• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a miminka z Prostějova a okolí. Přidejte se.

14. dubna 2015 
@zuzik28 no právě, štěpa miluje lidi, na každého hned mluví, směje se, ale zatím preferuje dospělé. Děti asi pro něho nejsou partáci. To vidím ve cvičení, za každou maminou se tam žene a když k němu přijde mimčo, tak jen něco "zdvořilostního" prohodí a šupajdí pryč:slight_smile:
A jak si Ondra hraje? Co ho baví? A jak jste na tom s mluvením? Atopik, to je blbé..ale tak má šikovné rodiče, kteří to zmáknou. To se asi nesmí moc kyselé a kořeněné, že?
3. únor 2011 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Ondra usíná krásně sám...po obědě i večer. Spinká ale ještě v postýlce. Máme už v pokojíku i velkou postel, tam spal párkrát, když byl menší. Teď jaksi nechce...resp. jde tam udělat hají, zakryje se, vezme si tam plyšáčka a leží, ale jakmile odejdu tak je do 20 vteřin v obýváku :grinning: Z postýlky neuteče, takže tam usne.
To ušel Štěpi taky kusanec...
3. únor 2011 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzik28 My jsme to štěpánka s tím usínáním tak cca před dvěma měsíci učili...už usíná sám, ale dáme ho třeba do postele v osm večer a do devíti v ní dělá binec. Vyhazuje plyšáky, volá na nás, aby jsme mu je podali atd..prostě pořád dokola. Zkouší nás. Ale nebrečí. Odpo většinou usíná líp. To jen brebentí, občas si vysvleče pyžamové kalhoty a volá, at mu je obleču, ale je to mnohem rychlejší, než večer
3. únor 2011 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 On má rád lidi všeobecně...děti taky. Nejhorší je, že jdeme ven, tam je třeba smradlavá bezdomovkyně a on se jí hned vrhá kolem noh...prostě jde po všech :grinning:
Ondra si hraje každou chvíli s něčím jiným...má rád auta tak s nima jezdí všude možně...po skříňkách, po zemi. Pak se mu líbí balóny, takže si hážeme a kutálíme a moc rád má kostky a takovou podložku, kde jsou vyřezané obrysy zvířátek a on tam ty zvířátka strká...snad jsem to napsala srozumitelně :sweat_smile: Hraček máme hrozně moc...něco se mu líbí víc, něco míň. Teď jak máme ten vozíček tak do něj pořád leze, a furt "hačí, hačí" a do toho zavazadlového prostoru ve vozíčku mi pořád háže všechny boty co najde v předsíni :grinning: Pak se mu hrozně líbí zvlhčovač vzduchu, leze na skříňku a zapíná ho a vypíná a líbí se mu jak jde z něj ta pára. Takže spíš vedou takové věci než hračky. Joo a miluje, když ukořistí štěžku do záchodu a umývá s ní záchod :grinning: Taky hodně často chodí s lopatkou a smetáčkem a něco zametá a s mokrým hadrem zase umývá země...
3. únor 2011 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 To je dobře, že aspoň nebrečí...hraje si až z toho usne...super :wink:
Jéé, my pyžamka nemáme...všechny nás tlačily v pase (dělají ty gumy hrozně pevné). Takže my pořád v overálku...
3. únor 2011 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzik28 jasně, chápu, pěnové puzzle na podlaze. Taky uvažuju o jeho koupi. Koukám si kluci hrají hodně stejně. Nespokojenější je, když ho zapojím do chodu domácnosti, pomáhá mi s vařením-takže všechno trvá stokrát dýl, všude je nepořádek...ale je hodný a spokojený. Taky všechno přeskládává, po celém bytě jsou auta, kostky typu duplo ho ale zatím moc neberou:frowning2: sice se snažíme mu vysvětlovat, ukazovat, zatáhnout ho do hry, tak s donucením postaví komín a hotovo...Má rád dřevěné vkládačky, pak ty na tvary a stavění komínů z kelímků. Taky u nás frčí knížky a na netu Bořek stavitel a červený traktůrek. ALe ještě moc nechce malovat...chvíli posedí u papíru, udělá čáru, ale nezajímá ho to. Rád dává náklad na tiráka a jezdí s ním a přendává:slight_smile: ale hodně mě vyžaduje jako spoluhráče
3. únor 2011 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
S tou atopií je to na prd...jezdíme na speciální pracoviště do Nového Jičína. Má absolutní bezvaječnou dietu, nesmí ovesné vločky a pohanku. Dlouhou dobu nemohl vůbec mléko...pili jsme nejvíc štěpené mléko jaké existuje. První jogurt měl v roce a půl...Mažeme hrozně drahýma krémama...no docela opruz ti řeknu. Kořeněné vůbec, kyselé moc taky ne (občas nějaká ta mandarinka), čokolády vůbec...je to dost omezené.
3. únor 2011 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzik28 jj, když máme overálek, tak na něho vyzrajeme, nemůže si nic vysvlékat. Ale tak to zase vyhazuje polštář, peřinu, sundává prostěradlo a volá, at mu to jdem spravit:slight_smile: je to darebák:slight_smile:
jinak štěpa ujde hodně a vlastně ještě víc, protože nejde jen tím ejdním směrem, ale pořád se vrací a někam zachází:slight_smile: jo, s tou bezdomovkyní je to dobrej příklad, máme to stejné. Ačkoliv, v poslední době jsem zaznamenala, že se začíná trošku stydět:slight_smile:
3. únor 2011 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzik28 ty bláho, to jsem vůbec netušila, že je to až tak. A kojení mu nevadilo? To je asi nejlépe stravitelné mléko, takže ne, co? To musí být hdoně náročné mu vařit, když kde co nemůže. Zdědil to po někom? A co Kristý, myslíš, že to bude mít taky?
3. únor 2011 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 ne ne, nemyslela jsem puzzle, to máme taky, ale už schované. Myslela jsem možná něco jak píšeš ty, tu dřevěnou vkládačku. Jsou to takové malé dřevěné destičky, ve kterých jsou vyřízlé tvary zvířátek a pak to zvířátko se do toho strká.
Jo jo, Ondra taky hrozně rád vaří...včera mi zapnul pomalý hrnec asi ve čtyři hodiny a já to zjistila až jsem šla spát...samozřejmě byl prázdný :grinning:
Knížky má taky rád, ale jen tak na listování...když mu chci něco přečíst tak je zavírá.
3. únor 2011 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzik28 aha...my máme na ty tvary dopravní prostředky.ale chtěla bych mu k druhým narozeninám sehnat nějaké dřevěné puzzle, třeba jen dva díly, aby k sobě spojil. ale zatím jsem nic tkaového pěkného neviděla. To štěpa chce, abysme mu četli. Knížek máme sice hodně, ale už mě to nebaví:slight_smile: vždycky už dopředu vím, co u konkrétní stránky bude komentovat:slight_smile:
3. únor 2011 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kojení bylo taky blbé...musela jsem držet přísnou HA dietu, ale stejně bylo prostě strašně těžké přijít na to co mu vadí. Nešlo ani tak o mléko samotné, ale spíš o to co přes něj ode mě dostane...nic moc to nebylo...nejedla jsem v podstatě nic :sweat_smile:
Já jsem alergická na včelí a vosí bodnutí a manžel na nějaké trávy...ale ekzém nemá nikdo. Myslím, že Kristý to bude mít taky. Snažila jsem se už v těhu omezit takové ty klasické alergeny jako je mléko, vejce...ale uhlídat to stejně nejde. Zatím je to dobrý, ale může to ještě přijít. Ondra to má od 3. měsíce.
3. únor 2011 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 My máme knížek taky požehnaně. Kupovala jsem mu tu sérii Disneyho pohádek jak to bylo s tím CD. Máme jich 28. A pak kupuju přes knižní klub hromadu knížek. Myslím, že my k tomu asi ještě dospějeme.

Jo a s tím jídlem...je pravda, že musím všechno sledovat, u všeho číst složení jestli tam není to nebo ono. Když někdo donese čokoládku nebo třeba brumíka tak to taky nemůže. Pak má ta maminka vypadat, když musí jíst tolik čokolády :grinning:
Ale v rodině to vědí tak nosí ovoce nebo třeba jogurty...ti už jsou vycvičení :wink:
3. únor 2011 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzik28 to já se taky při kojení strašně omezovala kvůli prdíkům. Nejedla jsem pak už taky skoro nic, pořád jen na vodě a stejně nic nepomáhalo. A nebála ses, že tím omezením příjmu mléčných výrobků si odvápníš kosti nebo zuby, když jsi měla zvýšeý výdej při kojení? Nebo jsi to nějak nahrazovala?
3. únor 2011 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzik28 chudátko nemůže ani Brumíka? A jak je to, až bude starší? To taky nebude moct? Jak ho to naučíte, aby chudák neměl chut na kokina, co budou jíst děti kolem?
3. únor 2011 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Užívám takový preparát, abych měla vápníku dost...to problém není. A přesně jak píšeš, mám strach jak to bude dál...nechápe, že to co jí děti okolo, on prostě nemůže. To vůbec nevím jak mu budeme vysvětlovat. Mám strach ze školky...myslím z toho vaření tam. Si vůbec nedovedu představit jak to budeme dělat...jestli mu budu nosit na každý den oběd z domu nebo co...
Brumíka nee, tam je vajíčko...prostě nic kde je, byť kousíček vajíčka, takže žádná klasická buchta, dětské sušenky, piškoty, atd. atd.
3. únor 2011 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Myslím, že třeba to vajíčko bude na dlouho...to měl opravdu vysoké hodnoty...tak na anafylaktický šok (nevím jestli píšu ty "y/i" správně). Ale třeba s čokoládou to tak hrozné možná nebude, mléko už jí a kakao snad časem taky zvládne. Já jsem ale na druhou stranu ráda, možná se na to i trochu vymlouvám...nechci totiž, aby čokolády a takové věci jedl a vím, že kdybych řekla třeba tchýni, že to může, tak to do něj bude ládovat horem spodem.
3. únor 2011 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzik28 ale tím pádem i Ondrášek-mimochodem, pěkné jméno, u druhého těhu ho máme na mysli- musí jíst nějaké vitaminy a preparáty navíc, aby mu to nahradilo živiny obsažené v některých druhích ovoce nebo ve vajíčkách? To bude těžké...takže je to v podstatě celoživotní? A není vidina zlepšení?
3. únor 2011 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzik28 :grinning: jj,t o znám. Když jedem k babičkám, tak to je pořád samé koko a potom to vyžaduje doma a co potom ty zoubky. Vím, že to vyběhá, ale ty zuby. Takže to nejsou "jen" kožní projevy, ale může to vyloženě ohrožovat i život? No to je masakr. A když to dodržuješ, tak nemá žádné problémy ani s vyrážkou?
3. únor 2011 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Nee, Ondra nic nejí, kromě probiotik. Prý to není potřeba, z ovoce jí jabka, banány, mandarinky, hroznové víno, zkoušeli jsme i kousek ananasu, takže to problém není. Vajíčko potřeba není, jí maso, takže taky ok...
Je to celoživotní, ale jsou to takové cykly. Je možné, že se mu to za chvíli vytratí, pak v pubertě jako objeví...a tak různě. Teď to má krásné...pod kolínkama nic, v loktech taky nic, pod krkem skoro taky. Zdá se mi, že z toho začíná vyrůstat...snad to nezakřiknu. Teď má jen takovou vyrážku na bradě z toho hroznýho dudlíka :confounded: Musím nastudovat jak ho toho zbavit...ale to bude těžké, vzhledem k tomu, že Týnka ho má.
3. únor 2011 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzik28 nojo, dudlík:slight_smile: máš pravdu, ted babo raď, když Týnka může, proč ne on. A na plínky tak nereaguje?
3. únor 2011 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Když je vše tak jak má...tzn. strava a dobré mazání...tak je to v pohodě. Samozřejmě na ekzém má vliv hromada dalších faktorů, jako třeba nachlazení, zimní období (to je horší) nebo když se spotí. Ale my to myslím máme pěkně stabilizované. Ale z těch vajíček mám fakt strach.
3. únor 2011 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Jéé, musím pádit...Ondra už vykřikuje z pokojíčku...tak ten venek asi stihneme, zatím ahoj
3. únor 2011 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
3. únor 2011 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hezké poledne holky,
tak hlásím, že včerejší procházku jsme zvládli báječně a dneska jsme dokonce byli už taky. Byli jsme dopoledne, hodinku a půl...nejdřív koupit takové to noční světýlko na Plumlovské a potom se vyběhat do parku....parádička.
Přišli jsme domů a Ondra hned, že půjde spinkat...zalezl si do velké postele, zakryl se a normálně tam úplně sám usnul...ani jednou za mnou nepřišel...jsem čučela jak puk :grinning: Normálně si tam totiž dobrovolně lehne, ale jak odejdu tak je hned za mnou. Tak mám velkou radost.
Týnka mi ještě nespí, vyspala se na procházce, potvůrka jedna...tak tady teď straší. Leží tady vedle mě v lehátku, já vám píšu a občas ji přistrčím dudlíka...

Jo a musím vám říct, že jsme včera měli i takovu velkou "hnědou" nehodu do slipoušů :grinning: :grinning:
4. únor 2011 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
No jo, prostě když se hraje tak není čas jít na záchod... :grinning: Jo a dneska jsem zaslechla něco jako "aaaa aaaa"...tak možná si začne i hlásit...ale asi to byl spíš nějaký omyl :grinning:
4. únor 2011 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky prostějovačky!!!!
4. únor 2011 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzik28 ahojík, no vy jste šikulíci. my jsme taky dnes dělali velký ohruh po venku, když bylo tak krásně, ale nevypadá to, že by se nějak extra unavil, ted blbne v posteli :sunglasses:
Jinak joo, hnědá nehoda se nám taky stává :confounded: To je paráda to pak vysapávat, často to nejde a to je teda blééééé
Jste šikovní, že jste tak sehraní a že vám to spolu jde. Štěpa si někdy před Vánoci už sám říkal, ale pak byl nemocný, tak jsem mu dala plinduše a pak se to strašně zkazilo. Takže ted musím hlídat a vysazovat pravidelně. Včera teda jednou řekl aaa, ale moc tomu nevěřím:frowning2: beztak nás jenom zkoušel, jestli jsme ve střehu, darebák jeden:slight_smile:
4. únor 2011 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@edousek ahojík...že by se k nám přidala nová tvář? :sunglasses:
4. únor 2011 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 No Páji, já jsem zvyklá hovínka vysypávat...z látkovek...takže mně to tak nevadí. Ale spíš mě zaráží, že jsem si toho ani nevšimla, že tlačí. Normálně to poznám...
Ještěže jsme šli dopoledne, teď už to zase vypadá tak všelijak...
No jo, jsou to malé potvůrky ty naše dětičky :slight_smile:

@edousek Jééé dvojčátka...vítáme tě Edi.
4. únor 2011 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek