• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a miminka z Prostějova a okolí. Přidejte se.

14. dubna 2015 
@hannn Hani, to jsi to měla fajn s tou kamoškou a oslavou..a kam jste šly pařit? Já bych taky vyrazila, nějak se mi zapalují lejtka:slight_smile:
Jinak s tou výplatou je to už vyřešeno, mzdová mu zapomněla odečíst slevu na dani, takže ta částka by nakonec po této opravě měla sedět s tou slibovanou:slight_smile:aspon něco. Jiank štěpa ted usíná, ano sám, prostě přes den to jde, ale večr bude zase tyjátr. Ráno jsme byli venku, je tam tak krááásně, byli jsme na hřištatech...tak mi to spravilo náladu. Ještě se pak musím spravit já, Tento víkend jedem do Kyjova a na ples, tak se ještě nechci stříhat, protože dlouhlé vlasy líp upravím, ale pak už bude čas vyrazit a udělat, jak říká štěpa šmik šmik:slight_smile:
Pujdete zítra cvičit? My asi jo, pokud se něco nečekaného nestane, jakože u dětí člověk nidky neví...jinak ve středu dopoledne jdem k té štěpově holičce, takže volné máme až čtvrteční dopo, třeba na tu procházku.-pokud nebude Mara s váma...
7. únor 2011 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 jinak ta moje práce..no, právně nemá nárok mě vyhodit, ale znáš to, když se chce, všechno jde:slight_smile: ale tak třeba k tomu nedojde...ona není zase tak schopná něco vymyslet v tomto smyslu a navíc, možná ve FN se jí to bude hůř dařit, protože přece jen je to státní zařízení a nemůžou si tam dělat uplně všechno, co je napadne..
7. únor 2011 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hannn teda to bylo směrované tobě, já jsem ťula :angry:
7. únor 2011 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 No původně jsme šly jen na večeři ke Koníčkovi,pak se to zvrhlo v Simetrix....jsem si připadla jak nějaká puberťačka a nee jak "vzorná" matka :unamused: :grinning: Ale bylo to fajn...takhle jsem nikde nebyla od toho,co jsem malýho čekala :slight_smile:
Tak to je fajn,že se aspoň ty penízky vyřešily :slight_smile:
My byli taky na hřišti,tady na sídl svobody...asi hodinu,malej byl strašně akční,měl tam 19 měsíční kamarádku,se kterou se furt honili,akorát tím stylem,že každej utíkal na jinou stranu :grinning: Ale byla to sranda je pozorovat :slight_smile:
Jedete na celý víkend jo?Mně včera volala tchýně,že jí Mara řekl,že za 14 dní přijedeme na víkend...ale abych pravdu řekla...no však víš :slight_smile:
A v kolik to civčení je Pavli?Přemýšlela jsem nad tím,ale mám strah kvůli té chřipce...ale tak zas nemocní tam nechodí,že jo...a co je tam všechno potřeba?V čem tam děti cvičí,převlíkají se až tam?A v čem tam tak chodí maminky?Já vím,že se ptám jak blbá,ale nikdy jsem tak nikde nebyla :slight_smile:
Jinak u nás to vypadá,že se co skoro vzbudíme...teď jsem tam byla,ještě oči zavřel,ale na jak dlouho,to netuším :unamused:
7. únor 2011 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 No právě...tak bych jí asi nechala ať vychladne a ona bude muset vymyslet něco jiného :slight_smile:
7. únor 2011 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hannn potřebuješ pro Marečka nějaké boty na přezutí, bývají v papučích, my máme tenisky, potom něaké tepláky, bodíčko nebo triko, možná mikču, někdy tam není moc teplo a ty boty na přezutí, tenisky nebo tak a nějaké tepláky nebo něco pohodlného, přece jen se budeš taky hýbat. A pití pro Marečka neboi tebe
7. únor 2011 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hannn takže jste dnes potkali s nějakýma známýma? to je fajn...to hřiště je tam moc hezké....hlavně ta sítova houpajda je super
7. únor 2011 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Jj,to je fajn...i ty papučky,nic jinýho totiž nemáme zatím :unamused: A máte punčošky nebo ponožky a tepláčky?Dobrá dobrá....a v kolik,že to teda začíná?Dneska jsme zas totiž vstávali až před 9 :slight_smile:
7. únor 2011 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Nene,to jsem napsala špatně...potkali jsme je až tam a ti naši prcci se k sobě tak měli,že tam spolu byli skoro celou dobu :slight_smile: Jj,v té jsme se taky houpali...asi 2 minuty,pak se začal bát :grinning:
7. únor 2011 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hannn punočšky a tepláky a dlouhé triko a někdy mikču..je tam totiž pokaždé jinak teplo..ale my jsme zvyklí mít někdy i doma punčochy a tepláky, takže se bojím, že jen v ponožkách by mu bylo zima. začíná to v deset..však jak budete síhat..at je vše v klidu, když ne ted, tak jindy
7. únor 2011 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 dobře,nabalím si radši všecko :grinning: My doma býváme jen v punčoškách právě,tak mě napadlo ho tak nechat i tam...ale tak uvidíme,tepláky můžu sundat vždycky :slight_smile: Trpíme totiž na opruzeniny a jak se hodně zpotíme,je konec :confounded:
Pavli,mohla bych ti ráno ještě napsat,jak budeme stíhat?Že bychom se potkali třeba před tím? :slight_smile:
7. únor 2011 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hannn jasně, my většinou před půl desátou vycházíme, je potřeba tam být tak nejpozději 15-20min před tou desátou, protože než se všichni přelvečem, zamknem kočáry atd...tak bysme na sebe počkali před tím kubusem, ju?
7. únor 2011 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Dobře,děkuju :slight_smile: Ještě ti ráno hned,jak se probudíme,napíšu,jak budeme stíhat...ale troufám si říct,že jo...normálně spíme tak do těch 8 :slight_smile:
Teď povalím,počkám než se malej vzbudí a pak půjdem zase na prochajdu s kamarádkou z gymplu,když je tak krásně :slight_smile:
Zatím pěkné odpoledne :slight_smile:
7. únor 2011 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hannn jj, papa a napíšem si
7. únor 2011 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzik28 no to jsem si také říkala,že je dobře,že je máme jeko první děti. Nedovedla bych si představit, že bych už měla jedno malé dítě doma a k tomu dvojčátka. Ale zase mě mrzí, že už další miminko mít nebudu a mám to odbyté zarás.... :(
jo jo my jsme přímo z Prostějova bydlíme kousek od centra....
7. únor 2011 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hannn kluci mají svůj pokoj, my máme v ložnici chůvičku,takže když něco tak tam hned běžím. Aspoň se opravdu vyspím. Když spím u mých rodičů,tak mám kluky u hlavy a to se teda vůbec nevyspím. Oni v noci pěkně chrupkají. :slight_smile: Nám by se tam do ložnice nevešli, vlezla by se tam tak jedna postýlka... a my máme vše dvakrát. Hned je ten jejich pokojíček plný :slight_smile:
A ten sunar papá hned od mala? a jak mu chutná? paní doktorka nám říkala,že zatím máme dávat ten nutrilon.Dnes jsme byli u paní doktorky a říkala, že příště už se domluvíme na nějaké zelenince... :slight_smile:
7. únor 2011 v 17:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@edousek Tak to máš fajn,že tak budou zvyklí už od mala a navíc se fakt vyspíš,což je potřeba...zvlášť,když máš pak přes den takovou makačku :slight_smile: A jo,s tím prostorem je to vlastně taky fakt...to mi vůbec nedošlo...i když nám by se do ložnice taky dvě děti nevešly :unamused:
Ten Sunar máme od těch 3 týdnů...doktorka nám hned doporučila taky Nutrilon,ale nám nesedl v tom smyslu,že malej se úplně ucpal-nekakal,neodříhával,míval hrozný bolení,tak jsem se ptala v lékárně,jestli to může být tím a prý,že jo,tak jsem z další nabídky vyzkoušela napřed Sunar,že vím,že jsme ho měli i my jako děti a je kvalitní a ten naštěstí sedl a máme ho doteď :slight_smile:
A kam k dr chodíte?My začli ke konci 3. měsíce s banánkem a pak od 4. s mrkvičkou,brokolicí,brambůrkem a pak už to šlo postupně tak nějak všechno....vždycky jsme zkusili kousek a když to nic neudělalo,pokračovali jsme :slight_smile:
7. únor 2011 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hannn chodíme tady v Prostějově na Olomouckou k paní doktorce Hrubé, je moc fajn...
no kamarádka říkala,že mám hlavně začít zeleninkou,aby ji pak papali. Ovoce je sladké a pak by tu zeleninku nemuseli chtít.
Tak kluci s tím nutrilonem naštěstí moc problémy neměli. Na bolení bříška teda taky pěkně trpěli. Ale už se to dost lepší. Nejprve papali Nutrilon nenatal, to jjedli do 3 kg.Pak už jim teda vůbec nestačil.Dávala jsem jim i ten Nutrilon extra na noc, ale ted už ne
7. únor 2011 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky tak mame zanět spojivek kašel no mazec ad už je teplo
8. únor 2011 v 09:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evik26 nojo, to je tím větrem o víkendu..je to počasí ted zrádné.

@edousek my mívali tak do třech měsíců děsné koliky, svíjel se, plakal, nic nepomáhalo. Já už nevěděla, co jíst, aby mu to kojení nedělalo špatně..prostě z toho musel vyrůst. A jak probíhalo těhu? Bylo vše bez komplikací? Rodila jsi hodně dříve? Přirozeně, nebo císařem?
8. únor 2011 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 těhotenství bylo perfektní a uteklo moc rychle bych řekla. Nebylo mi ani špatně. Ale měla jsem bohužel vše zakázané, musela jsem se šetřit,takže jsem nemohla se v létě ani koupat. No ale kvůli těm broučkům jsem to vydržela.Jezdila jsem asi od nějaké 18 týdne do Olomouce na fakultku. nejprve asi jednou za 3 týdny potom už každých 14 dní. Dělali mi tam po každé ultrazvuk,tak aspon jsem broučky po každé viděla. No jelikož měli broučci společnou placentu,tak museli být sledováni. Někdy v 27 týdnu si mě tam nechali na podezření,že měli špatné průtoky pupečníku. Naštěstí to bylo jen podezření, chodila jsem ob den na ultrazvuk a pak zjistili,že je vše dobré,tak mě pustili domů. Byla jsem tam 14 dní. Ale potom v 35 týdnu už jsem nastoupila do nemocnice 1 října, ležela jsem sama na pokoji tak to bylo někdy na zblbnutí. Kluci se narodili 17 října. Naplánovali mi císaře na 20 října(jelikož byli kluci v bříšku příčně) ale oni se rozhodli jít ven už toho 17.Byla to hrozná rychlovka ještě kolem 21hodiny za mnou byla sestra zda je vše v pořádku a tak po 22 hodině mi praskla voda a 23:05 a 23:06 byli kluci na světě. Takže jsem rodila 37+4tt a to se dvojčátka rodí max 38tt.takže vlastně v termínu :slight_smile:
8. únor 2011 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@edousek Jj,to je asi lepší začít od zeleninky....my krom banánu nic jinýho nedávali,až si pak zvyknul :slight_smile: Ale čaje nebo tak mu nesladím doteď a je fajn,že je tak zvyklej :slight_smile:
Ty koliky jsou prý u kluků častějším,my je někdy měli skoro každý večer,na zbláznění :unamused:
A rodila jsi tady v PV,že čtu o tom porodu nebo v OL? :slight_smile: Ale proběhlo ti to teda rychle a je to paráda,že po tak sledovaném a "komlikovaném" těhotenství jste to zvládli tak v termínu :wink:
@pajinka29 Páji,my teď teprve usnuli...usnul už o pul 1,ale samozřejmě ho vzbudili ti kameníci,tak až doteď v kuse plakal a usnul...je mi ho doclea líto bobana :unamused: Ještě k tomu ani moc nejedl,tak jsem mu zkoušela namazat dásně tím Mundisal gelem a našla jsem nahoře proříznutej špičák,takže toho má asi taky dost :slight_smile:
8. únor 2011 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hannn jj, chudáček to má tak nalitý....to jsem u štěpy nikdy takhle neviděla...Ale už ho máte venku, paráda, ty dole budou taky rychle...TEd usnul i štěpa, takže celkem brzo:slight_smile:Nejpozději o třičtvrtě na tři budím, aby nám zase do desíti neponocoval z toho, jak je přespaný:slight_smile:
8. únor 2011 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@edousek Tak to je paráda, jak jste to zvládli až do konce...super. a jakou měli porodní váhu?
8. únor 2011 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 No mu se proklubal až ten víc vzadu....beztak to bude mít zas všechno najednou....ty přední nám taky vylezly všechny během dvou měsíců :unamused: A není pak protivnej,když ho vzbudíš?Mareček,jak ho vzbudíš nebo se vzbudí špatně,tak je zle pak celý den :unamused:
A to asi dneska bude,už tam zas mlátí :unamused:
8. únor 2011 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hannn no, jen tu chvilku, co ho vzbudím, pototm už ne a samozřejmě musí mít něco naspáno..myslím, že hodina a půl je dost:slight_smile:
8. únor 2011 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Jo,to je určitě dost...a když to s ním pak nic nedělá,tak je to lepší než aby spal celý odpoledne a v noci nemohl usnout :slight_smile:
8. únor 2011 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hannn takže ti po cestě neusnul? a musela jsi se hodně snažit?:slight_smile:
8. únor 2011 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 No,tak k Hané to bylo fajn,to sledoval busy a auta,ale u baráku už skoro usínal,doma se trochu probral,ale po jídle si sám vylezl na sedačku a dělal hají :grinning: Ale tak aspoň měl nějakou změnu,příjemnou změnu :slight_smile:
8. únor 2011 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hannn tak jsem ráda, že jste mě neproklínali, kamže jsem vás to táhla...
8. únor 2011 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek