• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a miminka z Prostějova a okolí. Přidejte se.

14. dubna 2015 
Ahoj holky, pocházím z Prostějova - bydlím třetím rokem v Olomouci. Chybí nám parťáci. Malá má 15 měsíců - nejezdíte některá do Olomouce :wink:
22. čer 2011 v 08:47  • Odpověz  • To se mi líbí
@pajcula Ahojík, škoda..já do Olmika nejezdím, kamarádka z Olmika jezdí za mnou, nemám totiž momentálne auto. Ale od příštího roku budem bydlet a náměští na hané a to je kousek:slight_smile: a hlavně budem mít zahradu atd, tak můžete třeba přijet vy:slight_smile:
22. čer 2011 v 08:56  • Odpověz  • To se mi líbí
@pajinka29 ooooo, to by bylo fajn :wink: já tu jsem pořád jak představitelka seriálu Lost :grinning: najít "normální" mamču s dítkem je asi tady v Ol rarita.. Ony tu jsou, ale já si na srazy nepotrpím, potřebuju si pokecat, ne zachytit každé 5 slovo a kývat hlavou jako ovce :sweat_smile:
22. čer 2011 v 11:43  • Odpověz  • To se mi líbí
@pajcula Tomu věřím, přijde mi to těžké i tady..většina mých známých ještě děti nemá a tak se nám ten okruh postupně začal zužovat...a kde v Olomouci bydlíte?
22. čer 2011 v 11:47  • Odpověz  • To se mi líbí
@pajinka29 Páji,v šechno nejlepší k svátku :wink:

přesně - mezi "bez závazků" si někdy připadám, jako bych měla mor. Nikdo nepochopí, že se umí, bavit i o jiném než o dítku, ale že od jeho narození jsem24 hodin pro ruce, tedy že nezažívám žádné převratné momenty ve SVÉM osobním životě, ale že žiju Nelou. Jsou chvíle, kdy i máma není máma :wink:, ale málo kdo to tak chápe. S chlapem máme teď takvou bouřku, takže mi ta "samota" leze vyloženě na palici. Přemýšlím, že pojedu k mamči, má být v červenci dovolenou, bydlí kousek od Prostějova. Já bydlím u hl. nádraží..
22. čer 2011 v 11:58  • Odpověz  • To se mi líbí
@pajcula popsala jsi to naprosto přesně...spousta z nich ani nechápe, že prostě nemůžu jít, když hned jen tak zavolají na volejbal nebo tak..prostě mám už jiné závazky...ale tak nějak mám pocit, že tyto závazky jsou mnohem smysluplnější, než se předhánět v nových mobilech a chození do obchodů a barů atd..nojo, no..
a kde u PV, třeba kdyby jsi jela za mamkou, tak bysme se mohly potkat:slight_smile:bouřku? to je mi líto, ono s mimim je to většinou těžší, není tolik času na komunikaci s partnerem a pak se to veze
22. čer 2011 ve 12:24  • Odpověz  • To se mi líbí
@pajinka29 v Soběsukách :wink: vyrážíme ven, večer se připojím :slight_smile:
22. čer 2011 ve 13:22  • Odpověz  • To se mi líbí
@janice20 NO, my jedem tuto sobotu na týden do Krkonoš něco pošlapat, dokud ještě štěpka vydrží v krosničce a někdy na začátku září bysme chtěli jet jen s Martinem do Roháčů na Slovensko, pěkně si dát do těla šlapáním do kopcu:slight_smile:
22. čer 2011 ve 13:48  • Odpověz  • To se mi líbí
@pajcula ahoj já jsem z lutína jezdim do olmika občas o prazdninach budem s malou do olomouce jezdit celkem dost :slight_smile: mala má skoro 15měsíců
22. čer 2011 ve 21:47  • Odpověz  • To se mi líbí
@pajinka29 njn to my na chatu pojedem tak na tyden v červenci a na tyden v srpnu
22. čer 2011 ve 21:56  • Odpověz  • To se mi líbí
@pajinka29 mi letos nikam všechny peníze co jsme měli našetřeny šlo na naš dvorek a to vzaří budem dělat fasadu zatepleny to už je ale snad příští rok někam k moři neš mě skončí mateřska
23. čer 2011 v 09:05  • Odpověz  • To se mi líbí
@evik26 no, my jsme na tom podobně. Taky není moc peněz na drahou dovolenou, protože začínáme konečně stavět, takže všechny penízky jdou do domečku
23. čer 2011 v 09:07  • Odpověz  • To se mi líbí
@pajcula tam je krásně...zrovna nedávno jsme si tam dělali s prckem výlet od přehrady..
23. čer 2011 v 09:08  • Odpověz  • To se mi líbí
Dobré odpoledne :slight_smile:
@pajcula Vidím novou tvář,tak tě vítám mezi námi :slight_smile: Do OL taky moc nejezdím,jedině nakupovat nebo tak,jelikož nemám auto ani řidičák,ale párkrát jsem tam byla za spolužákama z výšky i vlakem nebo busem a dá se to zvládnout :slight_smile:
Táááákže další holčička....my máme teda 19M,ale je to pořád prďola,i když mi přijde,že teď po roce a půl už zase nějaký pokroky jsou :slight_smile:
No a s tím hledáním maminek je to asi všude stejné...Jsem na tom podobně jako Pavla,většina kamarádek ještě děti nemá nebo na ně ani nepomýšlí :unamused: A manžel je dost často v práci nebo spíš dělá na směny,takže jsme bez něj celej den nebo i noc a malej je tak akční,že sedět doma moc nevydrží,takže po venku lítáme taky většinou sami...Moc kamarádek totiž nechápe,že mi malej nevydrží sedět u kafíčka 3 hodiny,že má nějakej režim a že na hřišti jsem od toho,že si s malým hraju a néé proto,abych seděla s cigaretou v puse a debatovala :unamused:
Jinak s vaší "bouřkou" je mi to líto,my ji taky měli,dost hroznou teda,ale neboj,všechno se vyřeší a bude zase fajn...je to asi o té komunikaci a o tom,udělat si na sebe čas,i když vás mimčo zaměstnává a žijete oba jen pro něj :slight_smile: Občas to chce dát si oddych a věnovat se jen sobě,vyříkat si ty věci,na které jinak není čas...
@pajinka29 Ahoj Pavli,už je vám úplně dobře a pomalu balíte? :slight_smile:
Jinak co se týče dovči,na žádnou asi nepojedeme-chceme kupovat byt,takže šetříme co to dá....teď za týden jedeme na víkend ke známým na chatu i s prckem a pak bychom chtěli na 3 dny do Maďarska,ale to ještě nevíme,jestli sami nebo s malým...no a možná na 3 dny Praha někdy na podzim,ale to se ještě uvidí :unamused:
23. čer 2011 ve 13:51  • Odpověz  • To se mi líbí
@hannn HAni, to jsou ale pěkné výlety..to Madarsko termály? A co byty, jsou nějaké k mání? Máte nějaké nové tipy? A ty hypo vám klapla? My ted právě vyřizujeme, dnes máme sraz s finančním poradcem, tak uvidíme
23. čer 2011 ve 13:55  • Odpověz  • To se mi líbí
@pajinka29 Jj,termály... :slight_smile: Byty...no máme jeden vyhlídnutý,je hezký a za slušnou cenu,teď právě vyřizujeme tu hypo...ale je to strašnýho papírování,potvrzení a dokladů,tak snad příští týden už to bude odeslaný :unamused:
Taky jsme se ptali několika nezávislých poradců,je to lepší si všechno pozjišťovat...
23. čer 2011 ve 14:00  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky, díky za uvítání :wink: :dizzy_face: :grinning:

neplánovaně jedu s malou k mamči na víkend. Sice má chlap volný víkend, ale nebudu riskovat, že mi nervy bouchnou jako v papiňáku :confounded: :grinning: ať jsi jde na pivo, třeba i do háje zeleného, já umím bez něj i dýchat. V červenci tam pojedu na déle, třeba se v PV spíchneme :wink: :wink:
23. čer 2011 v 17:56  • Odpověz  • To se mi líbí
@janice20 můžu se na něco zeptat? Co si myslíš o diskuzi Olomoučand?
23. čer 2011 v 17:56  • Odpověz  • To se mi líbí
@pajcula tak to budete mít pěkný víkend. Třeba vyjde i ten spich:slight_smile: Já jsem si kdysi jejich diskuzi taky četla a přišly mi hodně uzavřené, že by mezi sebe nikoho nepustily..ale to je jen můj pocit z přečtení několika stránek.
23. čer 2011 v 19:53  • Odpověz  • To se mi líbí
@pajinka29 díky za názor, máme ho docela podobný. Jen vím, že
@janice20 tam také chodila, tuším, že i do zamčené a chtěla bych vědět, jestli jsem tak.. hrrr nebo jestli na tom něco je :wink: Je sice fakt, že jsem Lev, ale poměrně tolerantní, jen nesnáším falešné lidi, co se usmívají a pak kují pikle. Porafala jsem se tam kvůli tomu, že jsem smutnila, že nebudeme mít druhé dítko kvůli penězům - tak mi to řekl přítel. Nakonec se to obrátilo proti mě, že je to jen výmluva i z mé strany z pohodlnosti. Přitom jsem sama zuřila, jak tohle mohl číct - vyloženě špatně se nemáme. Řekla jsem svůj názor, pak mi jedna psala, proč ji na FB pomlouvám, že jí to několik mamin psalo - přitom jsem NEPOMLOUVALA - ani se o ní nezmínila a to už jsem viděla rudě a chtěla Modrýho Koníka zrušit. Pomazala jsem fotky, fotoblog..

Pak jsem začala prodávat věci po malé, uklidnila se, zažádala o zrušení přístupu a tak klidně si živořím tam, kde je klid a mír :grinning: :grinning:
23. čer 2011 ve 20:02  • Odpověz  • To se mi líbí
@pajinka29 k tomu víkendu - mamča je úúža, určitě bude, i kdyby pršelo. Bez chlapa klid zajištěn. Dítko ji zbožňuje, měla to být profi chůva, když jde s náma na preventivky, tak utěšuje i brečící děti v čekárně a ony pak nepláčou! Někdy mám pocit, že my rodiče jsme trpěni, ona milována :grinning: :grinning: ale aspoň si odpočinu. Jen doufám, že nepřiberu ještě víc, už tak mám 10+ :angry: :angry: to ten stres, zežeru vše, co pokoušu..
23. čer 2011 ve 20:04  • Odpověz  • To se mi líbí
@pajcula Páji-doufám, že jsi taky PAvla:slight_smile:taky nesnáším přetvářku atd..ale myslím,ž e tady u nás je diskuze celkem pohodová a jsou tady fajn maminy, tady se ničeho takového nedočkáš..aspon doufám.
jsem ráda,že máš fajn mamku, to je potřeba, když chlap vázne. Doufám,ž e se to mezi váma brzo přežene...někdy je holt hůr, ale musí to jít potom zase nahoru:slight_smile: Zvlášt, když máte tak pěknou holčičku. Třeba si to i chlap rozmyslí, já si ještě v roce štěpky myslela, že na druhé dítě půjdeme třeba až tak za pět let..a ted už to vidím jinak:slight_smile:třeba k tomu taky dospěje.upřímně, myslím si, že ty peníze spíš řekl jen jako výmluvu, aby to znělo líp, než kdbyy řekl, že druhé dítě by ho otravovalo...ale kdo ví, třeba se pletu
23. čer 2011 ve 20:39  • Odpověz  • To se mi líbí
@pajinka29 ano, jsem Pavla :grinning: Je sice fakt, že Nela měsíčně má rozpočet 5000 Kč, ale nejsou přece jen jedináčci, takže to nějak jde.. a musí se chtít. Uvidím. Zatím to nemá cenu hrotit, jsme ještě ve fázi častých bouřek a neshod, takže bych byla blázen, kdybych do toho jen tak vletěla a pak..
23. čer 2011 ve 20:43  • Odpověz  • To se mi líbí
@pajcula ty jo, to jsi dobrá, že víš, kolik mimi stojí...to my jsme nikdy neměli přehled, kolik štěpka ubral z našich peněženek..nicméně si myslím,že spousta věcí je u druhého dítěte levnější.my teda všechno schovali, takže nebude nový kočár atd...ale nevadí mi to. Taky hračky stejné, aspon pro malé mimi...mylsím, že za druhé ten rozpočet porstě tak vysoký není...ale možná jsem naivní. Jak je starý tvůj přítel?bydlíte ve svém, nebo v podnájmu?
23. čer 2011 ve 20:50  • Odpověz  • To se mi líbí
Dostávám na ni stejnou částku a vždy to tak rozplánuji, aby měla ten měsíc vše, co je potřeba. Pořád jí :grinning: a UM ještě stále poměrně hodně vyžaduje.. Máš pravdu, podruhé by to už taková pálka nebyla.. Přítel má 32 le a bydlíme v jeho bytě.. 2+1
23. čer 2011 ve 20:55  • Odpověz  • To se mi líbí
@pajinka29 už budu mazat, měj pěkný večer :wink:
23. čer 2011 ve 20:56  • Odpověz  • To se mi líbí
@pajcula no chodíla sem tam taky aj do té uzamčené chodí tam i jedna z lutína ale stou se spolu moc nebavíme a také mi připadá že jsou před těma dalšíma maminama co tam ted přijdou takové uzavřené že se už moc nechcou dal moc snikým jinym bavit že už tam maj tu svoji skupinu kamarádek, já tam ani nechodím pac se fakt moc nebavěj tady když přijdu tak aspon je nějaká komunikace ale tam moc ne mám je sice některé přidané i na facebooku ale ani tam si moc nepíšem....
23. čer 2011 ve 21:14  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, poslední dobou mi to jaksi nevychází za váma chodit....teda spíš přispívat, čtu pravidelně :slight_smile:
Moc vítám @pajcula, foufám, že se ti tady líbí. Myslím si, že jsou tady normální příjemné maminky. S některými se známe i osobně...
Přeji ať máte doma zase brzy pohodičku. Přítel za chvíli vychladne a bude vidět všechno zase jinak. Teda ale 5000 kč měsíčně, to je docela ranec. My máme děti dvě a myslím, že rozhodně na takovou částku nedosáhneme. Ale možná bych se divila. Nakupuji dost oblečení, Ondrovi sunar, plínky má už jen na spaní...Kristýnku jen kojím, takže mléko nic, plínky máme látkové ještě po Ondrovi, takže to taky nic...Tak něco jo, třeba na ven, na noc a tak, ale není to nic závratného. Ale ono se to napočítá....
A druhé dítě není taková zátěž pro rozpočet. Všechno už člověk má po tom prvním. Oblečení po Ondrovi jsem prodala a nakoupila za to oblečení pro Kristý, to základní. Takže v podstatě skoro žádné výdaje. Prodala jsem kočár, koupili jsme za to sourozenecký, pak jsem prodala ten a koupila za to další kočárek pro Týnku a stupátko pro Ondru...prostě to všechno vychází tak šul nul :grinning: Samozřejmě jak přestanu kojit a začnu dávát malé příkrmy tak to zase bude o něčem jiném, ale prostě pořád to jde. Ale je pravda, že čím jsou děti starší tím jsou větší i výdaje...aspoň u nás. Ondrovi se kupovalo jedno odrážedlo, pak větší, teď takové to kolové odrážedlo, za chvíli kolo, taky jsme nakoupili ke tchánovcům na zahradu skluzavky, houpačky, teď i velkou trampolínu...Ikdyž to jsou v podstatě všechno věci co by až tak nepotřebovaly....
Sákriš, jsem se zase jaksi rozpovídala....ani už nevím co jsem vlastně chtěla prvně napsat :grinning: :grinning: Asi mi z toho vzniklo něco trošku jiného...ale budiž :sweat_smile:

A o přibírání kil mi tu ani nemluvte.....pořád mám nahoře 3 kila po Kristýnce a nechce se jim jaksi dolů. Navíc mám pořád takové chuťě, že je to až hrůza :wink: :grinning:

Na dovolenou pojedeme někam k moři, ještě pořád nevím kam...buďto Itálie, Ricionne (poblíž San Marina) nebo do Chorvatska na Lopar. Chorvatsko je asi o 300 km blíž, tak asi nakonec tam. Už máme naplánováno kdy....hned prvních 14 dní v září, tak snad se nám to vydaří.
Tak přeji všem pěkný den a omlouvám se za romány :sweat_smile:
24. čer 2011 v 07:27  • Odpověz  • To se mi líbí
to já po male přibrala jen 2kg a za ten rok a něco mateřské doma 3kg tak celkem5kg sem přibrala a ted taky hledám zpuzob jak zhubnout do plavek jinak mě mala vyjde tak na 2000kč pač hodně oblečení má po mě mladší segře nějaké oblečení ji sice také koupím ale ted spíš utr´ácím u ní za pleny a jídlo jinak je kojená tak na tom zas šetřím :slight_smile:
24. čer 2011 ve 12:55  • Odpověz  • To se mi líbí
já jsem při těhu přibrala 17kg, z porodnice jsem šla ještě s devíti navrch a to mi zustalo v podstatě po celou dobu kojení, Jak jsem přestala kojit, kila šla zázračně sama dolů a ted mám nejmín, co jsem kdy měla-když teda pominu období státnic, kdy jsem stresem zhubla taky:slight_smile: myslím,ž e až holky přestanete uplně s kojo, tak to pujde samo. Ono to asi nějak ty kojící hormony udržují..
24. čer 2011 ve 13:25  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek