• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a miminka z Prostějova a okolí. Přidejte se.

14. dubna 2015 
abi jo zvládám to tu celkem v pohodě, jen se těším až už bude konečně teplo a budeme moct vyrazit ven s holkama co si píšeme přes net, tak tu konečně někoho poznám...

jo letí to šíleně nedovno to byli takoví malí prcci a najednou jsou z nich už běhající batolátka...právě přemýšlím nad pořízením sourozence, ale zatím nevím jestli bych to zvládla se strarat o dvě děti a taky nevím jestli bysme to zvládli finančně

jinak už nám konečně lezou stoličky a to dokonce 4 najednou, ale zvládá to úplně bez jakýchkoliv problému...taky jsme dnes byli na očkování tak jsem zvědavá jakou bude mít reakci...
17. bře 2009 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj všem!!

Zuziku to je dobře, že se to zlepšlo, já musela skoro celý těhotenství polehávat, pravda někdy jsem to šidila, ale když Dr. pohrozil, tak jsem ležela...
A taky mě hrozně bavilo nakupovat ty minivěcičky a pořád si je prohlížet. Jé to bylo krásný :wink: :slight_smile:

Holky to je ale počasí co? U nás ráno i sněžilo.. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Malá má pořád rýmu, zítra jdu k dr. vyzvednout si recept na prevenar, tak uvidím, co mi řekně na to soplisko.. :grinning:

Dadli teda ty a antibiotika.. :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale já tak dopadla v lednu i únoru, 2x antibiotika a 10 let nazpátek nic. Takže nemoci si nevybírají... chjo..

Holky jestli bude další srázek tak pokud nebudeme nemocní určo přijdu!!! Tak co, kdy bude? :wink: :sunglasses: :grinning:
17. bře 2009 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kolčo taky gratuluju k zoubku!! My ještě žádný nemáme :frowning2: . A malý si teda našel zábavu. To abys u něho pořád stála, co?

Holky já používám Exipial i na mě a na Sárinku už od porodky, sice AE nemáme (ťuk ťuk) ale nic jiného nesnese....
17. bře 2009 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, děkujeme za gratulaci k zoubku.
Včera jsem byla ve škole a hlídali naši. Jarýsek si prý vůbec nestoupal, jen klekal, ale zato holky LEZL :grinning: , sice dycky jen kousek a pak se zase plazil, ale zkouší to a asi na to nakonec přijde, že je to lepší po 4ech. :slight_smile:
18. bře 2009 v 08:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Teda kolči Jájoušek je ranař žádný troškaření :grinning: NO hlavně že mu to jde.Aspoň nemusíš mít takový obavy s tím jestli jsi udělala chybu že necvičíš :slight_smile:
18. bře 2009 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Abi no "jde" je silný slovo, ale on to potrénuje. Hlavně je super, že když teda leze, tak leze hezky a používá všecky končetiny, tak se snad brzo na to plazení vyprdne úplně a jenom poleze.
Jo a konečně umí paci paci :slight_smile:
18. bře 2009 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Teda vy nemáte pokroky ale poskoky :grinning: :grinning: :grinning:
Kolči aby nepřekvapil jak Chosínek.Pořád se jen plazil a pak jeden den na čtyři druhý zkoušel posunout ručku a moc mu to nešlo atřetí den už sebral odvahu a ťapal po čtyřech :wink: Pak už jen zdokonaloval.

JInak ženský pěkně to flákáte :dizzy_face:
18. bře 2009 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky kuknite přidala jsem fotečky.
18. bře 2009 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Kristyan teda malá se tak změnila.Kdybych nevěděla že je to tvoje dítě tak jí nepoznám.To snad ani není možný.To už jsme se asi dlouho neviděly co??? :sweat_smile: Taková veliká holka :confused:
18. bře 2009 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Dobré ránko,
Tak jak se nám včera rozchumelilo tak jsem se bála že budem stavět sněhuláka a tady krásně svítí sluníčko.Co u vás???
Na mě holky něco leze :frowning2: To byla noc.Zimnice nos ucpaný.NO tak snad se z toho dostanu a nenakazím maloška :unamused:
19. bře 2009 v 07:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ránko všecky,

u nás svítí sluníčko..tak sláva,ještě ten hnusný vítr by nemusel být.Včera jsem přišli na další zoubek.Tak už nám 6 vylezl...to je rychlost.Furt nic nic a tento týden druhej... :grinning:

Holky včera normálne se mi stalo,že jsem malé zapomnela dát kaši,nechápu to....v životě se mi to nestalo.Měla jsem ji nachystanou....v 9 usla...a já zjistím že kaše je stále na lince :frowning2: ....ale asi hlad neměla,když usla...A představ te si,že se vzbudila až v 1 ráno...tak jsem ji dala mlíčko a chrněla do čtvrt na 8....takže když to zhrnu,když ji dám večer kaši,je do půl noci vzhuru na mlíko a když ji nedostala,tak vydržela déle...což nechápu,ale strašně se stydím,že me to vypadlo...fakt to nechápu...Asi jsem měla včera vypadek paměti,či co? :confused:

Celý den tu nebudu,tak písnu navečer....pa pa holky

Abinko...drž se..snad to nic nebude,jen nejaká jednodenní virozka...ale není se co divit ,v tomto počasí...
Kristyan na fotečky kuknu pa pa
19. bře 2009 v 07:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ránko,
tady je dnes taky krásně. Jen já jsem jak mrtovola. Jájoušek teďka vstává děsně brzy. Chystáme se za Verdíkem. Jen doufám, že Jarouška přejde vztekání. Když mu něco nejde, tak se začne pěkně vztekat. Hrůza. Jo a dělá si ze mě dobrý den, dneska si zas pro změnu stoupe a zatím dnes nelezl :grinning: :grinning: :grinning:. Tak já fakt nevím, co bude umět dřív pořádně :sweat_smile:

Marti já zas zapomněla jednou dát Jájovi odpo svačinu a dala jsem mu až večeři, ale taky mu to nevadilo :sweat_smile: :zipper_mouth:
19. bře 2009 v 07:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky tady taky svítí sluníčko!! A včera taková pohroma, kdo to má snášet?? :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Včera brala dr. Sárince výtěr z nosánku, tak snad tam nebude nějakej bacil, jen musím odsávat a odsávat ať se jí to nedostane zase do toho ouška.
Musí být aspoň týden zdravá, potřebujeme ten prevenar!!! :wink: :wink:

Marti teda to je dobrý, fakt :grinning: ale asi Klárinka neměla hlad, takže jí to ani nevadilo, myslím si, že by se ti hodně nahlas přihlásila, tak si s tím hlavu netrap :wink:

Jé Kolči, tak Verdíka pozdravuj!! No jo vztekací období, to znám od Samika... těch období je vůbec nějak moc u těch prcošů...

Abi já mám od té doby co jsem měla toho streptokoka pořád nějaké škrabání v krku a sem tam rýmu, ale za 2 dny to vždy přejde,ale je to nepříjemný. Určo to bude dvoudenní záležitost!!!
19. bře 2009 v 08:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky prosím poraďte, nebo napište svůj názor,
já teď docela dost tápu a nemůžu se rozhodnout ohledně jídla.
Dávám Sárince skleničky od 6-ho měsíce. Hrozně bych už chtěla něco vařit, ale když zrovna v toho období je v zelenině nejvíc dusičnanů, v ovoci žádný vitamíny.... kdyby byla sezona, tak je to něco jiného. Na druhé straně mám blbý pocit, že dávám něco co je sterilovaný, zavařený... ale zase je to kontrolovaný... - doufám!!! :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Vy jste začínali s příkrmama na jaře nebo v létě, ale já začala od ledna, to ovoci a zelenině teda rozhodně v lednu nevěřím.. :frowning2: .

Přítel mi říká, ať dávám skleničky a ať jsem v pohodě, že jak bude sezona, tak ať začnu vařit... malá má dnes 8měsíců, tak jsem si řekla, že to do 10-ho "vydržím" a pak začnu vařit a kombinovat to se skleničkama :slight_smile:

Je těžký když chcete dát prďolovi to nejlepší a vlastně ani nevíte co je to to nejlpší - co se jídla týká...

Děkuju za Vaše zkušenosti a názory!!
19. bře 2009 v 08:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
renco já dávala malýmu skleničky do 1. roku a v pohodě to přežil :grinning: , teď už mu teda vařím i když je to síla pořád vymýšlet co uvařit už mi dochází inspirace :frowning2: ...

tak mi třeba holky taky dají nějaký tip co vaří dětem k obědu

jinak být tebou pokud si nejsi jistá tou zeleninou a ovocem tak to neřeším a dávám skleničky...
19. bře 2009 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Renči máš to těžší to je fakt.NO já jsem měla pocit že od 8 měsíce ty skleničky byly přisolený.Malej mi od 10 měsíců odmítal moje vařené a jen protože dostal občas skleničku.Přisolila jsem to trošinku a bagroval jak vzteklý.Už od mala jedl spíš moje než skleničky.Takže z toho odvozuju a taky podle chuti se mi to zdálo opravdu přisolený.
Co biopotraviny ty by mohly mít vše co mimi potřebuje ne???Zkus se zeptat v jeřabince.Taky bych nevěděla jestli vařit nebo kupovat.Mylsím že těma skleničkama nic nezkazíš,ale určitě by bylo lepší čerstvý domácí,ale bez dusičnanů :wink:
19. bře 2009 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
abi a co tak malýmu vaříš?já už fakt nevím co pořád dělat...
19. bře 2009 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj Reni, no já jsem na tom podobně, taky se snažím to nejlepší a nevím co to je :grinning: Já kupuju bio mrkev a mám domácí brambory a zbytek kupuju, ted raději hluboce zmrazený, ale taky nevíš, jednou v mrazáku v obchodě, byla všechna zelenina rozmrazená.
včera jsem koupila cuketu a uvařila s bramborem, jinak já dávám tak půl na půl, na dva dny navařím, pak dva dny dávám skleničky, nebo uvařím jen bramboru nebo rýži a smíchám se skleničkou. Osobně si myslím, že by to mělo být hlídaný, pač ted ta aféra v televizi s tou brokolicí od hamánka, zjistili dusičnany , takže to je důkaz že to asi kontrolují. Určitě si myslím že zelenina z hypermárketů je totálně na prd a nevíš vůbec jak a kde byla pěstovaná, ošetřovaná atd. Ikdyž včera jsem koupila v tescu brokolici a budeme ji dnes mít, no vidíš, taky se plácám
s ovoce dávám jen domácí jablka, a banány, jinak vůbec nic. Citrusy by se ani přes zimu jíst neměly, jen to co je normální v daném období pro naše pásmo

já ještě navíc byla jsem před rokem na semináři v Praze ohledně pěstování zeleniny a ovoce v Holandsku a to byl hnus , to jste neviděly, to ovoce se nepěstuje, to se vyrábí. Takže nikdy nekupuju nich z Holandska, jen z české republiky, slovenska, polska a ten jih španělsko . na tohle si dávám pozor

takže je to dost těžký a ted nevím jestli jsem ti poradila :grinning:
19. bře 2009 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky moc děkuju!!

Abi některý opravdu obsahují sůl, snažím se vybírat ty bez soli... :wink:

Dadli asi je lepší něco nevědět, co? :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jinak jsem si všimla, že v intersparu je koutek s bio zeleninou, kupujete ji někdo? Přítel od mé sestry má zdravou výživu,ale zeleninu tam nemá, tak zkusím ještě tu Jitřenku.

A asi to teď nebudu fakt řešit, prostě jak začne sezona, tak začnu něco vařit a kombinovat to se skleničkama. Zatím u mě vyhrávají ty skleničky, ikdyž je to drahý. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Vytvořím si na zahrádce "biozeleninu" a bude to.
19. bře 2009 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
houby Jitřenku - Jeřabinku jsem chtěla napsat :stuck_out_tongue_closed_eyes:

To počasí si snad dělá srandu ne? Na střídačku svítí suníčko a pak sněží... dala jsem malou spát na zahradu a musela jsem připnout pláštěnku, začalo docela dost foukat.

No a teď vysvitlo sluníčko... apríl jak vyšitej.... už mám asi 10cm vylezlý narcisky a tulipány, tak snad to nezmrzne :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. bře 2009 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,potřebuju radu,Natálka v úterý večer zvracela,včera nic ani zvracení ani průjem,ale dostala šílenou rýmu a že jí bolí hlavička.Včera odpoledne měla 38.5 tak jsem jí dala nurofrn sirup,a kolem 19hod. měla 38.6.Tak jsem si řekla že počkám do rána,dnes ráno měla 37,a teď měla 38.6 tak jsem dala opět nurofen a po něm má 38.Nevím jestli mám opět čekat do rána,nebo jet k doktorce nebo na pohotovost,když má druhý den horečky?Mám stach aby to nedostal Adámek,ikdyž už mu taky teče z nosu a pčiká.Ve školce včera bylo z 20dětí jen 7 a ve druhé třídě to samé,a ve škole bylo z 60děcek jen 20.Snad nějaká viróza nebo že by jídlo?Nevím co mám dělat,leží jen pije a sní půlku rohlíku,je bledá jak stěna.
19. bře 2009 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Reni já si to domyslela :slight_smile:
Taky mě to šrve.Tady zatím svítí sluníčko,ale když se dívám z okna na tu hrůzu co je nad ||PV tak si říkám ža odpo nepůjdem asi ani ven :angry:
Jinak dopuju se zatím paralenem.Nemám sílu ani zalést do auta a zajed k mudře.Snad to nějak přežiju.
19. bře 2009 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Reni já mám taky už narcisky venku i tulipány :wink: .Ale jak píšeš,snad to nezmrzne.
19. bře 2009 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj :grinning:

Všechno nej Pepčovi k svátku :grinning: přeju hodně štěstí,zdraví a hlavně hodné rodiče :grinning: :grinning: :grinning:

Renčo já taky spíš vařila skleničky jsem dávala když nebyl čas na vaření třeba jsme byly u mudr. nebo nakoupit :stuck_out_tongue_closed_eyes:
je to fakt blbý přes tu zimu ovoce i zelenina mají fakt hnusnou chut.Já si třeba kupuju jen čerenou papriku jinak nic protože je to fakt hnusný.Dávej normálně skleničky a prd na to je to pro mimina je tak co :wink:

Normo a průjem nemá???? jestli jo tak bacha na toho rotavira.Any ho měla v lednu.Radši zajdi k doktorce at seš klidnější :slight_smile:

Mege s tím vyvařováním je to fakt na prd.Člověk uvaří a le vymyslet co?Já vařila Any brambory,mrkev,kuř.maso,špenát a pořád jsem to nějak mixovala.Asi od 1,5 jí už normálně s náma .

Tak nic jdu si uvařit kafe dítko spí tak si vyhodím nohy na stůl a budu relaxovat :grinning: :grinning: :grinning:
19. bře 2009 ve 12:51  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, venku fakt počasí na blázna , doma za oknem když svítí sluníčko tak to vypadá parádně a vlezu na balkon a ufouklo by nás to!!!!tak kde je to jaro????!!!! i když v Liberci dnes napadlo 20cm sněhu, tak jaro je asi v nedohlednu :frowning2: :frowning2:

dnes jsme měli návštěvu , byl tu Jaroušek s kolcou, Jaroušek je takové sluníčko, pořád se usmívá a zajímal ho celý náš byteček,kde mohl, tam se pěkně doplazil, jen Adámek si s ním nějak moc nechtěl hrát, asi si říkal, že je to ještě miminko, chacha, bylo to pěkné dopoledne, mám nějaké fotečky, udělala bych víc, ale Jaroušek věčně utíkal z objektivu :grinning: :grinning:

renci já spíš vařím než kupuji skleničky, malému ty skleničky nějak nelezly a když jsem je pak ochutnala já, nějakou od hami , ale už tu větší od 8měsíce, tak brrrr, vůbec mi to nechutnalo
takže opravdu spíš vařím, jen když někam jedeme nebo na cesty koupím skleničku a spíš HIPP
co se týká zeleniny, kupuji taky bio -buď v tescu nebo sparu,brambory, mrkev, banány , rýži, a zeleninu kupuji teď bio zmrazenou, jak brokolici, tak třeba je namíchaný i hrášek s mrkví bio
z ovoce dávám nyní buď jablíčka,banán, hrušku, hrozno a přesnídávky ovocné, k tomu občas mixnu jogurty bílé no a v poledne vaříme, dnes měl třeba kuřecí na paprice s těstovinami a všechno zbaštil :slight_smile: :slight_smile:
včera jsem dělala kuřecí polívečku a taky vyškraboval :grinning: :grinning:
to záleží na tobě, pokud ti to Sárinka papá , tak klidně pokračuj ve skleničkách, i když teď jak to psala dadli vidíš bio hamánek a rup, pozastavený výrobek,tak si pak vyber :frowning2: :frowning2:

normo, raději zajdi myslím taky k dr, i když teď zas něco je ve vzduchu, říkala mi sestřička z nemocnice, zas nějaké ty virozy, dvoudenní- to je tím děsným počasím!!!!!!!

megee dnes jsme probírali jídelníček s kolcou, taky nevíme co stále vařit, ale já myslím, že ty naše batolátka zatím nejsou ještě až tak vybíraví a spapají všechno :slight_smile:

abinko ty se drž, musíš nějak toho bacouše vyhnat z těla!!!!
19. bře 2009 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Verdíku já kupuju spíš taky Hipp. Jen mě štve, že tam přidávají sůl. Ne do všeho, ale když si čtu složení, tak tam je v hodně skleničkách...

No jak jsem psala, ještě ty 2 měsíce to vydržím se skleničkama a pak začnu vařit. To co jí dávám tak zatím chutná i mě. Nedávám jí totiž ty kouskový, protože jednak ještě nemáme ani jeden zoubek a navíc jí se z těch kousků navaluje....
Dnes spapala špenát s bramborem a uvařila jsem jí do toho žloutek :grinning:

Jinak jsem já ostuda vložila nějaký aktuální fotečky, přece jen ty z doby 1-ho měsíce už jsou trochu neaktuální :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile: .
Tak kdo bude chtít, tak mrkněte :wink:
19. bře 2009 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
kukuč,
tak jsme doma od Verdíka a Adámka. Moc se nám tam líbilo, jen Adámek se asi trochu stydí, no nedivím se mu, ten náš zvědavec mu tam probral všecky hračky a nejvíc se mu líbily zrovna ty co měl Adámek v ruce.

Ilčo do města jsme nakonec nešli, je tam fakt velký vichr, tak jsem se stavila jen na skok ve Sparu. J. usnul hned v autě a prospal nákup ve Sparu,ale pak se vzbudil. Takže spal cca 45 minut.Nechápu, na to, že byl od šesti vzhůru...to já bych spala teda hned a klído dvě hoĎky :grinning: .no ale teď jsem mu dala sváču a snad usne a bude spát aspoň tu hoďku a půl. Doufám.

K zelenině, já kupuju mraženou bio ve Sparu, nějakou mám od nás a od našich ze zahrádky. Jablíčka máme od babiček a jinak kupuju Frutapury nebo banán.

V Jeřabině jsem koukala a měli jen bio bramobry :frowning2:
19. bře 2009 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Normo doufám, že Natálce bude brzo líp, asi fakt zajdi k dr. pro jistou.
Abi ty se koukej vykurýrovat. Ale ono to jde těžko s batolátkem že. :sweat_smile:
19. bře 2009 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
já kupuju skleničky SUNÁREK, a jsem s něma nejvíc spokojená a neobsahují sůl

jinak Martinek hrozně moc jí a úplně všechno a jedl by pořád. na to že máme v roku necelých 9kg, fakt nevím kam to dává. S ní hustou polévku plnou misku a za chvíli ještě druhý chod. ke snídani celý chleba s máslem, nebo celý bílý jogurt s 2jablky atd. a to jí každý 2hod. otesánek jeden :grinning:

abinko , nezávidím , celý minulý tyd. jsem ležela s 39 horečkama a musela babička denně jezdit a postarat se mi o prcka, já nebyla fakt vůbec schopná, to jsem snad ještě nezažila. tak doufám, že budeš brzo ok a bude to mít jen nějaký lehčí průběh.

normo, něco podobnýho jsme měli před 14 dny , jen horečku 40 a stále . Ted s těma bacilama je to fakt hrozný, kamoška byla s malým v nemocnici s nějakým AB virem a tam na jipce chytl rotavira , tak byl chudák na jipce 12 dní. hrůza. Pokud má jen do 38.5 tak to nebude nic hroznýho, jen nějaký chřipečka, nebo střevní, nebo zoubek. ta teplota jen značí nějaký menší vireček, ale k dr. bych raději šla , u těch prcků fakt nevíš a pak by si to člověk vyčítal, tak hodně štěstí, at je to v poho a at už je jaro a všechny děti zdraví

verdiku, koukala jsem na kočárek chicco multiway, mě se zdá že je tam hrozně malinkatá boudička, vím že je to jen golfáč na lítačku, ale co když bude funět jako dnes ?? zase je fajn že k němu jsou všechny doplnky. Já bych potřebovala ten můj vyhlídlý kočárek vidět živě, ale nikde ho nemají
19. bře 2009 v 15:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Reni, babulka náádherná, taky jsem přidala 4 fotky z narozenin
19. bře 2009 v 15:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek