• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a miminka z Prostějova a okolí. Přidejte se.

14. dubna 2015 
holky mám prosbu, potřebuju nějakej rychlej a levnej recept na chťovky, mám zítra menší oslavu narozenin a nevím co nachystat
3. čer 2011 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mysycka naprosto souhlasím,manžel má noční taky radši a přes den pak spí akorát do oběda a pak je schopnej normálně fungovat...i když teda většinou jde spát ještě s malým,když není nic jinýho v plánu :slight_smile: A ten krátkej a dlouhej týdej je paráda,protože jsi s tím malým fakt víc doma...a ta noční s dítětem,určitě to chce si na to zvyknout,ale pokud máš manžela,kterej je v tu dobu doma už,tak sát dítě spát zvládne a ráno vypravit do školky taky,popř. ho vypravíš sama a pak si jdeš až lehnout a jak dojde ze školky,už si ho můžeš užívat...když to tak píšu,přijde mi,že to vidím moc jednoduše :unamused: :grinning:
3. čer 2011 v 15:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
ne hann je to tak, chce to jen se trošku přizpůsobit a navíc jak my tak i Katka máme o patro níž rodiče tak to není žádnej problém, pokud jsou ochotni pomáhat
3. čer 2011 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mysycka vždyť ty jsi tak šikovná a nevíš,co nachystat?To se mi nechce věřit :slight_smile: Já dělám normální chuťovky(jednohubky nebo jak tomu kdo říkáte) s česnekovou pomazánkou a na to třeba hrozen nebo mandarinku,ořech,olivy,klobásku,v podstatě cokoli nebo pak jsem viděla v tv takový lodičky z vajec plněný tuňákovou pomazánkou nebo na osvěžení ovocný špízy...
3. čer 2011 v 15:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
no zase tak extra šikovná nejsem :slight_smile: ale asi to tak dopadne s těma jednohubkama a upeču sladkou roládu a bude :slight_smile:
3. čer 2011 v 15:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mysycka a co máš představu dělat? Já bych v tom vedru udělala nějaký zeleninový salát, něco jak šopák a potom třeba nějaké jednohubky. nebo chlebíčky, ze sladkého je rychlovka třeba banán politej čokoládou se zmrzkou, nebo ho můžeš nakrájet na kolečka a párátkem propíchnout spolu s piškotem nebo ananasem a polít to celé čokoládou .je to rychle, sladké a osvěžující
3. čer 2011 v 15:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mysycka ale myslím, že to je nošení dříví do lesa, dyt jsi cukrářka:slight_smile:
3. čer 2011 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 ten banán s těma piškotama a čokoládou je výbornej, miluju to a dělám si to na vánoce. No zleleninu doveze kamoška tak já udělám ty jednohubky a bude a asi roládu s ochucenou šlahačkou
3. čer 2011 v 15:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mysycka sice pozdě ale přece. Dostala jsem výborný a jednoduchý recept na domácí tiramisu. Je to z pomazánkového másla a šlehačky s piškotama namočenýma v kávě a rumu a fakt rychlé a moooc dobré :slight_smile: Klidně pošlu přesný recept :slight_smile:
3. čer 2011 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, jo jo...flákám vás...ale je tak hezky, že jsme pořád venku...no co vám mám říkat :wink:
Dneska jsme byli v parku...teda ale ty kolotoče, to je peklo. Malej mi tam pořád z hřiště utíkal, že jsme tam nakonec museli jít. Ale bylo to dobrý, líbilo se mu to až moc, z toho skákacího hradu nechtěl dolů...tak jsme samozřejmě šli domů zase s řevem.
Ale musím ho pochválit, poslední dobou je jaksi hodnej...že by pomíjelo nějaké vztekací období? :sweat_smile: Začíná se rozmlouvat, už se s ním pěkně domluvím, krásně si hraje s dětma, prostě mi přijde takový rozumný :slight_smile: Zase se zlepšuje v čůrání a kakání na nočník (trochu se pokazil asi jak vidí Týnku).
Týnka je taková aktivní...na bříšku už se hezky pohybuje....hodí nohy pod sebe, odrazí se, srovná ruce a znovu, válí sudy a už začíná na bříšku i napínat ručičky. MUDr. byla na poradně nadšená. Já na to čučím jak z jara, protože na to nejsem od Ondru zvyklá :sweat_smile: :grinning: Tak jsem prostě ze všeho taková radostná :wink: :slight_smile:
Zítra mám velké chystání, v neděli máme u tchánovců oslavu Ondráškových narozenin tak bude grilování, noo prostě obžerství. Ondra dostane dvoupatrový dort...na ten se moc těším, peče nám ho jedna paní a ta má dorty opravdu výborné. To bude zase nahoře kil :grinning:
No nic, tak já končím a valím do peřin...už se nemůžu dočkat...člověk by neřekl jak dají ty dvě děti zabrat :grinning: :grinning:
3. čer 2011 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak holky, víkend si jeden den vyjedem na kolách s vozíkem a jeden chceme jet na chaloupku. V neděli má být karnevalové odpoledne v parku, tak jsme se tam chtěli také podívat, ale uvidíme. Jinak tento týden utekl jako voda. :slight_smile:
3. čer 2011 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte holky, přeji krásnou slunečnou sobotu :slight_smile:.
@blazenkabl děkuju za radu ten recept znám taky :slight_smile:. Jinak to dopadlo tak, že jsem udělala roládu, listový kremrole a listový šneky se šunkou a sýrem k tomu nasypu brambůrky, nakrájím nějakou zeleninu a bude to. Už se těším :slight_smile:
4. čer 2011 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,pěknou sobotu všem :slight_smile:
@blazenkabl Ahoj,ten recept mám taky a můj manža to má strašně rád,sní skoro celej dort sám na posezení....já včera dělala taky rychlou třešňovou bublaninu a taky už je pryč :grinning:
A kam vyrážíte na kola? :slight_smile: Jinak na ten karneval půjdeme asi taky,tak se třeba potkáme :slight_smile:
@mysycka Jsi šikovná,ty šneky dělá můj brácha na každou oslavu a jsou taky moc dobré :slight_smile: A to slavíte až dneska tedy předpokládám?Máte to pro rodinu nebo pro známé? :slight_smile:
@zuzik28 Ahojky,to jsme na tom stejně,taky jsme furt někde v tahu,tady v tom bytě se nedá vydržet :slight_smile:
Ondra je teda zlatej podle toho,co říkáš...a máš štěstí,že rozmlouvá a že se už docela domluvíte :slight_smile: To my jenom žvatleme furt a vztekáme se kvůli každé blbosti :grinning: Ale teda musím se "pochlubit",my jsme dneska dopoledne byli poprve ve slipečkách bez plínky a krom jedné loužičky jsme se vždycky trefili do záchodu...akorát máme teda šíleně blbou redukci,takže asi budeme muset koupit novou,nočník u nás absolutně nepřipadá v úvahu,i kdybych se asi postavila na hlavu :angry:
A Týnka je taky moc šikovná,ty holčičky to mají asi fakt všechno jinak a tak nějak dřív....já to od malýho taky právě neznám,sedl si v půl roce,ale to je tak jediná věc,kterou jsme dělali dřív než ostatní :grinning: Ale co,každý dítko je jiný... :slight_smile:
Oslavu si moc užijte a oslavencii přejeme s Marečkem jen to nejlepší,hlavně zdravíčko a ať vám dělá pořád jen takovou radost :slight_smile: A pak hoď nějaký fotečky až bude čas :slight_smile:
4. čer 2011 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hannn jj až dneska, chtěla jsem trochu oslavit ty svoje narozeniny, přece jen to bylo 25. Šneky jsem dělala včera prvně některý jako šneci nevypadají, ale jsou moc dobrý a snad to aspoň ta roláda a ty trubičky zachrání :grinning:. Jinak teda u nás v bytě se taky nedá vydržet jak jsme pod střechou tak to je masakr je tu vedro na padnutí. Jo a ta oslava je pro kamarády, teda jen dva taková opravdu malá oslavička, ale s lidma který mám ráda.
4. čer 2011 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mysycka Já jsem právě včera viděla na fb,že chystáš,jen jsem nevěděla,jestli na dnešek nebo oslava byla už včera :slight_smile:
Ale určitě i vypadají dobře,ty jsi šikovná a pečení ti jde,takže není pochyb :grinning: A roláda s trubičkama bude super,šlehačkovou roládu i trubičky mám děsně ráda,i když jinak na pečené buchty,řezy atd. moc nejsem :slight_smile:
To věřím,máte jako podkroví nebo máte patro?I tak tam musí být horko,i když v podkroví teda asi malinko víc...my jsme právě na východ a od rána nám sem pere a ani se to nedá moc vyvětrat :unamused:
To nevadí,že je oslava malá,taky ráda slavím a užívám si to s lidma,které mám opravdu ráda :slight_smile:Lepší než velký oslavy,kde se sejdou i lidi,co se nemusí a všichni se přetvařují,ble :confounded: :slight_smile:
Tak to hezky oslavte a ještě jednou vše nejlepší!! :slight_smile:
4. čer 2011 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hannn no právě, že máme podkrovní byt, tudíž přímo pod střechou a je tu kolikrát fakr na padnutí. Jinak oslava byla moc fajn, vydařila se. Taky souhlasím s tím, že je lepší dělat malinkou oslavu s lidma, který máme rádi než mega oslavy s lidma se kterejma si ani nemám co říct.
5. čer 2011 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mysycka Aha,tak to se nedivím,že tam máte na padnutí...ale co,ty vedra nějak přečkáme,budeme muset :grinning: To jsem ráda,že se oslava povedla a že jsi byla spokojená :slight_smile:
My dneska máme 1. výročí svatby a slavíme to každej sám,manža v práci,já s malým...docela mě to mrzí :confounded:
5. čer 2011 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hannn to je jasné, že to mrzí. My když měli první výročí svatby tak jsem taky byla v práci a Petr doma, ale oslavíte to jak budete spolu, tak jako my. Ty jo a letos už to výročí svatby budeme mít čtvrté :slight_smile:. Jsem na beremese našla vaše fotečky, koukala jsem že jste se brali v Plumlově na zámku, moc Vám to slušelo
5. čer 2011 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mysycka No budeme to tak muset udělat,oslavíme to asi zítra nebo až příští víkend :slight_smile: JJ,fotky mám i na fb,na beremese jsem nebyla už ani nepamatuju...děkujem :slight_smile: A kdy jste se brali vy,jestli se můžu zeptat? :slight_smile: To to letí :slight_smile:
5. čer 2011 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hannn no my se brali už 1.9.2007 je to tak dávno, ale hned bych si Petra vzala znova, je to skvělej chlap :slight_smile:
5. čer 2011 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno maminky, jakpak jsme se vyspali?
6. čer 2011 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, zase tady máme krásný den :grinning:
Když tak čtu o těch výročích svatby tak mám nějakou sentimentální náladu. My budeme mít letos v září tříleté výročí...A dneska má Ondrášek dva roky...teda až v 19:38 :sweat_smile: :grinning: Tak jsme to včera u tchánovců pořádně oslavili. To je hrůza jak to letí...není to dlouho co to bylo takové malinké miminko. Jééé, já si snad dneska ještě pobrečím :wink: :slight_smile:

Jinak @mysycka já se dneska vyspala opravdu ukázkově. Přesunuli jsme už malou k Ondrovi do pokojíčku do jeho postýlky a ona se probudila na kojení jen jednou ve dvě ráno a pak vstávali oba až o 3/4 na sedm....jsem nechápala :dizzy_face:
6. čer 2011 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojík :slight_smile:
@mysycka To chápu,není nad to najít skvělýho chlapa pro život :slight_smile:
@zuzik28 Ahojky,jen si pobreč....ten čas fakt hrozně letí,za chvilku budeme mít děti ve školce,ve škole a co bude pak,na to radši zatím ani nemyslím... :grinning:
Ale oslavit se to musí,co dostal Ondrášek pěknýho? :slight_smile:
Vy máte asi fakt zlatý děti,co čtu...spinkají samy,jsou hodné,zázrak :slight_smile:A Ondráškovi nevadí,když ho Týnka třeba vzbudí?Nebo když tam pro ni jdeš a tak,nevzbudí ho to?

6. čer 2011 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hannn Hani, my jsme chtěli penízky, protože budeme dělat nový pokojíček. Ale od tet dostal pláštěnku, pyžamko, podložku na malování, dvoje křídy, takovou stojící tabuli s hodinami a počítadlem a kopačák.
Zrovna jsem si říkala, že nemít Týnku tak už nastupuji do práce. Člověk se ani nevzpamatoval a dva roky jsou pryč :sweat_smile:
Právěže mi přijde, že jsou oba spokojenější, když spinkají spolu (zatím to zkoušíme, jen tři noci). Týnka spinká krásně, předtím se budila na kojo třeba 7 krát a teď jednou dvakrát. Mám otevřené dveře od pokojíčku i ložnice a když ji uslyším tak nakojím a zase ji vrátím zpátky. Hned usne a Ondru to neprobudí. A když se probudí Ondra tak odejde za náma a Týnku to taky neprobudí. Takže zatím dobrý.
6. čer 2011 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzik28 teda, sedmkrát v noci na kojení? A jak jsi to mohla s úsměvem zvládat? jsi fakt dobrá. Je super, že jim to společné spinkání tak pěkně jde a nebudí se navzájem. Taky jsem druhé narozeniny štěpky (a co si budem povídat, i ty první:slight_smile:) obrečela:slight_smile: holt, rostou jak z vody a je to neuvěřitelné, jak jsou to už velcí kluci a jak to klasické miminkovské období rychle uteklo. Jinak štěpka se taky tak v roce a třičtrtě začal pěkně rozmlouvat, je to s ním mnohem lepší a přesně, jak píšeš, nějak ustoupil i vzdor:slight_smile: Tak snad to vydrží dlouho
@mysycka věřím, že v podkrovce to musí být děsné...nám stačí vytopený cihlový byt:frowning2: a když si vzpomenu na panelák a byt přímo pod střechou, tak ze mě jen při té vzpomínce teče...
@hannn jak jste to přes víkend zvládli? Už jsi ok?
@blazenkabl dneska jsem tě asi viděla z hřiště věšet prádlo na balkoně:_)
6. čer 2011 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzik28 Aha,tak to bude mít super dárek,i Týnka :slight_smile: Ale i tak musel být z dárků nadšenej,samé parádní dárky :slight_smile: Pláštěnku bysme taky potřebovali,jen si na ni jaksi nemůžu vzpomenout,když jdu do města :grinning:
Ale jsou moc hodní a šikovní,fakt...a že se nebudí navzájem je fajn,zvyknou si na to teď a později to už nebudou ani vnímat :slight_smile:
@pajinka29 Pavli,zvládli celkem....akorát jak jsem vylezla na slunko,motala jsem se jak špína v kýblu z těch prášků asi a bylo mi fakt zle...ale když malej usnul,tak jsem si celkem oddechla :slight_smile: Jinak snad dobrý :slight_smile:
A co vy,jaký byl víkend?
6. čer 2011 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hannn byli jsme v Terezíně, bylo to fajn, malej jezdil s klukama na traktoře po vinohradě, lítal za slepicema, čabral se ve vodě, takže víkend, myslím, podle jeho představ. A ted nás dva s Martinem snad čeká víkend podle našich představ. Naši si ho na víkend berou a my jdeme na oslavu kamaráda a chceme si ten víkend nějak sami užít-kino, večeře, válení v posteli,..prostě takové ty věci, co člověk s malým dělat nemůže..
6. čer 2011 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 To musel být nadšenej,je to super,když má změnu :slight_smile: A vám tiše závidím,budete se mít fajn :slight_smile: Vaši jsou zlatí :slight_smile: Máte už vybraný nějkaký film nebo půjdete na to,na co zrovna natrefíte?
Taky bych jaksi potřebovala oddych...teda teď už ani ne,ale ten víkend byl jaksi náročnej,bylo mi zle od těch ATB a taková nějaká vyfluslá jsem :confounded: Ještě k tomu nám tento týden neteče teplá voda,takže to zas bude ohřívání hrnců apod.,člověk se ani přes den v těch horkách nevysprchuje,nic...ale dneska jedeme k našim grilovat a rovnou se tam i vykoupeme asi teda :slight_smile:
6. čer 2011 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hannn no, snad to tvé tiché závidění bude mít ten správný důvod, už zítra to bude snad trošku jasnější:slight_smile: dám ti pak vědět
no, film, je to jedno co, asi do cinestaru do Olomouce, ale kdyby hráli Piráty čtverku nebo Lidice, tak by to bylo super.
Jj, mamka říkala, že jí tam neteče teplá voda..tady u nás to naštěstí nebývá...no, snad vám nebude na grilovačku pršet, nějak se to zatahuuuje
6. čer 2011 v 15:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Jj,budu na vás myslet a očekávat podrobnější info :slight_smile:
Jj,ty Lidice vypadají dost dobře a zajímavě :slight_smile:
Vypadá to na nějakou bouřku,cítím vodu i ve vzduchu...to nnevadí,kdyžtak budeme pod stříškou,když se něco přežene...jedeme tam,že jsme naše neviděli celý týden,když byl Mara v práci a vykoupat se,ta grilovačka je takový bonus :grinning:
6. čer 2011 v 15:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek