• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a miminka z Prostějova a okolí. Přidejte se.

14. dubna 2015 
jojo to jo, jen mám docela strach jak se na to budu tvářit v práci, pokud bych se teď vrátila a třeba za měsíc nebo za dva šla zase marodit
28. únor 2011 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mysycka to se nedá dělat hned po sobě? No, je to blbé s tou prací, ale na druhou stranu co, máš nárok být na nemocenské, zákon tě chrání, tak co ti zaměstnavatel může udělat, nic.. Tím si nelam hlavu
28. únor 2011 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 no to já práv nevím jestli to jde opakovat hned po sobě nebo jestli se čeká na další cyklus nebo jak to je, zas až tak jsem se o to nezajímala, doufala jsem, že to hned vyjde.
28. únor 2011 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak jsem holky koukala, že plánujete nějakej srazík, taky bych se klidně přidala pokud vám to nebude vadit, ale taky bych se přimlouvala počkat až bude tepleji :slight_smile:
28. únor 2011 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mysycka jasan, jistě nemluvím jen za sebe, když řeknu, že jsi tam vítána:slight_smile: na jaře vyrazíme, co vy na to, holky? třeba už budeš mít bříško
28. únor 2011 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
no kéžby a budu sbírat rady a tipy zkušených maminek :slight_smile:
28. únor 2011 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky! :slight_smile:
Dočítala jsem vás jen tak letmo :slight_smile:
@zuzik28 Jste úplní piráti chodníků... :grinning: Fakt super :slight_smile: Náš malej se zatím bojí i odrážedla :unamused:
@pajinka29 Pavli,no šli jsme pěšo...teda spíš já no,malej se vezl,to by fakt neušel...a já se ráda projdu,když je hezky...úplně mě to naladilo :slight_smile: I dnes bylo fajn,akorát přídavk nám furt nedají,musím ještě sehnat potvrzení ze školy a kočár-měli zavřeno,takže za 14 dní nás to vyřizování čeká zase :slight_smile: Ale bylo fajn,akorát jsem zase byla poučena,jak se mám nejlíp,jak na mateřské jen odpočívám a druhý dítě nemáme ještě ani plánovat,je moc brzo :wink: Takže jsem přijela domů zase o něco chytřejší :grinning:
@mysycka Jejda,to mě mrzí,že to zatím envychází...ale nevěš hlavu a nezoufej,uvidíte v ten pátek...a kdyby nic,máte ještě další vajíčka...ono se to podaří :slight_smile: Jsi optimistka a to se mi na tobě líbí,takže i když to je těžký,s úsměvem to jistě půjde líp :slight_smile:
Jinak pro srázek na jaře jsem taky pro,bude to fajn :slight_smile:
28. únor 2011 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojda holky, tak to vypadá na další krásnej den před náma :slight_smile: U nás bohužel zachvíli k doktorce na závěrečné očkování :confounded: takže večer budu zase očekávat horečky :cry: Někdy mi připadá že to moje mimi je pořád na hromádce :frowning2:
Jinak už se umíme převracet a už sou tu i první známky snahy o plazení ale zadeček a nohy by šly jen to bříško a ručenky ne a ne poslechnout :wink:

Jinak taky samozřejmě doufám že se mysycce vše vyvrbí a zachvilu zjistí že se ji mimi už zabydluje v bříšku :grinning:
Tak holky užívejte sluníčka než se nám to pokazí!
1. bře 2011 v 09:19  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky díky jste moc hodné :slight_smile:
1. bře 2011 v 09:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hannn Hani, tak to sis do těch Vrahovic od vás celkem šlápla..a pak, že nejste na turistiku:slight_smile: neboj, s tím odrážedlem se to poddá. Ve vašem věku se ho sice štěpa nebál, ale ani na něm nejezdil, ještě to neuměl. POkud si to pamatuju dobře, tak to začlo až tak něco před rokem a půl, to už mu to začlo jít. Takže máte čas. To se poddá. štěpa se s ním taky nejdřív seznamoval doma-jen jsme ho na něho občas posadili, povezli a už chtěl dolů..pak jsem ho vytáhla ven a tam jsem ho na něm vozila-máme totiž to autíčko-mimojiné- a na tom se to učilo perfektně. Stabilní, volant a dá se táhnout na provázku, aníž bys ho musela řídit. Takže na něm seděl jak král a já ho vozila a zničehonic se to zlomilo.
Chcete nějaké přídavky k rodičáku? To je blbé s tím kočárem..tak zase bude výlet. Ale stejně ho už beztak nebudete ani pouužívat-až na druhé mimčo, když máte super golfáč.
My dnes byli cvičit, ale bylo nás tam moooooc, takže to bylo hodně zmatené, divoké a nebylo to uplně ono.
@imila tak to jste šikulíci, štěpka se myslím poprvé otočil sám na bříško v pěti měsících a týdnu. Taky to pak vypadalo na plazení, že přijde brzo, ale nakonec si dal načas. Neboj, po těch očkováních se to potom sklidní a budete zdraví. Bude už jaro a prdoch nabere sil, nebude oslabený očkováním.
1. bře 2011 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Pavli,tak tady se tak ráda prjdu nebo i v přírodě...ale hory a kopce,to mi nic neříká :grinning:
No on se toho odrážedla bál napřed hodně,teď už si ho taky někdy vytáhne a chce se vozit,ale moc nechápe ten princip,spíš s tím tak popochází a má strašnou radost,že to už jako umí :grinning: ale musí mít náladu no... :unamused:
Jejda,asi na všechny přišlo jaro a to hezký počasí a měli se chuť hýbat :slight_smile: Já byla doma kvůli tomu záchodu dopoledne a Mara odpolodne,abysme se vystřídali a snad už to je hotový a nepoteče to :slight_smile:
Pavli,byli jste na nějakém očkování v 15 měsících?Mně právě něco takovýho říkala dr.,ale že se ozve a ještě se neozvvala a už budeme mít 16 m příští týden,tak nevím,jestli třeba neočkují skrz ty chřipky nebo jestli jí radši zavolat :unamused:
@imila Ahoj,my se tak přetočili v pěti měsících,pak to vypadalo na plazení a lezení a nakonec začal Maroušek lézt až v 10 měsících :slight_smile: Jinak neboj,na nás taky možná něco leze,dneska jsme nějací protivní :unamused: Ale v tomhle počasí je to děs,chvilku vedro,chvilku mráz :unamused: Musíme počkat na to jaro a snad pak budem všichni už zdraví :slight_smile:
1. bře 2011 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hannn jj, myslím, že to se očkovaly neštovice, příušnice nebo tak, ale to nemusí být přesně v 15m., očkuje se to podle doporučení ministerstva zdravotnictví nejdříve v 15m, takže klídek. A potom od toho, až ho naočkují, třeba i v 17m.-my to myslím měli až tak pozdě, tak za půl roku další očkování.
Neboj, on to brzy pochopí, štěpa to právě v tu dobu taky nechápal-stejně jako te dnechápe princip tříkolky:slight_smile: a šplapání. Prostě to chce čas, oni si to na přijdou. Myslím,že na jaře už budete ale fičet.
1. bře 2011 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Aha jo tak,děkuju za info teda :slight_smile: Mamka mi taky nadala,že plaším zbytečně,ale to jsem celá já :grinning:
Já se nebojím,nakonec jsme pochopili vždycky všechno,takže časem dojde určitě i na to odrážedlo...a až ho vemu třeba ven s tím a uvidí i jiné děti,tak to asi taky bude chtít zkoušet :slight_smile:A tříkolku taky pochopíte.....viděla jsem,že chcete kupovat firstbike,máte už někde typa? :slight_smile: A postel vám přijde kdy? :slight_smile: Včera jsem byla u kamarádky,které malá ve dvou a půl letech spí od 8 večer třeba do 10,někdy i do půl 12 v poledne sama v pokojíčku....jsem si říkala zlatý dítě :grinning: Náš malej teď od nedělě nechce po obědě normálně vůbec spávat....jestli se to tak potáhne už celou dobu,tak nevím nevím....kdyby aspoň šel spát večer dřív a byl unavenej :unamused:
2. bře 2011 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hannn tak to má teda zlaté dítě, to snad ani neví, že ho má, ne? Jinak postel se ještě neozvali, takže zatím nic:frowning2: First bike dostane od dědy z kyjova, takže tipa nemám. My teda ještě odpo spíme, ale o to později potom usíná večer:frowning2:
2. bře 2011 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hannn ale zase, když si to tak vemu, tak když jí prospí celé dopoledne, tak má taky takový divný režim, nestíhají svačiny, snídaně, procházky...a až bude chodit do školky, tak z toho holčička bude uplně hotová, naráz brzo vstávat, když musí být ve školce nejpozději o půl deváté
2. bře 2011 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, nepůjdete dnes odpo tak kolem čtyř některá s prckem ven, že bysme se přidali? Tatka nečekaně nebude doma a tak jsme si nestihli udělat náhradní program a tam je taááák krásně. Ale lepší je to sdílet s někým:slight_smile:
2. bře 2011 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Pavli,my teď zázrakem taky spíme,jsem zvědavá jak dlouho ale :unamused: No ona jí všeobecně moc nejí,ven chodí většinou na zahradu po odpoledním spaní...ale s tou školkou souhlasím,bude to asi mazec než si zvykne :slight_smile:
Pavli,nás už sice znáš,ale ven půjdeme každopádně nějak po té 4té,takže kdybyste se chtěli přidat,není problém :slight_smile:
2. bře 2011 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hannn super!!!já jsem tě zase nechtěla otravovat:slight_smile: Myslela jsem, že máte Maru doma...proto jsem to psala na všechny
2. bře 2011 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Proč bys měla otravovat?Máme rádi společnost :slight_smile: Mara je doma,ale jde na noc,takže odpoledne už chodíme sami,ať se může v klidu nachystat :wink:
2. bře 2011 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hannn no jako myslela jsem to s tím,že půjdete všichni ven a že bych vám narušila rodinnou procházku...tak kde si dáme scuka?
2. bře 2011 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Aha,ale i tak nenarušila :slight_smile: Záleží,kam máte namířeno na procházku....můžeme do parku nebo někam na hřiště,kde se dá i chodit,páč potřebuju prcka unavit :grinning:
2. bře 2011 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak můžeme třeba to hřiště na sídlišti, co? a potom třeba prochajdou do parku...nebo hřiště v parku a od tama se přesunout an sídliště...
2. bře 2011 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Dobře,tak můžeme na tom hřišti tady na sídlišti tak o čtvrt na 5?Nebo hned v ty 4?Nám je to celkem jedno :slight_smile:
2. bře 2011 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hannn spíš až o té čtvrt, prootže než se k vám dohrabem...než se nasvačíme atd..však tam na nás kdyžatk počkáte...ne?a myslím to nové hřiště, jak jsme se tam potkaly, když jsi byla i s marou, aby nedošlo k mýlce:slight_smile:
2. bře 2011 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 dobře,počkáme tam na sebe navzájem asi...taky se nám může stát,že se nevyhrabem přesně :slight_smile: Zatím se budeme těšit,jdu Marovi nachystat sváču do práce a umýt nádobí :slight_smile:
2. bře 2011 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hannn Jak psala Pajinka, očkuje se tvz. MMR vakcína (neštovice, příušnice, zarděnky) a to kolem 18. měsíce života. Je to povinná vakcína, ale může být naočkovaná až ve třech letech. Chtějí ji při nástupu do školky. Takže neboj, máte ještě dost času. My ji taky ještě nemáme...mám z ní dost strach, je to živá vakcína a přeci jen ten náš atopák...Tak to oddaluju až bude mít trošku lepší imunitu, v pozdějším věku.

Ondra spinká, už se těším jak se probudí, vyrazíme taky ven. Dneska jdeme s Lubou do sparu a do alpine pro mrknout na nějakou bundu pro něj.

Myslíte, že bych se k vám mohla někdy taky přidat? Třeba až zase půjdete na nějaké to hřiště nebo do parku? Jsem taková vcucka co? :sweat_smile: :grinning:
2. bře 2011 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzik28 jasan, klidně...jen ta synchronizace bude asi těží, ty se dvěma prcky:slight_smile: ale vy jste s Hankou aspon kousek od sebe, to já to mám k vám dál
2. bře 2011 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzik28 Děkuju Zuzi,jsi hodná :slight_smile: Hned ze mě ty obavy spadly :grinning: Jsem tele no,v knížce,co mám jsem to nemohla najít a na netu jsem v tom pak měla zmatek...jsem hold někdy úplně mimo :unamused:
Jinak my měli v 8m podezření na atopák,chodili na kožní,ale prý to bylo jen to podezření,protože od té doby nic...tak jsem zvědavá :unamused: Jj,to je rozumný...když je to až do 3 let,tak není zatím kam spěchat :slight_smile:
A myslím,že nebudu mluvit jen za sebe,když řeknu,že určitě jo a že budeme rádi :slight_smile: Bude nás aspoň víc :slight_smile:
Tak dneska dobře vyberte :slight_smile:
2. bře 2011 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak díky holky, určitě budu nakukovat a domluvíme se. My už jsme celkem sehraní a nachystaní na venek jsme jedna dvě :slight_smile:
Škoda jen, že na tom hřišti na sídlišti není víc těch super "provazových" houpaček. Ondra jak tam vleze tak nechce za nic na světě dolů :grinning: :grinning:
2. bře 2011 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzik28 :sunglasses: v klidu, my se zvládnem houpat i na té normální:slight_smile: a Mareček houpání zatím ejště moc nedá:slight_smile:
2. bře 2011 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek