• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a miminka z Prostějova a okolí. Přidejte se.

14. dubna 2015 
@zuzik28 divala jsem se na fotky, Kristynka je nedherna, Zuzi :slight_smile: Obe deti mas moc sikovny a to je ta nejvetsi radost, ze :slight_smile: Jak pises, clovek rad zaplati za kvalitni peci a moc zalezi na pristupu a jednani. Ja jsem se o prvotrimestralnim screeningu na genetice ve FNOL dozvedela od znameho lekare, a protoze jsem nemela duvod tam nejit, ani jsem nepatrala po dlasich moznostech. A byla jsem maximalne spokojena...ochota, skvely pristup, clovek se tam citi jako "doma" a verim, ze i spatne zpravy sdeluji zpusobem, ktery clovek v takovehle situaci ocekava. S dr. Polakem zkusenost nemam, jen od kamaradky vim, ze jeji gyndr., ktera ordinuje v Ol, k nemu posila vsechny sve pacientky...protoze je to jeji kamarad. No tak co dodat dal ...
10. bře 2011 v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29
@hannn holky, jak bylo vcera na hristatku? :slight_smile: My jsme byli vcera odpo taky v parku, dat kacenam svacu, a pak jsme chodili s tim, ze Sebik si hral na semafor a ja jsem podle toho mohla s kocarkem stat, nebo jet...kdybych ho nakonec nesupla do fusaku, tak tam na cervene stojime asi jeste ted :grinning:
10. bře 2011 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice20 hlavu vzhuru, holky, pry to to ma vybrat a pristi tyden ma byt slunicko a 14st. :slight_smile:
10. bře 2011 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyen no téda, tak ty vyvařuješ? Mě se dnes nějak nic nechce:frowning2: My jsme dnes nakonec byli venku, ale hnusně tam fouká. ALe tak nějak čekám, že odpo se to protrhá a bude zase pěkně. Jinak i noc ve velké posteli proběhla parádně, štěpa krásně usnul i v noci spal, kromě jednoho vzbuzení. To jen já jsem pořád poslouchala, jestli z ní nevylézá, nepadá a pořád jsem se tím strachem budila:slight_smile:
A s tím doporučením do Fnol, dal ti to tvůj gyn jen tak, nebo k tomu musí být nějaká indikace?
10. bře 2011 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzik28 tak to je síla, že ti tak nasadil brouka do hlavy. Ale uý jsem to slyšela z více stran a jinak mám stejný názor. Taky mi to přišlo, jak na běžícím pásu a moc příjmený taky nebyl:frowning2:
10. bře 2011 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 pavli, neni problem se na vysetreni do FNOL objednat, stavci zpravicka od obvodniho gyndr., ze te odesila k prvotrimestralnimu pro screeningu. Kdyz se mrknes na stranky genetiky ve FNOL, je tam podrobny popis pro pacinentky...co, kdy a proc se dela a taky kontakt, kde se muzes objednat. Ja jsem mela primo kontakt na prim., chtela jsem k nemu, tak mi to domluvil znamy z FNOL, ale myslim, ze vubec neni problem se tam dostat i bez "znamych" a opravdu jsou tam moc prijemni:slight_smile: Zadny bezici pas :wink:
10. bře 2011 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 ted ctu, ze jsem neodpovidala na to, na co ses me, Pavli, ptala :wink: Gyndr. se me ptal, jestli mam zajem o prvotrimestralni screening...ultrazvuk a vys. krve...coz je daleko spolehlivejsi nez triple testy, ktery bzvaji falesne pozitivni. Rekla jsem, ze jo a tak mi napsal zpravu a bylo to :slight_smile: A vzhledem k tomu, ze na genetice to dopadlo vsechno na jednicku, tak uz mi krev na triple test nebral.
Jinak s tim varenim to neprehanim...to dnes asi nejaky hormony :grinning: Vetsinou jsem rada, kdyz mam navareny "do zasoby" a kdyz priletime z venku, tak jen ohrivam :slight_smile:) Na buchtu nakonec nedoslo, ale mam na neco sladkyho chut :wink: Protoze mi ale prestalo chutnat kafe a "masinku" na latte doma nemame, tak si zadny neudelam a bez toho sladkyho se nakonec obejdu :slight_smile: Teda budu muset :grinning:
10. bře 2011 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 a jinak...Stepanek je s tim spanim jednicka :slight_smile: Taky bych na tom byla jako ty a porad "hlidala", co se deje :grinning: Z toho padani z postele nam celkem hruzu, protoze Sebik je hrozny cestovatel a mlati sebou sem a tam :slight_smile:)
10. bře 2011 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyen tak hurá, už spí...sice to byla divočina, měl hroznou srandu z toho, že může kdykoliv vylézt, ale když jsem u něj byla,t ak se zklidnil a usnul.
Taky je cestovatel,a le máme na posteli zábranu, která je skoro přes půl její délky, takže snad nespadne. měla jsem i strach, že vyleze z postele v noci a bude chodit po byte:frowning2: ale nestalo se tak, jen ráno, když se vzbudil za mnou přihopsal:slight_smile:
Jinak díky za info, je dobré vědět, že není jen dr. Polák, potažmo Bilík
10. bře 2011 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 my zrovna vymyslime, jakou postel koupit a napadlo nas, ze kdyz uz bude mit Sebik brasku, nebo sestricku a nechame "obyvat" dohromady jeden pokojicek (ten druhy bude ciste hraci :wink: ), tak asi poridime patrovou postel...ne takovou tu klasickou nad sebou, ale rovnobezne za sebou, jedna niz a druha vis, mezi mima schudky se supliky, mozna z horni palandy skluzavka dolu :wink: a pod posteli, ktera bude vis, by mohly byt policky a nejaky "tajny domecek" na schovku :slight_smile: Na netu jsem nasla plno obrazku na inspiraci a byt malym prckem, tak takovouhle ´paradu chci :grinning: Sebik by zatim chrupkal na te dolni postylce a az by se mu casem pribyl spiklenec, uz by byl velky kluk a mohl by chrupkat nahore. A rano supajda dolu po skluzavce :grinning:
10. bře 2011 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyen jj, myslím, že to je parádní nápad. I Zuzka tady popisovala podobné řešení...takže prdoči budou mít jeden pokoj spací a úložní prostory a druhý hrací? taky jsem přemýšlela, jak to časem, až budu čekat druhé mimi a bude domeček, budem řešit..tohle zní jako fajn nápad..stejně budou chtít být pořád spolu, aspon jako malí
10. bře 2011 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 presne, Pavli, jeden pokoj na chrupkani, druhy na hrani :slight_smile: my s brachou jsme jako mali byli v jednom pokojicku a myslim, ze je to pro maly deti dobre vyrustat takhle dohromady. Casem, az prdolatka dorostou do urcityho veku, urcite oceni, ze ma kazdy z nich svuj pokoj, ale to az opravdu casem. Urcite je moc fajn vecer usinat spolecne, neposlechnout rodice a nezhasnout, hned jak "zaveli" a treba i po tme vymyslet ruzny ptakoviny :grinning:
10. bře 2011 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 a jak to vidis s druhym mimi, Pavli? Na podzim jsi rikala, ze na jare se zacnete pokouset a jaro uz se blizi :wink:
10. bře 2011 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyen přesně tak, jaro se už blíží, takže je potřeba načít pracovat:slight_smile: :sunglasses: uvidíme, jestli nám to vyjde tak, jak si přejeme:slight_smile:
10. bře 2011 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 tak my se Sebikem drzime palecky :dizzy_face: at se vam zadari tak, jak si prejete :wink:
10. bře 2011 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyen děkujeme, bylo by to prima, ještě se mi do práce nechce a taky bych chtěla odbýt si to miminkovské období ještě tady, než budem v Náměští, přece jen, od tama to bude k doktorům atd dál:slight_smile:
10. bře 2011 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyen Vám se podařilo hned napoprvé, co? TO bylo tm americkým vzduchem:slight_smile: :sunglasses:
10. bře 2011 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 no jestli to bylo americkym vzduchem, tak to nevim...Sebikovi stacil napoprve i ten prostejovsky :grinning: Takze urcite az za ocean nemusite :grinning: Myslim, ze bude stacit, az se rozjari :wink:
Mas pravdu s tim cestovanim s miminkem k doktorum, prece jen za zacatku se chodi dost casto, takze to bude malinko jednodussi :slight_smile:
10. bře 2011 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyen téda, tak vy jste to měli oboje takové rychlé? to je paráda. A jak vlastně prožíváš druhé těhotenství? Je to stejné, jako první? POznala jsi to na sobě, ještě před vynecháním? A co nevolnosti, vyhly se tě?
10. bře 2011 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 je to jiny, Pavli :slight_smile: Se Sebikem jsem ani "nevedela", ze jsem tehotna, o nevolnostech jsem si rikala, co ze to vlastne je :grinning: Mela jsem spoustu casu na knizky, casopisy, internet :grinning: Ted mi sem tam v hlavne naskoci...jeeee, my cekame druhy mimi, musim se usmivat, a pak zase letim se Sebikem ven :grinning: Krome casu je to jiny i s tim, ze tentokrat mi bylo asi tri tydny spatne...prubezne cely den a tak jsem co hodinku neco jedla, protoze mi to pomahalo :grinning: Nastesti to uz ale preslo a ta zravost uz neni takova :grinning: V podprde toho mam tolik, jako kamaradka po implantatech :grinning: A nemuzu ani citi papriku. U Sebika jsem nemohla parfemy. A taky me vubec nemrzi, kdyz neni k obedu maso. Dala bych si kolacek :grinning: Jo a to kafe mi nejede...jen latte :dizzy_face:
10. bře 2011 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyen takže je to pravda, že každé těhu je jiné. a co Sebi? říkali jste mu už něco? Komentovalj bříško? Asi máš teprve malý "bochánek", že? dáváš na sebe víc pozor, bojíš se třeba Sebika zvednout?
10. bře 2011 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 vypadam, jako bych se vic najedla, Pavli :slight_smile: Sebikovi uz jsme povidali, ze mam v brisku maly miminko a ptali jsme se, jestli by doma jedno takovy chtel. A i kdyz myslim, ze "chudacek" nevi, do ceho jde a co ho vlastne ceka, tak povidal, ze jo...ze si s nim bude hrat s autama :slight_smile: Mam pocit, ze si to predstavuje jako to, ze by chtel mit doma pejska :grinning: S tim zvedanim to nijak neprehanim, ale s takovym malym prdolatkem se tomu clovek neubrani...aspon do kocarku a ven ho clovek dat musi. Snazim se nejak moc nelitat a vsechno zvladat tak nejak v klidu a pomalu, protoze jsem se Sebikem od 20tt. mela problem s tvrdnutim bricha a nalezem na cipku. Ted, kdyz jsem byla v ztery na kontrole, tak bylo vsechno v poradku a prim. rikal, ze stejne tak, jak se muze tenhle problem opakovat, tak uplne stejne se objevit vubec nemusi. Tak doufam :slight_smile: A ty uz se tesis, az budes "behat" s briskem? :wink:
10. bře 2011 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyen jj, taky si říkám, že z toho ještě chudáčci nemají rozum. Zvlášt kluci, ti mi přijdou v tomto takoví víc natvrdlí:slight_smile:To víš, že se těším. Ale zároveň se bojím případných komplikací, jak by to bylo se štěpou, kdybych třeba musela ležet nebo nedejbože do nemocnice.A taky potom toho, jak to budu s oběma zvládat. Ale jinak se na malé, tulivé mimi těším. TAk snad se zadaří. Když do září nic, tak se na to vyprdnem a půjdu do práce, v klidu postavíme a třba za rok, dva to zkusíme znovu...prostě se na to nijak neupínáme, ale bylo by fajn, kdyby to vyšlo
10. bře 2011 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 to je spravny pristup :slight_smile: a uvidis, ze to vyjde, mam takovy tuseni :wink: Taky mam strach, jak by to bylo, kdybych musela lezet, jako se Sebikem. Teda strach, ono je to docela jasny, ja bych lezela a do domecku by se nam nastehovala Davidova mama :grinning: coz on by nesl asi dost tezko :grinning: Ona totiz porad mluvi, radi, neco vymysli, sice v dobrym, ale po nekolika hodinach uz si clovek rika...babi, bud ticho, nebo se nekam schovej :grinning: Tak doufam, ze na to nedojde a ja si dojdu do porodnice treba z hristatka :slight_smile: Aby Sebik nebyl dva mesice s babi a ja jsem miu pak jeste ke vsemu nedonesla z porodnice malinky mimco :slight_smile: Nekde jsem cetla, ze je dobry koupit nejaky darecek a v porodnici ho dat tomu starsimu prdolkovi...jako ze se na nej mimi tesilo a ten darecek ma od nej :wink:
10. bře 2011 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 paji, sebik je vzhuru, dali jsme si bobika a pujdeme k babi :slight_smile:
10. bře 2011 v 15:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, my jsme odpo byli venku, na Okružní na tom novém hřišti, potom park, asi jsem ho utahala, protože už spí, ve velké posteli, sice usínal za mé asistence, ale tohle je jeho časový rekord:slight_smile: Tak uvidíme, co noc. Snad budu i já klidnější a nebudu reagovat na každé zašustění jeho peřiny.
@lusyen Já myslela, že si s tchyní parádně rozumíš. Jinak s těmi dárky jsem to slyšela. Ale nevím, jestli to je už prcek v tom věku našich schopen pochopit..já asi štěpu hodně podceňuju a je fakt, že než se mimi narodí, tak bude o dost starší a někde jinde:slight_smile:
10. bře 2011 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, mám na vás dotaz, měla ste některá nebo máte monitor dechu? Jestli ano, stalo se vám že vám někdy při spinkání spustil alarm? Nám se to už párkrát stalo a naposled dnes v noci - hruza. Ale malej v pohodě probral se a barvu měl taky normální. Kámoška mi říkala že jí tan alarm spouštěl u malé pořád a že to neřešila..... :unamused:
11. bře 2011 ve 12:25  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@imila Ahojky, já mám monitor Babysense II a ještě se mi ani jednou nestalo, že by hulákal jen tak. Používala jsem ho u Ondru skoro rok, potom jen vyměnila baterky a teď slouží Kristýnce.
Je možné, že Mareček prostě jen odcestoval z té podložky a proto začal hulákat. Nemáš náhodou Nanny? U těch se to prý občas stává...
11. bře 2011 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@imila ahojík, neporadím, neměla jsem...jen mě tak napadá, když už kamoška ani na to pípání nereagovala, tak k čemu ho potom měla? :grinning:
11. bře 2011 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
dneska je tam zase krásně,že? :slight_smile: Sice by mohlo by být víc sluníčka,ale tepltně je to lepší :slight_smile: Akorát pak člověk neví,jak ty prcky oblíct :unamused: Jinak včera jsme tu měli celý den moji kamarádku,tak jsem vás ani nestihla dočíst...
@imila Ahojky,já s monitorem dechu nemám zkušenosti osobně,protože jsem ho nechtěla,ale dvě známé měli Nanny,jak píše zuzik28 a blbly jim dost často,jedna byla dokonce s malou asi 3* v nemocnici na pozorování než zjistila,že je to tím monitorem,druhá z nich je zdrav. sestra,takže to moc neřešila,když viděla mimčo v pořádku....ale já bych se teda bála,s tím jakej jsem koler,furt bych beztak malýho pozorovala,takže o tom nechci ani slyšet :grinning:
@pajinka29 Pavli,to máte fakt rekord...jste šikovní,asi ta postýlka zabrala :slight_smile: My jsme dneska sapli taky krásně sami v postýlce už asi od 9....chce to ty děti asi unavit :slight_smile:
Jinak holky...nemáte náhodou některá zkušenosti s očkováním proti rakovině děložního čípku?Myslíte,že je to fakt k něčemu,že to pomůže?Dneska na kontrole my ho Dr. dost doporučoval,říkal,že by do toho šel 100%...jenže já furt nevím :unamused:
11. bře 2011 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek