dvě hodiny proplakal:frowning2: Jinak asi máš pravdu, Ondra je ted ve věku, že ještě neví, co je to žárlivost a až na to přijde, tak už bude na Kristý zvyklý a bude to všechno v pohodě. Jen si nedovedu představit, jak dlouho to může trvat, než člověk obleče oba dva prcky do toho nečasu. Máte to fajn, že máte výtah. Jak víš, tady u nás není a vůbec si nedovedu představit, jak bych hlídala štěpu, aby šel pěkně a nežuchl a ještě držela druhého bobíška. JSi šikovná mamča, že to tak krásně zvládáte.
31. led 2011 ve 14:28  • Odpověz  • To se mi líbí
@hannn jinak jj, Martin je kuchtík. Baví ho to, uvaří hodně věcí, tipla bych, že spoustu věcí i líp, než já. má takový to chlapský vnímaní, snaží se být originální, nedrží se přesně receptu a nebojí se koření. Jak běžel v TV Na nože s POhlreichem, tak to s napětím sledoval:slight_smile:
Jinak díky za prochajdu...
31. led 2011 ve 14:29  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak vám holky děkuju za pochvalu :grinning:
@pajinka29 no bez výtahu teda taky nevím jak bych to dělala. Ikdyž na jaře to asi taky zjistím, pořídili jsme totiž vozík za kolo (hodně jezdíme na bruslích) a taky ho chci používat jako kočárek, protože je hodně prostorný...ale samozřejmě se do výtahu nevejde (má skoro 90 cm na šířku), takže ho budu muset nechávat dole a děti a věci nosit dolů. Ale určitě to taky půjde...ve výtahu pohodička. Bez něj by to byl horor. Sourozeňák se nám do výtahu vejde krásně, takže super.
S tím vypravováním to není tak hrozné jak to vypadá. Je to otázka tak 15- 20 minut (myslím jen oblečení...musím mít vše nachystané dopředu). Ale teď je to na nic, protože ven nemůžeme...je velká zima a myslím, že pro malou by to ještě nebylo dobré.
S tím přibíráním to znám už od Ondru, ten mi rostl před očima. V šesti týdnech přes pět kilo, ve třech měsích skoro 7 kilo a v půl roce 9 kilo :grinning: :grinning: Pak se nám to naštěstí zastavilo a v roce měl něco málo přes 10 kg.
Jéé, to máš fajn, že manžel tak vyvařuje. To u nás taková sláva není... :sweat_smile: :slight_smile:

Holky, dneska měl Ondra asi nějaký tvůrčí den...ráno jsem našla na zdi v obýváku přilepený plátkový sýr. Snídal chlebík s máslem a pl. sýrem a najednou odběhl a už to bylo...kreslil tím mastným chlebem po zdi, no a při tom mu tam zůstal ten sýr...prostě šikulka náš malej :grinning:
Potom chvíli na to mi zašpinil celej pokojíček kolečkama od golfáku. Vozil asi sestřičku nebo co :grinning: Máme totiž golfák v pokojíčku, do chodby už se nevejde (tam je sourozenecký). Tak jsem musela hned zase zametat bahno z koleček...jo jo, je to hroznej rošťák.

@hannn pak dej vědět jaký je ten nový nočník...jestli se Marečkovi líbí víc než ten hrající.
@mysycka Tobě přeji ať máte vajíčka co nejdříve a ať to potom dobře dopadne...tfuj tfuj tfuj :slight_smile:
31. led 2011 ve 14:49  • Odpověz  • To se mi líbí
@zuzik28 jj, ten vozík je asi super varianta. Budeš je tak mít oba dva pod dohledem a budeš v pohybu. Myslíš, že ten vozík na těch bruslích s oběma utáhneš? Kamoška má taky ten vozík, i s nastavbou na bězky, ale říkala, že to nakonec nedává...že je to moc těžky...

Teda Ondra dneska perlí:slight_smile: Štěpa má dnes jeden z klidnějších dnů:slight_smile:

Jinak jak jsi psala ty míry, tak my jsme měli uplně stejně. ALe jak se začal hýbat, tak už tak "netloustl", v roce měl deset a půl a ted v roce a třičtvrtě 12.5 kg.

A jaký máš ten sourozenecký kočár? Jak jsou ty dvě sedačky za sebou? A to se ti do výtahu vejde? A golfáč jaký? Já právě nad koupí golfáče přemýšlím a říkám si, že ted je dobrá doba, že ted to bude asi levnější, než jak se začne blížit jaro.
31. led 2011 ve 14:55  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek